Zebřičkový deníček Maru - 92.díl

Snažení

Ahojky zebrunky, Včera manžel surfoval na netu a upozornil mě na jeden článeček a tak mi nedá se s vámi o něj nepodělit. Našli jsme ho na http://aktualne.centrum.cz/zahranici/vedaazajimavosti/ a odtud vám ho přináším. Lékaři:Revoluce v umělém oplodnění je tu Praha/Londýn Ženy si v brzké budoucnosti budou moci nechat zmrazit svá vajíčka a odložit tak své těhotenství na později.

Uvádí to zpráva specialistů na asistovanou reprodukci, kterou zveřejnil bristký deník The Times.
Naděje pro „odložené těhotenství“
Nová technologie, kterou vyvinuli vědci z Japonska, Dánska a Spojených států, tak může do umělého oplodnění přinést zcela nový rozměr. „Pomůže to ženám zachovat si plodnost, a to i do vyššího věku. Dokud si například nevybudují kariéru nebo nenajdou správného partnera,“ píší britské Timesy
Možnost zmrazit ženské vajíčko může pomoci i onkologickým pacientkám, které se musí podrobit léčbě dříve, než mají děti, a u kterých hrozí po léčbě neplodnost.
„Zprávu tohoto typu je nutné vždycky brát s rezervou, ale je velmi pravděpodobné, že jakmile vědci prokáží, že jim ta technologie opravdu funguje, tak to bude otázkou roku, kdy se začne používat i v Česku,“ říká primář Centra reprodukční medicíny Gest Vladimír Černý.
Revoluce v umělém oplodňování
Až dosud totiž bylo možné zmrazit pouze sperma nebo oplodněná embrya. Podle specialistů to byl pro mnoho žen, které si nechávaly zmrazit embrya, krok do neznáma, protože po léčbě už dávno mohly mít jiného partnera. Mnoho žen také nesouhlasí se zastavením vývoje embryí.
Možnost zmražení neoplodněných vajíček je tak malou „revolucí“.
Vajíčka jsou mnohem větší než spermie a vajíčko je také mnohem křehčí a zranitelnější, protože příprava k dělení je v věm dál než ve spermii. Žena také vajíček vytváří o mnoho méně než muž spermií. Především ale ženské pohlavní buňky obsahují hodně vody. A právě voda obsažená ve vajíčcích se při mražení měnila v ledové krystaly a ty v buňce zničily vše včetně genetické informace, píší Timesy.
Křehká vajíčka zmražením trpěla, nyní jich přežije až 95 procent
Vědci nyní dokáží tekutinu z buňky odstranit a místo ní dovnitř přidají nemrznoucí chemikálii. Jak uvádí Timesy, oba kroky zabraňují tvorbě ledových krystalů a umožňují buňku zmrazit velmi rychle.
Ve chvíli, kdy si žena bude přát otěhotnět, se její vajíčka rozmrazí a lékaři pak mohou zahájit oplození in vitro, tedy ve zkumavce. Poté je oplozené embryo zavedeno do ženiny dělohy.
„V současnosti dosahujeme toho, že pětadevadesát procent vajíček přežije a u čtvrtiny z nich se podaří oplodnění. V minulosti jsme dosahovali pouze pětiprocentní úspěšnosti, což ukazuje, že se tato technologie může stát reálnou alternativou,“ řekl pro The Times Simon Fishel z kliniky reprodukční medicíny v Nottingmhamu.
Tak co na to říkáte? ?????????????

Právě nám přijel kamarád, tak se jdeme koukat na film Úžasňákovi, udělal jsem salátky tak si jedme dát do nosu a užít si bezva večer. Nazvala bych to klid před bouří, protože zítra mi to tu začnou bourat a uvidí se jak to vlastně bude pokračovat .............

Mějte se moc krásně papá Vaše Maru

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
Kati
Ukecaná baba ;) 2263 příspěvků 08.01.06 22:02

Já jsem první!!! Kati

 
Kati
Ukecaná baba ;) 2263 příspěvků 08.01.06 22:06

Ahojte!

Maru - pěkný článek, ale myslím, že nás se už netýká, ale možná naše dcerky si budou moct těhotentví pěkně odložit, jen nevím, jestli je to dobré, snad to mají vědci vymyšleno dobře.

Tady ještě žádný komentář není, tak jdu kouknou do posledního deníčku a pak napíšu!

Kati

 
Kati
Ukecaná baba ;) 2263 příspěvků 08.01.06 22:14

Milé Zebřičky,
nějak moc vám to psaní v novém roce nejde! Od pátku jste toho moc nenapsaly!!!!

Alex - snad ty výsledky neznamenají nic špatného.

A co náš víkend? V pátek jsem byla s Karličkou na kavčo a domluvily jsme se , že v sobotu vyrazíme na výlet. Byli jsme u nás na kopci, bylo tam moc hezky a Karla s manžou (jejím, protože můj zůstal doma, prý měl moc práce) se o mě moc hezky starali!
Dnes jsme vyrazili s manžou na procházku, vyjeli jsme autem na kopec a prošli se, bylo to moc fajn. Holky u nás je tolik sněhu! No krása!!! A jak svítilo sluníčko!

A zítra zase do práce! Takže vám přeji ať vám pracovní týden rychle utíká! Kati

 
Konopka
Povídálka 37 příspěvků 08.01.06 22:41

Ahoj zebřičky,

tak se vám hlásím po pár dnech.

Maru, zajímavý článek, ani jsem netušila, že by bylo možné zmrazovat i samotná vajíčka. Úžasňákovi znám, je to bezva film na pobavení. :)

Zebřičky, teď už jsem docela v pohodě, ale řeknu vám, že od doktora ve čtvrtek jsem odcházela skoro v slzách a nechtělo se mi ani s nikým mluvit (nějak mě to vzalo a přitom to nic není - prý hodnoty horm. se zlepšily, nicméně Prednison mám brát dál - dr. se ale nezdálo cosi při vyšetření mého břicha, podrobně si nechal popsat mé potíže a bolesti a poslal mě na laparoskopii do nemocnice - prý, když něco objeví (cystu a tak), tak provedou hysteroskopii. Holky, rozklepaly se mi kolena, i když vím, že o nic nejde a když by mi něco zjistily - jak jste samy tady už psaly, tak alespoň se zjistí příčina a bude se to moci léčit. Přesto mě to sebralo..... Můj doktor mi napsal papír do nemocnice a tam mě objednali na laparoskopii - 20.3. v pondělí jdu pod kudlu :-( - docela se bojím.
Maru, něco jsi zde psala o laparoskopii, jak jsem tu letmo zahlédla v minulém deníčku - tak já se budu pídit, ať vím, co mě čeká.
Nejvíc mě asi sebralo to, že by ta moje baba-kolegyně mohla mít pravdu (s tou cystou). :-(( Bohužel (baba) věděla, že jdu k dr, tak do mě celé odpoledne ve Čt a celý pátek hučela, co a jak. Uf! Fakt mi leze na nervy. :-((
V práci jsem byla jak praštěná palicí oba dva dny a v pátek, hned po příchodu z práce, jsem pálila za ségrou. Potřebovala jsem utěšit, pofoukat bolavou duši, která tu veselou notu, za kterou se schovávala, náhle odhodila, protože to byla pouhá maska.
Zebřičky, myslela jsem si, jak jsem silná, ale představa nějakého lékařs. zákroku pod narkozou mi fakt rozklepal kolena. Ségra je naštěstí skvělá utěšovatelka. Když jsme byly spolu, nutila mě vypovídat se z těch negativních emocí, povídaly jsme si, zpívaly, pekly jsme spolu koláč, vyrazily na procházku. Víte holky, strašně moc jí přeju to její těhotenství, současně mi je ale strašně líto, že já těhotná nejsem…ale to určitě chápete a asi taky znáte…
No, už radši skončim - hrozně to na mě v posledních dnech padlo a nechci vám tu kazit náladu. Na druhou stranu jsem zase ale moc ráda, že vás mám a že mě vyslechnete a „pohladíte“ po duši, když je člověku ouvej. Vypsala jsem se vám tu ze svého strachu a obav a věřím a doufám zase, že bude líp.
Půjdu se pídit po těch článcích o laparoskopii. Budete hodné, když mi zde napovíte nějaký odkaz na článek, co jste tu psaly (abych dlouho nelistovala zpět). Děkuju moc předem.
Konopka

 
Maru
Závislačka 3427 příspěvků 09.01.06 08:11

Konopko foukám foukám na bolavou dušičku, neboj nic zebří stádečko je s tebou a bude držet kopýtka.

K té laparokopiii, chápu jak se cítíš, když mi to moje dr. řekla poprvé málem to se mnou seklo a hrzoně jsem se bála co bude a jak bude, představa narkozy ve mě vyvolávala panický strach a nemohla jsem se koukat v TV ani na pořady s lékařskou tématikou. Ale věř, že to opravdu není tak hrzoné jak to vypadá. No jo určitě si řekneš, že se mi to mluví když už to mám za sebou. Asi nejvíc mě potěšila tenkrát moje teta, když jsem jí ukazovala ty malé dírečky s 2 stehy - koukala a řekla mi, že když jí se před lety chtěli kouknout do bříška kvůli srůstům tak jí udělali normální operaci a žádné dírečky. Tak jsem začala blahořečit pokroku a laparoskopii :-O :-D
O laparoskopii jsem psala v deníčku č. 60 - je pravda že tam už jsem měla po všem už jsem si hezky odpočívala doma v klídečku, ale myslím, že je tam přesně vidět, žže to fakt nic nebylo. No a jaké jsme měla pocity v nemocnici, tak to je v deníčku č. 59, holky mě SMSkama uklidňovali..­......... nejhorší bylo to čekání, kdy už mě konečně vezmou. To mi fakt vadilo nejvíc, když už jsem byla na sále, tak jsem se kupodivu uklidnila. Cokloli by jsi se chtěla zeptat tak piš piš piš třeba i na email.
Drž se zebruško naše, dobře to dopadne, posílám ti číslo na mobil.
pa Maru

 
Rysavka
Ukecaná baba ;) 1473 příspěvků 09.01.06 08:35

Zebry - teda o víkendu tady bylo dost mrtvo. Kde jste se všechny toulaly?

Maru - to je zajímavý článeček.

Konopko - to je mi líto, že máš takové trápeníčko a před sebou laparoskopii. Ale jak píše Maru určitě to zvládneš. Že to nic není ti psát nebudu, protože jsem na ní nebyla, takže nemůžu posoudit. Ale ty jsi statečná zebra a všechno zvládneš.

Ryšavka

 
Marka
Ukecaná baba ;) 1817 příspěvků 09.01.06 08:38

Ahoj zebrusky,

konecne novy denicek :) juchuuu :)

Maru - denicek zase super!!! Preju vam co nejrychlejsi bourani a uklizeni, opravdu vim, jak to vypada, my uz zijme napul na stavenisti pul roku :(

Konopka - neboj neboj, laparka fakt nic neni. Ja jsem se nebala ani narkozy, ani nemocnice, ale toho, ze budu mit na brise dirky - a nakonec mi udelali 5 direk (jedna vetsi v pupiku a 4 malinke na stranach bricha) a ty dneska nejsou videt!!! Laparka je vyborny diagnosticky prostredek. Je fakt nejlepsi, kdyz se muzou lekari podivat dovnitr a videt, jak a co funguje ci nefunguje. Aspon se nebudes zbytecne ladovat hormonama!, treba nakonec tu zavadu zjisti a odstrani prave pri te laparce. Budeme ti vsechny drzet palecky a hlavu vzhuru, na kazdou z nas padne sem tam depka a je dobre, ze se vypovidas. Tu segru ti zavidim (mam dva brachy - oba mladsi nez ja), je prima, ze mas s kym promluvit.

Kati - u nas skoro snih neni, ale vcera taky svitilo slunicko! Bylo to hezky a na dnesek hlasi taky! To cloveku hned zvedne naladicku :)

Pomalu se pujdu chystat, musim zas do prace. Sef me ale vyzvedava a zase odvazi domu, coz je prijemne. I tak je to fakt narocnejsi a moc obdivuju maminy, ktere zustavaji az do materske v praci. Urcite zalezi na stylu a pracovnim nasazeni, ale ja proste „pomalu“ pracovat neumim a hodne se vycerpavam. A to se ted jeste snazim setrit kvuli Marketce! Stejne ale vzdycky prijdu uplne grogy a jdu v pul osme do postele.
Jenze vidina penizku je lakava. Az moc! A tohle je zrovna job na procenta a vychazi to fakt zajimave, tak jsem se nechala ukecat. Kazda kacka dobra. Za mesic nastupuju na materskou a od zari uz budu brat jen tu almuznu od statu. Navic mame dost vysoke naklady na nas soukromy zivot, proste jsme zvykli dost utracet. No, snad to nebude tak hrozne. Vzdycky to nejaka brigadka muze spravit :)

No nic, uz radeji letim se obliknout.

Mejte se krasne a uzivejte si pondelka.

Papa

Marka + Marketka 30+3tt

 
Bosorka
Ukecaná baba ;) 1027 příspěvků 09.01.06 08:42

Ahoj holčiny,
Maru zajímavý článek, jen by mě zajímalo na kdy ženy mají to těhotenství odložit… Docela mě dostala ta Rumunka, která porodila dvojčátka a teď přesně nevím kolik jí bylo, ale pře 60 určitě. pak si říkám, zda-li je to fér pro ty děti, které mohou být za 5 let sirotci…

Ten páteční výlet k našim jsem zvádla za necelé dvě hodiny, jen jsem měla úplně propocená záda. Honzík spinka l jako andílek,asi se mu to moc líbilo. U našich jsem si odpočinula, pokecela se sestřičkou a hlavně jsem se strášně přecpávala.
Bosorka

 
Bosorka
Ukecaná baba ;) 1027 příspěvků 09.01.06 08:44

Konopko, já na hysteroskopii byla po té nepovedené kyretáži a je fakt, že na sále už se mě všechno spadlo, ono to bylo asi i tím přáškem co mi dali… Jen jsem se po probuzení z narkozy strašně rozbrečela a oni mě nemohli zastavit, sestřička na předsálí za mnou pořád chodila, říkala, že to bude dobrý a hladila mě po tváři…

 
Kati
Ukecaná baba ;) 2263 příspěvků 09.01.06 09:44

Zravím vás při pondělku!
Už jsem zase v práci! Dnes je u nás pěkná kosa, asi skoro mínus 15.

Konopka - uvidíš, že ten smutek přejde. Musíš to brát jako správný krok! Laparoskopie potvrdí že jsi v pořádku, anebo budeš vědět ten problém, který ti stojí ve štěstí a můžeš se léčit. Všechny holky to zvládly a my to taky zvládneme! Já půjdu na laparoskopii asi v únoru a mám s toho docela radost, budu aspoň vědět jestli jsem v pořádku a věci se zase hnou dopředu! Ber to s té pozitivní stránky!
Samozřejmě ti pomůže se vypovídat, tak jen povídej a pokud máš otázky holky ti určitě rády pomůžou!

Bosorka - možná by jsme kvůli tobě mohly vymyslet nějaké vytrvalostní závody s kočárky:-) Třeba se jednou všechny zebřičky sejdeme a prubneme s tebou své síly! Jakou pak máš vymyšlenou další trasu?

Karla -takže zítra je ten koncert! Jdeš? Začíná v 19.00, tak se sejdeme v 18.45 před kulturákem? Těším se!

Jdu pokračovat v práci a mrknu za váma! Kati

 
vendelina
Kecalka 473 příspěvků 09.01.06 09:47

Ahoj holčinky!
Nemám moc času sem chodit páč malá trpí na prdíky a tak celé dny chováme:-/
Je ale úžasná a já jsem z ní pořád hotová. Stále ji sleduju a říkám jak je krásná a jaké dělá pokroky.
Míšenko to s tou cystou mě moc mrzí, ale já věřím, že se to vstřebá a ty miminko v klidu donosíš.
Marko taky jsem si připadala jako vědma a docela jsem se nasmála jak to vcházelo:o)

Konopko už je líp? Někdy ten splín padne na každého ale pod zebřími kopyty se rychle rozpráší:o)

Narcisku, tak to máš za sebou ty naše hrdinko.Teda pro mě rdinka jsi, já jsem se neodvážila. Naštěstí mám dnes zdravé mimnko, které mi dělá jen a jen radost!

Vendelina a Emma skoro šestitýdenní

 
misenka
Echt Kelišová 8602 příspěvků 09.01.06 10:57

Ahojky holky,

Konopka - vím jak se cítíš, i já jsem byla na laparoskopii, ale neboj nemusíš mít strach. narkóza nic neni, mě bylo jen trošku špatně. Cystu mi našli a odstranili. Víš ona ta laparka je zase dobrá,že se do tebe podívají a jestli něco najdou, tak to odstraní a budeš v pořádku.

Jinak u mě, špatně mi vůbec není, žádné speciální chutě,jen mě pořád strašně bolej prsa a nemůžu kvůli tomu spát na břiše. Prášky poctivě beru,tak doufám,že cysta se vstřebá a Bobánkovi to neublíží a bude vše v pořádku.Místo toho abych si uživala těhulkovství,tak se hrozím každého píchnutí v bříšku. ach jo.
Tak se mějte krásně
Míšenka + Bobánek

 
Karla
Zasloužilá kecalka 934 příspěvků 09.01.06 11:41

ahoj holky,
tak to zkouším už dneska podruhé a snad se mi to odešle v pořádku. Někdy je ten net k vzteku, zvlášť když má člověk napsané dlouhé povídání, že jo? Zrovna jsem se vrátila od svojí obvoďačky, kde jsem si byla pro razítko do průkazky. Byla jsem objednaná na 10 hod a vzala mě až v 11 hod. Docela jsem se zlobila, páč tam sedělo moc lidí, kteří byli nachlazení a kašlali a kašlali. No uvidíme, snad to přežijem. Jinak jsme strávili super víkend. Jezdili jsme s manžou a s Kati na hory, bylo moc krásně, takže fakt super.

Maru - díky za deníček. Opravdu zajímavé informace.

Konopko - neboj, my tě podržíme. Já jsem měla stejnou reakci, když jsem se dozvěděla, že jdu na laparku. Příval slz, strach. Ale není to až taková hrůza, dá se to přežít. Neboj:-DDD

Kati - zítra to platí, budu tam na tebe čekat v 18.45 hod. Těším se a moc se nedři, jo?

Vendelínko - malá trpí prdíky, chudáček malý. Tak ji dej za tetu pusu.

Zkusím to odeslat a když tak se ještě ozvu.

Karla a pro tento týden „Karolínka“

 
Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 09.01.06 11:49

Ahoj Zebřulky,

tak vás s Adámkem zdravíme. Malý se už doma pořádně nudí a tak mě zlobí. Ven se pořádně jít nedá. V Ostravě je pořád moc moc sněhu a ještě k tomu mrzne a on ještě není úplně zdravý. Doma už má ponorkovou nemoc hlavně v obýváku. No abych řekla pravdu tak já docela taky a vymýšlím kam bychom mohli vyrazit. Škoda, že nejste některá z Ostravy.

BOSORKA: nejpohodlnější dítko mám já. Nudí se, vzteká se, zlobí, ale nebude se učit lozit a nebude. V:,–(ím se, že nás Honzík předběhne, ale už to neřeším. Je prostě takový.

ADKA: Aduško, tak my už jsme museli koupit i tu odsávačku. No, řeknu ti moc se mi do toho odsávání snoplíků nechtělo, ale museli jsme. Zatím teda jednou. Sama bych to ale nezvládla. Manžel mi musel pomoct. Tak přeju ať už ta rýma ty naše děti netrápí.

VENDELINKA: no jo pořád to bříško. To známe. Přeju ať ji to trápí co nejmíň. A posíláme pohlazení.

MISENKA: tak na mě přišly nevolnosti kolem 6.t.t. a to celodenní, ale hlavně ať je mimi v pořádku.

MARKA: přeju Ti ať Ti to v práci utíká. Už to máš za pár:-)

KONOPKA: holčičko, určitě to zvládneš. Je dobře, že máš takovou sestřičku. A narkózy se neboj. Já jsem měla narkózu dvakrát. Jednou mi sice bylo trochu špatně, ale nic hrozného. Drž se.

KATI: to jste si teda užili pěkný víkend. A Karlička je hodná, že se o tebe starala teda i s manželem:-)

Tak holčinky zatím papa. Všem které pracujete přeju ať se vám práce daří a rychle utíká a maminkám na mateřské přeju hodná dítka a hlavně ať se jim vyhnou všechny bacily.

Andrea a Adámek

 
adka007
Ukecaná baba ;) 2284 příspěvků 09.01.06 12:44

Ahoj holky,

já snad nikdy nebudu první :) Včera jsem čekala na nový deníček do půl desáté a on darebák se objevil až ve třičtvrtě.

M a r u, moc zajímavý článek, jen si nejsem jistá, jestli právě odsunutí mateřství na pozdější věk je právě příčinou, proč to budou ženy využívat. Některé určitě ano, ale myslím že většina žen se na miminko třese věda nevěda nejpozději kolem třiceti. Každopádně je to další krok k více miminkům a to je paráda.
Koukám, že jste si užili fajn večer, tak to je úžasný :)

K o n o p k o, to je blbý s tou laparkou a chápu, že je ti těžko… Naštěstí máš skvělou sestřičku a uvidíš jak se ti budou hodit její maminkovské zkušenosti až budeš potřebovat s miminkem poradit :)

M a r k o, je fakt, že se penízky hodí, ale zase to radši moc nepřeháněj a odpočiň si pak už na to nebude vůbec čas!

B o s o r k o, to jsi šikulka že jsi to tak zvládla. Honzíkovi se to určitě líbilo :)

V e n d e l í n k o, tak pořád prdíky? A nepomáhá položit Emičku na bříško? To si asi užijete, ale přinejhorším ve třech měsících bude pokoj… Je to úžasný sledovat ty mrňousky když nás něčím novým překvapí, viď?

Tak jsme se Zebřičky vrátily z té kontroly v nemocnici a musím říct, že to bylo v poho..Šlo to dost rychle navíc Viktorka opět nezklamala, i když jsem jí musela chudinku probudit a nakojit než jsme jely, tak jen všechno kolem sledovala a krásně se na sestry smála… Baby byly na mě nachystaný po tom čtvrtečním telefonátu, takže co jsem tam přišla, tak říkaly: to je ta paní.. a šťouchaly do sebe.. tak jsem čekala co bude, ale naštěstí to proběhlo úplně v klidu. Jen prý bude mít na ramínku asi o trochu větší jizvičku než je běžné. Takže Vikinku budeme ve středu očkovat, už teď je mi z toho trochu úzko..

Adka a Viktorka

 
Lostris
Závislačka 3625 příspěvků 09.01.06 13:08

Zebřičky dočasně jednočárkové:

Agatha…-
Alex.......- 9.1. návštěva dr.
Amalie…-
Janka.....- 28.11. laparos­kopie, poté IVF
JJ..........-
Kaitlin.....- v roce 2006 čekání na adopčátko a transfer darovaných vajíček
Kati.........-
Konopka…- 20.3. laparoskopie
Lostris.....-
LuciaM.....- leden diagnostická laparoskopie (průchodnost vejcovodů a kontr. sliznice)
Maru.......-
Marky......-
Mikaa......-
Panda......- 2.1.2006 zahlášen začátek snažení
Pavca......- 9.8. zahlášen začátek snažení o holčičku
Rafuška…-
Samsulka -
Sima.......-
Twiggi......-
Zdenca…- leden-únor KET

Žabucha…- 24.1. kontrola

Zebřičky dvoučárkové:

Babů........- 9.1. 32+1 tt (bublinek)
Bohun......- 9.1. 35+3 tt (skřítek), TP 10.2.2006
Claudie…- 9.1. 38+5 tt (Skipísek), TP 21.1.2006
Ed...........- 9.1. 36+2 tt (Pětníček), 12.1. kontrola, TP 5.2.2006
Falco........- 13.1. 22 tt (šampioni)
Karla........- 12.1. 16 tt, 16.1. triple testy, 24.1. velký UTZ, TP 1.7.2006
Katia........- 14.1. 36 tt (Bob a Bobek), TP 22.2.2006
Marka.......- 9.1. 30+3 tt (Koblížková), 11.1. UTZ, 23.1. kontrola, TP Markétky 17.3.2006
Míšenka.....- 13.1. 5+3 (Bobánek), 3.2. kontrola
Narcisek…- 11.1. 17+0 tt, TP 21.6.2006
NellaB......- 10.1. 9 tt
Nothingn…- 11.1. 20 tt (Tečka)
Pajinkaa…- 9.1. 11+5 tt
Rysavka…- 9.1. 32+3 tt (Brouček), TP 4.3.2006
Tinna........- 9.1. 33+4 tt, TP konec února 2006
Wilma.......- 11.1. 40 tt (Motýlek), holčička, TP 9.1.2006

Zebřičky se zebřičátky:

Monicka.....- 10.5.2005 v 10:56 hod. se narodila Barborka, měří 56 cm a váží 3680 g
Ajjaa (Adelinka) - 10.5.2005 ve 13:45 hod. se narodil Adámek, měří 54 cm a váží 3950 g
Andrea2.....- 8.7.2005 v 6:15 hod. se narodila Eliška, měří 49 cm a váží 3250 g
Slanka**.....- 8.7.2005 v 12:05 hod. se narodila Marianka, váží 3520 g
Jasmine.....- 19.7.2005 v 1:10 hod. se narodil Filípek, měří 44 cm a váží 2560 g
barbucha…- 18.8.2005 v 16:35 hod. se narodil Matyášek, měří 54 cm a váží 3880 g
Jarča.........- 28.8.2005 ve 13:00 hod. se narodila Štěpánka, měří 50 cm a váží 3640 g
Bosorka.....- 7.9.2005 v 8:19 hod. se narodil Honzík, měří 51 cm a váží 3700 g
Adka007.....- 4.10.2005 v 16:08 hod. se narodila Viktorka, měří 48 cm a váží 3150 g
Ivanka.......- 12.10.2005 se narodila Miška, měří 51 cm a váží 3300 g
Olivia........- 17.11.2005 v 0:30 hod. se narodila Adélka a váží 4008 g
Vendelina…- 30.11.2005 v 8:55 hod. se narodila Emička , měří 48 cm a váží 2600 g
BaruskaII…- 10.12.2005 v 13:30 hod. se narodila Kačenka, měří 49 cm a váží 2140 g a Eliška, měří 48 cm a váží 2780 g
*Lotranda
.....- 28.12.2005 v 10:00 hod. se narodila Michaelka, měří 49 cm a váží 3300 g, 12.1. kontrola kyčliček

 
adka007
Ukecaná baba ;) 2284 příspěvků 09.01.06 13:10

Andrejko, než jsem napsala komentář, tak je tu nový od tebe :-)
Já odsávačku mám taky ale vůbec se mi do ní nechce, zatím to doufám není tak akutní…
To ti povím, doma je to s prckem dost dlouhý když se nedá jít ven, tady je to podobný - mráz a plno sněhu. Navíc Viktorka spí max 20-30 minut tak 3× přes den..

Adka

 
Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 09.01.06 13:16

ADKO: neboj, Vikinka očkování zvládne v pohodě. Já jsem se taky bála když Adámka poprvé očkovali. Sama sobě jsem mačkala ruce a byla vystresovaná, ale zbytečně. Ani nezaplakal. Jen trochu ztuhnul, ale v pohodě.
Jo a ještě jsem ti vlastně chtěla napsat, že Vikinka se narodila ve stejný den jako můj manžel akorát o nějakých 26 let později:-) Takže můžeš čekat, že bude spolehlivá, zodpovědná, aktivní…

papa Andrea

 
Rysavka
Ukecaná baba ;) 1473 příspěvků 09.01.06 13:25

Zebry,
Wilma má dnes termín porodu!!! Dlouho se neozvala, tak doufám, že jsou v pořádku a až porodí tak dá vědět.

Lostris ještě, že tě máme. Jinak bysme takový přehled neměli.
Ryšavka

 
Twiggi
Kelišová 6234 příspěvků 09.01.06 13:38

Ahoj holky, trochu dneska nestíhám :o((( o víkendu bylo fajn, v neděli jsem byl na horách, no paráda, počasí sníh, prostě super!! No a v sobotu mě pěkně potrápila mrcha :o((( ta mi zase dala 6 ibalginů na ni moc nestačilo :o((((
Jo a pokusila jsem se dát na rodinku fotku je tam přítel se svým synem, jsou si hrozně podobní :o))) jenom se mi to moc nepodařilo, není bohužel otočená :o((((

 
sima
Kecalka 306 příspěvků 09.01.06 13:51

Maru - zajímavý článek. To byl určitě super večer. Salátky, dobrý film, no taky bych si dala říct.

Konopko - neboj, zebřičky jsou s Tebou a laparku zvládneš ani nevíš jak. Já jsem se taky strašně bála a to jsem ještě strašný strašpytel, no a bylo to fakt v pohodě. Nakonec jsem měla jen jednu dírku, protože jsem měla všechno v pořádku. Takže ber to pozitivně doktoři prostě zjistí, jestli tam je vše v pořádku nebo nějaký problém.

Kati, Karličko - to je dobře, že jste si užily pěkný víkend. Nám se o víkendu podařilo nabourat auto. Teda poslala jsem manžela na nákup a nějaký dědula do něj narazil. Takže máme pravé zadní dveře promáčklé. Víkend teda nic moc, ale říkám si, ještě že si nikomu nic nestalo.

Zebřičky - v sobotu mi oznámila manželova sestřenice, že je těhotná. No a to mi říkala loni, když jsme byly společně na dovolené, že na mě počká až otěhotním a pak se začnou snažit. Tak to bude asi naopak. Jo, jo nedá se to naplánovat.

Tak hezký slunečný den. Sima

 
LuciaM
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 09.01.06 13:53

Míšenka - neboj, všetky vám tu držíme palce, cysta zmizne a miminko bude v poriadku, uvidíš.

Kati, Konopka - tak sme tri čakateľky na laparku. Ja idem asi prvá, dám vám vedieť čo a ako :) Termín už mám definitívny 2.2.2006.

Maru - ďakujem krásne za SZ. Si zlatá, že si robíš také starosti, ale keby si mala volať do SR, asi by to bolo príliš drahé. Neboj, ešte deň pred tu budem sedieť a deň po sa ozvem… Lucia

 
Lostris
Závislačka 3625 příspěvků 09.01.06 13:54

Hezké pondělní odpoledne přeji,

Konopko, s námi, které všechny na tebe budeme myslet laparoskopii zvládneš. Doufám, že tě příspěvky holčin, které ji již podstoupily uklidnily :-).
Babě kolegyni jsi měla na rovinu říci, že se s ní o tom nemáš náladu bavit, aby ti dala pokoj.
O kažení nálady nemůže být řeč, je dobře, že jsi se ze všeho vypsala.

Maru, zajímavé téma deníčku, ale dávám za pravdu Bosorce, kam až posouvat početí potomka…
Jinak si v sobotu měla pravdu, dívala jsem se na Novu na Sběratele polibků. Moc se mi film líbil, ale nebylo to tak napínavé, protože jsem ho už jednou viděla :-).

Marko, to je pravda, na mateřské se vám bude každá koruna navíc hodit. Ale doufám, že se s Markérkou snažíš šetřit, že to v práci moc nepřeháníš.

Bosorko, taková cesta k vašim je něco jako posilovna na čerstvém vzduchu :-).

Karlo, to je nepříjemné sedět tak dlouho mezi nechcípanými lidmi. Doufám, že na tebe nikdo neprskl nějaký bacil.

Adko, klasika. Zákon schválnosti :-). Kdyby jsi čekala do třičtvrtě, tak se určitě jak na potvoru objeví až v deset :-).
Prima, že kontrola dopadla dobře. Věřím, že je ti z toho úzko, ale uvidíš, že princeznička Vikinka to zvládne.

Ajjoo, to musí být doma dlouhé, když nemůžete vyrazit ven. Snad to nebude mít dlouhého trvání a budete moci vyrazit.

Lostris

 
Bosorka
Ukecaná baba ;) 1027 příspěvků 09.01.06 13:55

U nás je teď moc krásně, asi 2 stupně pod nulou modré nebe, zelené stromy, sníh na silnicích už není…To se to chodí na procházky :-)))

Andreo - tak uvidíme, kdo bude mít titul Nejpohodlnější dítko :-) Jakou máte odsávačku? My máme balonkovou i hadičkovou, tou hadičkovou mi ale nešlo vůbec nic odsát a připojit ji k vysavači na to jsem srab! A jeho očkování asi nepřežiju…

Míšenko - hezky papkej prášky a hlavně se nenervuj, mimísek se hezky zavrtává!

Adko - hlavně, že kočenku nemuseli přeočkovat, nás čeká další očkování proti TBC ve dvou letech. A co kyčle?

Kati - delší trasu naplánovanou nemám, jen od tchýně jezdím asi 3 km do Bolky, když něco potřebuji u nás v práci :-)
Bosorka

 
Andrea2
Kecalka 422 příspěvků 09.01.06 14:04

Ahoj Zebřule,

Hlásí se jedna novopečená a děsně hrdá teta!!! Včera dvě hodiny po půlnoci se mi narodil synoveček Vojtíšek. Všichni jsme nadšený, protože se u nás v rodině tímto prolomila do té doby neprolomitelná dívčí linie:-))). Tak bych řekla, že tenhle chlap bude u nás pěkně hýčkanej. On je fakt naprosto úžasnej, je děsně vlasatej a vlasy má jak uhel (po tatínkovi, ségra je bloňdatá). A je narozenej od Elišky přesně na den o půl roku, tak se to bude dobře pamatovat.

Omlouvám se, že jsem byla minulý týden poněkud zatoulaná, ale já jsem se naplno začetla do Harryho Pottera VI, takže se mnou nebyla kloudná řeč.

MARU, moc naučný deníček, věda se opravdu řítí kupředu mega tempem. Hlavně to bourání nějak v pohodě přežijte, hlavně aby to bylo co nejrychlejší. Dodatečně díky za seznámek.

NARCISKU, neboj, neboj, neboj, máme kopyta zaťatá a za tři týdny se dozvíš jen ty nejlepší výsledky.

KONOPKO, hlavu vzhůru, jsi silná Zebra a určitě to zvládneš na jedničku. Určitě to není nic příjemného jít pod kudlu, ale tohle dobře dopadne a alespoň budeš o krůček dál za miminkem.

MARKO, teda ty pracuješ jak ďas:-). S těmi penězi máš bohužel pravdu, já jsem teď první měsíc na té rodičovské dovolené a zrovna nedávno jsem si uvědomila, že doba, kdy jsem si mohla úplně v pohodě koupit cokoliv na sebe, zajít si kdykoliv na večeři nebo do kina, je už pryč. Teď zkrátka musíme víc počítat, ale naštěstí se to dá.

VENDELÍNO, tak Emičku stále trápí to bříško, to je škoda. Ale ono se to za chvíli zlepší a už nebude tolik plakat. Držím palečky.

MÍŠENKO, neboj, cysta se zanedlouho vstřebá a ty si začneš naplno užívat ten krásný stav:-))).

AJJOO, tak ponorku s Adámkem si dovedu živě představit, i Eliška už vyžaduje čím dál tím víc pozornosti, už se taky začíná nudit. Hrozně by chtěla všechno prozkoumávat, ale neumí ještě lézt, tak se jenom rozčiluje:-))). Teď má novinku, vždycky se převalí na bříško a začne se pěkně vztekat, protože jí to nejde zpátky a když ji otočím, tak je tam za 5 vteřin zpátky. A takhle to jde třeba dvacetkrát:-))). Snad ty naše dítka budou už brzy alespoň trochu mobilní. A už aby bylo jaro, já se tak těším na teplo… A z toho, že je Adámek malinko lenivější si nevěš hlavu, každé miminko je jiné a chce svůj čas a uvidíš, že se ten tvůj chlapíček za chvíli začne otáčet za děvčaty a pak už bude k neudržení:-))).

ADKO, tak to nakonec proběhlo v klidu, to je fajn. Já občas některým sestrám nerozumím. Včera jsme byly za ségrou v porodnici a na chodbě jsme slyšeli jednu sestru, jak něco nepříjemně vytýká novopečený mamince. Já neříkám, že neměla pravdu, ale říct se to dá úplně jinak, hlavně když musí vědět, že maminky po porodu jsou opravdu citlivé. Přeju vám, aby ten bodanec Viktorku moc nebolel. My s tím nemáme zatím zkušenost, ještě jsme neočkovali.

Jé, to zírám, jak dlouhý komentář se mi dneska povedlo napsat, to bude tím, že Elinka spinká, protože jinak si zvykla sedět mi při psaní na klíně a vehementně bušit ručičkama do klávesnice.

Přeju všem hezký den.

Andrea2+sladce spící Elinka

 
NellaB
Zasloužilá kecalka 942 příspěvků 09.01.06 14:10

Ahoj zebřičky,

hlásí se jedna ztoulaná zebra, v rychlosti jsem přeletěla všechny Vaše odkazy a moooc obr gratulace posílám Lotrandě s Michaelkou. Já jsem teď 10 tt a zatím je všechno v pořádku, ve středu 11.1. jdu na kontrolu a objdnají mně na nějaké genetické vyšetření v prvním trimestru, docela z toho mám lufty, dali mi brožurku ve které je napsáno že se v prvním trimestru provádí odběr z placenty. To mi doufám dělat nebudou, no uvidím ve středu.
Zatím Vás moc všechny pozdravuju a doufám že v brzké době budu mít konečně zapojený net doma a budu s Váma každý den.

Tak zatím pá, NellaB 10tt

 
Lostris
Závislačka 3625 příspěvků 09.01.06 15:47

Simo, to jsou nepříjemnosti, nabourané auto. Manžel se s dědulou domluvil, nebo volal policii?
Neboj, letos budeš těhulka i ty :-).

Twiggi, tybrďo, 6 ibáčů. Nejsou nějaké jiné prášky, kterých by jsi nemusela brát tolik a zabraly by?
Je fajn, že jsi si to v neděli na horách užila.
To je fakt, tvůj přítel by svého syna nezapřel, jsou si podobní jako vejce vejci :-O.

Andrejko, gratuluji tetičkovství :-).
Já ti to tady připomenu, až bude Eliška mobilní a tím pádem se bude o vše, samozřejmě, o co by neměla, zajímat :-D.To pak, abys měla oči všude.

Bosorko, to jsem blázen, ať se dívám, jak se dívám, o zelený strom u nás nezavadím. Co strom, to holouš (pokud ovšem nejde o jehličnany, pravda ty se zelení) Nejsem náhodou na jiném kontinentě :-)?

NelloB, uvidíš, kontrola dopadne dobře :-).

Lostris

 
adka007
Ukecaná baba ;) 2284 příspěvků 09.01.06 15:48

Andrejko (ajjoo), to máš mladého manžela :-) můžou příští rok s Viktorkou slavit spolu… Spolehlivá, zodpovědná, aktivní - paráda, to se mi moc líbí.

Ryšavko, no jo, máš pravdu, Wilma má termín! Dlouho se neozvala a třeba je už Motýlek na světě.

Twiggi, šest Ibalginů to je síla. Ta ti musela dát zabrat mrcha mrchovatá! Hlavně ať je brzy líp.

Andrejko2, gratuluju k tetičkovství!!
Máš pravdu, že sestry jsou často zbytečně zlé. Je to smutný hlavně když jsou takové na nejhezčím oddělení v nemocnici - novorozeneckém…
Tak mi ti pak povíme jaké bylo bodnutí. Snad to nebude nějak problematické, už máme koupenou vakcínu, tak je snad opravdu šetrná.. i když jehla je stajná.. fuj, ať už je to za námi.

Lostris, máš pravdu, určitě to bude v pohodě, Viktorka je totiž statečnější než maminka.. :)

Bosorko, proč vás budou ve dvou letech přeočkovávat?
Na kyčlích jsme byly 2× a zatím je to dobrý. Ještě půjdem dvakrát (všude se chodí celkem dvakrát, u nás čtyřikrát, nechápu proč:-(( ). Teď nás to čeká 2.2.

Nello, to je dobře, že jsi v pořádku, jen tak dál! Odběr určitě nebude, neboj.

Jdu zkontrolovat Viktorku, jestli už konečně spinká, zas to má celý rozhozený tím vyšetřením, ach jo…

Adka

 
Bosorka
Ukecaná baba ;) 1027 příspěvků 09.01.06 16:11

Lostris - samozřejmě jsem myslela jehličňany :-)

Adko - no ve dvou letech se dělá ten TBC test na předloktí. Taky budete mít Infanrix hexa?
Bosorka

 
nothingn
Ukecaná baba ;) 1932 příspěvků 09.01.06 16:24

Krasny den zebricky,

tak jsme dneska byli na utz ve 20 tydnu. Musim rict,ze jsem tam malem brecela,nesla jim totiz obrazovka a krome doktora a manzela jsme nejprve mimco nevidela az ke konci mi ho doktor ukazal. Vsechno vypadalo v poradku,ale do porodu clovek stejne nevi.Dneska bych mela byt podle prvniho utz 20+1 a dneska zase 19+6,takze zadna velka odchylka,jen ze zacatku nedokazal doktor pochopit,ze podle menstruace to u me nemuze pocitat.
No a nakonec, budeme mit nejspis klucinu,takze nejspis Martinek i kdyz manzel chce po sobe Josef,tak uvidime,zda vydrzim napor :-))) Doktor mi i jasne ukazoval pindika,ale krome par cmouh jsem moc nevidela.Taky si ten nas mrnous daval ruce kolem hlavicky,takze na fotku byl spatne zachycitelnej,no nakonec mam 2,ale zadny velky kvality.
Omlouvam se ,ze nereaguju jednotlive,zitra to zkusim. Ted musim jit hlidat synovecka,svagrova omarodila a ma jeste doma 7 mesicni slecnu,protoze jeste koji,tak chudacek chripku dostala taky :-(,tak jsme si vzali synovecka k nam,je to fakt hyperaktivni dite.

Mejte se vsechny moc krasne a brzy vsem //.
Zatim pa

Not 19+6 (20+1) + pan chlapecek :-)

 
Evulefka
Stálice 54 příspěvků 09.01.06 17:00

Ahojte Zebřičky!!!

Asi si mě už ani nebudete pamatovat, protože jsem do deníčku chodila jak tu byly ještě Marušátka, ale Maru, Kaitlin, Barbucha, Ivanka, Bohun si snad ještě i vzpomenou.
Ale k věci. Moc moc vás všechny pozdravuju a snad tu budu chodit častěji, konečně mám doma připojení.
Chtěla bych ještě zpětně poděkovat za to, že něco jako emimčo vůbec je, protože i já jsem byla skoro rok snažilka, kolikrát už zoufalá (a to se v porovnání s některýma musím považovat za velmi krátkodobou snažilku!)
Dokázaly jste podržet, poradit a hlavně pohladit v těch moc smutných chvílích a na to se nedá zapomenout.
Takže ještě jednou moc děkuji!
Vašíček bude mít 1.2. roček, váží už přes 10,6kg, kluk jako buk, žádné tintítko, tátova pýcha, mámino štěstí.
Strašně to uteklo a všem vám ze srdce přeji, ať máte ty své štěstíčka co nejdříve v bříšku, v náručí!
A sice nemám těhu prskance, ale mám zato maminkovské a ty teda taky fungují, takže PPPPPPPRRRRRR­RRSSSSSSSSKKKKKKK!!!!!!!!
Krásný večer všem, Evulefka a chrupkající Vašík.

 
Kati
Ukecaná baba ;) 2263 příspěvků 09.01.06 20:16

Adka - Vikinka bude jistě statečná! Zvládnete to obě:-)

Sima - teda to auto, to znám, je to dost nepříjemné!
Nezoufej s tou sestřenicí, když říkala, že na tebe počká, to znamená, že tě to čeká hodně brzy, bude prskat a prskat.....a to by bylo, aby tě nenakazila.

Ryšavka - taky jsem si všimla, že má dnes Wilma termín porodu, jéžiš, to utíká!
Nevíte některá , jestli už není náhodou maminka?

NellaB - neboj se těch kontrol, určitě bude vše v pořádku!

Not - určitě příště už Martínka uvidíš lépe! Věř, že je v pořádku, když to říkal doktor.

Evulefka - vítám tě zpět, i když za mého příchodu už jsi tu nebyla! Díky za ty prskance, to víš, že i ty pomáhají:-)

Karla - určitě se ti bacily vyhly:-) ještě tě čeká ta zubařka, co?

Dnešní den byl úplně nornální, ale i tak jsem ráda, že to dlouhé pondělí mám za sebou :-)

Kati

 
saruska11
Nováček 3 příspěvky 09.01.06 20:23

Ahoj všem snažilkám, tak se nesměle hlásím do vašeho klubu zebřiček. Moc ráda bych se zařadila do vašich řad, anýbrž bych také hrozně moc ráda mimíska a ono pořád tak nějak nic… :o( Moc mi pomáhá číst si všechny vaše zkušenosti, postřehy a rady! Kati mě sem k vám pozvala, tak doufám, že se na ní proto nebudete vy ostatní zlobit.

V tom mém zkušebním deníčku jsem si trochu posteskla, že se asi taky moc nedaří, proto že se málo snažíme… tento týden to všechno vypadalo tak, že to prostě zkusíme pořádně a častěji a dnes přišel nebo spíš přilezl přítel z práce, protože si tam ošklivě hnul se zádama… takže se s myšlenkou na příjemné milování můžu nejspíš na pár dnů rozloučit… :o( tak zdar všem snažilkám a hlavně doufám, že ty těhu-prsky alespoň trochu fungují :o).

Šárka

 
adka007
Ukecaná baba ;) 2284 příspěvků 09.01.06 20:26

Taky budem mít Infanrix hexa, ten zázrak za 1500,– :-)
Ve dvou letech se to dělá všem?

Adka

 
Maru
Závislačka 3427 příspěvků 09.01.06 21:17

Ahojky zebřulky,
Původně jsem chtěla za ten článeček ještě dopsat svůj názor, ale už mi tu za zády podupkával kamarád, tak jsem deníček rychle poslala. Já bych taky své těhotenství neodkládala, však mě znáte, že kdybych byla už dávno těhotná tak jsem ten nejšťastnější človíček na světě. A myslím si,ž e odkládat děti na pozdější a pozdější dobu je nesmysl. Ten článeček je podaný tak trochu nešťastně, ale věřím,že některým ženám může zamražení vajíček pomoci, třeba při nemoci… a mrzí mě že zrovna tohle je v tom článku napsáno dost okrajově.

Ale rychle k vaším příspěvkům…

Kati teda vy si s Karličkou moc hezky užíváte, to je dobře.

Konopko tak už je ti lépe na dušičce?

Marko připojuji se k holčinkám - buď na sebe a na Markétku opatrná a snaž se hodně odpočívat, práce není všechno i když věřím,ž e penízky se hodí.

Vendelínko posílám Emičce pofoukáníčko na bolavé bříško a tobě přeju pevné nervíky a ať vás ty pesíky přestanou trápit.

Míšenko neboj Bobánek je určitě v bříšku spokojenej a cysta pomalu mizí, dobře to dopadne, držím kopýtka.

Karlo já si komentáře píšu ve wordu, několikrát mě internet vypekl a zmizel mi dlouhý komentář,t ak už radši nepokouším štěstí :-) Teda ta tvá obvoďačka mě namíchla, zažila jsem něco podobného loni když jsem si šla nastimulovaná před IVF pro výsledky předoperačního vyšetření, seděla mezi nemocnými a sestra na mě byla ještě nepříjemná...­........... škoda mluvit. Doufám,ž e se ti všechny bacily vyhnuly obloukem.

Ajjo pozdravuj Adámka a přeju ať vám počasí dovolí jít brzo ven.

Adko jste šikulky jak jste to s Viktorkou zvládly a neboj očkování určitě zvládnete taky na jedničku s hvězdičkou. To by chtělo nějakou odměnu hlavně pro maminku za ty nervy.

Simo to je nepříjemné s tím autičkem, ale máš pravdu hlavně že se nikomu nic nestalo. Neboj taky budeš těhulka a od sestřenice budeš sbírat zkušenosti.

Twiggi nech si od dr. napsat nějaké čípky proti bolesti jsou o hodně lepší než prášky a zabírají rychleji.

LucioM jen mi to čísílko na mobílka pošli jedna SMSka mě nezabije a ty budeš vědět,ž e na tebe myslí celé zebří stádo :-)

Andreo gratuluji k teťulkovství, přeju Vojtíškovi do života jen samou pohodičku a hodně zdravíčka. Úplně tě chápu já jak se začtu do knížky tak se mnou taky není řeč, ale na Harryho Potera se teprve chystám jsem v pořadí až po neteřince.

Bosorko co to vidím, vyhlásily jste soutěž o nejpohodlnější dítko, však oni vám ty vaše ratolesti ještě ukážou ..... :-DDD

Nello jsem ráda, že jste v pořádku a 11.1. zatnu kopýtka jen pro vás, neboj dobře to dopadne.

NOthing jůůůůůůůů takže chlapeček, tak ať dobře to jméno vyberete.Pozdravuj synovečka a ať tě moc neuhoní :-)

Evulefko jasně že si na tebe pamatuju, děkujeme za prskanečky, určitě se budou hodit a těšíme se na tvojí častou přítomnost.

Sarusko vítám tě mezi námi a doufám,ž e se ti u nás bude líbit a prskanečky tě nakazí těmi správnými těhubacílky. Jdu si pročíst tvůj deníček abych se o tobě dozvěděla víc.

Zítra zkusím napsat Wilmničce SMSku a uvidíme jestli je Motýlek na světě.

A k našemu bourání - škoda mluvit, zedník se nakonec nedostavil, něco mu do toho vlezlo, takže až zítra. Už bych chtěla mít konečně jasno jak moc se bude v našem bytečku bourat, takhle se můžu jen domýšlet a jednou mi to vychází,ž e to nebude tak hrozné a pak začnu panikařit, že mi to tu rozbourají všechno :-DDDD no znáte mě - blázen :-DDDD
Tak já jdu manžílka vyhnat od Playstationu, odreagovává si tam při hře stres z práce a musím dohlídnout aby to moc nepřehnal :-D Mějte se hezky a zítra papá Maru

 
Lotranda
Zasloužilá kecalka 894 příspěvků 09.01.06 21:42

Ahojky zebrušky,

dnes mi celý den nejel netík tak jsem za vámi nemohla až teď se to konečně rozjelo.

Maru jako vždy deníček na výbornou, a článek je moc zajímavý, tady je vidět jak ta věda šíleně žene kupředu.

Vendelínko tak prdíky vás trápí. Nezkusila jsi SAB SIMPLEX? Mě to poradily v porodnici. Dává se to do čaje nebo mlíčka, nebo přímo před kojením do pusinky mimča a prdíky odchází sami.

Marko opravdu s tou prací to nepřeháněj. Ať jste obě v pořádku.

Sarusko vítám tě mezo pruhovanými bojovnicemi.

Not je to super že jste v pořádku a gratuluji k chlapečkovi

NelloB neboj zatínám kopýtka a kontrola bude na jedničku

Míšenko neboj cysta bude pryč a Bobánek poroste jako z vody. Hlavně se šetři

Konopko neboj zebrušky budou s tebou tak to bude laparka jedna báseň

Holky dobrou noc

Lotranda s Míšou

 
Karla
Zasloužilá kecalka 934 příspěvků 09.01.06 21:54

dobrý večer holky,
před chvilkou jsem se vrátila z těhu plavání, opět to bylo skvělé. Jen škoda, že na to musím dojíždět až do Zlína u nás nic takového není. Nezlobte se, že nenapíšu všem, ale jsem už unavená a chystám se do hajan.

Maru - ta moje dr. mě taky štve. Moc k ní nechodím, ale když už musím, tak je to vždycky na dlouho. No chodí k ní moc důchodců a ti si potřebují povykládat. Takže přemýšlím o změně. Jo vyháníš manžu od Playstation? Tak můj manža si zase našel piškvorky na netu a teď na tom visí pořád. No hrůza:-DDD

Evulefko - taky tě vítám zpátky mezi zebřičky, i když taky už jsi tady nebyla. Doufám, že ti bude mezi náma zase dobře.

Sarusko - taky tě vítám mezi nás a určitě nachytáš spoustu těhubacílků. Jo a stejně si to člověk nemůže to tulení pořádně naplánovat, páč to skoro nikdy nevyjde. Já si pamatuju měsíc, kdy jsem otěhotněla, že přesně v polovině měsíce (teda v období ovu) jsme se pohádali s manžou a o tulení nebyla ani řeč. No a přesto jsem nějakou náhodou otěhotněla:-D Prostě neboj to vyjde.

Not - tak ty budeš mít chlapečka. Jupí. Mě to čeká za 14 dnů, tak se strašně těším na to, jestli se to taky dozvím. Moc tě zdravím.

Kati - jo jo. Ve čtvrtek jdu ještě k zubaři. No moc se na to netěším. Na zítřek se moc těším. Pozdravuj manžu.

Holky musím končit, páč manža chce stahovat fotky co jsem přes víkend nafotila. Tak Vám pošlu jak jsme na ní s Kati.

Pa a dobrou noc

Karla a „Karolínka“

 
Kati
Ukecaná baba ;) 2263 příspěvků 09.01.06 23:01

Saruska - vítám tě, určitě tě i ostatní Zebřičky přijmou:-) Uvidíš, že až to tuluníčko bude neplánované, tak to bude to pravé!

Karla - takže ty už budeš za 14 dní vědět co to bude? Jééé to je rychlost! A necháte si to říct? To aby jsme už uzavírali sázky! Já si myslím, že to bude holčička - Karolínka:-)
Na plavání jezdíš až do Zlína? Mě bylo divné, že by něco tak úžasného bylo i u nás.

Maru - taky jsem na chvíli vyhodila manžu od PC, ale ten můj pořád něco stahuje a instaluje:-)

Zebřulky, dobrou noc! Od zítřka budeme mít nový internet, rychlejší připijení, to budu u vás vždy rychleji:-D

Sladké sny! Kati

 
Marka
Ukecaná baba ;) 1817 příspěvků 10.01.06 07:39

ahoj holky,

vcera vecer jsem vas precetla, ale nemela jsem silu na odepisovani. za chvili se zas chystam do prace, je to narocne (i pro netehulku) - hlavne zvladnout to tempo psychicky. dneska bych chtela jit i cvicit, takze to budu mit o to vic nabity. a v pet jedeme s manzelem k jedne cerstve mamince (Berca ze zimnich miminek) se podivat na chlapecka Jiricka a popovidat si s nekym z oka do oka o porodu (rodili na silvestra).

Omlouvam se, ze nereaguju jednotlive, ale casove ted vazne nestiham. Ozvu se vic hned jak to bude mozny.

Papa vsem a krasny uterek (brrr, u nas -10°C)

Marka + Marketka 30+4tt

 
Bosorka
Ukecaná baba ;) 1027 příspěvků 10.01.06 08:33

Zdar zebřule, teda jsem ráda, že te´d nemusím ven když je venku taková zima a to máme pouhých - 10, lituji všechny, které musely do pracovního procesu. Včera jsem si dala, večer jsem se kukala na ČT 2 na dokument o svržení atomové bomby a ta poslední fotka matky s čtyřměsíčním chlapečkem mě opravdu dostala, že jsem brčela jak želva. Že já kravka se koukám na takové dras´tárny!

Maru - takže bourání se přesouvá a ty se už nemůžeš dočkat… :-) No hlavně aby byla elektrokomínová záhada brzy vyřešena.

Adko - nás stála vakcína 1760,–! Kde jste ji kupovali? S tím očkováním jsem se koukla do očkovacího kalendáře a je tam psáno - 2. rok TBC přeočkování pouze tuberkulin negativních dětí bez jizvy po očkování., To samé se dělá v 11 a co si já pamatuju, tak mě nejdříve píchli do předloktí, pak to nějak měřili a když to nebylo to pravé ořechové tak zase do ramene

Sarusko - vítej mezi zebřičkami a a´t jsi brzy „pod čarou“.

Míšenko - můžu se zeptat k jakému Dr. chodíš?
Bosorka

 
Twiggi
Kelišová 6234 příspěvků 10.01.06 08:42

Ahoj zebřičky, tak dneska to snad bude trochu lepší i když :o((( s tou mrchou je to už v pohodě, doznívá :o)) aspoň něco, jinak já měla od dr. jiný prášky, ale když to bylo takhle krutý, tak jsem jich stejně snědla víc než tam bylo napsaný, aby to zabralo a byly jenom na předpis! No za týden v úterý jdu za ním, tak si nechám něco napsat! Takovouhle kruťárnu mívám tak jednou za dva roky, tak snad budu mít chvíli pokoj!
No tak už se objevilo do třetice :o((( včera jsem byla s Twiggi u veterináře na očkování a má nějakej prasklej drápek, tak že se na to podívá! No tak podívá, jde dneska na operaci a budou jí ho amputovat :o((( musí, protože kdyby se to nechalo, tak přijde o celý prst! No nemusím povídat, že je to dost velký zásah do našeho rozpočtu a že jsem z toho celá mimo! Jde dneska v jednu hodinu, tak ji tam veze přítel no budu pěkně nervózní, spíš už jsem! Ale doufám, že tohle je poslední špatná zpráva a teď už budou jenom dobrý!!!!!

Lostris - a to ještě jeho máma tvrdí, že je podobnej i mně :o)))) zkusím tam ještě dát fotku, kde jsme spolu, ale kolega tady nějak pokazil cd jednotku, tak musím jenom doufat, že bude v pořádku!

nothing - hlavně, že je všechno v pořádku!! Teda to to letí, to snad ani není možný!

Sarusko - vítám tě mezi zebřičky!!!!

Maru - teda to bourání ti nezávidím a teď v zimě!!! Drž se!!! My jsme loni na jaře bourali dveře mezi obyvákem a ložnicí (dělali jsme ji novou!) a bylo to snad všude!!!

Marko - moc to s tou prací nepřeháněj!!!!!!

 
Twiggi
Kelišová 6234 příspěvků 10.01.06 08:53

Lostris - tak už jsem tam dala fotku, kde jsem vidět :o))))

 
Rysavka
Ukecaná baba ;) 1473 příspěvků 10.01.06 09:08

Šárko - vítej mezi Zebrami. Mezi námi ti to snažení alespoň bude rychleji utíkat. A snažení raději moc neplánuj. Jednomu do toho něco vleze a akorát je pak člověk naštvanej, že je měsíc zase pryč. Já když něco plánovala tak manža přišel s tím, že jede na služebku a to jsem si i pobrečela.

Evulefka - i tebe vítám zpět i když tě vůbec neznám. A už přemýšlíte o druhém mimískovi?

Karlo - snad jsi nic nechytla. Já musím říct, že co jsem těhu tak takhle zdravá jsem v zimě nebyla ani nepamatuju. Ale měli by tě brát přednostně i kdybys nebyla objednaná.

Simo - také se dočkáš (jako každá zebra tady v deníčku). Alespoň budeš mít od koho si půjčovat pidi věcičky a nebudeš toho muset tolik kupovat. To je také dost velká výhoda.

Maru - přeju pevné nervy se zedníky a bourání. Snad to nakonec nebude tak hrozné.

Not - gratuluju k chlapečkovi.

Marko - fakt to moc s tou nepřeháněj. Já už se hrozně těším na mateřskou, že si odpočinu. Už jen necelých čtrnáct dní. Ale bojím se, že mě to po týdnu doma přestane bavit - vyperu pidi věcičky, uklidím a co budu dělat pak to fakt nevím.

Twiggi - pejsek bude určitě v pořádku. Roluju kopýtka aby byl brzo zase v pořádku.

Ryšavka 33tt

 
Karla
Zasloužilá kecalka 934 příspěvků 10.01.06 09:33

Dobré ránko zebřulky,
já si někdy připadám, že žiju buď v Kocourkově nebo v blázinci. Včera večer jsme si šli s manžou lehnout kolem 11 hod. Manža usnul hned jak dřevo, já pomalinku začínala usínat. Přesně v 11.20 přijela těžká technika a začala odklízet sníh!!! A brali to pěkně po pořádku od začátku ulice až do konce. Takže to byl hrozný rachot. Tak z mého spánku nebylo naprosto nic. Sice je od nich hezké, že nám odklidí ty hromady, ale proč v noci, když je tady plno aut, to fakt nechápu. Teď dopoledne, když jsou všichni v práci, tak nepřijedou. Ach jo:-DDD TeĎ se tomu směju, ale v noci jsem pěkně zuřila.

Kati - večer jsem ti posílala fotečku ze soboty, ale zase mi spadl celý internet, takže ti to pošlu dneska a taky ji vložím do rodinky. Večer pa.

Ryšavko - no tak s tou předností v těhotenství jsem se ještě nikde nesetkala. Je pravda, že leckdo by mohl zapochybovat, že vůbec těhotná sem, páč břiško ještě nemám, ale asi by mě to hodně překvapilo.

Bosorko - já jsem taky nedávno řvala u televize a to když ukazovali ve Střepinách jak zahynulo těch 7 Čechů v Tatrách. Bylo to hrozně smutné. No ale já řvu pořád, takže by ze mě mohla být profesionální plačka.

Marko - moc to nepřeháněj s tou prací.

Holky odcházím na anglinu, tak se ozvu až odpoledne nebo až večer. Mějte se tady moc hezky.

Karla

 
Rysavka
Ukecaná baba ;) 1473 příspěvků 10.01.06 09:58

No já když jsem se chtěla objednat u normální doktorky tak, že prý neobjednává, ale ať si zaťukám a že mě vezmou abych nečekala mezi nemocnými. A opravdu to tak bylo a take na mě ještě nic moc vidět nebylo.
A teď jak jsem byla na neurologii s nohou tak mě brala také dřív. Ale tam to nevadí tam člověk od nikoho alespoň nic nechytne.
Asi hodně záleží na přístupu lidí.

Ryšavka

 
Kati
Ukecaná baba ;) 2263 příspěvků 10.01.06 10:04

Marka - nepřeháněj to, ať je Markétka v pořádku!!!

Karla - těším se na tu naší fotku!

Karla, Bosorka - já teda nevím, ale asi mám ty těhuhormony už teď :-))) já bulím i u reklam!

Pa, už končím Kati

 
saruska11
Nováček 3 příspěvky 10.01.06 10:27

Ahoj zebřičky. Ještě jsem se mezi vámi moc nezorientovala, ale snažím se to sledovat… ;o). Máte pravdu, že nemá cenu lámat to snažení přes koleno.
Abych napsala trochu něco o sobě… pracuji v jednom nejmenovaném bankovním ústavu a bohužel 10 hodin práce není nic neobvyklého :o(. Přítel pracuje zase ranní a odpolední,takže je půl dne vždycky doma. Vzhledem k tomu, že jsme spolu 11 let a 7 let máme společné bydlení, tak už jsem párkrát měla období, že jsem ho pořád nutila, že už bych ráda rodinu. Je o 3 roky starší a v prosinci se mu přehouplo na 30, tak si najednou uvědomil, kolik nám je a že je nejspíš konečně „zralý“ na otcovství :o). Začal být neobvykle sdílný a najednou už mu nebyla proti srsti ani představa, že třeba bude muset na vyšetření (což vždycky rezolutně odmítal). Ještě jeden poznatek… než si to v hlavě srovnal, měl „blok“ poslat ty mršky do mě, prostě nechtěl. Když se poprvé odhodlal,tak hned po týdnu sondoval, jestli už tedy jako jsem v jiném stavu. Musela jsem se smát a říkala mu, že si to představuje jako Hurvínek válku a moc se divil, že to nejde tak rychle jak si asi představoval (už jsou to od prvního pokusu 2 roky) :o).
Když jsem se radila s lékařem, co a jak tedy podniknout a řekla jsem mu, jak „moc“ se snažíme (myslím četnost),tak se zasmál a řekl, co že jako chci když to v podstatě děláme max. 4× do měsíce…
No, ono se lehce říká, ale těžko provádí… většinou jsem tak unavená z práce, že jsem ráda, že po mě nic nechce… tak jsem zavelela, že to holt musí být častější a aby jsme to zvládli,tak prostě oznámím,že máme tak na 10 dní „práci“. (Občas se sám zajímá, kdy že už bude ta doba a nebo naopak vyčítá, že mu včas neřeknu :o).)
Tak dost o starostech, kterých má každý dost… tento víkend jedeme s kolegy a kolegyní z práce na lyže,tak po neděli napíšu zážitky, anýbrž přitahuji různé trapné situace jak bonbon vosy :o). Myslím, že o humor nebude nouze,tak se ráda podělím… srandy není nikdy dost.

Šárka

 
Kati
Ukecaná baba ;) 2263 příspěvků 10.01.06 11:04

Saruška - opravdu ta vaše „četnost“ není zase taková četnost, chtělo by to tak 2× týdně:-) To aby jste si na to vždy vzali volno, co, při vaší práci. A těším se na tvé zážitky z lyží!!!

Dnes nemám oběd, byly buchtičky s krémem a tak jsem si je odhlásila. takže jdu nakoupit nějaký salát a rohlíky:-) no, asi to moc lepší nebude.

Večer jdeme s Karlou na koncert a pak se ukážu, pa Kati

 
adka007
Ukecaná baba ;) 2284 příspěvků 10.01.06 11:58

Bosorko, já obvolala asi deset lékáren a všude to bylo kolem 1800,– a v jedné 1525,– tak jsem jí hned koupila.

Adka

 
adka007
Ukecaná baba ;) 2284 příspěvků 10.01.06 12:05

Ahojky zebřičky,
jsem tu jen na skok, Viktorka se mě zase domáhá. Poslední dobou by mě snědla, jí už častěji než za 2 hodiny..

Vítám novou zebru Sarusku! Doufám, že se ti u nás bude líbit a přineseme ti štěstí. Na veselé historky se moc těším :-)

Kdepak máme Kaitlin? Ještě pořád stůně? a Baruška se dlouho neozvala, doufám, že už je Eliška hodňoučká a v noci nepláče.

Holky mějte se moc hezky.

Adka a Viktorka, dnes 14 týdnů

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »