ZIMŇÁTKA 05/06 č.69: Jak jsme cestovali a

Rodičovství

Ahoj Zimňátka, dovolte mi Vás unudit „stručným (ha ha ha) popisem naší dovolené s Matýskem, který se budu snažit psát hlavně jako postřehy pro ty, které ještě takový delší prázdninový výlet čeká. Předesílám že to není vtipné, je to suchý cestopis a že slova „jak jsme miminko testovali v názvu NEJSOU náznakem nějakého dalšího miminka v bříšku, ale jedná se o použitou citaci zděšených babiček nad naším úmyslem vzlétnout i s Matýskem nad mraky a následně ho trápit v 40´C vedrech. Aneb testovali jsme co Matýsek vydrží :)) (...skoro všechno...)

Jak některé víte, pojali jsme náš úmysl vyvenčit se nikoliv jako Last Minute, ale téměř jako Last Secunde (Yenefer, jde to a ti naši workoholici budou asi dost podobní), takže zamlouvání a placení zájezdu bylo napínavé, balení hektické a cestovní horečka převysoká. Zas ale sleva na zájezd byla super, z původních 22 na 14tis za 12dní s polopenzí myslím celkem jde.
Sbalit sebe a mimi do jedné tašky byl úkol hodný Davida Coperfielda a to mé „skromné" cestovní zavazadlo silně připomínalo tašku národní hokejové reprezentace. Hodně času jsem strávila zjišťováním podmínek přepravy miminek, takže:
Dítě do 2 let je tzv.„infant“ bez nároku na služby, sedadlo a na cokoliv :--))). Nicméně ČSA Vám bezplatně poskytne možnost +10kg navíc ve vašem zavazdle. My samozřejmě letěli s Travel Servisem, který neposkytne navíc ani deko a za každý kg navíc se doplácí +200,– Kč, celkem drahá sranda… Tak abych vás nenapínala, moje taštička měla 25,8kg, odbavovací baba se tvářila ještě výhružněji než manžel když to vláčel z auta, ale vzhledem k obsahu a rozměrům manželova zavazadla, které i se sportovní a potápěčskou výbavou mělo 16 to prošlo bez placení.
Odlétali jsme ve 4:50 ráno, takže před cestou jsem vůbec nespala a ještě v autě na letiště rvala do tašky poslední vlhká bodyčka.Tiše jsem doufala v první řadu v letadle, ale frkli nás normálně někam doprostřed a na to třetí sedadlo vedle mě vtipně dali nějakého lichého cca 20ti letého „puberťáka" a pak kojte během vzletu, prso bych měla na jeho lokti…
Na miminko jsem dostala mini pás a mini plovací vestu, během vzletu, kdy má miminko být kojeno aby mu nezalehla ouška musí ale právě být přikurtováno tím pásem k vám a oba sedíte, takže jelikož nejsem hadí žena ani nemám prso na koleni kam jedině by mi tak v předklonu dosáhl, použila jsem lahvičku se šťávičkou a při cestě zpět už jsem ho do toho pásu dala jen tak hoodně navolno a kojila, i když v dost krkolomné poloze.
Lettrval 2h a dal se zvládnout stylem: cca 30min nějakým zázrakem spal (vždycky když zabral, začaly letušky něco vytrubovat tím amplionem nad sedadly, takže ho po 5min budily) , když jsem kojila nechala jsem ho přisátýho neomezeně dlouhou dobu dle jeho libovůle aneb až do zeblití aby se zabavil, takže taky tak 20min, cca 15min prohlížení brožury společnosti Travel Service na tátovo klíně a vydatné houkání na vyfocené modelky společnosti Escada a Joop, cca 15min žužlání a cupování „zdravého a pro 7m dítě zcela vhodného :-) banket rohlíčku z letadlového „oběda" s následným hysterákem když mu byl odebrán (podlaha letadla vypadala jako fotka v naší galerce tuším od Market) , cca 10min opakované pokusy zabavit některému ze spolucestujících hodinky či brýle a minimum času hra s připravenými hračkami a chrastítky (nuda). Cestou zpátky jsme měli nad sebou mini televizi, takže nějaké minutky se zabavil i sledováním letové hladiny a studiem venkovní teploty a obrázků letadýlka, pohybujícího se nad mapou Evropy. Stylově měl na sobě body s letadlem!!! :-)
Letušky ho nezaujaly, první mu nedovolila přetrhnout její zlatý náramek v hodnotě cca 20tisíc ( a že už moc nechybělo) a druhá, sklánějíc se nad námi při podávání oběda málem přišla o celý svůj ohon vlasů, takže antipatie byly vzájemné :--))
Cestu tam jsem zvládala hůř než Matýsek určitě já, protože přilétali jsme v příšerné bouři, házelo to s námi ze strany na stranu a nahoru dolu, letadlo vydávalo příšerné zvuky, všechno se třáslo a cílové letiště je hned na břehu moře, takže se přistává téměř do vody, kterou jsme viděli ale hooodně nízko pod sebou.
Ale dost k letu, krom toho, že letuška nám oznámila, že cílovou stanicí je PERVERZA :--)))) místo Prevezza už na něm nebylo nic zajímacího.

Ubytování- vybírala jsem dlouho a vybrala dobře, nejeli jsme do žádného rušného letoviska, spíše do vesničky a hotel byl ještě úplně stranou. Od hotelu jsme měli zajištěnou zdarma dětskou postýlku (některé Ck za to chtějí 500,– ), která spíše připomínala síťovou ohrádku, ale byla OK, nicméně Matýsek dělal vše pro to, aby v ní pobýval co nejméně a co nejvíce se roztahoval u nás. Právě z důvodu zachování sluchových bubínků okolních rekreantů jsme se museli podvolit a nechat ho na našem letišti. Povlečení na mimi postýlku všude píší že musíte mít vlastní, i tam, kde je dospělácké povlečení zajištěno, brala jsem napínací prostěradlo a spacáček, ale nebylo třeba, pokojské mi povlíkaly i postýlku, Matýsek nafasoval i 2 ručníky a na přikrytí dle místního zvyku hadr 2×2m :--))). Nechtěli jsme pokoj v přízemí, tak si na nás „smsli", dali nám druhé ( nejvyšší) patro, ale netušili jsme, že každý pokoj-apartmánek má samostatný vchod z vnějšího ochozu, takže 46 schodů denně 10× i s kočárkem, ale taky jsme přežili, zas jsme ale byli v úplně horním a krajním pokoji a měli jen jedny přímé sousedy a i ti si myslím užili až až, protože několik hysteráčků si Matěj teda střihl. ( Zas ale my jsme si užili s nima, každý večer min. 1 jejich hlasitá soulož, při které jsem jen čekala kdy jejich postel v orgastické křeči projede zdí k nám, k proražení jim chyběly fakt jen milimetry) .Jen jsme neměli vanu, takže koupání Matýska bylo pod sprchou, bohužel hotel se vyznačoval náhodně kolísající teplotou puštěné vody od ledové po horkou, takže přes veškerou snahu to měl chudinka i se skotskými střiky.

Moře a koupání- při výběru ubytování jsem chtěla cokoliv s bazénem, i menším a vyplatilo se, ze dvou důvodů. Udržet Matýska na pláži tak aby nepozřel aspoň 3 hrstičky písku během tří minut byl nadliský výkon a navíc v moři byly víc jak půlmetrové vlny, ani já se kolikrát neudržela na nohou a ven se vyhrabávala opatrnými přísuny bokem a stejně mi často vlna podrazila nohy, takže byť v moři 2× byl a přežil to, bazén byl bezpečnější. Byl víc teplý a po krátkém osmělení se sebou Matýsek nechal dělat téměř cokoliv, jen do dneška nepochopil, jakto že tu vodu do ruky prostě nechytí a to se tolik snažil :--)). Na každou koupačku měl široké obecenstvo, v podstatě všichni okolo bazénu čučeli na nás. Ono obecně vemte blondatý modrooký mimi do „černýho" Řecka a uvidíte tu rotyku ( za 15 let už ho tam nepustim :-DD) !!! Řekové mají miminka a děti rádi a z našeho mladýho byli úplně štajf, pořád si na něj úplně cizí lidi sahali, fotili si ho, dělali na něj neuvěřitelný grimasy ( Matýsek cizí ksichty miluje a jelikož je to moje malá „děvka prodejná„, na každýho se tlemí) a nejčastěji na něj volali řečtinou něco, co mým uším znělo jako „ Týýý paša“ a Matymu se označení paša zjevně zamlouvalo, protože se smál :--))
V instrukcích cestovek většinou bylo, že pokud chce někdo koupat mimi v bazénech, nesmí být nahé,musí mít plavky nebo plenkové plavky, měli jsme obojí, i když je to blbost, kdyby se ve vodě potento, pomůže jedině neopren a beztak to nikdo nekontroloval. V moři byl nahej. Na pláž u moře měl takovou tu plážovou zástěnu-polostan, ale když sluníčko opradu pálí, je to stejně na nic, navíc je v tom příšerné vedro.
Kruh - před odletem jsem sháněla sháněla jaký by byl nejvodnější, chtěla jsem ten se zúžením na mimi jak má Bára na fotkách, ale nenašla jsem takový aby jím Matýsek nepropadával. Ono taky u nás v půlce srpna je trochu po sezoně. V krámu jsem pak hledala aspoň ten s dírama na nožky, jenže měli jen předražený s krtkem a ten neměl dírky, ale jakboy kříž uprostřed, něco jako http://www.mimibazar.cz/foto.php?… a přišlo mi, že to mimčo musí do holých stehýnek děsně dřít. Hledala jsem i na MMB, ale už nebyl čas aby se stihlo poslání, nejvíce se mi líbilo toto: http://www.mimibazar.cz/foto.php?… , je to i se stínící stříškou. Do odletu jsem nesehnala ani nic takovéhleho http://www.mimibazar.cz/foto.php?… , po první procházce tam jsme ale viděli v každým krámku nepřeberné množství všech možných druhů, tvarů a modelů nafukovadel, kruhy, vestičky, zvířátka, cokoliv si člověk vzpomene, oba jsme se zamilovali do kruhu ve tvaru auta se stříškou, volantem a klaksonem a dírama na nožky a i když stál 10Eur, neváhala jsem a Matyáš byl nakonec taky nadšený. Obecně ale za 3 eura se daly koupit moc hezké věci, lepší než u nás řekla bych a i do do toho našeho kruhu jsme vnitřek výřezů na nožky obalovali látkovou plínou aby ho to nedřelo.

Papání- tak asi tak 10 z těch 25kg tvořily Matýskovo blivajzky, no,možná o něco míň :--)). pro představu 2ks balení mini přesnídávek typu Frutapura TAM stálo 2,30E a zeleninové příkrmy jsem vůbec neobjevila a na většině ovocných nebylo anglicky ani slovo a na obrázku asi 20 druhů ovoce, což mi přišlo trochu divoký mix. Co jsem tam měla, to snědl vše a i když dle naší Dr máme kaši dávat až od 9m, vzala jsem balík nemléčné rýžovo-kukuřičné sunarky ( dobrý poměr „cena-výkon" aneb v malém balení hodně jídla mi přišel na cesty výhodný a tu tam taky celou stlačil). Jelikož jsem doma objevila ještě neotevřenou Bebu 1 koupenou ještě před porodem pro případ kojící krize, vzala jsem i tu a když jsme chtěli Matýska zabavit a chtěli jsme mít tu drzost a třeba se oba najednou najíst a ještě příborem, namíchala jsem mu do flanděrky Bebakoncentrát a byl aspoň na 10min klid, nešlo o zasycení, ale o zábavu.
Jedině s kojením na veřejnosti jsem si nebyla moc jistá, přece jen s tou jejich řeckou pobožností v kombinaci s tím, že i 5ti leté holčičky musí mít na veřejné pláži vrchní díl plavek jsem si moc netroufala abych nebudila veřejné pohoršení, nicméně nějaké celodeňáky jsme taky podnikli, takže úplně se tomu vyhnout nešlo, většinou jsem zalezla někam do stínu boční uličky, sedla na schod a nakojila, bohužel kdo mě viděl, zastavoval se a nepokrytě čuměl ( koulím očima a hodně koulím očima).
Na štávičky a kaši jsme s sebou brali mini cestovní rychlovarnou konvici (na pokoji byla jen lednice, jinak nic z „kuchyně„), nicméně po prvním dosažení bodu varu vyhodila konvice, údajně certifikovaná dle norem EU pojistky v celém patře hotelu, bylo velký haló , za dva dny mi otrnulo a proběhl test č. 2, opět šílená rána a všude tma tmoucí, velké vyšetřování, manžel za mě rudej až za ušima, vedoucí hotelu u nás na pokoji, já zapírajíc že nééé, žááádný přístroj jsme nepoužili (konvice pod postelí). Pak už jsem to neřešila a šla vždycky s flaštičkou za číšníkem, ten mi z espressomakeru natočil horké páry-vody kolik jsem chtěla, že to asi nebyla kojenecká jsem neřešila (dělaly to tam tak všechny maminy) a jestli už voláte sociálku, tak šťávičky pil zředěné naprosto nepřevařenou balenou vodou z PET lahve a že na ní nebylo zrovna napsáno „kojo voda“ ani nemusím dodávat. Zatím žije. Jo a „sterilizovali" jsme oplachem pod vodovodem, přemýšlela jsem o nákupu sterilizačních tablet Milton, ale nestihla.
Co se týče jídla nás dvou „dospělých", měli jsme perfektní polopenzi, přibrala jsem 3,5kg (fuj, stydim), výběr obrovský a občas nám Maty dovolil i se najíst, což byly ale taky jediné radovánky, které nám dopřál, jinak to měl pevně pod kontrolou :--))). Zjistili jsme, že Matyášek miluje dětivšeho věku a pohlaví (v hotelu jich bylo hodně, všech národností, ale nikdo tak malý jako Mat), takže v případě nouze stačilo zaparkovat při snídani kočár k rodince s dětmi a Matýsek měl zábavu na půl dne, ať děti dělaly cokoli ( i když snídaly a vůůůůbec si ho nevšímlay), chlámal se všemu co dělaly, každé jejich grimase a považoval je za své dvorní šašky.

Plínky- dalších asi 5kg v mojí tašce, přebaluju po kojení, takže co 3h a v noci ne, takže 6-7 plen na den + mimořádné kakací příhody , to vše x 12 dní, sečteno podtrženo jeden jumbo balík Pampersek. Ceny tam: 32ks Pampers 13,50 Eur. Bez komentáře…

Oblečky- po prvním dni následovalo moje zděšení, Maty zeblil tři bodyčka+ jedno totálně „zmrkvil", navíc místo očekávaných 30´C bylo asi 12 a krupobití a záplavové deště, já zděšená že nemáme zimní kombinézu :--)), od druhého dne již tropy a půlku oblečků jsme vezli dom zcela nepoužitých, no klasika.

Dopravování se po ostrově- Řecké uličky, řecké schody všude, řecké hory na všech ostrovech = idylka pro rodiny s dětmi :--)). Přesto nebylo místo, kam bysme se nedostali (náš delegát na konci pobytu zcela zděšen co vše jsme s mimi absolvovali). Na pěšo túry jsem koupila na MMB klokanku Baby Björn ( šátkové úvazy se SVM doživotně vzdávám, nehodlám se mumifikovat zaživa), která má nosnost větší než ostatní a je tedy ještě i na našeho „klokánka". Byl to super kauf, užili jsme jí maximálně, Matýsek v ní byl nadšený (my soumaři již méně), hýkal na všechno kolem sebe, ale i v ní usnul a jestli jsem psala že obecně Řekové z něj byli paf, tak to, co dělali když byl v klokance, to byly normálně záchvaty infaltivní rozteklosti, prostě neuvěřitelný :--)). S klokankou jsme se dostali i na soukromé pláže pod horami, do hor, jen tatínek se nemohl vynadivit, jakto, že ho nenechám jet na motorce s Matýskem, zavěšeným mu na prsou v klokance aby „kluk viděl co je to divoká jízda".
Jinak jsme ale měli půjčené na den i autí a objeli celý ostrov, v půjčovně nám naslibovali zapůjčení sedačky „vajíčka" 0-13kg do protisměru, to, co nakonec v autě bylo byl jakýsi prehistorický dost jetý model sedačky Neonato, která tam sice byl podivně narvaná proti směru, ale byla normálně „sedící„, náš synek ještě nesedí, přesto v ní byl spokojený a pro naší ortopedku jsem udělala ilustrační foto :--))), které je taky v galerce. Štastný byl Matýsek zejména proto, že v nestřežených chvílích jízdy, kdy mu rodičové seděli vepředu mohl nerušeně okousávat šíleně zmatlané popruhy sedačky, nesoucí stopy a vzorky asi tak sta druhů dětských přesnídávek, mlíček, potu, blitíček atd. Chuťárna největší, já když našla zeslintanej pás a došlo mi, že ty savé zvuky za jízdy nebyl náš dudlík, byla jsem na odvoz a v mrákotách hledala číslo do nejbližší okresní nemocnice a v duchu vybírala, zda to bude žloutenka A,B neboC a jak se anglicky řekne : „ ne, očkovaní nejsme“. Přežil taky.
Kočárek- další náš dopravní prostředek. Po studiu přepravních podmínek leteckých společností a referencí mých kamarádek jsem byla na vážkách. Nakonec jsem asi týden před dovčou náhodně a impulsivně koupila v bazárku za 800,– levný starší golfáčko-sporťáček Hauck Traveller ( verze Disney Collection) s tím, že se uvidí a v nejhorším ho pak „hodim ze skály" a nakonec musím říct, že toto hrkátko nám prokázalo službu min. za 3000,– a i když manžel mlel že „s touhle herkou se stydim chodit na veřejnosti", ochotně tlačil a vozil (aby taky ne, když balič mates mu zajišťoval stálý houf min.5ti Řekyň okolo kočáru). Kdybych to vzala dle Skotikova deníčku, tak asi nesplňuje ani jedno kritérium (kočárek, né manžel), ale neváží ani 6kg, je perfketně skladný, polohvatelný do úplného lehu, s vééélikým košíkem, odendávacím madlem, prostorný, pratelný potah, odepínací poklop, jen je to model tipuji tak r.1999, ale kupovala jsem ho jako úplně nový, ještě na něm visely cedulky, holt ho někdo měl ve sklepě a nakonec nepoužil. Kočárek unesu i s Matesem kamkoliv a nedovedu si představt pobyt ani letecký transport našeho 15ti kg X-landera, byť jinak na něj nedám dopustit!
Do letadla sice nikdo nezkoumal velikost a skladnost kočárku, přesto byl ten náš ještě největší ze všech přepravovaných, většinou letěly mamči se staršími dětmi a měli mini-golfečky bez stříšky, nicméně třeba na Ruzyni při odletu musel kočár projet prosvěcovacím pásem a tam by se X-L určitě nevešel a taky se potvrdily mé obavy že nikdo se s kočárky příliš nemazlí, měla jsem na něj velký igelitový pytel 140 l a před vstupem do letadla kočár ještě zabalila a jak jsme přiletěli v té šílené bouři byly kočárky dost dlouho na dešti, i tak byl náš dost zbědovalý a pytel potrhaný, pani vedle mě měla funglovku Cam a flákli jí ho normálně na zem, kde tekl písek. Ale nechci vás strašit!!!

Z dopravních prostředků krom teda té motorky vyzkoušel M skoro vše, po autě i loď, motorový člun a místní linkové autobusy :-)

Jinak v hlavím městě na výletě jsem obhlížela kočárky Řekyň na ulici, tak s hlubokáčema se tam nikdo moc nezdržuje, mimča hážou do golfek ještě to ani nesedí a celkově jsem neviděla snad ani jeden pěkný či nový kočár, to tady v ČR jsme hypermoderní!!!! Jenže co tam taky v těch křivolakých uličkách se super kočárkem, asi se to rychle zničí. Holky, myslím že tam mít dvojčata je sebevražda, dvojčecí kočár tam projede tak po hlavní třídě tam a zpět a toť vsjo :--))

Opalování- Moje máti pravila, že Matýsek se nesmí opalovat a že mu koupila SPECIÁLNÍ vysoce ochranný krém a předala mi pochybný výrobek z obchodu „všeza39" s SPF 10 … no nic… Jinak v této disciplně soutěžil jen náš „tatínek", který se opálí vždycky, všude, bez námahy, do hněda a vydrží mu to měsíce a měsíce. Matýskovi láskyplně říkal „ čau vápno" a mě že opalování je vlastně škodlivý aby mi nebylo líto že barva čoko nebude. Na Matýska jsem v lékárnách vysomrovala před odletem 3 vzorky Vichy SPF 50, které bohatě stačily (jinak stojí 420,– Kč, to bych nikdy nedala) , za nákup v DM jsme dostali mini tubičku SebaMed SPF 28 a ještě jsme měli nějakou 18 od Babylove, nepoužili jsme. Matýsek se neopálil vůbec a jsem na to hrdá, já se opálila dle možností balkonové židličky, vždyky když usnul na pokoji, vystrčila jsem se na terasu.

No a už nudím i sebe, takže jen závěrem dodávám, jestli se chcete na něco zeptat ptejte se, kdybste některá z Pražaček ještě cestovala, ráda vám půjčím třeba i ten kočárek pokud byste měly obavu o vlastní, stejně tak jako cokoliv jiného (kruh, zástěnu atd atd). Líbilo se nám moc a určitě to byla dobrá zkušenost, Matýska jsme chránili maximálně a on vše snášel perfektně, určitě také nezapomeňte mimčo připojistit, s sebou dobrý vzdušný klobouček, lékárničku zhruba dle rozsahu Kačuly (Janička na to založila diskuzi, já brala jen Panadol baby a Fenistil gel- stydim), antikomárovač do zásuvky, síťku-moskytiéru na kočárek a pro vás vývrtku na místní moky :--))))

Sečteno podtrženo tedy model MM 060110 vydrží v podstatě vše a je to úžasný miminko.
V galerce jsou nebo budou ilustrační fota k výše popsanému.

Claudie a Matyášek 7m a 2 týdny

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
 Váš příspěvek
 
JanickaB
Zasloužilá kecalka 978 příspěvků 24.08.06 22:28

že bych byla poprvé PRVNÍ??
J.

 
claudia02
Ukecaná baba ;) 1124 příspěvků 24.08.06 22:28

Óóóó, Šárka je nejrychleší! Před chvilkou jsem to poslala. Název se mi nějak zatoulal, mělo to být:
Jak jsme cestovali a miminko testovali ****
Claudie

 
MartinaK
Zasloužilá kecalka 980 příspěvků 24.08.06 22:30

Jé máme nový deníček.Nejdřív ale musím kouknout do starého a přečíst nový.
Určitě to bude suprová zábava.
Martina

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 24.08.06 22:32

omlouvam se, ale to fakt nejde :) denicek je uzasny, spravil mi naladu a myslim, ze jste si to uzili :))) vsichni :)))

market

 
Petulina
Stálice 57 příspěvků 24.08.06 22:46

Jé já budu taky jednou hned nahoře, ale teď si to jdu přečíst.
 Petra

 
Petulina
Stálice 57 příspěvků 24.08.06 23:01

Teda, vy jste se měli, hned bych jela taky. Ale myslím, že bych si s prckem ještě netroufla, nedokážu si představit jen balení těch tašek. Tak možná za pár let.
 P.

 
MartinaK
Zasloužilá kecalka 980 příspěvků 24.08.06 23:21

Claudie -deníček jí víc než úžasný.Ty nezklameš opravdu nikdy.Pěkně jsem se povabila.Dovolená musela být opravdu super.Ty jsi holka šikovná jak jsi to všechno zvládla.

Petulino  -nevím proč ale tvůj nick si vždy přečtu jako Paulinka a potom se divím.To bude asi tím  P.Budu se muset polepšit.Z balení se nestrachuj.Já balím snad komplet všechno každý měsíc.Ke tchánům na Moravu to máme přes 200km tak jezdíme na dýl a to máme narvané auto komplet a ještě box na střeše.Já si to nedokážu představit až budeme mít jednou ty děti dvě.

My už jsme sice na dovče byli na Slovensku ale nebylo to to co jsme si představovali pro pořádný relax tak jsme se rozhodli  že teda ještě pojedeme do Belgie.Pojedeme autem takže to bude min. na 12 hodin ale budeme vyrážet na noc ze 2. na 3.9 tak snad to zvládneme a Tadeášek většinu prospí.Doufám že Atomium v Bruselu už bude mít nový kabát.Před 2 rokama jsme byli ve starém a super jsme si ho celé prošli.Kdyby náhodou někdo chtěl jet do Bruselu tak po procházce města navrhuju zakončení v aquaparku kousek od Atomia.Ze všech parků kde jsem byla je tenhle nejlepší(už jsem tam byla 2×).Holky já už se tak těším(ikdyž letos to bude asi bez toho aquaparku).

No už tu nebudu strašit.Vzbudím manžela a půjdeme  spát.

PS:už jsem objednala to hop:,–(lo z MMB od Haucka za 600(myslím že ho má Paulinka) tak snad se bude Tadeáškovi líbit.

Martina a spící Tadeášek

 
JanickaB
Zasloužilá kecalka 978 příspěvků 24.08.06 23:22

CLAUDIE - tvůj nudný cestopisný deníček je naprosto famózním způsobem napsaný, ostatně jsme na jistý „tandard“ :-) již zvyklé :-))))) Udělali jsme si s manžou chvilku, kdy mě i poslouchal - no mě, poslouchal, co jsem četla a oba jsme slzeli smíchy :-)) pak se zavedla krátká diskuze směrem k naší cestě, hlavěn ke kočáru a zase zmizel ke svému PC dělat testy do autoškoly, zítra jde na zkoušku!!!
Kočárek - no tak s tím kočárkem jsi mě trošku dostala, jeslti tam budeš mít fotku, mrknu na váš a porovnám s naším, v garážích u našich i tady by se snad nějaké golfky kdyžtak měly vyskytovat a uvidíme, v případě potřeby se na tene kdyžtak rádi obrátíme.
Jídlo - tak já teda rozhodla, že beru minimum na prvním pár dní, přeci jen Barcelona snad slibuje větši jistotu než „Perverza“ :-) když ne, budu nonstop kojit :-))  

Všechno ostatní se každopádně hodí, akorát těžko říct, jestli přibereme 3,5kg, páč žádná polopenze, ale dohodli jsme se, že na snídaně něco nakoupíme a zbytek si vychutnáme dovču v pohodlí restaurací, pokud skoro lezoucí - zatím oaptrně plazící se Klárka - dovolí.
Bohužel mi váha (zavazadla) dělá taky problémy, nám taky Skyeurope nedá ani deko navíc a v bytě, kde budem bydlet určo dětská postýlka není - nedělám si naději, že by v ní spala, ale třeba v osm, když usne, že bychom šli s manžou ještě ven do bazénu…nemusela bych se bát, že žuchne. Jenže jsem jí ještě nevážila a nevím, kdo z nás by se uskromnil natolik, abychom na ní těch XX kilo měli, stejné dilemma mám s autosedačkou, vyzvednou nás známí důchodového věku, kteří sedačku jistě nevlastní a že bych se nebála jet jen tak, to ne......Uf bude to ještě zajímavý, ale už mám docela cestovní horečku a nejradši bych už balila, ale pak jsi říkám, jseš magor, klíííd!!!  

Ježiš já jsem ještě něco chtěla…
zatím páček
Janička+spící Klárka    

 
JanickaB
Zasloužilá kecalka 978 příspěvků 24.08.06 23:38

Zimňátka 2005/2006
Miminka: 74 miminek-37 holčiček/37 chlapečků

04.10.2005-Metelka/1968/Česká Lípa+Nina-Marie 10:20hod.(TP 29.9.)
19.10.2005-Lennys+Šimon,Ma­touš,Marek (TP 31.12.)
31.10.2005-Yasmin/1980/Pra­ha+Jakub 2,95kg, 49cm 15:30 (TP 28.11.)  04.11.2005-Monha/1977/Pra­ha+Matěj 2,68kg, 48cm 13.45 (TP 15.11.) 07.11.2005-Melsi+Davídek 20:23 (TP 17.11.) 08.11.2005-Sophie/1976/Me­norca+Daniel 19:11 (TP 29.11.)
26.11.2005-Klára007+Anetka 3320g, 47cm 17:30 (TP 17.11.)
27.11.2005-Selka (Štěpík)/1977/Ústí n.L.+Vítek 2,6 Kg Vrchlabí (TP 24.12.)
29.11.2005-Bludička/1977+Ja­neček 3930g, 52cm 11:00 (TP 9.12.) 01.12.2005-Makys/1973+Jiřík 3820g, 53cm 00:00 (TP 2.12.) 01.12.2005-Barule/1976/Nový Jičín+Michael 3,65kg, 50cm 1:36 (TP 6.12.) 01.12.2005-Katarina/1978/Hlin­sko+Helenka 3360g, 48cm 12:15 (TP 4.12) 02.12.2005-MartinaK/1981/Mladá Boleslav+Tadeáš, CŘ,2,97kg, 48cm 16:23 (TP 22.12.) 04.12.2005-Monique/1972/Zlín+­Michal 3,09kg, 49cm 12:33 (TP 12.12.)  04.12.2005-KáťaS/1980/Li­bochovice + Kačenka 3,20g, 48cm (TP 4.12.) 05.12.2005-Skotik/Ústí nad Labem+Petr 3230g, 52cm 14:53 (TP 2.12.)  05.12.2005-MarketaD + Luky 4,17kg, 52cm (TP 5.12) 07.12.2005-Majki/1978/Ža­tec+Simonka 3250g, 50cm 6:17 (TP 13.12.) 07.12.2005-Mami/Karlovy Vary+Karolínka 3260g, 50cm (TP 23.12.) 08.12.2005-Mila/1979+Danielka, 3400g, 51cm 18:20 (TP 15.12.)
10.12.2005-BaruskaII./1978/Hu­sinec+Kačenka 2140g,49cm a Eliška 2780g, 48cm (TP 16.1.)
11.12.2005-Bára(Malta)/1977+He­lenka 2760g, 48cm 6:30h (TP 9.1.)
12.12.2005-JaničkaB/1981+Klár­ka 3940g, 53cm 8:40 (TP 11.12.)
12.12.2005-Alfie/1982/Pra­ha+Davídek 3130g, 48cm 8:35 (TP 8.12.)
14.12.2005-Verča/1978+Vojtíšek 4,01kg, 55cm (TP 9.12.)
14.12.2005-Mikis/1979/Olo­mouc+Anetka 2,96 kg, 48 cm, CŘ 9:21 (TP 22.12.)
16.12.2005-Market2/1979/Žďár nad Sázavou+Filípek 3,29kg, 50cm 15:25 (TP 29.12.)
17.12.2005-Nonu/1976/Kro­měříž+Eliška 2,90kg, 50cm 5:58 (TP 25.12.)
18.12.2005-HanaPospisilo­va+Denis 3450g, 50cm 18:20 (TP 18.12.)
19.12.2005-Ally/1978+Monička 3475g, 48cm 4:45 (TP 22.12.)/11t 6100g, 61cm
20.12.2005-Necka/1978/Nové město pod smrkem+Adámek 3 140 g, 50cm 15:50 (TP 25.12) 
22.12.2005-Pajda/1973/Nové Město+Rozárka 2,9kg, 46cm 13:25 (TP 8.1.)
23.12.2005-VeronikaR/1979/Nové Zámky+Sarah, 4300g a 54 cm 2:30 (TP 17.12.) 
24.12.2005-Rybka/Nymbursko+Va­šík, 51 cm a 3,420 kg 14:53 (TP 13.12)
24.12.2005-Zani+Marijka 3,2kg, 52cm 16:32 (TP 28.12.)
24.12.2005-Milka/1979/Pra­ha+Kristýnka 3830g, 51cm 16:45 (TP 19.12.)
26.12.2005-Lokynka-Peťula/1980/Trut­nov+Julinka 4070g,53cm 2:29 (TP 15.12.)
27.12.2005-Cifka/1980/Vyš­kov+Bořivoj 3300g, 48cm 13:05 (TP 7.1.)
29.12.2005-Nicol/1976/Hradec Králové+Stella 4130g, 53cm 8:50 (TP 29.12.)
29.12.2005-DančaM/1979+Ondřej 3090g, 48cm CŘ 16:28 (TP 9.1.)
30.12.2005-Kacatko/1981/Kar­viná+Rozárka 3100g , 47cm 12:38 (TP 31.12.)
31.12.2005-Berča/1979/u Rou­dnice nad Labem+Jiříček 4kg, 53cm 6:15 (TP 27.12.)
31.12.2005-Gejby/1980/Pra­ha+Simonka 2580g, 47cm (TP 30.1.) 01.01.2006-Pepi+Nelinka 3,7kg, 49cm 12:35 (TP 4.1.)  02.01.2006-Inka2/Prostějov+Voj­tíšek 3,7kg, 52cm 18:19 (TP 22.12.)  02.01.2006-Mifik/Brno+Be­renika  02.01.2006-Dejna + Karolínka 3050g , 49cm, 6.45h  04.01.2006-Zuzana/1974/Par­dubicko+Honzík 2,9kg, 48cm 8:19 (TP 12.1.) 05.01.2006-Paulinka+Anetka 2620g, 48cm 10:55 (TP 6.1.) 05.01.2006-Kousinek/1980/Vy­sočina+Kryštů­fek 2,4kg, 49cm 9:12 (1.2.) 05.01.2006-Lucik5+Barunka 2500g, 45cm  07.01.2006-Pafka+Gabriel/Praha 4780g, 54cm  08.01.2006-Míša/1975/Pra­ha+Berenika/3,25kg,48­cm,10:25(TP.2­.1) 08.01.2006-Mašinka/1974/Pra­ha+Ondřej 3,8kg, 52cm 23:20 (TP 8.1.)  09.01.2006-Suzetka/1980/Li­berec+Janinka 3,12g, 49cm 19:50 (TP 10.1)
10.01.2006-Gaabina/1980/Pros­tějov+Tobiášek 3350g, 50cm 6:57
10.01.2006-Claudie/1976/Pra­ha+Matyáš 3,34kg, 51cm 12:50 (TP21.1.)
10.01.2006-Agatha/1976/České Budějovice+Agátka 3250g, 49cm 18:03 (TP 11.1.)
10.01.2006-Daja/1977/Pra­ha+Kubíček 3460g, 50cm 19:55 (TP 7.1.)
11.01.2006-Andela+Jaroslav 22:10 (TP 4.1.)
13.01.2006-Tobia/1977/Pra­ha+Adélka 3140g, 49cm 5:27 (TP 6.1.)
13.01.2006-Radana2/1978/Ji­čín+Emička 3000g, 50cm 12:30 (TP 15.1.)
14.01.2006-Eva+Valerie 2900g, 49cm
17.01.2006-Werty+Alešek 3600g, 50cm/ 2m 5kg, 58cm
19.01.2006-Yenefer/Praha+Ne­linka 3580g, 50cm, 4:57
26.01.2006-Miky/1981/Pra­ha+Valerie 3337g, 50cm 23:03 (TP 24.1.)
27.01.2006-Dobrotova(Len­ka)/1978/Znoj­mo+František 3,67kg, 52cm 11:45 (TP 31.1.) 
28.01.2006-Baruse77/1972/Šp­anělsko + František 3,5kg, 50 cm 11:45 (TP 10.2.) 
31.01.2006-Petulina/26let/o­kr.Olomouc + Leonka 3,7kg a 50cm 10:15 02.02.2006 Da­nielaC/1979/Jin­dřichův Hradec+Eliška 3,30kg, 51cm 22:47 (TP 1.2.)    

 

Kubíček (Yasmin) ------6m: 8220g/71cm----------8m:9140g/74cm
Matýsek (Monha) -----6,5m:8180g/68cm--------9m-1t:9450g/75cm 
Anetka (Klára007)-----6m:5960g/64cm----------8m:6870g/66,5cm 
Janeček (Bludička)----3m: 5700g/60cm-----------4m: 6140g/60cm+
Míša (Barule) ---------5,5m: 6380g---------------7,5m:7920g/70cm
Helenka(Katarina) ----6m:7550g/64cm -----------8m:8400g/67cm 
Míša (Monique) --------6m: 7500g/66cm----------8m: 8000g/70cm 
Kačenka (KataS)------6m:7240g/62cm------------8m:8450g/70cm
Tadeášek (Martina)---6m:7780g/65cm------------7,5m:8440g/68cm
Péťa (Skotík) ----------4m: 6600g/63cm----------6m:8000g/69cm 
Luky (MarketaD)------------------------------------8m: 9380g/70cm
Simonka (Majki) ----- 3m: 5440g/61cm-----------4m: 6060g/62cm 
Karolínka (Mami)------6m: 7600g/68,5cm--------7m: 8200g/71cm
Helenka (Malta) ------4m: 6800g------------------6m:7700g
Klárka (Janička) ------6m:8350g /67cm-----------8m:8750g/ 73cm 
Davídek (Alfie)------- 5m: 7100g
Vojtík (Verča) --------5m: 7450g------------------8m:8000g/74cm 
Filípek (Market2)-----6m: 7660g/70cm------------8m:8600g, 72cm 
Eliška (Nonu)----------5m: 5500g/ 66cm----------7m:6900g/72cm
Denisek (HanaP) -----5m: 7800g------------------6m:8550g/65cm
Monička (Ally) --------7m:9500g/71cm-----------8m:10.16kg
Adámek (Necka) ------6m:7500g/67cm----------8m:7900g/70cm 
Rozárka (Pajda)-------6m:7400g/62cm 
Vašík (Rybka)---------4m: 6120g/62cm----------6m:6770g/67cm 
Kristýnka(Milka)------4,5m: 7000g/63cm----------6m:7710g/65,5cm
Julinka (Lokynka)-----5m:8000g/65cm-----------6m:8540g/67,5cm 
Bořík (Cifka)-------- 3m: 6700g/61cm------------6m:7500g/65cm 
Stellinka (Nicol) -----6m:7100g/70cm------------7m:7480g/71cm
Ondra (Danča) ------- 3m: 6760g/55cm-----------4m:7400g/59cm 
Jiříček(Berča) ---------4m: 7700g/70cm----------5m: 8450g
Nellinka (Pepi) --------5m:7550g/67cm-----------6m: 8200g/65cm 
Karolínka (Dejna)-----4m: 6020g/58cm 
Anetka (Paulinka)------5m: 5950g----------------6m: 6200g/68cm 
Gabriel(Pafka)---------6m: 9570g/70cm 
Berenika (Missak) -----5m: 6000g----------------6m:6610g
Ondřej (Mašinka) ------5m: 7700g---------------6m:8350g 
Janinka (Suzetka)-----4m: 6700g/63cm---------6m:8000g/70cm 
Tobiášek (Gaabina)---4m:5450g/60cm-----------5m: 5900g
Matyáš (Claudie) -----5m:7470g/66cm-----------6m:8000g/69cm 
Agátka (Agátha)--------3m: 6010g
Alešek (Werty) ------ –2,5m: 5550g/60cm 
Nelinka (Yenefer)------5m:6550g/64,5cm--------6m+3t:6750g/66,5cm
František (LenkaD) ----5m:8700g/70cm---------6m:9150g/69 cm 
František (Baruse77)---4m:6010g/62cm 
Leonka (Petulina)-------6m:8480g/ 70cm
Eliška (DanielaC)-------4m:6290g/62cm----------6m:7920g/67cm  

  
 
JanickaB
Zasloužilá kecalka 978 příspěvků 24.08.06 23:41

¨Holky mám dotaz? co byste řekli na REDUKCI SEZNÁMKU?? Já nevím, nechci se nikoho dotknout tím, že ho smažu, je sice hezký mít seznámek se 74 mimči, ale co  z toho, když víc, jak polovinu si už nepamatujem, co kdybychom (kdybych) pro takový to častý kopírování a aktualizaci mázla ty, co tu od porodu, tj. cca 8 měsíců nebyly???? Celý seznámek si ještě nechám u sebe, kdyby se někdo rozčiloval, ale přijde mi to zbytečně dlouhý a nepřehledný. CO vy na to????  

J.

 
JanickaB
Zasloužilá kecalka 978 příspěvků 24.08.06 23:44

No teď koukám, že jsem to možná psala zbytečně, těch, co tu vůbec nebyly zas až tak moc není, takže to možná nemá význam, většina tu od té doby i 1-2× byla :-)))
 J.

 
Yenefer
Kecalka 177 příspěvků 24.08.06 23:54

CLAUDIE - deníček je úžasný, moc se hodí, díky!!! A krásně jste si to užili…    
JANIČKO - my jsme cestou z Prahy měli autosedačku (vajíčko) normálka jako „příruční" zavazadlo (ještě ke kočáru), takže se to do váhy nepočítalo. A cestou do Prahy táhla jedna rodina obří kočár a v něm obří autosedačku, cca čtyřletá holčička capala po svých a všechno taky jako „příruční zavazadla". Bylo to ale s ČSA…    
S naší dovčou to vypadá všelijakJManžel mluví pořád víc a víc o Chorvatsku (zazněla i Černá Hora, já ale tvrdošíjně odmítám tak dlouhou cestu autem). Dnešní dotaz, jak dlouho dopředu před odjezdem potřebuju vědět, že pojedem, a současná nabídka odpovědi: 2 hodiny nebo snad 4? mluví asi za vše. Je fakt, že tady z Košic vázne nabídka zájezdů a my bychom potřebovali od pátku/soboty do další neděle a to asi neseženem… Taky nevím, jak bych to všechno sbalila, při letu do Prahy jsem plně využila i těch deset kilo pro „infanta", ale když by to jinak nešlo… A kdybychom přece jen letěli do Řecka, tak asi vezmu radši stařičký minigolfky (nesplňují snad ani jedno kritérium z deníčku), ale právě Řekové nám tenkrát zničili kola a jak tady píše Claudie, tak ke kočárkům taky nemají moc vřelý vztah. A Neli už sedí, takže by si v nich snad poradila.    
Dobrou! 
Jana a Nelis (7M a 5 dní)    

 
MartinaK
Zasloužilá kecalka 980 příspěvků 24.08.06 23:57

Janičko - straším tu pořád :-) Když jsem koukla na ten seznámek tak z těch 74 vím tak o 35 co přispívají.U něk­terých maminek už si ani nedokážu vybavit kdy naposledy psaly.Vím že spousta z nich komentáře jen pročítá ale bylo by dobré se aspoň 1× za měsíc ozvat co je nového a tak,že?

Už oprvadu končím
Martina

 
claudia02
Ukecaná baba ;) 1124 příspěvků 25.08.06 00:04

Janičko fotky kočárku jsem ti poslala i na mail, v galerce je jen jedna ať to nezahlcuju.
 C.

 
claudia02
Ukecaná baba ;) 1124 příspěvků 25.08.06 00:06

Jo, jo, já bych taky souhlasila, maminky nepisatelky čitatelky, berte to jako malé TYTYTY že když nebudete písat, budem mazat. Tak pište!!!!!
Claudie

 
JanickaB
Zasloužilá kecalka 978 příspěvků 25.08.06 00:07

Yenefer - díky za zkušenosti :-) uvidíme, po zabalení zvážíme a zkusíme, kdyžtak rodině něco vrátíme do auta - 200,– za kilo to už se vyplatí jí tam koupit :-)  

Marti . díky za názor, když se nidko nevyjádří negativně, asi bych to probrala a když se někod „ozve“, vrátíme :-)  

Už taky dobrou.
J.

 
claudia02
Ukecaná baba ;) 1124 příspěvků 25.08.06 00:13

Janičko, skoro všechny cest.postýlky mají shodně 10kg, takže jsem se děsila toho, že jí budem muset brát. Ve vašem případě nevím taky jak bych to udělala. Možná jestli by nestálo za úvahu koupit za 800,– toho Pogyho, ta váží 1,6.
S autosedačkou nevím už vůbec, ale jestli se jedná jen o tu jednu cestu, asi bych to riskla a měla mimčo v šátku, nakonec my když jeli busem ( 2× z a na letiště a 2× na výlet), měli jsme Matýska na klíně 8-OO a jinak to nešlo a de facto je to busem mnohem nebezpečnější než v autě, jelikož místní řidiči jsou magoři a místní silničky nad útesy opravdu pro bus moc stavěné nejsou a oni to tam mastí hlava nehlava!!!
Jo a chůvičky, ty jsem nenapsala do deníčku, ale taky se šikly!!!

Claudie

 
MartinaK
Zasloužilá kecalka 980 příspěvků 25.08.06 00:47

Teda já jsem strašná.Ještě tu tvrdnu.Hledala jsem něco v diskuzích ale chtěla jsem se zeptat ještě tady.
Holky co máte Jané Slalom Pro(bezadaptérový) máte nánožník na sporťák? Popř. jaká(značka) a jak se přidělává.U star­ších verzí to bylo myslím na gumičky  ale ta nová má připravené patentky.

No tak to už je pro dnešek snad opravdu všechno.

M

 
Bludicka
Zasloužilá kecalka 918 příspěvků 25.08.06 00:58

Claudie super počteníčko :-)
MartinaK "…máme narvané auto komplet a ještě box na střeše.Já si to nedokážu představit až budeme mít jednou ty děti dvě… "- je to divný, ale teď na věci pro mě a obě děti na týdenní pobyt potřebuju daleko menší tašku než s Kamilkou před 3 lety na její věci.
Bludička

 
mila2
Kecalka 158 příspěvků 25.08.06 08:02

Ahoj holky, opět se hlásím po čase,
jen napíšu , že jsem já Danielka i 17tt bříško v pořádku (začínám pomaličku cítit pohyby - nejvíc když nesu Dany samozřejmě)  za 3-4 týdny se konečně dozvíme, zda bude mít Daniela sestřičku nebo bratříčka…mě je to nějak jedno, manželovo rodiče „nutně potřebuji“ kluka , ale nám se s manželem nezávisle na sobě zdálo, že budeme mít opět holčičku. Takže jsme napjatí a pak dám vědět.
Pokud by tu někdo byl se zájmem o Těhubacilíky…mohu poslat :-)

Danielka leze po celém bytě, takže mám pocit, že nedělám nic jiného než vytírám, peru a žehlím…co vy?

hodné děti a pohodový víkend všem
Míla + Dany + špunt 17tt

 
pepi
Zasloužilá kecalka 555 příspěvků 25.08.06 08:35

Ahoj holky!
Claudie - supr deníček!Neli mě ho nechala v klidu dočíst a fakt jsem si užila !   Kojení -tak já se přidává k těm, keté v noci kojí „neustále“.Přes den je to trochu lepší, to už baštíme všechno možné a Neli teď zdlábne všechno co ji připraví :-).Ovšem v nocisi drží svůj standart po 2 hod, někdy to zkrátí, někdy prodlouží :-), ovšem VŽDY chce z obou prsů, běda, když si myslím, že ji to stačí a už spí - to je pak šílený hysterák !A dudlíkem ji taky moc neopiju!   Nočník- posazujeme a Neli se to moc líbí, vždycky se tam vyčurá , poslouchá a líbí se jí, když slyší jak to tam teče :-).
Máme obyč nočník zn. GRACO, stál 74 Kč.Ale má širší to sedátko, takže Neli to nikde netlačí. Museli jsme ten samý pořídit k babičce, protože když jsem tam Neli po:,–(ila na nočnk, co je tam ještě po Davídkovi, dostávala záchvaty.Měl užší to sedátko a naší slečnu to zřejmě tlašilo do zadečku.:-) Teď je klid, u babičky na něm Nelinku  i krmím, protože tam nemáme židličku a Neli je max. spokojená.   Mašinko,Malto - když jsem našla porvé Davídkovi bouličky za uchem a na krku, propadla jsem zoufalství a letěla k Dr.Ta mi řekla, že pokud chci, tak mu vezme krev na vše možné, ale že to budou zřejmě zvětšené uzlinky.teď vím, že když Davídkovi naskáčou bouličky všude možně, tak že na něho něco leze, nějaká nemoc, nebo infekt, i kdyby to byla jen rýma :-).je to holt takový lymfatický typ, má pak zvětšený všechno, i mandle.  

Máme teď doma období „asi další zuby“.ne, že by Neli nějak zlobila, ale spí vždycky úplně jinak , než předpokládám, teďse třeba se mnou už asi půl hodiny mazlí, zatím co píšu, aniž by zlobila :-).V noci trochu kašlala :-(.
Jdeme přebalit a nejspíěš ji strčím do kočárku.
 p.

 
lokynka
Kelišová 5131 příspěvků 1 inzerát 25.08.06 08:38

Ahoj holčinky,
Claudie - napsala jsi to fakt super. Užili jste si dovolenku. Mám co dělat, abych nevzbudila manžu. Spí po noční.
Jedeme dneska na oběd k mojí mamce a babičce, nejdřív se stavíme u druhé  babičky pro kluky a pak fičíme.  

Skotik - tu slevu z DM jsme měli, protože jsme měli nalepenou celou kartičku na slevu 20 %. Ty ubrousky Pampers s cestovní krabičkou za 139,–- ale měli normálně (teda ještě -30,–- na kuponek z knížky).  

Jinak Julča mi teď usnula. Včera byla úplně hotová. Strašně unavená UŽ v 19 h. Dala jsem jí kaši, vypila 90 ml, polospící jsem jí převlíkla a přebalila. ani neprotestovala, dala do postýlky a spala a spala a spala. Pak se s křikem vzbudila ještě před osmou. Utěšila jsem ji v náruči, v noci dvakrát (asi) kojila a ráno před půl sedmou budíček. Tak to se nemůžu divit, že zase spí.  

Včera jsem taky dražila na MMA a několik dní v aukci vedu a pár minut před koncem mi to někdy vyfoukne (dva nádherné overaly na spaní). Hrůza. No nedá se nic dělat.  

Letím dělat Julče oběd na cestu, ať nemusím brát skleničkku nebo celý den kojit.  

Peťula a Juli zítra 8 měsíců  

 
Petulina
Stálice 57 příspěvků 25.08.06 09:16

Ahojík všem,

dnes ráno se u nás konal první  pád z postele. Naštěstí je Leonka v pohodě, až na menší bouli na hlavě. Ještě že teď v brzké době nejdeme k doktorce. Jak se to událo? Jen jsem šla rychle do koupely a už to bylo. Náš prcek se už dostane všude kam chce i nechce. Leonka je opravdu rychlá. Jsem z toho hotová ještě teď a budu asi ještě dlouho. Teď musím mít fakt oči všude a budu ji muset brát s sebou snad i na WC.
Máte už někdo taky takový zážitek?

Petra + Lea brzy 7m

 
claudia02
Ukecaná baba ;) 1124 příspěvků 25.08.06 09:16

Péťo, to je drama, ty aukce, co???? :--)))))))) Povídej mi o tom :-)
 C.

 
Verca
Kecalka 460 příspěvků 25.08.06 09:39

Ahoj,
super deníček, už jsem chtěla pochválit večer, ale nějak se  mi zavírali oči.   Adopce -zaplaceno. Doufám, že penízky došly kam měly.  

Jdu venčit děti, manža se potřebuje vyspat po noční, večer se snad ozvu.
Verča, Vojtík 8m

 
JanickaB
Zasloužilá kecalka 978 příspěvků 25.08.06 10:09

Petulina - Peťo takovýxh leteckých dní už tu pár bylo :-) my jsme měli jeden ranní :-) švagr mi Klárku vzbudil v pět ráno a to teda skutečně ještě na živu nejsem, zatímco Klárka byla zdánlivě vyspinkaná, takže jsem jí do postele nachystala košík s hračkama a polehávala jsem, a v takový tý vteřince, kdy mi padaj víčka aniž bych chtěla se Klárka jako naschvál přiblížila okraji postele a samo že mi víka otevřel hrozný jekot!!! Byla ale na čtyřech a cestou se bouchla „i“ nebo „jenom“ o roh papírové krabice, což z čela zachvíli zmizelo a jinak jsem nic nepozorovala, ale od tý doby mi víka nepadaj a neodcházím!!! Což neznamená, že nemůže padnout jinak a jinde.
Navíc se včera celkem rozplazila, vytřela mi půl bytu, vše zkontrolovala i ústně - no však to znáta a bude jen hůř :-)  

Hezký den všem, zaměstnance jsme vyslali do Český Lípy tak máme s Klárkou klid, ta navíc spinká, takže jdu snídat :-)
Pa Janička s Klárkou 8m13d

 
Yenefer
Kecalka 177 příspěvků 25.08.06 10:10

Marti - já mám k tomu Slalomu (bezadaptérovému sporťáčku) originální nánožník a je na patentky, nevím, jestli jsem pomohla.
 J.

 
MarketaD
Kecalka 123 příspěvků 25.08.06 10:12

Ahojky,píšu jen bleskově,Luky zlobí a bude už na spinkání.

Claudie - fakt super povídání!!!Ještě si ho budu muset přečíst jednou,až bude klid.Nebyli jste náhodou na Lefkádě?Preveza alias Perveza mi něco říká:-)Moc jsme si to tam ještě za svobodna užili a ráda bych jela znovu,jen ty hotely s bazénem a ideální pro děti jsem tam moc neviděla,ale od té doby se jistě mnohé změnilo…Vlastně v Nidri a na východě ostrova asi jo.

JanickoB- děkuji za přidání do seznámku,ještě tam můžeš přidat můj rok narození 1975:-)

Ještě se musím pochlubit,od včerejška Lukášek říká TATADEDA,určitě nevědomky,ale je to krásný slyšet od něj nějakou slabiku.Plazíme se,kolínka pořád jen zkoušíme,ale už se vytahuje nahoru,o coko­liv,tak asi i chůze postupně bude:-)Včera jsme výletovali,docela vyšlo počasí,když si na nás konečně taťka udělal čas:-)

Musím končit,mějte se krásně!!

Markéta a Luky 8m a 20d

 
claudia02
Ukecaná baba ;) 1124 příspěvků 25.08.06 10:14

Jo, jo Markétko, jsi úspěšný luštitel, byla to Lefkáda, nějak jsem tento „detail“ :--))) koukám nikam nepsala. V Nidri jsme byli jen na celodeňáku, moc rušné na můj vkus, za svobodna by se mi tam ale líbilo a my byli na západě.
Claudie

 
cifka
Kecalka 324 příspěvků 25.08.06 12:19

Díky Claudie, nikdy nezklameš! Chystáme se zítra do Jeseníků a do Beskyd, s naším počtem to bude stačit, tak si to budu pamatovat…

U nás dobrý, ačkoli dneska jsem byla na odvoz, ale s vyloučením dopolední procházky jsem nakonec přežila a dětičky taky. Bořík je prostě všude a strašnou rychlostí, takže kuchyň je permanentně v bordelu. Strašně sní a jídlo musí být hned, už nevím, co mu během 3 minut uvařit, když mu nechci cpát pořád kaši nebo banán
a zuby na rohlík ještě nemá:-)

Je mi zle v normě, spíš jsem ukrutně unavená a nemám sílu trošku organizovat domácnost. Podařilo se mi očistit a pokrájet desátý plech klouzků a hříbků a půl skleničky zavařit, poté, co jsem do nálevu místo vařící vody dolila čaj…
Znáte to, alespoň, že ty děti jsou zdravý, hodný a milující. Matka šílí.

cífka (7tt+1, Bořík 8m: 8kg, 66cm, Amálka 2r1m)

 
Malta
Závislačka 4097 příspěvků 25.08.06 12:25

Claudie,
moc pekny denicek, pobavila jsem se. Myslim, ze ten nas kruh do vody jsi trochu precenila, on ma sice jakoby dva kruhy v sobe, ale uprostred je takovy kriz z popruhu, kam Helence strkam nozicky. Urcite ji to nedre, ale je to evidentne na vetsi dite, takze musim hlidat, aby mi z toho nekudy nepropadla. Jinak jsem taky jednou letela a vsechny tri sedacky narvany, nastesti jsem sedela u okna a vedle me pritel a az pak nejaky cizi chlap. Helence byly tri mesice, jeste byla mrnava, tak i to kojo probehlo docela v poradku. V tech pasech se koji fakt blbe, ja si je davam vzdycky dost na volno, aby nam to bylo obema pohodlne, protoze jeste vetsinou ta prezka na mem brise mimino tlaci. Nicmene kdyz jsem ji vezla v satku, proslo mi to taky a do pasu jsem ji davat nemusela, jenom jsem pripasala sebe tak, ze jsem ji to dala pod nohy, aby ji to pripadne nejak neskrtilo.  

Jinak me na Helenku slintala i nejaka babca v Praze v metru, kdyz jsem ji mela v satku, urcite to neni vyhrada jenom detimilovnych narodu :) Jak to holky resite? Reknete tem lidem, at vam na mimino nesahaji? Ja jsem teda pani nechala, byla docela v pohode, ale potom jsem Helence dukladne umyla rucicky vlhkym ubrouskem, protoze ta pani ji je dost osahala.  

Bara

 
market2
Zasloužilá kecalka 640 příspěvků 25.08.06 12:56

Ahojky všem!
Claudie - díky za deníček, už se těším až si ho přečtu, ale v klidu, teď z toho nic nemám neb náš malý montér montuje a demontuje kde co, teď nastrkal rozslintanou sušenku do videa, tak jdu čistit než se taťka vrátí z práce.
Petulina - neboj, nejste s pády první ani poslední (bohužel), u nás se „letělo“ 2× - poprvé jsme netušili, že se už plazí (od té doby to víme) a podruhé jsem po probdělé noci zamhouřila 1 oko na 1 vteřinu a bylo to - naštěstí se to obešlo i bez boulí a Filípek byl v pořádku. Od té doby ho mám i na tom WC s sebou a nebo je holt v postýlce, ale když vidím, jak se naklání přes okraj, tak ho tam taky radši nenechávám.
A jinak nesnídám, nesvačím, nestihnu to nestačím; chvátám, chvátám nemám chvíli čas, tak se ozvu, ale nevím kdy.
Mějte se krásně,
market a filípek 8m9d (tahající a věšící se za záclonu, já ho roztrhnu jak hada)

 
Malta
Závislačka 4097 příspěvků 25.08.06 13:04

Market, zrus zaclony :)  

Petulino, Helenka taky letela z postele na dlazdice, nic se ji nestalo, dodnes nevim, jak se ji to povedlo, protoze spala a na zemi  byla jeste rozespala a musela se prekutalet pres celou sirku postele. Ja ji taky beru vsude s sebou, i na to WC. Leze mi tam po zemi a zkouma policku s vecmi, co tam mam. Je to tak nejbezpecnejsi, mam ji porad na ocich.  

Bara  a Helenka 8m14d

 
market2
Zasloužilá kecalka 640 příspěvků 25.08.06 13:15

…ale i v tom spěchu jsem si neodpustila vložit 2 fota do galerky, snad se nebudete zlobit.
Báro - Fíla ji za tu chvíli stihnul zrušit sám, takže uprostřed je díra jak vrata od chlíva, vypadá to velmi efektně.
Končím a jdem ven, nebo mě šlehne.
 m+f

 
Petulina
Stálice 57 příspěvků 25.08.06 13:43

hezké odpoledne maminy,

tak vidím, že leteckých dnů (jak to nazvala Janička) proběhlo víc. Samozřejmě, jak taťka přišel z noční, tak jsem si vyslechla, jak se nám to mohlo stát atd. bla bla. No prostě stalo. Ale je to OK, boule se nám trošku zmenšila, takže to snad bude v poho. A ven stejně jít nemůžeme, protože u nás leje a leje, takže se dnes nikde ani nebudeme ukazovat.

Market - ta záclona mi něco připomíná. Ale u nás jsou zatím oblíbenější žaluzie.

P + L.

 
market2
Zasloužilá kecalka 640 příspěvků 25.08.06 14:06

Tak procházka se nekoná, neboť Fíla vytuhnul nečekaně u koja, ale aspoň jsem stihla umýt nádobí a konečně si přečíst deníček (komentáře zatím ne, tak se omlouvám, ale já to určitě doženu).
Claudie - jestli je podle Tebe tento deníček nudný, tak nechci číst ten vtipný, neboť jsem se (jako vždy) moooc pobavila. Dovču jste zvládli všichni 3 parádně, takže zasloužíte metál - my to asi letos vzdáme, já bych to i riskla, ale manža je ňákej poprděnej (holt těch pár hodin týdně, co s malým stráví, není dost a v tomto směru to nestačí). A že byli Řekové z Matyáška unešení? Se nediv, když je to takovej fešák! A šikulka. Já bych měla největší strach z toho cestování a s tím jeho jídlem. A jinak děti taky miluje a je na tom s Matym úplně stejně, stačí, když kolem něho chodí a on se může potentovat.
Janičko a Yenefer -Vaše „příspěvky o stvoření dětí-puberta“ v minulém deníčku - super, musela jsem si je zkopírovat.
No a jelikož už se TO zase z pokoje ozývá, tak opět končím.
Tak páček,
market a fíla  

 
market2
Zasloužilá kecalka 640 příspěvků 25.08.06 14:15

Jo, tak žaluzie - ty už jsou taky dorvaný, ještě že jsme se nenechali přemluvit a dali si namontovat ty nejlevnější.
Ale holt hračky pro děti jsou nudný.

 
Yenefer
Kecalka 177 příspěvků 25.08.06 17:03

Ahoj holky! 
Musím se pochlubit, Neli dneska začala lézt dopředu!!! Zatím se jen plazila dozadu nebo skorolezla dozadu. A teď opravdově leze dopředu, ale je vidět, že je to dřina (aspoň zatím). 

Krásný víkend! 
Jana a Nelis (7M a 6 dní)  

 
DanielaC
Kecalka 199 příspěvků 25.08.06 17:45

Ahoj holky,
Claudie - tohle jsem potřebovala - úsměv na tvář vyloudit a polechtat bránici! Povedlo se ti to! Fakt super :-))))).  

Adoptivní mamči - holky, mám zprávu, že už jste některé poslaly penízky.Jenom Vám chci říct, že pohyby na účtě přes náš „supr rychlej internetbanking“ :-((( vidim až s jednoddenním spožděním (dneska vidím včerejší pohyby). Takže abyste se nedivily, že nehlásím dorazivší penízky. Jen co to zjistím, budu hlásit, že vše dorazilo jak má.  A taky převod mezi bankama trvá tak 2 dny. Jenom mějte strpeníčko! Díky.  

Mám na duši splín. Máme nějakou manželskou krizi. Mimo Elišky nějak nemám elán vůbec na nic, furt honim v hlavě kde je problém. Manžel BOHUŽEL není ten typ, co by si se mnou sed a problém rozebral, což mi je úplně pro srsti, ale kdybych se zbláznila, je mi to prd platný. Nějak nevim, jak z toho ven. Možná to všechno moc řešim, protože vlastně mimo Elišky, nemám nic na práci. Když člověk chodí do práce, má aspoň jiný myšlenky a nešťourá se ve vztahu, ale mám pocit že se nějak změnil. Dneska ráno už jsem na něj tak ječela do telefonu, že až mi bylo samotný trapně jak se chovám, ale prostě to nešlo se ovládnout. Lítalo ze mě všechno. Dozvěděla jsem se, co to se mnou je a že přehánim… toť vše. On nic, on svatoušek, on se chová eňoňuňo, ach jo. Jsou to takový drobnosti, ale skládá se to na sebe, že už mě to fakt neba. Všechno překroutí, ve všem najde něco, na co úplně koukám, jak na to přišel… Byl dva dny v Dánsku. Rozbilo se mu akvárko, v kterým má dost drahý ryby, neměly vzduch a já si najednou všimla, že v akvárku ležej chcíplý ryby. Začla jsem plašit, abych mu zachránila aspoň ty zbývající. Volám mu co s tím, do toho Ela chytla hysterák, prostě navečer se jí musím(e) věnovat, jinak je protivná. Tak jsem si zavolala napomoc souseda, sousedka bavila malou. No já nakonec dostala vynadat, proč je k tomu volám, co plašim. Takže pro dobrotu na žebrotu. To fakt potěšilo za tu snahu a práci, no jo no. Pak přijede, ještě odjel do práce, večer jsme vykoupali malou a já něj dvě hodiny čekám, kde je a on seděl u sousedů venku a kecal tam s nima a pil pivo. Tak to mi přišlo líto, na to že 2 dny nejni doma a pak si večer nepopovídá se mnou, ale s nima…No a dneska ráno koukám, nejde proud. Napadlo mě, že je plánovaná odstávka, ale nevěděla jsem na jak dlouho. Říkám si, jak uvařim malý atd. atd., tak jsem volala sousedce, jestli neví co a jak, řekla mi, že volala mýho manžu (kvůli akvárku, aby i ty zbylý ryby vydrželi…), že mě nechtěla budit a že prý on jí řek, že je „zařízenej“, takže to vyznělo, jako by o tom věděl,přitom nevěděl, tak nevim co kecá… Opět jsem se dozvěděla, proč zmatkuju a „zase“ volám sousedce… tak nevim, jestli mám volat do Prahy, proč tady nejde proud????!!!! Aaaaaaach jo… Nebudu vás zahlcovat už, už tak je dost dlouhý, díky, že jsem se mohla vypovídat… snad bude líp...........  

jdu zkontrolovat spící dítko,
mějte se líp, než já
pa Daniela a Eli, za 1t 7m

 
market2
Zasloužilá kecalka 640 příspěvků 25.08.06 18:40

Danielko, nebuť smutná, to jsou prostě celí chlapi a největší problém jsou nyní u nás ty hormony a to, že sedíme takovou dobu doma a jsme unavený a fakt se v tom moc šťouráme. U nás je to to samý, když ho to chytne, tak začne jančit kvůli blbosti, jako že přijdem z venku a já položím tašku s nákupem na chodbě (a jdu vysvlíknout  Fílu) a ne v kuchyni - on o tu tašku samozřejmě zakopne - a už je oheň na střeše a pak je naštvanej celej den!!!
Hoď to za hlavu a jak říká jeden náš známej (flegmatik hadr) - nech to vyhnít!
Drž se, bude líp!
 market

 
DancaM
Závislačka 2579 příspěvků 25.08.06 19:40

Ahoj holky,  

Claudie, máš pravdu. Napsal jsi skutečně suchý cestopis, vůůůbec jsem se nesmála.  

MartiK, u věty „vzbudím manžela a půjdeme spát“ jsem se opravdu pobavila.  

Janičko, souhasím s redukcí seznámku. Aspoň tu budeme mít přehledněji :-)  

Mílo, to je neuvěřitelný, že už cejtíš pohyby s dalším mimi. Vždyť je to jako včera, co jsme si tu psaly o pohybek našich lezoucích a skorolezoucích prcků!  

Danielo, já měla krizi před pár tejdnama, Petr si toho pravděpodobně ani nevšim. Najednou mě prostě začal štvát, skoro vším, co dělal. Teda spíš nedělal. Na mě občas padne taková naštvanost, že já doma dělám všechno a on nic. Pak to ale nějak zas přešlo a teď jsme tak v normálu. Tak hlavu vzhůru, bude líp!   

Ještě jsem si vzpomněla, že se tu někdo ptal na tučné písmo - je to jako ve Wordu - ikonky jsou v horní liště okýnka, kam se píšou koumentáře.  

No a teď jak je u nás: Ondra leze bravůrně, plazení vlastně úplně vynechal. Když doleze ke mně, staví se na kolínka a posledních pár dní i na nožičky. Taky se pěkně rozjedl, už jsme opravdu nahradili dvě kojení příkrmem. No šikulka :-) Jenom pořád váhám s kaší. Ondra prospívá dobře, tak nevím, jestli je kaše nutná.  

Danča a Ondráš (za 4d 8m)    

 
Paulinka
Kecalka 384 příspěvků 25.08.06 20:28

Ahojky etety :-) ,  

přidávám se k nestíhajícím a už dva dny se vás snažím přelouskat,ale komentáře stále přibívají a přibívají:-/ Což je samozřejmě dobře :-)   Claudie -deníček se ti opravdu povedl, četla jsem ho Anetce nahlas a občas jsem se fakt zajíkala a ona na mě chvíli koukala, jako co ti mámo hrabe a  pak se začala smát taky:-) Takže určitě úspěch, protože ho ocenila i naše Áňa! Dovča musela být super a docela mě mrzí, že jsem se bála letět k moři a radši jsme to odložili na příští rok:-(  Když jedem k našim, tak vezeme sebou také v podstatě všechno a je úplně jedno jestli tam jedem na dva dny či týden. Ale do letadla bychom určitě nesplnili váhový limit:-) Na fotky se ještě juknu, snad si se konečně osmělila a také přihodila svoji krásně opálenou siluetu:-)   Danielo- takové období také občas míváme, hlavně když jsem unavená, tak mě vadí i to co za jiných okolností přecházím v pohodě. Přeju brzké vyjasnění ve vašem vztahu!   Adopce - penízky jsem odeslala, snad v pořádku dorazí a už se těším na tu naši kočičku:-) Dančo písnu email, ráda bych si přečetla ten cestopis.   MMB -Krom bodýček tam Anetce objednávám úplně všechno!!! Zatím jsem moc spokojená a už ani nechodím do kamenných krámků:-/ Dnes jsem chtěla zajít do jednoho vyhlášeného bazárku a předstatvte si, že sídlí v prvním patře, kam vede snad 50 schodů!!!!! Samozřejmě výtah žádný. Takže jsem se naštvala a zašla na MMB kde nemusím zdolávat schody! Teď mě ale docela derou ty AUKCE, nějak se tam rozjeli a mě to teda moc nevyhovuje:-( Samozřejmě je nejlepší počkat si těsně než aukce má končit (10 min) a pak tam nasolit penízky, jinak se asi nechytá:-(  

Chtěla jsem toho ještě víc, ale jdu žehlit. Nahrála jsem si k tomu Dowsnův svět, tak se i těším :-))  

Zatím páááá Paulinka + Anetka

 
DanielaC
Kecalka 199 příspěvků 25.08.06 20:35

Ahojky,  

holčinky moje díky moc za podporu. Ještě že vás mám a mám to kam napsat. „Svěřovací“ kamarádku vidim jednou za tejden a tohle muselo ven hned :-). Já prostě vim, že chlapy a ženský je každý jiný plemeno a přemejšlí jinak, ale skutečnost je hold drobátko jiná…  

Mílo, si fakt kabrňák! Já si to neumím vůbec představit, že bych už měla v bříšku druhý… Tohle obdivuju, fakt joo.  

Janičko - jsem taky pro redukci seznámku :-) je strááááášně dlouhej…  

Ondráškovi gratulujume k bravůůůrnímu lezení!!! Já už se taky tááák těším, vim že bude fofr, skončí klídeček, ale stejně… :-).
A Nelince taky! …snad jsem na nikoho nezapoměla.  

a já zas víc nevím..
Pa Daniela

 
pepi
Zasloužilá kecalka 555 příspěvků 25.08.06 20:48

Tak Neli má dnes první opravdickou bouli na čele.Tím se řadíme k „letcům“.Ach jo, je mi to tak líto!Byli jsme venku s dětma z okolí, jezdily si na asfaltce před barákem, Neli seděla na Davídkově Tatře (autě), pořád jsem ji hlídala, jenom jsem na moment zvedla oči na Dádulu a už se válela na zemi - na té asfaltce!Naštěstí to k zemi neměla daleko.kupodivu boule vyrašila na úplně jiném místě než jsem ji čekala.Nejhorší je, že se teprve zítra vybarví a to máme jet k mamce, kde bude plno příbuzných - to bude řečí a já budu za strašnou matku!! A manža slouží až do neděle do rána, takže ji uvidí taky v „barvičkách“.No, já to vydržím, hlavně, že se Nelince nic horšího nestalo, pouze to šíleně ořvala :-).  

Aby toho nebylo málo, tak kašle, docela dost a hlavně když spí, tedy leží.Jsem z toho hotová, protože se to věčně střídá do kola, buď Dádula, nebo Neli.Přitom jsme měli jít v PO na poslední hexcínu a zase budeme odkládat!Nevím, proč kašle, sice byl Dádula teď taky dost kašlavej, ale u Neli se mi to moc nezdá.Trošku přemýšlím, jestli by to nemohla být třeba reakce na jogurt, včera jsem ji ho dala poprvé a dnes taky ??????
Nevím, hledám všechna možná řešení, protože jsem nešťastná z toho, že děti pořád kašlou, i když se o ně starám jako blázen a přitom zatím není školka.To si teprve užijem!   DanieloC-nebuď nešťastná z krize! Já si poslední dobou v krizi připadám pořád.Manža ze mně kolikrát nechápe.Ale dokážou mě vytočit takové věci, nad kterými bych jindy mávla rukou.Fakt je, že hormony působí hodně, celý den se motáme jenom kolem dětí, nemáš skoro s kým si „normálně promluvit“.Pořád dokola to samý.a chlapi tohle prostě nepochopí, oni mají ten svůj svět, který zase nepochopíme my.Můj manža taky moc na „řešení“ není, takže to kolikrát sama v sobě dusím a moc dobrý to není.Pak to někdy taky vyletí a on se nestačí divit :-).  

Mílo - to je supr jak tu píšeš o mimi v bříšku!Určitě nám pak napiš co bude mít Danielka za sourozenečka !!Fakt to tak strašně letí až je mi to trochu líto :-).  

Jdu namočit druhé dítě do vany, zatím mě uprosil, ale teď budu přísná matka :-).Doma je jak po výbuchu a tatínek slouží, takže mi nepomůže vůbec nikdo.  

P.

 
WERINKA
Ukecaná baba ;) 2193 příspěvků 25.08.06 20:50

Omlouvám se, že vám sem lezu, ale nedalo mi to sem napsal.
CLAUDIE super popsané prožitky z dovolené! Perfektně jsem se posmála… Muselo být ale super a je bezva, že to Matýsek zvládnul! Je to šikulka!

Werinka a Nina z Únorňátek a Březňátek 2006

 
market2
Zasloužilá kecalka 640 příspěvků 25.08.06 21:22

Hezký večer všem!
Tak jsem si nachystala véču a i tak mě nepřestala honit mlsná, tak jsem si nandala misku zmrzliny a při jejím hltání jsem hltala i Vaše komentáře a dopadlo to tak, že si z toho prd pamatuju, ale po dnešním fyzicky i psychicky náročném dni, kdy do Filípka někdo nejspíš pustil proud energie, není divu - byl jak střelenej, sice byl celej den v dobrý náladě, ale divočil jak blázen a to mu zůstalo i do postýlky před spaním, kdy hodinu pobíhal kolem dokola, válel se a hrozně se tomu řechtal, funěl u toho a hekal jak o závod - vypadal jak nadopovanej energetickými drinky - nakonec jsem ho musela normálně držet, aby ležel a stejně (i když měl oči zavřený) sebou mlátil, jak kdybych ho lechtala. Chvílema jsem si říkala, že je snad v nějaký euforii nebo křeči nebo já nevím. A to ještě nechodí, to nechci vidět potom. ****
Adopce -zadali jsme příkaz, ale pak jsme viděli ve zprávách, že vytunelovali ČS u nás ve Žďáře, kde máme účet i my (ale peníze tam nejsou, takže se bát nemusíme) - jen doufám, že příspěvek na dopci dojde - Danielko, kdyby to vypadalo, že nee, tak hned hlaš, buď bych tam zašla nebo to poslala složenkou!!!   Gratulujem k lezení dopředu Nelince, k lezení Ondráškovi, ke vstávání a povídání Lu­káškovi a víc si nevzpomenu.   Další mimi - včera jsem byla venku s kámoškou a její 2-týdenní holčičkou - to je takovej drobítek - no a normálně mě to chytlo a dneska, když jsem pozorovala toho naše draka, jak chvíli nevydrží v klidu a jak do všeho vrtá a šťourá, tak jsem si tak řekla, že to budem muset zkusit ještě jednou a bude to muset být hodná holčička (ale jak to udělat?), no ale pak jsem si představila, že by to byl druhej rošťák, tak mě to zase hoooonem přešlo!   Pepi -vy se toho kašle snad nezbavíte! Ale je fakt, že Filípek teď v noci taky pokuckává, ale zatím zůstalo jen u toho - a taky měl 2 dny po sobě poprvé jogurt?! Ale třeba je to tím přiblblým počasím, chvilku zima na bundu, za chvíli vedro a když se svlečeme, tak se zase ochladí, že máme rampouchy u nosu!  

No, nějak jsem se zase rozjela, tak končím, abyste mě (pro změnu pro příliš dlouhé komentáře) nevyškrtly ze seznámku!
Tak krásnou dobrou a co nejdelší noc (u nás se teď vstává 3 noci po půl hodině, fakt báječný, a přes den spí 2× 30-45 min, taky úžasný),
market a filípek 8m9d  

 
market2
Zasloužilá kecalka 640 příspěvků 25.08.06 21:29

Jo a aby toho všeho nebylo málo, tak dorazila opět ta mrcha MS a s tím souvisí můj dotaz:
jak reagují vaše dítka v tomto období - já mám pocit, že to nespaní a ta protivnost, kterou Fíla trpěl od neděle do včerejška, má za následek právě MS!? Nevím, třeba je to jen shoda okolností, mám ji teprve potřetí od porodu, ale fakt to byly nejhorší dny. Uvidíme, jestli až odejde, začne Filípek o trochu líp spát.
Pá, market

 
JanickaB
Zasloužilá kecalka 978 příspěvků 25.08.06 21:29

Hezký večer všem :-)
DANIELO - taky mco přejem ať je brzy zpět rodinná pohoda, souhlasím se vším, co holky psaly, navíc mám pocit, že jsme jeden nebo druhý naprogramovaní čas od času k tomu, aby jsme občas vybouchli a nebe se pročistilo a bylo zase hezky :-) ale je i fakt, že i u nás porběhne moje vnitřní krize, o které manža ani neví a je to snad i dobře, prostě mi vadí najednou 1000 věcí a jak to ve mě bublá, najednou přijde něco, co mi řekne „podívej se taky na sebe, s tebou to taky není někdy  žádnej med a děláš dost často to, co ti vadí na něm“ a tak podobně a vrátí mě to zpátky z rozbouřených vod zase na zem a je klid. Ale je fakt, že jak jsme hodně času bez těch poloviček jen s mrňousama, že máme (třeba při kojení) hafo času se v tom pořádně utápět a vytvářet katastrofický scénáře, už párkrát krize (moje vnitřní) i při kojení vyvrcholila, tolik jsem si problém omílala až mi začaly téct slzičky, no a po kojení a uspání Klárky bylo vše v pohodě a jelo se dál…tak dost psaní, to jen že je to všude dost podobný, asi to tak má být, jinak by to byla nuda ne?? :-) hlavu vzhůru a úsměv na tváři :-)))   MILO- fakt super, úplně jsi mi připoměla pocity při prvních pohybech, Klárce se nelíbilo v práci u počítače (ostatně mě taky ne - do objevení emimina :-) a tak se ozývala pomalu, polehoučku…:-) a já psala jak blázen manžovi, že kope a vůbec bylo to krásný!!!! no, nic, ještě chvilku musíme počkat, přeci jen těhu nebylo úplně OK a další a tahání 9kg dítěte by nemuselo být v pohodě. U vás to ale vypadá na pohůdku, ty jsi skoro v půlce, to je super a moc se těším taky na zprávy o pohlaví sourozenečka Danielky!!! Držímě pěstičky ať jste všichni 4 OK!!!!   MIMIAUKCE - holky mě to teda taky nebere, přijde mi, že se to tam (logicky) vyšplhá nekřesťansky vysoko, zbytečně, ale o tom to je že?…no zkusila jsem to, pak na to zapomněla a zjistila, že bych to za to stejně nekoupila, páč to bylo hrooozně drahý, ať žije MMB!!!   PEPIdík za info o nočníku, nicméně stejně nevím, to bych musel vzít Klárku do obchodu a nechat jí po:,–(it :-) ne sranda, myslím, že prostě nebude patřit mezi ty, co si v roce řeknou na záchod…Jinak přeju ať je Neli v pohodě a z kašle nic není, i když v tomhle počásku by se nikdo nedividl z čeho…  

Ještě jsem chtěla pogratulovat někomu, kdo už leze, jenže nevím,kdo to bylo …  

Zatím páček
Janička+dnes úplně tuhá Klárka 8m12d

 
JanickaB
Zasloužilá kecalka 978 příspěvků 25.08.06 21:29

Hezký večer všem :-)
DANIELO - taky mco přejem ať je brzy zpět rodinná pohoda, souhlasím se vším, co holky psaly, navíc mám pocit, že jsme jeden nebo druhý naprogramovaní čas od času k tomu, aby jsme občas vybouchli a nebe se pročistilo a bylo zase hezky :-) ale je i fakt, že i u nás porběhne moje vnitřní krize, o které manža ani neví a je to snad i dobře, prostě mi vadí najednou 1000 věcí a jak to ve mě bublá, najednou přijde něco, co mi řekne „podívej se taky na sebe, s tebou to taky není někdy  žádnej med a děláš dost často to, co ti vadí na něm“ a tak podobně a vrátí mě to zpátky z rozbouřených vod zase na zem a je klid. Ale je fakt, že jak jsme hodně času bez těch poloviček jen s mrňousama, že máme (třeba při kojení) hafo času se v tom pořádně utápět a vytvářet katastrofický scénáře, už párkrát krize (moje vnitřní) i při kojení vyvrcholila, tolik jsem si problém omílala až mi začaly téct slzičky, no a po kojení a uspání Klárky bylo vše v pohodě a jelo se dál…tak dost psaní, to jen že je to všude dost podobný, asi to tak má být, jinak by to byla nuda ne?? :-) hlavu vzhůru a úsměv na tváři :-)))   MILO- fakt super, úplně jsi mi připoměla pocity při prvních pohybech, Klárce se nelíbilo v práci u počítače (ostatně mě taky ne - do objevení emimina :-) a tak se ozývala pomalu, polehoučku…:-) a já psala jak blázen manžovi, že kope a vůbec bylo to krásný!!!! no, nic, ještě chvilku musíme počkat, přeci jen těhu nebylo úplně OK a další a tahání 9kg dítěte by nemuselo být v pohodě. U vás to ale vypadá na pohůdku, ty jsi skoro v půlce, to je super a moc se těším taky na zprávy o pohlaví sourozenečka Danielky!!! Držímě pěstičky ať jste všichni 4 OK!!!!   MIMIAUKCE - holky mě to teda taky nebere, přijde mi, že se to tam (logicky) vyšplhá nekřesťansky vysoko, zbytečně, ale o tom to je že?…no zkusila jsem to, pak na to zapomněla a zjistila, že bych to za to stejně nekoupila, páč to bylo hrooozně drahý, ať žije MMB!!!   PEPIdík za info o nočníku, nicméně stejně nevím, to bych musel vzít Klárku do obchodu a nechat jí po:,–(it :-) ne sranda, myslím, že prostě nebude patřit mezi ty, co si v roce řeknou na záchod…Jinak přeju ať je Neli v pohodě a z kašle nic není, i když v tomhle počásku by se nikdo nedividl z čeho…  

Ještě jsem chtěla pogratulovat někomu, kdo už leze, jenže nevím,kdo to byl …  

Zatím páček
Janička+dnes úplně tuhá Klárka 8m12d

 
JanickaB
Zasloužilá kecalka 978 příspěvků 25.08.06 21:51

Market- to je hezký, jak jsi psala, že tě to mimi při pohledu na Fílu přešlo :-))) my máme ještě nelezoucí dračici a taky si to nedovedu představit, i když jsme včera byli na návštěvě a ti byli úplně hotoví z toho, jak je hodná…no už to má holka vychytaný, cestu dom nám vždy pak osladí (nebo osolí?? :-)
Jo a MS, tak jako taková ke mě ještě nepřišla, ale jak sjem psala, že jsem šla ke GynDr s mykózou, tak jsem mu to vylíčila a že mě k tomu už asi přes týden pobolívá v podbřišku atd. a on nic, dal mi ten recept, řekl mi, že po dovče musím na prevenci, že už jsem rok a půl nebyla (čím to bude - sestra mi řekla, že se dělá až dokojím) a večer se jdu umýt a pár kapek krve…tak celá vytočená jdu spát s tím, že nevím, zda bobule použít prootže při MS se namají…no a od té doby už ani ťuk, jen břicho stále stejný pocity…tak nevím, co to je, dokonce jsem si říkala antikoncepce nemusí být 100% a kdybych byla těhu, tak on mě nechá brát AK a vůbec ho to netrápí a špinit klidně můžu…to je sice horor scénář, ale asi věří Cerazette na 100% :-) tudíž jsem se spíš vypsala zase já a jestli Klárčina protivnost je tím způsobená, těžko říct, spí skoro stejně, jelikož to není klasická MS, ale kdo ví co, tak to budou „asi zuby“ :-)))  

Taky mám nějakou psavou, dokonce mi nestačí jeden komentář musím ho mít hned 2× :-)  

Pa J.

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama


Reklama