Zebřičkový deníček Maru - 72.díl

Snažení

Zebřičky, je to moje premiéra tak to snad dopadne dobře :)

ČESKÉ BUDĚJOVICE

Soutok velkých jihočeských řek Vltavy a Malše si v roce 1265 zvolil český král Přemysl Otakar II. k založení města Českých Budějovic, aby tak upevnil své mocenské postavení v jižních Čechách. Pravidelný půdorys nově zakládaného královského města, jehož střed tvoří rozlehlé čtvercové náměstí, patří k vrcholům středověkého urbanismu v českých zemích

České Budějovice se díky panovníkově přízni a výhodné poloze na dálkových obchodních cestách hospodářsky vzmáhaly, takže již kolem přelomu 13. a 14. století tu byly dokončeny dva skvostné chrámy a město obepínaly pevné hradby.

V průběhu neklidného 15. století
představovaly katolicky orientované Budějovice pevnou oporu proti husitství. Vojevůdce Jan Žižka dobře odhadl důkladnost jejich opevnění a o dobytí města se ani nepokusil. Téměř tradicí se naproti tomu stala obchodní válka s mocným šlechtickým rodem Rožmberků, která často přerůstala až v ozbrojené potyčky
Středověké České Budějovice zůstávaly městem uzavřeným v prstenci hradeb a na jejich předměstí bylo roztroušeno jen několik dvorů a zahrad. Se svými téměř 4.000 obyvateli však patřily k největším a nejvýznamnějším městům Českého království. Zhruba dvě třetiny z tohoto počtu představovalo německy mluvící obyvatelstvo, třetinu Češi a od poloviny 14. století tu bylo usazeno rovněž několik židovských rodin. Roku 1506 však došlo k vyhnání Židů z města a zabavení jejich majetku.

Šestnácté století přineslo Českým Budějovicím nebývalý rozkvět. Značné zisky plynuly do městské pokladny zejména z těžby stříbra v okolních dolech, ale také z vaření piva, z rybničního hospodaření a obchodu se solí. Nahromaděné prostředky užila městská obec mimo jiné k okázalé reprezentaci: vznikla nová budova radnice, byly přestavovány hradby a městská rada dospěla k rozhodnutí vystavět vysokou věž, které se dnes říká „Černá“. Protože také měšťané zkrášlovali své domy, získaly České Budějovice půvabnou renesanční tvář. Roku 1569 zde byla zřízena mincovna, která zpracovávala stříbro vytěžené v důlních revírech kolem dnešního Rudolfova. Samotné horní město Rudolfov se však jako útočiště příslušníků luteránské víry stalo trnem v oku katolicky orientovaným českobudějovickým měšťanům.

Během stavovského povstání a následující třicetileté války zůstaly České Budějovice opět na straně císaře a odolaly útokům stavovské armády. Moderní opevnění učinilo z města strategicky důležitou pevnost, kam během války ve třicátých letech 17. století několikrát přesídlili nejvyšší zemští úředníci a zdejší kostel tehdy krátce ukrýval české korunovační klenoty. Zatímco vlastní válečné události mnoho škod nezpůsobily, zničení více než poloviny domů zapříčinil rozsáhlý požár v červenci 1641. Obnova města trvala několik desetiletí. Barokní éra opět pronikavě změnila podobu veřejných budov i soukromých domů ve městě, obohatila České Budějovice o řadu církevních památek a mimo jiné též o jeden ze symbolů města - Samsonovu kašnu. Budějovičtí si oblíbili poutě k blízkému léčivému prameni na Dobré Vodě, kde právě v této době vznikl skvostný barokní chrám.

Ke kulturnímu významu města přispěl řád piaristů, který se tu u:,–(il v roce 1762 a zřídil zde latinské gymnázium. Do stejné doby spadá i vznik městského divadla. Za Josefa II. bylo roku 1785 založeno českobudějovické biskupství a o necelé dvě desítky let později začal působit zdejší kněžský seminář a filozofický ústav.
Devatenácté století vstoupilo do života města jednak převratným technickým pokrokem a jednak vývojem moderní občanské společnosti. Koněspřežní železnice, postavená mezi lety 1825-1832 jako první na evropském kontinentě, spojila České Budějovice s hornorakouským Lincem, a společně s vltavskou plavbou, kterou provozoval Vojtěch Lanna.

Typy na výlet: Holašovice (památka UNESCO), Český Krumlov, Dívčí kámen, Kleť, Nové Hrady, Trocnov, Třeboň, Žumberk, Zlatá Koruna a určitě tady toho máme víc................

Zebřičky tak doufám, že jsem vás sem k nám aspoň trochu nalákala a délka článku vás zas moc nevyčerpalaJ, myslím, že bych vás taky měla pozvat na opravdovou lahůdku a to je černý Budvárek, je to můj favorit mezi černými pivy. Sládkovi se opravdu povedl.

Mějte se moc krásně a přeji hezký týden plný // zpráviček.

Lenu

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
 
Marka
Ukecaná baba ;) 1817 příspěvků 22.08.05 07:00

PRVNÍÍÍÍ !!!

A TED TO JDU PRELOUSKAT :)))

LENU - JSI SIKULA SIKOVNA, TAKOVY DLOUHY DENICEK :)

MARKA

 
Anonymní  22.08.05 07:26

Druhá!!

Tak snad se to už bude vkládat normálně, v předchozím deníčku to byla hrůza!

Lenu: hezky jsi to zvládla, ale jelikož já jsem dějepisný barbar, tak jsem to jen proletěla:o)Vím, že jsem hrózná!Ale jednou se mi to bude hodit,a ž budu chtít někam na výlet!

Vendelina+ Ema 23+5

 
Karla
Zasloužilá kecalka 934 příspěvků 22.08.05 07:28

Dobré ránko, že bych byla třetí?
Jdu na poradu, pak se ozvu.

Karla

 
Anonymní  22.08.05 07:43

jsem čtvrtá. tak jdu taky přelouskat :-DDDD
Lenu jsi šikulka, že to ani nebylo těžké .-DDD MAru

 
Anonymní  22.08.05 08:18

Dobré ránko,
tak prvá tu nie som. Na to by som si asi musela privstať. A to sa mi moc nechcelo cez víkend sme na chate slavili manželovu 30, buntošili sme do noci, tak o rezkom vstávaní nemôže byť ani reči. Tiež sme boli v kine na Pán a pani Smith - ktorá chcete ulahodiť manželovi, tak ho na tento film vytiahnite, na mňa to bolo moc akčné - tak pre chlapov.
Lostris - dodatočne sa tiež pripájam ku gratulantom a prajem všetko najlepšie k narodeninám.
Marka - tie tvoje nevoľnosti a divoké sny mi veľmi pripomínajú moju kolegyňku z práce. V prvých mesiacoch bola na tom ako ty, skôr prežívala ako žila, ale teraz má už krásneho zdravého chlapčeka. Takže verím, že to bude tak isto aj u teba.
Lenu - pekný denníček,niekedy nezaškodí vedieť, aké to tu bolo pred touto našou konzumnou dobou. A čakám na nové info z centra.
Bohun - tak dokonca aj vekovo som na tom podobne, tento rok som mala 31. Takže patrím medzi tie trošku, (ale len trošku) staršie snažilky.
 janka

 
Marka
Ukecaná baba ;) 1817 příspěvků 22.08.05 08:28

Lenu - denicek pekny, jsem docela ulitla na dejepis, takze se mi to dobre cetlo :) kazdopadne je to supr napad na nejaky volny vikend, nebo i na dovolenou.

Janko - manzel taky letos slavil 30!!! Ale nastesti jsme to spojili s nasi svatbou, takze to bylo „buntoseni“!!! to slovo se mi moc libi. :)

Maru - jake to je byt jen „normalni“ zebricka ne pisatelka denicku? :))))))

Marka + koblizek 10 tt

 
Karla
Zasloužilá kecalka 934 příspěvků 22.08.05 08:29

Tak holčinky, už jsem tady. Po těch 14 dnech tu mám pěknou hromádku práce, ale protože jsem tu sama, tak tady budu pořád:-DDD

Lenu - jsi fakt šikulka, a jaké máš zprávičky z centra? Kdy budeš testovat?

Janko - tebe jsem nestačila ještě přivítat, jelikož jsi psala, že doma nemáš net. Tak dodatečně ať se ti u nás moc líbí:-DDD

Lostris - tobě vše nej nej nej k narozeninkám, ať se ti splní vše po čem toužíš:-DD

Maru - je moc fajn, že už je ti líp na dušičce a už jsi zase plná optimismu. A když zase přijde skřetík, tak s tím nebuť sama, od toho jsme tady přece my, ne?

Adko - to je super, že už jsi doma, tak se moc opatruj a pohlaď za nás bříško

Kati - jak se máš?

Tak se jdu vrhnout do té hromádky práce, ach jo.
 Páááá

Karla

 
Anonymní  22.08.05 08:53

Ahojda zebřičky!!

Moc a moc vás zdravím! V pátek jsem byla na kontrole u očního - jestli se mi zase nezhoršil zrak a nechala jsem si napsat papír na nové obroučky. Tak teď budu vybírat. Nosím brýle jenom na dálku, ale i tak vybrat si brýle, aby mi nepřišly na můj obličej „divný“ je nadlidský výkon :o)

Minulý týden deníček zlobil, tak se ještě jednou zeptám:
Maru - posílala jsem ti meilem nějaký povídání o sobě, abych dostala přístup na fotečky a mohla tam třeba i něco přidat, ale nepřišla mi od Tebe žádná odpověď, tak se chci zeptat, jestli Ti to vůbec došlo.

Všem zebříčkám přeji krásný týden!!!

Babů a bublinka

 
Bohun
Zasloužilá kecalka 522 příspěvků 22.08.05 09:05

Ahoj holky,
Lenu, pekny denicek. Urcite neuskodi trocha historie, hlavne pro ty jako ja - moc me nezajima, takze vsechno zase s klidem a uspesne zapomenu, takze jsi mi zase neco pripomnela a priblizila. Skoda, ze celou historii nesepsala Ludmila Vankova do romanu, to je tak jediny zpusob, jak jsem schopna si aspon neco zapamatovat.
V Ceskych Budejovicich uz jsem sice byla, ale ted po precteni denicku bych se tam rovnou rozjela znovu si to namesti a Cernou vez a treba masne kramy pripomenout.

O vikendu jsme byli s kamaradama, oznamili jsme jim nasi radostnou novinku, vsichni byli nadseni a vsichni miminku pripili na zdravi (kluci tak radne az to pomalu vypadalo, ze to odnese jejich zdravi). V sobotu jsme byli na vylete v Jindrichove Hradci, kluci s detma jeli uzkokolejkou do Kaprouna, pak jsme byli v Marizi v keramicce pro hrnicky, ktere si nekteri v patek namalovali, vecer jsme grilovali kuratka. V nedeli jsme jeli k nasim a jeli jsme se podivat na Vranovskou prehradu. Ale spis se projit, na koupani moc nebylo. Navecer jsme si natrhali nejake hrusky (mnam, ty ja rada), tak mam s sebou zasobicku.
Holky, preju pekny tyden.
Bohunka

 
Rafuska
Zasloužilá kecalka 693 příspěvků 22.08.05 09:07

Ahoj zebrušky!
Víkend byl tentokrát opravdu báječný. V sobotu jsme byli na Prostřední bečvě na návštěvě v kempu, kde měli sraz novofundlanďáci. my sice žádného nevalstníme, ale mame tam známé, tak jsme tam jeden den byli a bylo to moc fajn. Počasí se báječně vyvedlo.
Včera jsem měla na návštěvě bráchu s rodinou. Synovec má půl roku a já jsem s ním blbla a on se na mě smál, bylo to nádherné. Vůbec se mi ho nechtělo vracet.
Prožívali jsme SMS smršť. Hlavně v neděli. Já jsem využila příležitosti a napsala jsem dvěma bývylýn spolužačkám, které se mi moc dlouho neozvaly a ony nic. Z mé strany to byl poslední pokus, takže teď už mají smůlu.
Jedna smska byla tak skvělá, že vám ji musím předat:

Památkový ústav sbírá vykopávky, protovyved starého před dům a vyčkej na sběrný vůz. Tuto sms pošli pěti ženám, ať tam ten blbec nestojí sám. PS: ten můj už je obutý.

LENU, deníček je skvělý. Já ho beru jako vzor a inspiraci. Klidně bys mohla psát i další. Jsem moc zvědavá na zprávy z centra.
LOSTRIS, tošku opožděně obrovská gratulace k narozeninám. Ať se ti brzy splní všechno, co si přeješ.
KARLO, pevné nervy v práci.

A všem krásný den.
Rafuska

 
Anonymní  22.08.05 09:24

Ahojda zebrušky,

Víkendík se vydařil opět lenošení na chatičce :-)

Lostris díky za adresu překvapeníčko ještě dnes pošlu a neber to jenjako odměnu měla jsi přece narozeniny :-))

Lenu opravdu jsi šikulka a pěkně jsi to zvládla.

Nevolnosti mám pořád bohužel v neděli jsem měla v sobě oběd asi 2 minuty. Zítra jdu k dr. tak mu to řeknu. Dnes v noci jsem se vůbec nevyspala pálila mě žáha jako čert ani anacid mi nepomohl. S největší pravděpodobností budu mít těhu asi stejné jako u prvního dítka, no prostě ho provolám do kanalizace :-)))
Zebrušky zítra se mi vrací synátor z dovči doufám že to letadlo vydrží po všech těch hrůzách co se teď s těmi letadly stalo. :-)

Tak zatím
Lotranda 20+6tt

 
Rysavka
Ukecaná baba ;) 1473 příspěvků 22.08.05 09:28

Ahoj Zebřule,

Lenu - moc pěkný deníček. Určitě pár zeber do Budějovic nalákáš.

Karlo, Kati - tak už s holky znáte. To je super.

Rafuško - z kamarádek si nic nedělej máš nás a my ti vždycky rády odpovíme a ozveme se když to budeš potřebovat.

Lotrando - je mi to moc líto, že nevolnosti tě takhle pronásledují. Moc bych ti přála aby ti bylo líp a pořádně sis to užívala.

Holky mi měli doma v sobotu dvojčátka - kluky a byli tak sladký a hodňoučký. Ale musí to být fakt dost náročné. Hlavně když s nima mamina zůstane přes den doma sama.

Tak jdu něco zase dělat. Odpol si beru volno, takže se tady asi už dnes neukážu.

Ryšavka (11+3tt)

 
Marka
Ukecaná baba ;) 1817 příspěvků 22.08.05 09:29

ahoooj, tak jsem tady konecne, docetla jsem vsechno mozne na netu a muzu se vam venovat :)

Rafuska - taky jsem prozivala sms smrst - sms zadarmo od t-mobile kamaradu (ja mam oskar, takze me to bylo jedno). taky jsem dostala jednu super zpravicku:

DNES JE TO ZADARMO: TAKZE PREJI STRASIDELNEHO MIKULASE A BOHATEHO JEZISKA 2005, MOKRY SMIGRUST 2006, VSE NEJ K JMENINAM A ZDRAVI K NAROZKAM 2006-2010 .....

hihi, tak jsem se zasmala, co lidi nevymysli :)

Bohunko - tak uz mate „oficialne“ oznamene mimi… juuuu, to je krasa to oznamovani, vid? Jinak je ti dobre? Ja stale trosku bojuju s nevolnostmi, i kdyz uz spis narazove.

Dneska budu varit kynute sladke knedliky s broskvemi - ak drzte palec. tak v 10 zadelam testo, snad vykyne… naposledy jsem je delala loni v lete :)

Lostris - uz se tesim na nastenku!!! vubec nevim, komu tento tyden drzet palecky!!!

Tak zatim papaaaaa,

Marka

 
Karla
Zasloužilá kecalka 934 příspěvků 22.08.05 09:42

Holky nedá mi to, abych taky nepřidala jednu praštěnou smsku, kterou jsem dostala od neznámého/mé pisatele:

Sexuální dort:

suroviny: 2 rozesmáté oči, 2 dobře formované nohy, 2 plné nádoby mléka, 1 pekáč, 2 vejce, 1 banán

postup: hluboko se zadíváme do rozesmátých očí. rozevřemedobře formované nohy a lehce masírujeme nádoby s mlékem, dokud se pekáč dobře nepromastí. Občas zkusíme prstem, jestli je dobře vymaštěný. Potom stáhneme z banánu šlupku, pomalu ho vložíme do pekáče a přikryjeme vejcemi. Dort je hotov až banán změkne a dobře pustí šťávu.
Dobrou chuť:-DDDDD

Karla

 
Karla
Zasloužilá kecalka 934 příspěvků 22.08.05 09:51

Marko - pošli nám nějaké virtuální knedlíky, mňam, mňam. Tak ať se ti povedou:-D

Ryšavko - já jdu taky na návštěvu za kamarádkou, který má čerstvé dvojčátka, už se nemůžu dočkat. Jen škoda, že jsou ještě tak maličtí, nebudu je moct hned mačkat a tulit. No musím počkat. A já mám taky radost z toho, že jsme se s Kati seznámily, protože se nám to ve dvou bude líp táhnout, že? (ty kočárky:-DD)

Lotrando - tak ty sis to užívala na chatě, jo? Já jsem si říkala, kde jsi, že nepíšeš:-DD

Rafusko - na bývalé spolužačky se vykašly, když nemají zájem, máš nás, my ti napíšeme vždycky:-DD

Bohunko - to jste měli pěkný víkend a to zapíjení, to se přece musí, aby mimi bylo zdravé:-DDDD

Lenu - kde se dneska touláš? Býváš tu mezi prvníma, tak kde jsi?

Vypada jako kdyby vůbec nepracovala, že? Ale já to stíhám. I práci i deníček:-DDD

Karla

 
Rysavka
Ukecaná baba ;) 1473 příspěvků 22.08.05 10:01

Karlo - i tehle dvojčátka byli teprve dvouměsíční a byl to jejich první výlet. A stejně jsem se s nima pomazlila. Byli fakt super :-))
Ryšavka

 
Anonymní  22.08.05 10:19

Zebřičky,

tady je SMS OD FALCO:

PRÁVĚ JSEM VOLALA NA KLINIKU PO PUNKCI 18 VAJÍČEK. 13 VHODNÝCH K ICSI, DNES SE DÁL VYVÝJÍ 7 EMBRYÍ. ZÍTRA DALŠÍ INFO. TRANSFER ASI VE STŘEDU. FALCO

Držím jí kopýtka

Lotranda

 
Lenu
Kecalka 247 příspěvků 22.08.05 10:23

Ahoj Zebřičky moje zlatý, vy jste tak hodný. TO jsem moc ráda, že se vám deníček líbí.

Ve čtvrtek jsem byla v tom centru a tam mi řekli, že je folikulík ještě malý, tak jsem tam byla v pátek a naplánovali jsme to na dnešek.
Mám tam být v půl jedné, ale bohužel jsem se pohádala s tchýní, která mi měla píchnout Pregnyl, takže je to bez něj, ale snad to bude dobré.
Bohužel jsem pohádaná i s manžou (kvůli té záležitostí s tchýní), tak jsem z toho taková špatná, ani nevím jestli se mi tam chce, ale jo jasně, že chce, ale přijde mi to takové všechno divné. Neudržím v sobě ani nic moc k jídlu, prostě jsem nevyspalá, vynervovaná a žaludek mám na vodě, tak nevím.
To bydlení s tchýní fakt nebyl dobrý nápad. To máme každý vlastní barák a dohromady je jen zahrada a i tak je to špatně a to nejsem žádný lenoch, fakt ne. ALe druhá snacha je na tom ještě hůř, tak si vlastně můžu gratulovat a to bydlí od tchýně 190 km. Jak řekla manželovo babička, není žádná, která by ti byla dost dobrá. To promluvila k mojí tchýni. Ale nemyslete si, já když se pak naštvu tak se mnou není řeč, halt dvě tvrdý palice:-(

Tak jsem se tu pěkně vyspovídala, nezlob te se prosím.

Karlo, jak bylo na dovolené, děkuju moc za SMS, ale přečetla jsem si ji až dnes, pač mi v pátek kyksnul mobil a nabíječku jsem měla v práci. Jsi moc hodná:-)

tááák a teď posílám depkoidníka do kšáááááááá a jdu si chystat krásnou náladu na miminko:-)))))
 Lenu

 
Anonymní  22.08.05 10:31

ADKA - keď si písala SMS-ky z nemocnice, nálada v denníčku bola vždy hneď smutnejšia, myslím, že sme sa každá obávali o tvoje mimi. Ale teraz je už všetko určite na najlepšej ceste!
KARLA - vitaj v práci, rýchlo sa cez hŕbu práce prekusni, až sa môžeš venovať aj nám. Aj práca aj denníček - dá sa zvládnuť však? Ja rýchlo niečo porobím a šup na denníček pozrieť čo sa nové udialo.
BOHUNKA - to muselo byť krásne, ako ste radostnú novinku oznamovali kamarátom. ja som si už 1000 krát predstavovala, ako by sme „TO“ oznamovali našim, známym,… zatiaľ je to len v predstavách,ale raz…
LOTRANDO - snáď tie nevoľnosti pominú a ty si budeš len užívať… a mimochodom pekné zvítanie so synátorom, určite ti veľmi chýbal.
RYŠAVKA - dvojčátka by som brala hneď, i ked to zozačiatku musí byť pekná makačka.
MARKO - cesto už vykyslo? Nech sa knedlíky vydaria, hneĎ by som si nejaké dala.
Tak idem zas niečo porobiť, až si tú nejakú korunku aj zaslúžim.
 janka

 
Anonymní  22.08.05 10:39

Lenu,
s tými svokrami je to niekedy fakt strašné, ja našťastie bývam s manželom vo vlastnom, ale stačí mi byť u svokry jeden víkend a mám dosť. Je fajn, ale predsa len… iné zmýšľanie, iné názory. Takto sa dá jeden víkend vydržať, ale pri dlhšom pobyte by asi tiež lietali iskry.
A najhoršie je, keď sa na stranu svokry pridá aj manžel. Ten môj na svoju rodinu nedá dopustiť, takže som fakt rada, že sme sami.
Takto ti aspoň poprajem pevné nervy, až búrka rýchlo prehrmí (hlavne tá manželská). A do centra choď, bolo by škoda zahodiť príležitosť, čo ked to práve teraz má vyjsť.
 janka

 
Anonymní  22.08.05 10:46

Ahojky tak už tenhle příspěvek píšu podruhý, vždycky sem někdo přijde a já blbec jsem si to shodila :-O

Lenu máš OBR pochvalu před nastoupenou jednotkou, deníček je super, protože ČB dobře znám úplně jsem se viděla jak chodím po náměstí a po celém městě. No a o dalších tipech na výlety se můžeme rozepsat příště.
Ještě jednou moc moc děkuju za vystřídání. A povídej přeháněj jako jsou zprávičky z centra.
Lenu moc mě mrzí, že jste se takhle poškorpili,neboj zase bude dobře,hlavně teď zahoď všechny ošklivácké myšlenky, dojeď do centra a pak jen spinkej a odpočívej. Moc na tebe myslím.

Janko taky mě dostal výraz „buntosili" zařadím ho mezi naše oblíbené hlášky :-DDD to je fajn, že jste si hezky užívali a neboj určitě to brzo dospíš,v tomhle počasí se snad ani nic jiného dělat nedá než zalézt do pelíšku.

Marko no přiznám se,ž e jsem včera měla absťák, pořád jsem měla pocit, že jsem něco neudělala a celou neděli jsem vyhlížela deníček :-O. Ale zase na druhou stranu to byl takový uvolňující pocit a teď vím,ž e jsem udělala moc dobře, protože deníček od Lenu je prostě super :-)
Přeju ať se knedlíky povedou, děláš nám tu pěkné chutě tak budeš muset poslat vzorek po netu.

Karlo jo jo už je lépe, manžílek je zatím hodný a snaží se, včera dokonce udělal (s mou malou pomocí :-O) i večeři.No jsem zvědavá jak dlouho mu to vydrží :-DDDD

Babů informace přišli, aktualizace seznámku je připravená jen jsem jí neposlala. Jsem ostuda a jdu se stydět do koutečka, ale můj minulý depresivní týden se prostě někde odrazil, nebyla jsem schopná skoro normálně uvažovat natož něco dělat :-O Ale te´d se to zlepší vrací se mi energie do žil, to to bude lítat.

Bohun teda užili jste si hezký víkendík, v Maříži jsem taky byla a moc se mi tam líbilo.

Rafusko tak vy jste taky výletníčkovali, to je super. SMSky no comment přišlo nám jich taky požehnaně.

Lotrando uf takže nevolnosti pokračují, ach jo to je mi tě moc líto. Neboj nic synátor se ti vrátí bez problémů, vůbec si nepřipouštěj ty ošklivé zprávy. Já to v pátek prožívala s kamarádkou, měla jí přiletět maminka, no to jste holky neviděli normálně v hospodě začala skoro tancovat, když jí zavolala že už přistáli v Praze. Jsou to nervíky, budeme na tebe a na synátora moc myslet.

Ryšavko jé dvojčátka to je hezounký, tak doufám,ž e jsi si je pořádně užila.

Falco to je super, takových krásných vajíček,mám radost.
Lotrando moc moc jí pozdravuj a že držíme kopýtka.

Tak hočinky já jdu taky pracovat mějte se krásně a nenechme si zkazit náladu tímhle uplakaným počasím pa Maru

 
Marka
Ukecaná baba ;) 1817 příspěvků 22.08.05 10:49

Janko, Lenu - vzdycky kdyz ctu takovy prispevky o tchynich, tak jsem vdecna, ze ta moje bydli tak daleko (Spanelsko) a ze spolu (mozna prave diky te vzdalenosti) dobre vychazime. piseme si dopisy a vidame se tak 3 x do roka (az bude mimi na svete, tak asi vickrat, ona se moc tesi). Manzel to ma taky v pohode, moji rodice bydli od nas 350 km, takze ma tchyni i tchana dost daleko a vidame se tak 4 x do roka. Vubec vam nezavidim hadky a dohadovani o „sve pravde“ - to jsou proste generacni rozdily a asi stejne nenajdete v nekterych otazkach smir.

Lenu - hodne stesti a nemysli na nic oskliveho, nenech se vubec ovlivnit, to dneska potrebujes ze vseho nejmin. roluji kopytka.

Lotrando - tak ty jeste telefonujes: to pro me neni moc dobra vyhlidka… ja se tak tesim az skonci prvni trimestr a bude mi DOBRE! treba ti da doktor neco na zklidneni zaludecnich stav… muzes to mit podrazdene.
Jo, prosim vyrid Falco, ze na ni moc myslime!!!

Testo kyne, broskve jsou odpeckovane a oloupane (ja ty chlupate kuzicky moc nemusim) a pujdu umichat pribinak s tvarohem a vanilkovym cukrem (tim si to budeme polevat :))))

Zatim ahojda, at se nam prispevky jen mnozi :)

Marka

 
misenka
Echt Kelišová 8602 příspěvků 22.08.05 10:57

Ahojky holky,

nejprve musím pochválit Lenu,její premiéra v psní deníčků se moc vyvedla. Já byla v Českých Budějovicích kdysy na svatební cestě. Pěkný.

No tak v pátek tedy o den dřív dorazila rudá mrcha,tak jsem byla trošku zklamaná, ale už jsem zase pozitivně naladěná a hurá do dalšího měsíce snažení.

O víkendu jsem jela k sestře do Prahy, šli jsme do ZOO do Tróji,bylo to super, i počasí krásně vyšlo. Dosytosti jsem si užívala moji 2 leto neteřinku.Je to takový moje zlatíčko. Pouštěli jsme si ji na DVD jak postupně rostla, od fotek, kdy byla ještě v bříšku až do teď. Tak jsem si uvědomila, jak se na to tak neskutečně těším až budu taky těhulka a pak maminka. Nejhorší pro mě bylo, když jsme nastupovali do auta,tak se s námi šla rozloučit a začala plakat a vztahovat ke mně ručičky, že chce se mnou.To jsem musela utýct do auta abych nezačala brečet. Jo přítelíček jel na čundr - pánskou jízdu do Tater. Tak jsem slaměnná vdova, ale už se těším až mi přijede.

tak toť zatím ode mě vše.papa
Míšenka

 
Lenu
Kecalka 247 příspěvků 22.08.05 11:12

zebřičky razím a děkuju moc za vaše slova a prosím v jednu rolujte kopýtka seč to půjde, děkuju a zítra páááááááááááááá

Lenu

 
Lostris
Závislačka 3625 příspěvků 22.08.05 11:28

Zebřičky dočasně jednočárkové:

Alex - 27.7. 9 DC, IUI srpen
Amalie - 22.6. dvouměsíční hormonální léčba + tělísko, poté test na průchodnost vejcovodů
Becy
Cami - návrat z dovči 29.8.
Falco - 21.8. odběr oocytů, 24.8. transfer, 2.IVF
Hanina
Iveta
Janka
Kacovka
Kaitlin - 5.9. genetika-dárkyně
Kajdula
Karla - 8.8. zahlášena 14-ti denní absence, 12.9. laparoskopie
Kati - září KET
Lenu - 18.8. měření folikulů, 20.8. 2. IUI
Lenuška - 6.5. zahlášeno, že snažení se bude konat za 1 1/2 roku
Lostris - 19.10. genetické vyšetření
LuckaD
Maru - 10.6. za tři měsíce kontrolní vyšetření na imunologii a snažení o mimi, 19.9. kontrolní imunologické vyšetření
Marky - 2.8. 6DC
Mikaa - snažení od února 2005, absence do půlky srpna
Míšenka - 28.7.2005 zahlášen začátek snažení
Monalisa
Narcisek
Nothingn
Patricie - diletace čípku-konec května
Pavca - 9.8. zahlášen začátek snažení o holčičku
Rafuska
Sima - 19.8. stimulace Menogonem, 25.8. UTZ
Verča - 1. IVF, začátek stimulace 7.6., 13.6. utz
Zdenca - 23.8. UTZ, poté stimulace, IVF září
 Zuzka

Žabucha - 4.10. kontrola

Zebřičky dvoučárkové:

Adka007 - 27.5. 21tt, TP 12.10.2005
Babů - 8.8. 10+1 tt (bublinka), 25.8. kontrola
BaruskaII - 15.8. 18+1 tt (špuntíci), 24.8. velký UTZ, TP 13.1.2006
barbucha - bublinka, 6.6. 30tt
Bohun - 9.8. 13+4 tt, 30.8. UTZ a triple testy, TP 10.2.2006
Bosorka - 12.8. 35+6 tt (myšáček), 30.7. nástup na MD, TP 11.9.2005
Caprina - TP 7.9.2005
Claudie - 5.8. 16+2 tt (Skipísek), 31.8. kontrola, TP 21.1.2006
Ed - 12.8. 14+5 tt, kontrola 8.9., 27.9. UTZ, TP 5.2.2006
Ivanka- 2.5. 15 tt , (holčička) TP 24.10.2005
Jarča - 7.3. 13+6, TP 6.9. 2005
Joly - 18.7. utz
Katia - 9.8. 13 tt (Bob a Bobek), 16.8. kontrola, TP 22.2.2006
Lotranda - 22.8. 20+6 tt (Kikinka nebo Kikínek), 23.8. kontrola, 1.9. v 14,20 hod. UTZ, TP 3.1.2006
Marka - 22.8. 10 tt (Koblížek), 24.8. UTZ + těhuprůkazka
Olivia - 8.6. 20 tt, 16.6. UTZ ve 20tt
Rysavka - 22.8. 11+3 tt, 24.8. UTZ ve 12-13 tt
Tinna - 29.7. 10+4 tt, TP konec února 2006
Vendelina - (neschopenka), 22.8. 23+5 tt, TP Emičky 16.12.2005
Wilma - 5.8. 18 tt (Motýlek), 23.8. UTZ, 30.8. poradna, TP 9.1.2006

Zebřičky se zebřičátky:

Monicka - 10.5.2005 v 10,5­6 hod. se narodila Barborka, měří 56 cm a váží 3680 g
Ajjaa (Adelinka) - 10.5.2005 ve 13.45 hod. se narodil Adámek, měří 54 cm a váží 3950 g
Andrea2 - 8.7.2005 v 6,15 h­od. se narodila Eliška, měří 49 cm a váží 3250 g
Slanka** - 8.7.2005 v 12,0­5 hod. se narodila Marianka, váží 3520 g
*Jasmine
- 19.7.2005 v 1­.10 hod. se narodil Filípek, měří 44 cm a váží 2560 g

 
Lostris
Závislačka 3625 příspěvků 22.08.05 11:30

Lenu, bude zjednána náprava, že IUI je dnes. Kopýtka má budou srolovaná :)

Lostris

 
Wilma
Kecalka 108 příspěvků 22.08.05 11:59

Ahoj zebřičky, v rychlosti zdravím, zítra se chystám na utz tak pošlu aspoň sms.

Mějte se a rolujte mi kopýtka, bojím bojím!!!!
Vaše Wilmička

 
Anonymní  22.08.05 13:35

Marko teda ty nám dneska děláš ale chutě, ňam ňam. Já včera upekla broskvovou buchtičku, jenom takovou tu rychlovku jogurtovou a byla taky moc dobrá.

Dneska máme v práci oslavičku dvě kolegyňky z oddělení tu mají naráz svátek i narozky, tak už tu máme na stole úplné hody tak si dám do nosu :-D

Míšenko takové pocity s neteřinkami znám, už je tu máme měsíc a myslím,ž e to taky ořvu až budou v úterý odjíždět. Je to smutné, zase mi budou doma moc chybět. Ale neboj oni určitě zase brzo přijedou.

Wilmičce jsem napsala, že na ní myslíme a že zítra čekáme na zprávičky.

Lostris taky nám napiš jaký byl víkedník.

A co já a víkendík - v pátek jsme byli v hospůdce slavit kamarádovi 30 byla to paráda, hrozně jsme se nasmáli a zase mě bolelo břicho a celé tělo do smíchu :-DD V sobotu jsem byla na výletě - naložila jsem do auta mojí mamku a taťku a neteřinky a frčeli jsem na zámek Kratochvíle. No tam bylo hezky samé pohádky moc jsme si to užili, pak jsem si zašli na oběd, prostě pohoda den. V neděli bylo moooooooooooooooc ošklivo tak jsem nechala neteřinky „pařit" na playstationu, no byla to sranda, pak jsem hráli normální deskové hry.

Tak já jdu slaviiiiiiiii­iiiiiiiiiiiii­iiiiiiiiiiiii­iiiiiiit tak doufám,ž e se moc neopijuuuuuuuuuuuuu :-DDDDD Maru

 
Karla
Zasloužilá kecalka 934 příspěvků 22.08.05 13:45

Wilmičko - to víš, že budeme zítra držet kopýtka. Pak nám hned napiš, jak to dopadlo. A neboj, určitě bude všechno perfektní.

Maru - je fakt vidět, že si skřeta přemohla. Ty máš neteřinky už měsíc doma? To musí být super, já chci takyyyy. A moc si tu oslavu užij, zasloužíš si to.

Pa Karla

 
Karla
Zasloužilá kecalka 934 příspěvků 22.08.05 13:52

Mimochodem jsem Vám chtěla dát výbrný tip knížky na čtení.

Autor je Dan Brown a je to Šifra mistra Leonarda. Tu knížku jsem přečetla jedním dechem, nejde se od ní odloučit. Měla jsem ji na dovolené a manža přišel dvě noci zkrátka:-DDDD
No a já už ji mám dočtenou, tak jsem si na doporučení kamaráda dneska běžela koupit další knížku a ta se jmenuje Andělé a démoni (autor je stejný). Tak se nemůžu dočkat, až přijdu domů:-DD

Jo a obě knížky jsou světovými bestsellery.
A ještě jedna zajímavost, v srpnu vyšla další jeho suprová kniha Pavučina lží (už se na ni těším) a v září vyjde Digitální pevnost.

Tak doufám, že jsem Vás naladila.

Pa Karla

 
Anonymní  22.08.05 14:10

Ahojky,
Maru- ako tak čítam, pekný víkend vyšiel aj tebe. A taktiež sa slavila 30.
Zebričky píšete, že v Čechách prší, tak ja zdrhám z práce, kým je pekne, lebo určite dážď od západu príde aj k nám. Som od Žiliny, takže z Čiech to mám v podstate na skok.
Tak zas zajtra a Marko, dúfam, že knedlíky sú už aj zjedené.
 janka

 
Karla
Zasloužilá kecalka 934 příspěvků 22.08.05 15:11

Holkyyy, kde jste všechny?
Já tady nechci být sama…:-DDDD
Nojo, Maru paří
Janka pádila domů
Lenu už určitě doma odpočívá a hladí bříško … …
 Karla

 
Lostris
Závislačka 3625 příspěvků 22.08.05 16:44

Hezké odpoledne zebřičky,

i když při pohledu z okna to vyznívá jako provokace… ty provazy vody co se stále valí a valí…

Děkuji vám ještě za gratulace k narozkám :).

Lenu, jsi šikulka a deníček se ti zadařil.
Teď pěkně v klídečku doma odpočíváš a věřím, že potvůrky ocáskatý najdou cestu k vajíčku i když nebylo popohnáno Pregnylem.
Doufám, že už se to doma hlavně s manželem urovnalo.

Janko, já pokračovala i o víkendu v oslavě narozenin, byli jsme na bowlingu s rodičema manžela, bráchou a švagrovou. Domů dorazila ve čtyři ráno. Manžel, tchýně a švagrová odpadli před dvanáctou.

Karlo, to je vždy radost návrat do práce po dovolené a prokousat tím, co přibilo. Přeji hladké zaplutí do pracovního procesu.
Díky za typy na knížku, doufám, že ji v naší městské knihovně budou mít.

Babů, tak si sebou někoho vem, aby ti poradil při výběru obrouček. Třeba to bude jednodušší.

Lotrando, jsi moc hodná už se na odměnu těším :). Ještě jednou, vážně jsi si neměla dělat starosti.
Věřím, že doctor ti něco na neposlušný žaludek poradí, přeci to takhle nejde. A se synátorem si nedělej starosti, určitě se vrátí v pořádku, ale tvé obavy chápu.

Marko, ty děláš chutě, kynuté knedlíky… mňam. Určitě se povedly, že?

Rafuško, SMSka o vykopávkách nemá chybu :DDD.

Falco, ve středu zavedou ty nejbáječnější embryjka pod sluncem :).

Maru, je fajn, že manžel seká dobrotu…jak nebude napiš :).
Tak tobě nestačilo si užívat v pátek na narozeninách, ty si klíďo píďo pokračuješ ještě v práci. To se tak někdo má :DD. Jen si užívej a oslavu, není to každý den :).
Víkend? Sobota ten bowling a neděle jsem odpočívala po flámu, takže bohatý program :).

Míšenko, v zoo v Tróji jsme také nedávno byli, byla jsem nadšená.

pa Lostris

 
Lostris
Závislačka 3625 příspěvků 22.08.05 16:46

opravuji… přibylo :O

Lostris

 
Anonymní  22.08.05 17:19

Ahoj Karlo a Zebricky,

neda mi to nereagovat na tvuj tip na knihu od D. Browna. Tak ona uz konecne vysla i v CR??????????? Ja bydlim ve Francii a kdyz vysla tady, tak jsem ji shanela zaroven i v CR pres zname, ale nikde nic. Tak to musim dat vedet doma. Takze diky i za takove tipy.
Jinak mezi nami, me ta kniha moc nenadchla. Stale jsem neco ocekavalo a ono to neco neprislo ani s posledni strankou, takze po tom reklamnim humbuku tady jsem vazne byla zklamana. Jo, a vis, ze to maji zfilmovat?
Mejte se tu vsechny Zebricky fajn, ja zase nekdy nakouknu, stejne vas ctu
Pa Dede od holek z diskuze Tehule?!

 
Anonymní  22.08.05 18:39

Hojky ahojky!
Tak jsem vás v rychlosti přečetla..

Lotrando já chodím na diskuzi těhulek a všechny užívají na pálení žáhy Renie. Prý hned pomáhá a těhulím ani miminkům něškodí.

Lenu: to mě mrzí, že máš teď takovou blbou dobu, ale pamatuj si jedno moje pravidlo, které mi spolehlivě funguje, i mému manželovi. Když se ti neco pro tebe důležitého nezadaří nebo k tomu není lehká cesta, tak to dobře dopadne!

Dneska byl zajímavý den. Včera jsme koupili postýlku a dneska jsem si ji na zkoušku složila. Manžel říkal, že zabírá místo, tak ji dáme do ložnice. Jenže když ji tam viděl,tak mu začalo hlodat, jeslti to nepřináší smůlu. Musela jsem na jeho žádost projet diskuze a zeptat se, jestli postýlka v ložnici nepřináší smůlu:o))Když jsem řekla že ne, tak zezelenal ještě víc a teprve až jsem ji rozložila, tak dostal svou původní barvu:o)))Pak řekl, že ho deprimoval pohled na prázdnou postýlku. No jako v kocourkově:o))

Vendelina Ema 23+5

 
Karla
Zasloužilá kecalka 934 příspěvků 22.08.05 19:03

ahoj Dede, to mě mrzí, že se ti kniha nelíbila. Já jsem ji přečetla jedním dechem a mým přátelům, kteří ji taky četli se taky hrozně líbila. Tady u nás žádný reklamní humbuk kolem nebyl, tak nevím. Možná máš raději jiný žánr:-DD

Vendelínko - tak ty už máš postýlku, to je super. Já bych ji taky hned skládala a zkoušela kde by nejvíc pasovala. No ještě si chvilku počkám:-DDD

Karla

 
Rafuska
Zasloužilá kecalka 693 příspěvků 22.08.05 20:51

Ahoj zebrušky!
Dnes jsem byla nějak moc nervozní a nevím proč. Nic se nemělo dít a také nedělo.
JANKO,LENU, potíže s tchýní vám nezávidím. Občas je mám také. Domeček je manželu, před svatbou v něm bydleli jeho rodiče a mamula by pořád dirigovala, komu co dát ze zahrádky. A já ji nemůžu nic říct a můj muž hraje mrtvého brouka ale když jsme spolu, tak ho to štve také. Navíc, když se něco slaví, tak je jedna švagrová buď těhotná nebo má malinké dítě, druhá se doma moc nevyskytuje a tak jsem na práci jenom já. Blbá snacha.
LENU, ještě jednou. Doufám, že se dnes v centru vše povedlo. Moc ti to přeju.
LOTRANDO, ať už nekomunikuješ s kanálem. Moc ti to přeju.
Hezkou noc.
Rafuska

 
Lostris
Závislačka 3625 příspěvků 22.08.05 20:53

Večerní pozdravení,

tak teď tu pro změnu máme mlhu jako v Londýně…

Přeji všem zebřulkám dobrou, ničím ani nikým nerušenou noc a krásné sny. Teda ne, že by se mi ještě chtělo spát, ale za chvíli notebook vypnu… Stejně se tu dlouho neobjevilo ani kopýtko :O

Lostris

 
Lostris
Závislačka 3625 příspěvků 22.08.05 20:55

Ach joooo, zase to blbne a komentáře co mají být na konci, skáčou na začátek. Takže „obvinění“, že se tu neobjevilo žádné kopýtko je milné, byla tu Rafuška. Sákriš, proč to skáče na začátek…

Lostris

 
Lostris
Závislačka 3625 příspěvků 22.08.05 21:06

mně dnes vynechává mozek, tak mě omluvte… mylné tam mělo být… :O

Lostris

 
Kati
Ukecaná baba ;) 2263 příspěvků 22.08.05 22:23

Lenu - zvládla jsi deníček na 1!!! Šikulka!!!
Doufám, že UIU vyšlo i bez Pregnylu! S tchýní se to zpraví uvidíš, jen mě překvapuje, že to v takové situaci nedokáže překonat, tu injekci ti mohla píchnout!
Mi s manžou máme hodné tchýně, samozřejmě, že mi občas také na té mé něco vadí, ale jsou to jen maličkosti. Každý máme své chyby a má tchýně je na mne hodná a udělala by pro mě (nás) všechno.

Karla - mám se výborně!!! A ty? Prádlo už máš vypráno? Mě až dnes uschlo prádlo z neděle, nechala jsem ho na balkóně a v tom děšti se mu schnout moc nechtělo:-)))!
Na ty kočárky se těším. Budeme se pyšně „táhnout“ Vsetínem až nám budou všichni závidět!:-)))))))))))
Ten sexuální dort je skvělý, strašlivě jsme se s manžou zasmáli!!!

Babů - taky bych potřebovala nové brýle, tyto mám už 4 roky, ne že by se mi zhoršil zrak, ale kdysi jsem si šlápla na hrábě, ty mi pěkně trefily do tváře až mi brýle odletěly. Od té doby je mám trošku zkřivené a sjíšdí mi z nosu. Jenže já jsem tak strááááášlivě líná někam zajít!

Falko - držím kopyta!!! Určitě to vyjde!!!

Míšenka - uvidíš, že to brzy přijde!!!

U nás nic nového, snad jen to, že jsem se byla dnes ostříhat! Jsem úplně na krátko, kadeřnice se mě 3× ptala jestli to myslím vážně, jestli mi má mé dlouhé vlasy ustřihnout. Manža to netušil, ale je spokojen, na ulici mě nevyhodil, tak je to fajn. Až budu mít nějaké foto, tak vám ho hodím do galerky.
Krásnou dobrou noc Zebřulky!!! Kati

 
nothingn
Ukecaná baba ;) 1932 příspěvků 23.08.05 07:16

Krasny den zebruchy. Tak uz se nam v praci rozebehl netik. Jeste jsem nestihla nic precist,tak budu reagovat pozdeji.
Tak jsem vcera po Praze bulela jak tur (ach ty nervy). Brala jsem 5-9den Clostilbegyt a zatim tam zadny velky fokulik 10 den neni,snad doroste. Chci se zeptat kolikaty den vam dorustaj? A nevite jaka je potom lecba ,kdyz ten Clostilbegyt nezabere? Moc dekuju.Zatim pa,jdu cist.

 
nothingn
Ukecaná baba ;) 1932 příspěvků 23.08.05 07:17

Krasny den zebruchy. Tak uz se nam v praci rozebehl netik. Jeste jsem nestihla nic precist,tak budu reagovat pozdeji.
Tak jsem vcera po Praze bulela jak tur (ach ty nervy). Brala jsem 5-9den Clostilbegyt a zatim tam zadny velky fokulik 10 den neni,snad doroste. Chci se zeptat kolikaty den vam dorustaj? A nevite jaka je potom lecba ,kdyz ten Clostilbegyt nezabere? Moc dekuju.Zatim pa,jdu cist.

[ Odpovědět ]

 
nothingn
Ukecaná baba ;) 1932 příspěvků 23.08.05 07:20

POKUS CISLO 3:PORAD SE TO ZARAZUJE NA ZACATEK A NE NA KONEC :-(

Krasny den zebruchy. Tak uz se nam v praci rozebehl netik. Jeste jsem nestihla nic precist,tak budu reagovat pozdeji.
Tak jsem vcera po Praze bulela jak tur (ach ty nervy). Brala jsem 5-9den Clostilbegyt a zatim tam zadny velky fokulik 10 den neni,snad doroste. Chci se zeptat kolikaty den vam dorustaj? A nevite jaka je potom lecba ,kdyz ten Clostilbegyt nezabere? Moc dekuju.Zatim pa,jdu cist.

 
nothingn
Ukecaná baba ;) 1932 příspěvků 23.08.05 07:40

Lenu moc pekny denicek a ta tvoje tchyne to je dilo. Moje je nastesti uplne super,zato moje mamka na myho manzela obcas perli,kdyz co s nima clovek nadela.
Jak jsi dopadla v centru?

Marko: koukam ty jsi hotova kucharinka,ten manzel se ma jak mu vyvaris.

Maru: pry uz ten osklivy skret odesel,to je super.

 
Karla
Zasloužilá kecalka 934 příspěvků 23.08.05 08:02

Dobré ránko zebřulky,

holky asi tady máme nějakého šotka, který nám tu háže s příspěvkama. No jsem zvědavá kam se zobrazí ten můj.

Noty - já měla po Clostylbegytu folikuly jak hrom kolem 16 - 18 mm (14 - 16 den), ale nikdy z toho nic nebylo:-(( Pak mi na:,–(ili ty injekce před IUI. Tak uvidíš. Asi je to hodně individuální.

Kati - s tím prádlem to mám stejný, ne a ne uschnout. Tak už to snad dneska dožehlím. Už se chystáš do školy?

Rafusko - no tchyni si člověk nevybere, hold jsou někdy trošku jiné, no. Já taky jsem to moc nevyhrála.

Lenu - jak se cítíš po včerejšku? Manža a tchyně už se uklidnili?

Tak jdu něco dělat.

Karla

 
Karla
Zasloužilá kecalka 934 příspěvků 23.08.05 08:03

Dobré ránko zebřulky,

holky asi tady máme nějakého šotka, který nám tu háže s příspěvkama. No jsem zvědavá kam se zobrazí ten můj.

Noty - já měla po Clostylbegytu folikuly jak hrom kolem 16 - 18 mm (14 - 16 den), ale nikdy z toho nic nebylo:-(( Pak mi na:,–(ili ty injekce před IUI. Tak uvidíš. Asi je to hodně individuální.

Kati - s tím prádlem to mám stejný, ne a ne uschnout. Tak už to snad dneska dožehlím. Už se chystáš do školy?

Rafusko - no tchyni si člověk nevybere, hold jsou někdy trošku jiné, no. Já taky jsem to moc nevyhrála.

Lenu - jak se cítíš po včerejšku? Manža a tchyně už se uklidnili?

Tak jdu něco dělat.

Karla

 
Karla
Zasloužilá kecalka 934 příspěvků 23.08.05 08:06

ach jo, zase to blbne. Takže přes přidat komentář se to zobrazuje nahoře pod článkem a přes odpovědět je komentář dole.

Šotku, šotku, šotku kde jsi?

Karla

 
Lenu
Kecalka 247 příspěvků 23.08.05 08:13

Ahoj Zebřičky
děkuju za rolování kopýtek.

Karlo, manžel je v pohodě a tchýně nevím, pač se v neděli po obědě zbalila a odešla demonstrativně k bratrovi, no jsem zvědavá kdy nám ji zas vrátí:-))))))))) Minule ji chudáka doslova vyhnal.

Zebřičky na co přesně je ten Pregnyl??

Jak se vám dnes daří, u nás začíná skrz mraky trochu prosvítat sluníčko, ale nevím nevím.

Lenu

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Deníček holek z diskuze Těhule?-14


Reklama