Zebřičkový deníček Vendeliny - 76. díl

Snažení

Ahojky moje milované zebřičky! Tento týden jsem se rozhodla napsat deníček já. Poslední dobou u nás zebřiček zavládl smutek, ale Maru to tak hezky rozkousla, že se ta smůla snad začíná protrhávat!!! Jak jsme se dohodly, budu psát o tom, jak se nám „zadařilo

Jaké je čekání na miminko, víme všechny. Je to bolestné období plné slz, které dřív nebo později přejde do lhostejnosti a to si myslím, že je ten správný moment, kdy se ta miminkovská dušička rozhodne sednout na nás. Ne vždy to tak ovšem je a já děkuji Bohu, že má cesta nebyla až tolik strastiplná, jako cesty mnoha hrdinek od nás z deníčku.

Jak to tedy začalo? Nechci se moc rozepisovat o tom smutném, toho máme každá na srdci až moc, ale stručně to přiblížím.

Po svatbě jsem hned chtěla otěhotnět. To se ale nelíbilo manželovi. Znáte chlapy.....chtějí si užít, koupit si spoustu věcí, jet na dovolenou, budovat kariéru.....svým způsobem tomu rozumím, protože dneska máme zařízený byt, auto, peníze. Jenže když už se o pár měsíců později rozhodl i on, že je ta pravá chvilka, nešlo to, ani když jsme se snažili 2× denně:o)))

Potoky slz, které protekly nemusím popisovat. Smutek každý měsíc a beznaděj se mísily s možností dalšího úspěchu. Docela brzy jsem šla k lékaři. Asi po půl roce. Dneska se mi to zdá jako nic, ale tehdy to pro mě byla hrozná doba. A dobře jsem udělala. Když mi gynekolog řekl, že manžel má v ejakulátu jednu pohyblivou spermii, přestala jsem na moment vidět, a cítila jsem, jak se pode mnou rozpouští židle. U nás doma, jsou všechny ženské plodné až až, nikdy by mě nenapadlo, že toto potká zrovna nás. Následovalo umělé oplodnění a jelikož nedopadlo úspěšně, tak ještě KET. Když ani ten nedopadl, tak jsem na lékařskou vědu rezignovala a nehodlala dál utrácet peníze za nic. Teď jsem si chtěla užít já.

Navštívila jsem kartářku a ta mi řekla, že si brzy najdu zaměstnání. Tam prý se mi bude tak dařit, že nebudu mít čas myslet na cokoli jiného a naše miminko že už čeká ve frontě na pořádnou maminku:o) No co vám budu povídat. Zvedlo mi to náladu a hlavně mě uklidnilo to, že řekla, že se to podaří přirozenou cestou. Nemusela jsem se tedy honit za dalšími pokusy, ale v klidu si užívat života a čekat. Vím, že to nemusela být pravda, ale zrovna to jsem v tu chvíli potřebovala slyšet. Manželovi poradila pár jednoduchých cviků na obnovení ejakulátu a frčeli jsme domů.

Do nového zaměstnání jsem nastupovala asi měsíc po návštěvě kartářky. Byla to náhoda? Nebudu zastírat, že se mi v práci velmi líbilo, měla jsem dvojnásobný plat, výborný kolektiv, pořád samé večírky, školení, zábava. S manželem jsme si pořídili lyžařskou výbavu a volné chvíle trávili na svahu. Cviky cvičil pravidelně, přestala ho dokonce úplně bolet záda. Čas ubíhal, na mimi jsem občas pomyslela, ale už jen jako na NĚKDY PŘÍCHOZÍ část života. Abych se zbavila pocitu chtít dítě úplně, začala jsem kouřit. Přiznávám, je to dětinské, ale chtěla jsem v těch chvílích dělat vše, co správná maminka nedělá. Můj život ovládlo úplně něco jiného. Cítila jsem se konečně po těch dobách čekání volná, bezstarostná, zabavená.....­.šťastná? No a když už jsem paradoxně dospěla do stádia „hlavně žádný uřvaný prcek v domě" tak se něco stalo. Zázrak.

Opožděnou menstruaci bych neřešila. Bylo to v mém případě normální a nechtěla jsem se hlavně vracet do dob „ co když„. Když už to ale bylo dýl než obvykle, koupila jsem test. Musím říct, že s odporem, protože těhotenské testy, pro mě byli nepřátelé, kteří mi vždy zkazili náladu a přidali smutku. Sobecky a ze strachu jsem si vsugerovala, že tam bude jen jedna a já se nebudu muset vzdávat požitků jako kouření, nezdravá výživa, snowboard atd. Nechtěla jsem se vžít zase do situace, že „možná“ a pak být zklamaná. Dnes když si na to vzpomenu, tak si říkám, že jsem si vybrala snad tu nejhorší berličku:o))) Bylo mi už ale asi týden dost blbě a spala jsem i za chůze, což jsem přičítala jarní únavě.

Když jsem přišla domů udělala jsem si test. Objevila se tam jedna čárka a já byla celkem ráda ( haha ráda, pochopte,že pocit radosti jsem si celou dobu pouze vsugerovávala) Nachystala jsem si jídlo, test jsem položila na časopis, s tím, že až dojím, vyhodím ho. No a když jsem se chystala ho navždy zprovodit ze světa, koukám jako vyjevená a ona je tam druhá slabá čárka!!!!Holky koukala jsem na to jako blbec. Protírala jsem si oči, dívala se proti světlu, no zkrátka, očekávaná euforie ze dvou čárek, na které jsem se dva roky připravovala byla ta tam:o))Když přišel manžel, tak jsem mu test ukázala a myslím, že jsem se v tu chvíli cítila i provinile, jakože teď na to nejsem připravená, že jsem měla v plánu něco jiného a že to přece nemůže být pravda, určitě je to vadný test. No blázen, a musím říct, že jsme se tomu tak podvědomě bránili, abychom nezažili další zklamání, že až druhý ranní test ve mně vyvolal ty správné maminkovské pocity. Byla jsem šťastná jako blecha, pořád jsme na ty testy koukali a nevěřili vlastním očím, že máme v bříšku malého človíčka. K doktorovi jsem se objednala co nejdřív a když mi na utz ukázal tu malou tečku, nevěřila jsem tomu. Nebyla jsem schopna slova a když se mě sestra na něco zeptala, vůbec jsem ji nevnímala a doktor říká s takovým soucitem: „ sestři nechte ji, právě zjistila, že je těhotná." :o))) Chtěla jsem to vykřičet do světa, aby všechny ty posmívačky, které se vysmívaly, že jsme divní, když ještě nemáme děti věděly, že už taky budeme rodiče!!!!!! Aby se nás lidi konečně přestali vyptávat „ a kdy plánujete miminko?" Aby ty kozy vesnické pitomé neříkaly každý den co vás potkají „ještě nic???" Jenže když už to máte někomu říct, tak se bojíte aby se něco nezvrtlo a vy jste zase nebyly za blbce a středem nepochopitelného posměchu. Začala další část boje a tentokrát boje, ze kterého není cesta ven a bojovat o ten malinký lidský živůtek budete už celý život. Celý život se budete strachovat o jeho zdraví, o to, jestli správně roste, jestli jste pro něj dobrými rodiči, jestli jste mu do života dali opravdu vše podstatné, jestli se vrátí včas z diskotéky, jestli si vybral správného životního partnera, jestli ho něco netrápí, jestli vás má ještě rád.....jestli.

Když tohle píšu a malá Ema se mi hemží v bříšku, cítím se šťastná jako nikdy v životě. Je to nepopsatelný pocit vědět, že zrovna vy dáte život někomu koho milujete od samého počátku, aniž byste ho znali. Mám strach abych to všechno zvládla, ale zároveň se cítím mnohem silnější než kdy jindy v životě. Vím, že už nikdy nebudu sama. Budu se snažit být tak dobrým rodičem, aby mě mé dítě nechtělo nikdy opustit. Doufám, že i ve svých 23. letech jí můžu předat důležité zkušenosti ze života a chci aby věděla, že jí budu vždycky nablízku a budu ji celý svůj život milovat.

Tímto bych vám holčinky chtěla říct......život je krutý, ale každý má svůj osud, který musí naplnit. Každý má před sebou cestu, kterou musí ujít, ale když se budete chovat jako správní lidé nebo když uděláte nějaký dobrý skutek, vždy se vám na oplátku vyplní nějaký sen. Menší či větší, ale vyplní. Věřte mi, mě už se vyplnil ten největší:o)))

Všem snažilenkám přeji pevné nervy a trpělivost, všem těhulenkám bezproblémové těhotenství, zdravé uzlíčky na konci a rychle ubíhající poslední týdny (Adko:o)) a všem maminkám spoustu času na jejich krásné dětičky!!

Napsala jsem to, jak nejstručněji to šlo. Mohla bych klidně napsat ještě další dvě stránky, ale to byste asi usly:o)))Trochu mě to rozlítostnilo a už mám mokrou klávesnici:o))))

Šťastná Vendelina + Ema 28tt

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
 
Marka
Ukecaná baba ;) 1817 příspěvků 19.09.05 06:56

Ahoooj,

juuu jsem prvni!! Musim ale hned do sprchy, pak do poradny, pak do prace a stavim se az odpoledne :((

Vse prelouskam, az prijdu :)

Krasny den, brrr, byla jsem vencit hafusu a je tam strasna zima… uuuufffff

Papa

Marka + koblizek 14+3 tt

 
zdenca1
Ukecaná baba ;) 1999 příspěvků 19.09.05 08:27

VENDELINA krasny dennicek.Vidno ze ta cesta za babenkom nie je ziadna cesta ruzovou zahradou. :-)Teda pre nas nie,pre ostatne mozno ano :-)A prave dnes som zistila ze nase poistovne budu „preplacat“ IVF len dva cykly.Je to vraj financne narocne a peniaze vraj budu investovat do prioritnejsich diagnoz.Tak a teraz mam pred sebou posledny pokus a pekne pokazenu naladu.Chcela by som vidiet ten zoznam prioritnych diagnoz!

 
Lostris
Závislačka 3625 příspěvků 19.09.05 08:30

Ahojky holčiny,

Vendelinko, četla jsem to jedním dechem :O. Vážně jsi to napsala úžasně, od srdce, no prostě báječný deníček :). Že pozdravuju Emičku, má moc prima mamču.
A ještě k těm cvikům pro manžela… je jich hodně, zaberou hodně času?

Krásný sluníčkový den,
Lostris

 
Lostris
Závislačka 3625 příspěvků 19.09.05 08:32

Zebřičky dočasně jednočárkové:

Alex.......- 11.9. zač. stimulace na IUI, 19.9. UTZ
Amalie…- 22.6. dvouměsíční hormonální léčba + tělísko, poté test na průchodnost vejcovodů
Becy.......-
Cami......-
Hanina…-
Iveta......-
Janka.....- 1. placené IVF říjen 2005
Kacovka..-
Kaitlin.....-
Kajdula…-
Karla......- 21.9. kontrola
Kati........- 22.9. ve 13.00 hod. KET
Lenu.......-
Lenuška..- 6.5. zahlášeno, že snažení se bude konat za 1 1/2 roku
Lostris.....- 19.10. genetické vyšetření
LuckaD…-
Maru.......- 19.9. kontrolní imunologické vyšetření
Marky......- 2.8. 6DC
Mikaa......- snažení od února 2005
Míšenka…- 28.7.2005 zahlášen začátek snažení
Monalisa..-
Narcisek…-
Nothingn..-
Patricie…- diletace čípku-konec května
Pavca......- 9.8. , IVF říjen
Zuzka.......-

Žabucha…- 4.10. kontrola

Zebřičky dvoučárkové:

Adka007…- 21.9. 37+1 tt, TP 12.10.2005
Babů........- 19.9. 16+1 tt (bublinka)
BaruskaII.- 19.9. 23+0 tt (špuntíci), 23.9. kontrola, TP 13.1.2006
Bohun......- 19.9. 19+3 tt, TP 10.2.2006
Caprina…- TP 7.9.2005 ???
Claudie…- 19.9. 22+5 tt (Skipísek), 26.9. kontrola, TP 21.1.2006
Ed...........- 19.9. 20+2 tt, 27.9. UTZ, 3.10. kontrola, TP 5.2.2006
Falco......- 24.8. transfer v 11.30 hod., 2.IVF, 13.9. odběr krve-pozitivní, 15.9. UTZ
Ivanka.....- 19.9. 34 tt , (holčička) TP 24.10.2005
Joly.........- 18.7. UTZ ???
Katia........- 20.9. 19 tt (Bob a Bobek), TP 22.2.2006
Lotranda…- 19.9. 24+6 tt, 16.9. 3D UTZ v 17,20 hod., 26.9. kontrola, TP Michaelky 3.1.2006
Marka.......- 19.9. 14+3 tt (Koblížek), 19.9. poradna, TP 17.3.2006
Olivia.......- 21.9. 34 tt
Rysavka…- 19.9. 16+3 tt (Brouček), 21.9. UTZ , triple testy
Tinna........- 19.9. 18+4 tt, TP konec února 2006
Vendelina..- (neschopenka), 23.9. 29 tt, TP Emičky 16.12.2005
Wilma.......- 22.9. 24 tt (Motýlek), TP 9.1.2006

Zebřičky se zebřičátky:

Monicka.....- 10.5.2005 v 10,5­6 hod. se narodila Barborka, měří 56 cm a váží 3680 g
Ajjaa (Adelinka) - 10.5.2005 ve 13.45 hod. se narodil Adámek, měří 54 cm a váží 3950 g
Andrea2.....- 8.7.2005 v 6,15 h­od. se narodila Eliška, měří 49 cm a váží 3250 g
Slanka**.....- 8.7.2005 v 12,0­5 hod. se narodila Marianka, váží 3520 g
Jasmine.....- 19.7.2005 v 1­.10 hod. se narodil Filípek, měří 44 cm a váží 2560 g
barbucha..- 18.8.2005 v 16­.35 hod. se narodil Matyášek, měří 54 cm a váží 3880 g
Jarča..........- 28.8.2005 ve 13 hod. se narodila Štěpánka, měří 50 cm a váží 3640 g
*Bosorka
.....- 7.9.2005 v 8,19 h­od. se narodil Honzík, měří 51 cm a váží 3700 g

 
baruskaII
Zasloužilá kecalka 605 příspěvků 19.09.05 09:11

Ahoj zebřičky,

Vendelinko, tak tohle jsem přečetla jedním dechem, takže nakonec i zázraky se dějí, tak ať vám to s Emičkou jde všechno zdárně až k úžasnému porodu.

Zdenco, tak to si snad u vás dělají srandu, na jaké důležitější věc, to snad není ani možné, a já myslela, že u nás v ČR je kocourkov.

Jdu ještě přečíst konec minulého deníčku.

Jinak o víkendu jsme byli kupovat holkám do pokojíčku palubky, aby je děda tento víkend namontoval a udělal jim krásné bydlení. Pak jsem celou neděli uklízela.

Bára, Eliška a Anička 24tt

 
Bosorka
Ukecaná baba ;) 1027 příspěvků 19.09.05 09:12

Ahoj holčiny,
Vendelíno moc hezky napsáno, je zajímavé, že když to člověk „vzdá“ tak se mnohdy zadaří. Ta psychika asi dělá svoje.

My jsme měli krušnou noc, bolí nás bříško a od 1 hod jsme plakali - no plakali - slyšeli jste někdy řvát lva? Sousedi z nás musí být nadšeni. Teprve před hoďkou mi usnul a ve 12 máme být v poradně, tak jsem zvědavá jak tam dojedem. Představa jízdy s lvem za zády je mi celku nepříjená.
Bosorka

 
Rysavka
Ukecaná baba ;) 1473 příspěvků 19.09.05 09:23

Vendelínko - moc krásně jsi to napsala. I já mám teď trošku mokrou klávesnici :-)) Psychika dělá divy, škoda že se nedá jen tak lehce ošálit. Budeš skvělá mamina a Emička na tebe bude pyšná.

Ryšavka

 
Rysavka
Ukecaná baba ;) 1473 příspěvků 19.09.05 09:29

Dobré ráno zebrušky,

Já byla o víkendu s mamkou u babičky a užívala si tam nicnedělání. Teda v sobotu počasí nic moc a v neděli mě pekelně bolela hlava. Manžílek se mi už vrátil, ale přes to bolení jsem na něj nějak neměla náladu. Hlava bolí i dneska, ale už je to lepší. Holky nevíte o něčem co by mi na bolení hlavy pomohlo?

Lostris - máš mojí velkou pochvalu, že jsi schopná dopočítávat i těhu týdny.

Baru - už se těším až dáš fotečky pokojíčku na rodinu.

Bosorko - tak řvoucího lva ti moc nezávidím. Snad ho bříško brzy přestane trápit.

Tak se zatím mějte.

Ryšavka

 
Karla
Zasloužilá kecalka 934 příspěvků 19.09.05 10:13

ahojte holčinky,
přeji vám všem krásné ráno. U nás krásně svítí sluníčko, ale určitě je tam zima:-DD Tak raději jdu žehlit a ven půjdu až odpoledne. Musím říct, že stehy ještě mám, nikdo mi to nechce vytáhnout bez patřičných papírů:-DD Ach jo. Tak ještě zítra zkusím svého gynekologa a jinak budu muset do Zlína do nemocnice. No ti asi budou pěkně koukat.

Vendelínko - moc hezky jsi to napsala. Moc se mi deníček líbil. A podle tvého návodu, totálně se na to vykašlat , bych mohla otěhotně taky brzo. Nechci říct, že na to kašlu, to ne, ale jsem moc v pohodě a v klidu. Tak uvidíme.

Bosorko - to ses opravdu moc nevyspala. Snad už bude Honzíkovo bříško v pořádku.

Ryšavko - na bolení hlavy nic neznám, já si dám vždycky prášek, protože by jinak se mnou nic nebylo. Ale v těhu stavu nevím. Ještě jsem už několikrát slyšela, že při sexu se uvolňují endorfiny a je to proti bolení hlavy. No ale nevím, když mě bolí hlava, tak poslední na co myslím a mám chuť je sex:-DDDD

Tak hezký den

Karla

 
misenka
Echt Kelišová 8602 příspěvků 19.09.05 11:05

Ahojky,

Vendelíno - moc krásný deníček, úplně jsem ho zhltla.

No jinak já se hlásím po 14 dnech mé absence. Byla jsem na té dovolené v Itálii a věřte,že se mi ale vůbec nechtělo zpět ( jedině za svým miláčkem a kočičákem ) No bylo tam nádherně, zvláště pak v Benátkách, no nebudu Vás nudit vyprávěním.
Jinak MS dorazila o 2 dny dýl,ale takovou bolest jsem snad v životě nezažila, nevím co to bylo, už jsem měla 3 cykly bez HA a nikdy to tak nebylo,ale tentokrát jsem fakt myslela, že polezu po zdi, tak si říkám jestli jsem neměla zase nějakou cystu a praskla mi nebo fakt nevím. Ale už je dobře - relativně a hurá do dalšího měsíce.

Tak se mějte krásně.

Míšenka

 
sima
Kecalka 306 příspěvků 19.09.05 11:23

Ahoj Vendelínko, moc hezky si to napsala. Příběh se šťasným koncem, jako v pohádce. Taky bych si to přála ať to výjde tak či tak, hlavně už nebudu muset řešit problém, že nemůžu dlouho otěhotnět a a v klidu spát s mimi v bříšku. Když mě bylo tak 27 let, studovala jsem dálkově vysokou, ale o mimi jsme se už snažili, ale já si říkala, nebudu to řešit, ono to nějak dopadne, nebudu se na to soustředit a myslím, že jsem to tak i cítila. Chodila jsem do práce, o víkendu do školy, zkoušky,pořád se něco dělo a přesto nic. Obrátili jsme se na doktory v podstatě nedávno, možná kdybychom navštívli doktory dřív, mohla bych být úplně jinde. Teď po prvním neúspěchu je člověk „zdrblej“ a musí se zase oklepat a jít dál ke svému cíli. Každý tu cestičku má hold jinak klikatou. Jsem teď relativně v pohodě a nechci se tím zas až tak úplně zaobírat, ale vedu to v patrnosti. Naštěstí budeme mít starosti se zařizováním a stěhováním do našeho baráčku a to je teď pro mě momentálně priorita a třeba … kdo ví.
 Sima

 
Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 19.09.05 11:32

Ahoj Zebřulky,

VENDELINKO: moooc krásný deníček, opravdu. Těším se až se poznáme osobně:-) Pozdravuj malou v bíšku a přeji jí i tobě ať vám to do porodu pěkně utíká a je vám fajn.
BOSORKA: prdíky znám moc dobře:-(( Adámek má 4 měsíce a 9 dní a bříško ho trápí ještě teď, ale je pravda, že je to lepší. Když ho nějaký prdík tlačí tak zvedne nožky málem až za hlavu a pak mu to jde líp ven:-) Chápu co prožíváte a vím co je naprosté vyčerpání. Tak hodně síly vám oběma a hlavně zdravíčko.

My jdeme taky dneska na poradnu. Jsem zvědavá kolik nám zase přibral. Když mu prostě chutná, no:-) A hladový je už od narození. Bohužel Adámkovi moje mlíčko už dávno nestačí tak přikrmujeme sunarem. Moc jsem se snažila kojit, ale pořád řval hlady u prsu byl i 20 hodin denně a to opravdu nepřeháním. Začátky byly opravdu krušné. Připadala jsem si neschopná. Hormony mi dávaly šíleně zabrat. Adámek pořád plakal a plakal někdy to byl řev lva jak popisuje Bosorka. A plakal i u mě v náručí a já jsem opravdu nevěděla co si mám počít. Brečel doma, v kočárku, na rukách prostě pořád. Místo užívání si tolik vytouženého mateřství mě to úplně zlomilo. Říkala jsem si, že mě nemá rád, no bylo mi opravdu moc těžko.
Teď už je to mnohem lepší i když ubrečený je pořád, ale už ho dokážu zabavit a taky se mu zalíbilo nosit se. No a i já už dokážu lépe poznat důvod pláče nebo vztekání.

Snad se nezlobíe, že jsem vám tady popsala začátek svého mateřství. Ne vždy je to tak jak si člověk představuje. Ani dnes Adámek neusíná sám a skoro neví co je to postýlka. Nevím jestli to byl můj neúspěch nebo co vlastně ale nosím to tak nějak v sobě a chtěla jsem se vám s tím svěřit.
Snad to má hlavu a patu.

Mějte se moc pěkně a zatím papa
Ajjaa a Adámek

P.S. Rozhodně jsem nechtěla vystrašit těhulky. Adámek je v mém okolí jediné miminko s takovou povahou. Ale je můj a nevyměnila bych ho ani za to nejhodnější mimi:-))

 
adka007
Ukecaná baba ;) 2284 příspěvků 19.09.05 11:59

Ahoj zebřulky,
krásný i když trochu studený začátek nového týdne. Začínáme se řítit do 38 tt, to je síla jak to uteklo. Jméno jsme už vybrali, ale nechám si to jako překvápko, tak se nezlobte a těšte se se mnou :-D Jsem už úplně nervózní jak se berušky nemůžu dočkat…

V e n d e l í n o, krásný upřímný deníček, který mě (jak jinak) opět dojal. Tak tu slzím a držím palečky, aby tě v životě už nic špatného nepotkalo a Emička byla veselá, zdravá holčička.

M a r u, měla jsi o víkendu mezi tím prádlem, pečením a kinem taky čas na tuleníčko? :-D

L o s t r i s, valím oči jak máš nástěnku pod kontrolou :-D A jak to tak pročítám, teď jsem já na řadě s dalším zebřičátkem…

Z d e n č o, co je to u vás za paka? Jaký prioritnější diagnózy? Už opravdu neví jak snížit porodnost?? To jsou radši že se budou rodit děti těm, kteří se o děti nestarají a mají je jen kvůli sociálním dávkám? To bude krásná populace! Jsem zvědavá, kdy to ti naši chytrolíni okopírují… Je mi z toho zle…

B a r u š k o, vy budete mít pokojíček pro princezny úplně vyšperkovaný :-D těším se na fotečky! Začínám mít pocit, jestli jsem pro berušku udělala dost, když jsem jen koupila postýlku a šoupla ji vedle postele a do ložnice pořídila novou záclonu… K přebalováku teprve musíme dodělat sokl a to bude všechno… No praxe ukáže… Samostatný pokojík bude mít až poporoste, protože vhodná místnost je až na druhém konci bytu. Teda už zase začínám plašit…

B o s o r k o, to je nepříjemný, když tolik pláče. Možná by ti pomohla knížka, kterou teď hltám. Jmenuje se „Nejšťastnější miminko v okolí" - od H. Karpa - je to americký pediatr a celá knížka je moc hezky napsaná, je tam vysvětleno, jak s miminkem zacházet v jeho prvních 3 měsících, tak aby se zabránilo jeho vytrvalému pláči a řevu. A všechno je taky hlavně vysvětleno proč. Koupili jsme jí přes Knižní klub, nevím jestli se dá sehnat i v knihkupectví. Určitě by ti pomohla. Čteme ji spolu s manžílkem a je to moc fajn.

Zebrušky nevím jestli je to na konci těhotenství normální, ale jsem pořád taková divná, nic mě nebaví dýl jak 5 minut, jsem roztěkaná, mrzutá a nervózní. A bohužel taky na manžela protivná. Dala bych si pár facek. Ach jo. Taky mě pořád pronásledují obavy, jestli jsem dostatečně připravená na porod a péči o drobečka (převažuje, že nevím vůbec nic!) a vtírá se intenzivně pocit, že to není možný, že za pár týdnů nebo dnů bude mít to, co si tak strašně dlouho přejeme - naše děťátko…

Adka

 
adka007
Ukecaná baba ;) 2284 příspěvků 19.09.05 12:04

Ajjo, určitě to není tvým selháním nebo jak to nazýváš. Prostě každé miminko je jiné a váš andílek je prostě široko daleko originál :-D Hlavně, že tě to nezlomilo a miluješ ho nadevše. Nic důležitějšího mu nemůžeš dát.
 Adka

 
baruskaII
Zasloužilá kecalka 605 příspěvků 19.09.05 12:19

Ahoj zebřičky,

Adko, já myslím, že jsi pro svojí kočičku udělala maximum, hlavně to jak jí moc miluješ. Neboj všechno zvládnete, tvé obavy jsou asi naprosto normální, já taky takhle panikařím a to jsem teprve ve 24tt. Takže u vás to teď může být každým dnem, už se těším až nám prozradíš jméno.

Ajjoo, myslím, že za všechno můžou hormony a ty vůbec nejsi neschopná, určitě se to časem zlepší, moje sestra má dva kluky, ten první jenom brečel, vůbec si nevzpomínám, že by se někdy smál jako miminko, kdyžto ten druhý se zase furt jenom řehtal, bylo mu jedno jestli je to máma nebo cizí pán ve frontě na mlíko. No já jsem zvědavá jaké budou ty moje dvě cácorky.

Bosorko, držím palce.

Bára

 
zdenca1
Ukecaná baba ;) 1999 příspěvků 19.09.05 12:54

BARUSKA ano uz to tu mame poistovne si to „dohodli“ a od 1.11 schvaluju maximalne 2 IVF.Co sa da robit ked nebude deti tak im tu zostanu alkoholici a narkomani ktorych si este udrzia pri zivote :-) pretoze neplodnosti stupa a ak ju nepodporia o par rokov nebude treba ani poistovne :-)Ved pre koho uz.Skoda reci.ja zostanem tehotna ale trapi ma to pre tie ostatne maminy-cakatelky.Pani z poistovni zrejme maju uz svoju plodnost vyriesenu :-)

ADKA si normalna nic sa neboj.Ja som na konci tehu ndavala aj na velke brucho aj na snurky na topankach aj ked som nemohla spat lebo to neslo vsetko tlacilo…chlap si to tiez pekne odskakal,najlepsie bolo v polosede pri telke s kocurom na tom obrovskom bruchu…par noci sme tak aj spali :-)A vsetko zvladnes .Otrepana fraza ale porodom dostanes aj „patent na starostlivost o dieta“ :-)Vazne vsetko to pride a uvidis aka budes naj…matka,opa­trovatelka,le­karka kucharka,…skratka vsetko stihnes a budes vediet aj ked sa teraz zda ze nie.

 
Bohun
Zasloužilá kecalka 522 příspěvků 19.09.05 12:56

Ahoj holky,
Vendelino, moc pekny denicek, je to krasne, ze se tam nakonec ta jedna sikulka nasla, co doputovala k cili a je z ni Emicka, zatim v brisku, ale za par mesicu krasne zdrave miminko, ktere vynahradi vsechna trapeni.

Karlo, tak si zkus vyndat stehy sama. Me to rovnou v nemocnici rekli, ze si je mam vyndat sama, jen uz nevim, po kolika dnech. Zkus jestli se ti hybou (uzlik se pohybuje od jedne strany jizvy na druhou) a to uz pujdou v pohode vytahnout. Me se ten jeden zacal hybat hned za par dni, ten druhy jsem musela mirne zatahnout, nebolelo to a pak uz to slo v pohode.

Jinak my jsme byli o vikendu na Melnickem vinobrani, bylo to fajn, jen priserna zima. Vcera uz bylo krasne, byli jsme na prochazce dopoledne i po odpolednim odpocinku. Ale asi jsem prochladla (prestoze jsem byla nabalena jak snehulak) a jeste dneska se nemuzu zahrat a uz mam zase opar. V nedeli jsem se taky byla podivat s kamaradkou (ona to tam pripravovala) v Materskem centru, dneska tam zacina bazarek detskych vecicek. Tak jsem samozrejme neodolala a 5 vecicek jsem koupila a to jsem se hodne krotila. Kdyz oni ty vecicky jsou tak roztomile a bylo jich tam mraky. Jen mi neni jasne, jak zvladnu takove malicke vecicky na mimi obleknout.
Holky preju pekny tyden.
Bohunka

 
Andrea2
Kecalka 422 příspěvků 19.09.05 13:08

Ahoj Zebřule,

tak se zase hlásím po dlouhý době.

VENDELÍNKO, napsala jsi moc krásný deníček, připomnělo mi to pohádku se šťastným koncem:-)))). Jsem moc ráda, že vám to takhle vyšlo a už se na Emičku těším.

BOSORKO, tak trápení s prdíky a řev jak lev taky už s naší Eliškou známe, ale musím přiznat, že je to vzácně. Chlapečkové na to prý trpí daleko častěji, tak Ti přeju hlavně pevný nervy, ono se to zlepší.

AJO, hlavu vzhůru. Přiznám, že mi to připomnělo mě, já jsem měla na začátku problémy s kojením a Eliška nám přibírala málo. Taky jsem si přesně připadala jako neschopná matka a hormony se postaraly o pěknou depku. Paní doktorka řekla, že musíme začít s dokrmováním (to jsem pěkně obrečela), ale Eliška po tom začala dobře přibírat. No, a co se nestalo. Já jsem se jako mávnutím proutku uklidnila a mlíčka bylo čím dál tím víc, takže jsme ten sunar zase zkrouhly zpátky, takže teď je Eliška plně kojená, jenom večer po kojení před spaním dostává jako bonbónek malou lahvičku šedesátku, protože po tom líp spí.
Jinak vám taky budu držet palce, aby se z uplakaného Adámka stal co nejdříve usměvavý Adámek. Jinak máte pěkného valiboučka:-)))))))))))))))) (pamatuju si správně 8,5 kg), tak je vidět, že výborně prospívá.

ADKO, jůůůůůů, to máš za pár. Tak ptfuj, ptfuj ptfuj, kdyby náhodou, ale ty jsi Zebra statečná a určitě všechno zvládneš na jedničku. A se svými náladami si nelámej hlavu, já myslím, že je to úplně normální. Manžel to určitě pochopí.

BARUŚ, takže budete mít dvě holčičky, to je krása. To bude mít manžel nakonec v domě tři ženský. Já mám holčičku jenom jednu, ale je strašně roztomilý, když nás manžel oslovuje v množným čísle. Třeba jako: „Tak co, holčičky moje, vy jste ale šípkový Růženky, já tady vstávám jako první."
A Anička a Eliška jsou krásný jména:-)))))). O Aničce jsme taky uvažovali.

KAITLIN, ráda bych se zúčastnila Zebřího srazu, jenom nevím, jestli můžu přijít s tak malým miminkem (jako jestli se tam dá někde přebalovat atd.) Jinak bych vás ale moc ráda poznala osobně.

Jinak u nás snad není nic nového, jenom že Eliška se teď pořád směje, hlavně po ránu, kdy je krásně vyspinkaná. Zato večer tak 3 hodiny před spaním opravdu není její čas, to nepomáhá skoro nic. Alespoň se takhle vyrovnat jednomu našemu hrozně hlučnýmu sousedovi:-))))))).

Holky musím končit, vedle se mi hlásí hrozně hladový miminko.

Andrea2

 
Kaitlin
Zasloužilá kecalka 972 příspěvků 19.09.05 13:21

Ahojda!!

Omlouvám se, ale jsem dnes nějaká „vycuclá“ a unavená, takže nebudu moc reagovat…

Vendelíno - moc hezký prima deníček :-)

ADKO - těšim se na výsledek pojmenování :-D

Andreo - no jasně! :-) Ten Kenny klub je mateřské centrum, takže tam je přebalovák :-) Doporučuji si vzít sebou nějakou deku apod. - budeme v jedné místnosti na koberci na zemi…

Musím se vám pochlubit. Byla jsem o víkendu na školení o Meridianech. Jsou to dráhy v těle, na kterých leží akupresurní a akupunturní body. Bylo to strašně zajímavé… a abyste si nemysleli, že jsem se úplně zbláznila, tak jsem tam šla proto, že od příštího měsíce začínám chodit na kurz, kde se naučím dělat reflexní masáže. Přijdou mi totiž naprosto úžasné, sama na ně chodím přes rok a tak jsem se rozhodla, že to chci umět… :-)
Jsem teď docela unavená, přece jenom jsem měla celý víkend zapojený mozek.. :-D

Hezký den!
Kaitlin

 
Marka
Ukecaná baba ;) 1817 příspěvků 19.09.05 13:26

Ahooojdaaaa zebrusky,

tak jsem tady dneska podruhe. Prave jsem dorazila z prace - uf, zas jsem dostala zabrat, ale mam desnou radost - dneska uz mi skoro kazdy koukal na brisko a rikali, ze se zacinam mirne kulatit (mela jsem obepnute tricko a kalhoty bokovky, tak to vyniklo).

Vendelinko - krasny denicek, Emicka ti dela jen radost, vid?

Lostris - prosim na nastenku mi hod termin 23.9.2005 - triple test, 10.10.2005 - poradna. Diky moc.

Karlo - ja bych si stehy sama nevyndavala, dokonce te trosku postrasim - me ty dva stehy v pupiky pekne bolely pri vyndavani. auuuuu - ale byla to vina sestricky, byla nejaka leva. Kazdopadne ty male stehy na stranach bricha (mela jsem 4) me nebolely.

Bohun - my jsme chteli na roudnicke vinobrani, ale nakonec jsme prave kvuli zime nesli. nechci riskovat nastuzeni. navic burcak ted stejne nemuzu :)
uzili jste si to?

U MUDr. to probehlo primo ukazkove, UTZ mi nedelal, jen jsme si poslechli srdicko (takove rychle tukani :))) a dokonce mi povolil i plavani. takze juchuuuu!!! V patek mi naberou krev na triple testy, tak drzte palecky, at jsou v poradku, prosim.

Moc vas vsechny zdravim a preju krasne pondeli.

Marka + koblizek 14+3 tt

 
adka007
Ukecaná baba ;) 2284 příspěvků 19.09.05 14:41

Děkuju holky za uklidnění, snad to všechno bude dobrý a nějak se s tím vším poperu…

Marko, držím kopýtka, ale jsem si jistá že testy dopadnou na jedničku :-D

Tak jsem se dala do pečení bábovky, no s břichem to nebyla až taková sranda jak jsem si myslela. Ale je hotovo, i když se mi potvora nedaří vyklopit a trhá se. ale náladu mi to nezkazilo. mějte se krásně.
 adka

 
Rafuska
Zasloužilá kecalka 693 příspěvků 19.09.05 15:34

Ahoj zebrušky!
Máte všechny tak fajn náladu, že se mi ani nechce psát. včera jsme jeli za maminkou do nemocnice a z auta úplně vyletělo zadní sklo. Chvíli plachtilo vzduchem a pak naštěstí přistálo v poli. Vůbec nidkomu se nic nestalo,a le rozklepaní jsme byli všichni. Dnes nám řekl mechynik, že zo někdo při opravě špatně přilepil, a že můžeme být rádi, že to někoho nezabilo. My jsme v tom nevimě, ale zase musíme vypláznout peníze. tento měsíc už po druhé. Je mi hrozně.
Maminka už nebyla na JIPce, ale na normálním pokoji. Vypadá také dobře, tak uvidíme. Jak jsem psala, jsem v tom optimista. Taťulda byl u nás o víkendu na oběd a docela si pochvaloval, což mě potěšilo.
Jinak je mi opravdu hrozně, spím čím dál hůř. Mám pocit, že jsem v tunelu bez konce. Jsem moc ráda, že jste a že se u vás můžu vypsat.
Hezký den
Rafuska

 
Bohun
Zasloužilá kecalka 522 příspěvků 19.09.05 16:41

Ahojky,
tak jsem tu znovu.
Marko, mela bych na tebe prosbu. Ty jsi myslim psala, ze mas nejake seznamky, co mit doma nachystane na mimi (hlavne obleceni). Mohla bys mi je prosim poslat (nebo odkazy) bud jako soukromou zpravu nebo na janosikova@hot­mail.com? Pripadne budu vdecna i ostatnim, pokud nejake seznamky maji. Jinak drzim palce na triple testy, uvidis, ze budou v poradku, kdyz jsi mela sijove projasneni v poradku. A brisko jednou musi vylezt, vsak prcek roste o sto sest a nebude se uskromnovat.

Kaitlin, no to se bude hodit. Na sraziku nas budes moct navic oblazovat krome svoji pritomnosti i tlakovou masazi. Uz se tesim. Jedna moje kamaradka chodila, kdyz byla tehotna, na kurz siti. Taky jsem si to planovala, ale nejak nestiham. No budu muset sit jak umim bez „vyucniho“ listu. Nektery ty kurzy by urcite nebylo spatny absolvovat a umet, treba si tim pak muzes privydelavat na matersky. Mohla bych nahlodat manzela, jestli by si nechtel udelat treba masersky kurz:-).
Bohunka

 
vendelina
Kecalka 473 příspěvků 19.09.05 17:07

Ahoj holky, vy jste úžasné! Emičku jsem pro všechny pohladila a posílá vám jeden pořádný mimi kopanec!!!!

Lostris: cvik je jen jeden a je naprosto jednoduchý. Lehnout na záda, nejlépe na zem. Pokrčit nohy v kolenou (asi 60 stupňů…tuším) no prostě pohodlně pokrčit nohy, ruce taky pohodlně a přetáčet kolena na pravou a na levou stranu. Tohle dělat tak třicetkrát, pokaždé když má volnou chvilku, nejméně 3× denně!

Báro: Eliška a Annička jsou nádherná jména!!Stejně je sranda, že tam máš dvě prďolky:o) Počkej jak pak budeš bokem a ony budou zbožňovat tatínka:o)))) No jako všechny princezny:o) Už se moc těším na tvůj deníček!!

Bosorko, tak malého lva máš doma? A nic na to nepomáhá? Ani mastičky, ani rektální rourka, ani teplá plínka na bříško?

Ryšavko: na bolení hlavy v těhu mi pomáhalo hodně pít. Jinak mi to utlumilo i magnésium, ale pokud je to pro tebe nesnesitelné, tak si jeden paralen vzít můžeš. Spíš si vem půlku, protože jsme v těhu na léky citlivější a půlka by mohla stačit.

Karlo: klid a pohoda je to nejlepší, jak můžeš tělo pro příchod miminka připravit! Kdyby ty sis měla vybrat vesnici, ve které si chceš postavit domeček, taky si vybereš klidnou, malebnou, hezkou, ne?:o))

Simo: třeba ty starosti se zařizováním, přinesou to pravé ovoce;o) Pak řekneš miminku, které nad tebou číhá, že už je čas a má krásný nový pokojíček a ono se u:,–(í:o))

Míšenko: tak do nového měsíce jeden velký a nakažlivý prskanec: prrrrrrrrrrrr­rrsssssssskkkkkkkk!!!!!!­!!

Ajjo: no vůbec nám nevadí, že popisuješ své mateřství!!!Kde jinde bysme se měly přiučit? Nemůžeš si dávat za vinu, že malý nechce spát v postýlce. Dnes jsem byla u kamarádky, která svou dvouměsíční holčičku nikdy neměla na noc v posteli, snažila se jí nosit, tak aby si na to nezvykla a dneska malá neusne jinak než v náručí a když ji položíš do postýlky, tak se probudí. To si nevybereš. Jinak se taky moc těším až tě poznám. Budu nějakou kamarádku a zkušenou maminku potřebovat!!!!Ve které části OV bydlíš? Jestli to nebudeš chtít napsat takhle do éteru, tak mi klidně napiš na vendakocianova@sez­nam.cz!

Aduško: moc děkuji za přání. Totéž samozřejmě přeju i já tobě a berušce a malinko závidím, že už se vám to holky blíží rychlostí blesku!!!!Však si to zasloužíš, po tom trápení a beruška bude nejhodnější a nejkrásnější miminko, které bude mít strašně supr mamču!!

Zdenčo: to je síla! Prioritnější diagnózy???????Jaká může být prioritnější diagnóza, než zrození nového života? Je pravda, že pokud ty penízky půjdou na děti s leukémií a jinými vážnými potížemi, tak se to pochopi samozřejmě dá, ale obávám se, že je to jen spořící manévr pojišťoven a nakonec se nedostane na nikoho:o((

Bohunko, já se celkem nebojí, jak do tak malinkých věcí oblíknu mimi, ale jak to budu žehlit?????:o)

Andrejko: šťastný konec ještě nenastal, ale já pevně věřím tomu, že už se NIC nezvrtne!! Mejte se s Elinkou krásně a už jí netrap hlady:o)))))

Kaitlin: ty brďo reflexní masáže!!!No to je super a vůbec si nemyslím, že si blázen! Spíš teda klobouk dolů a až si zařídíš vlastní ordinaci, tak tam uděláme zebří nálet:o)

Marko: no konečně se aspoň malinko zakulaťuješ ty huběňoure:o)

Rafusko: bože, co vás to za smůla provází?????????? Pořádně ji odežeň, na konci každého tunelu je světlo a ty už se k němu určitě blížíš!!Zkus si trošku odpočinout, pospat…ale jak viď?:o((

Musím říct holky, že mě trošku trápí bříško. Někdy mám pocit, že to jsou stahy a pokud si nevezmu magnésiu, tak mi pěkně tvrdne. Prý jsou v tomto týdnu poslíčci normální, tak snad to bude ok a na středeční kontrole se nic vážného nepotvrdí.
Jinak vám moc děkuju za přání a chválu, potěší to na duší a srdci!!

Vendelina + Ema 28tt

 
vendelina
Kecalka 473 příspěvků 19.09.05 17:25

Bohunko, zdovolením jsem ti poslala na mail výbavičku, kterou jsem chystala pro trošku víc jednoducho švagrovou, ale to už jsem ti napsal do mailu

Vendelina

 
Maru
Závislačka 3427 příspěvků 19.09.05 21:37

Ahojky holčinky, tak jsem zpátky mezi vámi. Jsem ale strašně unavená, denska jsem ještě vařila na druhý den a pomalu odpadávám.........
Na imulogii nám zase nabrali krev a manžílkek odevzdal seprmíky a budeme čekat na výsledky.
Pak jsem se zastavila u kamarádky těhulky pro pořádnou dávku bacílků, ošahala jsem jí bříško a dokonce si šáhnul i manžílek,t ak to určitě přinese štěstíčko :-O

Zebrušky omlouváms e že nereaguji jednotlivě a jen píšu os obě, ale chtěla jsem dát krátké info a pádím dop ostýlky.

Vendelínko děníčke je super, moc hezky jsi to napsala od srdíčka. JE vidětk,ž e zázraky se dějí a to je moc dobře. Pozdravuj Emičku i ode mě.

Tak papá Maru

 
Kati
Ukecaná baba ;) 2263 příspěvků 19.09.05 22:18

Dobrou noc Zebrušky!

Vendelína - móóóc krásný deníček, dokonce mi zvlhly oči! Tvůj příběh mi připadá tak neskutečný jako by jsi byla z jiné planety.

Já si taky snaším namlouvat, že mě to nebere, ale upřímě…začíná mi to nedaření lést asi na mozek! Mám před KET a vůbec se nesnažím, skoro mi připadá jako bych to ani nechtěla. Poslední dny jsem protivná i na manžu, ale už je to lepší, omluvila jsem se mu za to! Jsem nějaká unavená, dnes v práci jsem měla pocit, že omdlím. Nevím jestli je to hormonama nebo se ty dva roky snažení opět projevují! Opravdu mi všechno leze na mozek, snad se to spraví!

Jak budu mít trošku náladu, tak si vás důkladněji přečtu a budu reagovat, omlouvám se za mou náladu! Už jdu opravdu spát, snad to přejde! Kati

 
Kati
Ukecaná baba ;) 2263 příspěvků 20.09.05 09:11

Dobré ráno Zebřulky!

Tak teď nevím, jestli mi nejde net, nebo jste opravdu ještě dnes nic nenapsaly. Poslední příspěvek je tu od večera ten můj!

No, uvidíme!
Jestli odpočíváte, tak odpočívejte, mrknu až budu mít více času , musím do práce!
Pěkné úterý! Kati

 
Kati
Ukecaná baba ;) 2263 příspěvků 20.09.05 09:12

Pomóóóóóóóc, kde jste všechny, mám strach, když jsem tu tak sama!!! Kati

 
Marka
Ukecaná baba ;) 1817 příspěvků 20.09.05 09:20

Dobréééé ráááánooooo!

Tak jsem tady.

Kati - nemej strach, vsechno dobre dopadne. Urcite ty nalady souvisi jak s hormony, tak i s celkovou psychikou po dlouhodobem snazeni… nedavej si vinu, urcite to brzy zas prejde…

Bohun - poslala jsem ti mejlika s vybavickou, ale jak uz jsem psala, vsechno mam „vycucane“ tady z emimina, takze staci do vyhledavace zapsat slovo „vabavicka“ a je to! Navic je tam k tomu vzdy spousta komentaru - takze je dobre si to precist cele a uvidis, ktere nazory jsou ti blizke.

Prave snidam ovesnou kasi, v pracce uz se pere pradlo, no juchuchuuu. Holky, uz topime. Sice jen trochu, ale jinak bych tady zmrzla. Ted se chystam umyt si vlasy a to by bylo v nevytopenem byte o nastydnuti.

Manza se vcera vratil z Nemecka az vecer (byl na otocku) a ja mela takovou radost, ze jsem se rozbrecela :) Jojo… tehotenstvi se mnou cvici. Do toho jsem hned dostala zachvat smichu, protoze mi to prislo strasne ujety … no co vam mam povidat, manza trosku nechapal :))))) :ooooo

No nic, jdu si dojist snidani a procist nektere dalsi denicky.

Posilam moc pozdravu z podripska (tady je krasne slunickove, ale zima jen 7 st.)

Paaaa

Marka + koblizek 14+4tt

 
Bosorka
Ukecaná baba ;) 1027 příspěvků 20.09.05 09:32

Dobré jitro zebřičky :-)))
nechci to zakřiknout, ale dneska jsme měli klidnou noc - malý spal od 8 až do 12 a pak do tří. jen si pak chtěl asi do pěti „povídat“, ale to mi nevadilo. Dr. v poradně nám doporučila Sab Simplex, já piju 3× denně fenikl a malý má podložené nožičky - vypadá to že to zabírá.
Jo a od minulého týdne jsme přibrali 280 g - což znamená že už máme přes 4 kila :-))

Marko rozbouřené hormony, to je něco - manža ze mě taky nechápe - třeba když brečím u Kostiček nebo u reklam :-)))

Bosorka

 
Rysavka
Ukecaná baba ;) 1473 příspěvků 20.09.05 09:37

Kati - neboj jsem tu, jen musím občas trošku předstírat, že pracuju :-)) Ale fakt jenom trošku, takže teď už tady budu s tebou.

Marko - jé výbavička. Můžeš mi ji také poslat? Já už si sice něco na netu hledala, ale třeba máš na seznamu něco co jinde není. Moje adresa je rysavaj@post.cz.

Zebry zase mě chytá depka, aby bylo zítra na utz všechno v pořádku. Já nevím proč se před každým utz tak nervuju. Já bych na ně asi radši vůbec neměla chodit abych byla v klidu :-))
Manža jde se mnou a bereme si zítra volno a odpol budeme makat na naší pidi zahrádce. Půjčíme si v Bauhausu kultivátor (alespoň myslím, že to je to co si půjčíme) a musíme to tam urovnat, abychom o víkendu vyseli trávu. Jé už se těším, až to tam bude vypadat trošku jako zahrada.

Tak to je ode mě zatím vše.
Ryšavka

 
Rysavka
Ukecaná baba ;) 1473 příspěvků 20.09.05 10:03

Tady je dneska vážně nějak mrtvo. Zebryyyy, halooooo nenechávejte nás tady samotné.
Ryšavka

 
Marka
Ukecaná baba ;) 1817 příspěvků 20.09.05 11:30

Rysavko, posilam ten seznamek - ale jak rikam, je to stazene z nekolika denicku tady na emiminu.
Musis mi pak napsat, jak to probehlo s tim kultivatorem. Ja bych chtela taky zkultivovat nas travnicek - mame sice docela hezky, ale sem tam prorusta jetel a sem tam se najde i pampeliska (ty jsem nicila na zacatku leta tim, ze jsem je nozikem vyrezavala i s koreny… hnusna prace)…

Koukam, ze jste vsechny dneska „busy“, tak to tady moc nepribyva, ach jo…

Ted jsem poprosila kamaradku, at me hodi na velky nakup, at pak neotravuju manzu, kdyz prijde unaveny z prace.

Papa

Marka + koblizek 14+4 tt

 
Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 20.09.05 11:33

Ahoj holčiny,

omlouvám se, ale dnes jen v rychlosti posílám pozdrav. Adámek nechce spinkat a chce si se mnou povídat a dává hlasitě najevo že nechce ať píšu na internet:-) Tak ho jdu houpat aby přece jen usnul. Jinak bude protivný.

Jinak vážíme 8,9kg a paní doktorka teda pěkně koukala jak je Adámek velký. Prý vypadá aspoň na 7 měsíců. Je fakt, že nám roste pře očima.

MARU: zkusím ti ty fotky teda poslat na tvůj mail.

BOSORKA: my taky užíváme sab simplex a taky jsme zkusili nové přírodní kapičky baby calm a ty snad byly ještě lepší, ale v lékárnách je ještěm moc nemají. Mám to přes tchýni ta pracuje v lékárně, ale jsou až od ukončeného 1. měsíce.

ANDREA2: Andrej, my už jsme u sunaru zůstali. Kojení je jen na žízeň, ale rozhodně ho kojit budu i když se z toho nenají. Apoň pro vitamínky a jak už jsem psala proti žízni:-) No a taky proto, že je u prsa moc rád. Zdravíme Elišku.

VENDELINA: Jsem z Ostravy Zábřehu. Kde je Pustá Polom vím:-) Doufám, že nám to vyjde a sejdeme se. No, nevím jestli jsem zkušená mamina protože ještě teď jsem ze všeho vystrašená aby se Adámkovi něco nestalo, ale když dáme hlavy dohromady tak to určitě zvládnem:-) Myslím, že tvrdnutí bříška je normální, neboj určitě to bude o.k.

Tak zatím ahoj zebřulky
Ajja

 
baruskaII
Zasloužilá kecalka 605 příspěvků 20.09.05 11:33

Ahoj zebřičky,

Bohunko, mě zase jedna kamarádka poradila jeden net bazárek a já se vždycky neudržím a něco koupím a pak z toho něco je 500,–. Radši ani se nechodím koukat do normálních obchodů, asi bych to nevydržela.

Andreo, jsem ráda, že je vám tak dobře. My budeme doma na manžela čtyři ženský, protože náš pejsek zlatý retriever není pejsek ale fenečka a to se taky počítá. Ježiš, to by bylo žůžo, kdybys mohla přijít, hrozně ráda bych tě osobně poznala.

Kaitlin, tedy to z tebe bude paní masérka, to se vždycky hodí, myslím že ses vůbec nezbláznila.

Marko, to já jsem si po šesti měsících dala skleničku burčáku, je to prý zdravé a zas tolik alkoholu to v sobě nemá.

Rafusko, to je fakt dost nepříjemná věc s tím sklem, no hlavně že se nikomu nic nestalo, to by bylo horší, peníze budou my nebudem. Jsem ráda, že to s maminkou vypadá tak dobře, to je teď nejdůležitější.

Vendelinko, vůbec nevím jak to s deníčkem ustojím, když jsi na:,–(ila tak vysokou laťku. Já bych si hrozně přála, aby taťku zbožňovaly, protože i když má manža dvě svoje děti z prvního manželství a tři vyženil v druhém manželství, tak si těch miminek nikdy moc neužil. Jinak jak se prosím tě pozná tvrdnutí bříška, nějak si to neumím představit.

Tedy já mám práce dneska nad hlavu, takže nestíhám moc reagovat, ale snad až za mě přijde náhrada, tak budu mít víc času.

Bára

 
Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 20.09.05 11:38

jééé Maru ještě jsem ti zapomněla popřát aby ti pohlazení bříška tvé kamarádky přineslo to vytoužené štestíčko:-)

A posíláme ti jednu pusinku od Adámka speciálně pro tebe.
 A+A

 
Rysavka
Ukecaná baba ;) 1473 příspěvků 20.09.05 11:48

Jo a ještě vám povím, že hlava mě dnes nebolí. Včera jsem byla cvičit na balonech tak mi tam pani poradila pár cviků na uvolnění krční páteře a pak jsme ještě doma s manžou můj krček masírovali. A nejlepší je na to prý levandulový olej. Tak ho jdu dnes shánět.

Ryšavka

 
Marka
Ukecaná baba ;) 1817 příspěvků 20.09.05 11:51

Ajja - teda Adamek je pekny cvalik, vid? No hlavne, ze jste oba zdravi a spokojeni.

Baru - ja taky nakoupila spoustu spoustu vecicek pres internetovy bazarek :) same krasne a znackove vecicky. vsechny ale v neutralnich barvach (bezova, zelena, zluta, sv. modra)…

Marka

 
Rysavka
Ukecaná baba ;) 1473 příspěvků 20.09.05 12:03

Marko - ale my ještě žádný trávník nemáme, jen nahrubo rozvezenou ornici. A tu teď právě tím kultivátorem potřebujeme zarovnat a zkypřit, protože je to taková udusaná hlína. Vytrvalé plevele jsme už zničili a to chemicky. Ale to jde celkem snadno, když tam nic jiného neroste. Prostě jsme to všechno postříkali a nechali uschnout. Ničili jsme to přípravkem roundup (asi) to je přípravek, který se vstřebává listy dostane se i do kořenového systému a rostlina zajde. Takže pokud by jsi to chtěla použít i v trávníku tak musíš potřít (nejlépe štětečkem) jen ten konkrétní plevel. Ale výsledek je během dvou týdnů vidět.

Bohunko, Marko - poslala jsem vám svůj seznamek výbavičky, který mě zaujal.

Jdu si ulovit něco k jídlu.
Ryšavka

 
Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 20.09.05 12:04

Holky, písněte mi,kde najdu na netu nějaký dobrý bazárek.
Díky moc.
 Ajjaa

 
Marka
Ukecaná baba ;) 1817 příspěvků 20.09.05 12:07

ahoj Ajjoo,

ja chodim na www.brumla.cz - zatim jsem nemela zadnou spatnou zkusenost.
vyzkousela jsem i www.kvitko.cz, ale odtamtud mi prisly ty vecicky trosku seprane, tak nevim, jestli to nebyla jen nahoda…

Marka + koblizek 14+4 tt

 
Marka
Ukecaná baba ;) 1817 příspěvků 20.09.05 12:09

Rysavko diky moc, jdu na to hned mrknout. Je fakt, ze co se tyka vybavicky, neni nikdy dost informaci. Budes kupovat nanny (nebo baby sense)?

Marka

 
Karla
Zasloužilá kecalka 934 příspěvků 20.09.05 13:59

ahoj holky,
dneska jsem v jednom kole. A dobrá zpráva - stehy mám pryč:-DD Jupí. Teď utíkám do angličtiny, ach jo, zase nic neumím (Maru - znáš to taky, že?). No a jak se vrátím tak vám písnu. Jo a dneska vařím slavnostní večeři páč jsem za manžu dneska 2 roky provdána. A jak říká on, dneškem mi končí na tebe záruční lhůta, tak už si tě nechám:-DDDD

Pa, běžím, ale zase přijdu Karla

 
sima
Kecalka 306 příspěvků 20.09.05 14:11

Karlo-tak to je super, že už jsi se zbavila poslední vzpomínky na operaci. Teď už se Ti pupík bude jen hojit a hojit. Nám záruční lhůta na manželství vypršela loni, takže manžílek má smůlu, má mě prostě na krku.
Kati-určitě Tvoje nálada je ovlivněna těmi hormony, ale neboj všechno dobře dopadne. Já už bych si taky nejradši něco píchala:), nic se u mě neděje, jsem na mrtvém bodě, tak jsem zvědavá, co mi doktorka řekne. Já už bych to trápeníčko chtěla mít za sebou, musím být trpělivá.
Jsem teď zebřičky nějaká nastydlá, rýmu mám jako trám. To je asi z toho počasí. Konečně nám začali topit, jinak bych doma asi umrzla.
 Sima

 
baruskaII
Zasloužilá kecalka 605 příspěvků 20.09.05 14:17

Já chodím na www.honzicek.cz, nemám s tím žádné problémy.

Bára

 
Pavca
Kelišová 6289 příspěvků 20.09.05 14:36

Ahoj Marko,

koukám jen v rychlosti na deníček, Honzík už 2,5 hodinky chrupe, tak to nebude dlouho trvat:-)))
Jen jsem, chtěla napsat, že my máme Nany (teď už teda v krabici:-))) a je to jedna z nejlepších věcí, které jsem pro miminko pořídila a nikdy jsem nelitovala penízek! Mohla jsem klidně spát, když byl Honza v postýlce, věděla jsem, že pokud se něco stane, okamžitě se to dozvím a snad bude čas reagovat. Prostě jsem díky téhle destičce:-) byla klidnější a nechodila jsem se stokrát za noc dívat. jestli malej dýchá. Tak pokud váháš, já jsem pro koupit.

Tak mě napadá, že pokud se mi nepodaří do Vánoc otěhotnět, odsuneme snaženíčko až na příští rok a pak bych ti mohla Nany půjčit, je to do 9kg váhy miminka, Honzík ji měl asi do 10.měsíce, pak už jsem ji schovala. Jestli na koupi nespěcháš a vydržíš nejpozděj do Vánoc, můžeš prašulky utratit za něco jiného:-)))

Krásný den Pavča

 
Rysavka
Ukecaná baba ;) 1473 příspěvků 20.09.05 14:44

Jéé, holky mi to máme doma přesně obráceně. Já někdy vyhrožuju manžovi, že ho vrátím, dokud je ještě v záruce. Jen mám pocit, že nějak nefunguje záruční servis :-))
Ryšavka

 
Bohun
Zasloužilá kecalka 522 příspěvků 20.09.05 15:20

Ja chodim na mimibazar.cz a taky mam zatim dobre zkusenosti.
Bohunka

 
Bohun
Zasloužilá kecalka 522 příspěvků 20.09.05 15:38

Ahoj holky,
moc dekuju za mailiky s vybavickou. Zacnu to procitat a nakupovat. Uz se na nakupovani strasne tesim, i kdyz kamaradka mi slibila, ze mi vsechno po svem diteti (rok a pul) pujci, ale ja stejne neodolam a neco nakoupim. A neco musime koupit, oni to jeste pouzivaji (cestovni postylka, chuvicka, kocarek, postylka).
Dneska jsem byla na kontrole a nastesti je vse OK. Ultrazvuk mi nedelal, jen poslouchal srdicko. Ja ho slysela poprve, to je fakt fofr. Na geneticky ultrazvuk se chystame pristi tyden, uz se moc tesime.
Taky se asi dneska odstehujeme zpatky do panelaku. Myslela jsem, ze vydrzime v domecku do konce zari, ale je tam desna zima, takze stejne hned po prichodu zalezam pod perinu a nic neudelam. Navic na zachod musim o patro niz, protoze mame zatim hotovou jen spodni koupelnu a pres studene mistnosti. A skoda penez za topeni. Navic ted zacina byt nejaky nastydly i manzel a o to vic se boji o me, protoze vi, jak nesnasim zimu. Ale ta letosni zima bude mit jednu krasnou vlastnost (spis udalost :-), takze se na ni i tesim, spis uz se nemuzu dockat.
Pekny den!
Bohunka

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Pokus o deníček emiminkovek


Reklama