Zebričkový denníček - 183. diel - Ako sa stať kresťanom

Snažení

Ahoj zebričky. Naša Maru si užíva naplno Muminka a po dohode s ňou som sa rozhodla ju trošku odbremeniť a napísať nový denníček.

Náš Radko má už 5 mesiacov, ani sa mi nechce veriť, že je to tak dávno čo som si ho priniesla z pôrodnice. Neviem ako je to u vás, ale v našej rodine, ktorá je kresťansky založená, aj keď nie sme ortodoxní veriaci, sa nové dieťa víta s radosťou a krst dieťaťa je obrovská udalosť - asi druhá najväčšia po svadbe. Krst sme si plánovali ešte pred pôrodom na jeho približne 2 mesiace veku.

Za krstných rodičov sme vybrali švagrinku s manželom, kde sme my krstnými rodičmi ich dcérke. Ich krstiny sa konali minulý rok v Paríži, keď som bola tehu a nemohla som sa zúčastniť, krstila namiesto mňa v zastúpení moja svokrička (tchyňka) - farár bol slovenský a veľmi milý a ústretový. Je tam na misii a stará sa o celú slovenskú komunitu svojich „ovečiek". Po tejto skúsenosti nás ani len nenapadlo, že by s naším krstom mohli byť akékoľvek problémy.

Volala som na rímskokatolícky farský úrad a dozvedela som sa, že sa mám obrátiť na farára v kostole kam patríme podľa bydliska. To by nebol problém, ale niektoré podmienky krstu ma zarazili, no posúďte sami:

  • rodičia dieťaťa musia byť krstení, mať 1. sv. prijímanie a byť sobášení v kostole (áno)
  • nedá sa krstiť v zastúpení (údajne sa to ani nikdy nedalo)
  • krstní rodičia musia byť krstení (áno)
  • krstní rodičia musia mať 1. sv. prijímanie (áno), sviatosť birmovania (nie)
  • uprednostňuje sa manželský pár pred slobodnou dvojicou, musia byť sobášení v kostole a žiť podľa kresťanských pravidiel

Problém je, že potenciálni krstní rodičia nie sú birmovaní a teda nemôžu byť oficiálnymi krstnými rodičmi nášho Radka. V našej rodine však birmovku nemá nikto… Čo je vlastne úlohou krstných rodičov? Aby vychovávali dieťa v kresťanskom duchu a aby v prípade potreby dokázali zastúpiť rodičov a postarať sa o dieťa. Preto nechápem postoj cirkvi, ktorá trvá na takýchto požiadavkach a uprednostní keď to preženiem „kohokoľvek z ulice" hlavne, že je birmovaný, pred ľuďmi, ktorí sa dobrovoľne rozhodli stať sa krstnými rodičmi a zobrať na seba tento obrovský záväzok…

Náš farár sa k tomu stavia veľmi striktne, vraj to platí stále a keď sme mu hovorili ako sme krstili minulý rok v Paríži aj keď nemáme birmovku a dokonca v zastúpení, len krútil hlavou… A to spolu s Francúzmi spadáme pod Vatikán a pod jedného pápeža, takže nechápem. Ďalej nám povedal, aby si krstní rodičia urobili birmovku… lenže príprava trvá minimálne jeden rok a ja do toho nemôžem nikoho nútiť.

Takže zatiaľ je Radko nepokrstený, mám z toho celého zlý pocit a neviem ako to vyriešiť. Možno poletíme v lete do Paríža a pokrstíme dieťa tam. Dokonca k tomu potrebujeme písomné povolenie nášho farára. Birmovka je už podmienkou aj pre cirkevný sobáš a robím si srandu, že za chvíľku aby sa človek bál aj umrieť ak nie je birmovanýL

Inak sa máme fajn, cvičíme a plávame… chystám sa na denníček kam napíšem naše skúsenosti a zážitky.

Všetkým tehulinkám želám krásne tehotenstvo - našej zlatej Adke GRATULUJEM!!!!!!!!! a želám, nech sa bublinky udržia a narastú z nich dve nádherné zdravé miminečká, užívajte si brušká, maminkám dobré detičky a snažilkám čoskoro // na teste. Krásne blížiace sa Veľkonočné sviatky a opatrujte sa!

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
 
zabucha
Zasloužilá kecalka 811 příspěvků 13.03.08 23:17

:-))) táák a já jsem první!!! hurá :-))  a jdu číst a pak spát a zítra přijdu. žabucha s pupkem

 
tygr
Kelišová 5264 příspěvků 14.03.08 07:20

Ahoj LuciaM,
nezlob se, že vám lezu do deníčku, ale nedalo mi to. Můj přítel byl před pěti lety za kmotra. Přítel není věřící, není pokřtěný a není ženatý. Je to nejlepší kamarád páru, který křtil svou dceru a proto si ho vybrali. A on samo s radostí přijal. Křtilo se také v římskokatolickém kostele. Je fakt, že při řktu se „někdo“ přihlásil a „hlásil“ faráři, že svědek není věřící (ach jaká hamba). Na to farář s úsměvem odpověděl, že je to jistě dobrý člověk, když si ho rodina vybrala.
takže koukám, že spíš záleží asi na faráři…a nebo, že by se přístup církve tak zpřísnil??
Každopádně přeji hodně štěstí a už se těším, až si tu budu číst děníček o té velké slávě, jak jste křtili

 
masajka
Kecalka 351 příspěvků 14.03.08 07:25

Tak aspoň třetí… Zdeni, Moničko kde jste ?????? :-DD

 
Knoflice
Kelišová 7357 příspěvků 14.03.08 07:57

Kmotři nemusí být biřmovaní. Opravdu. Je to těžká věc, když si kněz na tom stojí, ale pokud opravdu stojíš o křest a kmotry, které sis vybrala, tak si to opravdu pozišťuj a stůj si za svým. Já ti bohužel neporadím, které je to nařízení apod., protože tohle mám od kněze (působil i nějakou dobu jako děkan, tak by se v tom měl vyznat.). Toto je pouze doporučení.

 
Andrea2
Kecalka 422 příspěvků 14.03.08 08:53

LUCI, já osobně jsem šla taky kmotrou a biřmovaná nejsem. A kmotry pro naše holčičky taky ne. Řekla bych, že podmínkou to rozhodně není, alespoň tady v Čechách. Hodně štěstí a ať to dopadne podle vašich představ!
ADKO, moc gratuluju ke dvojčátkům, mám strašnou radost. Vím, jak sis je přála a je to tady! Myslím, že až se narodí, tak tě budu bezmezně obdivovat - 2 prťata a Vikinka za zády k tomu:-))). Tak hlavně aby bylo vše v nejlepším pořádku!!!
Krásný den všem, u nás je teda pněkud uplakano:-(.
Andrea2+holčičky

 
Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 14.03.08 09:23

Ahoj,  

hlásí se jedna zatoulaná zebra se zebřičátky. Holky opožděně vám moc děkuji za blahopřání k narození Viktorky. Mám to dost náročné Viktorka pořád pláče teda pokud není u prsa a to chce být pořád. Sama neusne a když ji položím a to kdekoliv tak hned spustí a brečí a brečí. Takže kolikrát brečím i já protože jsem si vážně myslela, že tentokrát už si to užiju a ono ne je to zase uřvánek. Adámek už si zvykl a má Viktorku moc rád. S ním je to v pohodě na něho si nemůžu stěžovat. Je to šikulka.
Ještě k tomu má Viktorka už dva týdny rýmu a kašel.  

ADKO: i když už jsem dlouho nečetla deníček tak z tohoto jsem pochopila, že čekáš dvojčátka. Moc ti blahopřeju a přeju ať je všechno v pořádku. Mám z toho radost.  

MÍŠO: tak mám zase uřvánka a to už jsem zkoušela i ty probiotické kapky co jsi mi kdysi radila, ale malá nepláče jen kvůli bříšku.  

A+A+V

 
Nafteta
Ukecaná baba ;) 1154 příspěvků 14.03.08 09:53

Ahojky!
Nějak mi nedá, abych se nezapojila. My jsme křtili naší dceru před dvěma lety a za kmotru šla moje maminka. Je sice pokřtěná, ale není biřmovaná. Jedinou podmínku, kterou ten farář uvedl, bylo, že kmotr by měl být katolík. Neřekl, že musí, ale že by měl. Křtili jsme totiž v katolickém kostele. Ale ono to asi bude podobné i u jiných vyznání.
Ale stalo se mi, že jsme se ptali v jednom kostele v Kutné Hoře, kde bydlí tchýně a kostel je moc krásný. A tamní vikář nás pomalu odmítl s tím, že nás nezná a že bychom museli chodit k němu na katechismus a pak teprve by nám Kačku pokřtil. Tak jsem zavolala na děkanství kostela, kde křtili před ehmm…lety i mě a pan děkan nás přivítal s otevřenou náručí a řekl, že je rád, že přibude další křesťan na světě. A na nic se neptal. Ani nechtěl po kmotře křestní list, aby měl doklad, že je skutečně pokřtěná. Byl moc milý a obřad byl až dojemně krásný a díky němu snad i veselý. A dokonce jsem zjistila, že před těmi spousty lety jako mladý kněz křtil i měš. Tak to máme v rodině.
Nějsme ortodoxně věřící, ale pro mě osobně je křest něco jako slavnostní uvedení do života. Jen jsem se bála, že náš čertík bude zlobit a pana faráře tahat za sutanu. Ale byla hodná a přímo andělsky se usmívala.
Tak si ty křtiny hezky užijte a ať malému svítí sluníčko, i když zrovna leje. Jako teď u nás.
Nafteta a Kačenka (2 a půl roku)

 
Maru
Závislačka 3427 příspěvků 14.03.08 10:05

Ahojky zebrunky,
Luci super deníček, děkuju. Mrzí mě, že máte takové problémy. U nás to asi opravdu chodí jinak, stačí jeden človíček jako kmotr, nemusí to být manželský pár. Já i manžel jsme za kmotra byli a biřmovaní nejsme. Takže asi opravdu záleží na faráři. Přeju a´t to vyřešíte a křtiny dopadnou podle vašich představ.  

No a já jdu chystat nějakou malou ňamku, protože odpoledne se přijede Kaitlin se Šimonkem a s manželem, tak aby bylo co zakousnout. Už se na ně moc moc těším a musíme to hezky všechn probrat.
Maru+Mumínek 16+3 tt  

 
Twiggi
Kelišová 6234 příspěvků 14.03.08 10:45

Tak to je paráda, napsala jsem tak dlouhý komentář a zjistím, že je nový deníček!!!!
No nic no, tak to zkusím znova :o((((

 
Twiggi
Kelišová 6234 příspěvků 14.03.08 10:54

Takže ještě jednou :o)))

Kotě - s tím počasím je to hrůza, už chci pěkný jaro se sluníčkem a teplem!!!!

Katy - doufám, že to přejde :o))) oni ti ostatní dva tohle nedělali, takže jsem překvapená jak je každý jiný :o))), už je to lepší, ale jakmile začne blbnout, tak je jako malý dítě :o)))

Zdeni - sice teď zrovna nevím jaký malý  :o))), ale Dáda se má fajn, jedeme na velikonoce k babičce, tak se těší a i Johnnny se má výborně, je to úžasný štěňátko a učenlivý!!! Bejvalka je zatím v pohodě, tak uvidíme, jak dlouho jí to vydrží, Dan ji asi dvakrát potkal v hospodě, bavil se s ní, tak zatím neprudí, jenom tloustne :o))), když jsem ji viděla naposledy, tak vypadala jak v šestým měsíci těhotenství, tak nevím, ale Péťa říkala, že je mamka tlustá, jo a prý by bylo lepší, kdyby byla jako já, tak to teda nevím :o))) Akorát mám pocit, že v posední době Dana trochu zneužívá!!!
Koukám, že problémy s chlapama jsou všude, taky máme trochu horší období, ale snad se to srovná!!!

Monti - ty jsi ale šikulka!!!

Maru - neboj, budeš mít naprosto pohodové těhotenství!!! Však si ho zasloužíš!!!

Tino - to víš, že jsem ráda, že je aspoň Dáda i když mám pocit, že ho vidíme hrozně málo, přece jenom jednou za 14 dní - nic moc!!!

Kati - tak to se teda vůbec nezastavíš!!! Tak hodně síly!!!!

 
kote
Ukecaná baba ;) 1076 příspěvků 14.03.08 11:00

Ahoj babky,

LUCI, to je od Tebe pěkné, že ses ujala deníčku. Je zajímavý i pro nevěřícího jako jsem já. Ani mi nikdy nedošlo, že je křest pro vás křesťany takhle důležitá. Snad to dobře dopadne a Radko bude co nevidět pokřtěný. I když to, jestli z něj vyroste dobrý člověk si myslím na samotném křtu až tak moc nezáleží…

TWIGGI, no jo. Taky jsem chtěla psát do starého deníčku a pak jsem zaregistrovala, že máme nový.

ZDENI, teda ani se Ti nedivím, že jsi byla na partnera rozzlobená. Já bych byla taky.

KATI, máš záhul, viď? Ale jsi skvělá, že se o maminku staráš. Určitě jí moc pomáháš zahánět chmury a Jája je pro ni stoprocentně tím největším potěšením.

ŽABUŠKO, tak jsem dočetla toho Haríka. Bylo to zajímavý, v mnohých směrech nečekaný, ale fakt celkem drsný. Pro děti to rozhodně není. Už jsem pozapomněla spoustu věcí z předchozích dílů, tak to asi budu muset přečíst podruhé, aby se mi to vybavilo.

AJJOO, ahoj. To je mrzuté, že Viktorka pláče. Snad se to urovná. Co nejdříve. No a Adámek je hrdý bráška, co? Jen aby mu to vydrželo napořád :-))

MARU, s Kaitlin si to pěkně užijte. A pořádně pohlaďte ty svoje poklady, i něčím dobrým pěkně zevnitř. Nějakým koláčkem, čokoládou nebo tak.

MASAJKO, zatím to vypadá, že žádný jiný adept na nástěnku není. Už se na ni těšíš? :-))))))

Posledních pár dní se prťátko v břiše čím dál víc roztahuje, vráží do žeber, je to fakt legrace. Asi dvakrát se mi stalo, že jsem bolestí skoro vykřikla, jak mě koplo. A samozřejmě největší aktivitu projevuje večer, když se má jít spát. Takže bříšku vždycky domlouvám a vysvětluju, že je večer a je čas k spánku.

Užijte si všechny prima víkend, my vyrážíme na chatu, ale jak to tak vidím když kouknu z okna, bude to další z lenošných víkendů, protože počasí tomu napovídá. A koneckonců já mám lenošení naordinováno od lékaře, takže budu poslušná :-)))))

Pa pa pa, Kotě a prtě 31+6tt

 
Maru
Závislačka 3427 příspěvků 14.03.08 11:06

Koťátko přesně tak už je hotová roláda s jahodovou marmeládou a  ještě něco slaného ka zakousnutí vytvořím, a´t maji taky mužský co na zub .-D
 Maru

 
MichaelaVE
Kecalka 441 příspěvků 14.03.08 11:41

Ahoj Zebricky,

AJJO, to je mi lito, ale soucitim, Davidek je taky desnej rvoun, takze jsme se tomu nevyhly co:))Ale myslim si, ze kdybych ty kapky nedavala, ze by ho to brisko trapilo vic, jinak to trva tak 2-3 dny nez ty kapicky zaberou, Dada krasne prdi a nekrouti se jako Misak. Zacal se vztekat, kdyz mu upadne hracka nebo kdyz neume urvat chrastiko z hrazdicky, to se tak rozcili, no zacina brzo.  Ajjo , drz se!!!!! P.S. ja uz nekolikrat taky brecela, protoze uz jsem fakt nevedela co delat, trochu se mi pak ulevilo.

MARU, jahodova roladka, ty jo, to bych asi nesvedla, zkus sem hodit receptik, prosiiiim, pro me je zahada, jak to jde zarolovat :))

Tak ja zase padim, rvoun rve, ale festove, zjistila jsem, ze mu rostou zoubky, prvni dole, ma tam pod dasnickama bile tecky. ach jo, uz nekolik noci nespime, musime vydrzet.

Mejte se krasne pa pa
Míša V.

 
Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 14.03.08 11:50

Tak jsem příspěvek poslala do starého deníčku, tak ještě jednou sem:)  

Ahoj holky,  

jen hlásím, že jsem dosti rozhozená. MS nikde, test negativní a já v pr...... Do toho nebyly ve skladu rámečky, co jsem měla objednané na tvoření, mám něco jiného, ale odvázaná z toho nejsem. Ale myslím, že to nějak zvládneme. Když nic jiného, rámeček stál 65 Kč, tohle jen 25,–))))) Takže jsem si právě doskládala vše potřebné do mé obří krabice, ještě nesmím zapomenout nůžky na proutky, ale do garáže se mi teď nechce:) Takže je zapomenu a budu se vracet:) Ale do sedmé hodiny času dost.
Zítra máme ráno jet vlakem k babičce, ale jestli se dnes nebo zítra ráno MS dostaví, chci ještě skočit do CARu pro clomhexal nebo co vymyslíme, takže kdo ví, kdy k babičce dojedeme. Včera ještě byla výluka z Vyškova do Nezamyslic, no mě picne:))))
Tak já prchám stvořit si nějaký rychlooběd, ať nejdu hladová pro Fildu do školky. Ve tři bych chtěla jít s Filípkem na velikonoční dílničku pro děti, co vede kamarádka, ale jestli půjde Filda spát, není šance, abysme to stihli:))
Přeji krásný víkedn a pááá
 M+F

 
ralelo
Kecalka 453 příspěvků 14.03.08 11:50

Tak já se taky zdovolením přidám. Biřmování opravdu není podmínka. Já taky nejsem biřmována a byla jsem za kmotru již 2×. Náš kněz dokonce udělí křest dítěti, jehož rodiče nejsou oddání. Ale mluví s nima otm, že je to špatné že nejsou oddání. Zkus jinou farnost, třeba vedlejší obec,město, myslím že by nemělo být za podmínku že křest dostaneš jen tam kde bydlíš.

 
zabucha
Zasloužilá kecalka 811 příspěvků 14.03.08 12:34

ahoj zebřičky.
LucioM - deníček hezký, ale máte teda trápení.. já tomu moc nerozumím, sice pokřtěná jsem i manža, ale pro mimi to neplánujeme.. takže nevím..
Ajjo - teda to máš trápení s Viki. tak snad to brzy přejde a ty si trochu odpočneš.
Kotě - no už se ti to taky krátí… do tojho 30.tt to jde a pak už to je síla :-))
Maru - užijte si návštěvu a pozdravuj Kaitlin!!
Montičko - teda to je mrcha, takhle ti dává zabrat!!
u nás dobrý. dneska odpolko se chystám s manžou na otočku na cahlupu, tak se trochu natřesu v autě a uvidíme co na to Lucinka ;-) a zítra pojedeme za dvojčátkama. kdo ví, kdy seza nima pak dostanu.. moc se na ně těším. neviděla jsem je 14dnů a stýská se mi moc! už i Kubík začíná chodit.. jsou to šikulky.
tak se mějte, já se jdu zkulturnit a pokud neporodím, tak zase přijdu ;-) žabucha, mimi 37+0tt

 
kote
Ukecaná baba ;) 1076 příspěvků 14.03.08 12:57

ŽABUŠKO, máš úplnou pravdu. Začínám pociťovat, jak mě to těhu zmáhá a v některých směrech je značně nepohodlné. Ale nestěžuju si, páč jsem po tom tak dlouho toužila, tak jen ať je teď Barborka co nejdéle hezky v teple v bříšku, aby se pěkně zakulatila a vyspěla :-) Moc na Tebe myslím, máš Ty vůbec na někoho mobil? Abychom věděly, až Lucinka vyskočí :-)

No tak já pro dnešek s prací končím. Jdu taky uklohnit nějaký koláč, ať máme zítra co snídat :-) Jo a včerejší zapečená pohanka se povedla, manža si přidal, i to večeřel a mně zbylo i dnes na oběd. Mám velké štěstí, že tyhle moje zdravá jídla bez reptání konzumuje a chutnají mu. To není u mužských pravidlem :-)

Jo a ještě něco, MONTIČKO, Tvůj výrobek je krásný. A ty co vyrobíte v dílničce teď budou určitě taky, i když z jiných surovin, než jsi původně chtěla. A MS třeba nedorazí ještě dlouho… test mohl být vadný, pokažený, porouchaný…

Tak holky PA!!!!!!!!!!!!!!! Krásný víkend.

Kotě

 
Maru
Závislačka 3427 příspěvků 14.03.08 13:10

Kotě já mám na Zabušku mobil, vyměnily jsme si ho na srazíku.
HOlky všem krásný víkendík.
 Maru

 
monicka-S
Ukecaná baba ;) 1406 příspěvků 14.03.08 15:04

Ahojky zebřulky - jen hlásím, že žijem - čtu poctivě,ale jsem nějaká vyšťavená či co a bez nálady no prostě je to v prd… však víte kde:-(  Moc na Vás myslím pa Monika s Barunkou

 
kote
Ukecaná baba ;) 1076 příspěvků 14.03.08 16:00

Konečně jsem upravila pár fotek z minulého týdne v ateliéru. Máte je v galerce.

Tak pa

Kotě

 
zdenca1
Ukecaná baba ;) 1999 příspěvků 14.03.08 16:42

No zas som nestihla byt prva :-) bola som v praci :-(  

LUCI ani Sisa nie je pokrstena len preto ze farari su „sviniari“!Naozaj si to myslim.Som pokrstena aj birmovku mam chlap len pokrsteny/sam hovori ze aj to len preto lebo sa este nevedel branit :-)/ sme taky kvazi katolici.Farar u nas mi urobil prednasku ze je to dieta pocate z hriechu,cierna ovca,nie sme sobaseny…a dokonca som mu povedala ze je z IUI a to som asi uz total zabila.....tak po pol hodine som sa podakovala a sla prec zo svojskym nazorom.Mame ale nedalo a nakolko ho pozna tak mu volala a ze nech pridem druhy den znovu za nim.Sla som ale len pre jednu vec aby som mu do oci povedala ze je „hajzel“ sorry pred vsetkymi veriacimi :-( Zacal hned jeeee to ste vy no jasne da sa krstit aj ked nie ste manzelia aj ked krstna mama je slobodna aj ked otec je len krsteny…skratka vsetko ide......tak som mu povedala ze by ma zaujmalo co si o nom moze teraz mysliet Boh,ze ci on to aspon tusi co si mysli.podakovala sa a ze dakujem uz si neprosim.Panovi fararovi klapla sanka ale odisla som.Sisa ak bude chciet moze sa dat krstit sama neskor.Cela rodina sa hnevala ze som to mala prehltnut a dat ju pokrstit,ale diki bohu chlap drzal so mnou.No a tak sme my tie najciernejsie ovce na svete! :-))  

no a som total nascipana nemam hlas naco sa sisa nesmierne raduje a stehy po znamienku su uz prec a vysledok o dva tyzdne.idem daco robit paaa zatial 

 
Alex012
Stálice 58 příspěvků 14.03.08 18:01

Ahoj zebřičky,

hlásím se po dlouhé době. Vím jsem ostuda. Snad si na mě ještě budete pamatovat.  

Chtěla jsem Vám napsat, protože jsme se rozhodli jít do 4IVF, tentokrát přímo do Kostelce nad Orlicí do Arlety- Pronatal.
Dne 25.2. 2008 jsem byla na OPU, kde bylo získáno 21oocytů a po prodloužené kultivaci se dne ve čtvrtek 28.2. 2008 přenášela 3embrya. Ve čtvrtek jsem byla na kontrole, ale na tt jsem měla opět jen / jednu čárku. Byla mi odebrána krev a v pondělí si mám zavolat pro výsledky. Zatím se ještě MS nedostavila a tak potají doufám (co kdyby se štěstí unavilo a sedlo …). V případě neúspěchu máme ještě zamražena 4embrya na další pokus.

Zatím jsem stihla zjistit, že Maru a Žabucha a Adka007 jsou v tom. Moc Vám gratuluji, strašně moc si to zasloužíte a ty ostatní těhule samosebou taky, ale Vás si prostě pamatuju.
Maru to je úžasný a u Aduš taky a dokonce na druhou.
Tak, že ono to někde fakt funguje, to je dobře, vždycky to dodá takovou další naději, když zjistím, že to někde končí a zároveň začíná // dvoučárkově.
Musím si ještě pročíst pár deníčků, abych byla v obraze.    

Krásný den všem
Pá Alex012

 
Nafteta
Ukecaná baba ;) 1154 příspěvků 15.03.08 08:08

Ahojky holčinky!
Prosím o radu. Moje dvouletá holčička, doteď andílek a roztomilá princezna, začala zlobit. A poté, co jsem jí jednu šoupla na kalhoty, se an mě rozkřičela, ať jdu pryč a že chce jinou mámu. Jsem z toho opařená ještě teď, probrečela jsem celou noc a vůbec nevím, co mám dělat. Poraďte mi, prosím.
Nafteta

 
Maru
Závislačka 3427 příspěvků 15.03.08 09:18

Ahojky zebrunky,
Kaitlin Vás moc pozdravuje a včera jsem si to krásně užily, jen to strašně rychle uteklo. Šíma je prostě zlatíčko.  

Ajjo přeju a´t se to brzo zlepší a Vikinka přestane být uplakánek. Myslím na vás.  

Twiggi to je super,ž e se bejvalka trošku uklidnila, přeju ať jí to vydrží a máte klídek.  

Monti těšíms e na vyprávění jak dopadla dílnička, úplně jsi mě napadila, že taky budu muset něco nového vyrobit. A co MS určitě nedorazila viď, já pořád doufám.......­............  

Kotě užij si prima na chatičce a hoooooooooooděn odpočívej.  

MíšoVe gratuluju k zoubkům a přeju a´t vyrostou rychle a bez větších problémů. Recept na roládu sem hodím a věř, že je to opravdu jednoduchý, jDe o to jednou zkusit a zjištíš,ž eje to rychlovka.  

LuciM taky bych zkusila jinou farnost. Brácha bydlí v Praze a dětičky křtil u nás a bylo to v pohodě. Máte to fakt na Slovensku nějkaý moc přísný, to co psal Zdenca byla fakt síla, ano se nedivím,ž e to vzdala. Prostě budeš muset najít faráře pohodáře .-O  

Zabuška užij si dvojčátka a kdyby něco tak piš piš piš SMSky, budu čekat.  

Zdenco tak co vyslinkaná, odpočatá?  

Alex ahojky zebričko zatoulaná. Moc držím kopýtka aby krev ukázala těhotenství. Moc moc na tebe myslím. Tenhle rok je totiž superplodný por dlouhodobé snažilky, takže to musí vyjít i u vás. Posílám těhuprskaneček pro štěstí.  

Nafteto zatím nemám zkušenost přímo s vlastním dítkem, ale myslím,ž et o byl jen takový momentální vzdor a že tě má Kačenka moc moc ráda jako maminu a že jí to určitě přejde. Prostě se to v té její hlavičce vyklubalo a vykřikla to ale určitě to tak nemyslela, i když věřím,ž eto zabolelo.  

Užijte si prima víkendík a opatrujte se pa Maru+Mumínek 16+4 tt    

 
MichaelaVE
Kecalka 441 příspěvků 15.03.08 09:51

Dobre ranko Zebricky,

NAFTETO, neboj jak pise Maru, momentalni vzdor, mohla bych ti o tom vypravet, nas Misak (4) s timhle zacal v podobnem veku, uz jsem si zvykla. Kdyz to zacal vic chapat, tak jsme dosli k tomu, ze je na me taaak nastvanej a nic jineho neumi rict, vyzbletne tohle. Hlavne kvuli tomu nebrec!!! Oni ti prckove to vyciti, i to, ze to to rani. Nejlepsi je si toho nevsimat, cim vic jsem za to Misaka „trestala“ tim vic to rikal, jakmile jsem ho ignorovala (napr. s nim nemluvila) prisel sam, vim, ze je to tezky, rikala jsem si on mi preroste pres hlavu, ale jinak s nim neporidim, je to tvrda palice, ja taky, takze mi to d dost premahani. Drz se a napis, jak to vypada.

MARU, juuu tak uz se tesim na receptik, diky!

Vsem krasny vikend, jdu varit,pecene kure, bram. knedlika  spenat:)

pa Míša V.

 
Maru
Závislačka 3427 příspěvků 15.03.08 10:32

Piškotová roláda
6 vajec, 12 g moučkového cukru, 120 g hladké mouky
Z bílků ušleháme sníh, po částech přisypeme cukr a ušleháme dohusta. Lehce do něj zamícháme žloutky, potom prosátou mouku, těsto nalijeme na plech vyložený pečícím papírem a upečeme.
Upečený plát i s pečícím papírem srolujeme a necháme vychladnout. Potom opatrně sloupneme pečící papír a roládu promažeme zavařeninou.
Je to rychlovka, za chvilku hotová a moc dobrá. Ale i mě se čas od času stane, že roláda trošku praskne, ovšem na huti to neubere :-D.
Přeu ať se povede :-)
 Maru

 
zdenca1
Ukecaná baba ;) 1999 příspěvků 15.03.08 12:42

MARU dobry receptik a hlavne cim menej riadkov v nom tym zaujmavejsi pre mna :-))) mozno skusim :-)Som odychnuta makam a zajtra robim cely den.uz dnes u nas den zacal burlivo a spravne som si tipla ze asi sa ferari umiestnilo zatial dost zle v treningu!…chlap je zavislak a ked ho to neprejde,bude to mat tazke lebo ja sa nedam! :-))  

NAFETA ano zacinate so vzdorom.Obrnit sa a nevsimat.Ako nahle vie ze ta to „dostalo“ povie aj na buduce…niekde to pocul vonku v skolke ze deti takto „vykoristuju“ svoje mamy alebo inych vhodnych dospelakov a skusaju aj oni. :-)) a co raz zaberie a vybojuju si svoje tak skusaju opakovane.nechape co by sa stalo keby si naozaj odisla a mal by si hladat inu mamu.....tam jeho mozocek este nedosiel ako to vie hlboko ranit.Takze hlavu hore a nevsimat…a on prestane pouzivat…co nezabera predsa ani dospelaci neskusaju :-))) a deti su „zial“ niekedy nase verne kopie :-))  

svieti nam tu slniecko asi pojdeme poobede na biacak ci korcule…uvidime.

 
Nafteta
Ukecaná baba ;) 1154 příspěvků 15.03.08 13:35

Uff, tak já se tedy pokusím nějak se s tím vzdorem poprat. I když je to zatraceně těžké. Ale to asi ví každá mamina, která to zažila. A ještě ke všemu jsem nejen dceři, ale i celé rodině k smích, protože mám nějaký zánět hlasivek a mluvím jako Vochomůrka.
Mohla bych poprosit o odkaz ńa nějaké Vaše fotečky? Ráda bych si připomněla, jaké jste kočky a jaká máte roztomilá robátka. Díky moc.
Jo, chtěla jsem pogratulovat tuším že Adce k dvojčátkům. Je to nádhera ty minibubliny. Za chvíli z nich budou velemimina.
MARU: Ta roláda mě dostala. Ach jo, proč zrovna já musím držet dietu? Jo, a jak to s mumínkem zvládáte?
KAITLIN: Vždycky, když čtu Tvůj příspěvek a vidím za Tvým jménem úděj o délce těhu,tak je mi teplo u srdíčka. Byla jsi první, kdo mi gratuloval k mému těhu a najednou jsi Ty ta bříškanda a čutá Ti tam malý zbojník.  To to utíká.
ZDENCA : Díky za útěchu. Asi jsem potřebovala radu nějakého zkušeného vychovatele. Pokusím se jí řídit.
Ahojky a pac a pusu posílá
Nafteta a zlobítko Kačenka

 
zdenca1
Ukecaná baba ;) 1999 příspěvků 15.03.08 19:39

:-( tak ja nie som ani skusena ani odbornicka.....som skor rodic a vychovavatel v jednom ale hrozny amater aj to len v zabehu :-)) Nasa ma uz 5rokov aj kusok a tej uz sa da vselico vysvetlit a na priklade uz vselico aj pochopi ale aj tak je lepsie ze ju este stale „premozem“ lebo nikedey je problem vymysliet  nieco aby som ju „ukecala“.Inak ja uz druhy den len sepcem alebo nehovorim.Cmulam tabletky Pantenolu a pijem sisin calciovy sirup uz temer pred expiraciou,ale zda sa ze to bude lepsie.  

No zajtra bude zo mna mila usmievava sestricka…pretoze kricat iste nedokazem :-)))) tak kto ma chut pridte sa dat osetrit :-)) mozno to uz dlho nepotrva :-)))   

MONTICKA dalsia obalocka pocestuje v pondelok…

 
zabucha
Zasloužilá kecalka 811 příspěvků 15.03.08 19:39

ahoj zebřičky.
alex012 - jo to jsi zazanamenala dobře, mám to za pár.. :-)) ale tobě držím akopýtka a jsem zvědavá na výsledky! posílám těhu prssssk.
kotě - tel mám na Maru a hned písnu, nebojte se ;-)
maru - dvojčátka jsou kouzelná, moc jsem si to užila. byli jsme i venku. teď jsem unavená až až..
jdu se natáhnout, tak se tady mějte. žabucha, mimi 37+1tt

 
TinaH
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 15.03.08 20:29

Zdravím,zebřičky,

Maru,dík za recept,vyzkoušíme asi hned na velikonoce.

Zdeni,brzy se uzdrav,taky na mě vlezl jakýsi bacil,ale na rozdíl od tebe nemusím zítra do práce,tak ať ti to rychle uteče.

Nafteto,hlavně nebuď kvůli tomu smutná,takových situací bude asi ještě spousta,holčička si ještě pravý význam jistě neuvědomuje a mnohem častěji se bude k tobě tulit než ti tohle říkat.

Přeju vám všem hezkou neděli,u nás bylo dnes krásně.

Tina + mimi 27.t.

 
masajka
Kecalka 351 příspěvků 16.03.08 20:58

Ahoj zebřulky,
u nás dneska celý den pršelo, ale včera bylo nádherně..... snad už je to jaro opravdu tady. Byla jsem na zahradě a narcisy už jsou venku tak deset centimatrů, tak snad budeme mít na velikonoce dát co do vázy. Dneska byla u nás neteřinka, takže jsem se s ní dostatečně vyblbla a nabraly sílu na příští týden, musíme dodělat tu chodbu a já s hrúzou zjistila,že velikonoce jsou už příští víkend, pořád jsem žila v domění, že mám čtrnáct dní čas :-(((((  

LUCI tak přesně něco podobného zažila sestra, když chtěla pokřtít neteřinku.....je opravdu hrozné jak někteří kněží bazírují na nepodstatných věcech.....opravdu se zkus zeptat někde jinde. Sestra nakonec našla kněze, které nám neteřinku bez problému pokřtil. Přeju hodně štěstí pří hledání skutečného kněze, který ví co je pro křest toho drobečka opravdu důležité…  

KOTĚ dívala jsem se do galerky na tvoje fotky jsou úžasné…moc ti to sluší. Už se moc těším jak nám budeš ukazovat fotky s Barunkou, to se teprve váš taťka „vyřádí“ :-), ale ať Baruška zatím zůstane pěkně v teple u tebe, já vím, že ty určitě odpočíváš a nikdy by si neudělala nic co by mohlo Barušce nějak ublížit, jen jsem chtěla, aby si věděla, že na tebe moc myslím a mám o vás obě strach...... vím, že to zní divně, když se v podstatě moc neznáme, ale věř, že je to pravda......dávej na sebe pozor
Jo a ohledně nástěnky, to víš, že se na ni těším… a ještě víc se těším na to  jak ji budu některé další zebřičce předávat :-))) Doufám, že nepřeruším štafetu, kterou si rozjela s Kati. Ale třeba se přihlásí ještě nějaká služebně starší zebřička, takže uvidíme .-)  

MARU jsem moc ráda, že jste si s Kaitlin užily krásné odpoledne a moc díky za recept, určitě ho na velikonoce vyzkouším…  

ZABUŠKO na tebe taky teď moc myslím.. po každé, když otevírám emimino, tak jsem zvědavá jestli už náhodou nemáme o jedno zebřičátko navíc.  

TWIGGI je mi líto, že s manžou máte teď nějaké horší období.....vím, že je pro tebe těžké mít Dadu jen jednou za čtrnáct dnů.....a opravdu už nechceš zkusit ivko,???? myslím, že tento rok přišla řada na dlouho snažící se zebřičky…
Vím, že si psala, že na ivko potřebuješ moc peněz, ale plot, podlahy a elektrika ještě jeden rok počká… co ty na to ??
Holky nemáte některá kontakt na Janku jestli už náhodou ty svoje dvojčátka nechová v náruči????

Dobrou noc masajka

 
LuciaM
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 16.03.08 21:04

kuk zebričky, drobec ešte nespí tak sme si :,-(li spolu k PC a kope mi do klávesnice :-) teda s ním čosi urobiť je dosť ťažké… preto som aj denníček poslala skôr ako je zvykom, snáď to nevadí…  

k téme - no na Slovensku je to také prísne všade, kde sme sa pýtali, aj biskupi sa klonia na stranu farárov… možno by sa dala urobiť výnimka v mojom rodnom meste, ale musím mať písomné povolenie nášho farára, že s tým súhlasí, tak uvidíme   žabuška - tak to je fakt za pár, obavy hoď za hlavu, aj tak sa nikto nedokáže pripraviť na to čo príde, lebo každé miminko je iné a budete sa zžívať za pochodu, neboj zvládneš všetko a budeš sa tešiť z malého zlatého voňavého miminečka :-)  

Ajja - teda a ja že dievčatká sú zlaté pohodárky, tak želám, nech si čoskoro zvykne a prestane plakávať, živo si spomínam aké to bolo namáhavé na psychiku, držím palčeky a myslím na vás  

Montička - Filipko je už neuveriteľne veľký, má taký dospelácky kukuč a to si nedávno písala snažilkovský denníček :-) preberieš po Maru tento?  

tak drobec mi tu už plače, zase nestihnem dočítať ani reagovať, možno zajtra,  

pekné sníčky všetkým a opatrujte sa!  

pripájam ešte rýchlo fotku nášho malého demolátora, po u:,–(ení do lehátka bola hrazdička okamžite odpojená a zdemolovaná, zá:,–(ne ostrým koncom do pusy… tak som mu ju zobrala úplne

 

Lucia a Radko

 
Twiggi
Kelišová 6234 příspěvků 17.03.08 09:00

Ahoj holky,
tak den na nic, počasí na nic a Dan se rozhodl, že si koupí motorku :o((( tak jsem zvědavá jak tohle dopadne!!!!
Vždyť říkám, dne na nic, teď mi přišlo od advokátky, že je soud zase odročen, soudnímu znalci nestačily ani 3 měsíce na to, aby se se mnou spojil a udělal odhad na barák!!!! Fakt bezva!!!! Nějak mě to přestává bavit, čekám na to už pomalu čtyři roky a potřebuju to mít vyřízený, abych věděla, jestli nebudu muset bývalýmu něco platit!!! Už mě to fakt nebaví, asi si tu motorku koupím já!!! Měli tam takovýho krásnýho chopera, byla to jenom 125, ale mě by to stačilo!!!!

Maru - no jsem zvědavá, jak dlouho jí to vydrží!!!!

Zdeni - to jsi na tom stejně jako já, když mám něco píct, tak to nesmí být moc složitý!!!!!

Alex - držím kopýtka!!!

Masajko - já bych na ivfko šla, ale Dan moc nechce, to je právě ten problém!!!!

Luci - držím kopýtka ať najdeš rozumnýho faráře!!!!

 
kote
Ukecaná baba ;) 1076 příspěvků 17.03.08 09:54

Nástěnka 2. část

Zebřičky se zebřičátky:

Monicka…- 10.5.2005 v 10:56 hod. se narodila Barborka, měří 56 cm a váží 3680 g
Ajjaa......- 10.5.2005 ve 13:45 hod. se narodil Adámek, měří 54 cm a váží 3950 g
Andrea2…- 8.7.2005 v 6:15 hod. se narodila Eliška, měří 49 cm a váží 3250 g
Slanka*..- 8.7.2005 v 12:05 hod. se narodila Marianka, váží 3520 g
Jasmine..- 19.7.2005 v 1:10 hod. se narodil Filípek, měří 44 cm a váží 2560 g
Barbucha.- 18.8.2005 v 16:35 hod. se narodil Matyášek, měří 54 cm a váží 3880 g
Jarča......- 28.8.2005 ve 13:00 hod. se narodila Štěpánka,měří 50 cm a váží 3640 g
Bosorka..- 7.9.2005 v 8:19 hod. se narodil Honzík, měří 51cm a váží 3700 g
Adka007..- 4.10.2005 v 16:08 hod. se narodila Viktorka, měří 48 cm a váží 3150 g
Ivanka…- 12.10.2005 se narodila Miška, měří 51 cm a váží 3300 g
Olivia.....- 17.11.2005 v 0:30 hod. se narodila Adélka a váží 4008 g
Vendelina- 30.11.2005 v 8:55 hod. se narodila Emmička , měří 48 cm a váží 2600 g
BaruskaII- 10.12.2005 v 13:30 hod. se narodila Kačenka, měří 49 cm a váží 2140 g a Eliška, měří 48 cm a váží 2780 g
Lotranda..- 28.12.2005 v 10:00 hod. se narodila Michaelka, měří 49 cm a váží 3300 g
Wilma…- 31.12.2005 se narodila Adélka, měří 49,5 cm a váží 3250 g
Claudie…- 10.1.2006 v 12:50 hod. se narodil Matyášek, měří 51 cm a váží 3340 g
Ed.........- 5.2.2006 v 12:16 hod. se narodil Sebastiánek, váží 4120 g
Bohun…- 10.2.2006 v 0:24 hod. se narodila Lucinka, měří 49 cm a váží 2770 g
Babů>......- 21.2.2006 v 1:27 hod. se narodil Matyášek, měří 49 cm a váží 2740 g
Rysavka.-25.2.2006 v 0:37 hod. se narodila Markétka, měří 52 cm a váží 3550 g
Tinna.....- 27.2.2006 v 1:00 hod. se narodila Barunka, měří 50 cm a váží 3230 g
Marka…- 18.3.2006 v 13:55 hod. se narodila Markétka, měří 51 cm a váží 3150 g
Falco.....- 24.4.2006 v 8:15 hod. se narodila Klárka a Matýsek
Kaitlin…- 14.2.2006 se narodil Šimonek , od 3.5. je u mamky a taťky
Nothingn.- 26.5.2006 v 15:30 hod. se narodil Vojtíšek, měří 49 cm a váží 3410 g
Cami.....- 26.6.2006 se narodili Anička a Bertík , měří 46 cm a váží 2600 g
Narcisek.-   27.6.2006 se narodila Nikolka, měří 52 cm  a váží 3500 g
Karla.....-      12.7. 2006 se narodil Tomášek, měří 51 cm a váží 3850 g
NellaB…- 1.8.2006 se narodila Nelinka , měří 49 cm a váží 2970 g
Míšenka.- 6.9.2006 v 14:18 hod. se narodila Anička, měří 49 cm a váží 3440 g
Mikaa…- 27.9. 40+2 tt (Mikaaček), TP 25.9.2006 ????????
Pavca.....- 1.10.2006 se narodila Markétka, měří 54 cm a váží 4170 g
Mia.......- 28.11.2006 v 18:37 hod. se narodil Hugo, měří 51 cm a váží 3750 g
Amalie..- 19.12.2006 v 18:41 hod. se narodila Stelinka, měří 53 cm a váží 3780g
EvulaI .....- 27.2.2007 se narodil Sebastiánek, měří 48 cm a váží 3270g
Jitutu32…- 16.4.2007 se narodila Janička, měří 49 cm a váží 3440g
Kati… - 13.5.2007 ve 23.39 se narodil Jája, měří 50cm a váží 3100g
Andrea 2…-19.5.2007 ve 21.27 se narodila Kačenka, měří 49cm a váží 3160g
Lesina…5.8.2007 v 5­.10 se narodila Ela; měří 52cm a váží 4250g
Danulenka… 7.8.2007 v 9.10 se narodil Tomášek; měří 50cm a váží 3530g
JJ...... 22.9.2007 v 7:21 se narodila Lea; měří 50cm a váží 3440g
LuciaM.....10­.10.2007 po obědě se narodil Radovan; měří 52cm a váží 3780g
MíšaVE.....1.11­.2007 ve 2.58 se vyklubal Davídek; měří 52cm a váží 3220g
Leňulka…15.12­.2007 ve 4.00 se narodil Idmar; měří 47cm a váží 2550g
Ajjaa.....10.2­.2008 ve 20.45 se narodila Viktorka; měří 47cm a váží 2900g
Petulinka…25.2­.2008 se narodil Evžen; měří 49cm a váží 3600g

 
kote
Ukecaná baba ;) 1076 příspěvků 17.03.08 09:56

Nástěnka 1.část

Zebřičky dočasně jednočárkové:

Adka007..-
Agatha..
Agness..- 14.2.2006 zah­lášeno, že snažení o druhé dítko bude za 1,5-2 roky
Ajinav…-
Alex012......- 4. IVF únor 2008
Arny…-
Bohun… snažení o druhé mimi; čekání na dárkyni
Dalika -  
Hanulka…- výhledově -  snažení o druhé dítko
Jiitulle…
Kaitlin…- leden 2008  - rozhodnutí o zařezení mezi čekatale na adopci (sourozenec pro Šimonka)
Konopka  
Leninka1… podzim 2007 IUI
Lostris…nechává snažení volný průběh
LuckaD… 2. pokus IUI na jaře 2008
Maciasek…
MartulaR-2  
Marky.....
Monticka.. - příprava na IVF
Nadulka…
Pajinkaa…
Panda.....- 2.1.2006 zahlášen začátek snažení; únor 2008 - zintenzivnění snažení
Rafuška..- leden 2008 - rozhodnutí o zařazení mezi čekatele na adopci
Ryšavka… prosinec 2007 - zahlášeno snažení o druhé dítě
Samsulka…
Sima...... IVF začátkem roku 2008
Sylvii… únor 2008 zahájeno snažení
Twiggi.....
Zdenca…-  

Zebřičky dvoučárkové:

Janka....... TP 24.3.2008; budou dvojčata!   Žabucha...... 18.3. 37+4tt (Lucinka); poradna 19.3., TP 4.4.2008;
Katy1........ 21.3. 34+1tt; TP 2.5.2008    
Kotě.........20.3. 32+5tt; poradna 25.3.; TP 10.5.2008
Mia.........17.3. 29+3tt
TinaH.......18.3. 28tt
Ulrika.....21.3. 27tt; budou dvojčátka!!!!!
Kaitlin… 19.3. 19+4tt
Maru........20.3. 17+1tt;
Kajdula…  20.3. 8+5tt;
Falco…27.2. zah­lášeny //
Aďka.....19.3. 6+0tt; budou dvojčátka; kontrola 26.3.

 
kote
Ukecaná baba ;) 1076 příspěvků 17.03.08 10:03

Ahoj zebřulínky,

víkend byl prima. Byli jsme v sobotu na prochajdě a v neděli jsme lenošili. Malý chlapeček od našich kamarádů, co byli s náma (jsou mu 4 měsíce) byl úžasný, manža s ním dělal blbiny, no už se moc těším, až bude dělat blbiny s prťátkem. Jo, a jedno zajímavý zjištění. Normálně Barborka reaguje na dětský hlas. Přišlo mi, že když malý začal brebentit nebo plakat, zintenzivnilo se kopání. Tak toliko od nás k víkendu.

MASAJKO, jsi zlatíčko. Taková pěkná slova… A narcisky určitě vylezou a budeš mít doma krásně jarně s kytičkou ve váze.

MARU, roláda vypadá fakt jednoduše. Já mám ráda taky jednoduché recepty. A rychlé!

ZDENI, vyzdrav se. A jak to dopadlo doma po té partnerově fotbalové akci?

TWIGGI, počasí k náladě nepřidává, to máš pravdu. Ale za chvíli bude nejhorší den v týdnu za Tebou a půjdeš domů za svými miláčky.

ALEX, moc na Tebe myslím a prtě Ti posílá moc velké povzbuzení, aby to dopadlo dobře. Nezapomeň nám dát vědět, jo?

ŽABUŠKO, tak to je fajn, že máš číslo na MARU. Já jsem na Tebe myslela celý víkend, jestli už náhodou dneska nenajdu na emimču nějakou super novinku. Lucinku pěkně pohlaď.

Mějte se prima, Kotě a prtě 33tt

 
Maru
Závislačka 3427 příspěvků 17.03.08 10:26

Ahojky zebrunky,
zdravím při pondělku. Musím si vás pořádně dočíst, nějak jsem to nestihla. V sobotu jsme byli na procházce a užívali sluníčka, pak jsem byla na návštěvě u tchýně. NO a skoro celou noc mi bylo pěkně blbě, asi se mi nakombinovala zablokovaná páteř a žaludek - snědla jsem plátek mazance , no řeku vám byla to fakt síla, už jsem přemýšlela, že snad pojedu do nemocnice, ale nevymyslela jsem na jaké odělení bych vlastně měla jít. Připadaal jsem si jako kdyby mě někdo zmlátil a  na pravé straně mi zpřerážel žebra. Po 5ti hodinách utrpení a zkoušení všeho možného jsem se nakonec „poblibla jako Amina“ :-O pardon za ty výrazy a udělalo se mi dobře a konečně jsem šli spát, Ještě,že mám hodného manžílka, který se o mě staral, já myslela,že polezu po čtyřech po zdi :-D Tak nevím od čeho všeho to bylo ale ráno už i nebylo nic a od té doby je mi zase dobře. No doufám,ž e to Mumínkovi neublížilo. Včera jsem celý den polehávala a odpočívala. Sice mě trošku bolí záda tak asi začnu zvažovat  ty masáže.  

Jo ještě jsem se chtěla zepta, tuším,ž eKOťátka na ten podpurný pás v těhotenství. Prosím, kde jsi ho kupovala, myslím, že bych ho později taky uívtala, tak musím popátrat a asi zakoupit,abych těm mým zádům zlobivým křivým trošku ulevila :-O  

Tak já jdu trošku poklidit byteček a  napíšu víc papa Maru  

 
kote
Ukecaná baba ;) 1076 příspěvků 17.03.08 11:14

MARU, neboj, nevolnosti mumínkovi určitě neublíží. Vzpomínáš? Mně bylo začátkem ledna taky pěkně zle, chytla jsem nějakou střevní chřipku a blila jsem asi 5× za noc, ráno horečka a večer dobrý. A prtě to zvládlo úplně bez problémů.

K tomu pásu… kupovala jsem ho normálně v potřebách pro těhulky a miminka, asi by se dal sehnat i na internetu a možná o dost laciněji (koukala jsem na www.aukro.cz a holky je tam prodávaly použité; ale určitě jde sehnat na webu i nový). Chce to ale vyzkoušet velikost, aby Ti to opravdu pomáhalo, měl by být pás poměrně pevně uchyven kolem boků. Když koupíš velkou velikost, bude tam jen tak viset a nebude to s tebou nic dělat a když zase koupíš malou, bude tě to stiskat. Já mám konfekční velikost 38-40, k této velikosti je pás o velikosti S :-() (to mi teda přišlo trochu zvláštní?!?). Mají ho i v různých barvách, černá, tělová, bílá. Moji velikost ale měli zrovna jen bílou. Je na suchý zip a dá se nosit pod oblečením nebo i třeba přes oblečení (já ho nosím doma přes tepláky, které mají volnou gumu a furt je musím potahovat… a tím pásem mi pěkně drží :-) Stál kolem 800 Kč, ale investice se fakt vyplatí, musím říct, že mě ty třísla bolí o dost méně. Ne že by nebolely vůbec, ale dokážu se při převlékání postavit i na jednu nohu, což mi dříve dělalo opravdové problémy. Myslím že Katy psala, že by se neměl nosit pořád, aby neochablo břišní svalstvo. Nevím, to jsem já nikde nevyčetla, ale když se válím doma na gauči, pás si sundávám. Je mi pod ním totiž celkem horko :-)

Tak snad jsem Ti poradila. Bohužel jsem vyhodila krabičku, tak nevím, co za firmu ho vyrábí. Ale když jsem přišla do obchodu a ptala se po těhupásu, prodavačka ihned věděla, co mám na mysli. Takže se určitě doptáš.

Pa pa Kotě

 
zdenca1
Ukecaná baba ;) 1999 příspěvků 17.03.08 11:16

Ahoj zebricky! No MARU taketo noci si ty uzivas! :-) aj mi to bolo trosku smiesne…ale zas nie tak velmi :-)To sa ti tam mumik roztahuje a prebera z jedal ktore neha dnu a ktore pojdu von :-))  

KOTE situacia je nijaka…on sa tvari ze sa nic nestalo a ja ze hej!.....take napätie pred velkou burkou mi to pripada :-(  

Ale teraz vo stvrtok ideme na Rudno na chatu az do pondelka tak si ideme uzivat taka väcsia particka zo 5 rodin a sisa najmladsie dieta :-))Tatino nam oznamil rano ze v stvrtok ma skolenie v BA tak mozno pride v piatok alebo nam zavola a pojdeme po neho a v nedelu je F1 tak zas odide ci sa nejak vrati vecer uz som nepatrala…situacia je uz aj tak dost napäta…a verim ze si uzijeme ci s nim ci bez neho…

 
zdenca1
Ukecaná baba ;) 1999 příspěvků 17.03.08 11:16

A este moja hlava derava zabudla MONTICKA dnes sa kona druhy pokus zo sklickami :-)) to som zvedava ako dopadne!

 
Maru
Závislačka 3427 příspěvků 17.03.08 11:39

Zdenco to jsem ráda, že jsem tě naší „nocí plnou vášní“ pobavily,  i když mě teda do smíchu nebylo :-D KOukám, žet eda zase pkěně zlobí tvoje chlapisko, asi na něj vlítne rozzuřené zebří stádo. Užij si ten prima relaxační víkend s partou a hezky se odreagujte i bez chlapa. Však když uvidí jak jste se hezky bavili, tak se nakonec chytí za nos, že měl jet s vámi a ne čučet na TV.  

Kotě děkuju za radu, určitě někde v obchodě mrknu, začínaí mě ty moje záda tak trošu strašit, obzvlášť když si vzpomenu jak mě dokázaly potrápit i když jsem nebyla těhu :-O Hezky jste si užili víkendík, škoda,ž e se to počasí zkazilo viď? KOukala jsem na fotečky v galerce, sjou nádherný, už se těším až se buete fotit s pr´tátkem.
Jo a info na nástěnku - poradna a UTZ - 9.4.2008. Děkuju.  

Twiggi koukám,ž e ten tvůj chlap taky pěkěn zlobí, tak motorku jo? Tak mu vyřiď, že místo motorky je lepší ty penízky investovat do IVFka a hotovo. A´t si vzpomene na sraz zebřiček a na to jaké jsme zebry bojovnice a že mut o dojedeme vysvětlit!!!! Jojo a soudci tě taky zlobí ach jo, přeju a´t se to brzo vyřeší, i když známe naše soudnictví.........  

LuciM ty máš teda malého zblojníčka, ale je krásnej :-) Ach jo máte to tam u vás pěkně složitý s křtinama, tak přeju ať ti vydají to povolení a šupky hupky do jiného města. Pošimrej za mě Radka :-)  

Masajko přeju ať přestavby zdárně zvládnete a že jsou velikonoce, s tím si nedělje starosti, tak hold jednou nebude naklizeno se vším všudy, Hlavně že bude pohodička a budete ít krásný byteček.  

Zabuško jakpak je tobě? Všechnov p ořádku??????  

Tak a už nevím co jsem ještě chtěla napsat .-O jáhlava děravá :-D Opatrujte se a mějte se prima.  

Jo už vím, dneska mi volala koleyňka, konečněmiulý týden porodila - má chlapečka a teď se držte - měl 54 cm a 4,70 kg - nespletla jsem se opravdu to byl takový cvalík .-O Nakonec rodila císařem, ale nejdřív jí nechali od pondělí do úterý rodi normálně, tak si chudinka užila. Až se hezky zabydlí doma,t ak se na ně budu muset dojet podívat.  

A to je opravdu všechno papa Maru+Mumínek 16+5 tt  

 
Twiggi
Kelišová 6234 příspěvků 17.03.08 11:47

Kotě - ani nevíš, jak se těším!!!!! Už aby to bylo, mám za sebou teprve půlku!!!!

Maru - no to sis teda „užila“ tak snad ti už bude dobře!!!!

Zdeni - koukám, že to taky nemáš jednoduchý!!!!

 
Twiggi
Kelišová 6234 příspěvků 17.03.08 11:50

Maru - zlobí, zlobí!!!! A s těma soudama přestávám mít na to všechno nějak sílu, táhne se to už čtyři roky a mám pocit, že je to čím dál tím horší!!!! Teď mi ho odročili až na červen!!! Fakt hrůza!!!!

 
Maru
Závislačka 3427 příspěvků 17.03.08 11:57

Twiggi  no nezbývá než popřát se soudama pevné nervy, po 17ti letech souzení o dům a teď co už přes 2 roky čekáme na vyjádření soudy ústavního ti ani nic jiného popřát nemůžu. Je to fak síla a je to k vzteku. Snad se to u vás brzo pohne.
Pohlaď Johnnyho a užívej si s ním, protože jinka by jsi přišla o nervy :-O a Johnny zaručeně rozveselí, nepletu se?
 Maru

 
zdenca1
Ukecaná baba ;) 1999 příspěvků 17.03.08 12:20

No MARU mne sa este teda nestlo ze by som zazila taku/romanticku :-)/ noc ze by som sa az po stene skrabala :-))) ale tusim ze si ju zapametas este hodne dlho :-))Ale aj tak zelam nech su tie noci uz kludnejsie! :-) a aj dni!  

TWIGY no mame to take ake si to spravime.....ni­ekedy si poviem ze by som ho najradsej zbalila a poslala spät k mamicke…pretoze on potrebuje len ten klud,ticho,te­plo,TV,svoje zaluby,priatelov a pracu a ten all inclusive a este aj pochvalu a povzbudzovanie aj za normalne veci/teda podla mna normalne akoze napr.bez rozkazu povysava/ a toho sa mu tu casto veru nedostava.Zial ja nepotrebujem dalsie dieta ja som si ho vybrala za partnera o ktoreho sa mozem opriet s ktorym sa dokazeme tolerovat spolupracovat pripadne s ktorym sa dokazem aj smiat este aj v neskorsom veku…a to zistujem ze ja mam byt ta silnejsia....­.niekedy sa nedokazeme ani rozpravat a casto riesime veci e-mailom :-((( Nevidim tu buducnost ruzovo…uz som velka predsa :-))Ale sisu ma velmi rad a ona ho priam zboznuje.Ale toto je uz u nas historia len z mensimi obmenami sa to toci stale dokola.Zda sa mi ze sme prave to male percento ktore ked sa im narodilo dieta ich rozdelilo.

 
zabucha
Zasloužilá kecalka 811 příspěvků 17.03.08 12:30

ahojky zebřičky.
Kotě - krásné fotečky. moc vám to sluší..
Maru - teda to musela být noc.. ale mě se to taky stávalo, že mi něco vyloženě nesedlo a pak sjem se trápila.. někdy i teď - ale teď je to spíš žáha a nemůžu toho sníst moc jak mám plné břicho Lucinky, tak tláskám páté přes deváté po chvílích :-(( pás jsem neměla, ale taky jsrm slyšela chválu. jo a ta kolegyňka co porodila..- teda to je pěkný kus chlapa!!
Twiggy, Zdeni - holky, jo s chlapama jsou to někdy trápení.. držte se!
LuciaM - Radko je chlapák :-))
holky já jsem jako na ústředně.. všichni mi volají jak to s náma vypadá. je to celkem komické. :-) včera manža složil postýlku, je krásná, mám z ní velkou radost, tak se tady kochám. měli jsme taky návštěvu, manži bráchu s rodinou a skoro tříletým synovcem Járou - to byla sranda. pořád mi chodil hladit bříško a dával mu pusinky, bylo to roztomilé :-))
jinak se cítím celkem dobře, tak uvidíme co ve středu..
mějte se žabucha, mimi 37+3tt  

 
Twiggi
Kelišová 6234 příspěvků 17.03.08 13:02

Maru - no koukám, že si taky užíváte!!!! Fakt čestký soudnictví, to je prostě paráda!!! Jo Johnny se moc hladit nedá, teda pokud není unavenej, to pak jo, ale jinak se pořád ohání a chce kousat!! Už aby ho tohle přešlo!!! Jinak už je těžší než Twiggina a určitě i delší, musím ho zase vyfotit, abych měla památku!!!

Zdeni - tak to jsi na tom hůř než já!!!! My se prostě jenom teď nedokážeme dohodnout na ivf, Dan tím že jedno dítě má to vidí jinak než já a přijde mu to hodně peněz s nejistým výsledkem, což fakt je a já jak stárnu, tak nějak čím dál tím míň se mi chce o mimi bojovat! Takže si svoje mateřský pudy vybíjím na psech, chudáci!!!! A teď jak máme Johnnyho tak to vůbec!!!! Stejně musím říct, že je to nejlepší dárek jaký jsem kdy dostala!!!

Žabucho - však oni se dočkají :o)))

 
TinaH
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 17.03.08 13:15

Ahoj holky,
zdravím při pondělku,

Luci-máš moc krásného chlapečka!

Twiggy-nezabralo by na partnera,kdybys mu vysvětlila,že máš o něj strach? /aby neměl pocit,že jde jen o peníze/

Kotě-jsem ráda,že jsi v pohodě,však si užívej klidu,dokud ještě můžeš.Já se taky snažím,protože pak to bude kolotoč :-)

Maru-je mio tě líto,ale nemohl to být třeba i podrážděný žlučník?No,hlav­ně,že se ti ulevilo.Jestli můžu k tomu pásu-zrovna na eMiminu jsem si všimla inzerátu,paní byl ten pás velký,tak mi ho  nepoužitý prodala za 400,– /Pc 1000,–/ Je to značka Anita.A je pravda,že by se neměl nosit bez přestávky.

Zdenca-nemáš to jednoduché,ale všude je něco,znáš to.Jistě zas bude lepší období.

Zabucho-třeba si chce Lucinka počkat,až bude venku stálejší počasí :-) Jsem moc zvědavá,co ti řeknou na kontrole.

Tina+mimi 27.t.

 
Twiggi
Kelišová 6234 příspěvků 17.03.08 13:31

Tino - tak to nevím, jestli by to zabralo, on jako blázen nejezdí a abych se přiznala, tak mít peníze, tak mě to láká taky!!! Když jsem ty motorky viděla, tak bych si hned vybrala, řidičák mám, ale už jsem na tom hrozně let nejezdila, tak bych se to musela znova naučit!!! Ale stejně je to zatím bezpředmětný, nejdřív musím rozdělit majetek s bejvalým a to bude ještě dost dlouho trvat, takže zatím je čas!!!

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama


Reklama