Zebřičkový deníček Vendelina - 95.díl

Snažení

Jak naše Emma na svět přišla Ahoj tetky Zebry!! Předem se stráááááááááááááášně moc omlouvám za zpoždění deníčku. Já jsem na to prostě zapomněla!! Já co jsem na té mateřské, tak ani nevím co je za den!!! Hrozně moc se omlouvám a klidně za každou z vás osobně přijedu a můžete mě kopnout do pr....:o)

Tak jak ta naše Emmička na svět přišla.....

Byla jsem ve 36 týdnu a hrozně jsem si přála, aby už mě gynekolog předal do porodnice. On však namítal, že se to dělá nejdřív ve 38tt i přes to, že jsem měla miminko otočené koncem pánevním.Tak jsem to chtěla, až mě chytly o pár dní později kontrakce. Jeli jsme do porodnice, ale na monitoru se nic moc neukazovalo. Když zjistili, že jsme KP, rozhodli se nás vzít do péče, takže se mi mé přání vyplnilo. S ošetřujícím lékařem jsem se dohodla, že se pokusíme miminko otočit mechanicky. Na otočení jsem šla 16. 11.
První otočení proběhlo docela dobře, nicméně malá je paličatá a tak byla v mžiku zpátky. Při dalších pokusech jsem viděla všechny svaté a tak na posedmé už jsem na doktora řvala ať ji nechají kde je!!! Nechali si mě tam přes noc a já doufala, že z toho fyzického a psychického vypětí porodím. Nic. Druhý den mě pustili domů. Byli jsme dohodnuti, že za týden a něco si mám jít domluvit termín císařského řezu. Mělo to být

28.11. Ten den jsem přišla na poradnu do nemocnice jako obvykle. Udělali monitor a zjistili, že malá má tachikardické ozvy. Okamžitě mě přijali a udělali kontrolní monitor. Byl díky bohu v pořádku, ale já už jsem tááák chtěla rodit!! Doktor mě zase poslal domů s tím, že ten termín mi řekne pozítří, tak ať se stavím. Už jsem si připadala hloupě, že tam pořád chodím, i sestry se potutelně usmívaly když mě viděly. ¨

29.11. jsem byla nervózní, ráno jsem si dala pořádnou dávku maliníku, odpoledne jsem si párkrát zaposilovala s těžkým stolem a večer kolem půl osmé jsem manžela přemluvila na decentní sex. Po něm jsem poctivě 20 minut ležela s podloženým zadečkem. Nic jsem nepociťovala, ani obvyklé tvrdnutí po sexu. Šli jsme se koukat na Ordinaci v Růžové zahradě. Byla tam jedna rodička, která měla stejný osud jako my. Odmítla amniocentézu a v tomto díle měla porodit. Při sledování minulého dílu manžel říká " Když příští týden porodí zdravé dítě, tak můžeme jet i my." Paní porodila krásnou zdravou holčičku, já jsem si poplakala a najednou ze mě něco vyteklo. Myslela jsem si, že už jsem zase neudržela moč a nevěnovala tomu více pozornosti. Za okamžik znovu a už toho bylo víc. Vstala jsem, šla pro ručník a to už to teklo dost intezivně a ve sprše to šplouchlo docela dost. Celí šťastní, že už se ten okamžik blíží, jsme se sbalili a jeli.Bylo 21:45. Na monitoru téměř žádná kontrakce, ozvy v pořádku a voda tekla. Náhodou přišel lékař, který mi měl další den sdělit termín císaře. Hleděl na mně, co tam zase dělá, myslel si, že „zase“ simuluju, podíval se na záznam z monitoru a jen se mu to potvrdilo. ´Jen tak mimochodem jsem mu oznámila, že už teda fakt, že mi praskla voda, tak se uklidnil:o) Uložili mě na porodní pokoj a ošetřující mě „poprosil abych to vydržela do rána, že tam budou lékaři všichni. Vydržela jsem to. Kontrakce jsem po vykonání velké potřeby neměla žádné, takže pohoda:o)
V osm hodin přišla sestra, zavedla mi cévku a já sotva stačila zavolat manželovi!! Stihl to tak tak a jelo se na operační sál. Byla tam spousta lidí a já začínala být pekelně nervózní. Ještě jsem anesteziologa poprosila o celkovou narkózu a pak už vím jen jak mě odváželi s operačního. Mlhavě jsem viděla manžela,jak mi cpe před obličej foťák a v něm něco rozmazaného malého. Řekl…“ máme holčičku, je krásná a zdravá!!!" Okamžitě se mi i přes ty oblbováky spustily slzy a já celou cestu až JIP opakovala " JSem tak šťastná, já jsem ták šťastná!":o)
Pak mě čekaly hodiny plné slz a bolesti. Léky nezabíraly a břicho bolelo pekelně. V pravidelných intervalech se mi stahovala děloha, takže žádné ochuzení od porodních bolestí. Všechno ovšem přešlo, když se otevřely lítačky, v nich stály dvě mladé praktikantky a v postýlce mi vezly ten můj mrňavoučký uzlíček, 48 cm, 2600g!!! Byla táááák nádhernáááá!! Nechtěla se přisát, protože pořád spinkala.Plakala jsem jako malá a nemohla se na ni vynadívat. Bohužel tam mohly být jen pár minut, ale velmi mi to pomohlo překonat těch dalších pár hodin do další návštěvy. Druhý den mě převezli na oddělení šestinedělí a tam už jsem malou viděla každé 3 hodiny.
I přes tu velkou bolest, která trvala ještě víc než týden, na to vzpomínám jako na nejkrásnější zážitek v mém životě!!! Ten plačící bobeček v postýlce je opravdu zázrak a nic hezčího mě v životě nepotkalo. Už bych chtěla další, protože období v porodnici ve mně zanechalo nádherné vzpomínky (pokud pominu ty slzy a bolesti, ale na to se rychle zapomíná!!!)

Děkuju pánu Bohu, že mi nadělil zdravé děťátko a že mi dal možnost si to všechno prožít. Jen bych ho chtěla poprosit, abych příště mohla rodit přirozeně:o)))

PS: všem mým milovaným zebřičkám přeju letos mimi v bříšku a ty co ho mají na cestě aby se nebály a ať to jsou ta nejkrásnější miminka na světě! Jak taky jinak, když jsou od nás z deníčku:o)

Vendelina a malá Emma

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
Karla
Zasloužilá kecalka 934 příspěvků 30.01.06 16:16

Jupí,
měla bych být první, tak to věnuju všem zebřičkám snažilkám. Snad to taky zaúčinkuje.
Jdu číst

Karla

 
Karla
Zasloužilá kecalka 934 příspěvků 30.01.06 16:26

Vendelínko - tak už jsem to teda dočetla a bylo to Vendelínko táááák krásně napsané, že tady táááák pěkně řvu. Už se moc moc těším, až si pochovám ten svůj uzlíček. Ale musím si ještě chvilku počkat než se pořádně dopeče:-DDD Jinak to je jasné, že nevíš který je vůbec den, já jsem doma druhý měsíc a taky to nevím. A to ještě nemám maminkovské starosti.

Jinak za chvilku jedu na těhuplavání, moc se těším. Dneska budu mít raketový pohon, dělala jsem na oběd fazole:-DDD Tak se večer ještě ozvu.

Pa Karla a (výběr se zúžil na tři jména) Lukášek

 
Mikaa
Kecalka 147 příspěvků 30.01.06 16:43

Vendelíno,

no to je paráda :-) Přeju ti, abys šupky dupky zase otěhotněla. Třeba to bude tak nečekaný jako s Emičkou.

Karlo, hezky si užij plavání :-) trochu závidím, já kvůli kvasinám namůžu…

Mikaa

 
Karla
Zasloužilá kecalka 934 příspěvků 30.01.06 17:05

ahojky,
mám ještě 5 minut, tak jsem tu.

Lostris - děkuju za pofoukání, babička měla krásný věk a už taky chtěla být s dědou. Ale mrzí mě, že se prďolky už nedočkala. Ale aspoň o něm věděla.

Mikoo - nic si z toho nedělej, že nemůžeš na bazén, ono je stejně lepší začít až po 12.týdnu. Já jsem chtěla začít taky dřív, ale pak mě vyděsilo to krvácení z toho hematomu. Naštěstí už je to všechno ok.

Simo - no jo manžílkové opravdu někdy zlobí, ale neboj že kvůli pohádání byste zmeškali IVF. To jsou důležitější věci, a nějaké pohádání to nemůže zkazit. Uvidíš, že se brzo usmíříte.

Vendelínko - tak jak bylo na tom plese? Chceme podrobnosti:-DDDD

Tak mizím, pa Karla a „plaváček Lukášek“

 
adka007
Ukecaná baba ;) 2284 příspěvků 30.01.06 17:16

Ahojky zebřičky,

krásný den všem!

Vendelíno, deníček je úžasný! Nejdřív jsi mě rozesmála s tím kopancem do pr… :-) a pak jsi mě rozplakala dojetím.. Je to nádherný číst o štěstí, které přinese miminečko! Moc si to s Emičkou užívejte a buďte moc zdravé než se ti v bříšku u:,–(í další vetřeleček :-)

Zebrušky omlouvám se, neměla jsem čas pročíst minulý deníček. Polepším se :-)
Všechen volný čas mi zabere hledání na netu vhodného sportovního kočárku pro Viktorku a čím víc hledám, tím jsem bezradnější… :-)

Zatím pa, jdu zase hledat ať má dušička pokoj :-)

Adka a naušničková Viktorka

 
adka007
Ukecaná baba ;) 2284 příspěvků 30.01.06 17:23

Teda teď to po sobě čtu a napsala jsem pěknou pitomost. Buďte zdravé samozřejmě i s dalším miminkem, ale maximálně se navzájem užívejte než přijde další. Mám tu hlavu už úplně vykojenou. Pardon :-)

Adka

 
lokynka
Kelišová 5139 příspěvků 1 inzerát 30.01.06 17:43

Vendelínko,

strašně moc krásně jsi to napsala. Také na svůj porod vzpomínám jako na nádherný zážitek. Rodila jsem normálně. Porod mi ale vyvolali. Moc gratuluji ke zdravé holčičce. Hodně jsem se s Tebou ztotožňovala, protože jsem měla termín jen o den před Tebou.

Všem zebřičkám hodně zdravíčky a brzy každá to své štěstíčko na světě.

Peťula a Julinka, 5 týdnů ze Zimních miminek

 
claudia02
Ukecaná baba ;) 1124 příspěvků 30.01.06 18:04

Milé zebřičky,
dodatečně VŠEM MOC DĚKUJI ZA MILÉ GRATULACE K NAROZENÍ SKIPÍSKA, DNESKA NAŠEHO MATYÁŠKA !!!!

neměla jsem přístup na net, tak se k poděkování dostávám až teď, všem Vám moc přeju abyste se co nejrychleji staly taky těhulkama a maminkama a budu se dál samozřejmě chodit dívat!!!
Matýsek je jinak v galerce Těhulky a Bříška 2005 kdybyste se chtěly mrknout a časem snad vložím něco i na stránečky zebřiček na rodině.

Vendelínko - ještě jednou gratuluju k porodu Emičky, já s holčinou po císaři ležela na pokoji a viděla jsem že teda bolet to musí fakt fest!!

Zdraví
Claudie a Matyášek 20dní

 
Nicol001
Ukecaná baba ;) 1242 příspěvků 30.01.06 20:08

Vendelino, krasne jsi to popsala, uplne tu u cteni slzim. Preju tobe i Emmicce hodne zdravi, at krasne rostete a vubec, at jste stastne:-)))

Nicol ze Zimnatek a Stella, 4 tydny

 
Kati
Ukecaná baba ;) 2263 příspěvků 30.01.06 20:46

Vendelína - krásný deníček, i když ten porod nebyl přirozený, vidím, že tě tak správně Emička dojala, já jsem měla slzy při čtení tvého deníčku na krajíčku, ale je tu manža , tak jsem se držela! A díky za přání, aby jsme se taky dočkaly, moc bych si to přála.

Holčiny, zdravím vás v novém týdnu Kati

 
vendelina
Kecalka 473 příspěvků 30.01.06 21:35

HOlky mě teda zase dojaly ty vaše gratulace a přání!!A rozesmál mě ten od „vykojeného mozku“ Adky:o))) Děkuji!
Ono když je to tak silný zážitek, tak se to píše lehce, jinak já žádný spisovatel nejsem:o)

Karličko…no naplese byla nuda. Byli tam samí starci a mí známí mě nepoznávali (prý vypadám po porodu jako cizí člověk, snad v lepším:o)) a já se jim nechtěla vtírat. Zatančila jsem si s neteří dvě písničky dala dvě deci bílého, pokecala s kým se dalo a šupajdila dom. I tak to dalo 3,5 hodinky. Jinak jsem si koupila šaty alá Audrey Hepbern (asi je to špatně napsáno). Ségra se mi smála, že ta látka je jak její potahovka na gauč, ale ono je to dneska holt moderní no.

Jdu vás poctivě dočíst

Vendelina

 
vendelina
Kecalka 473 příspěvků 30.01.06 21:53

Karličko já se taky těším až si ten tvůj uzlíček pochovám!!!Já se totiž musím někdy stavit, mě to nedá, když bydlíte takhle blízko!!Pro tento týden je to Lukášek?? TO jméno se mi móóóc líbí!!! Měla by si u něj zůstat!A pro holčičku vím taky krásné......Ven­dulka:o)))

Mikoo to ti sice děkuju za přání, ale teˇještě ne!!!! Ne, že by mi to vadilo, to vůbec a umím si to docela živě představit, ale co b na to řekla moje jizva, to teda nevím:o)))Musím počkat minimálně rok! Ať se ti kvasky rychle vyléčí, osvědčená rada je …bílý jogurt na tampón a do dvou dnů je po kvaskách! Ale prosím tě, ne ten s meruňkama nebo jahodama, jo??:o)

Adko jaké parametry by měl ten tvůj kočárek mít??? J8 totiž hrozně hledám kočárky, ten náš jsme vybírali asi půl roku a vybrali jsme výborně! Já jen, že bych ti možná nějaký našla!?Aspoň bych se koukla.

PeŤulo a Julinko moc vám děkuju za přání a ať se tobě i Juline moc moc daří a obejdou vás všechny nepříjemné nemoci a nachlazení!!!! Zvlášť u nás zimních je to těžké!

Nicol a Stello, holky ..krásná jména!! Vám přeji to samé co Peťulce!

Claudi já tobě moc gratuluji k Matyáškovi!!!!! Je nádherný!!! Další ženich pro Emmičku:o)

Kati i já bych si moc přála, abychom všechny byly šťastné mamči, ale všechno má asi svůj čas a děje se přesně tak, jak má. I já jsem si díky tomu, že Emmča nebyla tak jak jsme chtěli uvědomila spostu okolností, proč je dobře, že se u mě zabydlela až jí se chtělo!:o)

Vendelina a těžce mamce pod nos prdící Emmička:o)))

 
vendelina
Kecalka 473 příspěvků 30.01.06 21:54

Adko já sice nejsem vykojený mozek, tak to mám asi za to, že jem se ti posmívala. U „hrozně hledám kočárky“ mělo být hrozně RÁDA hles´dám okčárky))

Vendelina

 
Maru
Závislačka 3427 příspěvků 30.01.06 22:48

Ahojky zebrunky,
VEndelínko teda moc krásně jsi to sepsala, jsem tu úplně nejdojatější :-) a stálo to za to napínání :-DDDD

Holčinky omlouvám se, že se teď moc neozývám, měli jsme doma odpojený počítač a v práci děs běs - škoda mluvit, na emimčo se prostě nedostanu. Snad to bude brzo lepší a hlavěn doufám,ž e už zase budeme mít zprovozněný net doma :-O

Dlužím vám ještě zprávičku o mě - v pátek jsem stihla doklusat k dr. pro clomhexal a domluvila jsem si tenhle měsíc IUI, takže už je ze mě zase chodící „časovaná hormonální bomba“ :-DDDDD a tentokrát jsem se rozhodla,ž e to prostě VYJDE!!!!! :-O
Přeji dobou noc papá Maru

 
Rysavka
Ukecaná baba ;) 1473 příspěvků 30.01.06 23:23

Vendelíno - moc hezky jsi to napsala. Takové deníčky se šťastným koncem se čtou moc dobře.

A teď jeden můj zážitek ze dneška - než jsem odjela odpol z domova tak jsem začala kontrolovat věci co jsem zatím nakoupila v lékárně na mimi abych dokoupila zbytek. No u teploměru (rtuťová klasická rychloběžka) mi to nedalo a že ho vyzkouším. Teploměr jsem si strčila do podpaždí a koukám na rtuť jak se sune nahoru. Když přelezla hranici 39 stupňů tak jsem kapku znejistila a začala si šahat na čelo jestli jako mám teplotu a jestli bych si neměla jít radši lehnout. Když byla rtuť za 40 tak jsem teploměr radši vyndala a že bych si jako měla zavolat záchranku. No nezblbnula jsem úplně (i když přiznávám, že mě to dost nervóznělo) a šla pro normální teploměr, který ukázal 36,8. Jsem moc ráda, že mě napadlo teploměr vyzkoušet a nebudu něco takového prožívat až budu měřit teplotu miminku. To bych asi fakt nepřežila.
Teploměr jsem vzala do laborky a ve vodní lázni nastavené na 37°C ukazoval neomilně 41. Tak zítra zkusím najít účet a půjdu ho reklamovat.

Ryšavka

 
Kaitlin
Zasloužilá kecalka 972 příspěvků 31.01.06 07:10

Ahojda zebřulky!

Vendelíno - je to tak nááádherně popsané!! Musím říct, že mi bylo moc sympatické, jak jsi okolo všechny přemlouvala, že už chceš porodit :-D

Karlo - pevné nervíky a foukám na dálku bolístku ze smutné události…

Maru - to je supr zprávička, tak koukej pořádně nastimulovat!!! :-D

Rysavko - teploměr mě pobavil! :-D To mi připomíná úhloměr, co jsem si původně koupila k maturitě - naštěstí nepoužila - byl totiž rozepsán na přímce do 360ti stupňů!! :-D (pravý úhel měl 180…)

Já se dnes chystám opět na další keramiku a fakt se na to těšim :-)

hezký den!
Kaitlin

PS: manželovi jsem připoměla, že mi stále nedal vypálená CD pro vás - chytil se za hlavu a stěžoval si, že vážně stárne a zapomíná! :-D Tak doufám, že to konečně napraví a já vám to budu moci poslat :-) Díky za trpělivost!!!!

 
Maru
Závislačka 3427 příspěvků 31.01.06 07:15

Ahojky zebrušky, tak jsem si urvala po ránu chvilku času a hurá za vámi :-)

Karlo to je super,že se vám ten výběr jmen zužuje, pozdravuj Lukáška a doufám, že jsi si včera hezky zaplavčila. Dočetla jsem minulý deníček, zebřulko naše moc mě to mrzí a posílám velikánské pohlazeníčko pro vás pro oba.

Simo neboj nic za chvilku se s manžílkem zase hezky usmíříte. Ono je to někdy těžký s chlapama :-D umí pořádně pozlobit a z mojí zkušenosti je to v tu nejnevhodnější dobu. Před prvním Ivf jsme se taky pěkně pohádali a to už jsme byli v IVFkovém finiši :-O Ale nakonec stejně zjistíme, že jsou to naše zlatíčka a i když zlobí tak jsou nám tou největší oporou.

Adko jéíje Viktorka má naušničky, to je určitě kočka. Těším se na fotečku. A jak dopadl výběr kočárku?

Caludie pozdravuj Matyáška a mějte se moc hezky.

Vendelínko to je škoda, že byla na plese nuda, jooooo a ty šatičky nám vyfoťáčkuj ať to můžeme taky posoudit.

Ryšavko teda s tím teploměrem to je síla, uf ještě že jsi ho vyzkoušela na sobě, u miminka by to hrozně vyděsilo. Tak ať ti ho v pohodě zreklamují.

Kaitlin teda ty máš taky super zážitek s úhloměrem, to by se při maturitě asi divili :-D
Teda takhle tu provokovat s keramikou, koukej dát do galerie nějakou fotečku ať víme jak ti to jde :-D

Tak já jdu pracovat :-( bléééééééé uuuuuuuuuf mě se nechcéééééééé­éééééé Maru

 
Twiggi
Kelišová 6234 příspěvků 31.01.06 08:27

Ahoj holky!

Vendelíno - moc krásný deníček, skoro mi tekly slzy, ale bylo tady moc rušno, tak by se asi všichni divili proč slzím nad počítačem :o)))

Ryšavko - moc „hezký“ teploměr, ještě že jsi ho vykoušela!

Kaitlin - teda pravý úhel 180 stupňů to je vyloženě čekšmejd!

Jinak já jdu dneska rozdat vysvědčení a potom jdeme na divadlo a na oběd a domů! Jsem ráda, že přijdu brzy! Vzala jsem si asi poprvý v zimě sukni a nemyslím si, že by to byl nějak dobrý nápad! Pěkně mně mrznou kolena!!! Asi zůstanu zase u kalhot!

 
Lostris
Závislačka 3625 příspěvků 31.01.06 08:29

Ahoj holky,

Vendelinko, umíš moc hezky psát. Divím se, že jsi nenapsala nějaký deníček již dříve :-). Fakt rozená spisovatelka. Mějte se s Emmičkou hezky a těším se na další vyprávění z vašeho života.

Maru, prima zpráva :-), ty naše hormonová časovaná bombo :-D. Kéž by to IUI KONEČNĚ vyšlo. Kopýtka budu samozřejmě drtit.

Lostris

 
sima
Kecalka 306 příspěvků 31.01.06 08:40

Vendelínko - moc hezky si to napsala. Musí to být opravdu silný zážitek. Přála bych to moc všem zebřičkám snažilkám, aby se svého uzlíčku taky dočkaly.

Maru - tak to je super, moc Ti přeju, aby IUI konečně vyšlo!!!! Prostě musí, jinak to nevidím.

Ryšavko - teda s tím teploměrem bych se taky lekla. Ještě, že jste měli doma náhradní, aby jsi vyzkoušela jak funguje ten druhý.

Sima

 
Lostris
Závislačka 3625 příspěvků 31.01.06 08:45

Karlo, byla jsi včera v bazénu nejrychlejší? Fungoval raketový pohon? :-D

Adko, tak jak dopadla pátračka po kočárku, zadařilo se? :-) Ty naše vykojená hlavičko :-D.

Claudie, Matyášek je kouzelný :-O :-).

Ryšavko, to by byl fakt šok, měřit teplotu miminku a rtuť by lezla a lezla nahoru. Brrr. Ještě, že jsi ho vyzkoušela
Jinak skvěle napsaný komentář, na druhou stranu jsem se pobavila :-D.

Kaitlin, fakt prima úhloměr :-D.

Twiggi, brrr, sukni :-). Jedině v létě.

Hezký den,
Lostris

 
Lostris
Závislačka 3625 příspěvků 31.01.06 08:46

Zebřičky dočasně jednočárkové:

Agatha..-
Alex......- 23.2. endokri­nologie
Amalie..-
Janka…- 28.11. laparos­kopie, poté IVF
JJ.........-
Kaitlin…- v roce 2006 čekání na adopčátko a transfer darovaných vajíček
Kati.......-
Konopka..- 20.3. laparoskopie
Lostris…-
LuciaM…- 2.2. diagnostická laparoskopie (průchodnost vejcovodů a kontr. sliznice)
Maru......- únor IUI
Marky.....- 22.2. imunologie
Panda.....- 2.1.2006 zahlášen začátek snažení
Rafuška..-
Samsulka-
Sima......- březen IVF
Twiggi.....-
Zdenca…- leden-únor KET

Žabucha..- 7.2. konzultace v centru

Zebřičky dvoučárkové:

Babů......- 30.1. 35 tt+1 (bublinek)
Bohun…- 30.1. 38 tt+3 (skřítek), TP 10.2.2006
Cami.....- 3.2. 18 tt (dvojčátka), TP 7.7.2006
Ed.........- 30.1. 39 tt+2 (Pětníček), TP 5.2.2006
Falco......- 3.2. 25 tt (šampioni)
Karla......- 31.1. 19 tt, 13.2. UTZ srdíčka, TP 1.7.2006
Katia......- 4.2. 39 tt (Bob a Bobek), TP 22.2.2006
Marka.....- 30.1. 33 tt+3 (Koblížková), 6.2. kontrola, TP Markétky 17.3.2006
Mikaa.....- 17.1. zahlášení pozitivního testu, 8.2 kontrola
Míšenka…- 3.2. 8 tt+3 (Bobánek), 3.2. kontrola
Narcisek..- 1.2. 20 tt+0 (holčička), 31.1. kordocen­téza, 2.2. velký UTZ, TP 21.6.2006
NellaB.....- 30.1. 13 tt
Nothingn..- 1.2. 23 tt (pan chlapeček)
Pavca......- 1.2. 5 tt+5 (Tajemství)
Pajinkaa..- 30.1. 14 tt+5
Rysavka..- 30.1. 35 tt+3 (Brouček), TP 4.3.2006
Tinna......- 31.1. 37 tt+1(mrňousek), TP konec února 2006
Wilma.....- 18.1. 41 tt (Motýlek), holčička, TP 9.1.2006 !?!?!?!?!

Zebřičky se zebřičátky:

Monicka…- 10.5.2005 v 10:56 hod. se narodila Barborka, měří 56 cm a váží 3680 g
Ajjaa......- 10.5.2005 ve 13:45 hod. se narodil Adámek, měří 54 cm a váží 3950 g
Andrea2…- 8.7.2005 v 6:15 hod. se narodila Eliška, měří 49 cm a váží 3250 g
Slanka**…- 8.7.2005 v 12:05 hod. se narodila Marianka, váží 3520 g
Jasmine…- 19.7.2005 v 1:10 hod. se narodil Filípek, měří 44 cm a váží 2560 g
barbucha..- 18.8.2005 v 16:35 hod. se narodil Matyášek, měří 54 cm a váží 3880 g
Jarča.......- 28.8.2005 ve 13:00 hod. se narodila Štěpánka,měří 50 cm a váží 3640 g
Bosorka…- 7.9.2005 v 8:19 hod. se narodil Honzík, měří 51cm a váží 3700 g
Adka007…- 4.10.2005 v 16:08 hod. se narodila Viktorka, měří 48 cm a váží 3150 g
Ivanka.....- 12.10.2005 se narodila Miška, měří 51 cm a váží 3300 g
Olivia......- 17.11.2005 v 0:30 hod. se narodila Adélka a váží 4008 g
Vendelina.- 30.11.2005 v 8:55 hod. se narodila Emička , měří 48 cm a váží 2600 g
BaruskaII.- 10.12.2005 v 13:30 hod. se narodila Kačenka, měří 49 cm a váží 2140 g a Eliška, měří 48 cm a váží 2780 g
Lotranda…- 28.12.2005 v 10:00 hod. se narodila Michaelka,měří 49 cm a váží 3300 g
*Claudie
…- 10.1.2006 v 12:50 hod. se narodil Matyášek, měří 51 cm a váží 3340 g

 
Twiggi
Kelišová 6234 příspěvků 31.01.06 08:51

Lostris - taky nevím co mě to napadlo :o))) no myslím, že v zimě už mě v sukni nikdo neuvidí :o)))

Maru - tak ať je tahle IUI se šťastným koncem!!!

 
Bosorka
Ukecaná baba ;) 1027 příspěvků 31.01.06 09:06

Ahoj holčiny hlásí se další vykojený mozek (zdravím Adko :-)))). Včera mi bylo pěkně zle, měla jsem 37,5 a bolení v krka a tak jsem se jen modlila, a´t se mi nic nerozjede. Čaj s medem zdá se zabral a i když to není to pravé ořechové, je mi lépe. Dítě jsem odhodila pod hrazdičku a místo abych se snažila zkulturnit tu naši step, tak trčím na Emiminu :-) Jinak už nemám obyčejné dítě, ale kropící vůz, dokonce jsem vytáhla bryndáka, jenže mé dítě se snaží na něm uškrtit, je to miláček.

Maru - bombo naše časovaná, tfuj tfuj tfuj

Vendelíno - hezky jsi to napsala, že bych zapátrala v paměti a taky sesmolila strasti a slasti porodu?

Ryšavko - ještě,že jsi to vyzkoušela, to by byl hrozný šok.

Nu jdu trochu poklidit nebo tady to dítě ani nenajdu :-)))
Bsosorka

 
Karla
Zasloužilá kecalka 934 příspěvků 31.01.06 09:40

ahoj holky,
dneska jsem vyloženě vstala „prdelí“ na před. Ne že bych byla tak protivná, ale rozhodně se cítím hrozně. V noci jsem nemohla usnout, takže jsem to táhla až do dvou v noci v obýváku. Teď se tady ploužím jako stín a to mám být za půl hodiny na anglině. Ach jo.

Maru - vzhůru do boje!!! Tentokrát je to tutovka, budu na tebe prskat samé správné těhubacilky.

Twiggy - tak v sukénce sis dneska vyšla. Já mám taky nejraději kalhoty.

Lostris - naštěstí raketový pohon začal fungovat až po, takže s manžou jsme si svorně pod peřinou startovali.

Kaitlin - no to je dost dobré s tím úhloměrem. To mě pobavilo.

Ryšavko - jsem moc zvědavá co ti na ten teploměr řeknou, až ho půjdeš vrátit.

Nezlobte se, že nenapíšu všem, odpoledne to napravím. Jdu se nachystat.

Pa Karla

 
Lostris
Závislačka 3625 příspěvků 31.01.06 09:43

Bosorko, určitě! :-) Rády si přečteme další deníček o porodu zebřičátka.
Koukám, že máte doma veselo :-)

Tak se tady směju vykojeným hlavám :-) a sama neumím pít čaj, málem jsem se v něm teď utopila. Ono to chce jenom polykat a nesnažit se ho taky vdechnout…

Lostris

 
samsulka
Kecalka 198 příspěvků 31.01.06 10:44

Ahoj holky

hlasim se po delsi dobe,nejak nestiham,ale ctu vas porad,takze jsem v obraze.
Jen jsem vas prisla pozdravit a poprat hezky tyden,jinak u nas nic noveho,porad se zazraky nedeji a porad bojuji s tim,jestli nekdy v dubnu neskusime nase 4 IVF.

VENDELINKO moc krasne napsane,taky mi tu ukapla slzicka! Ja to pokazde prozivam a tesim se spolu s vama,tak Emicku pohlad po brisku a jednou az bude velka,tak ji musis popsat,jak jsme to tu spolu s vama prozivaly!

KARLO babicky je mi moc lito, drz se a posilam pofoukanicko,aby to co nejdriv prebolelo.

MARU drzim kopytka,aby uz to vyslo,moc ti to preji!

Holky nezlobte se,ze nereaguji na vsechny,ja se urcite polepsim! Jen chci jeste podekovat za rady ohledne toho dvd Mojzisove,ja vim,ze nejlepsi je to pod dohledem,jen kdyz zatim nemam moznost,tak jsem myslela,ze to skusim aspon takhle.

Hezky den,ja bezim zase opatrovat mamcinych chlupacu, stridame se u nich s babickou,protoze mamka odjela na dva mesice.

samsulka

 
misenka
Echt Kelišová 8602 příspěvků 31.01.06 11:01

ahojky holky,

Vendelína - krásný deníček, jsi šikulka a moc ti závidím a nemůžu se dočkat taky toho růžovýho balíčku v náručí, snad se dočkám.

Maru - no tak to je úplně jasný, že tenhle měsíc to vyjde, však jsme si to taky přáli pod stromečkem ne?

JInak já byla o víkendu u mamky v Jablonci,uživala jsem si neteře, nejlepší byla mamka,která ještě nevím, že jsem těhu, ( nechci ji nervovat, řeknu až nejdřív po tom 12tt) tak mi pořád říkala, že jí v kartách vychází, že letos natuto otěhotním a že budu mít kluka,tak těhotná už jsem a s tím klučíkem uvidíme.

Holky nevíte které léky na bolest můžu jako těhulka? asi jde na mě migréna, a ještě mě k tomu bolí moudrák, začínám kašlat, cysta bolí no jsem prostě na odstřel.

Míšenka+Bobánek

 
Rysavka
Ukecaná baba ;) 1473 příspěvků 31.01.06 11:16

Míšenko - mě na bolesti hlavy dr napsala Algifen a pak se může paralen. Ale kdyžtak si k dr raději zavolej.

Holky jsem ráda, že jsem vás s tím teploměrem pobavila. Účet jsem našla a vyrazím do lékárny.

Ryšavka

 
Kati
Ukecaná baba ;) 2263 příspěvků 31.01.06 11:16

Maru - to určitě vyjde!!!

Ryšavka - tada takového super teploměru bych se nazbavovala. Jednou se bude dětem hodit, až se jim nebude chtít jít do školy:-D a nebo by se hodil poslat do Černých ovcí nebo kam se to ty „české zmetky“ posílají.

Bosorka - sem s tím tvý porodem, nemůžu se dočkat!

Karla - tak ať se ti angličtina daří!

Samsulka - určitě je to těžké rozhodování, jestli zkusit 4IVF, já bych do toho šla, samozřejmě, pokud by mi to dovolila finanční situace, a ten duben mi připadá perfektní, na jaře se přece rodí mláďátka, tak snad by se zadařilo i tobě!

A zprávy ode mě pro vás i naši skvělou nástěnkářku Lotris - dnes jsem 1.DC, přesně na 28.den. Tak jsem telefonovala do centra a jsem objednaná na 7.2. na 9.30 hodin na kontrolu před laparoskopií a její naplánování. Byla bych ráda, kdyby jsme to stihli ještě v únoru, ale nevím, jestli to tak brzy půjde, uvidíme.

Taky jsem dnes vběhla do knihkupectví a koupila jsem knížku O neplodnosti, sice nevím jestli se tam něco zvláštního dozvím, ale beru to jako příručku, kterou budu mít pořád při ruce. Je tam postup od úplného začátku, tedy zjištění plodných dnů, první vyšetření, všechny možnosti neplodnosti, průběh léčby až po adopci. Tak večer budu listovat, třeba se nějaké nové moudro dozvím.

Jo, a ještě - jedna moje teta mi postala číslo na paní, která radí ženám při problémech s otěhotněním, prý jim dokáže říct v čem je u nich problém a poté namíchá bylinky. Tak nevím, moc tomu nevěřím, ale pořád nad tím přemýšlím, jestli to před 3.IVF ještě nezkusit. Myslím, že by mi bylinky neuškodily. Co myslíte??? A prý to opravdu jejím kamárdám pomohlo…

Tak pa, přeji vám dobrou chuť!!! Kati

 
Kati
Ukecaná baba ;) 2263 příspěvků 31.01.06 11:18

Míšenka - teda to obdivuju, jak jsi to vydržela tvé mámě neříct, myslíš, že to ještě dva měsíce vydržíš?

Kati

 
samsulka
Kecalka 198 příspěvků 31.01.06 11:39

KATI taky si rikam,ze jaro je od prirody plodici,jen bych to jeste potrebovala dostat do hlavy,porad se bojim neuspechu a je to zatim silnejsi,nez pozitivni mysleni
A s tou pani bych to skusila,urcite bylinkama nic neskazis. A nemohla bych to cisilko taky dostat? Nechci byt vlezla,ale ja na to docela verim a kdybys mohla ja bych to urco skusila,topici se stebla chyta! Byla bys moc hodna!

samsulka

 
panda1
Kecalka 184 příspěvků 31.01.06 11:48

Ahojky zebřičky,
tak jsem nějak prospala nový deníček
VENDELINO - moc krásně napsaný deníček
MARU - tak to je super, určitě to vyjde, zvlášť po tom našem přání, ještě pár těhuprskanců od zebřiček dvoučárkových, to by to bylo…
Snad budeš mít net doma, aby jsi byla s námi v kontaktu, já v práci vůbec nestíhám a doma…Přepadla mě nějaká spací nemoc, minulý týden jsem totiž každou noc byla v 1 hodinu vzhůru, tak se to za ten týden naskládalo. Hlavně se mi zdá o bývalých šéfech a šéfové, snažím se to nepřipouštět, ale podvědomí funguje.
MISENKO - to Tě obdivuju, že jsi to neřekla ani mamině, tak se hlavně opatruj
LOSTRIS - moc děkuju za připomínku, mně už se ty zebřičky nějak pomotaly, díky za nástěnku, je to přehledné a víme, co kdy zebřičky čeká
KARLA - to se občas stává, že se člověk špatně vyspí, hlavně že Ti dopadly ty tripple testy na výbornou
KATI - to je fajn, člověk má vyzkoušet úplně všechno, aby se dočkal. A my se určitě dočkáme.
LOTRANDO - baráček je moc krásný, mně by se taky takový líbil, ale my jsme byli omezeni tvarem pozemku, ale jsu ráda, že jsme ve svém
RYSAVKO - máš moc hezké břísko a postýlka s nebesy je nádherná, máš šikovného manžu.
TWIGGY - tak pololetí máš už za sebou, hurá do dalšího. Já v zimě chodím jen v kalhotech a když mám jít v sukni, tak myslím, že umrznu, hlavně letos jsou pořádné mrazy, i když jako děcko pamatuju u nás i - 30, dokonce jsme kvůli tomu neodjeli na lyžák.
Zebřičky nejmenované - opatrujte se i se zebřičátky
 Panda

 
LuciaM
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 31.01.06 11:49

Čao, zebričky! Tak mám za sebou predoperačné vyšetrenie pred tou laparkou a som vraj vhodný kandidát na celkovú anestéziu, to mám fakt radosť :) Nastupujem ráno 2.2. o 7:30 a okolo deviatej ideme na to. Domov by ma mali pustiť na druhý deň ráno (je to našťastie jednodňová chirurgia, ja nemocnice nemusím). Mám si zabezpečiť odvoz, aby to so mnou niekde neseklo :))) no, manžel leží s horúčkami - zápal priedušiek s podozrením na zápal pľúc. Zajtra budú RTG snímky, tak uvidíme. Tak asi pôjdem z nemocnice autobusom hi-hi. Ešte budem po laparke skákať ja okolo neho a aby som v piatok nemusela ešte aj do práce :(

Cez víkend som mu varila do mrazáku, prala a žehlila, aby si mal čo obliecť a tak… inak doma sme mali počas tých veľkých mrazov okolo 15 stupňov, tak sa ani nečudujem, že je chorý. Rádiatory išli na plno, ale nestíhali. Holt, sme v paneláku, rohový byt a navyše pod strechou… Teraz je už príjemných 18-19.

Vendelinka - nádherne spísaný denníček, Emmička nech vám robí len radosť.

Maru - že by???

Míšenka - mamka to fakt videla v kartách? No super a nechcela by vyložiť aj nám ?? :) Mne raz jedna mníška (stretli sme sa na liečení) povedala, že budem mať syna a ja tomu verím, aj keď to nemá žiadny reálny základ… proste mám pocit, že je to pravda. Tak snáď.

Ďakujem Lostris za sledovanie udalostí, si zlatá.

Twiggi - tak ako v banke? už ste niečo zistili?

Kati - bylinky určite skús, to neublíži.

No, zase nestíham reagovať úplne na všetko, už ma postrádajú. Snažilky snažte sa, tehulky a maminky oddychujte, ozvem sa po laparke (ak sa teda zobudím :))).

Lucia

 
panda1
Kecalka 184 příspěvků 31.01.06 11:52

Ahoj Kati, myslíš, že by jsi mi mohla poslat taky čísílko, kdyby to šlo, tak bych to taky zkusila, hodně věřím bylinkám, ještě když jsem chodila na střední, tak jsem si je sbírala sama
Moc děkuju
 Panda

 
panda1
Kecalka 184 příspěvků 31.01.06 11:55

Ahojky Lucia,
my jsme s manželem byli taky nemocní, já teda předtím, ale ještě pořád nemám ten svůj hlas.
Už aby jsi to měla za sebou, uvidíš, že zebřičky budou stát při tobě.
Hlavně aby jsi taky neonemocněla, ono stačí jen nachlazení a už člověka přeobjednávají na jiný termín…
Vím, že už to chceš mít za sebou.
Opatruj se.
 P"anda

 
Twiggi
Kelišová 6234 příspěvků 31.01.06 12:15

Tak vysvědčení je rozdaný, divadlo bylo taky pěkný a teď jenom obídek a rychle domů a zítra jdu zase jako vždycky v kalhotech!!!!

Lucio - to co jsme posílali se našlo, ale s tím ostatním se nic dělat nedá :o((( s tím pracovníkem banky je to tvrzení proti tvrzení, takže smůla! Snad to nějak zvládneme i tak, přece jenom na jaře nám nějaký splátky odpadnou, tak bude líp!

Samsulko - na jaře se přece rodí mláďátka, tak proč ne :o))) uvidíš všechno se spraví!

Míšenko - jak to vydržíš takhle dlouho, já na sebe vykecám naprosto všechno :o)))

Kati - dej potom věděl jak bylinkářka, zajímalo by mě to!

Pando - já doufám, že takovýhle mrazy fakt nebudou!

Mějte se dneska hezky, já si jdu užívat krásný den :o)))

 
adka007
Ukecaná baba ;) 2284 příspěvků 31.01.06 13:01

Ahoj Zebry!

dneska opravdu jen bleskovka, Viktorka má nějak větší potřebu mlíčka nebo ho mám málo, takže kojím snad v jednom kuse a stejně jí to nějak nestačí. Doufám, že je to přechodné a nebudu muset na umělou…

Sice říkám vykojená hlava, ale jsem zvědavá na co budu svoji blbost svádět, až kojit přestanu…

V e n d e l í n o, kočárek hledám nejlépe ideální, ale takový asi není - sporťáček, lehký a lehce ovladatelný, vhodný do terénu, asi nejlépe trojkolka s otočným kolečkem. Polohovatelná záda a nožičky, nafukovací kola, ruční brzda a to všechno za příznivou cenu. Musí se mi samozřejmě líbit :-) Takže se mi zatím podařilo najít Jané Slalom Pro, ale ta cena je hrozná. Další adept Quinny speedi sx, ale ten mi připadá dost odvážný, nevím jestli by v něm nebyla Viktorka moc „utopená". Ach jo, není to lehký. Musím to vyřešit co nejdřív, máme kočárek půjčený od švagrové, ale ta je zase těhotná, tak ho musíme vrátit..

M a r u, náušničky dopadly na výbornou, měla jsem za to, že už jsem vám to psala (no vykojená hlava na druhou). Viktorka byla opět jako andílek, na sestru se smála, ta jí vzala do náruče, aby se prý skamarádily, nosila jí po místnosti, což se naší zvědavce strašně líbilo a pak jsem si jí vzala na klín. Sestra mě varovala, že se Viktorka asi lekne té rány z pistole (ne že by jí chtěla ublížit, ale naušničky jsme nastřelovaly:-) ) a pak, že druhé ouško bude boj. Ale Vikinka byla tak zaujatá novým prostředím, že se po nastřelení první naušničky ani necukla a při druhé byla taky v poho. Snad si ani nevšimla, že jí něco proletělo ouškem. Sestra koukala jak blázen a moc jí chválila, že to prý ještě nezažila. A Vikinka jí za to odměnila úsměvem :-) Tak byla opravdu za hrdinku.

Tak už asi zase budem kojit, zatím pa a nezlobte se, že nereaguju jednotlivě.

Pa Adka a stále hladová Viktorka, dnes 17ti týdenní

 
Bosorka
Ukecaná baba ;) 1027 příspěvků 31.01.06 13:29

Adko klid, koj co to jde, hodně pij až ti to poteče i ušima a ono se to spraví. Taky jsem tím prošla, prsa jsem měla jak kokršpaněl uši, trvalo to asi 3 dny

 
Andrea2
Kecalka 422 příspěvků 31.01.06 14:00

Ahoj holky,

tak se taky po delší době hlásím. Nevím, jestli je to tou zimou, ale nemůžu se nějak přinutit k nějaký pořádný aktivitě. Deníček mám sice pročtený, ale nějak se mi nechtělo psát. Ale doufám, že dneska to konečně napravím.

VENDELÍNO, moc hezký povídáníčko, ty popisy porodů prostě miluju, vždycky mě to hodí o nějakých šest měsíců zpátky a krásně si zavzpomínám, jak to bylo u nás. Ještě jednou vám přeju, celé vaší rodince, jen ty nejkrásnější chvíle plné nepopsatelně velkého štěstí, radostí, bezzubého smíchu, voňavých plínek atd. atd., prostě všeho, co k tomu patří.

KARLO, moc mě to mrzí s tvojí babičkou, je to veliká bolest, snad jedinou útěchou může být to, že měla opravdu požehnaný věk. A neboj, to prázdné místečko u vás v rodině rychle zaplní vaše Karolínka (nebo je to tento týden Lukášek:-))?).

ADKO, tak Viktorka má už náušnice, to musí být kočka. Taky se na to chystáme, tak jsem zvědavá. A co kočárek, už máš nějaký vybraný? Já už se pro změnu koukám pomalu na golfky, už se na ně strašně těším, hlavně aby byly nějaké super lehké. Jo, a připojuju se do klubu vykojených mozků, poslední dobou si připadám už úplně vygumovaná.

MARU, koukám, že máš pěknou hekťárnu a nebude to v práci v nějaký dohledný době už lepší? Hormonální bomba, tak to mě opravdu pobavilo, tak abys samým našlapáním nepřeválcovala manžela:-))). Připojuju se k holkám, tentokrát to už opravdu musí vyjít!!!

SÍMO, s manželem se určitě usmíříte, malá hádka vám přece nemůže zkazit plánované IVF. Kdybys ale potřebovala pomoci, stačí říct a naše zebří stádo se na manžela přidusá podívat:-)).

BOSORKO, koukám, že Honzík je pěkně aktivní, kropicí vůz mě dost pobavil a hrátky s bryndákem taky. A to sis nedávno stěžovala, že máš líný dítko. Myslím, že už za chvíli budeme hořce vzpomínat na klidná ležící miminka, až nám ty naši miláčkové začnou kompletně demolovat celý byt:-))). Už se těším na tvé povídání o porodu.

SAMSULKO, jak už holky psaly, jaro je na to nejlepší čas. Uvidíš, jak budeš šťastná, až to vyjde!

MÍŠENKO, já jsem brala v těhotenství paralen, ten se 100% může. Ale určitě brnkni doktorovi, uvidíš, třeba poradí něco lepšího.

KATI, třeba se to opravdu ještě v únoru stihne a vybudeš zase o krůček dál. Myslím, že ani s těma bylinkama se nic moc zkazit nemůže.

LUCIA, ve čtvrtek budu mít zalorovaná kopyta jen pro tebe! To musí dobře dopadnout.

Jak už jsem psala, byly jsme minulý čtvrtek na očkování, Elí to zvládala fakt dobře, přišlo mi, že jí to v první chvíli ani nedošlo, pak teda začala trochu brečet, ale nedalo se absolutně srovnávat s hysteráčkama, co jí občas přepadnou doma. Takže máme první bodanec za sebou a můžeme s čistým svědomím píchnout ouška. Taky se chystám s Eliškou začít chodit plavat, tak uvidíme. Jo a mám jednu žhavou novinku, Elinka se od včerejška postrkuje (neříkejme tomu lezení:-))) dozadu. Docela slušně u toho zvedá zadeček, tak jsem zvědavá, kdy jí dojde, že musí nožičky skrčit pod sebe. Taky má dobrou zábavu, neustále dělá takovej dobrej ksichtík, říkáme tomu krabice. Vypadá to asi tak, že našpulí pusu směrem k nosu, přimhouří oči a funí u toho jak býk v aréně. No co vám mám říkat, vůbec jí to nesluší, když to začala dělat u doktorky (na výzvu, ať jí něco poví), tak jsem dostala záchvat smíchu.

Uf, tak se mi podařilo s většími přestávkami dopsat. Elinka už totiž neustále vyžaduje pozornost.

Přeju hezký zbytek týdne.

Andrea2 + ráček Eliška

 
adka007
Ukecaná baba ;) 2284 příspěvků 31.01.06 19:56

Holky není to s mým mozkem lehký, jsem totálně vygumovaná a to jsem si myslela, že hůř než v těhu být nemůže…

Až budu mít chviličku dám fotku do galerie.

Bosorko, dík za radu, kojím jak o život, je to dneska druhý den tak doufám, že se to už začne zlepšovat.

POMOC, dneska jsem se dozvěděla, že se k nám na zítřek pozvali tchánovci!!! :-( Na celý den a manžel nebude doma. To zas pak přidám nějakou historku… Brrr už aby to bylo za mnou…

Krásný večer, holky, pa Adka

 
vendelina
Kecalka 473 příspěvků 31.01.06 22:19

Adko tak to se ti bude líbit ten náš!! Driver XL. My taky uvažovali o Quiny Speedy, ale teď jsem ráda, že mám ten co mám, protože tam ten je jen umělohmotné nic. My máme teda Driver 3×l. Má sice 4 kola, ale ty dvě přední jsou u sebe, takže lepší stabilita. Je nádherně lehoučký, má polohovatelné i nepolohovatelné nožičky, velký nákupní košík, je houpací, díky velmi pružným pružinám se do terénu hodí výborně( je perfektní i do závějí), polohovatelná rukojeť, nánožník, nepromokavý, samodržící barvu, takže nezesvětlá na sluníčku atd atd. Na internetu je ale převážně se zimní korbou,ale najdeš bokem i s letní. Doporučila jsemho dběma kamarádkám a sjsou taky ohromně spokojené. Oni totiž mají i takovou vychytávku na čtyřkolovém kočárku. I ten má přední kola natáčecí (zároveň, ne každé zvlášť) a to vypadá originálněji než trojkola. A cena 10 000,–Pokud si hokoupíš jen s letní korbou, tak by mohl být levnější.

Vendelina

 
Kati
Ukecaná baba ;) 2263 příspěvků 31.01.06 23:06

Panda, Samsulka - to víte, že vám číslo pošlu (do osobní zprávy), ale ta paní je z Rožnova p. Radhoštěm a bude asi potřeba osobní návštěva.

Lucia - držíme pěstičky, aby laparka dopadla na 1*!!! Ozvi se co nejdřív!

Začala jsem listovat a číst v té knížce o neplodnosti a je docela fajn. Jak jsem přemýšlela o PK, tak tam píšou, že je to lepší, tak uvidíme, asi bych to opravdu řešila tím, že by se některé embrijka dali brzy zamrazit ať nám jich zůstane a něco nechala na PK.
Taky jsou tam vypsány všechny vyšetření, která se provádějí, takže příjdu k Dr. pořádně vyzbrojene a zeptám se ho jestli je všechny máme. Ten bude mrkat:-)

Dobrou noc, zebřulky Kati

 
Karla
Zasloužilá kecalka 934 příspěvků 31.01.06 23:29

ahoj holky,
právě odešla návštěva, tak jsem ještě zasedla k netu.

Kati - to je fajn, že budeš tak vyzbrojená na doktora. Měj se moc hezky. Jo a další kurzík drátkování nebude na zámku, ale v Englisch centru v tom termínu, jak jsme se domluvily. Pozdravuj manžu. Ještě jsem zjistila, že máš jet příští úterý do centra. Kdybys chtěla můžem si udělat spolu výlet.

Maru - v noci jsem nemohla spát, tak jsem si nachystala deníček, kdyby jsi měla někdy dírku v deníčcích. Tak ho ráda pošlu.

LuciM - přeji ti aby laparka dopadla dobře a mělas to brzo za sebou. Neboj, je to v pohodě a dá se to přežít.

Míšenko - to jsi dobrá, že jsi to mamce neřekla. To já to troubila do celého světa hned, páč bych to nevydržela nikomu to neříct. Na bolesti mě taky dovolili jen paralen.

Adko - to budeš mít teda vydařený den, co? Přeju ti, aby to rychle ubíhalo. A na nějakou historku se těším.

Andrejko2 - tak to by chtělo ten ksichtík „krabici“ pěkně vyfotit, ať se taky můžeme pobavit. Jinak jak popisuješ, tak Eliška je moc šikovná.

Tak jdu zalehnout. Dobrou noc.

Karla

 
Lostris
Závislačka 3625 příspěvků 01.02.06 08:27

Ahoj holky,

Samsulko, chápu tvůj vnitřní boj s tím, zda podstoupit nebo ne u vás už 4. IVF. Já mám tyto pocity teď a přemýšlím, jestli má smysl zkusit naše 3. IVF. Tak nějak mi rozum říká, že to dopadne jako v předchozích dvou.

Míšenko, to bych asi nedokázala, nesdělit takovou zprávu mamce .-O.

Kati, když máš takovou chytrou knížku, budeme čerpat informace od tebe :-).
Díky za slova chvály. Jen mi nedá…já nejsem Lotris :-D.
Třeba vše půjde rychle a laparku stihneš ještě v únoru.

LucioM, zítra okolo deváté budu mít kopýtka zarolovaná :-). Ať vše dobře dopadne.

Adko, snad se tvé problémy s mlíčkem brzo srovnají a budeš vesele kojit dál.
Těším se na foto.

Andreo, Eliška musí vypadat kouzelně, když se takto ksichtí :-D.
Jak píše Karla, chtělo by to fotku.

Hezký den,
Lostris

 
Polin
Kecalka 381 příspěvků 01.02.06 09:07

Vendelino - se zájmem jsem si přečetla Tvůj článek o porodu a moc blahopřeji ke zdravé holčičce. Nás to čeká až v srpnu, ale zaujalo mě to, že jste odmítli odběr plodové vody. U mě, ještě před otěhotněnín, zjistili malou chromozomální odchylku a také doporučili amniocentézu. Teď jsem však byla na screening v I.trimestru a výsledky jsou výborné, takže nám genetička řekla, že ten odběr není úplně nutný. Ta naše odchylka se týká Turnerova syndromu, což není mentální onemocnění a je tím ohrožena pouze holčička. Pokud čekám kluka, tak je vše OK. Jak jsme viděli miminko, jak sebou šije a co už všechno má, tak nemám odvahu podstupovat rizika odběru a jsme rozhodnuti, že i takto postiženou holčičku si necháme. Mohu znát důvod z jakého jste odmítli Vy amniocentézu ? ? Děkuji. Mimochodem jsem těhotná po IVF, po několikaletém snažení, takže i to nás vede k našemu rozhodnutí. Nezlobte se, že k vám nakukuji. Díky.

 
Mikaa
Kecalka 147 příspěvků 01.02.06 09:08

Maru, budu držet kopýtka při IUI. Kdy začínáš?

Mikaa

 
Mikaa
Kecalka 147 příspěvků 01.02.06 09:09

Adko, ať ti u tchánovců nevytečou nervy :-)

Mikaa

 
Mikaa
Kecalka 147 příspěvků 01.02.06 09:10

Míšenko, my o tom těhulkovství zatím taky nikomu neřekli, jen mojí ségrušce. Až mi to potvrdí doktor příští týden, tak to oznámíme rodičům a potom kamarádům :-)

Mikaa

 
Polin
Kecalka 381 příspěvků 01.02.06 09:15

Lostris - i když váháš, určitě to zkuste. My měli špatné prognózy, velmi špatně reaguji na hormony, nerostou mi vajíčka. Jedno IVF bylo stopnuté, při druhém jsem vyprodukovala tři vajíčka. Naštěstí jsme měli dobré spermie. Oplodnily se všechny a taky se vvíjely, i když kvalita embryí byla horší. Neměla jsem ani PK a za 48 hodin mi je zaváděly. Moc jsme nedoufali, o to větší bylo překvapení 14.den po ET, když se na testu objevily //. Teď jsem ve 13.TT a těhotenství zatím probíhá zcela bez problému.
Již pár let tady do deníčku nakukuji, i když jsem nikdy nepřispívala, takže vím, že patrříš již dlouho mezi snažilky. Ale naděje umírá poslední. Já se taky naplakala, když jsem z centra jezdila s nepořízenou (cysty, nedostatek folikulů). Držím palce, ona se ta smůla opravdu jednou prolomí.

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Adopce - 1.díl

Adopce......?!


Reklama