Žena a ocel vydrží vše IV.

Když někomu odpouštíte, neomlouváte tím jeho chování. Vaším odpuštěním pouze zabráníte, aby jeho chování zničilo vaše srdce. – Táňa KeleováVasilková

„No tak je to tady!“ Sbalím si své věci a druhý den ráno na mě troubí pod okny kamarádka, co mě má stěhovat vstříc novému životu. On se vrací zrovna ve chvíli, kdy se pokouším nacpat matraci do kufru auta. Zřejmě ho to zaskočilo.

„Co si myslíš, že jako děláš?“

„Co myslíš? Odcházím…! Tak jako jsem to měla udělat už dávno!“

Přísahala bych, že jsem viděla v jeho očích dva rudé plameny, když viděl že si s sebou stěhuju věci, které jsem koupila ze svého.

„Vem si jen oblečení a tu matraci. Na zbytek zapomeň. Jinak volám fízly.“

Stáhl se mi žaludek. Další prohraná bitva. Bez bydliště a účtenek by to byl boj s větrnými mlýny. Nemám náladu se nechat popotahovat na policii. Zlostně nahážu ty čtyři tašky do auta a mizím…

Tohle už tu jednou bylo! Celých devět let života a kocoura, který se mi večer někam zatoulal a nepřišel domů, jsem tam zanechala. Vrátím se pro něj zítra. Snad ho odchytím někde venku.

Tak jsem se nastěhovala k bratrovi do 1+kk, který dostal přidělen poté, co už nemohl být dále v dětském domově. Nebylo to snadné. Pořád jsem brečela a ex ještě moji bolest přiživoval sms zprávami, maily, vzkazy na FB a po celé vesnici mě pomluvil takovým způsobem, že jsem se styděla jen jet MHD. :-(

Kocoura jsem se snažila odchytit snad tři týdny. Ale marně. Občas se toulal, ale tak dlouho nikdy pryč nebyl. Tak jsem se odhodlala a zazvonila u jeho dveří, kde mi oznámil, že kocoura celé tři týdny neviděl a asi už se nevrátí.

V tu chvíli mi málem puklo srdce! Nevěřila jsem mu ani slovo! Doteď si myslím, že nechal Mamona zastřelit, či něco horšího. :-( Jen proto, aby mi ublížil. Ptala jsem se sousedů. Nic, jako by se slehla zem. Po dvou měsících jsem to vzdala.

Ulevilo se mi, ale moje pošramocená sebedůvěra a zážitky posledních měsíců mi na náladě moc nepřidaly. Ex mě konečně přestal bombardovat výsměšnými zprávami a já se trošku uklidnila. Splácet půjčky jsem jakž takž zvládala a chtěla jsem konečně už mít kousek toho svého, tak jsem sehnala spolubydlení za slušný peníz.

Bohužel jsem poslední půlrok asi 3× přechodila chřipku, načež jsem dostala angínu, která přešla v zápal plic. Co teď? Těch pár korun, co dostanu z nemocenské, jsem dala na nájem a nejnutnější splátky. Naštěstí jsem si zajistila jejich snížení. Bylo to s odřenýma ušima, ale zvládla jsem to. Nebo jsem si to aspoň myslela!

Chtěla jsem si vybrat hotovost, ale bankomat vyplivl hromadu papírků, ale peníze žádné. Shrnu to tak. Exekucí obstavený účet z důvodu dluhu na odpadech za dobu, kdy mi bylo -náct a toto měli platit rodiče. Dluh, o kterém jsem ani nevěděla.

Když jsem se zpozdila se splátkami o měsíc, ostatním věřitelům došla trpělivost a postupně mi zesplatnili všechny závazky. Tak se mi pěkně naštosovaly ty exekuce za sebe jak vojáci. Už jsem se jen smála. Slzy mi už žádné nezbyly.

Nu což, i s exekucí se dá žít. Kupodivu mi zůstávalo víc prostředků než předtím. Tak jsem se snažila něco málo šetřit. Konečně jsem poznala svobodu. Občas jsem si zašla na víno, do knihovny nebo jen tak do parku a zjistila jsem, že po mě občas nějaký muž i mrkne.

Ooooo, to zjištění, že bych se mohla vlastně i někomu líbit… :-D Bylo to, jako by mne někdo vzbudil ze stoletého spánku. Neskutečně jsem pookřála. Takže to se mnou nebude ještě tak hrozné, jak jsem si myslela.

Od rozchodu jsem neměla náladu se na žádného muže ani podívat. Proč taky, vždyť mi bylo dobře. Jenže probouzející se příroda dokáže udělat zázraky. Cítila jsem všechny vůně, barvy a dotyky tak nějak jinak, barevněji, jasněji… Trocha nevinného flirtu ještě nikomu neublížila.

Tak jsem potkala, říkejme mu třeba zajíček. A on to skutečně zajíček byl. Já jsem najednou ve svých šestadvaceti chtěla zkusit úplně vše. Měla jsem pocit, že všechny dveře se mi otvírají a jeho osmnáctileté pevné tělo a mladistvý pohled na svět mě jen posunovaly kupředu vstříc dalším zážitkům.

Bylo to opojné. Blbla jsem, jako by mi bylo šestnáct! Vozili jsme se na motorce a promilovali jsme celé noci. U splavu jsme pili rum a pak mi chudák držel vlasy, když jsem přebrala. :-D Kouřili jsme trávu a pak se smáli hřebíku, který nějak podezřele trčel ze zdi.

Pomalu, ale jistě jsem se do něj zamilovala. Zatím jsem si neřekli, jak to mezi námi je. On se nevyjádřil, neměl potřebu. Když jsme byli spolu, tak jsme spolu, no ne? Chtěla jsem víc. Nemůžete zavřít divokého koně do ohrady a čekat, že zkrotne sám od sebe. Nechtěl se vázat. Čekala jsem to.

Když odcházel prohodil: „Když budeš chtít masáž, klidně se ozvi.“

Chtěla jsem lásku, ne jen tělesné prožitky. Když jsem mazala jeho telefonní číslo, tiše jsem zašeptala: „Děkuji.“

Konečně jsem si ujasnila, co vlastně v životě chci a do toho mně začal ex žádat o odpuštění a o návrat k němu. Nejdřív mi jen tak opatrně lichotil. Jak mi to sluší, že jsem úžasná atd. Když jsem nereagovala, nasadil těžší kalibr a začal na mě čekat před prací, volal mi asi 50× denně nebo mi poslal květiny.

Tehdy jsem mu asi po sté řekla, že se k němu nevrátím a ať mě neobtěžuje, nebo na něj podám trestní oznámení. Nepomohlo to. Jednou jsem ho zcela náhodou potkala. V ruce měl provaz a prý, že se jde oběsit.

Suše jsem odvětila: „Tak šťastnou cestu na druhý břeh.“

Kdysi, když jsme byli ještě spolu a já mu řekla, že od něj odcházím, tak si vzal teatrálně nůž nebo provaz a že se jde zabít. Já pak za ním běhala vyděšená v noční košili po ulici a tahala ho domů, aby neblbnul, že přece nikam neodcházím. Takový strach jsem o něj měla a on se mnou uměl dokonale manipulovat. Ale už ne. Opakem lásky není nenávist, ale LHOSTEJNOST…

Předchozí díly

Váš příspěvek

Odesílám...
Napsat příspěvek
6849
10.1.17 00:21

Ja bych chtela uz cely pribeh. Je to dlouhé cekat na pokracovani. :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
10.1.17 06:37

@admin Já bych se spíš přimlouvala za to, aby se do deníčku přidaly odkazy na předchozí díly: když je anonymní, musí si to člověk gůglit…

 • Nahlásit
 • Zmínit
10.1.17 08:50

@Aotearoa
Tak ono, kdyby se příběh klasicky sepisoval, už je celý venku. Ale když někdo fantazíruje a při psaní vymýšlí, tak to samozřejmě trvá :lol:
Když se podíváte na ten sloh - anonymní, studovala jsi literaturu / žurnalistiku? Případně živíš se psaním? Přečetla jsem spousty deníčků, ale takovým profesionálním slohem nikdy napsán nebyl.
Když shrnete fakta, tak v tomto případě se staly 2 věci - odešla od ex a našla nového, od kterého také odešla - a vytvořená dlouhá stránka plná, omáčky,
Ale tvou knihu bych si náhodou ráda koupila a přečetla, až výjde, dej vědět :potlesk:

 • Nahlásit
 • Zmínit
10.1.17 08:57

Možná to je smyslene, ale nepřipadá mi to tak. Uvidíme. Každopádně je to zdlouhavé a ja jsem natěšena na konec uz :mrgreen: jsem zvědavá hrozně

 • Nahlásit
 • Zmínit
12714
10.1.17 09:25

@Slečna Ferka
Dobrý nápad, přidala jsem předchozí díly. :)

Hezké čtení, admin Monika

 • Nahlásit
 • Zmínit
1035
10.1.17 10:03

@Slečna Ferka byl to dobrý nápad už ted se těším na pokračování :)

 • Nahlásit
 • Zmínit
1304
10.1.17 10:06

@Luciferka_j profesionalnim slohem, jak to nazyvas, tu bylo napsano jiz mnoho deniku, o level vys nez je tenhle…jinak dik, hezky se to cte a doufam v happy end :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
10.1.17 12:37

@Luciferka_j
S vami naprosto souhlasim! Ten sloh a celkove styl denicku me bije do oci uz od prvniho dilu :) Nerikam, ze neco z toho nemuze byt pravda, ale spise mi prijde, ze si tu na nas nekdo zkousi svuj literarni um. Ale nic proti tomu, dobre se to cte ;)

 • Nahlásit
 • Zmínit
10.1.17 13:45

@KatrinKatrin
Naprosto souhlasím :pankac: - přímá řeč, uvozovky, kurzíva, ani jedna hrubka… samozřejmě, že to trvá si příběh správně namyslet :). Přesně jak píšeš, čte se to dobře a knihu bych určitě koupila :potlesk:

 • Nahlásit
 • Zmínit
Anonymní
10.1.17 15:40

Upřímně? Byl by deníček a můj životní příběh uvěřitelnější kdybych jej psala pod přezdívkou? Troufám si říct že to co jsem zažila je natolik neuvěřitelné že je to stejně jedno…Ale děkuji za lichotku k literárnímu umu. Žurnalistiku jsem opravdu nestudovala ale nahlodali jste mě, že bych mohla snad začít. Vždy jsem toužila mít vysokou. Bohužel životní okolnosti mi to nedovolily. Nemám pocit že by můj sloh byl kdovíjak skvělý. Jen si přečtu po sobě co píšu. Na tom snad není nic špatného. Splácím dluhy a mám dvě zaměstnání z nichž v jednom pracuji v nepřetržitém provozu. Nejsem online stále, a také nemám mnoho času abych deníček napsala najednou :roll: Tak mi to bohužel trvá než dojde k jeho vydání. Jak praví jedno přísloví. Nač lhát? stačí mluvit pravdu aby nám nevěřili…

 • Nahlásit
1596
10.1.17 16:29

Pěkně píšeš. Ale už by ty hrůzy chtěly nějaký šťastný konec!

 • Nahlásit
 • Zmínit
10.1.17 16:54

Neříkám, že část z toho není pravda, někde člověk inspiraci k vytváření najít musí :) - takže jo, klidně můžeš mít dvě práce a splácet dluhy, to má kde kdo :)
Jak píšeš, pokud nemáš ani výšku, takový sloh bys na učňáku absolutně neměla šanci nabrat. Ani jedno nespisovné slovo… za mě absolutně nevěřím a věřím, že takových je zde spousta :)… ale neboj, další díly určitě přečtu :pankac:

 • Nahlásit
 • Zmínit
10.1.17 19:56

Zakladatelko, nemyslim to vuci Tobe nijak spatne! Jen je to opravdu az tolik neuveritelnych zivotnich skutecnosti, ze se tomu tezko veri. Nicmene vzhledem k tomu, kolik jsi toho asi zazila a jeste mas chut to vsechno tak hezky psat, seber jeste sily a zacni psat knizku! ;) Treba Te nekdo objevi (tech spatnosti uz by mohlo byt dost a zaslouzis si hezke veci), napises bestseller, splatis dluhy a budes si dal zit krasnym zivotem :D Drzim palce a tesim se na dalsi dil :potlesk:

 • Nahlásit
 • Zmínit
10.1.17 19:58

Jo a vubec nejde o to, ze pises anonymne, to je Tve absolutni pravo :)

 • Nahlásit
 • Zmínit
Anonymní
10.1.17 20:31

@Luciferka_j Kdyby jste si přečetla deníček pozorněji zjistila byste, že nemám učnák ale hotelovou školu… Vím že maturita dneska možná nic neznamená ale ve škole jsem studovala NJ AN a ČJ ze kterého jsem i maturovala.Tak si troufám říci že vyjadřovat se umím. A do profesionálního psaní mám jistě daleko. Deníček jde před schválením administrátorům kreří opraví chyby, ale i tak jsem našla v deníčcích pár chybějících písmenek. Kurzívu do deníčky dodal admin taktéž :nevim: Kdykoliv se tu objeví deníček který svým způsobem vybočuje z řady buď příběhem či slohem sesypou se na něj někteří stylem.. „Ty už radši nepiš, nejprve si to po sobě přečti.“ Kdybych chtěla politovat uveřejním deníček pod jménem. ale o to mi tu nejde. Nestydím se za příběh..Není za co…Možná kdybych se vyjadřovala jak nějaký vágus…? :think: Jistě mohla jsem to napsat surovějším způsobem.. Je těžké věřit takovýmto věcem. Osobně já sama něco takového číst asi bych taktéž nevěřila, že je možné aby se tohle všechno stalo jedné osobě. Nedivím se obětem jak sexuálního či fyzického násilí, že mnohdy ani nic nenahlásí… Když Vám nevěří vlastní rodina v mém případě matka..Tak hledat pochopení jinde je složité :,( Poslední deníček napíšu až zítra. Jak jsem psala v předchozím příspěvku nevím čas to sepsat najednou, tak bohužel i když je to zdlouhavé tak trvá až sedm dní, než dojde k jeho zveřejnění.

 • Nahlásit
11595
10.1.17 20:53

Zakladatelko, ja ti rozhodne verim.Mam pro to sve duvody. A vzhledem k tomu, ze jsi podle vseho dost skromny a disciplinovany clovek, mas velmi realnou sanci, ze se z nezavidenihodne financni situace brzo dostanes a jeste budou ostatni teprve valit oci, kam jsi to dotahla. Chce to hlavne vytrvat, zakousnout se a zapracovat na kariere. A setrit si penize na podstatne veci, neutracet za blbosti. Nevim, jestli pracujes v cestovnim ruchu (samozrejme to nechci po tobe komentovat, vzhledem k anomymite), ale ver, ze tam penize jsou a ve velkych hotelich se da slusne vybudovat kariera. Muzes pak samozrejme presedlat i do jinych oboru. Mluvim z pozice byvale recepcni. A jinak ve dvou se to taky vsechno lip resi a tahne.Jen do budoucna bacha, v jakych vodach lovis. Chtej cistou hru a od zacatku fer jednani. Jsem zvedava, jestli se v dalsim denicku uz nejaky princ treba objevi?

Příspěvek upraven 10.01.17 v 20:55

 • Nahlásit
 • Zmínit
594
10.1.17 21:21

Ja ti verim. Nemam duvod neverit. A nemyslim si, ze bys musela mit VS, abys zvladla hezky sloh.. To jen ke komentarum vyse. A k samotnemu denicku.. Je mi lito, ze jsi to vsechno musela prozit.. Tesim se, az si prectu, ze jsi to vse prekonala a mas se lip

 • Nahlásit
 • Zmínit
1316
10.1.17 21:59

Zakladatelko, taky ti věřím. Bohužel takové „příběhy“ se stávají ač se to zdá neuvěřitelné :(.Hlavně těm, kteří nad takovýma věcma zavírají oči. Pořád zde budou zneužívané děti a děti rodiču, kteří jim nepřipraví nejlepší start do života dospělých. Nechápu co na tvém příběhu může byt tak neuvěřitelného 8o. Doufám, že další deníček už bude jen o těch hezkých věcech :kytka:.

 • Nahlásit
 • Zmínit
10.1.17 23:23

@Luciferka_j vidis a ja znam lidi, co udelali ucnak s odrenyma usima a z jejich psani by sis sedla na zadek. Jo a kdybych zde napsala byť jen desetinu svyho příběhu, nevěřila bys, co vse je možné, aby člověku prošlo ;)

 • Nahlásit
 • Zmínit
11595
11.1.17 12:08

@MilijonDolarBejby Asi proto, ze uroven vzdelani nema s inteligenci cloveka nic spolecneho.Znam spoustu blbcu s titulama a naopak lidi, kterych si vazim a maji „jen“ stredni skolu nebo ucnak.

 • Nahlásit
 • Zmínit
11.1.17 12:46

@MartinaIrena presne. Co ja poznala vysokoskolaku, co delaji do hotelovek a obchodu a neumeli vypocitat par cisel pod sebe na paragonu.. :roll: :mrgreen:

 • Nahlásit
 • Zmínit
4670
11.1.17 19:45

@Luciferka_j mám učňák a následně dálkovou nástavbu a troufám si říct, že můj sloh je srovnatelný s kdejakým Ing. nebo Mgr. Už na základní škole se učíš gramatiku, pravopis a slohové styly. A na základku chodili jak lidé s výučním listem, tak i vysokoškoláci. A záleží na každém z nich, jak moc se jim dostala čestina „pod kůži“…
Zakladatelko, tvé deníčky jsou neskutečně čtivé! :potlesk: A taky doufám v alespoň malinký happy endík :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
11.1.17 19:54

@mmuerka
Nikdo neříká, že ti, co mají učňák nedokážou napsat větu bez chyb. Naopak, mnozí vysokoškoláci píšou jak prasata… ale celkově, když se nad tím člověk zamyslí, když ji bývalý řekne, že se jde oběsit a ona odpoví: „Tak šťastnou cestu na druhý břeh.“
To už vidím, kdejaký člověk řekl, ok, tak si běž, jak chceš, dělej jak myslíš, je mi to jedno… :)
Dvě záležitosti, které se odehrály popisuje div ne na formát A4.

A ano, čtivé to je, částečně na osobní zkušenosti to napsané bude, ale tím to u mě končí :)

 • Nahlásit
 • Zmínit
2250
12.1.17 23:53

@Luciferka_j Vidíš a já si zase říkám, že každý se základním vzděláním musí ovládat gramatiku jako když bičem mrská.
Jaká je kvóta pro hrubky a syntaktické nesrovnalosti, aby byl deníček uvěřitelný?
Deníček mi nepřijde smyšlený, autorka jen prostě není hloupá, má oči a umí po sobě číst. Pro mne je tohle třeba mnohem příjemnější čtivo, nežli nedávný salát o milionáři…

Autorko, silný příběh, opravdu.

 • Nahlásit
 • Zmínit
11595
13.1.17 08:50

@Luciferka_j Hele vis co ti reknu, bylo by vlastne hrozne krasny, kdyby se to nestalo. O jeden zmareny lidsky zivot min. Respektive doufam, ze pokracovani uz bude veselejsi

 • Nahlásit
 • Zmínit
11595
13.1.17 08:53

@Kajuli No to s tim milionarem bylo strasny, Danielle Steel hadr :mrgreen:

 • Nahlásit
 • Zmínit
13.1.17 09:13

@MartinaIrena
však nikomu jeho názor neberu. Mám snad nárok říct svůj vlastní. Protože šance, že v reálném životě řeknete někomu po tom, co Vám oznámí, že se jde oběsit - Tak šťastnou cestu na druhý břeh…? :lol: To bych fakt chtěla vidět. Je to fantazie jak vyšitá.
Ale samozřejmě svůj názor nikomu nevnucuji, je to pouze můj úhel pohledu na věc :)

 • Nahlásit
 • Zmínit
11595
13.1.17 10:55

@Luciferka_j Nebyla jsem u toho, ale vzhledem n cetnosti vyhruzek tohoto typu a jejich otrepanosti bych uz asi taky volila cim dal vtipnejsi komentare ( rikat stale dokola „Je mi to jedno“ zacne byt casem celkem nuda) :mrgreen:

 • Nahlásit
 • Zmínit
2250
13.1.17 12:31

@Luciferka_j Ty jsi nikdy nežila s takovým manipulátorem, viď? protože jinak bys nemohla z pusy vypustit to, že šance sarkastické odpovědi je de facto nulová, a tedy to musí být fantazie.

Já takového manipulátora za partnera měla, naštěstí jen velmi krátce, nežili jsme spolu. Peklo mi ale dělal další dva roky, telefonáty, sms, čekání před domem s nožem na ruce… To už se pak opravdu jen bavíš a snažíš se ty své lhostejné odpovědi alespoň nějak obměnit. Tobě se nikdy nepovedlo v nějaké situaci vymyslet naprosto trefnou a vtipnou odpověď? To tě tedy upřímně lituji.

Když s něčím nemáš zkušenost, buď aspoň té lásky a nevykřikuj blbosti :roll:

 • Nahlásit
 • Zmínit
13.1.17 12:54

@Kajuli
S manipulátorem jsem opravdu nikdy nežila a i když jsem na trefila na jednoho hulváta, tak jsem se s ním velice rychle vypořádala… Je to vždy o postoji a přístupu dvou lidí. To, jak ze sebou člověk nechá či nenechá zacházet…

A myslím, že nemáš právo mi ty říkat, co říct můžu a nemůžu, nemyslíš? Nebo jakým právem mi vnucuješ svůj názor? Však si napiš majitelce deníčku podpůrnou zprávu, ale přece mi nebudeš říkat, co si můžu a nemůžu myslet, ne?

Jinak věta „Tak šťastnou cestu na druhý břeh.“ mi nepříjde ani sarkastická, ani vtipná - ale jak z fantasy knihy / filmu.. a není to jen tou větou.

 • Nahlásit
 • Zmínit
2250
13.1.17 13:08

@Luciferka_j bys nemohla. Podmiňovací způsob, nikoliv rozkazovací. Nic ti nediktuji, mysli si co chceš, ale bylo by fajn, kdybys zakladatelku neobviňovala ze lži na základě něčeho, s čím zkušenosti nemáš.

Jaké jsou tedy kvóty na hrubky a syntaktické nesrovnalosti, abys mohla deníček považovat za pravdivý? Kdyby tam autorka frkla občas tuleníčko a příťu, bylo by to lepší?

Co třeba deníčky od autorky, která tady psala o své práci v Klokánku? Ten mi přijde formou v podstatě na stejné úrovni, taktéž na více dílů a takové obviňování pod ním není. Přitom to je taktéž povídání jedné ženy o tom, co prožila.
Jenže tohle je holt anonym, tak si kopneme, že?
Smiř se s tím, že existují i lidé, co nepíší jako bezmozci. Já jsem za každého takového velice ráda, přece jen psaný projev byl a je vizitka člověka a mnohé to o něm prozradí.

 • Nahlásit
 • Zmínit
13.1.17 13:40

@Kajuli
Můžeš mi prosím přesně poslat větu, kdy ji obviňuji ze lží? :)

Já jsem jenom napsala, že se to krásně čte, že by to bylo skvělé na knížku a je to skvěle psané jak fantasy. Pokud vím, tak nademnou někdo taky napsal, že by to skvělé dát do hodně stránek a kdyby tu knihu vydala… na tom přece není nic urážejícího ne?
Víš kolik je tu vymšlených diskuzí a příběhů? Tak se přece mohu sama rozhodnout jestli věřím nebo nevěřím, ne? :nevim:

Autorku nijak neurážím, ba přece naopak, chválím je za naprosto skvělý sloh, gramatiku…

 • Nahlásit
 • Zmínit
104
7.4.17 13:14

Pokračováání!!!opravdu se to hezky čte:-)

 • Nahlásit
 • Zmínit