Zimňátka 2005/2006 č.40 - cvičíme s miminkem 2

Rodičovství

Ahoj maminky, mám chvíli čas, tak popisuji další cviky, které můžete provádět se svou ratolestí.

Od 4. měsíce
Cvik 10
Miminko leží na bříšku. Rukama obemkneme jeho bérce a pak zdvihneme natažené nožičky, pánev i hrudníček od podložky. Ramínka s hlavičkou zůstanou ležet na podložce.

Cvik 11
Položíme mimčo na velký míč do vody, držíme pevně za kyčle a pomalu pohybujeme děckem dopředu a zase zpět.

Cvik 12
Mimčo leží na zádech, pravou rukou přidržujeme levý kyčel mimča, zatímco levá obemkne poohnutou pravou nohu a vede ji tak, aby se dítě automaticky obracelo. Provádíme na obě strany.

Od 5. měsíce
Cvik 13
Zvedneme mimčo jako u cviku 10 a pokud neprotestuje, zdviháme dále a pomalu s ním kýváme. Při pokládání musíme být velmi opatrní, hlavně pokud mimčo hodně zaklání hlavičku. Položíme pomalu na bříško. Přitahuje-li hlavičku k hrudníku, položíme na záda.

Cvik 14
Položíme děcko na míč, ale už nechybujeme jen dopředu a zpět, ale kolem do kola. Učí se tak udržet samo rovnováhu.

Cvik 15
Mimčo leží na zádíčkách, vezmeme jednou rukou lýtko jedné nožičky a druhou předloktí opačné ručičky. Pak současně ohýbáme nožičku k bříšku a ručičku natahujeme vzhůru podle hlavičky. Pak ručičku vedeme zpět podél těla a nožičku dlouze natáhneme. Jakmile si mimčo uvědomí tento cvik, zjistí, že stejné pohyby dělá při lezení.

V šestém a sedmé měsíci opakujeme předchozí cviky.

Od 8. měsíce přidáme:
Cvik 16
Oběma rukama podepřeme dítěti kyčle a stehna, zatímco se samo vzpírá na pažích.

Cvik 17
Přidržíme děcko tak jako na trakař, pak necháme cvik přejít v kotrmelec - děcko necháme prostě překulit. Ze začátku je lepší, aby u cviku někdo asistoval a hlídal, aby bradička děcka směřovala k hrudníku, byla prostě v předklonu.

Cvik 18
Dítě před námi sedí. Nožičky, které má vedle sebe, vezmeme tak, aby náš ukazovák byl vsunut mezi ně. Palec obemyká jednu, ostatní prsty druhou nohu a přidržují je k podložce.
Druhou rukou obemkneme obě zápěstí děcka. Pak táhneme dopředu, aby se mohlo napřímit. Dítě se automaticky vzepře nožičkama a vytáhne se do stoje.

Ještě jsem málem zapomněla dodat, že pokud má miminko problémy s kyčlema, cviky s nožičkama je nutné vynechat.
Přeju mnoho krásných zážitků při cvičení. Cvičení zdar!!!
Verča a její trojka

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
 
mila2
Kecalka 158 příspěvků 14.02.06 12:22

Tak dnes snad první já - Mila a Danielka
Jdu číst! Holky máte šupinky ve vláskách - my vyčesáváme a vyčesáváme a stále tam jsou…

 
claudia02
Ukecaná baba ;) 1124 příspěvků 14.02.06 13:02

…sice až druhá, ale během olympiády beru každou medaili :--)))

Claudie

 
claudia02
Ukecaná baba ;) 1124 příspěvků 14.02.06 13:09

Tak a teď víc psaní :--))
Verčo díky za deníček, pro nás je to ještě hoodně napřed, ale jednou ho vylovím.

Dnes jsem zjistila, že jsem závislá nejen ne emiminu, ale i na Meltě a to je teda úlet !!!!Já, která kdysi bez Nescafé gold nedala ani ránu a cokoliv jinýho považovala za břečku. Když jsem si meltu uvařila poprvé málem jsem vrhla a to v ní bylo kilo cukru a v kuchyni jsem měla smrad jak na spáleništi. Dnes mi příjemně voněla (!!!) a ráno se na ní normálně těším. Pomooc!!!

Ještě něco z minulého deníčku:

Práce - tak mě teda neschází vůůůbec !!! Sice už jsem taky neodolala a koukla cez net na pracovní celofiremní mail a v němém úžasu jsem zkonstatovala, že ty lidi jsou asi z Marsu a žijí někde úplně jinde a že mi všechny ty problémy, klienti, obchodní partneři atd přijdou strááášně vzdálení :--))). V práci už jsem teda byla, ale jen se pochlubit, nikoli pracovat :--))

Kiedroňová - nenašla jsem víc než co psala Nicol, takže se uklidňuju že si to ženská vlastně vycucala z prstu a bůhví co bude za 20 let, to se asi miminka budou nosit hlavou dolů :--))

Claudie

 
claudia02
Ukecaná baba ;) 1124 příspěvků 14.02.06 13:13

Jo,ještě jsem si vzpomněla:
TV a MIMI - podle mě přímo epilepsie je nesmysl, každopádně není to poprvé co to někdo považuje za škodlivé, maminka mojí kamarádky měla dokonce názor, že její 5ti měs dcerka je v noci neklidná, protože navečer slyšela z obýváku zprávy a jak tam -cituji: „dramatickým hlasem říkají o válečných konfliktech tak jí to deprimuje“ !!!! …to teda bylo na mě trochu moc !!!
Matýsek je s námi i v obýváku a když je zrovna puštěná TV, tak je a basta. Pravda je, že jí máme mnohem víc potichu než před jeho narozením a to i když nespí. Včera jsme se ale spolu asi hodinu dívali na krasobruslení, tomu já neodolám a i když má prcek vidět asi na 30cm, tak na TV, vzdálenou přes 3metry čučel celou dobu !!!

Claudie a deprimovaný Matyáš

 
claudia02
Ukecaná baba ;) 1124 příspěvků 14.02.06 13:23

Jinak díky za rady ohledně očkování a reakce, uvidíme co bude u nás.

ZANI - co jsi napsala tu hlášku s těma orlama vždycky si na tebe vzpomenu když malej začne řvát a jakk němu jdu už se ptám: " tak co, orli a supi krouží??? Kolikpak jich dneska je že tak řveme??" :--))))

Ad CHLAP - já jsem svého manžela nechtěla pohanět, on je v jiných směrech na pozlacení taky, nikdo to s Matýskem neumí jako on, všecny babičky, tchýně, maminky a tety z něj tají co on s ním na návštěvách dělá, jak to s ním umí a on i doma pusinku sem, pusinku tam, přebalí ho, pohlídá, pochová. To jo. Ovšem sex u nás není malou trhlinkou jak píše Yasmin, ale dírou jak vrata vod chlíva a i když existují alternativní metody, tak si nedovedu představit, že je miminko „u toho“ , je s námi v ložnici a i kdyby spal v bezvědomí, tak mě se z toho ježí všechny chlupy na těle že bych tam mezitím něco takového prováděla !!! A dát ho ven v kočáře a jít se nahoru věnovat manželovi, to bych nevydržela už vůbec.
Jinak jak některá psala že manžel chodí domů pozdě, „až“ v půl šesté … co já bych za to dala, to by mi přišlo, že je doma skoro po obědě. Můj chodí mezi 21-23h , někdy i po půlnoci… A to taky není hodina u mě na sex, to už jsem tak zdrchaná, že ležim jak placka a to je celý :--)).
Co se týče úklidu a vaření, jak psala Nicol o paní na úklid, tak tu mi manžel taky navrhnul, to jemu jejedno JAK se to uklidí, ale to by mě zase strašně ponižovalo, kdyby to dělal někdo jiný, nevím zda to píšu srozumitelně. Tak jsem se vykecala. A to si myslím, že u nás žádný moc bordel není, teplou večeři má denně atd., akorát samozřejmě našich přes 160metrů nevytírám denně… :--))
Ufff, tak jsem si vylila srdíčko a je mi fajn.

Koukaly jste na Mikulandovou v TV ??? Kiedroňovou už asi vyhodili :--)))

Claudie

 
claudia02
Ukecaná baba ;) 1124 příspěvků 14.02.06 13:26

Tak, dneska vám to tu zahltím !!!!! :--))

V souvisloti s výše napsaným jsem teda vymyslela dobrej dárek k Valentýnovi a to že jsem se objednala ke gyndr na prohlídku po šestinedělí :--))) Dobrý, ne??? No, manžel to asi neocení :--))) , ale víc toho letos asi nebude :--))
letím , supi krouží
Claudie

 
pepi
Zasloužilá kecalka 555 příspěvků 14.02.06 13:32

Ahoj holky!

Verčo - díky za deníček, taky na to máme ještě čas, ale určitě využijeme.

Dnes jsme byli na 6 týdenní prohlídce, všechno v pohodě, už jsme opravdu velký holky 5,3 kg a 56 cm! Obvod hlavy 38 cm, ale obvod tváří máme určitě větší, ten nám však nikdo neměřil :)).
Takže ženiši, je tu volná jedna velká holka, se silným hlasem, obzvláště takhle k večeru - to nevím, jestli by se vám líbilo :))!

Po prohlídce jsme zašli do práce za taťkou a když je dnes toho valentýna, tak jsme zašli s manžou na oběd.Máme tu jednu fajn restauraci se zimní zahradou, kde se nekouří, takže jsme parkovali kočárek přímo u stolu.Nelinka byla moc hodná a obídek byl mňam!(Poslední dobou mi chutná všechno, co uvaří někdo jiný :))

MartinoK, Nikol - já nevím, jsem na tyhle věci dost tupá a vůbec tomu nerozumím, nemohli byste mi polopaticky vysvětlit jak je to stím rodičovským příspěvkem o kterém psala Metelka??Může o to opravdu žádat každý, např. bez vlivu na to, jestli má nárok na přídavky nebo ne? Nerozumím tomu a hlavně ty komentáře co ktomu jsou se mi zdají čím dál víc zamotané.

p.Kiedrňová - vůbec ji neznám, ani jsem o ní předtím neslyšela, ale podle toho co tu píšete by šla ze mě nejspíš do vývrtky :)

Práce - po té se mi vůbec nestýská, dokonce jsem tam ještě ani nebyla od porodu na návštěvě.Akorát si s holkama píšu SMS.Fakt mi to nechybí a to jsem od předešlé mateřské chodila do práce přesně 1 rok a práce mě baví, zatím ale nechybí.

sex - co to je???V neděli nám skončilo 6 nedělí a manžel už upozorňoval.Jenomže on se domů chodí večer a to já jsem totálně hotová, takže asi ještě dlouho nic nehrozí :((.taky ješti nemám žádné antiko, budu muset naklusat někdy na gyndu.

Chlapi - tak když tady čtu o v ašich chlapech, některé bych hned vyměnila.ale měl by radost i můj manža, protože když mu občas vyčítám, jak má na nás málo času , vidím, že jste na tom některé ještě hůř.Už jsem se smířila, že na všechno jsem většinou sama a manža jak mu občas říkám chodí domů se najíst, na záchod a vyspat :)).Teď jsem relativně v pohodě a při prvním mimi jsem to hodně obrečela, protože jsem si to všechno představovala jinak.No teď už vím, že to moc jinak ani nejde.

Tak já jdu udělat trochu debordelizaci kuchyně, než se Neli probudí.

P.

 
Verca
Kecalka 460 příspěvků 14.02.06 13:35

Claudia - ono pro nás je to taky celkem za dlouho, ale uteče to a chtěla jsem, aby deníčky na sebe navazovaly. No alespoň jsem si oživila paměť a zapátrala při tom po sešitě do kterého jsem si kdysi cviky zapsala. Přece jenom už jsou to skoro tři roky, co jsme začínali cvičit s Klárkou. Tak se člověk musí podívat znovu kdy zhruba s jakým cvikem začínat.

Práce - tak už jsem doma skoro pět let. Někdy vyloženě křičim, že už chci mezi lidi, pak se mi to splní, zavolá šéfka, že jim někdo omarodil a jestli můžu na záskok, tak to pak vždycky s manžou nějak pytlíkujem, neumim říct ne. A výsledek je ten, že pak zas křičim:„Zlatá mateřská!!!“
No teď pár měsíců zaskakovat nebudu, kojo kvůli práci nepřerušim a malého si tam taky vzít nemůžu. Vzít si to domů taky nejde, protože musim kontrolovat vzorky za provozu, aby se v případné chybě neudělalo moc zmetků, takže už zas volám:„Já chcíííí di práce!!!“
Teda dneska spíš šeptám, protože jsem parádně ochraptěla, takže děcka ze mě mají srandu, nemůžu jim pořádně nic poručit, tak si dělaj, co chtěj. Jen Vojťula je z toho nějak vykulenej, že ta matka ho jen přebaluje, kojí, hraje si sním, ale vůůůůbec nemluví.
Zítra jdem na dvouměsíční, tak mi držte palce, ať do zítřka alespoň trochu promluvim.
 Verča

 
Missorka  14.02.06 13:40

Už dost dlouho se snažím pochopit kdou jsou ty výše zminovaný ženštiny??? Jediný co mě napadá je - Sama doma? Ale to její jméno jsem moc nepostřehla…

Peta :-)

 
pepi
Zasloužilá kecalka 555 příspěvků 14.02.06 13:42

Ještě vám musím holky sdělit, bavili jsme se s naší Dr. o tom očkování.Musím říct, že ona k té Hexa vakcíně moc nakloněná nebyla, aspoň mi to tak připadalo, řekla mi akorát, že maminky tady si o to moc nežádají a kdybych to chtěla, musím říct dopředu, že to v lékárně obědnávají.Já na to, že se musím poradit s manžou, protože jsme o tom ještě spolu nemluvili.
No, manža mě dost překvapil, říkal, že může n. dostat jen to nejlepší a že ji tu vakcínu objedná.Tož to jsem fakt nečekala, zrovna od něho !
Takže asi tu Hexa vakcínu vyzkoušíme :)).

p.

 
pepi
Zasloužilá kecalka 555 příspěvků 14.02.06 13:43

Missorko - taky netuší, ale myslím že Prima jízda????

 
Monha
Zasloužilá kecalka 841 příspěvků 14.02.06 13:48

Holky, ta ženština (Keidroňová) napsala knížku Něžná náruč rodičů (aspoň myslím, že se to tak jmenuje) a párkrát byla v Sama doma. A podle jejích názorů už jsem našemu Matýskovi stiha totálně zničit zdraví.
 Monika

 
Verca
Kecalka 460 příspěvků 14.02.06 13:50

Missorko, taky jsem dlouho netušila, o koho vlastně jde, až jsem si jednou pustila Sama doma, kde byla zrovna pí Kiedroňová. no ale nijak mě nepřesvědčila, takže z toho jak chovám už třetí děcko by asi měla smrt.

 
Monha
Zasloužilá kecalka 841 příspěvků 14.02.06 13:51

My nakonec taky vyzkoušíme tu Hexa vakcínu. Naše dr. celkem doporučovala, manžel byl pro a naši nám na to dali půlku penízků.
 M

 
Yasmin
Zasloužilá kecalka 884 příspěvků 14.02.06 13:54

Ahoj holky
VERCO-supr deníček.No my stále cvičíme jen na míči a celkem nám to vyhovuje.Na ostatní cvičí prostě není čas.
GEJBY-Simonku opravdu nesrovnávej se stejně starými mimči.Já to tak ze začátku dělala a byla jsem nešťastná,že jiný mimi dělá to a to a Kubíček nic.Pak jsem si skutečně uvědomila,že mu musím chtě nechtě odečítat těch 5 týdnů o které se dříve narodil.Takže on je podle tabulek ukázkové miminko.Dneska mu jsou 3,5 měsíce a opravdu teprve dělá vše jako 2,5 měsíční.Což je naprosto v pořádku.Neboj,do roka se ty naše „nedonošeňátka" srovnají s ostatními. ŠUPINKY-na hlavičce se nám vyrojily asi předevčírem,tak mažu olejem,vyčesá­vám,ale efekt skoro nulový.

ZAMĚSTNÁNÍ - holky,to vás teda obdivuju,že to zvládáte.Zasloužíte metál.Mě se ani tak nestýská po zaměstnání,jako po tom kolektivu tam.Byli jsme tam 4 prímový ženský a moc jsme si rozuměly.

MARTINAK-no,tak z Tadeáška už roste pěkný chlapák.Tak ať bez taťky přežijete a brzy se vám vrátí.

SEXÍK-doufám,že dneska to vyjde,když je ten „ Valentýn „ 

SPOTŘEBA PLÍNEK-tím,že kakáme jen jednou denně,spotřebujeme jen 5-6 kusů.

Kubíček je dnes celý den moc hodňoučký, dokonce když ho dám na bříško,tak se jakoby zvedne na kolínka a snaží se lézt.Je to sranda,protože mu to samozřejmě nejde,funí u toho jak santinel a ještě u toho „hudruje" a lamentuje.No kouzelný.Tak ho to zmohlo,že usnul a úplně zapomněl,že by měl taky papat.Musím ho jít pomaloučku vzbudit.

Pa,pa Yasmin + Kubíček dnes 3,5 měsíce

 
Yasmin
Zasloužilá kecalka 884 příspěvků 14.02.06 14:04

CLAUDIE-ta „placka“ mě fakt pobavila :-) i když to teda k smíchu není…ale připadám si naprosto stejně.Padnu kolem 22hod.a jsem tuhá.A když už by k něčemu mohlo dojít,tak stejně jako píše ty,„vadí“ mi tam Kubíček,který je 1m od naší postele.Pořád se soustředím na něj,poslouchám jestli spinká a jakmile se zavrtí,je po sexu.Už jsem navrhovala manžovi,že prostě budeme chodit vedle do pokoje,kde je provizorní „postel“ pro návštěvy…ale zatím na to nedošlo.Jak totiž jednou padnu do postele,tak už mě z ní nic a nikdo nedostane…bohužel ani vidina sexíku ve vedlejším pokoji :-)
Manža mi momentálně vyčítá,na co jsem si pořizovala HA za 800,–.No,vyhozený prachy:-)

pa,pa Yasmin

 
skotik
Zasloužilá kecalka 793 příspěvků 14.02.06 14:16

Ani jsem si nevšimla, že je nový deníček a psala jsem do starého :o) Takže akorát kopíruju a vkládám

MILA-my měli taky šupinky, poctivě jsme olejovali a vyčesávali, ale pak se začali dělat takové žluté strupečky a šupinky měl i v obočí až k nosánku a to už jsme museli na kožní. Jinak jsem pročítala všechny diskuze a maminy psaly: mazání-Excipial U Lipotio, Urea v syndermanu, Lipobase, Kerasal koupání-Linola, Oilatum, Balneum Hermal Nevím, jestli je to napsané správně, ale v lékárnách si s těmi názvy většinou poradí :o) Zatím jsem ještě nic nezkoušela, ale včera jsem koupila Linolu, tak zkusíme okoupat v ní a taky jsem koupila homeopat. mast, kterou doporučila Lennys, ale mi to budeme zkoušet jen na tělo / nevím, jestli to může být i na hlavu/ a ta se jmenuje Halicar. Možná, že nějaký ty věcičky by ti mohla předepsat lékařka, ale já většinou jdu a koupím to, protože se mi nechce se s někým dohadovat :o)

Epilepsie- nevím nic o tom, že by epilepsii způsobovala televize, ale rozhodně lidé, kteří epilepsii mají, by neměli dlouho vysedávat u počítače a obrazovky, protože by jim to mohlo vyvolat záchvat. S epilepsií se člověk buď narodí /anamnéza v rodině/ a nebo jí „nějakou“ cestou získá. Většinou to je ve věku miminka, potom puberta a nakonec mezi30-40 rokem. Nějak tak to je. Vím o tom své, ale já jsem asi exot, protože u nás v rodině nic nebylo, pubertu jsem měla dávno za sebou a do 30-40 jsem měla ještě daleko :o)
E mi byla diagnostikovaná v 19, s tím, že žádný lékař nedokázal pochopit, kde se to vzalo a můžu být šťastná, že se obejdu bez nějakých každodenních záchvatů apod. beru jen léky a mám taky štěstí, že mrňouse vůbec můžu mít a že jsme v poho. Takže epilepsie se maminy nebojte. A kdyby to náááhodou přišlo, tak všechno se dá v dnešní době léčit. Když to vezmu kolem a kolem, tak jsem nevyšilovala kvůli epilepsii tak, jak jsem vyšilovala kvůli pupínkům a šupinám ve vlasech :o)

Kojení-boj, boj, boj :o) Ale kojíme a sajeme statečně dál a nemíním o to prcka jen tak připravit. Dokud nebude ubírat na váze a dokud bude spokojenej, tak ty příkrmy prostě řešit nebudu a doktorka se může třeba postavit na hlavu /popř. holt vyměníme/ :o) Dokonce si myslím, že už nabral, alespoň podle naší váhy to vypadá na 4,7kg Tak uvidíme zítra na kontrole-držte nám pěstičky :o)

Ve čtvrtek se chystáme do kostela, abychom se domluvili na křtinách-jsem na to docela zvědavá

Jinak děkuju za podporu ohledně mého přítele. Je to docela těžké, protože všechno souvisí především s jeho prací. On se kvůli tomu trápí a pak je samozřejmě zbytečně podrážděnej. Momentálně stačí málo a začne se vztekat a nadávat, většinou se zavře do pokoje, lehne si na postel a s nikým se nebaví. Není to lehký, hlavně teˇ, když bych potřebovala tolik klidu na to „poblbaný“ kojení /ten výraz berte s rezervou, jsem už z toho mimo :o) /

Práce u mě zatím moc nehrozí, spíš se chystám, až bude začátek jara, že pomůžu s prací přítelovi.

Paní, co napsala něžnou náruč, by u nás nejdřív omejvali a pak by jí stpro odvezli :o) Peťula nejradši kouká přes rameno, ale mám ho tak, že se mu ta páteř vlastně jakoby protahuje-vůbec ho nedržím pod zadkem, mám ho přehozeného jak pytel brambor a nádherně při tom zvedá hlavičku

Taky bychom chtěli nějakou nevěstu. Jsme pěkný a rozhodně nejsme hubený /jsme urostlí/ :o)

Zatím se mějte
Klára a Peťula

 
Monha
Zasloužilá kecalka 841 příspěvků 14.02.06 14:22

Pepi, k tomu příspěvku - mamina pracuje na sociálce, ale nevěděla o tom, tak zavolala na ministerstvo a potvrdili jí to. Jestli máš nárok na přídavky, na to nemá vliv. Když byste některá chtěla vědět, kdo z ministerstva to potvrdil, tak to můžu písnout do SZ. A k žádosti je potřeba potvrzení, od kdy berete PPM a o její denní výši.
Pa Monika

 
Milka01
Kecalka 292 příspěvků 14.02.06 14:57

Mončo, prosím, písni mi to jméno, mám takový pocit, že se budou trošku šprajcovat, protože jsem dnes volala na P9 a přišlo mi, že neví o čem já mluvím… Díky :-)

M.

 
Nicol001
Ukecaná baba ;) 1242 příspěvků 14.02.06 14:57

Ahoj holky,
jen v rychlosti k tomu prispevku.
Ja o nej zadala spolu s materskou, tudiz je to uz milion dni a ja prd vim. Ale kazdopadne existue, penize uz mam doma, tudiz na to mate narok take. Nijak se to nesnizuje v zavislosti na prijmu, materske apod. Proste kazdy dostane stejnou castku a basta. Neporadila jsem, vazne si to uz nepamatuju, co jsem podepisovala, ale pomohla mi ta urednice.
Tak se nedejte, kdyz tak pisnete Metelce, urcite o tom vi vic a poradi.

KIEDRONOVA - pro Missorku - to je zenska, ktera se zabyva Manipulaci s diteem. Po absolvovani jeji prednasky jsem mela pocit, ze dite absolutne nebudu umet vzit do naruce, a kdyz to udelam blbe, tak bude mmit skoliozu, dislexii, disgrafii, jednu nohu kratsi a nude brat drogy:-)))) Vazne jsem mela pocit, ze je to silene slozite. A v posledni dobe jsem tuto zenu videla v poradu Sama doma, davaji to na CT 1 kolem poledne, nebo tak nejak.
No, moje mama me brala i bez Kiedronove a skoliozu nemam:-)))) Tak nevim…
 N

 
Malta
Závislačka 4097 příspěvků 14.02.06 15:26

Cau holky,
uz jsem se dlouho tak nezasmala jak nad vasima komentarema. Myslim, ze emimino nam krome jineho pomaha i zachovat dusevni zdravi.

Helenka se prave zamilovala do meho blede modreho tricka a smeje se a kouka jak u vytrzeni. Kdyz jsem byla tehu, tak jsem mela uchylku na nakupovani modrych veci, z cehoz jsem usoudila, ze asi cekam kluka. No a ona je to Helci oblibena barva!

Pani Kiedronovy musi neustale zvonit v usich, jak moc na ni myslime.

Claudie, my taky vcera zirali na krasobrusleni. Dneska je pokracovani, uz se tesim.

Verco, diky za denicek, my jeste mame cas, ale pak budu muset Helenku nejak unavit, tak se cvico sejde.

Supinky ve vlaskach mame, mazani a cesani bez efektu.

Sex jsme provozovali s Helenkou tvrde chrupajici na te same posteli vedle nas. Nejak mi to nevadilo, stejne uz to zazila v tehu a to mela jeste z vetsi blizkosti. Kdybych ji chtela premistit do jeji postele, riskuju ze se probudi a nic by z toho nebylo.

Vcera Hela prospala skoro cely den a v noci spala taky ukazkove. Zrejme mam line dite, ktere miluje spani, to urcite zdedila po mne.

Bara

 
JanickaB
Zasloužilá kecalka 978 příspěvků 14.02.06 15:44

Ahoj holčiny,
jen se v rychlosti hlásím tak moc jsem záviděla B8ře ty střevní rpoblémy, až jsem si je taky vykoledovala. Dětská Dr. mi dnes říkala, že toho je plno…Včera celej den 38.5 dneska se teplota krapet snížila a už i trochu funguju, ale za ty dva dny jsem měla jen talíř polívky a tak teď vařím dietku, aby to ve výsledku nemělo špatný vliv na kojení, hlavně jsem 100% dehydratovaná, protože to, co ze mě šlo byla fakt jen voda (sorry za detaily). Dostala jsem od Dr. vynadáno, že jsem zhubla a že jen co mi bude dobře musím se začít spát banánama a čokoládou atd. jenže to já dělám a nějak extra se nešidím, jím poctivě 2× denně a mezitím ovoce, sůši a čokolády…no asi budu muset přidat!

Nějak nestíhám reagovat na komentáře jen co mi zůstalo v hlavě
MONHA-Moniko mohla bys mi prosím poslat SZ se stručným vysvětlením nějakého toho příspěvku jsem úplně mimo a musela bych pátrat kde jste o tom psaly díky moc.

SEX-tak my si asi na to pravé počkáme až na tu antikoncepci, jdu pro ní 22 tak to už je za pár a jinak alternativní metoda proběhla taktéž těsně vedle Klárky a je to rozdíl oproti dřívějšku, ale beru to tak, že jinak to nejde a myslela jsem, že mě to bude „rozptylovat víc“.

Jinak jsme byli na kontrole a překonali jsme pěkných 6kg konkrétně 6050g. Ale už to není takový nárůst jako do teď tak už se to asi ustaluje.
Musím říct, že je ale Klárka úžasná, včera jsme tu byli samy já horečku, sílu absolutně žádnou a Klárča se od sedmi večer do rána do půl devátý vzbudila čistě jen na kojení a přebalení a pak jsme zase spaly, měla jsem strach jak to spolu zvládnem ale bylo to v pohodě a dnes by taky spala, jenže jsme jí dali tchýni na procházku tak aspoň si udělám něco k tomu jídlu ale štve mě to je tam tak nádherně, ale mě by dneska nožky neunesly, stěží jsem zvládla tu kontrolu.

jo a PRÁCE-tak mě teda fakt nechybí spousta mých spřízněných duší odešla chvíli po mém odchodu na mateřskou a tak mě to ani netáhne se tam vracet kvůli kolektivu a moje práce už poslední dobou nebyla to co dřív, proto jsme se také rozhodovali, že buĎ mimčo a nebo změnit práci a vyhrálo mimčo.

Tak se tu mějte holky krásně, pohlaďte mrňousky a já zase kouknu až nebudu pod dohledem :-)))

Papa Janička+Klárka 2měsíce +2dny

 
JanickaB
Zasloužilá kecalka 978 příspěvků 14.02.06 15:44

Ahoj holčiny,
jen se v rychlosti hlásím tak moc jsem záviděla B8ře ty střevní rpoblémy, až jsem si je taky vykoledovala. Dětská Dr. mi dnes říkala, že toho je plno…Včera celej den 38.5 dneska se teplota krapet snížila a už i trochu funguju, ale za ty dva dny jsem měla jen talíř polívky a tak teď vařím dietku, aby to ve výsledku nemělo špatný vliv na kojení, hlavně jsem 100% dehydratovaná, protože to, co ze mě šlo byla fakt jen voda (sorry za detaily). Dostala jsem od Dr. vynadáno, že jsem zhubla a že jen co mi bude dobře musím se začít spát banánama a čokoládou atd. jenže to já dělám a nějak extra se nešidím, jím poctivě 2× denně a mezitím ovoce, sůši a čokolády…no asi budu muset přidat!

Nějak nestíhám reagovat na komentáře jen co mi zůstalo v hlavě
MONHA-Moniko mohla bys mi prosím poslat SZ se stručným vysvětlením nějakého toho příspěvku jsem úplně mimo a musela bych pátrat kde jste o tom psaly díky moc.

SEX-tak my si asi na to pravé počkáme až na tu antikoncepci, jdu pro ní 22 tak to už je za pár a jinak alternativní metoda proběhla taktéž těsně vedle Klárky a je to rozdíl oproti dřívějšku, ale beru to tak, že jinak to nejde a myslela jsem, že mě to bude „rozptylovat víc“.

Jinak jsme byli na kontrole a překonali jsme pěkných 6kg konkrétně 6050g. Ale už to není takový nárůst jako do teď tak už se to asi ustaluje.
Musím říct, že je ale Klárka úžasná, včera jsme tu byli samy já horečku, sílu absolutně žádnou a Klárča se od sedmi večer do rána do půl devátý vzbudila čistě jen na kojení a přebalení a pak jsme zase spaly, měla jsem strach jak to spolu zvládnem ale bylo to v pohodě a dnes by taky spala, jenže jsme jí dali tchýni na procházku tak aspoň si udělám něco k tomu jídlu ale štve mě to je tam tak nádherně, ale mě by dneska nožky neunesly, stěží jsem zvládla tu kontrolu.

jo a PRÁCE-tak mě teda fakt nechybí spousta mých spřízněných duší odešla chvíli po mém odchodu na mateřskou a tak mě to ani netáhne se tam vracet kvůli kolektivu a moje práce už poslední dobou nebyla to co dřív, proto jsme se také rozhodovali, že buĎ mimčo a nebo změnit práci a vyhrálo mimčo.

Tak se tu mějte holky krásně, pohlaďte mrňousky a já zase kouknu až nebudu pod dohledem :-)))

Papa Janička+Klárka 2měsíce +2dny

 
JanickaB
Zasloužilá kecalka 978 příspěvků 14.02.06 16:05

Jéžiš proč je to tu dvakrát?? Takt o pardóon!

Ještě jsem si vzpomněla k tý Kiedroňový, dneska v té poradně by kvetla ze všech maminek kromě jedné ta se tam porcházela s mimčem na ruce bříškem dolů, to by jí myslím nevadilo, ale výsledek byl ten že ač bříškem dolů dokázalo jí komplet poblinkat ohodilo zem a měla co dělat to uklidit…tak to jen tak pro srovnání ačkoliv to nemusí mít na to vliv, ale bouchlo mě to do očí portože ostatní mimi byla ve vzpřímené poloze :-))

Jo a Valentýn…no tak já mám vtipně zarezervovanou naší oblíbenou restaurací jenže s mojí dietkou se bohužel véča nekoná, od manži jsme dostali obě s Klárkou červený růžičky jenže my díky mý chorobě to nemohli taťkovi oplatit a nic pro něj nemáme, ale on tvrdí, že má nás a to že mu stačí…No co mu taky zbývá ale je to hezký…

Páček Janička

 
pepi
Zasloužilá kecalka 555 příspěvků 14.02.06 16:23

Monho- moc tě prosím, pokud o tom příspěvku víš něco víc.Missorka mi psala at určitě o ten příspěvek zažádám a já s jejím odkazem na diskusi zjistila, že tam všichni píšou, že se to nevztahuje na děti narozené 1. den v měsíci.Přitom my jsme narození 1.1.
Pošli mi prosím to jméno z ministërstva na SZ - teda pokud se to bude na nás vztahovat.Díky moc
 P.

 
pepi
Zasloužilá kecalka 555 příspěvků 14.02.06 16:25

Omlovám se Missorce - myslela jsem Metelku!
Ach jo, ten vykojenej mozek!

 
Ally
Stálice 91 příspěvků 14.02.06 16:38

Ahoj mamči

Tak se po nějaké době zase hlásím.Nějak ty komentáře nestíhám ale čtu deníčky, ty si nenechám ujít:)

Dnes jsme byly v poradně ve 2 měsících.Monička už váží 5,48 kg a měří 54cm.Na to jak na začátku nepřibírala je to nádhera.
Za měsíc jdeme na první očkování a jsme pro klasiku. Takže Monča dostane hned 2 injekce do každé půlky zadečku jednu a ještě něco na lžičku,snad to zvládne bez větších problémů kočička.
S tou kýlou jak jsem tu psala nás dr poslala na chirurgii, že je větší než myslela a asi jí to tam nějak speciálně přelepí, tak jsem na to zvědavá…

Pupínky už nemáme jenom trošičku pod vláskama tak jsem moc ráda, šupinky ve vláskách taky nemáme.

Monička je hodňoučká, akorát jí večer nějakou dobu zlobí bříško většinou kolem 20h ale asi tak půl hoďky, večer usíná různě a to mezi 21-23h, taky jak jí vyjde sunárek. A koupeme kolem 19h.

Jo a už jsem ji přestala brát do postele takže už spí ve své postýlce. Ona se v postýlce totiž mnohem lépe vyspí. U mě totiž vždycky kopala ručičkama nožičkama, děsně u toho funěla, chrochtala(to se jinak nedá napsat) a pořád jenom hledala prso(a to přitom všem spala, měla zavřené oči) a k ránu jen co jsem vstala z postele spala dál a naprosto v klidu ani se nehla. Tak jsem ji přestěhovala do postýlky a v klidu se teď vyspíme obě dvě:).

Úsměvy u nás taky moc nepokračují, jen dnešek je výjimkou to se na mě Monička asi tak po týdnu 3krát usmála.Ovšem jinak za celý týden nic.Nicol a jak se smějete vy, jde to?

Ještě musím pochválit naše miminka v galérce, jsou úžasnááá:).
A Monička je taky volná tak najde se tu nějaký ženich?

Ještě dotaz? Ten příspěvek o kterém tu píšete na něj je nějaký speciální tiskopis a je to pevná částka?

To jsem se tou levou rukou nějak rozepsala ale taky už to tu datluju asi půl hodiny:)) s Mončou na ruce.

Ally a Monička 8 týdnů

 
Monha
Zasloužilá kecalka 841 příspěvků 14.02.06 17:04

Janičko, Milko, Pepi - napsala jsem to do SZ.

Ally - Jde o to, že běžně se Rodičovský Příspěvek bere až po skončení PPM, ale v zákoně je díra, protože pokud se mimi nenarodilo prvního v měsíci, tak my sice bereme PPM celý měsíc, ale sociálka nás posuzuje až ode dne narození a tudíž pro ni PPM celý měsíc nebereme a máme tak nárok na RP. Nijak se to nerátí podle toho, kdy se mimi narodilo. Tiskopis mají na sociálce, ale asi je bude možné sehnat i někde na netu. Od 1.1.2006 je to 3.696 korun.

Pa Monika
Ahoj Monika

 
Monha
Zasloužilá kecalka 841 příspěvků 14.02.06 17:26

A ještě umím i jiný pozdravy :-)

 
DancaM
Závislačka 2579 příspěvků 14.02.06 17:31

Holky, prosím prosím, jsem nějak mimo. O jaký příspěvek se jedná? Asi se to probíralo v nějakým deníčku nebo diskuzi, ale nemůžu to najít. Přepošlete mi prosím taky ty info do SZ. Díííky
 D.

PS: A to jsem dřív bývala celkem samostatná :))

 
DancaM
Závislačka 2579 příspěvků 14.02.06 17:41

Jé, tak už jsem ten deníček našla: https://www.emimino.cz/modules.php?…
Jenom poprosím o přeposlání toho jména, ať se má kdyžtak na úřadě čím ohánět :)

Tak možná ještě nejsem úplně ztracená :))
D.

 
MartinaK
Zasloužilá kecalka 980 příspěvků 14.02.06 17:51

Ahoj mamulky.

Rod.Příspěvek - PEPI - Může si o něj požádat každá maminka bez ohledu na to jestli pobírá nějaké soc.dávky.Smůlu mají asi jen ty kterým se mimi narodilo 1.den v měsíci.

Minulý týden jsem byla u nás v Ml.Bol. na sociálce aby mi dali žádost.První úřednice mi sice tvrdila že nic takového není ale druhá jí řekla že jo a co mi má dát za papíry.
Je to ŽÁDOST O RODIČOVSKÝ PŘÍSPĚVEK a POTVRZENÍ K ŽÁDOSTI O RODIČOVSKÝ PŘÍSPĚVEK . Žádost si každá mamina vyplní sama a potvrzení k žádosti zanese zaměstnavateli a ten vyplní denní výši dávky PPM v Kč a dá razítko.Jsou to úplně ty samé papíry které bude každá vyplňovat při přechodu z mateřské na roďičovskou. Dneska jsem to byla podat tak jsem zvědavá kdy mi dorazí peníze na účet.

Gejby - Simonku berem :-) Kde se na ní můžeme s Tadeáškem podívat? V naší galérce jsem vás nenašla.Je ale i možné že bude mít Simča slepou tchýni .-)

Janičko - tak ať se brzy zbavíš těch střevních potíží a vynahradíte si tu odvolanou večeři.My půjdeme na Val.jídlo až koncem měsíce až se manža vrátí ze služebky.A to budeme muset vyčíhnout nějakou restauračku tak by jsme mohli s kočárkem.

Yasmín - mám jeden takový nechutný dotaz.Smrdí Kubíčkovi produkt v plence po UM tak šíleně a má žlutou barvu?

Ještě jsem vám chtěla napsat že jsem se v neděli rozhodla že posuneme koupání na pozdější dobu.Viděla jsem to tak nějak okolo deváté večer.No a nakonec se nic nekonalo protože Tadeášek usnul tak tvrdě ža se probral až v 11 a to už se mi do toho nechtělo.Dneska to zkusíme znovu

Martina

 
MartinaK
Zasloužilá kecalka 980 příspěvků 14.02.06 18:00

Pepi ale jak píše Metelka tak možná nevadí ani toho 1. Tak to zkus a uvidíš.Třeba najdeš na soc.nějakou vlídnou duši.

M

 
Yasmin
Zasloužilá kecalka 884 příspěvků 14.02.06 18:39

Holky,tak mě dost štve,že jsem ten příspěvek prošvilhla.Nám už je bohužel přes 3 měsíce,tak se nás to netýká :-( Škoda,kolik plínek by za to bylo........

MARTINAK-jé,tak nášup po UM smrdí na sto honů:-) Kubíček je třeba v obýváku a já jdu po schodech z ložnice a už to cítím.Plínka musí okamžitě do popelnice,protože i když jí obalím 5-ti igelitkama,pořád to smrdí :-) Jo a on jak má furt tu salmonelu,tak kakáme spíše do zelena než do žluta,jak kdy.

ALLY-to je fajn,že Monička tak hezky roste.

pa,pa Yasmin

 
DancaM
Závislačka 2579 příspěvků 14.02.06 20:30

Ahoj holky,

tak my můžem žádat o příspěvek, na kterej máme nárok jen díky špatný formulaci zákona… Jsem z toho trošku paf…

Už jsem se taky bála, že jsem za exota, protože mmně práce rozhodně nechybí. Pravda je, že mě vůbec nebavila a doufám, že po mateřský najdu něco jinýho. Chyběj mi některý ty lidi, ale z těma mailuju a občas se někdo staví na návštěvu.

Malto, Ondráš taky usíná pouze v náručí. Výjiměčně v noci usne vedle mě v posteli - dám mu hlavu těsně k jeho hlavičce a asi jak na něj funím, tak ho to uspí :) Už teda ale musí bejt načatej, když má oči jak baterky, tak kolíbám v náručí. A kolíbám a kolíbám :))

Nicol, tolik plen denně? Jak často přebaluješ? Já cca po 3 hodinách (před kojením). No a nebo před prochajdou, když je dýl po papkání.
Holky, jsem cuchta? Jak často přebalujete? Šmarjá, já dneska neusnu…

No a sex je u nás jako před těhu - super :-)) Jedna z výhod císaře :-)

Hezkýho Valentýna, papa
Danča

 
DancaM
Závislačka 2579 příspěvků 14.02.06 21:41

Monho, děkuju moc za SZ :)

Yasmin, v diskuzi k tomu příspěvku jsem vyčetla, že snad je možnost žádat i po těch třech měsících, ale je nutný k tomu přidat nějakou žádost o prominutí časovýho zpoždění. Určitě záleží na ochotě úředníků, jestli ti něco poradí. Rozhodně bych to zkusila :)

D.

 
Katarina
Zasloužilá kecalka 634 příspěvků 14.02.06 21:45

Ahoj holky, tak jsem dneska byla s Helčou na převážení. Takže aktuální stav je 5,2 kg a 57cm. Dr. Helenku moc chválila, jak je šikovná. Příště nás čeká očkování.

Šupinky ve vláskách taky máme,takže mažu a vyčesávám, resp. teprve dneska se mi to podařilo pořádně vyčesat. Tak uvidím, jak to bude vypadat zítra, ale myslím, že to bude lepší. Ještě se trochu loupe kůžička i v obočí.

Úsměvy-tak Helča se teď posledních pár dní vždycky směje na taťku, když přijde domů. Je to nádherný, jak na něj reaguje. A na mě už se taky směje častěji. Začíná s ní být fakt zábava. Jo a její velice oblíbená činnost je chovat se u taťky a pozorovat u toho, jak mamka jí. To na mě může oči nechat, když se láduju.

Kiedroňová-tak mě se ty její techniky manipulace líběj, ale musím uznat, že pořád se to prostě dodržovat nedá. Někdy Helču popadnu jak pytel brambor. No, myslím, že to všechna naše miminka přežijou bez úhony, když jsme to my a všichni před námi přežili taky.

Jo a ženichy taky berem. Zatím je Helča volná.

Tak pa

Katka

 
Katarina
Zasloužilá kecalka 634 příspěvků 14.02.06 21:47

Jo, ještě jsem zapomněla. S tím rodičovským příspěvkem to je zajímavý, ale pro nás to teda asi není, když se Helča vyklubala 1.12.

Katka

 
DancaM
Závislačka 2579 příspěvků 14.02.06 22:02

Holky,
v diskuzi LOVELY BABY dala Mamulinkaa k dispozoci celý CD ke stažení (Lovely Baby Music 3). Je to pěkná hudba pro prcky, tak doporučuju :) Je to tam do neděle. papa
 D.

 
MartinaK
Zasloužilá kecalka 980 příspěvků 14.02.06 22:19

Jani a kam se to jako samo stahuje.To budu muset hledat :-(

M

 
DancaM
Závislačka 2579 příspěvků 14.02.06 22:45

Nee, to se ti nestáhne na neznámý místo. Klikneš na ten odkaz pravým tlačítkem myši, zvolíš „uložit cíl jako“ a sama si pak navolíš, kam se to má uložit. A pak třeba přepálíš na CD :)
 D.

 
MartinaK
Zasloužilá kecalka 980 příspěvků 14.02.06 23:19

Dančo mě to opravdu nemyslí :-( Nevím jak jsem přišla na Jani. Písničky už se stahujou :-) Díky

 
nonu
Kecalka 193 příspěvků 15.02.06 08:48

Ahoj holky,

PROSÍM, PROSÍM, asi se opakuji, ale jak se jmenují ty homeopatika na tvorbu mlíčka?
Mám pocit, že se mi začalo nějak ztrácet. Přes den krmín pořád stejně, asi po 3 hodinách, v noci asi po 5-6 hodinách, no a Elišce přestalo přes den stačit jedno prso a tak ji musím dokrmit ještě z druhého. V noci je to v pohodě, tam mají prsa víc času se pořádně nalít. Jsem z toho docela nešťastná!!!!

Díky Marketa + Eliška 8 týdnů a 4 dny :)

 
Monha
Zasloužilá kecalka 841 příspěvků 15.02.06 09:03

Nonu - jmenuje se to RICINUS COMMUNIS 5CH a bere se 2× denně 5 kuliček.
Přeju, ať to pomůže.
Pa Monika

 
pepi
Zasloužilá kecalka 555 příspěvků 15.02.06 09:16

Ahoj holky,

dnes musím mooc pochválit naše miminko, i když vím, že jakmile ji pochválím, bude zase všechno jinak :).
Včera jsem ji naložila do kočárku 9.30 ráno, spala až k Dr. na kontrolu, tam jsem ji musela vzbudit, po Ko nakojila - to bylo asi před 11 hod, potom jsme šli s manžou na ten obídek, no já pak domů, pro Davídka do školky - malá spala v kuse až do 16.15 hod. Tak jsem si říkala, že bude hrozná noc, ale usnula dokonce už po 21. hod a v noci se vzbudila pouze 2× ! na kojo a pak až v 7 ráno.
Teď už zase spinká a jelikož u nás bylo ráno -10°C, tak dokonce spí i v postýlce.
No já jsem z ní úplně paf, je mi jasný, že si to zase někdy vybere, ale zatím je moje zlatíčko!!!

Zítra má Davídek ve školce karneval a dnes zase prokašlal půl noci :(, tak nevím, tak strašně se chudák těší.Jinak mu nic není, šel dnes do školky, protože on tam prostě MUSÍ být, připravují totiž na ten karneval program.Doufám, že ho to neskolí, ale kvůli tomu aby mohl do školky jít byl ochotný polykat i hrozně hořký kapky.Ach jo, minulý týden byl se mnou doma a teď je to nanovo.

P.

 
Yasmin
Zasloužilá kecalka 884 příspěvků 15.02.06 09:32

Krásné ráno mamky,

no,tak se vám jdu teda pochlubit,že Valentýnský večer stál za to :-) Proběhlo to nejkrásnější tulení za posledních pár měsíců :-) Kubíček sladce spinkal,tak jsme si to s manžou krásně užili.Bylo to poprvé od porodu,co mě to vůbec nebolelo a přineslo to ony očekáváné „slastné pocity“.
No,myslím,že se nechám přemluvit častěji :-)
Kubíček nám to ale zřejmě moc nepřál…ve 4hod.se probudil na papání a od té doby nezamhouřil oko a jen plakal…a plakal…Asi nám chtěl naznačit,že jsme ho rušili při spinkání a teď zase bude rušit on nás a nenechá nás vyspat :-) Manža chudák ráno vypadal jak zoombie.Totálně nevyspalý a unavený po náročné noci.

DANCOM-já vím,že bych se nějak mohla odvolávát a dovolávat,kvůli tomu RP,ale já na to nějak nemám žaludek a sílu se s někým dohadovat.

Šupinky-tak se mi to nějak nelíbí.Když to Kubíčkovi namažu olejem,tak mu zčervená hlavička a ráno jí má zase vyschlou a děsně se to loupe.Fuj…nevypadá to hezky.

Tak já jsem asi taky za „cuchtu“ a krkavčí matku,ale já přebaluju jen 5× až 6× denně.V noci máme pampersku i 12hodin,ale zadeček je růžovoučký.A přes den přebaluju po 4hodinách a kakání samozřejmě hned.

pa,pa Yasmin+Kubíček

 
skotik
Zasloužilá kecalka 793 příspěvků 15.02.06 10:21

Nonu-přesně tohle se stalo u nás, akorát, že mě nepřipadalo, že se něco děje. Ono se totiž ani nic nedělo. Peťulka byl spokojenej a já taky, do tý doby, než mi doktorka řekla, že je hubenej a abych uvažovala o příkrmu, protože nepřibral. Dva dny jsem to dělala a pak jsem se na to vyprdla. Papkám homeop. piju všechno možný a po dnešku musím zaťukat-ťuk ťuk ťuk-vypadá to hodně nadějně. Moc taky pomáhá být často v kontaktu s miminkem, já jsem sice ráda, když malej spí a chvilku si odpočinu, ale fakt to chce hodně se ňuchňat :o) A taky jsem zkusila další fígl-vzala jsem si normál podprsenku i s kosticema a jak v ní mám ty prsa napevno, tak jsem začala mít pocit, že se nalívají. A v noci opak-spala jsem bez podprdy. Ráno super. Malej se napapkal a další papání proběhlo tak, že jsem myslela, že má malej hlad, ale neměl…takže mě trochu rozkojil a nakonec jsem si musela vzít podprdu a vložku, protože mi mlíko začalo kapat-hurá! :o) Snad to nezakřiknu a vydrží nám to do těch šesti měsíců, i když jsem vděčná za každý den. Dnes jdeme na KO, tak jsem zvědavá, jestli jsme přibrali :o)

Jinak doma děs a přitom bych potřebovala tolik klidu :o( Včera jsme byli na val. večeři, přítel pak sice odpadl, protože ho zmohli tři pivka, ale to by nevadilo. Horší to bylo ráno, strašně se mi chtělo spát a takhle unavená jsem ještě nebyla a malej zase pofňukával. Pak jsem přítelovi řekla, že budeme potřebovat ještě balík menších plen, protože další číslo je mu ještě velké. Začal být hotovej, proč jsem to neřekla dřív, že jsme je mohli koupit levněji a že teď vůbec nemá čas…prostě strašný. Tak jsem mu řekla, že mi nemusí pořád dávat najevo, že jsem neschopná apod. a taky, že je na mě v poslední době docela zlej. Přestože jako mamina skoro „nic“ nedělám, jen že starám o miminko, tak na mě je toho docela dost. Chápu všechny jeho problémy, ale už mě přestávají bavit ty jeho neustálé výlevy :o( Vždycky si říkám, že se to všechno vyvrbí, že to bude lepší, ale je den ze dne protivnější a nevyrovnanější. K malýmu se chová hezky, ale samozřejmě na něj nemá tolik času, kolik by ho chtěl. Taky mi vyčetl, že nemůže nic zařídit, když nezná můj harmonogram, ale vždyť on se ani nezeptá. Když jsem mu řekla, že jdeme na kožní, tak ani nevěděl, že to je kvůli mrňousovi-přitom jsem mu samozřejmě říkala, že musíme na KO. Myslím, že je to jedno, jestli mu něco řeknu nebo ne, protože na to, přes svoje starosti, stejně zapomene. Dneska ráno jsem měla sto chutí mu říct, ať se jde vyspat do bytu, že o tu nechci, když je takovej-opravdu jsem byla nějak na dně a bylo mi špatně. Holky, já vím, že si tu téměř pořád stěžuju, ale komu jinému se mám svěřit…? Už je toho všeho nějak moc a já to přestávám zvládat. Každý den se kvůli něčemu pohádáme…

Končím, musím volat kvůli křtinám-na ty už se moc těším a doufám, že se zase něco nepodělá :o)

Mějte se fajn, zdraví vaše věčněsistěžující Klára a spokojenej Peťulka :o

 
skotik
Zasloužilá kecalka 793 příspěvků 15.02.06 10:29

Ještě otázka-Jde vám vyhledávt na diskuz.fóru? Ať zadám cokoli,tak mi to píše, že nebylo nic nalezeno…?

 
Malta
Závislačka 4097 příspěvků 15.02.06 10:36

K tomu kojeni - sice vubec nevim, jestli to ma nejakou spojitost, ale poslednich par dnu mam velkou chut na zeleny caj, takze piju asi tak 3 hrnky denne (400 ml obsah) a prsa se mi nalivaj daleko vic nez predtim. A i kdyz je v caji kofein, Hela spinka jak andelicek.

Bara

 
Milka01
Kecalka 292 příspěvků 15.02.06 11:22

Kláro, hlavu vzhůru. Někdy je prostě líp a někdy hůř. S chlapama je to těžké a bez nich taky… Neboj, ono se to časem vystříbří, někdo hold potřebuje delší čas k tomu, aby si zvykl, že se najednou všechno točí kolem miminka. Taky časem, až bude Peťulka větší a bude s ním víc srandy a míň práce (pořád v to doufám :-)), tak i přítel se „uvolní“ a bude zase fajn :-) Tak to vidím já.

U nás to taky není vždy jen idylka, i když stěžovat si nemůžu. Včera byla Týna abnormálně uplakaná, lezla jsem tu po stropě, jak už jsem nevěděla, jak ji utišit a těšila se, až manžel přijde domů (AŽ v půl šesté, ano Claudie, byla jsem to já :-)), ale on šel zrovna s klukama na pivo a přišel až (už :-)) v devět. Byla jsem tak vyšťavená, že jsem ráno malou vůbec neslyšela plakat (a to mám štěstí, že usíná v jedenáct, ale budí se až kolem páté!). No, když už jsem konečně rozlepila oko, viděla jsem manžela, jak mi Týnu podává !přebalenou! na kojení :-) Pak se s ní chvíli pomuchloval a uložil ji do postýlky. Asi to budu vyžadovat každé ráno :-)

Co se týká kojení, tak velká gratulace, žes to tak hezky dokázala :-). Nevím, jak velký má melta vliv, ale já ji piju po „kýblech“ a mlíka mám habakuk :-) Ředím půl na půl s mlíkem a ani nebudu psát, jakou máme doma spotřebu mlíka… Počítáno na kartony :-))

M.

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama


Reklama