Žena nemá jen jeden ovulační cyklus !

Ostatní

Poslouchala jsem Radiožurnál 9.7. odpoledne jen tak napůl ucha. Takže než mi to došlo, uteklo mi kdy a kdo. ALE lékaři přišli na to, že žena nemá jen jeden ovulační cyklus v měsíci, že může mít dva.

Jeden z nich bývá s plně dozrálým vajíčkem. Nevědí proč to je a čím se řídí které vajíčko je schopné oplodnění, ale dostali vysvětlení proč je i pečlivá uživatelka počítání plodných a neplodných dnů (včetně jiných způsobů jak to zjistit) ne moc úspěšná. Momentálně zkoumají toto zjištění a rádi by je využili při umělém oplodnění.
Teď se jdu porozhlédnout na internetu, třeba je ta zprávička ještě někde.
Zase si ohřeju svou polívčičku - že by se nakonec předpoklad pana MUDr. Eugena Jonáše potvrdil?
Všem přeji krásné léto, zdravá bříška a miminka. Stefinka

Hodnotilo 1 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Anonymní  12.07.03 02:51

stefinko, ten článek je třeba tady
http://www.canada.com/…na/story.asp?…
jinak Jonáše osobně považuju za šarlatána - a taky tam není ani slovo o nějakém vlivu měsíce.

 
stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 12.07.03 10:07

Za chvilku tam pošlu jak českou podobu tak originál. Jsem opatrná nazývat někoho šarlatánem, pokud se neprokáže, že zneužívá něčí situace pouze pro svůj osobní prospěch a obohacení. Hypotéza Dr. Jonáše zatím nebyla ani potvrzena ani vyvrácena. Jsou páry, které podle jeho teorie počaly …

 
Anonymní  12.07.03 18:26

stef,
jenomže lidi za ty „vědecké výpočty“ platí několik set korun - přitom najít lunární kalendář na internetu je hračka - je to práce na pár minut… takže? možná to on myslel dobře, ale na jeho metodě se spousta šarlatánů přiživuje - a zatím jsem nenašla nikde nějaké věrohodné informace o tom, že by to fungovalo. Na Rodině to asi tak jednou za čtvrt roku někdo přinese jako velký objev - ale že by po tom holky začaly těhotnět - to jsem si teda nevšimla…

 
stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 13.07.03 13:16

Ahoj anonyme, když už si píšem asi by bylo fajn, kdyby sis aspoň nějaké jméno vymyslela. Mě najdeš se vším všudy i s komerčním webem jako přihlášeného uživatele.
Jo, myslím že jsi uhodila hřebíček na hlavičku. Kalendář se vypočítá snadno a proto je tak snadno a za levno k mání. Poslechni, ty pracuješ zcela zdarma ? A to ještě žiješ ? Problém je spíš v tom, že se musí každé to datum prohlídnout, zda je opravdu vhodné k početí. A na to někteří ani neupozorňují. Starý pan doktor tohle pečlivě hlídal a plnou metodu dal z ruky jenom svým žákům. Ovšem systém je tak jednoduchý, že se i tak silně rozšířil.

Netěhotní ? Ale těhotní a kolikrát nechtěně!!! Jenže se to nikde neeviduje a lidi se s tím obyčejně nechlubí. Je to citlivé téma.
Já mám takhle čtvrté dítě. Taky jsem se na tuto metodu dívala skrz prsty. Ovšem když jsem otěhotněla po nechráněné souloži (jediné za inkriminovaný měsíc), která navíc byla den po skončení měsíčků, protože jsem si po půl roce chtěla užít bez kondomu a podle lékařských poznatků jsem neměla otěhotnět … potom jsem si vypočítala kdy tedy bylo datum podle Jonáše. A, naštěstí (protože malá je úžasná), jsme se milovali 10 hodin před vypočítaným splynutím vajíčka se spermií v holčičkovém termínu. Možná to zpětně nebereš.
Tak další člověk, kterému je přes třicet se nachází na info@osud.cz , rodiče pana Maška si nechali spočítat termín přímo od pana Jonáše. On se s tím netají, proto ten mail, můžeš se ho zeptat.
Další je moje kámoška z Prahy, vloni se jí narodila holčička ve 41 letech, kdy jí po několika neúspěšných pokusech o umělé oplodnění a se čtyřicítkou na krku poradila sama sestřička toho centra, aby si našla dobrého astrologa. Povedlo se celkem rychle, když ona má narozky v červnu a holčička se narodila rok na to v červenci. Podle lékařů neměla šanci. Kontakt na astroložku a psycholožku paní Mochnáčovou jsem někde tady na emiminu zanechávala. Kámoška nechtěla mluvit a pořád ještě nemluví o tom co všechno musela podstoupit, vytrpět a kolik to vlastně stálo peněz. To ta návštěva u astroložky byla ve srovnání s tím za hubičku a nebolelo to.
Další případ se nachází přímo tady na emiminu. Myslím příspěvek „Jak jsme náhodou přišli k miminku“ nebo tak nějak.
Další je můj kamarád, který pro svou ženu na základě Jonáše a svých osobních vychytávek spočítal manželce vytouženého chlapečka, který se loni narodil na podzim.
Ono by se našlo víc lidí, ale nemá to širokou publicitu a nenabízí to zdravotní pojišťovna. Úspěšnost umělého oplodnění je 25%. Tady se metoda zkoušela a ověřovala v 60tých letech, jenže výsledky asi nebudou k mání. A myslím, že tato metoda je přece jen lepší než když jeden lékař (prý měl vysokou úspěšnost u neplodných párů) ordinoval ženám soulož sám se sebou.
Ten článek je úžasný ne proto, že by hovořil pro metodu pana Jonáše, to bylo jen moje osobní zavýsknutí radostí, že starý pán nebyl blbej. Ale proto, že pokud existuje u žen víc než jeden ovulační cyklus, znamená to, že až se nějak odhalí mechanismus, bude mnohem větší pravděpodobnost početí i pro mnoho bezdětných párů. A ti lékaři nezkoumali nějaké vlivy postavení Měsíce, protože zobrazovacími metodami sledovali vyzrávání vajíček po celou dobu cyklu a proto přišli na tu úžasnou zprávu. Určitě by na nějaký Měsíc ani nevzdechli. Ale není to proto taky úžasné, že předpoklady (ta metoda se táhne od 14tého století) vypozorované generacemi se sem tam potvrzují ?
Pro mě je ovšem i trochu smutná. Jsem schopná si změřit kdy mám biologickou ovulaci, jsem schopná si vypočítat ovulaci podle Jonáše, ale jestiže je nebezpečí, že mám ještě třetí cyklus …
Já tomu věřím, ty nevěříš, nočekávám, že změníš svůj názor. Ty mě asi taky nepřesvědčíš :-) Přeju ti príma dny.

 
Anonymní  13.07.03 16:35

Stefinko, mě se nechce registrovat (na mejl mi chodí příliš mnoho reklam), sem moc nechodím a nejsem zvyklá se na konci podepisovat… ale jestli ti to pomůže, říkej mi třeba Soňa… :-))
Já jsem nezpochybňovala výsledky toho článku - naopak - dost věřím že tomu tak je, protože spousta žen otěhotněla v různě „neplodné“ dny. Navíc by znalost těhle cyklů mohla určitě hodně pomoc tzv. neplodným párům. Mně to přijde podobná historka se špenátem - kdysi se kdosi spletl a pak se desítky let uvádělo, že špenát má vysoký obsah železa :-)) POdobně kdysi kdosi pravil, že ženy mají jednu ovulaci a od té doby se všechno odvíjelo od tohoto předpokladu…

Jediný, co mě zarazilo bylo právě to tvoje zavýsknutí - že JOnáš má pravdu - to mi přijde dedukce trochu jak z Focaultova kyvadla :-)) Článek nepravil nic o Jonášovi - a jak říkám, nikde jsem nenašla výsledky toho že by to fungovalo. S tou Rodinou - jukni do snažilek - kolik holek tam je - a třeba už kolikátý rok - a vyzkoušely všechno včetně Jonáše - a nic.
Za svojí práci samozřejmě beru peníze - ale je to normání práce, nepřiživuju se na cizím neštěstí. To je samozřejmě můj názor - lidé mají právo živit se různými způsoby a je na jejich svědomí, jestli mají pocit, že si ty peníze zaslouží…

 
stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 14.07.03 18:27

Ahoj Soňo,
já mám taky věčně plnou schránku, ale jsem vidět a chtěla jsem být vidět, takže si nesmím naříkat, když mám co jsem chtěla. Máš pravdu, někdy lidi posílají věci, že to otravuje a někteří jsou horší než štěnice.
Moc ti děkuju za tvoje ohlasy. Je to potřeba ať už spolu souhlasíme nebo ne. Ti co to umí vypočítat většinou o publicitu nestojí, protože mají práce nad hlavu od holek, které je doporučují ústně.
Myslím, že budeš mít ten zdravý skepticismus, který nadšenci jako já nutně potřebují, aby se vraceli z oblak na zem. Dík. Stefinka

Vložit nový komentář