Zimňátka 2005/2006 č.34-Vývoj dítěte 1-3.měsíc

Rodičovství

Vývoj dítěte 1. měsíc Motorický vývoj miminka postupuje od hlavy dolů nejprve se tedy musí procvičit krční svaly. Celý měsíc miminko pilně trénovalo a teď už když leží na bříšku udrží hlavičku (krční svaly jsou přece jen silnější) je to sice zatím jen na malou chvíli, ale už to je úspěch. Občas ji dokonce dokáže otáčet ze strany na stranu. Ale pokud hlavičku nemá podepřenou, nedokáže ji udržet příliš dlouho a za chvíli mu klesne.

Postupně sice mizí uchopovací reflex, ale postupem času zjistíte, že vaše miminko uchopí váš prst naprosto záměrně (ale na to má zatím ještě čas): Pěstičky jsou stále zavřené.
Poznávání těla
Vaše miminko začíná zjišťovat, že má ruce a nohy (ještě před chvílí netušilo, že patří k jeho tělu). Abyste tomuto poznání napomohli, můžete přivést jeho pozornost tím, že mu budete držet jeho ručičku před obličejem a recitovat například Vařila myšička kašičku, nebo jiné říkadlo.
Vnímání
Už když se narodilo, rozpoznalo své nejbližší. Dokonce lze tvrdit, že zná hlasy, které slýchalo už v bříšku. Teď už vás začíná vidět (i když jen, když se přiblížíte) a začíná rozlišovat mámu a tátu od cizích lidí. Hodně se na něj usmívejte, v žádném případě se nemračte už vnímá váš obličej a je schopno tyto dva výrazy obličeje rozlišit.
Malé miminko miluje cumlání a sání - jak by taky ne, připomíná mu jeho nejmilejší činnost. V této době může na řadu přijít dudlík nebo aspoň paleček.
Komunikace a řeč
I nadále je hlavním způsobem komunikace miminka jeho pláč. Je už více slyšet a rodiče se postupně učí, co který pláč znamená.
Vaše miminko už také začíná vydávat své první zvuky je to spíše takové bublání, vrkání nebo dokonce chrochtání ale už je tím schopno vyjadřovat své pocity. Už v tomto věku se jej snažte podporovat opakujte to po něm a dívejte se mu při tom přímo do obličeje - dáte mu najevo, že takto se s vámi domluví.
Ale jinak na něj mluvte stále - je rádo, že vás slyší. Mluvte na něj dokonce i když vás nevidí. Můžete například umývat nádobí a dítě mít vedle sebe v kočárku mluvte a zpívejte bude určitě spokojené. Má rádo váš hlas, představuje pro něj bezpečí.
Smysly
Začíná být vzhůru o něco déle a tak můžete využít tento čas k rozvoji smyslů. Zpívejte oblíbené písničky vůbec to nemusí být ukolébavky. Pouštějte u hudbu - od dětských písní až po Mozarta nebo Celine Dion. Dítě bude mít určitě radost (poznáte to podle zvuků, které bude vydávat, úsměvu, rychlého pohybu rukama (škubání). Ale i jiné zvuky než je hudba - zvonkohra, tikot hodin, jej budou uvádět do vytržení - všechno je pro něj nové a zajímavé.
Oči začínají sledovat objekty. Naučí se podívat se oběma očima na jednu věc. Začne sledovat pohyb hračky před obličejem, ale stačí i váš obličej. I když můžete v obchodě koupit spoustu věcí, ve skutečnosti vystačíte s obyčejným vybavením domácnosti, barevné hrníčky, stužky, nebo třeba kuchyňský budík.
Zatím oči mohou zvládnout pohyb ze strany na stranu pohyb nahoru a dolů zvládne až později, ale můžete to zkoušet.
Prohlubujte oční kontakt na tohle je ideální kojení. Ale i když dítě jen tak leží v postýlce, koukejte se mu zblízka do očí. Až budete mít jistotu, že vás sleduje, na chvíli uhněte hlavou a pak ji zase vraťte.
Pokud jde o barvy malé miminko je zatím není příliš schopno rozlišit. Ideální jsou předměty na kterých jsou kontrastní barvy, nebo dokonce černobílé předměty (z tohoto hlediska by byla ideální např. šachovnice, ale na šachy je přece jen trochu brzy). A pokud barvy tak hodně výrazné.

Vývoj dítěte - 2. měsíc
Motorický vývoj
Zlepšuje se svalové napětí a pohyby miminka přestávají být tak trhavé. Koordinace se podstatně zlepšuje. .. pohyb je hladší. Možná začne mávat rukama a nohama, když vás uvidí, protože čeká, že jej zvednete.
Krční svalstvo je dostatečně silné, aby dítě na krátkou chvíli dokázalo udržet hlavičku v úhlu asi 45°.
Některé děti začínají být schopné uchopit předměty - ne náhodně ale vědomě samozřejmě ve chvíli, kdy mu je podáte. Před tím to bylo náhodné pouze náhodné a instinktivní uchopení.
Vnímání
Stále pozoruje své okolí, pokud jej nějaký objekt nebo pohyb zaujme, nedokáže od něj odtrhnout oči.
Dokáže rozpoznat obličeje, zvuky a vůně.
Dokáže sledovat a rozlišit větší spektrum předmětů, barev a materiálů. Ukazujte mu jich víc. Nechejte ho, aby se dotýkalo různých druhů látky, dřeva, skla, kovu, teplých i studených věcí, měkkých nebo tvrdých…
Komunikace a řeč
Někdy kolem 6 týdnů se objevuje první úsměv. Repertoár dítěte zahrnující zatím pouze pláč se rozšířil o nový prvek. Nyní s vámi dokáže komunikovat ještě lépe.
Ve dvou měsících se již většina miminek na své rodiče usmívá. Je to nejkrásnější milník jejich života. Den, kdy se na vás poprvé usmálo určitě stojí za to zaznamenat. První sladká odměna pro rodiče - kojili jste, krmili, umývali, přebalovali, je za co odměňovat. Chvíle, kdy se na vás vaše miminko usmívá patří k okamžikům, které dokáží prosvětlit i pochmurný podzimní den.
Smysly
Ve druhém měsíci se zlepšuje koordinace očí, takže dítě je schopné sledovat svým zrakem cokoliv, co se pohybuje okolo jeho obličeje z jedné strany na druhou. Proto se v tomto období nad postýlky zavěšují kolotoče s barevnými hračkami a obrázky. Nemusí jít o superdrahý hrací „mobil“ z dovozu. Stačí, když z hodně barevného papíru vyrobíte několik obrázků, kostek nebo z barevné vlny uděláte bambulky a ty zavěsíte nad postýlku.
Spánek
U většiny dětí se začíná rozvíjet první denní rytmus tedy pokud nemáte smůlu a vaše miminko nepatří k těm výjimkám začíná alespoň trochu pravidelně jíst a spát. Už vás nebude v noci budit každou chvíli. Většina dětí vystačí s jedním vstáváním za noc. Jí už méně častěji a po větších časových úsecích. Bdí asi 10 hodin denně stále potřebuje několikrát za den usnout nevydrží být vzhůru příliš dlouho.

Vývoj dítěte - 3. měsíc
Motorický vývoj
Hlavičku už udrží několik minut. Pokud sedí s oporou (ne že bychom to příliš doporučovali ale například v autosedačce) dokáže hlavu udržet vzpřímeně. Když leží na bříšku, bude zvedat hlavu a hruď nahoru. Pokud chcete, aby se v této schopnosti vaše miminko pocvičilo, můžete ho motivovat tak, že před ním budete sedět a houpat hračkou (pohyb předmětu jej zaujme).
Koordinace paží, nohou a rukou je stále lepší. Mává rukama, kope nohama a zjevně je to baví. Kyčle a kolena jsou pružnější a tak se jeho kopání stává silnější. Když jej podržíte nad podložkou, postaví se. Dokáže se dotknout jednou rukou druhé.
Většina dětí má v této době již otevřené pěstičky (i když stále do věcí bouchá sevřenou pěstí). Motivovat můžete své miminko tak, že podržíte hračku. aby ji mohlo uchopit nebo do ní
Spánek a jídlo
Některé děti dokáží už spát celou noc (pokud nepočítáme občasné probuzení na jídlo). Ale nemusí to být pravidlo. Některé děti prostě v noci spát nechtějí a chtějí vás mít u sebe.
Vnímání
Ve třetím měsíci a někdy i dříve ví vaše miminko naprosto jasně, kdo je v jeho životě důležitý. Rozpozná mámu a tátu, když je uvidí, usměje se. I když může se stát, že se bude smát i na „cizí“ - zvlášť pokud budou šišlat, dělat obličeje a podobně. Ale už si začíná mezi lidmi vybírat.
V této době se významně rozvíjí část mozku určená k rozpoznávání objektů a koordinaci oko-ruka. Také začíná být stále aktivnější ta část mozku, která má na starost sluch, jazyk, chuť apod. Dítě se stává pozornějším k jednotlivým podnětům a také aktivnějším.
Komunikace a řeč
Kromě pláče a úsměvu, začíná vaše dítě reagovat i jinak. Když uslyší váš hlas, může začít broukat, mávat ručičkami nebo nožičkami. Určitě na něj mluvte, kdykoliv je vzhůru, i když na vás nevidí. V komunikaci začíná být aktivní až do teď více méně jen reagovalo na vzniklou situaci.
Už nyní je čas na to, abyste začali svému dítěti číst. Pokud teď přemýšlíte, zda to není příliš brzo není vyplatí se to - pomůže to dítěti rozvinout citlivost sluchu na kadenci řeči. Nejlepší jsou pohádky, zvlášť když měníte hlas podle toho, za kterou osobu mluvíte.
Vybírejte knížky s velkými jasnými obrázky a jednoduchými texty nebo úplně bez textu. Ale nemusíte se držet toho, co předepisuje věk. I knihy pro starší děti jsou vhodné. Nakonec mu můžete číst třeba detektivku, kterou máte na nočním stolku (nebo článek z časopisu o zdravé výživě). Není důležité, že to, co slyší, nepochopí. bude jej to stejně bavit. Jde přece hlavně o váš hlas a o jazyk.
Kromě čtení pohádek je strašně důležitá slovní stimulace. Dítě potřebuje dostatek slovních podnětů. Podle výzkumů se ukazuje, že děti, které mají v prvním roce velkou zásobu slovních podnětů jsou později inteligentnější. Popisujte, co právě děláte, proč to děláte, co asi dělá táta, co znamená která věc a podobně. (Z vlastní zkušenosti vím, že si budete připadat jako blbec, ale to si tak neberte, až začne reagovat, určitě se to zúročí).
Smysly
Když dítě uslyší váš hlas, mělo by se podívat přímo na vás a začít vám odpovídat (broukat, vrkat apod).
Ke konci třetího měsíce se vzdálenost, do které je dítě schopno zaostřit dramaticky zlepšuje. Už vás uvidí ještě před tím, než jej vezmete do náručí. Stále jsou pro něj tou nejoblíbenější věcí, které může sledovat, obličeje. Obličej jeho rodičů a jeho vlastní obličej. Zkuste mu k postýlce přidělat zrcátko a uvidíte, jak často se bude pozorovat. Další možností je dát mu do postýlky velkou fotografii nějakého obličeje.
Ještě stále platí, že pro stimulaci vývoje zraku jsou ideální velké barevné předměty. Pohybujte před ním barevnou hračkou, nebo jich několik zavěste nad postýlku.
Výrazně se rozvíjí hmat dítěte. Je to vlastně v této chvíli jeden z nejdůležitějších smyslů pomocí hmatu bude objevovat svět. Neznamená to jen dostatek věcí, kterých se může dotýkat. Důležité jsou i doteky rodičů. Ideální je nejrůznější mazlení, laskání a říkanky pro prstíky, ale výborná je i masáž po koupeli.

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
lokynka
Kelišová 5128 příspěvků 1 inzerát 20.01.06 20:10

AHojky, jsem PRVNÍ, poprvé. Tak já jdu číst.
Peťula a Julinka

 
lokynka
Kelišová 5128 příspěvků 1 inzerát 20.01.06 20:20

Moc pěkný deníček.

Julince je 25 dní a musím říct, že je to naše šikulka. Hlavičku krásně drží. Úplně nejlepčí to je, když si ji položím na bříško. To si pak koukáme do očí, když hlavičku zvedne a udrží ji docela dlouho. V noci vstává tak asi 2-3× to podle toho, jestli to dopadne ráno v pět, nebo až po šesté. To je různé. Vydrží i 4 hodiny.
Včera dokonce chvíli držela v ruce takovou hračku, rachtátko a rachtala s tím. Byla jsem z toho tak vyplácaná, volala jsem taťku a nestihla jsem vyndat kameru a natočit to. Bylo to tak úúúúúžasnééééé.
Na hlas taky reaguje pěkně a povídá nám e-e-e-e-e-e a ééééééééééééé. Různě chroptí, až jsem se na to ptala dr. v 16 dnech na prohlíce, jestli to je normální. JE.
Dneska už jsme podruhé prožily koupání bez křiku a náááááramně si to užívala, hlavně ve vaničce. Šplouchala jsem na ni vodu a říkala jí žabičko a Julča se tak spokojeně rozhlížela a vůbec neplakala. Tak mi udělala velikou radost. Za pár dní nám bude měsíc, tak jsem zvědavá na ty změny.

Musím pádit, vařím játrovou omáčku na víkend.

Holky, co pořád jíte? A jaké ovoce a zeleninu? Já si troufám na banány a okurky. Jinak bojim bojim.

Peťula a Julinka 25 dní

 
lokynka
Kelišová 5128 příspěvků 1 inzerát 20.01.06 20:21

Ještě jsem si vzpomněla, pověsila jsem nad košík kolotoč a pustila ho a krásně na něj koukala a tu písničku jsem pustilu aspoň 30×. pak už ji to asi nebavilo, začala plakat, ale náramně se tu čtvrthodinku bavila.
 PeŤula

 
Berun
Závislačka 4921 příspěvků 20.01.06 20:45

Miminka: 56 miminek-25 holčiček/31 chlapečků

4.10.2005-Metelka/1968/Česká Lípa+Nina-Marie 10:20hod.(TP 29.9.)
19.10.2005-Lennys+Šimon,Ma­touš,Marek (TP 31.12.)
31.10.2005-Yasmin/1980/Pra­ha+Jakub 2,95kg, 49cm 15:30 (TP 28.11.)
4.11.2005-Monha/1977/Pra­ha+Matěj (TP 15.11.)
7.11.2005-Melsi+Davídek 20:23 (TP 17.11.)
8.11.2005-Sophie/1976/Me­norca+Daniel 19:11 (TP 29.11.)
26.11.2005-Klára007+Anetka 3320g, 47cm 17:30 (TP 17.11.)
27.11.2005-Selka (Štěpík)/1977/Ústí n.L.+Vítek 2,6 Kg Vrchlabí (TP 24.12.)
29.11.2005-Bludička/1977+Ja­neček 3930g, 52cm 11:00 (TP 9.12.)
1.12.2005-Makys/1973+Jiřík 3820g, 53cm 00:00 (TP 2.12.)
1.12.2005-Barule/1976/Nový Jičín+Michael 3,65kg, 50cm 1:36 (TP 6.12.)
1.12.2005-Katarina/1978/Hlin­sko+Helenka 3360g, 48cm 12:15 (TP 4.12)
2.12.2005-MartinaK/1981/Mladá Boleslav+Tadeáš, CŘ,2,97kg, 48cm 16:23 (TP 22.12.)
4.12.2005-Monique/1972/Zlín+­Michal 3,09kg, 49cm 12:33 (TP 12.12.)
5.12.2005-Skotik/Ústí nad Labem+Petr 3230g, 52cm 14:53 (TP 2.12.)
7.12.2005-Majki/1978/Ža­tec+Simonka 3250g, 50cm 6:17 (TP 13.12.)
7.12.2005-Mami/Karlovy Vary+Karolínka 3260g, 50cm (TP 23.12.)
8.12.2005-Mila/1979+Danielka, 3400g, 51cm 18:20 (TP 15.12.)
10.12.2005-BaruskaII./1978/Hu­sinec+Kačenka 2140g,49cm a Eliška 2780g, 48cm (TP 16.1.)
11.12.2005-Bára(Malta)/1977+He­lenka 2760g, 48cm 6:30h (TP 9.1.)
12.12.2005-JaničkaB/1981+Klár­ka 3940g, 53cm 8:40 (TP 11.12.)
12.12.2005-Alfie/1982/Pra­ha+Davídek 3130g, 48cm 8:35 (TP 8.12.)
14.12.2005-Verča/1978+Vojtíšek 4,01kg, 55cm (TP 9.12.)
14.12.2005-Mikis/1979/Olo­mouc+Anetka 2,96 kg, 48 cm, CŘ 9:21 (TP 22.12.)
16.12.2005-Market2/1979/Žďár nad Sázavou+Filípek 3,29kg, 50cm 15:25 (TP 29.12.)
17.12.2005-Nonu/1976/Kro­měříž+Eliška 2,90kg, 50cm 5:58 (TP 25.12.)
18.12.2005-HanaPospisilo­va+Denis 3450g, 50cm 18:20 (TP 18.12.)
19.12.2005-Ally/1978+Monička 3475g, 48cm 4:45 (TP 22.12.)
20.12.2005-Necka/1978/Nové město pod smrkem+Adámek 3 140 g, 50cm 15:50 (TP 25.12.)
22.12.2005-Pajda/1973/Nové Město+Rozárka 2,9kg, 46cm 13:25 (TP 8.1.)
23.12.2005-VeronikaR/1979/Nové Zámky+Sarah, 4300g a 54 cm 2:30 (TP 17.12.)
24.12.2005-Rybka/Nymbursko+Va­šík, 51 cm a 3,420 kg 14:53 (TP 13.12)
24.12.2005-Zani+Marijka 3,2kg, 52cm 16:32 (TP 28.12.)
24.12.2005-Milka/1979/Pra­ha+Kristýnka 3830g, 51cm 16:45 (TP 19.12.)
26.12.2005-Lokynka-Peťula/1980/Trut­nov+Julinka 4070g,53cm 2:29 (TP 15.12.)
27.12.2005-Cifka/1980/Vyš­kov+Bořivoj 3300g, 48cm 13:05 (TP 7.1.)
29.12.2005-Nicol/1976/Hradec Králové+Stella 4130g, 53cm 8:50 (TP 29.12.)
29.12.2005-DančaM/1979+Ondřej 3090g, 48cm CŘ 16:28 (TP 9.1.)
30.12.2005-Kacatko/1981/Kar­viná+Rozárka 3100g , 47cm 12:38 (TP 31.12.)
31.12.2005-Berča/1979/u Rou­dnice nad Labem+Jiříček 4kg, 53cm 6:15 (TP 27.12.)
31.12.2005-Gejby/1980/Pra­ha+Simonka 2580g, 47cm (TP 30.1.)
1.1.2006-Pepi+Nelinka 3,7kg, 49cm 12:35 (TP 4.1.)
2.1.2006-Inka2/Prostějov+Voj­tíšek 3,7kg, 52cm 18:19 (TP 22.12.)
4.1.2006-Zuzana/1974/Par­dubicko+Honzík 2,9kg, 48cm 8:19 (TP 12.1.)
5.1.2006-Paulinka+Anetka 2620g, 48cm 10:55 (TP 6.1.)
5.1.2006-Kousinek/1980/Vy­sočina+Kryštů­fek 2,4kg, 49cm 9:12 (1.2.)
8.1.2006-Mašinka/1974/Pra­ha+Ondřej 3,8kg, 52cm 23:20 (TP 8.1.)
10.1.2006-Gaabina/1980/Pros­tějov+Tobiášek 3350g, 50cm 6:57
10.1.2006-Claudie/1976/Pra­ha+Matyáš 3,34kg, 51cm 12:50 (TP 21.1.)
10.1.2006-Agatha/1976/České Budějovice+Agátka 3250g, 49cm 18:03 (TP 11.1.)
10.1.2006-Daja/1977/Pra­ha+Kubíček 3460g, 50cm 19:55 (TP 7.1.)
11.1.2006-Andela+Jaroslav 22:10 (TP 4.1.)
13.1.2006-Tobia/1977/Pra­ha+Adélka 3140g, 49cm 5:27 (TP 6.1.)
13.1.2006-Radana2/1978/Ji­čín+Emička 3000g, 50cm 12:30 (TP 15.1.)
14.1.2006-Eva+Valerie 2900g, 49cm

Těhulky: 8
TP 24.1.2006/Miky/1981/Pra­ha/HOLČIČKA
TP 24.1.2006/Jabrun­ko(Jana)/1975/Li­berec/BruBetko
TP 31.1.2006/Han­kaB/1975/Karlo­vy Vary
TP 31.1.2006/Len­ka(Dobrotova)/1978/Znoj­mo/KLUK
TP 1.2.2006/Dani­elaC/1979/Jin­dřichův Hradec
TP 5.2.2006/Veron/dvoj­čátka
TP 6.2.2006/Mica/1977/Brno
TP 18.2.2006/Werin­ka/1982/Opava/HOL­ČIČKA

 
monique
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 20.01.06 22:23

Dobrý večer všechny a všichni,

já jen tak zdravím, dohnala jsem čtení komentářů z minulého deníčku a těším se na přečtení tohoto a že taky něco napíšu, ale už nemám sílu. Nejradši bych si s váma se všema sedla na kafe :-), pokud si nepíšu poznámky, zapomenu, co jsem které chtěla při čtení „říct“.

Deníček se bude fakt hodit - zrovna jsem si něco takového chtěla najít v literatuře nebo na netu.

Dobrou noc, musím do hajan za Míšou - ten už tam dobrou půlhodinu je.

Monika + Michal 6 týdnů a 6 dní

 
Berca
Zasloužilá kecalka 922 příspěvků 21.01.06 10:48

Ahoj holky,
Jani díky moc za deníček, myslím, že se nám všem teď moc hodí.
Jiříček se teď zklidnil, leží v zavinovačce v lehátku a tak mám chvíli času se sem podívat.
Musím se taky pochlubit, že už krásně drží hlavičku, sice jen chvíli, ale je to legrace. Vždycky ho položíme na bříško a on jí pak zvedá a převrací ze strany na stranu:-).
V noci se budí skoro pravidelně každé 3 hodiny, ale už jsme si zvykli. Chci jen poradit těm, kteří mimča dokrmují umělým mlékem, že je dobré si předem převařit vodu, dát jí zchladit a pak jí šoupnout do lednice. V noci nám to moc usnadňuje práci Pak už jí jen odměřím do lahvičky a dám ohřát do mikrovlnky, přihodím suš. mlíčko a za 3 minuty i s cestou máme papání. Dřív jsme každou dávku dělali sólo, převařit vodu na sporáku, zchladit…Tohle je o mnoho lepší.
Moc vás zdravím, musím jít nakrmit toho našeho dráčka:-). Včera jsme byli u Dr. za 10 dní přibral skoro 500g, máme už 4560g a dneska jsou nám přesně 3 týdny.
Pa Berča

 
pepi
Zasloužilá kecalka 555 příspěvků 21.01.06 11:05

ahoj holky,
zdravím vás při sobotě, kluky jsem s kočárkem vyhnala chvíli ven, tak mám chvilku mezi vařením čas nakouknout.

Dobrá zpráva - hurá ! od včera už nemám teploty!Asi to opravdu nakonac bylo od toho prsa, protože se mi tam včera objevily 2 červené pruhy, a trochu mi v něm cukalo.Trochu prapodivný průběh, no, ale jsem ráda, že je mi líp a doufám, že už se to neobjeví!

Janičko - super deníček, dobrý námět.
Tady se opravdu ty deníčky tvoří nějak rychlë, už zase nejsme nahoře :(.

Yasmin - ty ses teda do toho úklidu pustila, nechceč pak přijít k nám? U nás toho je na hodně dlouho a nejsou lidi :).

Paulinko - tak přeju aby Anetka krásně přibýrala, ať je z ní veliká holka!!!
Já dávám Nelinku taky spát na bok, střídám akorát strany po kojení.Teď ji dávám dokonce trochu na bok i do kočárku, protože se mi 2× doma stalo, že se poblinkala a to opravdu hodně.Naštěstí to bylo přes den, spala na zádech, ale hlavičku měla na boku a blinkala tak až se zakuckala, naštěstí začala hned brečet. Od té doby mám strach.
V ložnici mám ještě postýlku pod hlavičkou zvýšenou, mám na to takový speciální špalíky pod kolečka, osvědčilo se nám to už při Davídkovi, takže má mírně zvýšenou hlavičku a ještě spí na boku.

Moniko - já taky nemám ráda obchody, kde se nedá vjet s kočárkem, takče většinou jezdím jenom do supermarketu, který máme kousek od baráku a s kočárkem si i nakupuju.Včera jsem byla ve městě, ale měla jsem s se bou Davídka, tak mi vždycky u kočárku venku počkal, ale taky jsem neměla jistotu, že mi někam nezmizí i on :)).
Souhlasím s tebou, že by bylo lepší probírat to někde u kafe, já taky všechno zapomenu, když píšu.Ale myslím že by to jedno kafe asi nestačilo, chtělo by to aspoň víken :))) .

Jinak včera jsem něco nakoupila v tom sekáči , 3 bodýčka , krásný, značkový, vypadají jako nové a krásnou růžovou flaušovou mikinku, máme to zrovna na tohle naše období, tak jsem moc ráda, až vyrosteme, tak tam zase vtrhnu :)).
Mějte se, jdu vařit a už na mě tluče větší dítě.
 Petra

 
Miky
Stálice 86 příspěvků 21.01.06 11:25

Ahojda všem,

Janičko- moc krásný deníček, mám slzičky v očích, už se moc těším až budu mít i já svoje miminko v náručí a budu se těšit z jeho prvních pokroků.

Danielo- u mně se nic nového neděje, jsem už celkem v pohodě ( moc mi pomáhá že vím jak jste to všichni tak krásně zvládly ) a užívám si posledních dnů klidu. V pondělí ráno jdu do poradny, tak jsem zvědavá co se tam dole děje. Akorát se netěším na tu hroznou zimu, brrrrrrrrrrrrr.

Yasmin- moc Ti přeju ať se Kubíček už konečně zbaví té ošklivé salmonely. Třeba mu ty prášky konečně zaberou a on už bude zdravej kluk. Takže tfuj,tfuj ( to jako pro štěstí:)))))))

Tak si všechny užijte hezkou sobotu ( i když to počasí je šílené ) já jdu vařit obídek.
Papa Miky

 
Rybka02
Kecalka 151 příspěvků 21.01.06 12:33

Ahojky,

Janičko, krásný deníček. Končíme první měsíc, tak jsem ráda že vím co by měl umět a co s ním cvičit. Myslím že odpovídáme : hlavičku otáčí a celkem ji i udrží, směje se ( někdy mám pocit že záměrně ) a sleduje.
Vašík při čtení deníčku usnul, tak já si jdu dát oběd.

Lenka

 
Rybka02
Kecalka 151 příspěvků 21.01.06 12:38

Ještě dotaz, Vašíkovi se udělaly na tvářičkách pupínky ( beďárky ), je to docela ošklivé a nechce to zmizet, spíše na opak. Nevíte co s tím? Dr. říkala že jsou to potničky a že to zmizí, popřípadě to mám namazat lihem, ale nepomáhá to a nemizi to.

Lenka

 
Malta
Závislačka 4097 příspěvků 21.01.06 12:57

Lenko, myslim, ze ma Vasik tu vyrazku, kterou tady melo vice miminek, nekomu dr. rekl, ze to je nejaky sestinedelni ekzem, ktery sam zmizi. Me dr. rekl, ze to nic neni, at si s tim nelamu hlavu. Nejdrive to mela trosku, vypadalo to jako potnicky, pak se to rozsypalo po celem obliceji a ve vlaskach, ted z toho ma oblicej jak struhadlo. Ale 3× jsem ji to ted namazala kremem od Aventu, ktery se jmenuje neco jako zazracny krem 4 v 1 a po tom se ji to hodne zlepsuje. Ma to uz skoro 14 dni. Ocividne ji to ale nijak netrapi. LIhem bych to nemazala, ten hodne vysusuje.

Janicko, diky za denicek. Tak se snazim porovnavat, co Helenka umi a v cem je zpozdena, kdyz je vlastne o mesic narozena drive. Hlavicku drzi uz od zacatku, je velmi silna. S broukanim jsme na tom hur, to ji nejak moc nebere. Pozoruje nas, rekla bych, ze to splnujeme limity :) A uz se i usmiva, vcera se znovu usmala tak, ze to urcite nebylo od prdiku. A opravdu rada studuje muj oblicej. Taky mam na zdi vedle postele takovy obrazek od Brozika, je na nem sedici dama v zlutych satech a se psem. Vzdycky, kdyz davam Helenku odkrknout, tak na ten obrazek kouka, myslim, ze se ji moc libi. Pokazde kouka jenom na nej. Dneska se tatinek vydal koupit ji hrazdicku s hrackama, kdyz lezi, aby mela na co koukat. Tak jsem zvedava, jestli ji to bude bavit.

Zatim se mejte hezky,
Bara

 
Rybka02
Kecalka 151 příspěvků 21.01.06 14:15

Moc děkuju, ten krém si určitě koupím.
Nestíhala jsem číst všechny komentáře tak mi to uniklo. :-))

 
Malta
Závislačka 4097 příspěvků 21.01.06 15:17

Janicko, jeste k tomu satku - ja ty cancoury, co prebyvaji, zastrcim zespoda pod ten vodorovny pas kolem pasu, takze nejsou vubec videt.

Bara

 
DanielaC
Kecalka 199 příspěvků 21.01.06 15:40

Ahoj holčinky,

zdravím při sobotě! Přepadli nás známí při vaření oběda, takže jsme obědvali teprve před chvílí, tak až teď jsem se sem dostala.

Miky - u mě taky stále nic nového. Čekám kdy to příde, všichni, co volají už se ptají, jak mě tak manži… jestli to takhle půjde ještě třeba 14 dní, tak se asi picnu… :-). Jinak nechci to teda zakřiknout - ale tak jak manža na začátku těhu tvrdil, že k porodu zá:,–(ně nepůjde (fakt vím, že ty nemocnice a pohled na trpícího špatně snáší), tak nějak jsem to nechala být, nenutila jsem ho, a asi to vypadá, že postupem času změnil názor. Tak jsem fakt zvědavá, jak to u nás nakonec s účastí dopadne. Už aby to bylo…

Tak se mějte všechny krásně! Pozdravujte miminka! Já už bych to naše překvapeníčko taky chtěla ňuchňat :-)))). Ještě dneska nahlídnu.

Pa, Daniela, 39tt

 
DancaM
Závislačka 2579 příspěvků 21.01.06 18:29

Ahoj holky,

Janicko, ten deníček je jak na zavolanou. Doma nemám žádnou miminčecí knížku, tak se mi moc hodí :-)

KOUPÁNÍ - koupeme jen ve vodě, cca jednou za pět dní mejeme mýdlem. Pak malýho naolejuju (jako Jůlie :-))) a když je klidnej, tak taky namasíruju.

CVIČENÍ - snažím se každý den (vtahování břicha, zadku a pánevního dna) a bříško mi celkem mizí. Jakou mám váhu nevím, páč nemám váhu :-))

JÍDLO - jím stejně, jako před těhu. Samozřejmě ne ostrý jídla, luštěniny, cibuli. Ale dám si mandarinku, pomeranč, čokoládu, už dvakrát skleničku vína. A žádný následky nepozoruju :-)

Skotiku, jak jsi to udělala, že máš tak spavý miminko? :)
My v noci vstáváme na kojo každý tři hodiny, pak odříhnout a pak kolem 15 min uspávání. Když dám Ondráška do postýlky hned, tak křičí… :(

Holky, ať se už oteplí!! Já se letos těším na jaro, jako ještě nikdy…

Papa, Danča

 
cifka
Kecalka 324 příspěvků 21.01.06 20:54

Ahoj holky,
tak tu pozoruju, že nejen u nás je opět o něco živěji a nestíhám číst ani psát.

Janičko, výborný deníček, nějak rychle nám to utíká a pomalu by měl drobeček i něco umět:-)

VÝVOJ: Bořík umí perfektně křičet, hlady, bolestí, pokaděností, smutkem.. Kouká a funguje už skoro půl hodiny, třeba teď když už jsme před drahnou dobou dělali, že je noc. Ve dne spí i 4 hodiny a včera v noci se budil snad po dvou, což když půl hodiny kojím a půl hodiny uspávám, není moc fajn. tak jsem ho dneska trochu trápila a snažila se ho nutit k žití.

JARO: Amálka má dneska rok a půl, přííště budu mít (dá-li pánbůh) miminko v teplém půlroce, tohle je fakt za trest. Navlíknout ho do všech těch vrstev, nezlámat mu ručičky ani nožičky, napytlíkovat Amálku a sebe a ještě se rvát sněhem, to je v mém, zákonitě zpoceném případě, o zápal plic. Naše prodavačka mi trvdila, že leden je taky dobrý datum. Po téměř 4 týdnech a pouhých 4 procházkách mi to tak nepřipadá. Nejdřív měla rýmu Amálka, pak byly zimy, pak rýmy a teď ˇmá být zase -20. Tak jsme dneska vyrazili dopo i odpo, přičemž obojí téměř na 2 hodiny, bylo nad nulou a to se patrně zase chvíli nestane.

USÍNÁNÍ: Jak holky? My zatím přes den ve vaku a v noci na rukách, obvykle si prořve pár prdících kontrakcí a vytuhne. 30minut minimálně. Dudlík ho vlastně budí vypadáváním a uřvat samotného ho zatím nenechávám, jednak chci být ještě chvíli milosrdná (zatím neusínám u palačinek) a taky nebudit ostatní spáče. Máte nějaké vychytávky? Nemáme doma kočár ani koš a houpání v kolíbce ho vůbec nenadchlo:-(

Zdravíme cífka+amálka+bo­řivoj 25dní

 
cifka
Kecalka 324 příspěvků 21.01.06 20:59

Pupínky: máme stále, občas mažu, občas ne, vysledek totožný. Potničky to nejsou. Určitě z toho vyrostou, prý tak do půl roku nejpozději.

cifka -ooo-

 
Malta
Závislačka 4097 příspěvků 21.01.06 22:18

Cifko, tak to doufam, ze z tech pupencu Helenka vyroste driv! Ony se ji presunujou tak ruzne z mista na misto, nejdrive mela nejvic na cele, pak na leve tvari, ted je ma zase nejvic na prave a celo a druhou tvar ma docela ciste. Ve vlasech uz ji skoro zmizely.

U nas na uspavani zabira noseni na rukou a jemne potrasani, poskakuju doma jak pitomec :) Kdyz tohle nezabere, tak satek nebo si ji dam do postele na bricho. Uz jsme parkrat usinaly zasnerovane v satku.

Bara

 
Necka
Kecalka 189 příspěvků 22.01.06 08:07

Ahoj holky,

zdravím po „noci duchů“. Adámka už druhý den a noc trápí bříško, zkusili jsme všechno, dnes i paralenový čípek do zadečku. Teď po kojení na chvilku usnul. Ach jo......
Normálně s usínáním potíže nemáme. Adámek většinou usíná večer tak kolem 9, dám ho do postýlky, hladím ho a někdy mu zpívám a on tak do 10 min usne, někdy se ještě několikrát probudí než opravdu vytuhne. Když ho ale bolí bříško, celou noc prospí jen systémem mikrospánků a mezitím pláče, takže s ním trávím noci ve vaku v obýváku. Blbý je, že má kýlu na pupíku a tak by moc plakat neměl. Má bříško stažený náplastí (cca 15 cm dlouhou), možná, že i to mu brání v tom se pořádně vyprdět. Jak ale teď právě slyším, zdá se, že se mu povedlo cosi opravdu velkého.
K pupínkům - Adámkovi taky cestují po celém tělíčku, už to bylo chvíli dobré, jen zbytky na ramínkách, ale včera se mu to zase rozjelo po celém těle, teď se to přez noc zase zlepšilo. Dr. mi na to napsala Bedan - je to jen přírodní krém s třezalkou na suchou kůži a je moc fajn, včera jsem s ním Adámka namazala po koupání a dnes ráno je to výrazně lepší. Prodává se v lékárnách i bez receptu asi za 250,–. Cena je teda šílená.
Na procházce jsme nebyli už týden, takže mě ta zima taky pořádně štve. Bohužel tady na horách se jí asi jen tak nezbavíme. Vlastně tu teď bylo docela únosně díky inverzi. V Praze mrzlo a tady bylo nad nulou. Jaro!!!

Martina a Adámek

 
monique
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 22.01.06 09:16

Dobré ráno všem!

včera jsme měli nějaký hektický den - pořád jsem něco dělala - běžela na nákup a trnula, aby Míša moc neplakal a nemocná mamka k němu nemusela, po obědě spinkal na balkóně a já jsem chystala pohoštění pro návštěvu, pak návštěva - a ty špinavé oblečky jsem zase nevyprala, protože jsem večer padla únavou. No a to se přece nic tak náročného nedělo… Když čtu, co aktivit musí zvládnout třeba Cifka…

PEPI - gratuluju k přestálým horečkám, přeju ti, aby se už nevrátily!

BERČO - já si taky převařenou vodu dávám do lednice - dávku asi tak na půl dne. Ohřívám ve vodní lázni nebo v el. ohřívači lahví, tu mikrovlnku jsem nezkoušela. Koupě toho ohřívače byla pěkná blbost - stál 600, - Kč a trvá to v něm hrozně dlouho… Je mi blbé ho zkusit jít vrátit - odhodlávám se. Yasmin tu psala, že si vodu zchlazenou na potřebnou teplotu uchovává v termosce, což je taky možnost a ušetření práce. Jinak máte pěkného cvalíka ve 3 týdnech - Míša má tolik teď v 7! Ale je fakt, že taky vážil při narození o kilo míň.

RYBKO - nám na potničky fakt rychle a 100% zabralo potírání heřmánkem a pak natření Bepanthenem. Někdo tu psal, že s heřmánkem opatrně, může prý vyvolávat alergie, ale nám se to nestalo. Tu kombinaci nám doporučila doktorka. Potničky se mu taky stěhovaly různě po obličeji a jednou se osypal i celý trup. Teď už je to úplně pryč, dokonce zmizely i bílé puntíky na nosíku, s kterými se narodil - nevím, jestli samy od sebe nebo po tom Bepanthenu - taky jsem tam mázla.

DANIELOC - jsem zvědavá, jak se tatínkovi bude porod líbit - můj manžel taky vypadal zezačátku dost rozpačitě a pak se tam choval jak profesionální zdravotník - nevěřila jsem vlastním očím… Bez něho si to nedokážu představit.

CIFKO - já uspávám tak, že po posledním krmení Míšu uložím do postýlky a pokud nezabere sám, tak na něj mluvím a hladím ho po hlavičce, popřípadě podávám vypadávající dudlík. Když je nejhůř, vezmu ho a chovám, ale pak ho zá:,–(ně zas dám do postýlky, když vidím, že zabírá. Nechci, aby usínal se mnou v posteli. Zatím se ho vždycky nějak podařilo uspat.

Co se týče jeho dovedností, myslím, že odpovídají 2. měsíci života - asi od včerejška začíná zvedat při pasení koníčků i hrudníček, tak to je myslím docela šikulka. A šijí s ním všichni čerti, vzpíná se v peřince na nožičkách. Jo a hit číslo 1 je teď u nás kolotoč nad postýlkou a už ho zaujme kdejaká barevná hrkávka. Když je dlouho sám, tak vyžaduje pozornost a nudí se. A bez dudlíku nedá pomalu ani ránu - mimochodem - zvykl si na obyčejný kaučukový kulatý dudlík a anatomický neumí cumkat, ale já mám obavu, jestli ten kulatý nebude mít špatný vliv na jeho zuby (předkus) - nevíte o tom někdo něco?

Krásnou neděli

Monika + Michal

 
Yasmin
Zasloužilá kecalka 884 příspěvků 22.01.06 10:57

Ahoj holky,
PEPI-mám pocit,že než uklidím spodek a dohrabu se do prvního patra,tak už zase můžu začít uklízet znovu od začátku :-) takže „sorry“ nestíhám :-)
SUPERMARKETY-holky,chodíte s mimískama na nákupy i do těch obrovských nákupních center? My teda zatím ne,mamča vždycky přijde Kubíčka pohlídat a my razíme na nákup.Ale už bych pomalu chtěla začít s ním takhle vyrážet mezi lidi,aby nebyl jak „skleníková květinka“.
BERCO-tak já vodu na papání připravuju naopak.Převařenou si nechám zchladnout na přijatelnou teplotu,pak jí přeleju do termosky a papání je v noci i přes den hned hotové.A když je to náhodou moc horké,mám v ložnici misku se studenou vodou a než Kubíčka k ránu přebalím,tak má správnou teplotu.Než bych dolezla do přízemí k mikrovlnce,tak by se mi Kuba uřval hlady.Ale každému vyhovuje něco jiného:-)

Musím pochválit Kubíčka,jak už v noci krásně spinká.Dostane napapat tak kolem 21hod.a vydrží do 4hod a dneska dokonce do 5.A pak ještě spinkáme do 8.Nádhera.Po dlouhé době jsem zase trošku vyspalá.

MIKY a DANIELAC-přeju vám,aby už jste se brzy rozdvojily a měly svoje mimíse v náruči !!!

SPANI v POSTELI-tak Kubíček od narození spinká hezky ve svojí postýlce.Jen když je k ránu už vyspinkaný a nebaví ho to v ní,tak ho vezmu k nám a ještě dospáváme.

JARO-Cifko,naprosto s tebou souhlasím,tohle je fakt za trest !!! Mimíse navléci do 5-ti vrstev oblečení,zabednit ho v kočárku,sebe obléci …to už se mi kolikrát nikam nechce,jen když si představím,že tohle musím absolvovat.Ale leden je pomalu za námi,ještě únor !! a snad už bude líp:-)

Jinak jsem děsně nadšená ze sekáčku BRULA.CZ.Objednala jsem tam Kubíčkovi jeho první džíny,manžestráčky a dalších asi 5 oblečků.Ve skutečnosti jsou ještě hezčí než na obrázku,krásně čisté a voňavé.Přišly mi za 3dny od objednání.A hlavně za „pakatel“.

Včera jsme byli celé odpoledne u tchánovců,Kubu jsem navlékla do těch džínů a tchýně ho mohla „sežrat“ jak mu to slušelo.Hodím fotku do galerky,abysme se taky ukázali vám:-)

pa,pa Yasmin+Kubíček skoro 3 měsíce

 
Yasmin
Zasloužilá kecalka 884 příspěvků 22.01.06 10:58

oprava BRUMLA.CZ

Yasmin

 
Nicol001
Ukecaná baba ;) 1242 příspěvků 22.01.06 12:39

Ahoj holky,
tak to je v haji, venku mrzne az prasti…

PUPINKY - holky, my mame takovy bily pupinky, vypada to jako milia - akne - nebo tak neco. Vymacknout to nejde, Stellu to ani neboli, jen me se to nelibi. Jsou to ty pupinky, co mate taky??? Jinak potnicky jsou cerveny, ty poznam, ale tohle je na spicce takovy bily…

PRETACENI HLAVY - to ti vasi prcci umi pretacet hlavu na brisku??? My na zadech jsme kabrnaci, to se tocime za hrackou, ale na brisku mi byt moc nechce, hlavu na brisku nepretaci a ani nijak zavratne dlouho neudrzi. Kdyz lezi na mem brise a je taky na brise, tak hlavicku udrzi, ale jen co ji dam na deku, tak rve jak tur:-))))

Noc jsme dnes mely silenou. V minulem denicku jsem Stellu bychvalila, jak ji jde spinkat v postylce - no a dnes mi to vratila i s urokama. Desny, spala jsem asi dve hodiny. Stellinka dospava ted, ja musim trochu fungovat.

YASMIN - v nakupnim centru jsme byly jednou, jen na chvilku, hodila jsem do sebe kafe a neco malo pokoupila. nezdrzovaly jsme se dlouho… Prezily jsme obe:-)))

SUCHA KUZE - ach jo, mym mame stale suchou kuzi, furt se mi loupe (Stella:-))), ackoliv mazu jak blazen. Ja vazne nevim…

Jdu se hodit do gala, jsem stale v nedbalkach)))))

N

 
Malta
Závislačka 4097 příspěvků 22.01.06 12:50

Nicol, myslim, ze ty pupinky jsou ty same, co mely i my, uz jsou mnohem lepsi, mazu kremem od Aventu. U nas na suchou kuzi zabralo to, ze jsem ji zacala koupat obden. Ale my tu mame mekkou vodu, takze je mozna na kuzi setrnejsi. Vubec Helu po tele nemazu.

Bara

 
Nicol001
Ukecaná baba ;) 1242 příspěvků 22.01.06 13:19

Baro - dekuju. Ja mazu olejem od Weledy, a to v pripade, ze koupeme jen ve vode. Nebo koupeme v koupeli od Weledy a pote nemazeme vubec. Ten krem od Aventu zkusim, jen co u nas opadnou mrazy, ted tu mame -12 st C, silenost. Tajne zavidim pobyt na Malte, to musi byt parada:-)))))
Uz se tesim na jaro, az si uzijeme poradne kocarek, takhle stoji stale v chodbe, dite vevnitr a otevrene okno. Skoda:_((((((

N

 
Paulinka
Kecalka 384 příspěvků 22.01.06 13:54

Ahojky,
tak se opět hlásíme…dnes mám dobrou náladu,ikdyž jsem spala asi jen dvě hoďky a venku mrzne až to praští,ale ráno jsme byly s Anetkou na kontrole a zdárně přibíráme:-)Dnes nám váha ukázala 2490g…což je váha s kterou nás pouštěli s porodnice,ale pokrok to je,protože doma jsme zase klesly:-(Teď už to snad bude jenom dobré a budeme pěkně tloustnout:-)Dnes musím přemluvit moji drahou polovičku a zkusím hodit konečně foto do galérky.

Na jaro se už také moc těšíme…vždyť jsme ještě ani neměli možnost prubnout kočárek:-/A doma už to je fakt na palici,těším se až si pořádně provětrám hlavu.Takhle si připadám jak nějaká kojná,protože jakmile je Anetka vzhůru musím ji přikládat…jak je maličká nemá tolik síly a usíná u toho(a to pěkně tvrdě)takže naše kojení někdy trvá i dvě hodiny.Až prý přibere bude mít více síly na sání a už to bude v pořádku,teď ji holt nemůžu ošidit.Jak mě doma klesla s váhou,tak jsem si připadala jako krkavčí máma,která nedá svému dítku jídlo…no prostě měla jsem slušnou depku:-/

Anetka také umí být pěkně zlobivá…a to třeba včera večer když mě do čtyř do rána přesvědčovala,že má velice dobře vyvinuté hlasivky…to už mě stály i vlasy na hlavě a ráno mě naskočily pytle pod očima:-)

Tak se všechny pěkně radujme s těch našich drobečků a nezapomínejte zaměstnávat i tatínky:-)

Papa Paulinka + Anetka 17dnů

 
Monha
Zasloužilá kecalka 841 příspěvků 22.01.06 16:00

Ahoj holčiny!

Janičko - prima deníček. Asi tuším, odkud jsi čerpala. Když jsem brouzdala po netu a hledala něco o vývoji miminka, narazila jsem na tyhle články. Jen mě, hlavu pitomou, nenapadlo, že by se to dalo krásně využít pro deníček.

Yasmin - my jsme v supermarketu byli poprvé už před Vánocema a přežili jsme :-) Sice z toho Matýsek nebyl úplně nadšenej, budil se v kočárku mnohem víc než venku, ale zvládli jsme to.

Paulinko - držím palečky, ať Anetka pěkně přibírá. Matýsek byl taky sice donošenej, ale malinkej (z porodnice jsme šli s 2550 g) a taky při kojo hodně usínal (ale to myslím, dělají skoro všechna miminka) a tak to trvalo často přes hodinu. Ale neboj, jak naberou sílu, tak se to vážně zlepší. Nám to teď trvá, když se hodně fláká, tak asi čtvrt hodiny.

Jinak musím Matýska taky pochválit za spaní. Usíná sice až kolem půlnoci, ale zato vstává až kolem deváté ráno. O něčem takovém se mi ani nezdálo :-) Když jsme v pátek jeli na rehabilitaci, tak jsme tam měli být právě v těch devět. Tak jsem v sedm vyndala Matýska z postýlky, aby se najedl a pak na cvičení neblinkal. Přebalila jsem ho, dala k prsu, on se chytil, ale očička u toho vůbec neotevřel, pak si ve spánku v pohodě odříhnul, nechal se obléct a nacpat do kočárku a probudil se až v nemocnici v ordinaci :-)

Taky už se těším na jaro, tohle je fakt děsný. My jsme teda odvážně vyjeli i dnes, ale jen asi na 45 minut, aby Matýsek pořádně usnul a pak jsme ho nechali doma u otevřeného okna.

Mějte se krásně a všem nám přeju brzký příchod jara.

Pa Monika a Matýsek 11 týdnů

 
Verca
Kecalka 460 příspěvků 22.01.06 16:59

Ahoj,
Paulinka - to je moc dobře, že už Anetka zase přibírá.

Suchá kůže - nám pomáhá jednou týdně přidat do koupele trochu olivového oleje. Jen ta vanička se potom hůř čistí, ale co bysme pro ty prcky neudělali.

Cifka - tak na jaro a léto už se letos taky těšim víc než kdy jindy. Oblíct všechny tři děti i sebe, pobýt chvíli venku a pak je zase svlíct a dát sušit (případ těch dvou starších) je někdy nadlidský výkon (manža tvrdí, že sám by to v životě nezvlád). Nejlepší je, když je všechny navleču do všech těch oteplovaček, rukaviček,..... a při odchodu slyšim:„Já chci čůrat!“ A maraton začíná nanovo, protože co chce jeden, chce i druhej. Takže v konečné fázi jsem zralá na infarkt a sprchu zároveň, protože jsem zpocená i na …

Vrací se mi banda, ti starší byli s taťkou v kině, takže je po klidu a já se loučim.
 Verča

 
DanielaC
Kecalka 199 příspěvků 22.01.06 19:17

Ahoj holčinky,

hlásí se těhule - stále 2v1, komu by se taky do týhle odporný zimy chtělo, žejo?! Mně néééé :-).

Monique - díky za povzbuzení. Dneska se manži zeptala jeho segra - jestli u toho bude nebo ne a on řekl, no asi jo… Tak mě to zahřálo u srdíčka - vím, že to dělá kvůli mě, kdyby to bylo na něm, tak samozřejmě nejde. Ale počkáme si ještě jaká bude realita, že?! Smáli jsme se, že utect může vždycky…

Mamky pozdravujte mimísky, těhulky držte se! :-) A jaroooo - pojď užžžž… :-)

Hezký večer,
pa Daniela, 39tt

 
Bludicka
Zasloužilá kecalka 918 příspěvků 22.01.06 20:51

Ahoj, musím se pochlubit, Janeček si tento týden už zcela cíleně hraje s hrazdičkou a dokonce se rozčiluje, pokud je mu uprostřed hry sebrána.
Jinak, co se týče venčení, tak to jako druhomamina už tolik neřeším a s vyjímkou jednoho dne v každém týdnu, kdy luxuju a vytírám byl Janeček zatím venku každý den od toho co jsme doma z porodnice. Na vánočních trzích jsme byli kvůli Kamilce každou chvilku, kojení jsme zvládali ve vojenském stanu kde hrávali pohádky (byl vytápěn plynovým hořákem :-))) Býváme venku bobovat i tři hoďky mezi kojením a jen kontroluju jestli má malej teplý tvářičky a chráním mu kočár proti větru pláštěnkou a pokud hodně mrzne a svítí sluníčko tak ho stavím tak, aby ho sluníčko trochu ohřívalo a zatím je to v pohodě. Jen na Silvestra když jsme chodili večer po lese tak byl v šátku pod mojí bundou, protože měl přece jen jen měsíc a v noci bylo taky -15 °C. Ten týden co bude přelom leden únor budem v Jeseníkách a hodlám kombinovat fusak a saně a šátek a moji bundu dle zdolávaného terénu a momentálního počasí :-)))
Bludička + spící Kamilka + bdící Janeček, jestli usne tak si jdu lehnout do vany, tak tiše doufám, že to vyjde (manža pracuje, tož není doma)

 
cifka
Kecalka 324 příspěvků 22.01.06 20:53

Ahoj holky,

hlásím -16°C!

Monique: já se nepředřu, dneska jsem sice uklidila koupelnu, vymetla a vytřela co se dalo, s velkou pomocí Amálky, žehlila, prala apod., když se snažila usnout po obědě, ale zase jsme nešli ven. Chtěla jsem jít po spaní, ale nakonec vstávala až za tmy a to už bylo -14, takže to bylo ztracený.
Mám pocit, že nejhůř bude až bude Bořík vyžadovat pozornost na dobu delší než 15 minut, nebo spíš zasluhovat, než vyžadovat.
Bořík nám docela dopřává alespoň každou druhou noc spánek neméně na tři hodiny, takže funguju. Manžel hůř, má zase noční a nějak to nestíhá dospat.

Dudlík - známá je zubařka přes rovnátka a říkala mi, že jakýkoli žužlání a dudlání do 4 let neovlivní růst zubů. Já doufám, Amálka má palec v puse celou noc a Boříkovi sice dudlík zachutnal, ale pak se zase není schopnej dobře chytat prsa a paleček si občas už taky najde:-( tak jsme dudlík zase vy:,–(ili.

Miky a Danielac- držím palce, jen si je ještě hřejte a užívejte čerstvého vzduchu než se taky zavřete na pár týdnů do skleníku:-)

Yasmin- Já na dědině byla v obchodě asi 3×, když manžel hlídal, babičky nejsou a do města si netroufám a není zatím potřeba, sice jsme se dneska (opět) prohlásili za „vyžranej krám“, ale ještě vydržíme. Nakupuje manžel:-)

Opruzeniny -Loupáček: opruzeniny sice skoro zmizely, ale v tříslech a pod pytlíkem se drobeček loupe, jak před týdnem na nožičkách. Pořád mažu Bepanthen nebo Indulonu. Máte Loupáčka pod plínkama?

přeji teplo
cifka

 
pepi
Zasloužilá kecalka 555 příspěvků 23.01.06 08:41

Ahoj holky, zdravím při pondělku!

U nás je dneska šupec -24°C, takže zase budeme tvrdnout doma :((. I když na neu jsem četla, že má být dnes okolo - 1°C, což zřejmě neplatí pro nás!
Doma máte taky jako u snědeného krámu, manža přijde z práce až po 16 hod, kdy ještě musí vyzvednout Davídka ze školky, tak pak se asi vyměníme a skočím si nakoupit.Nelinka to venku sice miluje i v mrazu, ale má trochu rýmu, tak to raději nechci riskovat.
Včera jsme absolvovali rodinou oslavu, bylo to dokonce v restauraci, takže Nelinku poprvé okoukla celá rodina, teda z manželovy strany.Musím ji pochválit byla moc hodná - jak by taky ne, když ji pořád někdo choval, že :)).Davídek to taky snášel dobře, musím říct, že to počáteční žárlení už jsme překonali a teď je v pohodě, dokonce se o sestřičku vzorně stará.
Do včera jsme měli krásné miminko jako ze žurnálu, no a včera ráno byla malá osypaná na čele - jako struhadlo, takže předpokládám, že je to ta vyrážka o které tady všichni píšete.Takže vyrážku máme taky, zatím jenom na obličejíku.Několik pupínků měla i ve vláskách a z jednoho který byl přímo na fontanele se jí udělal taykový červený flíček, vypadá to jako znamínko, akorát červený, a myslím že nemá tendenci to zmizet.má to ve vláskách, tak mi to tak nevadí, ale spíš to, že je to přímo na té fontanele.Uvidíme co se z toho vyvrbí.
Jinak dnešní noc jsem toho moc nenaspala - prdíky a ucpaný nos, pořád se vrtěla a různě pobrekávala a funěla, no třeba se vyspím trochu přes den,Nelinka už dospává.

Danielo a Miky - taky vám přeju aby jste ty svoje mimísky už měli u sebe, i když teď do těch mrazů ať moc nespěchají!

Petra

 
pepi
Zasloužilá kecalka 555 příspěvků 23.01.06 09:23

Yasmin- tak já na Brumlu taky nakoukla a hned jsem si objednala. U nás máme takovýhle dětský sekáč se stejnýma značkama, jenomže mě před obchodem Nelinka v kočárku pořád brečela, takže jsem to nemohla pořádně prohrabat.U netu můžu i kojit :)).Věci jsou opravdu jak nové!
 Petra

 
Berca
Zasloužilá kecalka 922 příspěvků 23.01.06 09:36

Ahoj všem,
holky ani nevíte, jak jsem ráda, že vás mám. Je povzbuzující si přečíst, že v tom nejsem sama a že miminka občas brečí i vám, nechtějí spát, trápí je bříško…Hned mě to uklidní a vím, že je to všechno normální.
Jiříček dneska spánku moc nedal, vzbudil se v 5 a od té doby už nezabral. Teď ho tu mám v lehátku a jednou nohou houpu. Sedím tu ještě vnoční košili, nestihla jsem se ani umýt, protože vždycky, když houpat přestanu, otevře oči a začne kvíkat. Máte taky někdo nespavé miminko? Nám espí skoro vůbec přes den, jen tak max. 3 hodiny, jinak je většinou celé dopoledne vzhůru. Naštěstí spí v noci…
Koupání-my koupáme v čisté vodě jen s pár kapkama mandarinkového oleje od Nobilis přímo pro mimča. A mažeme jen občas indulonou. Zadeček ničím a vůbec na opruzeniny netrpíme, ťuk, ťuk.
Zatím pa pa Berča

 
Miky
Stálice 86 příspěvků 23.01.06 10:22

Krásné promrzlé dopoledne,

tak se hlásím po poradně, vše je ok, nic se neděje, takže zase za týden. Tak jsem z toho celá smutná, já se snad nedočkám. Také mně v to pondělí pošlou na ultrazvuk, no doufám že v té době už budu s mimískem dávno v porodnici:)))))

Jdu se zahrabat do pelíšku, jsem celá zmrzlá, ráno u nás bylo - 18 a teď je tu -13, fakt hrůza. Mimi asi ví proč je ještě v bříšku.

Tak krásné pondělní dopoledne všem, a pořádně se oblékejte :)))

Papa Miky

 
JanickaB
Zasloužilá kecalka 978 příspěvků 23.01.06 10:59

Ahoj holčiny,
nějak zvládám jen číst, to skoro pravidelně ale nějak pak mi tu nedopřávaj vám taky napsat. Předevčírem jsem měla tendenci si vám postěžovat s mojí depkou, ale dneska se zase rozplynula, takže jen zak zlehka…Depku má totiž manža a je to superdepka a jestli neodejde, tak jí budu mít brzo já a ještě větší. A to jsem si říkala, že až na ten druhý den doma jsem se s hprmonama docela dobře poprala, jenže…pak manža řekne většinou na návštěvě nebo před návštěvou něco, co by kdyby depku neměl nikdy neřekl a já zatlačuju slzu…V sobotu toho bylo nějak moc, navíc jsme se vrátili a já uklidňovala Klárku při tradičním večerním pláči a manža hrál hru na počítači, navic klasicky debilně střílecí, takže jsem si tajně pobrečela s Klárkou, prootže vím, že v „jeho stavu“ to nemá smysl nějak řešit a věřím, že to přejde a bude líp, nám všem :-)))

Dneska mi to totiž ale vykompenzovala Klárka, protože se na mě hned po ránu culila o 106 a pak když jsem běhala ven pomoct zaměstnancům nastartovat auto atd. broukala si v kolíbce jako ještě nikdy, byla prostě úžasná a hodňoučká!! Jenže teď už se vzbudila a tak si za to všechno zaslouží něco do zobáčku takže musím běžet a asi si spolu zase zalezem pod deku, protože tu máme 18 stupňů a venku -16 takže deka to jsití, než nám tchýně trošku přitopí.
Tak snad ještě dnes
Papa Janička+Klárka 6 týdnů -jéé dnes konec šestinedělí hurááááá

 
gaabina
Stálice 92 příspěvků 23.01.06 11:15

Ahoj holky,
vím že se to tu už psalo, ale nějak se mi to nechce hledat - co děláte proti tomu, aby jste při vyvařování dudlíků na nich neměli usazený vodní kámen? My totiž máme celkem tvrdou vodu…
Původně jsem myslela, že to zvládnem bez dudlu, ale Tobiášek si chtěl udělat dudel ze mě, takže jsem nakonec povolila…

Gaabina

 
DanielaC
Kecalka 199 příspěvků 23.01.06 11:22

Ahoj holky,

Miky - tak už jsem si říkala jestli se něco neděje a ono nic, to je snad nekonečný viď? Ale mě by se do toho mrazu taky nechtělo, tak se ani nedivím že se mimísci ještě hřejou u nás… Ale znáš to - ráno se dle dr. nic neděje, ale večer může být všechno jinak :-). Nezbývá nám než trpelivě čekat… Včera manžovi už trpělivost docházela - povídal ať už mimíse nějak přemluvím nebo co, že už ho chce vidět :-))) Ty chlapy…

Janičko, tobě přeju pevný nervy. Fakt to my ženský někdy nemáme jednoduchý a musíme to držet se všech stran. Tak se drž! Úsměv a bude líp! Chlapy mají ten mozek opravdu o něčem jiném, ale někdy jsou situace, že prostě emoce převládnou a mozek si nedokáže poručit… A tohle počasí na dobré náladě taky nepřidá… Je hezký, jak ti to Klárka dokázala (a dokáže) vykompenzovat a vidíš že náplasti na ty špatný chvíle fakt existujou!!!

Mějte se holky, já mám hodně energie tak jdu převklíkat peřiny, umejt koupelnu…

zatím čauky, Daniela 39tt

 
Masinka
Kecalka 317 příspěvků 23.01.06 12:29

Ahoj,

zdravím všechny maminky, miminka a zbývající těhulky v krásném pondělním „ránu“. Teda krásném jen z našeho vytopeného bytečku, svítí nám sem sluníčko a to je paráda po těch šedivých dnech. Přítel je chudák v práci venku, tak ho opravdu lituju.

My jsme v pořádku, Ondra byl trochu nastydlej, asi jsme to přehnali s otužováním, tak jsme přidali vrstvy a snad dobrý. Prdíky ho zatím moc netrápí (2× jsem zkusila topinky, česnek miluju, tak snad projde), zato pořád blinká jak o závod, teče mu to i nosem. V noci se vždycky bojím usnout, ale samozřejmě vytuhnu za pár vteřin a pak se budím úlekem a kontroluju, jestli dýchá… Pořád neříhá, nevím jak to udělat a je fakt, že v noci nemám sílu chodit s ním 10 min. Dávám ho spát na bok, ale jen na jeden, abych na něj viděla a ten druhý doháním zas přes den. Doktorka říkala, že je to zatím jedno. Venku jsme ještě nebyli, byl smog a teď zase mráz, ani jsme ještě nepřivezli kočárek, tak na něj jen občas otevřu okno.
Taky ještě nevím, jestli a jak příbírá, ale dlabe pěkně, tak snad všechno nevyblinká.

Pořád máme ty bílé pupínky, doktorka mi to radila strhnout lihem. Mám pocit, že každý doktor radí něco jiného, tak to nechávám být.

Obdivuju vás všechny, které se staráte o víc dětí, zabavit je, nakrmit a to oblékání teď v zimě, asi bych to nezvládala. Ale je pravda, že mám docela pohodu, ráno Ondra většinou spí a já s ním dospávám noc, snídám v posteli, čtu si miminkovské knížky a prostě si to užívám, protože je mi jasný, že s žádným dalším miminkem už to nepůjde :-). A taky až přijde jaro a léto, tak mě to potáhne ven, ale ta zima je tak krásně válecí :-).

Už se to tu probíralo, ale asi bych to nenašla - jak to děláte s odstříkáváním? já bych mohla jen v noci, to mi mléko vytéká samo (ve dne to stihne vypít) a možná bych z toho udělala nějakou rezervu, ale nevím jak, aby to bylo hygienické. To zmrazíte každou dávku zvlášť nebo to máte v lednici, doplňujete postupně a až když je sklenička plná, zmrazíte? Nebo máte něco lepšího než ty skleničky od přesnídávek?

A ještě jednu věc: co pořád vaříte? Mě nějak dochází fantazie, chci jíst zdravě, nenadýmavě a neodbývat se, ale nejsem moc masový typ a nechci jíst zase jen těstoviny, tak už nevím co bych.

Pořád se nemůžu donutit začít s šátkem, byla jsem sice na kurzu vázání, ale nějak jsem to zapomněla a podle návodu mi to moc nejde - učili jste se to jen z návodu nebo od někoho? Budeme muset vyrazit na nějaké velké nákupy (nábytek apod.) a na to se mi šátek zdá nejvhodnější.

Mějte se krásně, všem miminků pohlazení a maminkám hodně energie.

Mašinka + Ondrášek 14 dní

 
cifka
Kecalka 324 příspěvků 23.01.06 12:38

Zkus ho přestat houpat, nemluvit, nech ho o samotě nebo jenom v klidu. Třeba i deset minut halekat. Takhle nás naši při Amálce naučili, že ten její křik vlastně nic neznamená, jenom to zkouší. Chvíli řvala (ze začátku i k půl hodině) a pak si krásně usínala. Jenom jsme jí museli nechat být. Je to jenom na Tvém pocitu, jestli trpí nebo ne, ale dost jsme si i jí tím pomohli…
 cífka

 
cifka
Kecalka 324 příspěvků 23.01.06 12:59

Jen -20°C. Je krásně.

Odstříkávání: já zatím nemrazím, ač mi ty „litry“ které vylévám trhají srdce. Vyvařila jsem přesnídavkovou skleničku, 24hodin po které se může mlíčko chladit, dolévala do lednice a pak šup do mrazáku, popsat datem. Skladovat jen 3 měsíce. Proto na to teď taky kašlu, nikam se nechystám, nehodlám neplánovaně onemocnět:-), takže začnu chytat až za 3 měsíce, abych pak měla na kaši (kupovala jsem od Nestlé rýžovou, která se má ředit mlékem, já používala svoje).

Vaření: brambory, rýže stokrát jinak, včera (zase) zapečené brambory, tuhle b.kaše a ryby smažené v mouce s kmínem, jinak denně polévka, dneska vepřové v jednom hrnci, na kostičky s bramoborem:-), oblíbené jsou směsi zeleniny k těm neoblíbeným těstovinám či rýži
Včerejší večeře „co dům dal“ skončila na smažených vajíčkách a den předtím chleby ve vajíčku. Krupicová kaše nás taky zachraňuje často.

Deep deep: Tak jsme s kamarádkou označovaly stav hluboké deprese, který se projevuje hysterickými záchvaty smíchu. Přichází následován záchvaty pláče, když manžel padá na hubu, vedle té mojí, a nestihne mě před usnutím ani políbit. No nezávidím mu to, a jim fakt ta abstinence (spíš časová než šestinedělní) leze na mozek víc než nám.

Jo, a ty střílecí počítačový hry nesnáším víc než pohozený ponožky, nezavřenej záchod nebo oříšky na koberci:-)

cifka+Amálka+Bo­řivoj 27 dní

 
Malta
Závislačka 4097 příspěvků 23.01.06 13:42

Cifko, ty mas krasne humoristicke komentare :) Jo sestinedeli mi skoncilo, ovsem jeden steh me porad trapi a to zrovna ten „nejdulezitejsi“, ktery to drzi vsechno pohromade, takze u nas asi bude deep deep za chvilku taky a to z moji strany. Pritel zatim zvlada.

Vareni - mam stejny problem, maso moc nemusim, i kdyz bych mela kvuli zelezu, takze varim taky testoviny stokrat jinak a prokladam to ryzi stokrat jinak, obcas brambory s necim. Uz me to nebavi porad neco vymejslet, ach jo.

Odstrikavani - taky neplanuju, jelikoz neni co, u nas vse snedeno beze zbytku. Zrovna dnes mame asi sestinedelni rustovy spurt, takze by nejradsi jedla nonstop.

Satek - vazu dle papiru, na kurzu jsem nebyla a jako veda mi to neprijde. U nas bez satku ani ranu, vcera jsme v nem usinaly, kdyz Hela jeste v jednu rano odmitala spat a chtela si cvicit hlasivky.

Pepi, u nas taky pupinky zacinaly na cele a ve vlasech, zrejme mate to same.

Holky tehulky, kdy bude dalsi miminko? Nejak to ted vazne :)

Bara

 
JanickaB
Zasloužilá kecalka 978 příspěvků 23.01.06 13:46

Cifko-musím říct, že „pohozený ponožky“ mě pobavily a musím říct, že naprosto souhlasím, nic jinýho mě tak nevytáčí!!

Odstříkávání-já už taky nemrazím ale vylévám po 24 hodinách to co nasbírám, nesbírám vždy, protože bych to neměla kam dávat, ale zpočátku jsem tak ze dvou teřch kojení měla díky spouštěcímu reflexu z druhého prsa okolo 100 ml tak jsem to zamrazila. Teď jsem dávala stranou ještě mlíko na nějaký výzkum a tam chtěli taky skleničku takže to jsem zmrazila a schovávám jim to tu až si zítra přijedou.

Vařní-včera jsem byla úplně hotová z toho, že z topho co zásoby nabíely nevymyslím nic k jídlu nebo na to právě nemám chuť…Skončili jsme tím, že jsme si objednali pizzu, ale jinak vařím a poslední dobou tak, že si na www.recepty.cz zadám ingredienci, kterou mám a ze který můžu něco vytvořit a ono mi to najde recepty, kde se daná surovina vyskytuje a já si pak vybírám, protože mi dochází inspiration.Bohužel je ale ve všech receptech cibule a česnek takže dělám vlastní verzi najitého receptu:-)
Zítra budeme muset nakoupit mrazy nemrazy, přijde návštěva.

jo a do Globusu s námi chodí Klárka skoro od začátku, nejdřív jsem protestovala, ale pak jsem podlehla ale zase nám ty big nákupy vydrží min. tři týdny a manža pak dokoupí pečivo nebo my s kočárkem. Takže jí netrápíme nakupováním tak často, vad mi tam ty vrstvy, něco sundat se musí a vzbudit si jí aby nákup prořvala se mi nechce…takže to není lehký…uvidíme jak zítra.

Zatím páček
Janička

 
DanielaC
Kecalka 199 příspěvků 23.01.06 13:49

100 bodů!!!! :-)))))))))))))

 
DanielaC
Kecalka 199 příspěvků 23.01.06 13:53

Baruš, to bych taky ráda věděla, kdy bude další miminko ............ :-)))))!!!!!!!!

 
JanickaB
Zasloužilá kecalka 978 příspěvků 23.01.06 13:56

Báro je to divný :-) ale u nás se rostlo asi v sobotu, nejenže byla furt u prsa, ale poprvé jsem měla pocit prázdného prsa a musela si vzít i z druhého, pak teda usnula v šátku cestou od sousedů z návštěvy a tím delším saním jsem naštěstí doplnila zásoby jinak nevím jestli bysme vystačili :-)) Musím ale říct, že ty 4 skleničky v mrazáku mě uklidńují, já zase nemám doma žádné umělé kdyby něco…

Pa J,

 
skotik
Zasloužilá kecalka 793 příspěvků 23.01.06 14:03

Ahoj všechny,
párkrát jsem tu nebyla a nestíhám číst :o)

Náš drobeček spí jako zabitý tak od desíti do šesti-půl sedmé do rána. Občas se stane,že probdíme víc času, ale to je kvůli prdíkům, protože je nestačí zaspat. Jinak je to zlatíčko a ten deníček je perfektní, protože přesně vidím, jak krásně postupujeme. přesně když mu byl měsíc, se na mě Peťulka usmál-myslela jsem, že se „podělám“ :o)

Potničky/novo­rozenecké akné-mazala jsem vším možným a postupně to vzdávala. nakonec jsem se překonala a poctivě jednou dvakrat denně namazala na tvářičky smradlavou holtovu mast. Po dvou dnech máme tvářičku jako prdelku :o) Do vlásků jsem nemazala, protože to nešlo rozetřít. Na hlavičce teď máme šupinky, ale to už jsme taky jakž takž vychytali. Hodně naolejujeme, chvilku počkáme a pak vyčešeme kartáčkem. jediný, co můžu poradit, tak s tou smradlavkou vydržet-já to několikrát vzdala

JanickaB-prožívám občas to samé. někdy mám dokonce pocit, že přítele trochu otravuju. Když jsem se ho zeptala, jestli bude s náma koupat a on řek, že se mu nechce, tak jsem se samo zatvářila trochu uraženě a on mi odpověděl, že ho citově vydírám-ha ha ha…Ale pak přišel. Myslím, že mu je trochu líto, že pro něj nemám víc času, ale já se fakt snažím. A k tomu má ještě nějaké problémy s firmou /podniká/. je rád, když příjde večer domů, nají se , mrkne na internet, jde si lehnout a většinou do hoďky usne. takže s tím časem je to oboustrané, akorát, že když byl Peťulka ještě v bříšku, věnovala jsem se jen jemu. Taky mi to je někdy moc líto až se mi z toho chce brečet, ale jsem si stopro jistá, že se to zlepší až Péťa začne víc komunikovat. Musíme vydržet!!! :o)

Koupání-nekoupu každý den. Do koupele nic nedávám akorát po koupání hodně promažu olejíčkem. jinak Peťulkovi se moc líbí, když ho strčím nahatýho pod kohoutek-to si libuje-voda na něj pořád teče, takže nestačí vystydnout a neklepe se mu u toho bradička, což se nám někdy při koupání stane. Prdelku mažu Altermedem a Rybilkou, ale na opruzeninky netrpíme.

Prdíky-to je u nás jedna velká kapitola. Naše největší trápení :o( Útěcha pro mě je, že to taky jednou musí přejít

Cifka-třísílka máme trochu jakoby loupací, ale není to klasická suchá kůže, tak tam prostě máznu trochu krémíku /altermed/ a je to, nebolí ho to, takže, co ho nebolí, to moc neřeším…

Hraní-Peťulka si nechce hrát s věcma, ale pouze s námi a to si myslím, že není závisláček, ale chce abychom na něj mluvili, smáli se apod. strašně rád zvedá hlavičku, to je nadšenej a pusu má od ucha k uchu. Kolotoč se mu moc nelíbí, ale rád poslouchá hudbu /někdy mu i zpívám-vyvalí na mě kukadla a poslouchá/. Krásně obrací hlavičku a pozoruje všechno kolem. Nejvíc ho přitahuje lampa a televize, prostě všechno, co svítí. Akorát jednou jsem mu dala pytlík rýže za hlavu, protže když spinkal, preferoval jednu stranu. Ten se vztekal, mrskal sebou, bouchal pěstičkama, ale nakonec usnul :o)

Monique-taky jsem koukala, že máme skoro stejně starý chlapečky :o) Jak jste na tom s mírama. Koukla jsem na vaše fotečky a náš Peťula mi přijde hodně podobně velikej jako Míša

Strašně mě štve ta zima. A to jsem si plánovala, jak po inverzi vyjedeme každý den na kratší procházku, abychom pořád nesmrděli doma :o(

Zatím se mějte všechny fajn a chtělo by to nějakého mimíska-holky, snažte se !!! :o)
Klára a Peťulka /dnes 7 týdnů/

 
DancaM
Závislačka 2579 příspěvků 23.01.06 14:39

Ahoj při pondělku,

musím se s váma podělit o svou radost - uvázala jsem poprvé celkem obstojně Ondráška do šátku a zdá se, že se mu to líbí. A mě taky :-))
Začala jsem s kolíbkou a vypadám teď dost legračně, protože mám šátek dlouhej 4,5 m, a tak mám zbylý cancoury omotaný ještě nadvakrát kolem pasu :-)

odříkávání - to mi moc nejde, ale mám ty sběrače na mlíko a když kojím, tak mi tam nakape z druhýho prsa cca 20 ml - přes den to sbírám do ledničky a večer dám zamrazit do mřížky na led. A když je plná, sesypu to do mikrotenovýho sáčku. Jen nevím, jestli tohle odkapaný (vlastně přední) mlíčko Ondru případně zasytí…
Jo, holky, já se o těch odchytávačích bavila min víkend s mamkou a ona mi je pak koupila. Nevěřili byste..... za 350,– Kč!!! Je to od ní moc hezký, ale já bych za to teda takovouhle pálku nedala… Každopádně jsem ráda, že je mám, nemusím odtřikovat a šetřím vložky do podprdy :-)

Když píšete o PC hrách, jako byste mi mluvili z duše. Střílecí - vzteky šílím, leze mi to na nervy. Ale i ty ostatní - šílená ztráta času. No ale manža tvrdí, že le to relax… Jojo, chlapi :-)))

vyvařování - dudlíky, lahvičku na sbírání mlíčka atd. jsem vyvařila jen jednou (v Dobrý vodě, kvůli tomu kameni) a teď už to jen vždycky přeliju vařící vodou z konvice.

Na víkend jsme tu měli Honzíka (manželův syn z prvního manželství, 4 roky). Trochu jsem se bála, jak se postaví k tomu, že má brášku a jestli nebude žárlit. No, sice párkrát, když Ondráš křičel, prohlásil, ať si ho odnesu do ložnice, že ho ruší, ale jinak v pohodě. Manža výborně fungoval, dokonce v so i v ne vařil oběd. Je to miláček (když nehraje ty hry) :-)) Teda ale starat se o dvě děti celej den sama, klobouk dolů…

Cifko, Ondra se taky loupe pod plínkama, teda v tříslech. Nebo se mu spíš tak jako srolovává kůžička - není to suchý, spíš vlhký. nemažu to ničím, uvidíme, co se z toho vyvrbí.

Je to paráda, prcek spokojeně spinká v šátku - jupíí, juchůůů, tralalááá :-))) Tak ať už je jaro a můžem po indiánsku vyrazit ven :-)

Danča a Ondrášek (25 dní)

 
HanaPospisilova
Kecalka 382 příspěvků 23.01.06 14:40

Ahoj holky.

Opet se omlouvam za delsi absenci. :o)
No jak tak procitam vsechny komentare,musim uznat a hned to zatukat, ze jsme na tom asi dost dobre. Krome tech prdiku nas prakticky nic netrapi a ty vetsinou vyresime tou hadickou /i kdyz nekdo varoval pred jejim castym pouzivanim,myslim si,ze i pres to krasne tlaci a nezvyka si na ni/ a dalsi malickost,kterou nam vynahrazuje prcek jinak klidny prubeh dnu a noci, ze se skoro pri kazdym prebalovani pocura. Uz mi to pripada,ze se snazi vystihnout tu dobu,kdy chvilinku nedavam pozor (po zkusenostech jsem skoro porad pripravena zasahnout) a okamzite toho vyuzije. Takze leva stena vedle prebalovaciho pultiku uz ma na sobe nekolikero zasahu a samozrejme nemusim ani mluvit o tom,jak jsme na tom s pranim pocuranych a posleze i casto poblinkanych veci.
Ovsem to jsou tak jediny trapeni,ktery mame. Osypani jsme zatim (tuk tuk) po telicku nebyli (kdyz nepocitam sem tam jeden pupinek na tvaricce nebo brisku,ktery do druhyho dne zmizi) a to i pres to,ze jim pomerance, mandarinky, zavareny broskve a jahody.
Spinkame taky skoro cely den, jen k veceru kolem seste a asi do deviti nebo desiti ma svuj cas, kdy jen kouka a brouka si. Taky se obcas krasne usmeje. V noci se budi asi po tech trech hodinach a jelikoz spi vedle me v posteli,jen vytahnu prsicko,prisaje se a tak do deseti minut pri papani usne.. Az k ranu ho zacinaji zase zlobit prdiky,takze od tech sesti do osmi nebo pul devate, spime vetsinou dost trhane.
Na manzela si taky nemuzu stezovat,je to zlaticko. Ve vsem mi moc pomaha, kdyz nejde do prace, bere si rano malyho dolu do pokoje a ja aspon ty dve hodinky tvrde spim. Pokud je doma,vetsinou vari, o vikendu skoro pravidelne. Opravdu si nekdy pripadam, ze kdybych nekojila,tak jsem tu celkem zbytecna. :o)

Nakupovat do obchodaku taky chodime s malym a je tam moc spokojenej. Vetsinou to prospi a kdyz se vzbudi,tak jen kouka kolem sebe.

Samozrejme se i my uz tesime,az ta zima skonci a nebudeme muset travit tak dlouho dobu navlikanim do tolika vrstev obleceni. Uz aby to bylo.
Dnes je tam tak krasne, prochazka by byla idealni, ze se ani cloveku nechce zdat, ze je tam takova zima.
No nic, budu muset jit, prcek se zacina budit a hlasit se o papani.

Jinak Dani a Miki - moc drzim palecky,aby jste se uz i vy zaradily mezi maminky a mely svoje milacky u sebe. Pevne doufam,ze budete mit rychle a nekomplikovane porody! Takze sem s miminkama!!!!

Krasny den
Hana a Denisek

 
JanickaB
Zasloužilá kecalka 978 příspěvků 23.01.06 15:25

Dančo jakou tu kolíbku jsi uvázala, na dvě ramena nebo na jedno? Mě ta na to jedno přišla super hrozná a nepohodlná a na dvě se mi prakticky nepovedla a anis e mi tam nepodařila Klárka vložit :-)

Skotiku, Dančo-ja vím, že to musíme vydržet, málokterej chlap je na takovýhle prcky a chápu i ten jejich bezmocnej pocit, když jediný co jim chybí je mámino prso a oni jim to nemůžou poskytnout, aspoň ten můj to tak bere a nejradši by byl kdyby ch odstříkala mlíko a nechala ho občas krmit z lahve, jenže se jaksi bráním…užije si za pár měsíc až až!! Mimochodem včera vyhrála PC hra nad koupáním Klárky, což je pro mě nepochopitelný, ale s Klárkou jsme si to užili, takže jsem byla v pohodě. Chápu, že oni u toho vypnou a nemyslej na pracovní problémy a vlastně u toho nemyslej vůbec na nic, nevnímaj…začnu něco říkat a pak si uvědomím, že TEĎ je to zbytečný a jen se nsažím to nezapomenout až dohraje, což se mi stává často, protože mimís mění často moje plány a tím se zvyšuje zapomínání…

Skotíku maličká závist nad tím spícím drobečkem, i když dneska je Klárka naprosto vyměněná a je prostě úžasná, spinká nebo si brouká, neřve, nechá mě najíst, psát sem atd. a hlavně se směje…

Hani-teda ten pocit zbytečnosti je záviděníhodný :-))) u nás mám kuchyň z 98% na starost já, jak dřív, tak v těhu i teď a vyhovuje to oběma s tím, že občas jíme se zpožděním a tak podobně, ale s tím se počítá a nikdo si nestěžuje, takže pohoda a já bych mu zase asi stejně do vaření kecala, takže je to lepší takhle, prostě každému vyhovuje něco…Ale z tvýho popisu je skutečně cítit domácí pohoda.

Báro-my máme to šestinedělí o ten jeden den…já sice skoro jizvu nevidím a při dotyku necítím, ale stejně tam dole třeba při víc „rozkročeném“ kleku třeba v noci při přebalování cítím takový různý tahnutí a napětí, který ani nejsem schopná lokalizovat :-) prostě je to tam dole… a tak přestože nevím o žádném problematickém konkrétním místě ani nic není vidět, vůbec nevím, kdy se odhodlám k prvnímu skutečnému tulení…Skoro mi to přijde jako odhodlávání se k tomu skutečně prvnímu…:-)¨
MAnža má jen občas drobné poznámky typu „no už aby…“ a pod. ale chápe, i když ona posledních pár dní není energie ani čas ani na alternativní metody, i když (a už jsme zase u toho) kdyby se do půlnoci nehrály hry a šlo se spát třeba v deset, třeba by mi trocha tý energie zbyla…jenže..

V zá:,–(ě si není moc na co stěžovat, ale vám tady to člověk vysype a hned je mi líp a zase jsem připravená snášet pár týdnů různých poznámek a tak se pomalu dopracujeme k několikaměsíčnímu miminku, se kterým bude manža ještě šťastnější!!! No už aby to bylo…

Jdu přikrýt mého spícího andílka..
Jo mimochodem (poslední stížnost) švagr či švagrová) mi vyhodili z předsíně psa zase na mráz do boudy…nepochopím, snad když je výjimečně poslední dny ve vnitř tak to není asi jen tak!!! Vrrrr, ty přechody jí taky nedělaj dobře, nechápu čím jim tam tak vadí…tak už je zase vevnitř!!!

Holky těhulky, přestože byste měly určo rády miminka v náručí, užívejte si toho klidu v postýlkách zvlášť v týhle zimě, přeci jen není nad pořádný hluboký a dlouhý spánek…joooo, kdypak se zase něco takového zadaří???

Papapa Janička+dnes andílek Klárka

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »