Zimňátka 2005/2006 - č. 38 - Dětské masáže

Rodičovství

Ahoj holky, objevila jsem celkem zajímavý článek, tak jsem i ho dovolila ho okopčit, ať si taky počtete :) Dětské masáže (autor článku: Marcela Mádrová)

Každý, kdo si někdy dopřál relaxační masáž, ví, jak je prospěšná a příjemná. Nejenže ulevuje od bolestí a zlepšuje pohyblivost, ale odplavuje i stres a napětí a člověk je po ní cítí doslova jako znovuzrozený. Stejně potřebné a prospěšné jsou masáže i pro malé děti.

Jak masáž malým dětem prospívá a od kterého věku se s ní může začít?
Na to jsme se zeptali místopředsedkyně správní rady České asociace porodních asistentek Bc. Pavlíny Chvátilové, která se zabývá výukou dětských masáží. „Každé děťátko je už v bříšku chráněno, kolébáno a krmeno. Tyto jeho potřeby se plní automaticky a okamžitě. Porodem je novorozenec vytržen z tohoto příjemného prostředí a stává se naprosto závislým na péči a lásce svých rodičů. Každé dítě velmi citlivě reaguje na dotyk. Způsob dotyku, jistota v držení, chování a manipulaci s dítětem má značný vliv na jeho další vývoj. Děti, kterým rodiče dopřávají každodenně dostatek dotyků, jsou pohybově šikovné, zdravé a psychicky vyrovnané. Nedostatek dotyků vede ke vzniku úzkostí a děti jsou později velmi nejisté ve zvládání těžkých životních situací. Každodenní masáží se prohlubuje pouto mezi dítětem a rodiči, díky ní se navzájem lépe poznávají. Masáž je naplněním přirozené potřeby fyzického kontaktu, kterou má každé dítě. Podporuje jeho další vývoj a uvolněný pohyb. Masáže novorozenců, kojenců a batolat povzbuzují svalovou činnost, ohebnost a pohyblivost, jsou nezbytné pro fyzický i duševní vývoj a zdraví dětí. Zastávám názor, aby byl novorozenec co nejčastěji chován, houpán a laskán v náručí. Od 3. týdne se může začít s lehkou a jemnou masáží."

Stačí masírovat jen rukou, nebo s použitím přípravků? Jakých?
„Masírujeme rukou, prsty, dlaní - podle situace. Při masáži je vhodné používat dětské olejjíčky. Před masáží je dobré si připravit mělkou misku s olejem, který by neměl být z ledničky. Před dotykem dítěte je vhodné olej vždy ještě rozehřát v dlaních, které se před masáží speciálně uvolňují a prohřejí cvičením. Olejem při masáži nešetřete, aby dlaně po těle hladce klouzaly. Na masáž doporučuji přírodní či dětské oleje zakoupené v lékárně. Každý olej je vhodné před prvním použitím vyzkoušet - nechat ho 30 minut na působit na předloktí dítěte, aby se předešlo případné alergické reakci.“

V kterou denní dobu a jak často děťátko masírovat?
„Každé dítě je jiné a jen jeho matka brzy pozná, která doba je pro masáž optimální. Obecně platí zá:,–(a: masírovat mezi jídly, aby dítě nebylo hladové ani přejedené. Nejlepší zkušenost mám s masáží po koupání (v koupelně je teplo a dítě je příjemně naladěné). Nic se nemá přehánět, a i v masírování se klade důraz na pravidelnost. Stačí masírovat jednou denně, ale každý den. Pokud dítě trpí plynatostí, masáž bříška mu vždy pomůže.“

Které partie masírovat a jak?
„Ve svých kurzech učím ženy masáži celého těla děťátka. Je nutné řídit se náladou a projevy dítěte a masáž tomu přizpůsobovat. Pokud je dítě spokojené a v pohodě, lze v příjemné atmosféře masírovat celé tělo směrem od hrudníku k nohám. Malého dítěte je potřeba se dotýkat jemně a pomalu. Postupně, jak si dítě zvyká na každodenní masáž, bude dobře reagovat i na silnější tlak a rychlejší rytmus. Znovu zdůrazňuji, že každá masáž je jiná, protože i chování dítěte je každý den jiné. Pokud je vidět, že dítě je nespokojené a masáž ho nebaví je lepší ukončit ji. Masírování hrudníku, pohyby rukou vzhůru a směřující vně kopírují činnost hrudního koše při dýchání. Při masáži bříška je pohyb rukou po směru hodinových ručiček, jako je rytmus trávení a pohyb potravy ve střevech. Záda se masírují směrem dolů, jako pracují svaly při napřimování trupu. Masírování končetin směrem dolů podporuje přirozený rozvoj paží a zesílení nohou v souladu s vývojem dítěte.“

Nemůže maminka v dobré víře děťátku masáží ublížit?
„Může dítěti ublížit pouze tím, že ho nebude masírovat!“

My masírujeme skoro každý den po koupání a nevím, jestli si to užívám víc já nebo Ondráš :-)) Tak ať v masírování najdete kozlo jako my. A ať si někdy taťkové najdou čas a namasírujou nás - taky si to zasloužíme, ne? ;-)

Mějte se príma
Danča

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
MartinaK
Zasloužilá kecalka 980 příspěvků 05.02.06 21:25

Jsem první.

Martina

 
MartinaK
Zasloužilá kecalka 980 příspěvků 05.02.06 21:48

Dančo krásný deníček.Úplně jsem dostala chuť na masáž.Docela bych jí potřebovala.Zítra budu našemu broučínkovi masírovat bříšenko. Ještě že jsem to doteď nedělala.Nevim proč ale měla jsem nějak zafixováno že pohyb má být proti směru.Ještě bych mu ublížila :-(

Martina

 
JanickaB
Zasloužilá kecalka 978 příspěvků 05.02.06 22:00

asi druháááá:-)))

Dančo super taky jsem na něj narazila a masíruju podle těch rad na konci ale chtělo by to častěji ale nemáme tu extra vedro a jak jsme byli nachcípaný tak jsem to nechtěla pokoušet…tak my jdem masírovat a číst básničky teda učit se…
Pa J.

 
Monha
Zasloužilá kecalka 841 příspěvků 05.02.06 22:05

Dančo - prima deníček. Asi budeme muset začít koupat s větší rezervou před jídlem a zkusíme to taky. Já bych z toho byla nadšená, tak třeba Matýsek bude taky.
Pa Monika

 
zani
Stálice 86 příspěvků 06.02.06 07:22

Ahojky,
Dančo, bezva deníček, taky masírujeme, ač zatím nepravidelně - podle teploty v domě i podle nálady, Marjáně někdy koupání nesedne. A to jsme udělaly velký pokrok, v porodnici a první dny doma ve vodě vřískala fialová vzteky, teď jen občas kvílí po transportu z vody na osušku.
Ještě k té teplotě - moc se nám osvědčilo foukat na malou fénem na nižší výkon teplý vzduch, po koupání jí líp vysuším faldíky i vlásky, není jí zima a miluje ten hukot. Prý jim to připomíná šum krve v matčiných tepnách. Ty ubohý embrya tam musí mít šílený rambajz.
Prohlížela jsem vaše nádherný miminka v galerce, tak tam zkusím vystavit i Maričku.

Pa, Zani & Marijka

 
pepi
Zasloužilá kecalka 555 příspěvků 06.02.06 08:58

Ahoj maminky!!

Dnes mám od rána doma malý ukřičený uzlík a noc nebyla taky nic moc, ne že by klřičela ale trápily nás prdíky a chtěla si se mnou o tom povídat :)).No, jak jsem se chlubila, že můžu jíst skoro všechno, tak to byl asi omyl, byli jsme na víkend u mamky a já ¨ráda, že mi taky někdo uvaří jsem si dala na oběd polévku + guláš - sice trochu ale asi to stačilo a čerstvě upečenou buchtu - mňam, no Nelinka byla vzorně vychovaná, nechala si ten řev až na doma, zato to bylo vydatnější.Já jsem se ostatně kroutila taky, tělo už si odvyklo.

Jinak jsem byla o víkendu LYŽOVAT! a bylo to super.Malou hlídala mamka, dala jsem ji jí do kočárku, tam vydrží spát celé odpoledne (když se drncá).Spinkala celou dobu a my jsme se krásně vylyžovali. Já jsem se docela dřela s Davídkem, vloni už krásně sjížděl sám sjezdovku a letos měl zase strach, takže jsme jezdili spolu¨za ruku, no a když už mu to šlo a půl kopce sjel sám, tak ho nějakej chlap na lyžích pěkně sejmul.Takže se začal bát nanovo.Holky, ještě, že měl Davídek helmu, jinak by to asi pěkně odnesla hlava!! Ke konci už mu to docela šlo, no ale já byla zpocená úplně všude.Říkala jsem si, že aspoň půjde dolů nějaké to kilíčko, jenže u babičky jsem se zase po tom výkonu nemohla dožrat, takže budou spíš přírůstky :((.

Dančo - moc chválím deníček!!!Já Nelince dělám masáže, hlavně bříška, když ji berou prdíky, ale i obličejíku, to před usnutím.Je to super a Neluše se to moc líbí.Obouma ukazováčkama ji jakoby hladím a přejíždím od čelíčka , kolem očí, na tváře i bradu.Na závěr si necháváme oblíbený trik, když už má oči jenom škvírky, ale pořád je nezavírá - sjedu prstem z čela pomalu na nos - vždycky je zavře.

Paulinko - vodolepky jsou fajn, taky je máme kolem celé vany.Dádula si s nima vydrží hrát pěkně dlouho.
Když byl miminko, dostali jsme jednu vodolepku v dárkové krabici z porodnice a když už začal chytat hračky do ruky, tohle byla jeho nejoblíbenější.Dala se pěkně žužlat amačkat, nosil si ji s sebou i do vody.

U nás dnes po ránu -23°C, ale sluníčko.Přes den má začít chumelit, což bude asi horší.Doufám, že stihneme jít aspoň na hodinku odpoledne ven.

P + N

 
zani
Stálice 86 příspěvků 06.02.06 09:28

Holky, tak mě popadla ješitnost a založila jsem Marjáně album na soukromých albech (jmenuje se originálně Zani & Marijka, momentálně na osmé stránce) - a chlubivě jsem tam nacpala dvanáct fotek. Trochu jsem to přepískla, to bude ten absťák z nefunkčního netu. Tak vás všechny zvu na prohlídku! Jdu si číst starší komentáře, mám na dlouhé hodiny co dělat.

Pa, Zani & Marijka

 
Nicol001
Ukecaná baba ;) 1242 příspěvků 06.02.06 09:40

DANCO - moc pekny denicek. My masaze provadime kazdy den po koupani, nakonec pridavame masaze briska fenyklovym olejem. Pani S si to uziva a ja take. Usmiva se u toho, koukame na sebe. Akorat mame v koupelne koupeny primotop, aby nenastydla, tudiz ja se tam silene potim, protoze je tam vedro jak blazen. Pak se jeste pomazlime a supajdime do postylek:-))) Cele nam to trva asi 20 minut.

Dnes je venku mrazivo, tak opet budeme trcet doma. Ja vazne nepamatuju tak hnusnou zimu, ze zrovna letos to muselo nastat. Kdyz bychom se taaak rady povozily v kocarku. No, nic.

Venku zima, doma bordel. Dnes si davam socialisticky zavazek, ze si uklidim skrin a konecne vytridim ty tehuveci. Snad se mi to povede, jinak to prelozim na jindy, uz to vydrzelo stejne dost dlouho, tak ono se to nezblazni, ze jo…

Boze, ja jsem tak leniva…

N

 
zani
Stálice 86 příspěvků 06.02.06 10:02

Ještě jsem přečetla včerejší noční komentáře: Miky, zvládla jsi to statečně!!!

My jsme měli porod docela fajn, na Štědrý den jsem vstala v půl pátý, poklidila, uplácala poslední nepečené cukroví, vytáhla lososa z lednice, že si ho dopředu vykostím… a v osm mi praskla voda. Tak jsem ještě vykostila rybu, dobalila, namalovala se (jsem magor), zavolala sanitku a vzbudila muže, že jedem. V deset mi u Apolináře po vyšetření řekli, že jsem otevřená sotva na 1cm, nicméně kontrakce jsem už měla po čtyřech minutách a brutální. Tak jsme s mužem asi dvě hoďky hráli karty a koukali na pohádky, kontrakce záhy po dvou minutách, hnus. Vyšetřeující doktorka mi následně sdělila, že „už tam máme skoro dva prsty!“ To jsem omdlévala, asistentka tipovala, že tam budu do rána tvrdnout. Za další dvě hodiny už jsem ale byla otevřená na šest a Marjána se zběsile cpala ven. Hlavičkou tak tlačila, že jí najednou klesl tep pod devadesát, tak mě lupli na sál. Epidurál mi na hodinku a kousek ulevil, pak mi ho odepřeli a hurá na tlačení. Marijka prošla celkem v pohodě, měla jsem jen tři stehy. Taky jsem byla brzy zahojená, zato hemoroidy mám doteď až za ušima.
Bylo to takové krásné hubené miminko, když nás pouštěli domů, neměla ani 2,9 kg. Teď ve středu jí doktorka navážila pět kilo. Je to žrout.
No, tak jsem vám to musela všechno převyprávět, jdu si dočíst vaše porody!

Zani & Marijka

 
skotik
Zasloužilá kecalka 793 příspěvků 06.02.06 10:29

Danco,
moc pěknej deníček. Taky masírujeme, hlavně když bolí bříško :o) A samozřejmě po koupání s olejíčkem /malej se vždycky culí/

Holky, taky bych potřebovala masáž, ale hlavy. Mám parádní zánět nosních dutin a dneska mi ještě zalehlo ucho. Jediný, co mě těší, že to mrňous nechyt taky a doufám, že to tak zůstane… Jdu dnes k doktorce, tak jsem zvědavá, co se mnou provede…

Ale máme další problém. Malej se mi nějak zvláštně „osypal“ Má na tělíčku, ale jen někde a je to hodně symetrický/pravý i levý ramínko, pravý i levý bok, pravé i levé stehýnko/ takové mapky a je to suché, jakoby lišej. Očividně mu to nevadí, myslela jsem, jestli nemá nějakou alerg. reakci na Silomat, tak jsme přestali dávat a nebo na moje léky, které beru kvůli rýmě. Ve středu jdeme k doktorce. Zrovna jsem říkala přítelovi, že kdyby k nám přišla sociálka, tak nám ho snad sebere. Celej se loupe-hlavně na hlavičce /seboroická dermatitida/ a my pořád mažem a vyčesáváme a mažem a zase vyčesáváme…Jsem z toho nešťastná, protože si začínám připadat jako neschopná matka…a to jsem měla největší obavu z toho, aby neměl opruzenou prdýlku a tu jedinou mám jak zrcadýlku :o)

Ach jo…ještě že mi každý den věnuje celou kopu úsměvů :o)

Včera jsme měli druhé měsíční narozeniny-to to letí!!!!!

Klára a Peťulka

 
Bludicka
Zasloužilá kecalka 918 příspěvků 06.02.06 11:19

Ahoj holky, tak jsme se v pátek vrátili z dovči v Jeseníkách. Bylo to něco úžasnýho, celej týden inverze, takže zatím co se většina obyvatelstva ČR dusila „pod poklopem", my měli celej týden absolutně modrý nebe bez jedinýho mráčku. Janeček vydržel dopoledne při lyžování 2 až 3 hodiny chrnět ve fusaku v autosedačce hlídán babičkou zatímco já si užívala na svahu a děda učil Kamču lyžovat. Samozřejmě ve dva a půl roce ještě nedokážem vysvětlit prckovi jak na obloučky (to ji čeká až příští zimu), ale jet rovně ve správném postoji už zvládá docela slušně. Protože sjezdovka je celkem mírná, pěkná, bez davu lidí, sjela si se mnou párkrát Kamča i sjezdovku. Samozřejmě styl byl trošku srandovní. Jízda šikmo svahem doleva (Kamča jela sama, ale mezi mýma lyžema abych ji stihla chytit kdyby se moc rozjela) na konci sjezdovky jsem ji odchytila, mírně nadzvedla zatočila jsem a opět Kamča pokračovala sama jízdou šikmo svahem doprava a tak pořád dokola až jsem dojely dolů :-)))
Na vleku jsem ji pochopitelně nosila na ruce. Na cokoliv jinýho je ještě malá. Odpoledne malej spával zas venku v autosedačce nebo byl u mě v šátku dle situace zatímco já blbnula s Kamčou ve sněhu. Mezitím jsme ještě stíhali jezdit s dědou na bežky mezi 6 a 9 ráno nebo po třetí odpoledně s čelovkama (návrat potmě). V tom jsme se střídaly s babičkou. Jeden den babička běžky já děti a druhej den obraceně. No prostě super relax!!!!
Návrat do reality je o to drsnější, že manžel má pořádnou (asi) chřipajznu a malá to chytla zřejmě taky. V 13:30 jdem s Jankem do poradny, tak nechám MUDr prohlídnout i Kamču. Doufám že to bude jen nějaká ta virůza a ne angína nebo něco podobnýho na antibiotika, tak držte palce. Malej je zatím OK, tak si usilovně přeju aby mu to vydrželo a nelehl taky. Už tak to tady vždacky po návratu manži z práce vypadá jak v lazaretu:-(((((
Komentáře teď moc nestíhám, jediný co jsem stihla postřehnout je že už máme všechny miminka na světě, tudíž se raduji a maminkám gratuluji a miminkům přeji zdravíčko, štěstíčko a hodně radosti ze života:-))))
Bludička + Kamilka + Janeček

 
Bludicka
Zasloužilá kecalka 918 příspěvků 06.02.06 11:23

samozřejmně ne virůza ale viróza, ach to psaní při kojení a bez korektury ;-)

 
Malta
Závislačka 4097 příspěvků 06.02.06 12:21

Danco, pekny denicek. My zatim moc nemasirujeme, ale asi taky brzo zacnu. Zatim Helenka po koupani vzdycky brecela, takze masirovat neslo. Ted uz se ji koupani libi a potom nebreci, tak jsme na dobre ceste.

Verco, tvuj komentar z minuleho denicku me pobavil. Mas doma pekne certiky.

Bludicko, teda pekne sis uzivala dovolene, taky by se mi to libilo.

Bara

 
Verca
Kecalka 460 příspěvků 06.02.06 12:24

Ahoj,
chválim deníček, je teda pravda, že mě to taky napadlo jako téma na deníček, ale nebyl čas ho dát dohromady. My masírujeme prakticky celé tělo, ale ne najednou, protože se musim věnovat taky sourozencům, takže hlavičku masíruju dopoledne před spaním a to tak, že obouma rukama přejíždim od středu hlavičky za ouška a pak až k bradě. Pak přejíždim palcema od středu čela ke spánkům a dál až k záhlaví. Promasíruju spánky a nos a tvářičky. Při přebalování pak vždycky jemně promasíruju chodidla. Při koupání zádíčka a když je potřeba, tak bříško. S Klárkou jsme pak ještě zhruba od třech měsíců cvičili a bylo to super, takže s Vojťulou určitě taky začnem. S Míšou jsem sice taky cvičila, ale bylo to moje první a navíc vymodlené mimčo, takže jsem dost cviků vynechala, protože jsem se bála, že mu ublížim a bylo to naprosto zbytečný. Teď už si to užiju.

Ještě jsem chtěla napsat spoustu věcí, ale právě kadící Vojťula a u vchodu stojící návštěva rozhodli jinak.
 Verča

 
Verca
Kecalka 460 příspěvků 06.02.06 12:41

Báro - mě už to ani nepřijde, ale vždycky když je musim soudit, vzpomínam na sebe, v duchu se směju a navenek se tvářim děsně důležitě a autoritativně. No jestli s nima bude třískat puberta, tak jako se mnou, tak si pěkně užijem. Lepší je na to ani nemyslet, tři puboši najednou, to bude zážitek.

Bludička - tak dovču tiše závidim. Já chcíííí taky. Tak hlavně, ať je Kamča v pořádku a obejdete se bez ATB.
 Verča

 
Necka
Kecalka 189 příspěvků 06.02.06 13:05

Ahoj holky,

tak jsem to už nevydržela a i přez mráz jsem a Adámkem na chvilku vyběhla ven, v
kočárku jsem ho udyndala a teď dospává u otevřeného okna.
Masáže - zkoušeli jsme zatím jen 2×, Adámek si sice koupání užívá, ale ty procedury po něm už tolik ne. Miluje plavání ve velké vaně, držím ho jen za hlavičku a on si nádherně kope nožičkama.
Roste jako z vody, už jsem vytáhla oblečení na 3 - 6 měsíců!!! A to se narodil coby tříkilové ptáčátko, teď už má 2 brady a kulaté bříško a šíleně dlouhé nohy.
Všechna miminka v galerce jsou fakt nádherná. Obdivuju hlavně vícenásobné matky. Nechápu jak to holky zvládáte. Mě jde i z jednoho drobečka někdy hlava kolem.

Martina a Adámek zítra 7 týdnů

 
Necka
Kecalka 189 příspěvků 06.02.06 13:07

Ještě jsem chtěla poprosit o radu. Už dlouho se marně pokouším vložit do galerky nějakou fotku, ale nedaří se mi.
Jak to všichni děláte? Ale pozor......jsem technický antitalent…

Martina

 
Miky
Stálice 86 příspěvků 06.02.06 13:46

Ahoj maminky,

Dančo- opravdu hezký denníček, my zatím nemasírujeme, ale včera po koupání jsem si strašně užívala když jsem jí mazala olejíčkem ( Valinka zas tak nadšená nebyla ), tak snad až budeme krapítko větší.

Prosím o radu: Valince po tělíčku naskákaly takové červené pupínky s malinkým bílým středem. Myslíte že tu může být alergie třeba na olejíček, nebo potničky? Teplotu nemáme. A také by mně zajímalo kolik ( 11 denní ) mimi spinká? V noci se malá budila po 2 hodinách a to tak půl hod. před a po kojo byla vzhůru. A od půl desáté do půl druhé také nezamouřila očička. Ale asi to bude individuální, že? Je to šílené jsem nevyspalá a ještě skoro nic nestihnu, jsem ráda že jsem uvařila alespoň polévku.

Dneska tu krásně svítí sluníčko, hnedka je mi lépe, to pošmourno je na Bohnice. Takhle se mnou šijou hormony a k tomu to počasí, už chci jaro!!!!!!!

No nic jdu si lehnot a načerpat sílu.
Tak papa Miky a Valinka

 
Paulinka
Kecalka 384 příspěvků 06.02.06 14:19

Ahojky maminky,
DANČO-super deníček,zrovna jsem na toto téma myslela,ale jsem na to asi moc líná:-/Jinak my ještě nemasírujem,jelikož jsme na tom podobně jako Malta:-(Ale už se na to moc těším.

Vkožila jsem nějaké fotečky do galerky:-)
Včera byl Anetce měsíc a proběhla také premiera prvního úsměvu:-)Sice nebyl věnován mě,ale našemu pejskovi,i přesto jsem naměkko:-)

Bludičko-závidím dovču a hlavně to lyžování.Ještě nemůžeme ven,až na třech kilech:-(Ve středu jdem na vážení,ale tři kila ještě zdaleka nemáme:-(Takže skleník už máme nejen doma,ale i v mé hlavě.....těším se až vyjedem poprvé ven a pořádně se provětráme.

Necko-já zas jsem antitalent na vysvětlování,ale pokusím se.Když jsi v galerce tak nahoře klikni na UPLOAD_PIC_LNK,ob­jeví se ti tabulka pro vložení fotky.Album vyber Těhulky a bříška 2005,klikni na procházet a už si tam zadej fotku jakou chceš.Pod tím do toho okénka můžeš zadat popisek a pak už jen odklikneš Upload Picture a měla by se nahrát.Tak nevím jestli jsem pomohla,ale přeji hodně štěstí.

Mějte se všechny krásně a pozdravujte miminka:-)

Paulinka+Anetka včera 1měsíc

 
LENNYS
Kecalka 416 příspěvků 06.02.06 14:23

Ahoj holky!

Sláva nazdar babyvaku, právě jsem do něj Matouška šupla a usnul jako by ho do vody hodil. Tak můžu aspoň něco naťukat.
Včera měl malej krizovej den, vůbec nespal, za celej den prospal 3,5hod a to prosím na návštěvě. Jinak doma teda rozhodně ne, ale pak k večeru už začal být dost protivnej, zase křičel u kojení a pak nemohl zabrat. Taťka ho uhojdal až v půl desáté.
Ale dneska dospává, tak tak se stihne nakojit a usne. Samozřejmě až poté, co si pěkně ublinkne:-)
U nás je zima jak v Rusku, už mi to leze krkem, kéž by se to spravilo a mohli jsme ven. Malýmu to dělá moc dobře a mě taky.

Danco, deníček moc chválíme, zatím masíruju jenom bříško, k ostatnímu jsme se ještě nepropracovali, tak ale po tvém návodu brzo začnem.
My musíme 4-5× denně cvičit Vojtovku, to malýho musím vždycky vysvléct, cvičíme nahatí a v poslední době se u toho hrozně vzteká, takže pak se spolu miliskujem. Tak třeba mu to ty masáže trošku vynahrazuje. Ale začnu!

Pepi, lyžovačku závidím, doufám, že se dostaneme příští zimu. Manžel se mnou drží basu a nejezdí taky. Ale příští rok vrznem kluky k babičce a vyrazíme. No, naplánovaný to máme pěkně.

Nicol, díky za pěkný komentář k Matouškově fotce. A Stellinka by ho nechtěla?Moc se mu líbí, i když zatím je ještě o něco málo větší. Ale Mates ji určitě brzo dožene.

Necko, když chceš vložit fotku, musíš ji mít hlavně uloženouu sebe v počítači nebo třeba na CD. Když najedeš na Novou fotogalerii, je tam odkaz UPLOAD, tak na něj klikneš, pak vybereš do jaké fotogalerie chceš nahrávat, vybereš si fotku z tvého počítače a napíšeš komentář. A odešleš, to je vše. Ale nesmí ta fotka být moc velká, bere to myslím tak do 1000Kb. Snad jsem to popsala dobře, určitě to zvládneš!

Miky, neboj, za chvíli se dáte s Valinkou dohromady a i ten spánek se trochu upraví. Když ne její, tak aspoň tvůj, jako že ti bude stačit pár hodin a budeš jako rybička:-)

Holky, malej mi tu normálně chrápe, úplně jak nějakej starej chlap!

Odpoledne k nám přijde návštěva, tak musím trochu uklidit, jdu na to!

Pa Lennys

 
Malta
Závislačka 4097 příspěvků 06.02.06 14:36

Lennys, my meli neco podobneho, predevcirem Helenka spala cele odpoledne a jeste pekne v noci a vcera zase byla cely den vzhuru a vecer uz z toho byla dost otravena. Nastesti pak usnula a spala pekne celou noc. Tedy ja pisu, ze spala celou noc, ale ona se tak dvakrat probudi na kojeni, nicmene posledni dobou si cucne skoro jenom symbolicky a zase spi dal. Jsem rada, protoze se konecne vyspim!

Miky, nam je ted 8 tydnu a teprve asi tak tyden Helenka spi, jak pisu vyse, ze se v noci moc nebudi, jenom na kratke kojeni. JInak predtim se budila v noci cca po trech hodinach, ale kojila se klidne pul hodiny. Taky jsem byla jak matoha a dospavala pres den, kdyz Hela spala. Neboj, ono se to casem upravi.
Ty pupinky tu mela vetsina miminek jenom na obliceji, tak nevim, kdyz je ma po tele. Nejedla jsi neco, na co by mohla mit alergickou reakci? Treba zkus zavolat doktorce, kdyby se ti to moc nelibilo.

Verco, nase mama vzdycky rikala, jen pockej, ono se ti to vrati na detech. Ja zatim nemuzu soudit, ale moje segra, ktera ma skoro sestiletou dceru, si na to pry dost casto vzpomene a dava mame za pravdu :)

Bara

 
Yasmin
Zasloužilá kecalka 884 příspěvků 06.02.06 14:49

Ahoj holky,
já dneska nějak nic nestíhám.Kubíček mi tu prořval skoro celé dopoledne,ale teď už naštěstí 2hodiny spinká v kočárku u okna.

DANCO-supr deníček.My teda nijak extra nemasírujeme,ale když po koupání rozpatlávám po Kubíčkovi olej nebo krém,tak je to vlastně taky taková malá masáž,že :-)

Včera jsem se odvážila napustil velkou vanu vody a vlezla jsem si tam i s Kubíčkem.No to byla pohoda,ani nezabrečel,dokonce se blaženě usmíval a broukal…no lebedil si.Tak jsem moc ráda,že z toho nebyl další amok,ale moc příjemný zážitek.Budu to praktikovat častěji,ať je z něj pořádnej vodníček.

zatím se loučím,má toho ještě moc na práci.

pa,pa Yasmin

 
pepi
Zasloužilá kecalka 555 příspěvků 06.02.06 14:49

Tak já jsem ráno ten náš ukřičenej uzlík musela ustrojit a vyrazili jsme do mrazu.Nelinka usnula už před domem, a vzbudila se před chvílí.Teď máme baštící blinkací a kakací přestávku.Už jsem ji 1× převlíkala a teď přiletělo do plín zase něco.Snad to bylo jenom do plínky :)).Přebalíme a razíme znovu ven, dokud je sluníčko.

Holky to je sranda.Nelinka se na mě už krásně směje, ale ještě „nemluví“, snaží se všelijak špulit pusu jakoby mi chtěla něco říct.Vždycky se jí hrozně nasměju.

Miky - buď ro budete mít potničky, anebo ty pupínky, který jsme tu skoro všichni řešily.My už je máme 3. týde a teprve jsou na ústupu.Máme je teda jenom na obličeji a krku, ale Dr. říkala, že se to může rozlézt po celém obličeji.Uvidíš, potničky by měly zmizet.

P.

 
pepi
Zasloužilá kecalka 555 příspěvků 06.02.06 14:51

Miky - omlouvám se, blbnu! Neluša mi tu křičí tak spěchám.
Pupínky se můžou rozlézt po celém těle.

 
JanickaB
Zasloužilá kecalka 978 příspěvků 06.02.06 15:55

Ahoj holky,
tak musím říct, že si to naše soužití s Klárkou začínám mnohem víc užívat, usíná si sama během dne buď během kojení a snese přenos do lehátka a nebo pak sama v lehátku a když se náhodou vzbudí párkrát zhoupnu a spíme zase, skoro až mám někdy výčitky, že se jí málo věnuju a že jí radši uhoupu než abych si s ní povídala…Jedině večery má občas trošku plačící ale taky se to zlepšuje a před půlnocí usíná tedy se mnou a už zvládne i když vstanu já, nejkratší interval kojení v noci jsou 4 hoďky jinak občas nám dopřeje i 6,5!!! No mám pocit, že jsem jí vychválila až až a že nám to večer ukáže!!!

Ještě musím říct, že když jsme dole u tchýně, musím se občas pořádně držet sedačky nebo kousnout do rtu abych byla v klidu, má totiž zafixována z prvních dnů, že je Klárka křikloun, říká jí tak a já marně vysvětluju, že je hodná, ona má tendenci jí prostě uhoupat, skonstatuje „ona chce spát a nemůže“ a houpe jí o 106 (ještě o vánocích bychom jí houpáním rozmazlovali) a snaží se jí uspat za každou cenu, aby si vysloužila cenu za nejlepší houpací babičku nebo co a to že je pokajděná nebo že má hlad nějak nebere v potaz…Uf občas si člověk musí myslet svoje a kašlat na to, copak se ty babičky neposlouchaj, jednou děláme my něco špatně a v druhé minutě to dělá sama… Nejvíc mě točí lamentování „Klárčo co s tebou budeme dělat??“ když brečí.....uf to jsem si musela zase postěžovat a jsem připravená na další porci :-))))

HORY-závidím všem, každý mi posílá maily a fotky jak bylo na horách úžasně, modrá obloha a podobně jakoby snad netušili, že jsme tu v tý hnusný Praze jak pod pokličkou v mrazech už pěkných pár dnů nebo týdnů??? Dnes tedy ne, naštěstí…

Taky se ti vaši mrňouskové v posteli (kdo spíte společně) dokážou skutečně doplazit tam kam chtějí? Včera jsme usínali po kojení s Klárkou kus od sebe a ráno jsme se porbudili tak, že měla tu svojí rozkošnou spící hlavičku opřenou tváří o moje prso, k tomu slastný napapaný výraz a my s manžou z ní málem rozplynuly a teď taky s manžou spinkaj , Klárka teda přerušovaně a když na ní koukám tak je úplně jinde a jiným směrem, než kam jsem jí položila.

Hemoroidy-holky musím říct, že jsem objevila Ameriku, od toho zákroku mě cpou železem a mě až teď došlo, že právě to železo mi způsobuje zácpu se kterou se ty šmejdský hemoroidy snášej 100× hůř než s normální stolicí, tak jsem si železo naordinovala vy:,–(it, cpu se zrním, jogurtama a uvidíme jestli nastane zlepšení…Všem kdo s nima ještě bojujete přeju brzké vítězství. Upřímně předevčírem jsem z oné místnosti vylezla se slovy, že bych šla radši ještě dvakrát rodit než znovu na velkou…Omlouvám se za drobné detaily, ale fakt NIC MOC, navíc se to nějak kupí, tyhle mrchy, k tomu bloklý záda (dnes měla přijít kámoška masérka, nepřišla, snad zítra), k tomu 2 opary každý na jednom rtu, rýmu jak hrom…jsou to všechno drobnosti, ale když se spojí, ráda bych nějaký jiný tělo…

MIKY-to bude určo ten „toxoalergickej exantém“ nebo jak se to jmenovalo, prostě to co tu měla snad všechna miminka v šestinedělí nebo i lehce po něm, a my měli asi dva dny i na stehýnkách, zadečku i na rukách a Dr. říkala, že to je normální ale většinou je to obličej a může to postupně slézt dolů po hrudníčku a zádech. Nic se na to nedává (my teda nedávali a zmizlo samo) a ani se neví příčina, patrně se tělo čistí po porodu.

Jdu něco uklohnit k jídlu dokud oba spinkaj, pak to bude těžší…měla jsem zatím jen „zrní“ s jogurtem.

Pa Janička a Klárka 8 týdnů

 
Malta
Závislačka 4097 příspěvků 06.02.06 16:17

Jani, tak ja jsem si rikala, jak Hela hezky v noci spinka, kdyz se budi a pije jenom trosicku a vidim, ze ty mas taky hodnou holcicku, ze dokonce spi tak dlouho!
Myslim, ze u babicky je nejlepsi vypnout, vse poustet jednim uchem tam a druhym ven a nedelat si starosti, stejne uz ji nezmenis :)
Zelezo opravdu zpusobuje zacpu, ja ho taky uz moc neberu, protoze si na nej zase nevzpomenu. Nakonec uz nejsem takova bledule ani bez nej a ted po dvou dnech o vode a sem tam suchym pecivu stejne jeste ziju a kupodivu se citim vyborne. Asi se telo hezky vycistilo. Ale myslela jsem na tebe s tema hemeroidama, protoze kdyz byly moje strevni potize v nejvyssim stupni, taky jsem skoro „rodila jezky“. Na opar si ber vitamin B, jestli mas nejaky B-komplex, to ti pomuze s hojenim.

Bara

 
JanickaB
Zasloužilá kecalka 978 příspěvků 06.02.06 16:51

No tak třeba už to bude s těma našema princeznama jenom lepší, jsou cca stejně „staré“ tak to třeba k tom „věku“ patří :-))) No jsem za to ráda i přes těch pár proplakaných večerů, ale všimla jsem si, že většinou to je pokud přes den někde jsme, tak možná je to skutečně tolik zážitků, že se z toho večer vzpamatovává…

Jo já taky byla bledule, když vidím foto okolo porodu, tak o je síla, a vůbec měla jsem na sobě takový tečky-pihy, který zmizely, ale bylo to divný, pak ta ztráta krve atd. a kdo mě potkal tak měl pocit, že musím okamžitě omdlít…trochu mě trápěj kruhy pod očima nevím jestli to má nějakou sovislost, mám dojem, že jsem slyšela, že právě to železo způsobuje tu tmavou barvu těch kruhů, ale příčina je asi jinde a vyspalá si přijdu…

No a já ti ten průjem zase záviděla :-))))) asi nebylo co, ono si člověk nevybere, ale nemůžu se dočkat až si NORMÁLNĚ dojdu na záchod, je pravda, že jsem s nima bojovala už jednou (naneštěstí v průběhu svatby) a přírodní metodou to trvalo půl roku!!! Tak ať ty brzo najedeš na normální stravu, teda stravu kojící matky :-)))

uáááá, právě mi tečou prsa a Klárka spí a spí, manža se před chvíli vzbudil a zjistitl, že je Klárka vedle něj a řekl, že v tom případě bude spát dál, tak spinkaj oba dál, jen musím kontrolovat aby Klárka nespadla, cestuje slušně.

Opar jsem v životě neměla tak mě to štve navíc jsem si vždycky myslela, že je to „jen“ vada na kráse a ne že je to tak nepříjemný navíc se hojí ten horní a ve stejném místě se klube dalí pod ním a spodním rtu, to bych do toho kopla, B-éčko zkusím uvidíme, díky za radu zkusím už cokoliv na cokoliv.
Poslední dobou mi míň a míň chutná ten kojící čaj, docela bych ho nahradila tím maliníkem z těhu, jenže asi nebude mít ty účinky:-(((((

No jdu dokuchtit guláš Klárka po mě pokukuje tak uvidíme jak dlouho vydrží.

Jo mimochodem včera jsem se snažila si vpravit do hlavy dvě básničky-Jak zabloudilo kuřátko a o Palečkovi s těma kobližkama, mírně si je pamatuju z dětství a od ségry a KLárce jsem je opakovala asi 6× než se mi dostaly do hlavy a stejně se mi plete ječmen, žito, pšenice…:-))a vůbec je to pakárna dostat něco do hlavy…

Tak zatím páček
Janička and spící family

 
Malta
Závislačka 4097 příspěvků 06.02.06 17:28

Jani, u nas se vecer place taky, skoro pravidelne, ale ona je zlata, place tak minutku, je na ni videt, jak je ospala a nemuze zabrat, ale kdyz ji chovam a pohupuju, tak usne i bez recitovani a zpivani :) Sice se treba probudi a zase vyvali oci a brekne, ale kdyz to takhle chvili opakujeme, tak nakonec vytuhne. Myslim, ze jsou opravdu vecer unaveny a nevedej, jak usnout.
Kruhy pod ocima jsou dle mych informaci od ledvin, takze je „lecit“ tim, ze se hodne pije. Co se tyce jidla, tak ja jim opravdu vsechno krome cibule a zeli. To by me zajimalo, jak delas ten gulas? Tam se preci musi dat spousta cibule. Nebo to je nejaky jiny gulas „bezcibulak“? Ted jsem opravdu nejedla nic jineho nez suche pecivo, suchou ryzi a banany a Hela stejne mela prdiky. Ja ani neverim, ze ta strava matky ma nejaky velky vliv, kdyz mimi dokaze prdet i po diete.
Becko ti urcite pomuze, kdyz jsem mela pasovy opar, tak ho do me rvali i injekcema. Maliniku mam doma asi tak jeste na deset tehotenstvi, takze ho budu upijet postupne. Jen jsem lina si ho uvarit, kdyz se musi pres cednik :) Ja jsem si totiz koupila dvacet deka maliniku v domneni, ze mam pred sebou jeste mesic tehotenstvi a Hela se asi za 3 dny narodila, tak mi to vsechno zbylo.

Ja si taky nic nepamatuju, neboj :) Syndrom vykojene hlavy.

Bara

 
JanickaB
Zasloužilá kecalka 978 příspěvků 06.02.06 18:44

Báro guláš je skutečně bezcibulák, nedá se nic dělat manža si jí nakrájí syrovou až na talíř a naházela jsem tam papriky a rajčata a uvidím jestli je vyndám nebo ne, zatím je jím a Klára prdí furt stejně nepozoruju žádný změny, většinou ráno bojuje nejvíc, pak se vyrdí a je pohoda :-) jediný co jsem zjistila, že jí nechutná zajíc :-) manža ho „ulovil“ už loni před vánocema a furt mi strašil v mrazáku tak jsem se odhodlala a udržet Kláru u prsa byl problém nyštěstí měla spavou takže brzo usnula ač jsem připravila zásobu z mrazáku, druhý den jsem ho dojídala a opakovalo se to samé takže jsem usoudila, že asi fakt to mlíko po tý zvěřině páchne, plína od mlíka taky byla cítit…takže zajíce ne jinak nemám problém…(tuk tuk).

Myslím, že mimi prostě prdět musí nezávisle na jídle jen někdy jim to nejde a pak je to teprve problém (pro ně i pro nás)

Béčko-to bych si měla dát ke guláši pivko že?:-)))

syndrom vykojené hlavy mě pobavil, nedávno jsem manžovi říkala jak jsme se vymlouvali na těhudemenci tak valil oči bad tím výrazem:-)))
teď dostává příděl Klárka a pak jdem na guláš…
Pa J.

 
Miky
Stálice 86 příspěvků 06.02.06 19:25

Klidný večer všem maminkám,

děkuji za info o spaní a pupínkách.Snad to opravdu nic nebude, je hrozné jak Valinku pořád pozoruju a hledám nějaké podivnosti.Ale to je asi úděl každé starostlivé maminky.

Cucají si vaše mimnka palečky? My zatím dudlík nepoužíváme, ale poslední 2 dny jsme zjistili že Valinka si s chutí cucá palečky, což se nám opravdu nelíbí, to už raději ten dudlík.

Abych nezapomněla vložila jsem do galerky fotku našeho zlatíčka.

Jéééé, někdo se tu hlásí o pozornost, tak musím letět.
Papa Miky a vřeštící Valinka

 
skotik
Zasloužilá kecalka 793 příspěvků 06.02.06 20:19

Miky-pupínky tu řešily všechny maminky a nám to taky trošku sestouplo na tělíčko. Všechno už je v poho, ale máme zase další kopu jiných problémů… :o)

Vrátila jsem se z ORL a nic moc. Zánět naprosto ukázkový. Dostala jsem drátky do nosu a na cestu recept na antibiotika :o( Naštěstí to nemá vadit kojení, takže budeme krmit dál :o) Snad mě to přejde, protože jestli ne, tak by mi asi píchali ucho. Přede mnou tam byl chlapeček, kterému právě ouško nejspíš píchali a řval jak tur. Když mě pak viděl s drátkaa v nose, tak začal řvát podruhé, ale pak říkal, že mám bolístku a jestli pro mě přijede sanitka :o) Pak musel jít ještě znovu na kontrolu a přišlo další řvaní a já se dojala, protože jsem si říkala, že tyhle chvíle nás asi taky čekají /takže jsem seděla s drátama v nose před infralampou a řvala jsem-jó to je to mateřství…/

Mrňousek spinká a ve středu se chystáme k doktorce, aby se podívala na tu jeho „divnou“ kůži. Už si s tím vážně nevím rady. Snad nám nebude muset napsat nějaký kortikoidy a hlavně doufám, že malej nebude nějakej ekzematik…pore­feruju ve středu, tak nám, prosím, držte pěstičky :o)

Jdu si nahřát hlavu a přeji hezký večer i noc

Klára

 
DancaM
Závislačka 2579 příspěvků 06.02.06 20:40

Ahoj holky,

v sobotu jsme byli u našich slavit narozky, byli tam i babičky a dědové (moji). Šíleně jsem se těšila. Jedna babi s dědou ještě Ondráška ani neviděli a druhý ho viděli asi před 3 týdnama. Nejdřív to bylo moc fajn, ale ve finále jsem byla ze všeho tak unavená, že se mě úplně spustily slzičky (musím říct, že po dlouhý době). Pořád vysvětlovat, ať malýho z tý zavinovačky nerozbalujou, že je tak spokojenej („to víš, že není, tobě by se taky nelíbilo, kdyby tě někdo svázal“), že ho chci pochovat, když se rozpláče („jen ho nech, ať si procvičí plíce“ a „bude rozmazlenej“) a tak… to jednoho unaví. A já myslela, jak mám tolerantní příbuzenstvo. Jenže on si každej myslí, že když vychoval několik dětí, tak sněd moudrost světa. No a když jsem ještě řekla, že jsem něco četla na internetu („Tomu nemůžeš věřit, ty holky tam napíšou cokoliv“). No naši jsou celkem v pohodě, ale babi s dědama. Achjo..... Když oni to myslej dobře. Achjooooo.....
Takže JaničkoB, tohle je asi všude :-)
Musím říct, že obdivuju Moniku (monique), že žiješ s rodičema a posloucháš „dobře míněné rady“ každý den. Já bych se pořád hádala :-)

HORY - tak ty mi chyběj taky. Jezdím na prkně i na lyžích a letos nic. Taky máme s manžou spoustu plánů, jak si budem příští rok hor užívat dvojnásob, tak jsem zvědavá :-))

PALEČKY - Ondrášek si je necucá, protože si je neumí strčit do pusinky :-) Občas si cumlá část pětičky, ale protože to asi není ono, tak se rozčiluje a začne máchat ručičkama, pěstička vylítne a začne křik, přiběhne mamka a dá mu dudu :-))))

Holky, já mám strašně žravou. Snad ještě víc, než v těhu. Jenže kolikrát vůbec nemůžu přijít na to, na co mám vlastně chuť. No ono taky kolikrát není moc z čeho vybírat :-)

Já chtěla reagovat ještě na tolik věcí. Nejdřív těhudemence a teď mlíko na mozku. Pak to budou tři roky doma s dítětem. Dostanem se z toho někdy??? :-)))

Danča

 
Berca
Zasloužilá kecalka 922 příspěvků 06.02.06 21:29

Ahoj holky,
dančo díky moc za zajímavý deníček.
Chtěla jsem se vás zeptat, jestli také někdo máte u mimča problém s kolikou. Jiříček začal poslední 4 dny vždy večer po krmení žalostně plakat a svíjet se. Podle naší Dr. je to ta dětská kolika a přejde to po 3 měsíci, ale je to opravdu hrozné…Dáváme mu Sabsimplex, masírujeme bříško, pije fenyklový čaj a používáme rekt.rourku…, ale moc efekt to nemá. Je mi ho tak strašně líto, když se nám tu večer svíjí a nejde utišit…Zrovna před chvílí usnul chudáček vysílením.
Trpí na to některé vaše mimčo a co s tím děláte?
Jsme z toho úplně vyřízení.
 Berča

 
Malta
Závislačka 4097 příspěvků 06.02.06 21:46

Danco, Helenka si taky asi tyden cucala pesticky a ted se ji podarilo narvat do pusinky natazeny palecek a slastne si ten objev uzivala. Predtim si necucala nic. Dudlik nechce.

Berco, neporadim, nas to zatim tuky tuk netrapi.

Bara

 
pepi
Zasloužilá kecalka 555 příspěvků 07.02.06 08:59

Ahoj holky,

tak my jsme dnes teprve vstávali, což považuju za velký úspěch.

Berčo - to vás trápí prdíky ,jako většinu miminek tady v deníčku.Někoho víc, někoho míň.Říká se tomu tříměsíční kolika, protože to trvá zhruba 3 měs.Asi než se to mimískovi všechno v těch vnitřnostech zvykne - aspoŇ tak si to vysvětluju já.
My měli včera přímo příšerný den,Nelinka křičera skoro pořád, odpoledne to bylo nejhorší to prokřičela skoro celé vkuse - nepomáhalo vůbec nic, řvala pořád stejně.Chudák, kroutila se u toho opravdu strašně a šla vždycky úplně do křeče.Mysleli jsme si s manžou že jí fakt něco je! Večer prděla jako starej chlap ale pořád křičela, ažuž měla nakřáplý hlásek.Nakonec usnula a v noci dobrý, tak doufám, že dnes už to bude lepší.

Dudlík - tak já dávám, ale moc ho nechce, když ji berou prdíky, tak dudá velmi usilovně a vydudává je.Při usínání taky dudá, ale nikdy s ním nespí, vždycky ho vyplivne.Taky už jsem ji přistihla, jak si radši dumlá prstíčky.

Demence - tak jsem ráda že nejsem sama, jak říkám manžovi já jsem s těhudemence přešla hned na kojodemenci.Nejvíc se mi směje Dádula, jak pletu dvě slova dohromady a vycházejí mi z toho docela zajímavosti.No, když holt člověk myslí na sto věcí a má k tomu vykojený mozek :)).

Žravou mám taky příšernou a nevím přesně na co mám chuť.Hlavně na sladký, řekla bych.:)

Dnes jsme pomalu už zasypaní sněhem, takže budu muset házet sníh - aspoň na kočárek.Jenže to vypadá, že snad nikdy sněžit nepřestane.

P.

 
Yasmin
Zasloužilá kecalka 884 příspěvků 07.02.06 09:02

Ahoj holky

BERČO-a čím Jiříška dokrmuješ??? Jaká je to značka mlíka?My jsme totiž s naší dr.vypozorovali,že Kubíček když začínal papat BEBA H.A. tak ho strašně bolelo bříško.Dokázal mi probrečet i celý den non-stop.Teď má mlíčko Nutrilon low lactose a je strašně spokojenej.Tak se obávám,že má asi alergii na laktozu a tohle mlíčko bez laktozy mu naprosto vyhovuje.
Za pár dní ho zkusíme převést na normální Nutrilon a uvidíme,jestli ho bude bolet bříško dál,jdeme na testy na alergii.

MARTINOK-jak dopadlo sono na reflux?

LENNYS-vy jdete dnes nebo zítra,viď,tak písni jaký to bylo.

pa,pa Yasmin

 
Necka
Kecalka 189 příspěvků 07.02.06 09:37

Díky za rady, problém bude asi v tom, že máme všechny fotky příliš velké, nevíte jestli by se s tím nedalo něco udělat?
Ach jo......

Martina

 
LENNYS
Kecalka 416 příspěvků 07.02.06 09:51

Marti,

já si je zmenšuju v programu, kterej jsme dostali k našemu foťáku. Určitě to tam někde budeš mít taky. Pořádně to prolez a určo na to přijdeš. Jinak nevím, jsem taky technickej antitalent.

Lennys

 
Berca
Zasloužilá kecalka 922 příspěvků 07.02.06 09:52

Ahoj holky,
díky za povzbuzení.
Jiříčka krmíme Nutrilonem HA, tak v tom by snad problém být neměl, protože ta kolika trvá teprve 5 dní a Nutrilon už jí od začátku. Doufám, že to brečení snad nebude každý večer, vždycky když přichází ta hodina, kdy to obvykle má tak se s manžou skoro modlíme, aby to nepřišlo…Je to opravdu strašná bezmoc, když těm našim mimčům nemůžeme pomoct.
K fotkám-Necko -zkus si je zmenšit, mělo by to jít když je otevřeš, tak nahoře na té liště mám aspoň já položku „Obrázek“ a když to rozkliknu, tak je tam upravit velikost. Dám tam jako jednotky pixeli a rozměr 800×600 a uložím si to do samostatné složky, kde jsou upravené obrázky a pak už to sem natáhnout v pohodě jde.
Holky, tady taky sněží, my se fakt ven asi nedostaneme:-(, doteď jsme ještě nevyjeli.
Zdraví Berča

 
lokynka
Kelišová 5128 příspěvků 1 inzerát 07.02.06 10:39

Ahoj holčinky,

zdravíme V8s při zasněženém úterku.

Já říkám Julince nejčastěji princezno, princezničko, bašťulko, prdelko, no a pak taky Juli, Julčo a Julinko.

Prdíky nás moc netrápí, jen se chvilkami tak dvakrát denně pěkně zakroutí a vyprdí se a je to dobrý. SS dám tak jednou denně, někdy ani to ne.
Začla mi plakat, tak končím zatím pa

Peťula a Juli 6 týdnů a 1 den

 
JanickaB
Zasloužilá kecalka 978 příspěvků 07.02.06 11:54

Ahoj holčiny,
tak tady teda zatím nesněží ale to nic nemění na tom, že tam je tak nevlídno, že by ani psa nevyhnal (no teda manža jí ráno vyhnal, páč bylo jen -1) :-)) ale my asi budem doma a já doufám, že mi dorazí ta kámoška na masáž-pro mě :-) a že Klárka to prospí ostatně jako do teď, vstávala jsem v 10:45 ostuda a Klárka pokračuje do teď, psala jsem, že včerejšek prospala a my se báli noci, trochu oprávněně ale nakonec po hysterické čtvrthodince kdy okolo sebe kopala a k prsu nechtěla se vyčerpaně přisála k druhému než bylo na řadě a usnula tak, že nám nechala s manžou i chvilku pro sebe :-))) a vstávala až s manžou v 6:45 kdy šel do práce pak jsme snad ještě jednou kojili a přebalili a sp do teď, takže bomba.

KLÁRI-tak ať se z toho brzo dostaneš, drátky v nose nic moc představa!!! A hlavně ať to u Péti není nic hroznýho já se exému bojím jak čert kříže a doufám, že bude mít Klárča kůži po taťkovi, protože já byla atopické díte okolo jednoho roku a v dospívání a i teď v zimě se občas nějaké ložisko objeví a zase zmizí. Každopádně po odobních zkušenostech jsem připravená zkoušet VŠECHNO jen ne kortikoidy, to svinstvo nic neřeší jen potlačí a vše se vrátí ještě ve větší míře takže fuj fuj.

Dančo tak taky přeju hodně síly na boj s přbuznýma, občas si říkám, co taková novopečená mamina musí zvládnout a už chápu, proč prostě ty děti roděj jen ženský, to těhotenství mi přijde procházka růžovou zahradou (až na konkértní případy a poslední dny), pak musíme porodit-i přes krátký mírně komplikovaný porod ta bolest tam byla, pak hojení šití, hemoroidy, v mém případě krvácení a další 4 dny v porodnici, pak furt poměrně bolavé šestinedělí jak se vše vrací do normálu, k tomu hormony na pochodu, strach a starosti o miminka, nedostatek spánku, kolotoč okolo miminka, mírná starost o to, abychom doma nezarostli mechem a k tomu VŠEMU ty hlášky příbuzných, tomu se skutečně dá říct poslední kapka!!! A k tomu vlastně ještě mírná úprava stravy, skoro abstinence (už 11.měsíc funguju jako řidč z oslav a pod.a ještě dlouho budu), břicho stále jak hroch atd atd. Myslím, že ti příbuzní, hlavně příbuzné musely na tohle všechno nutně zapomenout, protože jinak by nemohly říct ani slovo a to je to u většiny z nás první dítě, o více násobných maminách ani nemluvím, ale ty berou všechno určo víc s nadhledem. Uf to jsem se zase rozepsala, ale myslím, že zvládnutí toho všeho je hodné obdivu ne???? a ne kritice jak tomu často je.....

Uf tak teď jsem si omylem dala k zrní nějakej prošlej jogurt a nic moc tak snad nepůjdu ve stopách Báry, i když troška by neškodila :-)))

Jdu ho vyměnit a dát si horký čajík na opět oteklý krk, ach jo.
zatííím pa Janička

 
skotik
Zasloužilá kecalka 793 příspěvků 07.02.06 14:15

Ahoj holky,
tak jsem asi prošla první velkou poporodní depresí :o(
Když jsem se podívala na našeho miláčka, tak jsem začala vypočítávat, co všechno jsme už měli /pupínky, dermatitida, kašel, trochu rýmička a teď to vypadá na nějaký ekzém…/ a když se na mě malej usmál s tou svojí šupinatou hlavičkou, tak jsem se rozbrečela a běžela se do koupelny vyřvat, kde jsem si opakovala, jak jsem neschopná…No hrůza. Nejdřív jsem řvala a litovala mrňouska a pak jsem řvala a litovala sebe. No aspoň k něčemu to bylo-jak jsem pořád fňukala a slzela, tak se mi aspoň spustila rýma :o)
Musela jsem dát do diskuzního fóra otázku na dermatitidu a už jsem se trochu sklidnila, když jsem viděla, že tím netrpíme jenom my…

Počasí-u nás nádhera, krásně nasněžilo-bohužel nemůžeme ven ani na chvilku kvůli těm našim nemocem

Bydlení s rodiči-my zatím bydlíme u mamky /je to sice u mamky, ale byt je z poloviny můj/, protože přestavujeme byt. Trvá to už dlouho, protože se do toho vždycky něco nachomejtne. Je to dost těžké, protože nám to všem už leze na mozek, hlavně po době, kdy si mamka dovedla přítele. Na druhou stranu musím mamku pochválit, že mi docela dost pomohla-hlavně na začátku a teď, když potřebuju malýho pohlídat, tak v tom většinou taky není problém. Takže i přes některé nesnáze v komunikaci, jí můžu vlastně poděkovat :o) „Horší“ je to se skorotchýní. Vždycky, jakmile malej začne natahovat, tak první, co jemu řekne je:„My máme asi hlad, viď?“ No a já jí vždycky řeknu, že hlad nemáme, protože jsme před chvílí jedli. A tahle blbá věta mě dodělává, protože se to opakuje se šílenou pravidelností. Ale jinak tfuj tfuj tfuj-všechno je v naprosté pohodě :o)
Držím pěstičky všem maminám, které mají problémky s prarodiči a souhlasím s názorem, který tu padl-Jsou to naše děti a především my si máme rozhodnout co a jak s nimi budeme dělat /samo, že nejsem proti si vyslechnout radu…/
Tak jsem se trochu rozepsala, postěžovala si a je mi o dost líp :o)

Klára

 
monique
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 07.02.06 14:32

Ahoj všem,

tak sněží a sněží… Chtěli jsme dnes jet na procházku s „nevěstou“ - o 14 dní mladší Emčou a její maminkou - mojí kamarádkou, ale opět to nevyjde - kdo by se procházel v takové chumelenici, tak jsme to odložili a Míša spinká v kočárku na balkóně. Teda občas řve - když mu vypadne dudlík. Bez dudlíku nedá ani ránu. Taky si dělá rád dudlík z mých bradavek - to je ještě lepší, protože z nich ještě něco vycucne. Samozřejmě doma, ne v kočárku na balkóně :-)

DANČO M - díky za deníček. My nijak zvlášť nemasírujeme, jen po koupeli když malého natírám olejíčkem, tak se o něco pokouším (ale ne moc dlouho, protože když koupu s mamkou, tak mi neustále připomíná, že už mu je určitě zima a že mi všecko dlouho trvá, to ona když koupala nás… apod.) To víš, že se občas pořádně rozčílím, ale už jsem se stala asertivní, jinak by to nešlo. Ona to mamka myslí dobře a dost často má i pravdu… Navíc mi ho hlídá, když vypadnu cvičit a to jsem moc ráda. Je na ni spolehnutí a nemusím se bát. Dokonce v neděli hlídal dědeček, když jsem byla na spinningu - no byla jsem trošku nervózní, ale nakonec se ukázalo, že si s ním celou dobu krásně hrál, mě by to asi tak dlouho nebavilo… Tak to má svoje výhody. Ovšem - samozřejmě že teď už nějak dlouho sedím u netu…

BERČO, PEPI - to je mi vás i vašich drobků fakt líto, co si musíte zkusit. Já si to vůbec nedokážu představit - Míša se občas krásně vyprcá a jesli řve, tak je to spíš kvůli tomu dudlíku… Už si říkám, že nás ty prdíky snad ani nepostihnou, když už máme 2 měsíce. Ráda bych pomohla, ale nevím jak, můžu jen soucítit. Berčo, možná bude problém v tvé stravě, jesli hodně kojíš, jinak mě nic nenapadá. My krmíme Nutrilonem 1 od začátku a bez problémů. Rozmražuju teď postupně odstříkané mlíko a míchám to s Nutrilonem tak napůl (doufám, že je to tak ok) a vše v pořádku. Jen mi připadá, že to zmražené natáhlo puch té mrazničky, ale Míšovi to zdá se nevadí.

ZANI - celkem fajn porod - je vidět, že jsi pohodář :-) Ty karty mě fakt pobavily, já si to teda u svého porodu fakt nedokážu představit.

Zítra jdem na kontrolu po třech týdnech, tipuju, že malý bude mít přes 5 kg, tak uvidíme. Hlavně doufám, že vše bude i nadále v pořádku.

Přeju krásný sněživý den (a závidím všem, co jsou na horách).

Monika + Michal

 
monique
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 07.02.06 14:35

Jo a zajímalo by mě, jestli bych neměla Míšovi dávat nějaké čaje - když to UM je pořád stejné - žádné přední - zadní - jestli ho třeba netrápím žízní (i když si nestěžuje). YASMIN - dáváš Kubíčkovi něco? Zeptám se pro jistotu zítra Dr.

 
monique
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 07.02.06 14:40

KLÁRO - tak jsme na tom podobně i s tím soužitím s rodiči :-) nejen s datem porodu :-) Žádná neschopná matka nejsi!!! Já se tady pořád chlubím, jaký je Míša šikula, ale je to jen shoda náhod - při dalším dítěti se mi to třeba zúčtuje. Věřím, že ho budu kojit, ale určitě se vyskytne nějaký jiný problém. A vsaď boty, že to nebude dlouho trvat a tvůj miláček bude jako z alabastru .
 Monika

 
DanielaC
Kecalka 199 příspěvků 07.02.06 14:52

Ahoj maminky a miminka!!!

„tady Vaše "bývalá poslední“ těhule"!!!! - teď už taky hrdá mamina!!! Hlásíme se, že si nás dneska taťka dovez domu - jen co je pravda - počasí jsme si uměli vybrat, ale naštěstí cesta dobře dopadla.

Jsem celá rozvrkočená ještě, nějak nevim co bych dřív, už aby se zajel nějaký systém, na to se těším! Komentáře jsem ještě vůbec nečetla, takže to napravím později a už se zase těším na pokec s Vámi. Všechno popíšu později!

Mějte hezký den, až bude chvilka nakouknu.

Pa, Daniela a Eliška 5dní (… a já si celou dobu myslela, že to bude kluk :-)))))))) ale v koutku duše chtěla holčičku jako taťka, takže jsme šťastný jako blechy… :-))))

 
pepi
Zasloužilá kecalka 555 příspěvků 07.02.06 14:55

Tak u nás pořád chumelí, už jsem 1× vyhrnovala sníh před garáží, hlavní důvod ale byl, že jsem byla chvíli venku s kočárkem.
Teď přemýšlím, jestli to risknu a necháme se i s kočárkem zachumelit a vyrazíme do školky pro davídka pěšky, nebo jestli jet autem.Počasí je spíš na to auto, jenomže před školkou není pořádně kde zastavit, skoro všichni rodiče se přiřítí autem a jak je všude plno sněhu, není pořádně kde stát.A tahat se s malou v autosedačce buhví odkud v chumelenici se mi taky nechce.

Příbuzní - já jsem docela ráda, že bydlíme dost daleko od všech příbuzných.Horší je, že mi zase nemá kdo pohlídat když potřebuju, takže jsme to vždycky řešili různě po sousedech a známích - to u Davídka, malou ještě nikdo zatím nehlídal.
jsem ráda, že si můžu dělat všechno po svým, ale zase mi nikdo s ničím nepomůže, což bych někdy uvítala.Na hlídání o víkendech je moje mamka, přes týden to nehrozí, chodí ještě do práce.
Tchyně - to je jiná kapitola, jsem ráda, že ji moc nevidím, bohužel manža je docela na svůj věk závislák.Teď má na víkend přijet, jsem z toho úplně odvařená.Pro objasnění - tchyně má 68 let a je profesorka.Teď o víkendu má narozky a manža mě zase dodělal větou - že ji přiveze na víkend a uděláme ji narozeniny! Já nikomu nic dělat nebudu, ať si je udělá sám.Mám všeho až nad hlavu a odmítám i vařit!!!Ona mi nepomohla nikdy s ničím, takže já odmítám obskakovat někoho jinýho než svoje děti! Takže tuším další konflikt s manžou a zkažený víkend!

Příbuzným se to ostatně strašně dobře radí ohledně výchovy - zvlášť, když se nejedná o jejich děti, to je každej strašně chytrej.já to vždycky odkejvu a myslím si svoje a udělám si to po svým.Vždyť kdo by měl svoje dítě nejlíp znát než jeho matka která je s ním 24 hod denně, že?!

P.

 
pepi
Zasloužilá kecalka 555 příspěvků 07.02.06 14:58

Danieloc - vítej zpátky - už jako maminka!!
se systémem si nedělej hlavu, bude to ještě chvíli trvat než na nějakej najedete, nám je měsíc a 7 dní a pořád žádný nemáme :)).

Těšíme se na popis porodu a detailů!!

P.

 
Yasmin
Zasloužilá kecalka 884 příspěvků 07.02.06 14:59

Ahoj holky,

tak mám zase nějaký fofr…oprášila jsem totiž rotoped,tak se snažím vyvíjet další aktivitu.

MONIQUE-čajíčky nedávám,ale už nad nimi začínám uvažovat.Myslím,že začnu až nám budou 4 měsíce.Přeci jen už je prcek živější a aktivnější,tak by nějakou tu tekutinku navíc možná potřeboval.No,ale to si jen myslím.Zácpu nemáme a počůraných plenek je taky zatím dost.Zeptej se dr.a pak písni,co ti na to řekla.

DANIELO-vítej doma.

pa,pa Yasmin

 
cifka
Kecalka 324 příspěvků 07.02.06 15:24

Ahoj holky,

jděte ven, vždyť to chumelení je krááásnýý. A je teplo.

Janičko, dobrý hlášky.
Danielko, vítej z Říma! Nevíte někdo, co to znamená? Mě takhle oslovily moje babičky po porodu, doufám, že je to hezký:-)

My jsme vyjeli na kontrolu v 6 týdnech a 18 měsících. Bořík váží 4860g a měří 54, ale to jsem viděla, že bylo určitě víc, je dlouhej jak tejden. Amálka dostala poslední tetra očkůvku a halekala a nadávala, ještě, že jí zatím není rozumnět. Jsou zdrávi, čehož i Vám všem přejeme. Bořík má žloutenku velmi velmi na ústupu. Akorát se mi moc nelíbí to jeho křivení tělíčka, ptala jsem se doktorky a ta poměrně starší dáma mi poradila, že ho mám rovnat:-/ To vydrží narovnanej asi 5 vteřin. Nu, neměli jsme tu na dědině z čeho vybírat, jsem ráda, že nám jezdí jednou měsíčně do poradny a nemusíme jezdit do města. Neřídím a museli bysme asi busem… Praktikuju to vyvěšání za kotníky, ale nevím jak dlouho. Držím ho tak dvě tři vteřiny dvakrát na každý noze. Nevíte? Nevadí mu to. Mě taky ne.

Soužití s rodiči: my jsme velmi samostatná jednotka, ačkoli naši teď koupili ve vedlejší dědině letní/zimní byt, no dům a teď jsou tam jako na chatě. Ale bydleli jsme poblíž manželovejch rodičů, když se nám narodila Amálka. Já rostla, tchýně byla u nás první týden i dvakrát denně bez ohlášení, pak jsme si to trochu vyjasnily a bylo to v pohodě. Ukrutně mi vadilo maminkovský radění (obou maminek), ale nakonec musím uznat, že přeze všechno původní moje nasr… to obvykle mělo něco do sebe a hodně jsem se vlastně naučila. O to větší pohoda je to teď při 2. Jsem šikovná sama od sebe:-) (jako) Jinak jsou obě zlatý, jen já moc paličatá. Ale to jim neříkejte.

hmm, jak to vidím, tak asi taky zapadneme. Soused říkal, že má napadnout půl metru, věřím tomu. To je krááááááááááááása. Hlavně konečně zmizel černej sníh, popel a očůraný rohy.

Jdu rýpnout do Boříka, nějak moc vychrupuje. On je asi spinkálek a prdínek. Moc toho nenažije, ale jak přibral, tak je hezčí a hezčí a hezčí. Pošlu foto.

Pěkné sněhy.
cífka a spící dvojka (Amálka a Bořivoj 6t)

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama


Reklama