Zebřičkový - perníčkový deníček - Maru 34.díl

Snažení

Ahojda zebřičky, Tak a začal nám advent a já myslím, že je nejvyšší čas napéct perníčky na vánoce. Proto jsem se rozhodla perníčkům věnovat dnešní deníček.

A taky jak řekla Kaitlin v minulém deníčku ? musíme myslet na něco jiného než na miminka, takže holčinky hurá k troubám :-DDD Myslím, že než napečeme a ozdobíme kupu perníčků, přehoupne se nám ta doba čekání jedna dvě :-D A teď chvilka historie:

První výrobky z medu vznikaly vlastně už tehdy, když člověk poznal med, mouku a oheň. Už pravěký člověk přišel na myšlenku spojit mouku s medem a v hliněné formičce upéci z tohoto těsta sladký koláč. Med a výrobky z něho patřily mezi nejstarší pokrmy člověka.
Starověké národy považovaly med za stravu bohů, a proto jim při obětních slavnostech obětovaly medové pečivo. Antičtí Řekové při slavnostních příležitostech rozdávali perníky různých tvarů. Také v egyptských hrobkách se našlo medové pečivo.
Perníkové těsto je výborným materiálem na formování. Jeho výbornou vlastností také je, že ani syrové, ani upečené stářím neztrácí na jakosti a chuti, ale naopak zlepšuje se. Perníkové těsto je možné dlouho uchovat čerstvé, chutné a poživatelné. Právě tyto vlastnosti perníkového těsta přímo vybízely formovat z něho nejrozmanitější figurální tvary a později zvýrazňovat výjevy a příhody tehdejšího společenského života. Umělecký význam mělo perníkářství až v 16.století. Jeho význam a sláva vyvrcholil v 17. a 18. století, až do poloviny 19.století, kdy se rozšířilo po celé Evropě. S rozvíjející se cukrářskou výrobou od konce 19.století nastal úpadek kvality perníkářské výroby. Řezbáři přestali vyrábět dřevěné formy, o které již nebyl zájem, a hledala se snadnější a rychlejší cesta výroby pomocí vykrajovátek a zdobení barevnými bílkovými a levnými klihovými polevami. Perníky byly polepovány papírovými obrázky nesčetných námětů, zdobeny kulatými zrcadélky, staniolem,nebo zdobeny v kombinaci se sněhovým pečivem.
Našla jsem pro Vás několik historických receptů na perníčky a nedá mi to se s Vámi nepodělit, tyhle recepty mě fakt dostaly?..
Medové těsto I.
5000 g medu
4500 g pšeničné mouky a 500 g žitné mouky

Medové těsto II.
2500 g medu
2500 g sirobu
500 g vody
4000 g pšeničné mouky a 1000 g žitné mouky

Tak co Vy na to? To jsou megadávky, to by jsme do vánoc měli o zábavu postaráno, ale teď zase trošku váženě.
Napíšu Vám můj osvědčený recept na měkké perníčky, ale musím upozornit na jednu věc. Já bydlím v domečku, perníčky mám ve ?špajzu? a tam jsou měkké od upečení po pár dnech. Ovšem švagrová si je odvezla do bytečku v paneláku a hrozně rychle jí zkameněly. Ale i tak mám pro Vás radu ? do krabice k perníčkům dát krajíc chleba a nebo rozkrojené jablíčko a perníčky změknou taky.

Takž Vám pro jistotu napíšu můj receptík (kdyby se Vám náhodou nezdály ty recepty předchozí :-DDD)

1 kg hladké mouky, 400 g moučkového cukru, 400 g medu, 4 vejce, 2 lžičky jedlé sody, 3 lžíce koření (skořice, badyán, anýz, fenykl) nebo se prodává přímo koření do perníčků

Mouku smícháme s cukrem, jedlou sodou, kořením, přidáme tekutý med a rozšlehaná vajíčka. Vypracujeme těsto, které necháme 2 dny odležet (je to lepší ale není to nutné). Rozvalujeme pro menší tvary na 2-3 mm, větší tvary 3-4mm, potíráme vajíčkem (někdy se doporučuje i tukem) a pečeme 10 minut při 200°C.
Perníčky se můžou potírat vajíčkem hned po upečení, když jsou ještě horké, ale pak zvažte riziko zdravotních potížích, i když už jsem to tak taky dělala a nikdy nám nic nebylo :-D

Bílková poleva: na 1 bílek potřebujeme asi 200 g moučkového cukru, šťávu z jednoho citronu a může se přidat trošku maizeny-škrobu nebo lžička rozpuštěné želatiny (poleva lépe tvrdne a drží)
Bílek, citronovou šťávu a želatinu nebo maizenu dáme do nádobky a za postupného přidávání cukru mícháme vařečkou nebo nerez lžičkou až do potřebného zhoustnutí. Dávku cukru regulujeme podle velikosti bílku. Mícháme asi 3 minuty. Zvednutím vařečky zjistíme správnou tuhost. Poleva vystačí zhruba na ozdobení 4 plechů perníčků.
A když chcete polevu barevnou stačí přidat potravinářské barvivo.

A kdo má strach z bílku a salmonely může použít polevu

  • citronovou (180 g moučkového cukru, šťáva z jednoho citronu, 2 lžíce horké vody)
  • rumovou (180 g moučkového cukru, 1 lžíce horké vody, 2 lžíce rumu)
  • pomerančovou (200 g moučkového cukru, šťáva z jednoho pomeranče, 2 lžíce horké vody)
  • kakaovou (150 g moučkového cukru, 2 lžíce horké vody, 1 lžička kakaa) v kombinaci s bílou polevou můžeme dělat i mramorování

Já zdobím perníčky jen polevou bílou případně kakaovou nebo čokoládou. Mě se moc nelíbí hodně barevné cukroví, jsem pro jednoduchost.
A ještě se musím trošku pochlubit, když je čas peču dětičkám perníkové chaloupky. Měly by jste vidět ty zářící očička :-)) Minulý rok jsem se opravdu vyřádila a na střechu nalepila bombonky, udělala jsem kousek plotu z lízátek??.. prostě perníková chaloupka a chyběla jen perníková čarodějnice :-DDD

A ještě si vzpomínám, taky občas dělám perníkové stromečky na ozdobu stolu. Napeču hvězdičky od největší po nejmenší a ty se pak skládají na sebe a zdobí se polevou. Vypadají pak jak zasněžené.

Tak to jsou tipy na pečení perníčků a těším se až budete všechny psát jak se vám to podařilo. Takže zebřičky hurá k troubám ať zaženeme všechny chmury, smutky, stesky??????????? zase bude lépe a já vím, že se prostě dočkáme všechny :-)))

A ještě zpráva z našeho víkendového života : baštím clomhexal, mám obvyklé návaly a těším se, že to tentokrát vyjde, zatím jsem optimista :-O O víkendu jsem byla u bráchy a mooooooc jsem si užila dětiček, maličkého 2 měsíčního synovečka jsem švagrové půjčovala jen na kojení :-D moc mě bavilo si ho chovat, držet ho za ručičky a jak mi mačkal prsty, no však to znáte????????. Jsem nabitá miminkovskou energií.

Ještě připomínám srazík:
SRAZÍK V PRAZE

Došlo ke změně a po domluvě s maminama s dětma se srazík přesouvá do KENNY klubu v Chodské ulici čp. 12.
Máme to tam rezervované od 16ti do 19ti hodin. K dispozici máme rychlovarnou konvici a nádobí. (jídlo a pití přinést vlastní !)

Je to roh Lužický a Chodský, nejprve je růžovo-oranžová hospoda (k nepřehlédnutí) a potom následující vchod je už tam :-).
Pro cestující MHD je to z Náměstí Míru popojet jednu stanici tramvají č. 22 do stanice Jana Masaryka a odtud kousek pěšky.

prozatím slíbena účast:
Maky s Terezkou
Brusinka s Janičkou
Amálka s Amálkou
Ulrika s Andrýskem
Lucije s Vojtíškem
Petulka s Klárkou
Lipka s Marušku a bříškem
Petulinka s bříškem
Bohunka
Maru
Kaitlin

Mějte se moc krásně a pište pište pište??.. ahojda Maru

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
claudia02
Ukecaná baba ;) 1124 příspěvků 29.11.04 21:30

Cooo??? že bych byla první lovec tolik očekávaného deníčku, který naschválníčci zpozdili??? Musím to jít omrknout a pak pročíst :--))

Claudie

…mimořádně přihlášená neanonymka, když se chce, tak to jde !

claudia02
Ukecaná baba ;) 1124 příspěvků 29.11.04 21:41

Chi chi, tak já mám snad fakt historicky hystericky první komentář u Maru v deníčku :--))) , hystericky proto, že to znamená, že jsem nejnetrpělivěji vyhlížela deníček až jsem vyhlídla!!!
Maru, perníčky, jéé, ty já můžu, to je moooc hezký téma, tak u nás to chodí tak, že zavedený systém je: moje maminka napeče a nezdobí, já nenapeču, ale zdobím, takže když to dáme dohromady, je z toho krabice perníčků jak má být, já se nestarám absolutně o recepty, ale moje maminka peče samozřejmě ty nejlepší , polevu dělám a uznávám pouze bílou a dál žádný přeplácávání a jeden předvánoční večer se zavřu doma, rozložím to po celé kuchyni, rozmíchám polevu a pak až tak do jedné či do dvou do noci s vyplazenou špičkou jazyka dávám průchod fantazii, no doufám, že jednou nebude někdo jako grafolog z písma dělat rozbor z perníkových obrazů, jistě by se divil.

Tak holky honem pište, ať zvládnem tu stovku i od úterka!!!! Jo a k Pojišťovně štěstí musím napsat, že mě včera pěkně míchli, dějově se to neposunulo ani o fň, to byl akorát natahovací díl o ničem aby nabudili lidi na finiš :---)))

Ahoj
Claudie

…stále ještě přihlášená :--))

Maru
Závislačka 3427 příspěvků 29.11.04 21:56

Ahojky zebřičky, tak jsme se konečně dočkaly, huráááááááááá­ááááááááááá
Claudie jo takže první příspěveček je tvůj .-DDDD tak ať to stíháš v každém deníčku. Jsem ráda, že se tu našel další „maniak“ na zdobení perníčků, tak jak jsi to popsala to vypadá i u nás. Manžel to komnetuje slovy „aha, máme tvůrčí období to zas bude večeře kdo si co najde“ :-DDDDD
Tak tolik do nás, ale jestli se bude určovat z perníčků povaha a vlastnosti tak do toho nejdu, kdo ví co by vyšlo :-DDDD

Jinak vám musím holčinky říct, co jsem na sobě vypozorovala. Když jedu na návštěvu za miminkem tak to celou dobu zlvádám na jedničku, užívám si dětiček a jsem šťastná a nabitá energií. Ale když se pak vrátím domů, tak mě přepadne takový nějaký smutek aniž bych o tom přemýšlela. Začnu mít špatnou náladu a jsem podrážděná. Lae nebojte včera jsem to nakonec zvládla, přeci se nenechám zlomit, jen jsem chtěla vědět jestli někdo nemá stejné pocity :-)

Jo a chluby chluby právě před chvilkou jsem nasavovala krásný fialový tričko se želvičkou, je super :-DDD
Tak já půjdu spinkat jinka vám tu budu povídat do rána :-O mějte se krásně a zítra prosím odžeňte to dnešní zpožděníčko Maru

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.11.04 22:06

Ahojky perníkářkové zebřičky,

dnes jsem první :-) Maru hezký deníček a i já Vám hned v úvodu napíši náš recept na medové perníčky (pro porovnání):

65dkg hladké mouky
25dkg práškového cukru
10dkg medu
4 vejce
5dkg Hery
lžička jedlé sody
lžíce skořice
10 tlučených hřebíčků
trochu anýzu, zázvoru a nového koření

poleva : 1bílek+7dkg cukru moučka (kakao, barvivo) nebo koupím onu citronovou polevu a zamýchám do ní jeden bílek a parádně drží.

Mimochodem inspiraci se meze nekladou, každá si můžete upéct třeba i to své vysněné mimi :-D)))

Také hlásím, že mám už nějaké dárky. O víkendu jsme navštívili Ikeu. Tak to jistil držák na ručníky a další praktické doplňky do koupelny.
Pro 3-letou neteřinku jsem v H&M vybrala bl. modrou fleesovou mikinu u krku na zip a lemovanou růžovou a růžové sametové tepláčky.
No krásné:-), tak ráda bych už také nakupovala svému dítku:-(, tak alespoń neteři.
U nás nic nového, krom toho, že v pátek se manža pěkně zhulákal a mě v neděli bolela strašně hlava(ovšem migréna nebo léky).
Baštím zatím Proveru - tak co s tím já pak provedu?
Teda, já už mám dost, popíjím si tady sklenku červeného Glogg z Ikei:-))) a to musím ještě cvičit Mojžíšovou.

Pá Alex

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.11.04 22:09

Teda já než jsem se rozkoukala tak mi to Claudie vyfoukla:-))).
 Alex

Rafuska
Zasloužilá kecalka 693 příspěvků 29.11.04 23:11

Ahoj Zebřičky!
Zase je tu nový týden. V pátek jsem uvila adventní věnec a věnec na dveře. Moc mě to potěšilo.
Včera jsme byli na návštěvě u kamarádů. Mají tříletého a ročního syna. Bylo to s nimi moc příjemné. Nejraději bych u nich byla minimálně ob týden. Moc mě to nabilo. Je mi moc hezky. A pokud se nám povede miminko, mám slíbenou postýlku.
Začala jsem si kupovat žitnou mouku a na ní je recepr na perníčky. Vyzkouším to. Snad se mi povede i poleva. dělala jsem ji jenom jednou a vůbec mi neztuhla. Asi jsem nebyla dost trpělivá. A cukroví udělám víc druhů, ale poloviční či třetinové dávky. Jsme jenom dva, tak nemusím potom strhat váhu.
Přeju hezký den.
Rafuska

Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 30.11.04 01:10

Jinak děkuji za gratulace k svátku pro tu naší dračici.

Maru jak budeme slavit??? To ještě pořádně nevím a tatka a volno??? Ha ha? měl min úterý a přijel domů po 19 hod protože celej den lítal po zákazníkách. Co je ted každém den v Praze tak nestíhá pak svoje zákazníky a dohání to po nocích a o víkendech?
Takže doma určitě nebude?když neuteče :D:D:D
Ale určitě bude nějaká dobrá véča. Jela bych do číny do Debře k Mladý Boleslavy?tam je mnamka :D. Chtěli jsme tam jed na výročí, c jsme měli ted 18 listopadu ?.Jen je to ted složitější s Kačkou, usíná na 20 hod a pak jed ještě takvou dálku? jedině dát babi at jí dá i spat? no uvidime.

Jinak já ještě neodletěla, ale nevydržela jsem a testovala a vypadá to že asi nic?tak uvidíme?ale? už by to mohlo vyjít :D

Jinak se přiznám , že já perníčky UŽ nepeču? u nás byli dva pokusy a pokaždé neúspěšné. To je raději koupim :D
Jednou jsem je mohla dát želvám ninži :D aby s nima zabíjeli? a podruhé to samé :D .. měla jsem je pak v dóze že je budu strouhat do rajský :D

Ale láká mě to a hlavně je mám ráda. Dostala jsem ted vyzkoušený recept od známý, ale ted už je na ně asi pozdě a ani nějak není čas. Budu ráda že stihnu to ostatní, ale až bude Kačka větší tak je určitě budeme dělat.

Bože tolik hodin. Jdu zkusit usnout? ráno na mě myslete? jestli si to nerozmyslím ?.
Ale snad takovej srab nebudu? :D:D:D

Ahoj a dobrou noc Jarča a Kačenka

Kaitlin
Zasloužilá kecalka 972 příspěvků 30.11.04 07:29

Ahojda!!!

Tomu říkám vánoční téma :-D Hezky jsi mi padla do nálady, už se těšim až začnu péct, určitě tomu neujdu, perníčkama jsem už u nás vyhlášená… :-D A já mám na ně takový fígl panelákový, protože by se s nima jinak dalo určitě zabíjet, že je šoupnu v kartónové krabici na balkón. Mňam, jsou pak tak báječný… :-) A na ten balkón potom šoupu v plechový krabici i cukroví. Vydrží delší dobu jako čerstvé.
Polevu na perníčky jsem si loni obarvila barvivem, ale nebojte, i já nesnášim přeplácané barevné cukroví. Měla jsem to obarvené na světloulinkou ledovou modrou, růžovou a žlutou. Dělala jsem tím podklad na velkých zvonečkách (cca 12cm) a na to už zdobila bíle, dávám je jako PFky.

Musím se vám taky pochlubit jak jsem se vyřádila o víkendu.
Tak za prvé, už mám téměř všechny dárky, to koukáte, co? No já taky :-D a proto jsem si začala vyrábět na dárky krabičky. To zíráte, co? :-DDD Jsou to krabičky z kartónu (ideální krabice od kancelářského papíru) a jsou celé ozdobené tzv. ubrouskovou technikou. (akrylová barva, krakelovací lak, balakryl, lepislo, ubrousek, lak - k mému překvapení je výsledek úžasný)
Já si každý rok vymýšlím něco nového na balení dárků a myslím, že letos opět překvapím :-) Přes krabici už jen uvážu stužku.
Jo a pochopitelně jsem nezvládla umýt okna. Omluvila jsem si to taky tím, že pršelo :-D Hmmm, budu muset na ně vlítnout…

Dnes by měli přijet na návštěvu neteře. Teda pochopitelně i s rodičema :-) Už se na panenky těšim. V pátek jsem je byla koupat a jsou to zlatíčka…

Všem krásný den! :-)
Kaitlin

monicka01
Kecalka 266 příspěvků 30.11.04 07:41

Ahojky zebřičky:-)
opravdu krásné téma - úplně cítím jak to voní:-) No asi budu jediná, která perníčky nepeče. Ostatně to u nás v rodině není zvykem. Abych řekla pravdu tak mi to ani nechutná. No doufám, že mě tímto výrokem neukamenujete :D)))) Zase se musím přiznat, že mám doma recept s návodem na krásnou chaloupku a ty stromečky jak je popisuje Maru. Je to z toho důvodu, že až bude dítko - dítka ( moc, moc, moc ) větší, tak budeme péct a vyrábět a podobně. Bude to mít tu výhodu, že když to bude tvrdé - něco jak popisuje Jarča, tak to nebude vadit - hlavně, že se to bude líbit :D))))))

JInak u mě triple testy dopadly na 1***** Já stejně vím, že to všechno s miminkem dopadne dobře:D)))) Teď se Vámm budu hlásit dost skromě, ale nebojte čas si udělám:-) Od zítřka jsem doma na neschopence. Nic mi není, ale potřebuji klid a tady v práci ho nemám ( stále se rozčiluju :D)))) ) a to nemám zapotřebí :D))))) Ať si na to najdou jiného bl…ce

Monika

Lostris
Závislačka 3625 příspěvků 30.11.04 07:55

Ahojky!

Tak jsem se nejdříve byla uklidnit v minulém deníčku, že ten můj komentář někdo četl, že jsem ho nepsala jen tak, pro nic za nic :-)))). Vendelína si mě sice spletla v Maru a přisoudila ji hru bowlingu, ale to neva :-).

Maru, jako vždy jsi opět nezklamala :-))) a deníček je zase super. I když nevím zda se na peční vrhnu. Stále veřím, že mě manžel předběhne a bude vládnout v kuchyni :-).
Tvé pocity s dětmi a bez nemůžu posoudit. Nemám kde, abych vyzkoušela v praxi :-). Ale chápu tě, když od dětiček odcházíš, máš pocit prázdnoty, prostě, že ti něco chybí…
Jelikož nemám zkušenosti, mohla by jsi mi objasnit - nasavování trička????? Jak to probíhá, co z toho vznikne?? Díky.

Claudie, stejně ti to s tím zadkem nevěřím :-))).
Pojišťovnku štěstí nesleduji, už mě odradil první díl, nelíbil se mi. Já mám závislost na Pohotovosti - díly si nahrávám :-).

Alex, tak to se máš, že už máš nějaké dárky. Já stále NIC.No a hlavně nevím ani, za co je pořídím, máme nějakou finanční krizi.

Jarčo, tak držím, ať neodletíš.

Rafuška je koukám další šikulka, uvila adventní věnec.

Zatím páááááá
Lostris

LuckaD
Kecalka 205 příspěvků 30.11.04 08:01

Ahojte. Musím sa pridať k ostatným, táto téma je skutočne krásna, už cítim ako prichádza tá pravá vianočná nálada. S manželom budeme spolu 3 vianoce. Tie prvé sme boli u svokrovcov (tam sme žili skoro rok), tie druhé boli vlastne naše prvé v bytíku (zatiaľ iba prenajatý, ale chystáme sa s tým niečo robiť). Ja som medovníčky nepiekla ani nepamätám. Ked som bola slobodná, pekávala ich mamina, ja som so sestrami zdobila. U svokrovcov perníky nepečú, no a minulý rok som akosi nemala na ne čas. Práve včera som rozmýšlala že by som mohla skúsiť moje „oficiálne prvé perníky“, manžel to však skomentoval tak, že nemusím ak nechcem.
Myslím, že už niektorý recept využijem - ako dlho pred vianocami pečiete? Mama pekávala začiatkom decembra, takže to by som už mala pomaly aj začať.

Inak na našom stole nemôžu chýbať vanilkové rožky, zlepované pečivo, medové rezy, no a asi spravím aj 3-bit (vynikajúci zákusok) a Margot.

Dnes mám dosť napätý deň, hned z rána ma pobolieva v podbrušku, tak sa tajne modlím, aby mrcha nedorazila (mám 27 deň cyklu).
Takže zatiaľ končím. Prajem krásny deň.

Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 30.11.04 08:20

Ahoj holčiny,

tak z aprvé… zubař se nekoná… zaspali jsme :D … vstávačka v 7,30… což už docela pozdě na bolestivý…
a za druhé… v noci jsem odletěla… no takže Manžílek dostal červenou k narozeninám… musí počkat do vánoc :D

tak já se letím převlíknout … já jen aby jste netrpěli za mě s tím zubaem :D:D:D:D:D:D
docel mám radost že jsme zaspali…ale jen do tý doby nez to zacne bolet :D

tak ahoj Jarča

Marka
Ukecaná baba ;) 1817 příspěvků 30.11.04 08:54

Ahoj Zebricky.

Tak jsem vcera vyhlizela novy denicek a on nikde. Dokonce jsem se prihlasila i doma na net, abych to zkontrolovala vecer. :))) Jsem zavislak, ze?

Maru: Krasny denicek, vonavy!!! Bohuzel u nas se peceni a zdobeni pernicku neni tradice a hlavne nikdo pernicky neji. U nas vedou vanilkove rohlicky, vinne cukrovi a orechove rohlicky s kremem. Ale treba jednou, az budu mit deti, tak se na to taky vrhnu a budem tvorit chaloupky atd… :)))

LuckaD: My taky letos slavime 3. společné Vanoce :) Doufam, ze budou tak hezke jako ty predchozi. :)

Lostris: Ani mi nepovidej o nakupovani darku. Ja bych rada nakoupila, ale taky nemam za co - byla jsem minuly mesic a pul nemocna a samozrejme, ze nemocenska mi prijde az 23.12. - za oba dva mesice :((( Takze to vypada,ze nakoupime az tesne pred vanoci :((( A to ja nemam rada.

Monicka: Juuu, tak to gratuluju k vybornym vysledkum a hlavne si hezky doma odpocin, ne abys lezla po oknech !!!!

Kaitlin: Teda ty jsi holka sikovna. Ta dekupaz - ubrouskova metoda - je super napad, vid? Kamaradka ji pouzila snad na vsechno v byte a maji to doma moc krasne. Dneska je uz dobry vyber ubrousku, takze si clovek fakt vybere. Jestli te to bavilo, tak nekdy zkus treba oubrouskovat kvetinace apod. Je to fakt hezke. Ty se mas, ze uz mas darky… ja chci takyyyyyy!

Rafuska: My to mame podobne jako ty! Detatko zatim nikde, ale postylku uz mame na pude - dostali jsme ji od znamych :)

Jinak holky, ty hormony zabraly, takze jsem v sobotu odletela na MS. Takze je videt, ze ucinkuji na to moje nespolehlive telo :) Je to nezvyk - po pul roce .....

Jo, milacek mi objednal novy mobil, tak mi prijde uz tento tyden :) Juchuuuu :) Ja jsem si moc prala „véčko“, tak mi objednal Samsung E700, je moc krasny. Budu ho mit jako pod stromecek, ale uz ho budu pouzivat, nebot jsem byla nucena prodat muj stary telefon (on teda nebyl stary, mela jsem ho jen 3 mesice, ale nebyla jsem spokojena - Sony Ericcson Z200), tak jsem do zitrka nebo do ctvrtka bez telefonu. Ale to vydrzim. :)))) I kdyz si pripadam jako bez ruky......
Holky, taky to tak mate? Jako ze kdyz doma zapomenete mobil, jste jako bez ruky, bez hlavy…:))) Ja jsem desnej zavislak na mobilu. Jsem u Oskara, mam mesicni tarif za 1000 Kc (5 hodin voleneho volani do vsech siti) a k tomu provolam jeste 3000 Kc. Jsem hodne dobry zakaznik :) Ale Tomas ze me roste!!! Vzdycky schovavam ucet :) a on vzdycky dava oci v sloup :) On provola strasne malinko......

No, tak jsem se zas rozepsala. Doufam, ze v tomto denicku zase pokorime 100!!!!

:))

Preju vam, at vam to v praci utika.

Marka

baruskaII
Zasloužilá kecalka 605 příspěvků 30.11.04 09:09

Ahoj zebřičky,
to teda byla doba než se deníček objevil, včera jsem tu byla snad 1000×, ale to čekání za to stálo, je to super deníček.

My máme takovou vodáckou partu a asi tak před 15-ti lety se ženský začaly scházet a péct dohoromady perníčky, byla vždycky hrozná prčka, popíjela se Becherovka a vykládaly se babský drby. Jenže naše kamarádka se před čtyřmi lety utopila na Slovensku, tak od té doby se to takhle dohromady nekoná, naštěstí my s mamkou dodržujeme i nadále tuhle tradici. Loni jsme měly celou perníkovou vesnici - 4 velké chalupy a 22 malých chaloupek - no děsná fuška. Stějně je to krásná tradice. Vždycky s mamkou při tom vzpomínáme na tu naší kamarádku, trošku si popláčeme, říkáme, že tím, že jsme si poplakaly jsme všechno špatný v tomhle roce ukončily. Příští víkend pečeme, tak se moc těším.

Maru: Naprosto tě chápu s tou náladou po návštěvě miminka. Manžel teď raději jezdí za vnukem sám, já jsem vždycky během návštěvy děsně šťastná a od mimi se vůbec nehnu, ale potom doma. Je to asi blbý, ale tak tam raději jezdím, co nejméně.

Kaitlin: Taky bych chtěla být tak šikovná. Moc ti závidím, to musí mít obdarovaní radost už jen z těch krásných krabiček.

Monicko: To je super, že testy dopadly dobře. Miminko bude určitě zdravé a krásné. Je dobře, že jsi zůstala doma, nervy ti nikdo nezaplatí a zdraví miminka už vůbec ne.

Lucka: Moc ti přeju aby mrcha červená nedorazila alespoň dalších 9 měsíců.

Jarča: Jsem objednaná k zubařovi na příští týden, to není špatný nápad zaspat, už teď z toho mám noční můry.

Marka: To je super, že alespoň někdo má radost z MS. Nedostat ji půl roku je ale taky super. V pubertě se mi podařilo zhubnout asi 55 kg, tak jsem po zhubnutí vážila 60 kg, mám 173 cm a docela těžké kosti, tak jsem vypadala jak anorektička, ale nejlepší bylo celý rok bez MS jó to byla super doba. Od té doby jsem zase 45 kg přibrala a 40 schodila. Jednou nahoře, jednou dole, šílené výkyvy. Teď se už tři roky držím +-7 kg, což je u mě úspěch.

Holčinky, byla jsem o víkendu na chatě s partou a byla tam moje oblíbená čtyřletá Adélka a nakreslila nám všem moc krásný obrázek. Naskenovala jsem ho a dala do fotogalerie na www.rodina.cz/snazilky. Ještě tam skočím a svojí galerii odtajním, aby se tam dostaly všechny holčinky a viděly ten výtvor.

Bára

baruskaII
Zasloužilá kecalka 605 příspěvků 30.11.04 09:11

To jsem to krásně skopala, adresa je:

http://rodina.cz/snazilky

Bára

Vendelina1
Povídálka 48 příspěvků 30.11.04 09:57

Ahoj holky!V prvé řadě bych se chtěla omluvit LOtris za tu trapnou záměnu s Maru!Já jsem trošku zbrklá a píšu po paměti, tak mi to ujelo!Nezlobíšse moc?:-))))
Deníček je sice krásně voňavý, ale mě to pečení moc nebere.Letos stejně moc Vánoce slavit nebudem, prottože loni když jsme byli sami dva, tak nám to přišlo ta nějak líto. Takže já udělám mini výzdobu, ani stromek nebude, upeču dva plechy strouhaného koláče a to nám bohatě stačí. Je to hrozně dobrá, ale drahá buchta, tak si ji dáváme jen na Vánoce. No stejně jindy nepeču.Holky, včera jsem byla na HOrem Pádem a bylo to moc pěkné a poučné. A to malé miminko, co ho tam našli!!To byl miláček prťavý!! No a zase tam byla ženská, co se zbláznila z toho, že nemohla mít děti. Ach jo..

Kaitlin: kašli na okna!Vyper záclony ať to hezky voní a pořádně je zatáhni. Já bych je taky měla umýt, jenže já byldím na vesnici a když sousedi zatopí, tak je mám zase černé. Takže Sisifovská práce a na to mně neužije.

Monicko:moc gratuluju k výborným testům. Je moc fajn, že ´jsi tak statečná a opptimistická!Ať ti vše ostatní taky tak dobře dopadne!

Lucka: AŤ ta mrcha nedorazí!!!!!!!!!!­!!

Marka: Taky jsem odletěla na MS. Véčko je moc krásné, ale prý na prd. Hrozně rychle se opotřebovává, ale třeba to jsoujenom fámy!!

Maru: s těma miminkama jsi to fakt trefila. Já taky navštěvuju kamarádky s mimi a jakmile dorazím domů, tak jsem protivná a mrzutá. Manžel už to vždycky nějak vytuší, tak mě nechá být, ale štve mě to. Přijdu domů z toho vesela a voňava a jsem zase „sama“.

Jinak jste holky všechny moc šikovné. Tolik tvůrčích schopností najednou!Já se tak maximálně chystám na adventní věnec, ale jinak se těm Vánocům letos opravdu věnovat nechci. Ale salát si neodpustím!!
Mějte se moc krásně a pište, ať mám celý den co číst!!
Vendelina

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.11.04 10:14

Ahoj perníkářky ;-),

to jsem ráda, že se deníček objevil, teda ale toulal se nám pěkně dlouho! Tak jdu honem nachytat perníkový rozumy. Chystám se na to tento nebo příští víkend, ještě uvidím jak mi to vyjde. A jak mi minule poradila Kaitlin, budu se na to těšit, aby mi to čekání líp utíkalo a nemyslela jsem pořád dokola na to, jestli se se mnou něco děje nebo ne :-).

Maru: úplně jsi mě naladila s těma stromečkama. Jeden rok jsme je s mamkou takhle dělaly, ale už je to dávno. Na stole to vypadá opravdu moc pěkně. Letos si nebudu hrát s chaloupkou, tak zkusím aspoň stromečky. Dobrej nápad! :-)

Claudie: tak vyplazená špička jazyka a volný průchod fantazii? :-D, jako kdybych viděla sebe! Jé já už se tak těším, jak bude zase všechno zapatlaný…

Kaitlin: ty jsi šikulka! Ty krabice musí být super. No, ale že už máš nakoupené všechny dárky, tak to mě odrovnalo :-). Já nemám ještě ani jeden. Ostudaaa! Hlavně chybí nápad, když už se odhodlám vyrazit mezi ty davy lidí, tak zase nevím CO koupit :-).

Monicka: gratulace k super výsledkům! Však to ani jinak dopadnout nemohlo, ne ;-)? Tak pěkně odpočívej a žádný nervíky. Doma ti bude určitě líp. A občas nás přijď zkontrolovat a poprskat.

Lostris: no, aspoň někdo, kdo je na tom s dárkama podobně :-). A náhodou jsi do minulého deníčku vůbec nepsala zbytečně, taky jsem četla, žes byla na bowlingu, neboj ;-)!

LuckaD: tak držím palce, ať mrcha nedorazí! ;-)

Jarča: Zubař? Pomoooc! Já jdu za 14 dní a musel mě objednat manžel. Je to asi po xxx letech (ani nebudu psát po kolika), sice mě nic nebolí, ale to nemusí nic znamenat, že? Už teď se z toho v noci odkopávám :-)

Marka: s účty za mobil je to u nás hodně podobné :-), zá:,–(ně schovávám, protože manžela by trefilo? Ale mě to vůůůbec neva, taky jsem závislák, hlavně smskovej!

BaruskaII: cože??? Ty jsi zhubla 55kg?

Zatím pá a pište, ať tu stovku zmáknem, když máme za včerejšek celodeníčkové áčko :-))).

Tina

Lostris
Závislačka 3625 příspěvků 30.11.04 11:48

tak jsem zase tady…

Kaitlin, ty jsi šikulka, ty perníčky musely být krásné :-)
Jak píšeš, prostě zíííííííírááá­ááááám. Dárky skoro všechny, polepené krabice..... jsi prostě DOST DOBRÁ :-)). Nechceš přijet k nám??? Myslím se všemi těmi tvými nápady a vlastně můžeš sebou vzít i hotové výrobky :D.

Monicko, tak to je skvělé, že výsledky jsou skvělé :-). Nám je to také úplně jasné, že všechno bude s miminkem vpořádku :-).

LuckoD, prozradíš nám co se za dobrůtku skrývá pod názvem 3-bit (znám jenot ten, co se prodává) a Margot (taktéž z obchodu).
Tak přeji ať tě mrcha mine velikým obloukem.

Marko, mě naštěstí stačí a teď mi to možná nebudete věřit, ale je to pravda, kredit za 350,– Kč, ano vidíte dobře, na dva až tři měsíce. To si nedovedu ani představit provolat 3000,–, to jsi šikulka :-).
Véčko se mi také moc líbí, upřímně závidím :-)).
A bez telefonu odejít z domova mi nedělá problémy, takže závislost mám pouze na emiminu :D.

beruškoII, tak perníková vesnice je prostě bombaaaaa. Musí to být nádhera :-). A tradice to je fakt bezva. U nás se nic takového neděje.
Také na to valím bulvy jako Tina - shodit 55 kg?!?!

Vendelíno, no jasan, že se nezlobím, že jsi poslala Maru na bowling :-)).

Tinno, jsem ráda, že se nesnažím zapnout mozkové závity naprázdno a jsou tady poctivé čtenářky, které se vracejí do minulého deníčku :-))).
Za 14 dni na tebe budeme myslet, uvidíš, že dojde jenom na prohlídku, že zubař nic neobjeví.

Mám hlad, tak prchám.
Lostris

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.11.04 11:54

Ahojda holčinky proužkatý
téééda včera jsem tak usilovně vyhlížela nový deníček a dneska jsem se sem dostala až ted…a tolik komentářů už je tu…
Holky já sem asi fakt barbar, a Moni nejsi jediná, já nejen že nedělám věnce, ale ani se u nás nepečou perníčky a nikdy nepekli, není to zvykem a abych pravdu řekla nechutná mi to vůbec a neznám ani nikoho z rodiny kdo by se po nich mohl umlátit :o)))
Jinak dárků už mám asi tak půlku, teda letos to jde nějak samo, ale asi tím že se konečně každej vyžvejkl a řekl co by si přál, a já už jsem taky dárek dostala, ale předem…digifoťák - konečně…musím se hodně učit abych to do vánoc měla zmáknutý, je toho nějak moc, takže jsem ted jako maniak a doufám že zatím polovičce a psovi nelezu na nervy jak stále lítám po bytě s foťákem :o)))
Jo holky, jsem dnes 26.den cyklu, ach jo, a vypadá to bledě…nevím nevím jestli budu vůbec testovat…příznaky žádné, prsa už nebolí, a bříško taky ne…mám sice stále hlad ale nebudu to přisuzovat ničemu jinému než svojí rozežranosti a nedostatkem sebevůle. Tak já zase letím, ještě jsem nakouknu. Zatím pa
Capri (nejde mi to se přihlásit)

monicka01
Kecalka 266 příspěvků 30.11.04 12:01

Ahojky zebřičky :-)
moc všem děkuji za milá slovíčka a slibuji " čestné pionýrské a na holý pupek ". že budu každý týden hlásit novinky. Oficiálně se s Vámi rozloučím až v pátek - chci mít čistý stůl, ale i svědomí dobře odvedené práce :-) No to jsem naivka co? v dnešní době se čest moc nenosí :D)))))

Jinak žádné splíny - nad miminkama, nad neuklizeným bytem, nad neupečení, nad nekoupenýma dárkama. Nezapoměňte, že jsou vánoce - svátky klidu a míru, ale hlavně lásky. Myslím, že nejkrásnějším dárkem bude obyčejná pusa a pohlazení od milujícího človíčka :-)

Víte kam vedla moje první cesta, když mi řekli, že Kačenka umřela - k mojí neteři. je to divné, ale jen u ní jsem našla takový klid a pohodu. Myslím, že to je tou jejich čistotou :-)

Báro vím, že je to tvoje věc, ale myslím si, že bys měla s manželem jezdit častěji. Nevím jak dalece se v rodině o tvém problému bavíte ( vím je to těžké ), ale představ si, že ty máš mimi a někdo z tvého okolí se na něj chodí - jezdí koukat minimálně. Jak byse ti to líbilo? Nezlob se je to opravdu jen můj názor. Nevím podrobnosti co a jak.

K vánocům a zítřejšímu začínajícímu prosinci :-)
Okna umytá nastříkaná sněhem, svícny na místě a byt provoněný kominíčkama a vonnýma svíčkama ( ujetý cvok ) .Musím ještě trošku uklízet, ale to pomalu. Dneska zadělám těsto na pracny. Nechávám ho proležet v lednici minimálně celý den. Ve čtvrtek se na náměstí rozsvítí stromeček, tak u toho s neteří nesmíme chybět. Musím se pochlubit, ale určitě jste viděly v televizi jak Most má rozvícené ulice už od listopadu. Jo a taky stavíme dva stromečky:D)))) No zase nemáme krásné historické centrum - sebralo nám ho uhlí :D)))) No a já stromeček stavím na 2 adventní neděli :-) No a včera jsem koupila dárečky neteři - málem mě trefil šlak z cen :-) tak už mi chybí jen tchýně a rodiče, ale už vím co - jen penízky :D))))

Koukám, že jsem se rozkecala - no musím se pochlubit ničím jiným, když nepeču ty perníčky :D)))

Monika

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.11.04 12:04

Ahoj holky,
tak předem se omlouvám Alex, že jsem jí ten první komentář (a i druhej) vyfoukla, po pravdě jsem se tebe Alex nejvíc pří číhání na deníček „obávala“ , protože vím, že píšeš večer :---)))))

Koukám že jsme tady pečící perníčkový klub, ani bych neřekla, že Vás tolik perníčky zdobí, já jsem ve svém okolí rarita a to jak říkám nepeču.

Když jsem si ale přečetla tolik receptů,tak mě i napadlo že bych třeba letos mamku šokovala tím, že bych ozdobila její várku a ještě napekla svou. :--))

Kaitlin Tobě posílám soukrom.zprávou svou adresu, kam se tuto sobotu ráno dostavíš, já Ti předám obálku a když Ti to tak dobře jde, ty mi v sobotu večer předáš taky všechny dárky pro mou rodinu, dohodnuto jo, ??? :--))))))))))))))) prostě jsi mě trochu „dostala“ , já mám dárek jeden a to jsou úžasné Bio kork pantofle pro maminku a ty se mi navíc líbí tak, že jí je možná ani nedám :-D …tím to hasne a další inspirace je na dovolené

Ahoj
Claudie

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.11.04 12:09

Šmankote teď koukám, že už si Kaitlin zamluvila Lostris, tak kdo ty dárky obstará za mě ???????? … no přece Ježíšéééék, co bych je kupovala, počkám, jestli je manželovi nepřinese on, od toho tu je že jo …
Claudie

Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 30.11.04 12:15

Ahojte snažilenky!

Vy my ale děláte chutě s těma perníčkama:) Hned bych si dala:) Která se hlásí, že napeče i pro Montičku?:)))

KAITLIN: téééda, ty jsi šikula. Už máš skoro všechny dárky a tak krásně zdobíš krabičky! Já taky ráda dělám něco zvláštního, ale ubrouskovou techniku jsem ještě nevyzkoušela. Třeba příští rok, letos to asi s miminkem nezvládnu:)

MONICKO: gratuluji k 1*****!
Mějte se krásně

pá Montička + mimizemšťánek 39+4

baruskaII
Zasloužilá kecalka 605 příspěvků 30.11.04 12:36

Tak se opět hlásím,

Kaitlin, Lostris: Ano 55 kg, měla jsem skoro 115 kg, teď naprosto nechápu jak se to na mě vešlo, po zhubnutí jsem měla 60 kg, jak říkám uplná anorektička vůbec jsem totiž nežrala a pak přišli zdravotní komplikace to je jasný, mámka to nevydržela a začala vyhrožovat, že jestli nezačnu jíst tak mě dá na psychiatrii, nemyslela to zle, ale chudák, nemohla se na to už koukat. Pak jsem začala chodit s klukem, který mě dost psychicky trápil a šup kila byla zase nahoře, rozešli jsme se (zaplať pánbůh), tak jsem si řekla dost a teď to držím v rozmezí od 70 do 80 kg. Mám problémy se žlučovody a žlučník už nemám, tak je hned znát, když začnu jíst normálně a kdy jím jenom ovoce, zeleninu a všechnu tu nízkotučnou stravu. Dost jsem to zkrátila, tak to vypadá jako naprostá blbost tolik zhubnout, tenhle celý příběh se odehrával v rozmí cca 10ti let.

Monicko: Já bych tam jezdila ráda a často, ale jak jsem psala v minulých deníčcíh, tak nevlastní dcera otěhotněla jen proto aby nemusle do práce. Celé těhotenství kouřila a podezřívám jí, že ani alkohol jí nebyl cizí. Nepřestala kouřit ani když kojila a mladýmu samozřejmě mlíko přestalo chutnat. Musela bych jí jednu ubalit, takže to není proto, že bych malého Péťu nechtěla vidět ba naopak, ale na ní mám pifku. A navíc nevlastní dcera předtím volala nebo nás chtěla vidět jen když něco potřebovala. Taky ten její přítel je děsnej. Všechnu umí, všechno zná, všude byl a všechno ví nejlíp.

No nic, tak jsem si postěžovala a jdu zase něco dělat.
 Bára

zdenca1
Ukecaná baba ;) 1999 příspěvků 30.11.04 13:30

No konecne sa pridam aj ja nech tu stovku-dve dobehneme :-)
MONICKA snad sa MARU nenahneva ze najskor nepochvalim jej uzasny dennicek ale najskor tebe blahozelam k zdravemu babenku a pekne si tu dovcu uzi,oni nech si nejdu ineho,koho budu stresovat ty a babenko ste prednejsie!
MARU denik je super a aj ked nepeciem medovniky tak ma tak navnadil ze uvazujem ci neskusim.Nemam sice tolko odvahy a predstavivosti ako vy ale nieco jednoduche…len aby s nimi potom Sisa nerozbijala kocurovi hlavu… :-))
KAITLIN aj ja chcem darceky!!!Skoda ze mne chyba este aj inspiracia zas to „zbucham“ 23-tieho a tak to bude aj vyzerat.. :-(
LUCKAD tvoj muz mi dokonale pripomina mojho"ak sa ti chce"nie je nahodou71-vy rocnik alebo aspon zo stred.SK.ja keby som povedala ze sa mi nechcu „chystat“vianoce tak povie O.K.
JARCA dobre…zaspat zubara..ale iba pokial aj zub zaspi.ja tiez zubara nemusim a mam stastie ze ma nebolievaju ale kazov mam snad viac ako zubov.A obcas skocim vypomoct na zubnu ambul. :-))ak mam kam strcit Sisu :-) ironia osudu…
BARUSKAII je to smutne s tou kamoskou..aspon z maminou ze si takto rozumiete a spomeniete…No ale 55 kil..to je sila to sa mamke necudujem ze ta chcela zavriet na psychiatriu.Je to napor na organizmus ako bic!
To by hadam aj stacilo uz som sa dako rozkecala mal by som zacat robit nieco zmysluplne…boze nie jasne ze emimco je zmysluplna vec…nezbite ma!

monicka01
Kecalka 266 příspěvků 30.11.04 14:05

Báro - tak to jde pochopit. Já se nechtěla plést do tvých věcí, tak se omlouvám. No to bych taky asi neuměla vydejchat. Hlavně klídek za chvilku budeš mít jiné starosti - budeš běhat kolem svého mimi :-)

Montičko - moc děkuji. Koukám, že už jseš v termínu a za chvilku se rozdvojíš :-) Jsem zvědavá co to bude. Držím pěstičky a dej vědět :-)

Jinak se musím k něčemu přiznat - stále mi ležely v hlavě ty Haribáci. Tak jsem si koupila TROPIFRUIT a víte co ? :-) Ono se to dá vážně jíst :-)

Monika

Marka
Ukecaná baba ;) 1817 příspěvků 30.11.04 14:12

Tak jsem tady zase.
Musim si vylit srdicko.

Asi pred dvema mesici mi volala moje kamaradka, ze na testu nasla //. Tak jsem ji samozrejme gratulovala a jeste ten den jsme se sesly ke slaveni :) Ona uz ma syna (5 let) a drühe dite uz planovala docela dlouho.

Dneska mi volala z nemocnice, ze se rozhodla pro interrupci (ve 12 tt) a ze uz TO ma za sebou.
Duvod? Nevim.

Je mi z toho smutno… svet je fakt nespravedlivej.

Marka

baruskaII
Zasloužilá kecalka 605 příspěvků 30.11.04 14:25

Monicko: Vůbec se neomlouvej, člověk když píše tak se to snaží co nejvíce zkrátit, však to znáte, aby nepsal moc romány. Takže v pohodě a užívej si volna.

Capri: Hlavu vzhůru, dokud MS nedorazí vždycky je naděje, prý i když dorazí tak je naděje. Držím pěstičky.

Jinak se Vám musím přiznat, že v minulém deníčku mě Maru pěkně nakopla (v dobrém smyslu slova). Fakt mi minule, když dorazila MS nebylo dvakrát nejlépe, ALE když jsem si přečetla jak je Maru a vy všechny ostatní tak děsně statečné, tak jsem si řekla „a dost“. Vymyslela jsem si nejrůznější akce a najednou jsem zjistila, že nemám do vánoc chvilku volnou. Dneska jdu na aerobic, zítra mám masáž, ve čtvrtek sezení v centru, kde provádějí rovnání podle pí. Mojžíšové a dělají různé další terapie, rehabilitace a také míchají čajíčky. Jdu tam poprvé, tak jsem zvědavá co a jak. Příštý týden mám gynekologii a zubaře (fůůůůůůůůůj) to vše ve středu a v pátek (to to uteklo) jdeme poprvé do Pronatalu. Takže vlastně nevím, kdy budu péct, když ještě o víkendu musím ke tchýni udělat vánoční úklid (vytřít podlahy, umýt okna, utřít všechen prach atd.). Pak s mamkou pečeme ty perníčky, další víkend je zdobíme. Hahaha trochu nestíhačka. Jo ještě jdeme 19. s mamkou na vánoční koncert Evy Pilarové, už se těším i když jí moc nemusím, ale vánoční koledy si od ní ráda poslechnu, po konzertě se stavíme ještě na skleničku.

Sakra moc mi to kecá, měla jsem to rozdělit do víc příspěvků aby byla tenhle týden ta stovka.

Bára

baruskaII
Zasloužilá kecalka 605 příspěvků 30.11.04 14:28

Teda pokud mimi nebylo nějak nemocné, tak je to tada
neféééééééééé­éééééééér
 Bára

Koculka
Kecalka 225 příspěvků 30.11.04 16:08

Ahojky holčiny proužkovanky,
nejprve musím Maru pochválit supr deníček. Receptík jsem si už zkopírovala, vytisknu a uvidím, jestli se přes tu svoji zaneprázdněnost a lenost nějak dostanu:). Chystám se na pečení a hrozně se těším, jenom bych potřebovala asi tak týden volna, abych to všechno stihla.
Obdivuju Kaitlin, že máš už všechny dárky a k tomu krásné krabičky. Já mám zatím JEDINOU svíčku a to jsem se tak těšila, jak budu tvořit. Není kdy, uf.
Taky mě nadchnul ten stromeček z perníku, ten bych ráda zkusila, protože musí vypadat nádherně!!
V práci se to na mě valí a zítra jdu na měření folikulu, takže nevím kam dřív a doma se zatím žádné vánoční přípravy nekonají.
Musím trochu zabrat a snažit se víc:).
Kočulka

Vendelina1
Povídálka 48 příspěvků 30.11.04 16:45

Čau babice! Teď jsem na rodine.cz četla článek o prstíkové metodě!!Znáte to některá? Ta slečna tam píše, že už se povedlo jejím dvěma známým díky tomu otěhotnět!
Já vám popíšu co psala.
Po sexu si podložila zadeček polštářem a vsunula prsty až k čípku a jakoby ho masírovala´nebo co. Prý ´pak mají spermie větší možnost dostat se do dělohy!!!?Její známá má díky to mu holčičku a známí co sepokoušeli tři roky, jsou ve třetím měsíci!!
Hned jak přiletím z MS tak to vyzkouším!!
Jo a dneska mě opět navštívil Náčelník Velká Depka, tak jsem ho touto novou nadějí odehnala. Tak papa Vendelina

Bosorka
Ukecaná baba ;) 1027 příspěvků 30.11.04 19:50

Ahoj holky moje,
Maru ani nevíš jakou chuť jsem dostala na perníčky, když jsem si přečetla tvůj deníček. Sice jsem je nikdy nepekla, ale moc mě to teď láká.
S mojí sestřičkou jsem napekly u maminy zatím tři druhy cukroví a o víkendu budeme péci další. U nás si na cukroví moc netrpíme, beru si vždy jen pár kousků na ozdobu a raději nakoupím sušené ovece a ořechy a anmlouvám si, že dlabu přece jenom zdravěji :-)))
Kaitlina ani nevíš, jak ti závidím, že už máš nakoupíno. A obdivuji tě, že tak krásně zdobíš krabičky. Já nejsem vůbec manuálně zručná a strašně mě to štve.

Moničko jsem ráda, že testík dopadl dobře. Užívej si doma těhotenství a vzpomeň si na nás.

Lostris huráááááááá jsem ráda, že nejsem jediná koho Pojiš´tovna nezaujala. A pohotovost? Tu miluju! Ach ten Luka.....

Báro lobouk dolů před vašim pečením. Ta vesnička musela vypadat nádherně. Máš toho do konce roku teda požehnaně. Doufám, že to všechno brzy přinese kladný a plodný výsledek :-)))

Dnes mám poslední den dovolené a zítra už musím nastoupit do roboty. A co myslíte, chcese mi tam? Ano odpovídáte správně - nechce! Ale musím. Pak jdeme ještě nakupovat, tak doufám, že seženu i nějaký dáreček. Mám vyhlídnutý bagr na dálkové ovládání. Mějte se moc hezky.
Bosorka

Bosorka
Ukecaná baba ;) 1027 příspěvků 30.11.04 20:03

Vendelíno, teď jsem si přečetla tvůj komentář z minulého deníčku a nedá mi to, abych nereagovala. taky totiž pocházím z vesnice a vím, jak dokáže být takové veřejné mínění hnusné. obzvláště takové ty staré drbny, které jsou do očí jako med a za zády jsou schopny podrazit ti nohy. A pak jsou velmi dobré ty „skvělé“ matky jejiž „andílci“ hulí už od šesti let, kradou a ničí vše okolo sebe, jsou drzí a když jim něco řekneš tak je oheň na střeše...... A ty mezi tím musíš žít. :-(((( S maminkou to máš asi taky hodně těžký, možná bude nejlepší ji nic neříkat. Já vím, že nemoci se svěřit vlastní matce je zlé, ale pro tbe to bude asi nejlepší řešení. Budu ti držet palce extra navíc, asi mi už upadnou :-))))))))
A podrbej za mě psisko za ušima.
Bosorka

Rafuska
Zasloužilá kecalka 693 příspěvků 30.11.04 21:41

Ahoj Zebřičky!
Dnes jenom velmi krátce. Zítra to bude týden, co máme nové auto a aby se v něm manželovi hezky jezdilo, tak s ním jezdím, ale jenom jako spolujezdec. D A díky tomu tak nemám Chuť na kdeco, ani moc hlad. Ještě, kdyby to šlo poznat na váze.
Vyžehlila jsem hooru prádla a umyla horu nádobí a Teď se jdu naložit do vany. Manžel už mě čeká.
Rafuska

Lostris
Závislačka 3625 příspěvků 01.12.04 07:40

Achooooooj zebřičky!

Capri, to neznamená, že když nemáš žádné příznaky, že nejsi těhotná. Tak na tebe myslím, ať na MS neodletíš :-).

Monička, tak to máte doma už krásnou vánoční atmosféru. Bohužel jsem v TV rozsvícený Most neviděla. My máme jeden strom na náměstí před radnicí, dnes ho bude starosta rozsvěcet.
No vidíš, že jsi přišla haribákům na chuť :-)).

Claudie, jelikož je Kaitlin manuálně zručná a vyjímečně šikovná, určitě nás stihne obštastnic obě :DDD

baruškoII, hlavní je, že teď už jsi psychicky v pohodě a držíš si kila v normálu.
To máš teeeeeda nabitej program až snad do příštího jara :-))). Je to moc dobře.

Marka, no co na to říct. Třeba opravdu měla vážné zdravotní důvody k takovému kroku. Až se sejdete, tak ti to vysvětlí.

Koculko, tak dnes čekáme na hlášení jak dopadlo měření folikulů.

Vendelíno, prstíkovou metodou by jsi měla pomoci spermiím „usnadnit cestu“, že je přiložíš k děložnímu čípku. No a pak ať se mršky ocáskatý snažej sami :-) Nezkoušela jsem a kdyby, pochybuji, že by se dostavil výsledek.
Hlavní je, že jsi odehnala Náčelníka Velkého Depku :-).

Bosorko, to mě v Pohotovosti chybí George Cloney (nevím, zda jsem správně napsala), ale máš pravdu Luka má také své kouzlo :-)).

Tak se prozatím s vámi loučím a doufám, že mě tady dnes nikdo nebude moc otravovat, protože musím řešit staré resty z doby, když jsem byla na neschopence. Jelikož zastupuji dnes kolegyni, za kterou stále někdo chodí, tak se asi své práci moc věnovat nebudu moci.

Abych vám na:,–(ila trochu brouka do hlavy a napínala vás, tak SNAD v lednu, pokud vše půjde dobře, vám oznámím radostnou událost v mém životě. Třeba na to nějaká šikulka z vás příjde. Napovím, že miminek se to netýká :-))

Tak pa
Lostris

Kaitlin
Zasloužilá kecalka 972 příspěvků 01.12.04 08:13

Ahojda!!!

Tak musím říci, že mě potěšilo moc, moc vaše komentáře a děkuji za milá slovíčka! :-) Nemějte strach, že jsem takhle aktivní normálně. To já jen v rámci nezbláznění se z věčného čekání jsem vymýšlela dárky dlouho dopředu a občas něco koupila snad už od srpna, ovšem nikdy to nebylo plánovaně. Jenom plánovaně se snažím myslet na všechno možné, jen ne na snažení :-D (snad jsem to napsala srozumitelně, občas se do toho parádně zamotám, ale vy jste holky inteligentní, tak to snad rozluštíte :-D)

Včera jsem měla na návštěvě ty moje neteřinky, dám vám na rodinu jejich včerejší fotečku, určitě uznáte, že jsou prostě k sežrání :-DDD

Omlouvám se, že nebudu reagovat jednotlivě, nějak nestíhám nebo co…

TĚŠIM SE NA DNEŠNÍ SRAZÍK!!! :-)
Kaitlin

Caprina
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.12.04 08:16

Ahoj zebřičky
zdravím při středě, dnes bude dlooouheeeej den tak musíme hodně písat.
Vendelina - prstíková metoda - no už jsme to tu s holkama probíraly, ještě v kombinaci s kapkou alkoholu, ale na mě to teda nějak nefunguje....­..nevím nevím, ale za pokus to stojí, třeba se to povede tobě…
holky dík za podporu, ale fakt nevím nevím, už jen 3 dny do MS, a jsem nervóza, páč asi vím jak to dopadne a to bude tedy něco…nechci vidět co to se mnou zas udělá, navíc když jsem brala fakt dvojitou dávku na hyperovulaci a snažili jsme se taky poctivě…jestli tohle nepomohlo…ach jooo.....doufám že mě pořádně zaměstnají vánoce a nebudu mít čas přemýšlet nad kravinama…a musím si vzít příklad hlavně z Maru, jsi holka statečná, a chtěla bych to brát také jasi sportovně jako ty.
Tinnko jak jsi na tom ty ? já radši ani teplotu neměřím......
 Capri

Kaitlin
Zasloužilá kecalka 972 příspěvků 01.12.04 08:17

V rámci zvyšování příspěvků budu psát asi více komentářů :-DDD

CLAUDIE - nenašla jsem tu adresu v soukromé poště :-DDD

LOSTRIS - no jasně, co já bych vlastně do těch vánoc dělala… :-DDD

MONTIČKO - tak perníčku se ti zachtělo??? Hmmm, co tak dát adresku na mou soukromou poštu? :-) …

MARU - úúúplně jsem ti zapoměla napsat, že jsme asi vážně nějak propojené nebo co, no abych se vyžvejkla správně, že máme obvykle stejné pocity a reagujem podobně :-) I já vždy mám víc smutno v srdíčku, když se vracím od všech těch miminek do prázdného bytečku…

Ještě se ozvu :-)
Kaitlin

Kaitlin
Zasloužilá kecalka 972 příspěvků 01.12.04 08:21

LOSTRIS - jéééé, nenapínej, já jsem stráááááášlivě zvědavá a to mi přece nemůžeš udělat, takhle něco nakousnout a neříct… že by to byl bílý závoj na tvé hlavě, co tě očekává??? :-)
Kaitlin

Lostris
Závislačka 3625 příspěvků 01.12.04 09:19

Tak bílý závoj na hlavě mé nezhozí, jelikož jsem již 2,5 roku pod čepcem :DDDD.
A budu napínat a just jo, aspoň tady bude nějaké vzrůšo :-)))).

Lostris

baruskaII
Zasloužilá kecalka 605 příspěvků 01.12.04 09:48

Ahoj zebřičky,

Lostris: Tak já budu hádat. Budete se stěhovat?

Bára

Marka
Ukecaná baba ;) 1817 příspěvků 01.12.04 10:09

Ahoj Zebricky,

jak to dneska jde? Jupiii, puli se nam tyden :) Uz jen dva dny v praci!!!

Kaitlin: Diky za zvysovani poctu prispevku :)))

Lostris: Jeeeee, nenapinej… tak co to bude?

Vendelina: Prstickova metoda je pry ucinna pokud ma zena napr. obracenou delohu nebo podobny „fyzikalni“ problem. Bohuzel v mem pripade absolutne nepouzitelne :((( Skoda.
Ale ty to urcite zkus :)

Tak jsem holky vcera volala te kamaradce a tak nejak jsem otukavala, kde byl problem. Cekala jsem, ze mi rekne, ze se rozhodla pro interrupci ze zdravotnich duvodu. To bych pochopila… ALE samozrejme, ze tak to nebylo. Proste se tak rozhodla a duvod v podstate zadny. Me pripada, ze proto, aby mohla dal nerusene chodit na party a kourit a pit..... :( Je to strasne smutne. A jeste mi pripada, ze si ME vybrala schvalne, protoze vi, jaky mame problemy s pocetim a chtela mi tim ublizit… Uz jsem s ni nekolikrat mela problemy, takze si dokazu predstavit, ze by tohle udelala… Veskera duvera je ztracena.....
No nic, nebudu tady rozpitvavat takova smutna temata.....

Preju dobrou chut k obedu a odpoledne sem zas mrknu.

Paaaa

Marka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.12.04 10:11

Ahoj holky,
zdravím vás při středě jen krátce, mám dopoledne nějaké nabité, ale dnešní úřední den skýtá možnost, že my co dřeme denně :--)) se tu ještě po 15té hodině odpoeldní potkáme s úřednicema, který to kromě pondělka a středy balí každý den už tak ve dvě :--)))) …provokace, co??.....

Tak chci jen napsat KAITLIN, že tu adresu jsem se teda neopovážila napsat, když mě předběhla Lostris a u Lostris teda budu hádat celý dopoledne, to stěhování mě napadlo taky, no uvidíme.
Capri - já se teda za prstíčkovou metodu přimlouvám, není asi v tomhle důležité, že těhotenství nedopadlo dobře, ale že bylo započato- praktikovala jsem jí a myslím si, že funguje!!

Ahoj
Claudie

Ulrika
Zasloužilá kecalka 563 příspěvků 01.12.04 10:28

Ahoj holky srazíkující!

už se moc těším, až Vás zas po dlouhé době uvidím! Náhodou, nezná to někdo uvnitř v tom Kenny klubu? Jde mi o to, jestli tam je kam dítě položit. Pojedeme totiž asi jen se šátkem, protože to bude pohodlnější než se pak s kočárem cpát na I.P.Pavlova do metra mezi pracující lid. Ale nejspíš se stejně zdržíme jen chvilku, Andrýsek k večeru nemívá dobrou náladu, tak uvidíme. Doufám, že do toho na poslední chvíli nic nepřijde, s takovým prťavkou se může stát cokoliv.

Tak srazíku zdar!!!

Ulrika a Andrýsek (4 měsíce)

Lostris
Závislačka 3625 příspěvků 01.12.04 10:31

baruškaII, Claudie - tak vám můžu ujistit, že i když bych to moc ráda přivítala zmizet z té naší staré barabizny, tak stěhovat se nebudeme :-).

Claudie, tak když provokace, tak tedy provokace. Já můžu mimo po a st mizet už ve 13 hod. :DDD.

Marko, tak to osoba, kterou nazýváš kamarádnou, je odporná bestie, promiň mi ta slova, když ví, jaký máte problém kvůli miminku. Být na tvém místě, tak s ní SKONČÍM. Takový člověk by mi nestál ani za pozdrav.

Lostris

Maru
Závislačka 3427 příspěvků 01.12.04 11:02

Ahoj hočlinky, teda já jsem vás nějka zanedbávala, ještě že se nezačaly rozdává veliká ÁÁÁčka,musím to honem honem napravit :-D

Marko to mě mrzí, že se k tobě kamarádka Zachovala takhle, je to děs jak dokáží být někteří ošklivácký. Ale hlavu vzhůru a radši na ní nemysli.

Teda Lostris takhle nás napínat to se nedělá :-D Takholky tipovali svatbu, stěhování, já tipuju, že se vám narodí štěnátka, pamatuju si, že máte pejska, ale nevím jestli holku nebo kluka :-O. Tak co trefila jsem se????

Jé Capri nech toho, já nejsem statečná, já bych řekla, že těch zklamání v podobě MS už bylo tolik moc, že jsem prostě už tak nějak otupěla a beru to jinak. Počkej začátkem příštího roku až se budu chystat na 2.pokus IVF, to uvidíš, jaký jsem strašpytel, ale budu se snažit, přece vám sem nebudu posílat nějaké depresivní deníčky. Mě moc pomáhá se tu takhle vypsat a vím,ž e tu mám spoustu opory.

Jé holky teD´vám musím napsat, jak je ten svět maličkatém. Dneska rádo mi kolegyně dala přečíst vtipy o Ježíškovi, no hádejte které, ty z našeho 32.dílu co tam poslala Lostris. Tak jsem na ten papír zírala a nevěřila vlastním očím, když vidím svůj deníček. Hned mě napadlo, že mi tu špehuje v počítači. Ale ne????? představte si že sem chodí její švagrová. Tak jsem se nasmála, to je dobrý ne?

Tak v rámci zvyšování příšpvků to rozdělím, takže pokračování za chvíli.......­..... Maru

Marka
Ukecaná baba ;) 1817 příspěvků 01.12.04 11:11

Mas pravdu, uz se k ni na kafe nepohrnu…:(

Maru
Závislačka 3427 příspěvků 01.12.04 11:12

Pokračování????..
Kaitlin teda ty jsi šikulka, nechceš mi taky vyrobit krabičku, stačila by jen jedna, prosím??????.. ale taková aby se do ní vešla televize :-DDDD Tak to probereme odpoledne jo? Já si pro ní pak přijedu :-DDD
JO a zkoušela jsem ten obrázek na tričko jak jsem na tobě okoukávala minule na mrazíku, uspěla jsem na bílé tričko krásného motýlka, no super.

Koculko tak podávej hlášení jak vypadají folikulíky, mě to čeká zítra.

Baruško tak to á být, musíme se zaměstnat až nestíháme jedno pro druhé a skřítové depkoidníci se nám budou vyhýbat obloukem, pšššššššššš ale oni vůbec nemají rádi, když jsme aktivní, oni mají nejradši když sedíme doma, koukáme do zdi a přemýšlíme proč tohle trápeníčko potkalo zrovna nás. Takže hlavu vzhůru, hurá do práce a hezky si užijeme vánoce.

Monicko takže další haribákový závislák :-D přeji ti příjemné lenošeníčko a jestli nebudeš pravidelně posílat informace od vás z domečku a z bříška tak ti přijedeme dát na zadek.
Jsem ráda,ž e všechny testy dopadly výborně, jupí :-)

Tak já jdu zase chvilku pracovat ať můžu odpoledne prchnout na srazík, mějte se krásně a čauky Maru

Lostris
Závislačka 3625 příspěvků 01.12.04 11:24

Tak Maru to také netrefila. Je pravda, že máme pejska, ale je to 11-ti letý dědek, i když naštěstí dosud velmi čilý a zdravý (až na kyčle, ale na to papá vitamíny, takže zatím O.K.).
Jinak jak na to koukám, začneme možná přístí rok stimulovat na 2. IVF stejně, tak si pak navzájem budeme držet palce :-)). Já bych měla začít 22. den cyklu lednové MS a to sprejem. Bude ze mě sprejerka :DD.

Abych nezapomněla, užijte si dnes srazík!

Lostris

LuckaD
Kecalka 205 příspěvků 01.12.04 11:35

Ahojte, tak sa opäť hlásim. Dnes som skôr nemohla, len som párkrat nakukla a pokračovala v práci.
Takže začnem pečením. 3-bit a Margot sú vynikajúce zákusky, recepty mám doma, ale tento týždeň Vám ich sem napíšem. Sú výborné - mám to potvrdené manželom (ale ten zje všetko čo je sladké a nezje jeho).
Nemám moc dobrú náladu, kedže včera som sa snažila utiecť MS, ale zase ma dobehla. Tak čo už, trochu som sa vyplakala a nabrala nových síl, aby som mohla čeliť dalšiemu mesiacu. Dokonca som uvažovala, že by som to tento mesiac nechala tak a užila si Vianoce. Lenže čím ďalej tým viac sa chystám k dr., či si môžem na:,–(iť Clomhexal (to isté čo Clostilbegit). Recept mám už asi 2 mesiace, s tým že som mala zvýšený PRL a testosteron a čakala som kým mi zaberú lieky. Prolaktín už mám nízky, testosteron vraj na ovuláciu vplyv nemá, tak by sme možno mohli skúsiť tú potvoru ovuláciu trošku posúriť. No čo, ešte si to rozmyslím, ale budúcu stredu idem k zubárovi, takže sa možno zastavím aj u gynekol.
Ešte sa tu zastavím, dúfam že budem mať viac času. Lucia

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »