ZIMŇÁTKA 2005/2006 č.67 - Recepty od 6.měsíce

Rodičovství

Jak jsem slíbila, sepsala jsem receptíky pro prcky, které jsem našla na netu, v knížkách, časopisech atd. Hodně často se opakujou (ono se toho zas tak moc vymyslet nedá, že jo) a spoustu jich určitě budete znát, protože skoro všechny čteme Maminky a Betynky a viděly jsme jídelníček Hami. No, tak tady je to aspoň všechno v jednom. Návody, jak mixovat mrkev, jsem vynechala, páč je máme už „dávno za sebou, a začínám 6. měsícem.

Od ukončeného 6. měsíce ****Zeleninová polévka
***Kousek mrkve, petržele,
špalíček pórku (4 cm) nebo naťová petržel (celkem 60 g zeleniny),300 ml vody,1/2 lžičky oleje (olivového),**10-15 g bezvaječných těstovin nebo rýže*
Nastrouháme mrkev, petržel a přidáme nasekaný pórek nebopetrželku. Zalijeme vodou, přidáme kapku olivového oleje adáme vařit. Za varu přisypeme k měkké zelenině bezvaječnétěstoviny nebo rýži (možno zahustit i rýžovou kaší Hami).Připravenou polévku rozmixujeme a podáváme.

Květáková polévka s vločkami *****2 růžičky květáku (100 g)
**300 ml vody
**asi 10-15 g ovesných vloček
**1 lžička olivového oleje
*Květák uvaříme a vyjmeme. Do vývaru přidáme předemnamočené vločky a uvaříme hodně doměkka. Rozmixujemea přidáme uvařený a najemno vidličkou namačkaný květák.Vmícháme olej, nasekanou petrželku a podáváme.

Hovězí zeleninová polévka
***20 g vařeného libového hovězího masa ,
1 kousek mrkve (20 g),1 kolečko petržele a stejné množství pórku (20 g),350 ml teplé vody ,1/2 lžičky olivového oleje
Omyté, nadrobno nakrájené hovězí maso zalijeme vodou auvaříme do poloměkka. Očištěnou a omytou zeleninu přidámek masu a vaříme, až je vše měkké. Maso a část zeleniny vyjmemea necháme do masozeleninového příkrmu. Zbytek rozmixujeme,přidáme olej, zamícháme a podáváme.
Rajská polévka
***1 lžička rýžové kaše Hami ,
1 středně velké rajče (40 g), petrželka ,
1 lžička oleje,Rajče spaříme vroucí vodou, ponoříme krátce do studené vody,oloupeme a nakrájíme. Zalijeme asi 300 ml vody a uvařímedoměkka. Takto připravenou polévku zahustíme dle chuti 1-2lžícemi rýžové kaše Hami. Hotovou polévku zamícháme,přidáme trochu oleje a najemno nasekanou petrželku.

Květáková polévka
*1 větší růžička květáku (100 g),250 ml teplé vody ,1žloutek ,1 lžička oleje
*Dobře očištěný a opláchnutý květák uvaříme ve vodědoměkka. Rozmixujeme, vmícháme lžičku oleje rozmíchanouse žloutkem, převaříme a podáváme. ****
Krůtí polévka
***krůtí maso (80 g) na vývar ,
kousek mrkve, petržel,
2 kostky brambor,špalíček pórku (celkem 40 g zeleniny) ,300 ml vody
*Kousek krůtího masa uvaříme ve vodě. Ke změklému masupřidáme do vývaru zeleninu (mrkev, pórek, petržel, brambory)a opět povaříme. Uvařenou zeleninu s kouskem masa (asi 20 g)rozmixujeme a podáváme. ****
Kuře se zeleninou
***2 brambory (80-100 g),
1 mrkev (30 g) ,1 růžička květáku (50 g) ,20 g vařeného kuřecího masa (bez kůže) ,1 lžička oleje ,rýže nebo bezvaječné těstoviny (30 g)
*Maso se zeleninou uvaříme doměkka. Pak zahustíme 30 guvařené rýže (nebo rýžovou kaší Hami) a přidáme lžičku olivovéhooleje. Vše rozmixujeme a podáváme. Místo rýže lzepoužít těstoviny nebo vločky, které musí být dobře uvařené.

Bramborové pyré s drůbežím masem
***20 g vařeného drůbežího masa,
100 g brambor ,**1/4 šálku mléka (např. Hamilon 2)
*Dobře uvaříme maso a brambory. Uvařené maso nadrobnonakrájíme a společně s bramborami rozmixujeme v malémmnožství vývaru. Vzniklou směs vyšleháme s mlékem a ještěteplé podáváme.

**Vitamínový mls
**Jedno jablko a jednu mrkev najemno nastrouháme. Přidáme 4lžičky bílého nízkotučného jogurtu a zamícháme. Pro zjemněnípřidáme libovolný ovocný nápoj Hami.

Mléčný banán
**Oloupaný a pokrájený banán rozmixujeme (nebo namačkámevidličkou) s 1-2 lžícemi bílého jogurtu. ** ****Borůvkový mls
**Ovocnou přesnídávku Hami s borůvkami smícháme s 1 lžícíbílého jogurtu či měkkého tvarohu. ****
**Přesnídávka narychlo
**Ve vodě asi 5 minut povaříme oloupané středně velké jablkozbavené jadřince. K uvařenému jablku přidáme kousekbanánu, ovocný nápoj Hami (např. jablka, mrkev, pomeranč) a
vše dobře rozmixujeme. Je možné přidat i dětský piškot. ****
**Bramborové pyré se zeleninou
***100 g brambor
**1/2 šálku hovězího vývaru
**1/4 šálku mléka (např. Hamilon 2)
**1 lžíce prolisované uvařené zeleniny (mrkev, petržel, hrášek apod.)
*Očištěné, oloupané a nadrobno nakrájené brambory zalijemehovězím vývarem a uvaříme doměkka. Rozmixujeme,pro­mícháme s prolisovanou nebo najemno rozmačkanou zeleninoua vyšleháme s mlékem. Hned podáváme.
** **Svíčková omáčka pro děti
***masozeleninový příkrm Hami
**bílý nízkotučný jogurt (20 g)
**rýže či bezvaječné těstoviny jako příloha (30 g)
*Ohřejeme Hami příkrm zelenina s králičím masem a napožadovanou hustotu ho naředíme přidáním několika lžičekbílého jogurtu. Důkladně promícháme a podáváme nejlépe sči s těstovinami.

První svíčková (pro 7-8 měsíčního prcka)
*mrkev
petržel
celer
cca 3 lžíce jogurtu
těstoviny
vařené drůbeží či hovězí maso
*Zeleninu nakrájíme na kostky a povaříme do měkka. Uvaříme si i těstoviny. Vše můžeme rozmixovat a pak vmícháme jogurt ****
Kuře s pomeranči
***20 g vařeného kuřecího masa bez kůže
**1 středně velký brambor (50 g) **šťáva z 1/2 pomeranče
*Horký uvařený brambor oloupeme, rozmačkáme a vmíchámedo něj najemno nasekané nebo umleté kuřecí maso. Směszakapeme pomerančovou šťávou, dobře promícháme a teplépodáváme.
** **Kaše s dětskými piškoty
**Do talířku vložíme dětské piškoty (asi 5 ks) a zalijeme jedohladka umíchanou libovolnou mléčnou kaší, např.meruňkovou nebo banánovou. Dobře promícháme a teplépodáváme.

Mrkvová kaše
***200 g mrkve ,
50 ml mléka,1 lžička nemléčné rýžové kaše,1/2 lžičky oleje
*Očištěnou a omytou mrkev nakrájíme nadrobno, zalijeme vodoua dusíme. K částečně podušené mrkvi přisypeme lžičkunemléčné kaše a přidáme olej. Za stálého míchání vaříme ještěasi 15 minut. Potom prolisujeme nebo rozmixujeme, zředímemlékem a povaříme. Podáváme teplé.

**Domácí kaše Hami
***30 g rýže
**mléko
**přesnídávka dle chuti
*Uvaříme jeden sáček rýže. Uvařenou rýži přidáme dopřipraveného mléka Hamilon a povaříme tak, až se mírněrozvaří. Nakonec vmícháme ovocnou přesnídávku Hami.

**Banánové Hami
**Rozmixujeme jeden banán a přidáme asi 5-6 ks nadrobenýchpiškotů. Dobře promícháme a do vzniklé kaše přilijeme přiměřenémnožství ovocného nápoje Hami.

**Ovocno-mléčná pochoutka
**Nastrouháme 1/2 oloupaného středně velkého jablka. Vidličkourozmačkáme 1/2 banánu a vše promícháme se 2 lžícemibílého jogurtu.

Mrkvovo-meruňkový krém
Středně velkou mrkev dobře očistíme a najemno nastrouháme.Přidáme na malé kousky nakrájenou meruňku a vše lžičkoudobře rozetřeme. Přidáme bílý jogurt, podle potřeby mléko,např. Hamilon 2 a vše zamícháme tak, aby vznikl jemný krém.

Kašové bábovičky ****Do formiček od pudinku připravíme jakoukoliv hustší kaši Hami(meruňkovou, banánovou, malinovou apod.) a necháme ztuhnout.Vyklopíme na talířek a přelijeme ovocnou přesnídávkounebo nápojem Hami. Můžeme dozdobit čerstvým ovocem.

Jablečná kaše
***rýžová kaše,
1 středně velké jablko ,citronová šťáva ,špetka skořice
*Rýžovou kaši připravíme podle návodu. Jablko oloupeme,nakrájíme nadrobno a v malém množství vody dusímedoměkka. K rozvařenému jablku přidáme špetku skořice a párkapek citronové šťávy. Dobře promícháme. Jablečnou směspak vmícháme do připravené kaše a teplé podáváme.

**Mrkvová kaše
***rýžová kaše Hami
**mléko Hamilon 2
**1 větší mrkev (50 g)
*Do mléka Hamilon připravíme podle návodu 1 porci rýžovékaše Hami. Očištěnou a omytou mrkev nastrouháme nahrubším struhadle a v malém množství vody podusímedoměkka. Mrkev přidáme do kaše a dobře promícháme.Můžeme dochutit citronovou šťávou.

**Švestko-jablečné pyré
***1 oloupané jablko, 4 zralé švestky, 50ml vody
Jablko a švestky pokrájíme, podusíme doměkka. Rozmixujeme do hladkého pyré. * ***Rýžový nákyp
***1 oloupané jablko, 1 hruška, 1 meruňka, 2 lžíce rýže nebo nemléčné rýžové kaše, 50ml UM nebo H.A. (= hypoalergenního) mléka nebo 2 lžíce mateřského

Rýži uvaříme ve vodě, přidáme nakrájené ovoce a dusíme. Nakonec vše rozmixujeme a přidáme mléko.

Kolem 8. měsíce

**Krůtí maso s cizrnou
***cca 80g krůtího libového masa nakrájené na kostičky
1 mrkev, také nakrájíme na kostičky
1/2 hrnku zeleného hrášku ( osvědčil se mi mražený tesco nebo Delvita)
1/2 hrnku cizrny ( dá se koupit třeba v DM) - třeba den dopředu namočit do vody a vaříme zvlášť
lžička oleje ( olivový nebo slunečnicový )
*Vše povaříme a rozmixujeme.

**Těstoviny s rajčaty a kuřesím masem
***1 masité velké rajče
povařené těstoviny
80g kuřecího masa nakrájeného na kostičky
1 lžička olivového oleje
*Rajče si dáme do misky a spaříme vodou, chvilku necháme a pak půjde krásně oloupat. Nakrájíme ho na kostičky a povaříme dohromady s masem. Společně s těstovinama pak vše rozmixujeme a přidáme 1lžičku olivového oleje.

**Rizoto
**hrašek
*kukuřici
trochu celeru
trochu brokolice
rýži
kuřecí x krůté nebo králičí maso
1/2 lžičky másla
*Uvaříme si rýži. Maso nakrájejte na maličké kousky a povaříme se zeleninou do měkka.Vše smícháme a rozmixujeme či pomačkáme vidličkou záleží na velikosti kousků a přidáme máslo.

**Cuketový krém
**cuketu ( oloupeme a vydlabeme prostředek)
2 x brambor
mrkev špetka sušeného libečku
lžička olivového oleje
uvařený žloutek vajíčka
Zeleninu povaříme a rozmixujeme. Přilijeme olej zamícháme a rozmačkáme vidličkou žloutek.

**Od ukončeného 10. měsíce ** **Kaše s brokolicí
***6-7 růžiček brokolice
**mléko
**rýžová kaše
*Brokolici uvaříme ve vodě doměkka. Po uvaření brokolicivyjmeme a rozmačkáme vidličkou. Do mlékapřipravíme rýžovou kaši a smícháme s rozmačkanou­brokolicí. Podáváme teplé.

**Tvarohová kaše
***rýžová kaše*
*1 jablko
**1 lžíce tvarohu
**cukr
*Do mléka připravíme 1 porci rýžové kašea do ní vmícháme 1 lžíci tvarohu. Oloupané a omyté jablkonakrájíme na kostičky, podusíme s malým množstvím vodya mírně osladíme. Jablečné pyré vmícháme do připravenérýžové kaše a podáváme. ****
**Rýžový nákyp
***300 g rýže
**600 ml mléka
**3 středně velká jablka
**ovocná přesnídávka
*V mléce Hamilon uvaříme doměkka rýži. Můžeme připraviti rýžovou kaši Hami. Do máslem vymazané zapékací miskydáme vrstvu rýže (kaše), na ni vrstvu nastrouhaných jableknebo ovocné přesnídávky Hami, kterou jemně poprášímeskořicí a nakonec překryjeme opět vrstvou rýže. Zapečemev troubě a teplé podáváme.

**Pomazánka s ředkvičkami
***50 g taveného nízkotučného sýra
**3 lžičky másla
**několik ředkviček
*Máslo utřeme se sýrem do pěny, přidáme nastrouhanéřed­kvičky a mažeme na chléb nebo pečivo.

**Dětský ovocný pudink
***250 ml vody
**1 polévková lžíce kukuřičného škrobu
**8 odměrek Hamilonu 3 Junior
*Připravíme 250 ml vody. Trochu vody oddělíme do hrnečkua vmícháme 1 polévkovou lžíci kukuřičného škrobu a vlijemedo zbylé vroucí vody. Za stálého míchání krátce povaříme.Do mírně vychladlého pudinku vmícháme 8 odměrekHamilonu 3 junior. Nalijeme do misky a vychladíme.

**Narozeninový dort
***1 kg jablek
**citronová šťáva, cukr, skořice
**1 vanilkový pudink
**dětské piškoty
**1 bílý jogurt
*Jablka oloupeme, nakrájíme na kostky, podlijeme trochouvody a rozvaříme. Podle chuti mírně přisladíme, přidámepár kapek citronové šťávy a trochu skořice. V hrnečku rozmíchámev malém množství vody 1 vanilkový pudink,nalijeme ho k jablkům a povaříme 5 minut. Do dortovéformy, vyložené mikrotenovou fólií, střídavě pokládámevrstvu dětských piškotů a vrstvu jablečné kaše. Hotovýdort necháme vychladit v chladničce. Dort můžete dozdobitrozšlehaným tvarohem či bílým jogurtem.

**Vaječná pomazánka (po 12. měsíci)
***1 vejce
**10 g másla
**pažitka
Vejce uvaříme natvrdo, žloutky utřeme s máslem, přidámejemně nasekané bílky a pažitku.(*Bílek nepodáváme do 1 roku!)

Sýrovo-zeleninová pomazánka
***1 nízkotučný sýr (50 g)
**3 lžíce masozeleninového příkrmu Hami (zelenina
s vep­řovou kýtou)
*Sýr utřeme se 3 lžícemi masozeleninového příkrmu, mažemena chléb a podáváme.

**Tvarohovo-mrkvová pomazánka
***50 g měkkého nízkotučného tvarohu
**2 lžíce mléka (Hamilon)
**1 špalíček mrkve (asi 3 cm)
**citronová šťáva
**cukr
*Tvaroh ušleháme s mlékem dohladka. Očištěnou, dobře omytoumrkev najemno nastrouháme, promícháme s trochoucukru a citronovou šťávou a dobře promícháme. Mažeme nachléb.

**Hovězí maso s rajčatovou omáčkou
***40 g vařeného hovězího masa
**1/8 l masového vývaru
**10 g másla
**10 g mouky
**2 větší rajčata
*Připravíme světlou jíšku, přidáme vývar, nakrájená rajčataa povaříme 20 minut. Prolisujeme přes sítko, podle chutipřisladíme nebo velmi mírně osolíme. Vložíme umleté či nakrájenéhovězí maso a podáváme s těstovinami či rýží.

Milánské špagety Hami
***50 g špaget
**10 g másla
**příkrm Hami zelenina s vepřovou kýtou nebo zelenina
s krůtím masem a rajčaty. *Špagety uvaříme ve větším množství vody, pokrájímenadrobno a zalijeme ve vodní lázni ohřátým masozeleninovým­příkrmem Hami. Můžeme posypat nastrouhanýmníz­kotučným sýrem. ****
**Pečené kuře s ovocem
***150 g kuřete
**50 g másla **čerstvé či kompotované ovoce
*Opláchnuté kuře mírně osolíme a upečeme na másle. Upečenékuře obložíme plátky pomeranče, broskví, banánu, jablkaapod. Do vypečené šťávy můžeme přidat trochu citronovéšťávy. Podáváme s bramborem nebo bramborovou kaší.

**Vepřové maso s hráškem
***40 g libového vepřového masa
**1 lžíce oleje
**50 g sterilovaného hrášku
**mletá sladká paprika
*Vepřové maso nakrájíme na drobné kostičky a opečemena rozehřátém oleji. Přidáme papriku, podlijeme vodoua dusíme doměkka. Pak přidáme okapaný sterilovaný hrášek,
prohřejeme a podáváme s brambory či rýží. ****
**Brokolice se strouhankou
**Brokolici uvaříme doměkka a rozmačkáme vidličkou. Jednulžíci strouhanky opražíme se lžící instantní kukuřičné kaše.Brokolici dáme na talíř, posypeme strouhankou a podávámes bramborem nebo bramborovou kaší.

Masová polévka
***80-100 g libového masa na vývar (drůbeží, hovězí)
5 g cibule (1 plátek) špalíček mrkve asi 4 cm dlouhý
**1 kostka kedlubny o hraně asi 2 cm
**1 špalíček petržele asi 2 cm dlouhý
Maso omyjeme, nakrájíme na malé kousky a zalijeme 300 mlstudené vody. Přivedeme k varu a vaříme, až je maso téměřměkké. Pak přidáme očištěnou, nadrobno nakrájenou zeleninua povaříme tak dlouho, až zelenina změkne. Maso (20 g)vyjmeme, nakrájíme a vložíme zpět do polévky a podáváme.Polévku můžeme zahustit různou zavářkou, např. nudlemi,rýží (nebo rýžovou kaší Hami), vločkami apod. ****
**Hrachová polévka
***20 g syrového hrachu
**1 plátek cibule
**20 g masa
**1 špalíček mrkve (4 cm)
Hrách namočíme na několik hodin a ve stejné vodě potomuvaříme doměkka. Maso nakrájené na menší kousky dámevařit s cibulí do 200 ml studené vody. Před koncem varupřidáme nakrájenou mrkev a vaříme doměkka. Hrách, masoa zeleninu rozmixujeme nebo důkladně prolisujeme a pokudje třeba, rozředíme vodou na 200 ml polévky. Dozdobímenasekanou cibulkou a podáváme.
** **Květáková polévka
***1 větší růžička květáku,1 šálek masového vývaru (200 ml),2 lžičky oleje ,2 lžičky polohrubé mouky1/4 šálku mléka

Moukunasucho opražíme, přidáme olej a zalijeme masovým vývarem.Promícháme, přidáme na drobné kousky nakrájenýkvěták a povaříme. Když je květák měkký, přidáme mléko.Dozdobit můžeme petrželkou.
** **Bramborová polévka
***100 g brambor
**50 ml mléka
**50 g zeleniny
**1 lžička másla, petrželka
*Oloupané, na kostky nakrájené brambory vložíme do vroucívody a uvaříme doměkka. Prolisujeme je, zalijeme mlékema rozmícháme na hladkou kaši. Zředíme ji vývarem z brambora vývarem ze zeleniny, přidáme zvlášť uvařenou zeleninunakrájenou na drobné kostičky. Do hotové polévky přidámelžičku másla a nasekanou petrželku.
** **Kuřecí polévka
***1/4 kuřete na vývar
**100 g zeleniny
**1 zarovnaná lžíce nemléčné Hami kaše rýžové
**petrželka *Čistě omytou a na menší kousky naporcovanou čtvrtkukuřete uvaříme asi v 1/2 l vody. Pak přidáme očištěnou, nadrobnonakrájenou zeleninu a povaříme asi 5 minut. Vývarscedíme, zavaříme do něj kaši a opět asi 10 minut vaříme.Do polévky vložíme uvařenou zeleninu, nadrobno nakrájenékuřecí maso (asi 20 g) a nasekanou petrželku. ** ** **Mléčná krémová polévka z mrkve
***100 g mrkve
**10 g rýže či rýžové kaše
**1 lžička másla
**200 ml mléka

Očištěnou a omytou mrkev pokrájíme na tenké plátky, zalijeme50 ml vody a dusíme na másle 10 minut. Přidámerýži, zalijeme „do roviny” vodou a na velmi mírném ohnipod pokličkou vaříme doměkka. Pak prolisujeme sítema rozředíme mlékem.

Pár receptíků bez uvedení věku - ovšem uvedených v článku o receptech pro kojence
( některé tyhle „kousky" mě trochu udivily)

**Zeleninová polévka se špenátem
***Hrnek vody, několik lístků špenátu, případně mladých kopřiv, bramboru, kousky zeleniny (mrkev, petržel, červená řepa) 3 kapky oleje, polévkovou lžíci ovesných vloček jemných*
Očištěnou a omytou zeleninu a bramboru nakrájíme na kostičky a uvaříme do měkka. Do vroucí polévky přidáme nadrobno nakrájený očištěný špenát a hned odstavíme, přikápneme olej, přisypeme lžíci jemných ovesných vloček a rozmixujeme. Na zahuštění lze použít i jiné předem uvařené obilniny (tak předpokládám, že ty vločky měly být taky uvařený)

Pokračování

Hodnotilo 2 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek
 
Katarina
Zasloužilá kecalka 634 příspěvků 07.08.06 14:19

Jsem 1.
Katka

 
Majki
Kecalka 240 příspěvků 07.08.06 14:21

Jsem 2!
Kym som si precitala recepty tak ma Katka predbehla :-))
SUPER denicek, len si niesom ista odkedy sa moze podavat deckam jogurt.

 
007
Kecalka 111 příspěvků 07.08.06 14:21

Jsem 2.
Jdu číst:-)
Klára

 
emimino  07.08.06 14:22

Omlouváme se za ustřižený konec.
Až nám ho autorka dodá, tak jej tam vložíme šárka

 
007
Kecalka 111 příspěvků 07.08.06 14:22

Tak jsem 3. :-(

 
missak
Kecalka 294 příspěvků 07.08.06 14:54

čtvrtá!

 
skotik
Zasloužilá kecalka 793 příspěvků 07.08.06 15:08

Recepty jsou super :o)
Poslední dobou se mi zdá, že má Peťka dost jednotvárný jídelníček /jemu je to asi ale jedno/
Zkoušeli jsme dát skleničku, kde bylo i rajče a to bylo poprvé, co mi začal něco odmítat. Možná to bylo ale i tím, že to bylo docela agresivní po té mrkvi, na kterou byl doteď zvyklý. Takže budeme zkoušet po troškách…
Ve středu se chystáme na osmiměsíční kontrolu - tatínek si myslel, že je Peťkovi už devět :o) Jo jo, to to letí!!!!!!!
Cifko - přidávám se ke gratulantům…možná kdybych nešla na císaře, tak bych všemu dala volný průběh, ale takhle si to hodně hlídáme…
Jinak jsme už vyzkoušeli pekárnu a je to teda super - chlebíček eňoňůňo
A přejeme všechno nej Simonce od Majki :o)
Klára a Peťulka /8m+2d/

 
missak
Kecalka 294 příspěvků 07.08.06 15:12

Ahojky
tak ty recepty jsou super, budu je číst postupně. Budou se mi určitě hodit.
Dneska mi u příkrmů málem ruply nervy. Brokolice s bramborem nám docela šla, ale dneska si ji po pár lžičkách Béra rozpatlala po celým obličeji a následně se rozbrečela. Já se s tím vařila, míchala, aby to měla čerstvý, včera jsme snědly aspoň  lžiček, dneska asi 6 a neodhadnu,kolik z toho spolkla. Takže jíme míň  a míň. Pořád si opakuju, chce to trpělivost, nic nejde rychle, nic neuspěcháš, ale já jsem ji musela brečící položit do postýlky a nadechnout se. Je to šílený, myslela jsem si, že jako matka bych měla mít víc trpělivosti.
Ach jo, potřebovala jsem se jenom trochu vypsat. Berča je celej den ještě ke všemu nějaká ubrečená, nevim, na zoubky to nevypadá, nevim, co s ní a já nic ještě neudělala, jdu aspoňumejt nádobí, za chvíli vyrážíme ven.
Zatím papa
Míša+Berča zítra 7m 

 
Katarina
Zasloužilá kecalka 634 příspěvků 07.08.06 15:55

Missak-není to s těmi příkrmy jednoduché. Musíme vydržet. Helča toho dneska taky moc nesnědla. Udělala jsem jí cuketu s rajčetem-to víceméně jen ochutnala a ovocnou přesnídávku nesnědla celou ani na 2×. Jindy sní to samé množství najednou.
Deníček jsem ještě celý nedočetla. Budu to louskat nějak postupně. Jen u mě je problém, že nejsem moc na nějaké odvažování. Vždycky to dám tak nějak od oka.
 Katka

 
Yenefer
Kecalka 177 příspěvků 07.08.06 16:18

Ahoj holky, 
deníček je skvělý!!! Uložila jsem si ho do mého obrovského souboru s názvem PříkrmyJ 

My jsme zatím pořád jen na ovoci. Zeleninku máme začít až od sedmi měsíců, to jsem zvědavá, jestli to bude Neli baštit. A máme dávat mraženou (od Bonduelle), že prý tam (podle naší dr.) nejsou dusičnany - tedy pokud nemáme vlastní zeleninu. 

Dneska byla Neli v poradně, hlásíme míry 6750g a 66,5 cm v 6M + 3t. Je docela hubená a moc nepřibírá, ale podle dr. je to tím, že se pořád hejbe a ani moc přibírat nebude, je děsný šídlo. 

Jinak tady strašně lilo a my v tom dešti běhaly po doktorech - žůžo. Zítra ráno letíme na pár dní do Čech, takže musím balit (ještě jsem nezačla). Přes víkend jsme byli v Tatrách a bylo to docela pěkný - ani jsme nezmokli. 

Reagovat na komentáře nestíhám. Jen si neodpustím pogratulovat CIFCE a vyjádřit jí znovu obrovský obdiv!!!     

Mějte se moc krásně! 
Jana a Nelis (28t)  

 
lokynka
Kelišová 5132 příspěvků 1 inzerát 07.08.06 16:48

Ahoj holčinky,  

děníček jsem ještě nečetla, ale receptíky se vždycky hodí.
Vlezla na mě nějaká choroba a chuďátko moje Julinka má chycené průdušky, tak dneska vyfasovala antibiotika.
Noc příšerná chrchlala a měla zase hodinu a půl pauzu v noci, mě mizerně, taťkovi to bylo jedno, no jsem hotová.
Snad bud brzy lépe.  

Peťula a Julinka

 
JanickaB
Zasloužilá kecalka 978 příspěvků 07.08.06 16:57

Moni fajn deníček, docela si říkám, jestli to moc nedramatizuju, moc neexperimentuju, tady toho od 6.měsíce je tolik, co jsem si myslela, že se nesmí…dřív se to asi taky neřešilo, třeba mě nadchly ty vločky, jenže ty taky nepůjdou asi úplně na hladko, což nevím, jak mi zbaští, pohanka teda smrdí mě, takže u nás se asi vařit nebude :-)  

MÍŠO-klííííd :-) my dneska měli jak u chudých :-) rýži s rajčátkem (no my, Klárka) a rýže obecně není oblíbená, takže jsme zůstali na 6-8 lžičkách, přičemž po šesti si sundala bryndák /máma takový ten plastový okap/ a asi mi chtěla dát najevo, že víc ani omylem…  

Ale byla tu teď kámoška s klučinou 1,5 roku a ti jsou zase 5 měsíců, možná víc, jen na jogurtech, sušenkách a piškotech, prostě jí nic jinýho nejí a nic s tím neudělá, Dr. jí řekla, že je to období, které přejde, zkouší zeleninkou jako od začátku a dostane do něj 3-4 lžičky a to nepomáhá ani když to zkoušela osladit či osolit, efekt žádný…takže všude je něco!!!! A to předtím jedl jak nezavřenej.
ještě jsem něco chtěla, ale co…
YENEFER. šťastný a pohodový let a hlavně s kočárkem!!  

Jdu hledat ubytování někde u Krumlova, zatím páček
Janička+Klárka za pár 8

 
JanickaB
Zasloužilá kecalka 978 příspěvků 07.08.06 17:04

Kubíček (Yasmin) ------ 8m:9140g/74cm
Matýsek (Monha) -------9m-1t:9450g/75cm  

Anetka (Klára007--------8m:6870g/66,5cm  

Janeček (Bludička-------4m: 6140g/60cm+
Míša (Barule) ----------7,5m:7920g/70cm
Helenka(Katarina) ------8m:8400g/67cm  

Míša (Monique) ---------6m: 7500g/66cm  

Kačenka (KataS)--- ---- 8m:8450g/70cm
Tadeášek (Martina) -----7,5m:8440g/68cm
Péťa (Skotík) ------------6m:8000g/69cm
Simonka (Majki) --------4m: 6060g/62cm  

Karolínka (Mami)------- 7m: 8200g/71cm
Helenka (Malta) ------- 6m:7700g
Klárka (Janička) ------- 6m: 8450g  

Davídek (Alfie)--------- 5m: 7100g
Vojtík (Verča)-----------5m: 7450g  

Filípek (Market2)------- 6m: 7660g/70cm  

Eliška (Nonu)----------- 7m:6900g/72cm
Denisek (HanaP) ------ 6m:8550g/65cm
Monička (Ally) --------- 7m:9500g/71cm
Adámek (Necka) -------6m:7500g/67cm  

Rozárka (Pajda)---------6m:7400g/62cm  

Vašík (Rybka)----------- 6m:6770g/67cm  

Kristýnka(Milka)-------- 6m:7710g/65,5cm
Julinka (Lokynka) ----- 6m:8540g/67,5cm  

Bořík (Cifka)------------ 6m:7500g/65cm  

Stellinka (Nicol) ------- 7m:7480g/71cm
Ondra (Danča) -------- 4m:7400g/59cm  

Jiříček(Berča) --------- 5m: 8450g
Nellinka (Pepi) -------- 6m: 8200g/65cm  

Karolínka (Dejna)------4m: 6020g/58cm  

Anetka (Paulinka)------ 6m: 6200g/68cm  

Gabriel(Pafka)-----------6m: 9570g/70cm  

Berenika (Missak) -----6m:6610g
Ondřej (Mašinka) ----- 6m:8350g  

Janinka (Suzetka-------6m:8000g/70cm  

Tobiášek (Gaabina)---- 5m: 5900g
Matyáš (Claudie) ------ 6m:8000g/69cm  

Agátka (Agátha)--------3m: 6010g
Alešek (Werty) ------ –2,5m: 5550g/60cm  

Nelinka (Yenefer)------- 6m+3t:6750g/66,5cm
František (LenkaD) ---- 6m:9150g/69cm  

František (Baruse77)-----4m:6010g/62cm
Eliška (DanielaC)-------- 6m:7920g/67cm  

 
 
Yenefer
Kecalka 177 příspěvků 07.08.06 17:06

Lokynko, brzy se s Julinkou uzdravte!!!
Janičko, díky!

A ještě poznámka ke kočárku v letadleJ 
Já tedy nakonec vzhledem k počasí a pod. beru zítra trojkolku Jané a doufám, že to přežije. 
Manžel dneska letěl na trase Košice-Blava a špehoval mamču s kočárkem, aby mi mohl poreferovat. Kočárek měla prý stejný jako my a do letadla ho vzali bez problémů. Dokonce s nimi šla jedna letuška až k letadlu a držela nad nimi deštník, aby nezmokli. Pak maminka dala dítě podržet letušce, aby mohla složit kočár - z této situace jsem měla největší obavy - takže to snad bude v pohodě. Pak steward naložil (prý vcelku opatrně) kočárek do letadla a maminka šla do letadla s mimčem na ruce… 

J. (fakt už musím balit)       

 
Monha
Zasloužilá kecalka 841 příspěvků 07.08.06 18:07

Ahoj holky!
Tak receptíků bylo tolik, že se toani všechno nevešlo, ale už je na světě i pokračování :-)
Jinak u nás dnes proběhl první pořádnej pád ze stoje. Do dneška jsem Mata zatím vždycky včas zachytila. Dnes to bylo tak rychle, že jsem neměla šanci, a samo že to vzal ještě hlavou o stolek :-( No, teď sedí v židličce a cpe do sebe kukuřičný křupky a to mu spravilo náladu.
Katko - já Matovi jídlo taky dělám od oka. Vážit by mě to ani nenapadlo. Ale do receptů autoři váhy napsat musej - nebo by mohli napsat, že všech ingrediencí má být „přiměřeně“ :-)
Jani - já už se právě snažím Matovi to jídlo nějak ozvláštňovat, aby nebaštil pořád to stejný. Ovšem totálně mě dostala sestřenka, která zaváděla všechny potraviny striktně podle tabulek, kdy se co smí, dokonce se divila, že dávám Matovi těstoviny (ale ty už stopro může), ale pak z ní vylezlo, že Kubovi dala kolem Vánoc normální dospěláckou rajskou s knedlíkem (a to mu bylo, jako teď Matovi)!!!
Tak já pádím, Mat se ozývá - asi došly křupky :-)
Monika a Mat 9m3d

 
MartinaK
Zasloužilá kecalka 980 příspěvků 07.08.06 18:25

Tak to byl druhý deníček s pokračováním.M ****
Re: ZIMŇÁTKA 2005/2006 č.67 - Recepty - Pokračování (Hodnocení:0)
Od: MartinaK (MartinaK) - Pondělí, 07. 08­. 2006 - 18:20:38
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)

Ahoj holky.  

Před chvilkou jsem si přečetla deníček i komentáře pod ním a teď když jsem to zaktualizovala tak se mi načetl jen deníček a komentáře jsou včudu.Je to volaké čudné.  

Klári 007- posílala jsem ti o víkendu zpravu u SZ tak se prosím mrkni.  

Deníček - opravdu se povedl.Hned jak jsem ho četla tak jsem dostala chuť na první svíčkovou.Zítra budeme zkoušet kuřecí na rajčatech s těstovinama.Dám vědět jak chutnalo.  

Yenefer - přeji pohodový let a super dovolenou.  

Lokynko - ať se Julinka brzy uzdraví a kluci moc nezlobí.
Galérka - Katko tak jsem koukala jak jsi nám zahltila galérku.Helenka je opravdu šikula.Taky budu must vyfotit Tadeáška jak stojí.Na nočníku už taky máme a je na něj pěkný mišelínek.
Nočník - dneska opět kakal do nočníku.Do plenky udělal bobky naposledy včera ráno a od té doby jen do nočníku.Jsem zvědavá jestli to ještě zdokonalí anebo zase začne tlačit do plenky.
Jdu chovat Dendulku tak zatím pa.  

Martina a Tadeášek 8m5d

 
Paulinka
Kecalka 384 příspěvků 07.08.06 18:52

Ahojík,
tak dnešek byl po dlouhé době suprový a i přes dosti ošklivé počasí měla Anetka dobrou náladu:-) Dokázala si hrát skoro celý den sama a vůbec nebulíkovala! Akorát spinkala za celý den slabou hodinku a to vstává v šest ráno. Ale teď už spinká a snad to bude jako vždy až do rána! Už dva dny jsme nevystrčily nos z domu:-( Pořád jsem lítala na balkón kdy už teda přestane pršet a budeme se moc jít vyvětrat a ono bohužel nic:-( Tak snad už zítra!
Monho -deníček suproví!!!! Myslím,že nemusím ani nic doplňovat,protože těch receptů je požehnaně a nic nového by to nebylo:-) Hned jsem si ho vytiskla a konečně mám vše pohromadě! Jaké kupuješ lupínky pro Mata??? ** Lokynko -Tak ať se z toho holky brzo vylížete!!! A na tatínka se nebojte pořádně zakašlat,aby věděl jak vám taky je! ( ne že bych chtěla aby to také dostal,ale mohl by o vás alespoň teď víc pečovat! ) ** Yenifer -šťastný let!!! Nějak jsem nepostřehla kam letíte:-/
Dnes jsem Anetce poprvé dala ty sušenky a moc ji chutnaly. Když už ji ožužlala a zbyl ji kousek v ruce a já ji ho vzala,tak na mě začala pěkně nadávat:-) Pak jsem ji jednu máčela do čajíčku a to bylo taky dobrý.
Musím končit a jít uklízet,zítra má přijít návštěva,tak aby to tu alespoň trochu vypadalo.
Paaaa Paulinka + Anetka
PS: vůbec nestíhám gratulovat k měsíčninám a narozeninám a svátkům,tak se nezlobte,ale máme vás rády:-))    

 
market2
Zasloužilá kecalka 640 příspěvků 07.08.06 19:36

Ahojky,
Moni -deníček naprosto báječný, pročetla jsem recepty bez mrknutí oka a hned kopírovala - moc díky, neboť já taktéž nepatřím k experimentátorkám a tak jsme stále na mrkvi, brokolici, cuketě, červ. řepě + kuřecí maso + brambory nebo rýže. Víc nic chudák nedostal, občas teda když dostane skleničku, tak je tam něco navíc, ale moc mu to nešmakuje, tak nevím, jak se bude tvářit až mu přidám něco podle receptíků.
Báro/malta -taky tě zdravíme do Českého ráje, užívej dovču.
Všem nemocným přejeme brzké uzdravení!
Krásnou dovču Yenefer!
Jinak Fíla byl dneska taky ňákej ukňouranej, ale čilej a aktivní - by mě zajímalo, kde berou ti prckové tolik energie? Usnul ještě před večerníčkem naprosto v tichosti během 4min, tak jsem zvědavá na noc.
Víc si nepamatuju, tak končím, mějte se krásně,
market a filípek

 
market2
Zasloužilá kecalka 640 příspěvků 07.08.06 19:47

Ještě jsem si vzpomněla:
sušenky -tak jste mě navnadily (jak jinak, že) a zkusili jsme ochutnat sušenky od Sunarky (Fíla je dostal snad už ve 4m) a měly úspěch - po ožužlání byl schopnej slupnout i větší kousky a odpolko jsem mu ji namáčela do jablka (frutapury), tak aspoň nějaký zpestření a zabavení, když budeme jíst my - jak vidí jídlo, může se zbláznit!
nočník - Filípek dostal nočník k svátku (v 5m) od tchýně a tak po přečtení, jak vaše dítka úspěšně „konají činy“, jsme to taky zkusili a výsledkem byl prudký vstyk z nočníku a výhružný pohled, co blázníme!!! Nevím, jestli to třeba nebudou tou růžovou (nechápu, proč tchýně zvolila tuto barvu, ale už se tím nemíním zaobírat). Jinak jako hračka nočník uspěl, ale nesmíme ho na něj posazovat - asi budem dávat plíny i do školy (někdo bude kojit, že Nicol a spol, někdo bude kupovat plíny).
Tak ahojky,
 market

 
Katarina
Zasloužilá kecalka 634 příspěvků 07.08.06 20:20

Market, u Helči byly taky první dva pokusy o posazení na nočník neúspěšné. Vzpínala se tak, že jsem ji dala okamžitě pryč. Ale teď už ji nijak nenutím a hačá pěkně. A myslím, že jí ta poloha na nočníku svědčí. I když nic neudělá, tak se vždycky pěkně vyprdíkuje.
 Katka

 
Monha
Zasloužilá kecalka 841 příspěvků 07.08.06 20:20

Paulinko - dávám Matovi kukuřičné křupky bez soli a přícchuti. Na obalu mají tyhle stránky www.darvit.cz Prodávají se v prodejnách zdravé výživy. Když jsem koupila prvně malej sáček, tak to ještě moc neocenil, ale teď si dal na chalupě u sestřenky a šmakovalo mu to tak, že jsem dnes domů koupila rovnou velký balení. Jsou docela dlouhý a Mat je krásně baští sám - pěkně „ukusuje“.
 M.

 
Berca
Zasloužilá kecalka 922 příspěvků 07.08.06 20:21

Ahoj holky,
Monho super deníček, díky! Už mi taky dochází inspirace. Já vařím tak půl na půl se skleničkama, někdy to i míchám. Jiříček má moc rád bramborovou kaši (samozřejmě s kojo mlíčkem) a do toho zeleninu s král. masem od Hippu. Také mi dobře baští rýžovou kaši s cuketou (tu uvařím, rozmixuju  a pak přidám na zahzštění pár lžiček Hami nemléčné kaše). Má rád i brambory s čímkoliv-většinou mrkev, cuketa, brokolice a další oblíbené jídli je kukuřice s mrkví. Občas přidávám i jáhly. Z ovoce sní vše co mu předložím:-).
Jiříček nečekaně usnul v půl 8 (jinak teď poslední dobou usíná až kolem 10), taťka vytírá:-) (asi po 5 za celou dobu co jsme spolu) a já jdu taky něco poklidit.
Aktuální míry v 6. měsíci-8900g a 72 cm
Pa Berča a Jiříček 7 měsíců a týden

 
Monha
Zasloužilá kecalka 841 příspěvků 07.08.06 20:24

Market - my nočník ani nemáme. Asi pořídíme a zkusíme, ale když se to Matovi nebude líbit, tak to nebudu dramatizovat. V té chytré knížce, co jsem ji tady nedávno zmiňovala, je fakt dobrá část věnovaná učení na nočník a díky ní jsem v tomhle zatím v klidu.
 M.

 
market2
Zasloužilá kecalka 640 příspěvků 07.08.06 20:29

Jé, holky (Katko, Moní), díky - já to taky nehrotím a nutit ho zatím nebudu a když jsme viděli, jak na to reagoval, tak jsme nočňajz zase uklidili, aby z toho neměl trauma, zatím je čas, že. Ale i tak musím pochválit všechny ostatní mimča - jsou to šikulky!
 m.

 
Katarina
Zasloužilá kecalka 634 příspěvků 07.08.06 20:39

Křupky-tak po těch se Helča taky může utlouct. Mám pohankové, kukuřičné a rýžové. Všechny slaví úspěch.
Před spaním jsem dala Helču na nočník a zatlačila takovým způsobem, že přesto, že nemá pindíka, čůrala ven. Chytala jsem to rukou.  

Dobrou noc
Katka a Helča

 
Petulina
Stálice 57 příspěvků 07.08.06 21:16

Ahoj holky,
jsem tu dnes poprvé a recepty mě zaujaly jako první. Leonka má 6 měsíců a 1 týden, takže začínáme s příkrmy a už se těším, jak zítra začneme s vařením.
Monho super, díky moc za ně.

 
Monha
Zasloužilá kecalka 841 příspěvků 07.08.06 21:23

Ahoj Petulino,

vítej na emiminu. Chceš se přidat do našeho deníčku??? Každá nová mamina je vítaná.

Monika

 
Petulina
Stálice 57 příspěvků 07.08.06 21:32

děkuji za přivítání, budu ráda, když tu zapadnu.Ale prosím o radu, co mám udělat, zatím se tu teprve rozkoukávám.
Petulina s kojící Leonkou v náručí. Ten můj prcek ne a ne spát

 
Monha
Zasloužilá kecalka 841 příspěvků 07.08.06 21:44

Vůbec nic udělat nemusíš :-) Jestli chceš, napiš nám něco o sobě a Leonce - odkud jste, kdy se Leonka narodila, jak byla veliká, jak je veliká teď … no prostě, co budeš chtít.
Jednou za čas někdo napšíe deníček (nemáme nijak určený kdo a kdy, prostě když někdo má nějaký téma, co by mohlo ostatní zajímat) a pod ním drbeme.
Když budeš chtít juknout, tak ve fotogalerii máme v levém sloupečku naše album Zimňátka (název jako deníček). Tam můžeš taky vkládat fotky.
Součástí deníčku bývá taky seznam maminek a miminek, na který tady narazíš. Já jsem ho ale nepřidala, protože už takhle byl deníček tak dlouhej, že ho museli rozdělit na dvě části. Seznam vede JaničkaB a určitě ho brzy vloží jako komentář. Taky eviduje současné míry a váhy miminek (ty už jsou někde vložený).
Tak ještě jednou vítej a ať se ti u nás líbí :-)

Monika

 
JanickaB
Zasloužilá kecalka 978 příspěvků 07.08.06 22:02

Petulino vítej :-)
Moni-bravurní popis :-) já bych vložila, ale ono je to nějaký divný, je to v náhledu rozházený, tak čekám jestli nebude líp :-)  

Právě mě ségra vyčerpala u Scrable a můj VM se skoro zavařil :-)  

J+K

 
Petulina
Stálice 57 příspěvků 07.08.06 22:02

Moni,
díky moc za info. A to mám pak napsat sem ty údaje o nás nebo někomu poslat? To víš, jsem tu prvně, tak se musím zeptat co a jak.
 P.

 
Monha
Zasloužilá kecalka 841 příspěvků 07.08.06 22:07

Píšeme to sem. Janička to pak přidá do seznamu.
 M.

 
Petulina
Stálice 57 příspěvků 07.08.06 22:16

Dobře, tak něco pisnu,
Já jsem Petra 26 let, bydlím v okrese Olomouc, miminko je Leonka, narodila se 31.1.2006 v 10­.15 hodin v Přerově, váha 3700g, míra 50 cm.
Dnes jsme byly na 6-timěsíční prohlídce a máme 8480 g a měříme 70 cm. Fotku nějakou přihodíme později.
Pro dnešek je to holky všechno, jdeme spinkat, tak dobrou noc všem maminkám a miminkám.
Ještě jednou díky, že můžeme být s Vámi.
P + L.

 
market2
Zasloužilá kecalka 640 příspěvků 08.08.06 08:29

Ahojky všem,
předně vítáme Petulinu s Leonkou mezi zimňátky a musíme pogratulovat ke krásným mírám jak při narození, tak nyní a těšíme se na fotečky!
Včera jsem Vám zapomněla písnout o pití z hrnečku - bohužel s čajem úspěch nemám, ale při obědě mi Filda vypil zeleninu! Podotýkám, že byla dost na husto, ale jemu to bylo jedno. Bylo to naprosto všude, byl jak čuně, normálně se o ten hrnek se mnou pral, nakonec jsem se musela smát, jak to sosal a mlaskal u toho.
A dneska v noci byl jak z divokých vajec - usnul před 19h, kojili jsme před půlnocí a pak se vzbudil ve 3, nakojili jsme, on si v postýlce lehnul, já šla na WC a když se vracela a bylo ticho, tak se radovala, že už chrní - najednou koukám, jak si to štráduje kolem postýlky a začal hodinový maraton pokládání a vstávání a přemlouvání, aby spinkal - myslela jsem, že mě šlehne a nejhorší byl ten jeho vítězoslavnej úsměv, když já lehle a on si stoupl, hrůza, jsme od 6 vzhůru a nějak nevypadá na spaní - zato já jo.
Tak jdu zase přemlouvat, tak zatím ahojík,
market a filípek zanedlouho 8m

 
Berca
Zasloužilá kecalka 922 příspěvků 08.08.06 08:47

Ahoj holky,
vítáme novou maminku s Leonkou:-) (hezké jméno). My měli dnes podobnou noc jako Market 2. Jiříček po 7 vysosnul 150 ml kaše a nečekaně usnul, ale to jsme se radovali předčasně. Do 12 byl ještě 2× vzhůru a od půlnoci snad každých 20 minut. Vrcholem bylo, že ve 2 se probral úplně a do 4 neusnul! Vstávali jsme po 7. Nevím, co to teď máme za období, už asi týden se v noci takhle budí…už jsem z toho ko, manžel taky-ten chudák ještě každý den vstává v půl 5, takže vyspalý není vůbec. Já už to kolem 4 obrečela, nevěděla jsem, co mám udělat, aby Jiříček usnul. Většinou pomůže prso, ale teď se vždy jen „občerstvil“ a blbnul dál. Když jsem ho šoupla do postýlky, tak zase děsně řval. To byla teda noc!
Jdeme papat a pak se projít ven. Moc všechny zdravíme.
Berča a Jiříček

 
Necka
Kecalka 189 příspěvků 08.08.06 09:18

Ahoj holky,  

hlásíme se po odmlce, několikrát jsem zkoušela psát, ale nějak to blblo. Tak nevím, jestli se to náhodou nezařadilo někam jinam, tak kdybych se opakovala, tak se omlouvám.  

Adámek už má 2 zuby!!! Vymodlený, už jsem si myslela, že mě asi vodvezou. Je taky pěknej mamák. Dneska jsem uklízela a tak to musel chvíli přežít v postýlce, stál tam a volal „mama, mama“ dokud jsem ho nevzala. Srdíčko moje.  Taky nám včera dorazily golfky, obstáli i při
zkoušce v dešti a zatím jsem spokojená a Áďa asi taky, měl z nich i přes pláštěnku hezký výhled.
Tady prší už asi 4 dny v kuse, teče nám střechou do bytu, kolem baráku se valí po silnici voda, no jo, holt Jizerky. Už fakt potřebuju vypadnout na čerstvý vzduch, jde mi to na nervy.  

Příkrmy - mám dobrý tip na baštu - těstoviny se sýrem cottage (ještě méně tuku než jogurt), doporučila mi to dr., když se tam přidá třeba slanina, tak je to dobrá večeře i pro dospěláky, fakt
výborný. Třeba by tam šlo i to rajče.  Adámek teď při tom trápení se zubama jedl méně, vztekal se u toho, tak jsme se zase trošku rozkojili. Jinak baštíme mrkev, petržel, brokolici, hrášek, květák, kukuřici, fazolky, porek a to většinou jen s rýží, bramborama, pohankou nebo vločkama a troškou olivového oleje, Maso chci dávat do 10 měsíce jen občas. Dopoledne většinou svačíme jogurt, nebo ovoce (jablka s něčím) a večer Sunar s rýžovou kaší. Tak za týden chci zkusit přidat i těstoviny.
Adámek se naučil solidně somrovat, když jíme.........­....takže už měl lososa, chleba se sýrem a s paštikou...­.............já vím hrůza!!!.....­.............­..ale vysvětlete to tatínkovi.    

Adámek mi tu demontuje PC, musím končit.
Gratulujeme všem k měsíčninám, přejeme hezké dovolené, Zimňátka jsou ty nejšikovnější
a nejkrásnější miminka pod Sluncem!!!  

Hezký den snad bez deště  

Martina a Adámek , 7,5 měs.

 
pepi
Zasloužilá kecalka 555 příspěvků 08.08.06 10:12

Ahoj holky!
tak teď nevím, do kterého  deníčku psát :-), no, snad se trefím :).
Monho - deníček je super, určitě ho využijeme, některé recepty se zdají dobré, uvidíme, co na to Neli.
Teď mám zase nějaké jiné e- mimino, i komentáře se píšou jinak.Jo, a jak tu někdo psal , že mu chodí komentáře na email, tak mně tam chodí taky.Tak nevím, třeba se ty změny nějak ustálí a já si hlavně zvyknu :-).
u nás v kuse leje už 5. den.Mám z toho pomalu depku, protože se pořádně nedá jít ven.Včera jsme vystihli chvíli, kdy nepršelo a vyrazili jsme do města, koupit nějaké dětské časopisy pro Davídka, docela se nudí a jenom aby koukal na TV, to mu zase nechci dovolit.Taky jsem Neli koupila punčocháčky, protože ze všech vyrostla.Teď ji je na doma dávám, jak venku leje, máme doma tak 21 - 22 °C, ponožky si Neli hned strhne dolů.,ale punčošky jsou fajn :-).Zpátky už samozřejmě lilo jako z konve, Davídek měl sice pláštěnku, ale boty totálně mokrý, já taky durch, zůstala mně akorát suchá hlava pod deštníkem.
Jinak s naší protivností a uvztekaností je to docela stejný, i když dnes se Neli po dlouhé době vzbudila s úsměvem.Jindy to bylo každý den, ale poslední dobou se budila se šíleným řevem.Tak uvidíme, třeba se to zpraví.
Vítám mezi Zimňátky maminku Petru s Leonkou!
Zatím pořád nelezeme - ne, že by mi to teda chybělo, já jsem docela ráda :-).Neli se postaví na 4, chvíli se houpe a pak si zase sedne.Zato by pořád jenom stála - musím ji já postavit a držet, když ji pak chci po:,–(it, vůbec nechce zalomit nožičky :-).Včera jsme zkoušeli „chodit“.Měla z toho ohromnou srandu, hlavně, že mohla zavracet hlavičku a koukat na mě dozadu, u toho se řehnila jako blázen :).
Tak jsem ji zase uspala a jdu něco dělat :)
 P.

 
Yasmin
Zasloužilá kecalka 884 příspěvků 08.08.06 10:17

Ahoj holky,
tak se zase hlásíme po delší době.
MONHA-supr deníček a musel ti dát teda zabrat :-)

Holkýýý, máme první prořízlý ZUB !!! Vím,že už jsem tu psala dávno,že se nám něco klube,ale ještě to nebylo ono.Kdežto od dnešního rána cinká lžička :-) Ani nevím,jak se ten zoubek tak potají vyklubal.Kuba byl totálně v pohodě, žádný protivka,uřvá­nek…prostě nic.Kéž by takhle vylezly všechny.Akorát teda dost zlobil s papáním.Minimálně 1jídlo denně vynechal a já z něj byla teda na nervy.

SUŠENKY-taky jsem koupila od SUNARKY v růžovém pytlíku.Dávám 1 Kubovi ráno do mlíka.Jak teď moc nejí a všude leze a skáče,tak se bojím,aby moc nezhubnul…tak jsem se rozhodla raději hřešit a dát mu sem tam jednu, dvě sůši na doplnění energie.Už mi pár lidí řeklo,že je nějakej pohublej,tak mi to zase hlodá v hlavě,no.Ale Kuba nevypadá,že by strádal,tak to snad bude dobrý.  

POČASÍ-tak mě teda ten déšť pěkně štve.Už jsme mohli mít hotovou zámkovku a takhle máme teprve polovičku.Manža má posledních 5dnů dovču, na víkend jedeme do jižních Čech k manžovýmu dědovi,tak teda nevím,kdy to doděláme.

Jo ještě jsem vám chtěla říct,jak jsem kdysi psala o té mojí kámošce,co měla tu hodně brzy narozenou holčičku, tak už jí mají týden doma.Ze všecho se v Motole krásně dostala, pěkně jí tam 2 měsíce piplali a je to krásná zdravá kočička.No tak mám z toho velikou radost.Za pár dní se na ní pojedeme podívat,tak se strašně těším na to maličkatý miminečko.
Omlouvám se,že nereaguju,ale nestíhám.Kuba usnul,tak jdu rychle pofackovat domácnost…tak snad někdy příště.Mějte se moc krásně a zatím

pá Yasmin+Kubíček 9měsíců+1týden

 
MartinaK
Zasloužilá kecalka 980 příspěvků 08.08.06 11:19

Ahoj holky.
Vítám novou maminku Petru s Leonkou :-)  Opravdu krásné jméno a pěkné míry.
Yasmin -to jsem ráda že se z toho  holčička dostala.Tak ať z ní mají rodiče už jen samou radost.   Sušenky -Tadeášek dostává tak jednu dopoledne a jednu odpoledne.Zatím jen ty od Nestlé ale máme doma i od Sunaru.Nechci to zatím otvírat protože tech nestlé je opravdu hodně tak aby zbytečně nanavlhy.   Počasí -tak u nás taky už 5dní prší a prší.50m od domu máme řeku Třebůvku a už pěkně stoupla.Už vyhlásili 1 stupeň tak snad to nebude stoupat dál protože to nevím co by jsme dělali :-(   Necko - já jsem taky dneska zhřešila a dala jsem Tadeáškovi olíznout Nutelu.Opravdu jen tak na nehet ale olizoval se ještě 5minut :-)   Berčo- tak takou noc ti opravdu nezávidím.Tadeášek se v noci taky budí a pláče ale stačí čajíček a za chvilku už zase spinká.Ale taky to nedělával.Doufám že až se vrátíme domů žat ko dělat nebude.V noci k němu vstává manžel protože je postýlka blíž u něj ale doma jí mám u postele já.   Monho- ty křupky ze zdravé výživy taky znám ale nenapadlo mě to dávat Tadeášekovi.Ve čt. jedu se švagrovou do Olmika tak se tam po něčem taky podívám.  

No raději to už odešlu než mi to zase spadne. 
Martina a Tadeášek 8m6d

 
Majki
Kecalka 240 příspěvků 08.08.06 11:21

Holky trochu od veci otazka, vsimla som si na fotkach ze vela z vas ma tie velke penove puzzle. Kde sa to da zohnat? My sme presli skoro vsetky hrackarstva, a nikde to nemaju, nanajvys tak ze sa da zostavit jeden obrazok, ale my chceme spravit malej taky mensi kobercek. Vraj to maju na 100% v Makru, ale tam sa ja nedostanem.
Vitame novu maminu s Leonkou!  

Yasmin nic si nerob z reci, ja tiez pocuvam od kamosiek (hlavne tie co maju „trochu buclatejsie“ decka) ze je Simca vychudnuta a vyzera vyhladovela. To urcite. Chuti jej krasne, papa bez problemov, zajtra ideme na prehliadku tak napisem miery.
 Majki

 
MartinaK
Zasloužilá kecalka 980 příspěvků 08.08.06 11:34

…pokračování…   Nočník -Tadeášek se opravdu překonává.Do plenky kakal naposledy v neděli ráno a od té doby jen do nočníčku.Holky ja jsem tak pyšná na toho našeho šikulu. No ale zase třeba další věci neumí a zoubek nemáme žádný takže aspoň něco :-)   Báro -výtej zpět z dovči.Doufám že sis to v Čechách užila i s Helenkou.Jak jsi nakonec zvládla ty bágle a Helenku?  

Tadeášek přišel na to že ho to baví víc když může stát tak se u všeho zvadá,Na hlavičce má už pár ťukanečků tak nevím jestli taky nekoupíme taky nějakou přilbu.Taky ho pořádně baví tahat dřevo od krbu.Asi budeme muset dřevo odnést.On je schopný si ho narvat i do papulky.  

Martina a Tadeášek  8m6d 

 
market2
Zasloužilá kecalka 640 příspěvků 08.08.06 11:37

Holky, jak tu píšete o tom zhřešení, tak my taky zhřešili, když byla ta vedra a koupili jsme si ledňáka, tak manža nevydržel Filípkův nešťastný pohled a dal mu olíznout Míšu (to je ten smetanovaný), no kdybyste viděly, jak se mu rozzářila očíčka! Já myslím, že když je neládujeme „zakázanými“ věcmi denodenně, tak se nic nestane a navíc, už jsou z našich miminek skoro dospěláci!
K tomu jídlu mě teď napadá i otázka na klasický přesnídávky - my máme myslím od Hamé, jsou od 4.m, ale jsou slazený, tak pořád váhám, jestli dát nebo počkat, přece jen kdyžt dáváme Frutapuru která je skoro o 40 kaček dražší?! Ale asi ještě vydržím.
A ještě jeden dotaz a už končím - mixujete stále do hladka nebo už jen rozmačkáváte vidličkou?
Už se mi zase hrabe v květináči, já ho asi roztrhnu,
tak pa
market a filípek zahradník a elektrikář a nevím co ještě

 
MartinaK
Zasloužilá kecalka 980 příspěvků 08.08.06 11:39

Majki -ja je kupovala tady za super cenu 100kč za 10 kostek 30×30cm  

http://www.mimibazar.cz/bazar.php?…  

Martina

 
Monha
Zasloužilá kecalka 841 příspěvků 08.08.06 11:45

Market - já už jídlo mačkám vidličkou dlouho - ještě než měl Mat zuby. Když jsme začali s masem, tak jsem na chvíli zase mixovala, ale teď už ne.
Přesnídávky - když už dávám, tak Sunárek - píšou, že není doslazovanej, tak jim věřím :-)
U nás květináč taky vede, ale je to o to horší, že jedinej květináč, kterej máme na zemi, je s vysokánským kaktusem, kterej by se lehce mohl zřítit, takže se mi zatím podařilo Mata vždycky včas odtáhnout.
Martino - ty křupky zkus - většinou dětem moc chutnaj.
 M.

 
JanickaB
Zasloužilá kecalka 978 příspěvků 08.08.06 11:53

Market - mě se Frutapura zdála taky drahá a Klára tady zmiňovala přesnídávky od Devy, jsou to protlaky, ty jsou neslazené a za 12,–Kč, to se mi ani nevyplatí dělat vlastní a Klárce chutnají a našla jsem je po  dlouhém hledání v Hypernově, jinde mají slazené!!!
Janička

 
Yasmin
Zasloužilá kecalka 884 příspěvků 08.08.06 13:34

HOLKY,
jsem nejšťastnější máma pod sluncem.8 měsíců marného boje se konečně vyplatilo.KUBA UŽ NEMÁ SALMONELU !!!!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!! Jsem fakt neskutečně šťastná.Já jdu snad bouchnout šampáňo :-) Jste první komu to hlásím,tak teď jdu obvolat zbytek rodiny.  

Vítám novou mamču s Leonkou a taky Báru.  

Krásný den přejí     YASMIN+ZDRAVÝ KUBÍČEK !!!!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 
Monha
Zasloužilá kecalka 841 příspěvků 08.08.06 13:36

No konečně! Ooooooobrovská gratulace!!!!!
M+M

 
JanickaB
Zasloužilá kecalka 978 příspěvků 08.08.06 13:55

i když, když už tak píšu o tý drahý Frutapuře, tak ono 4 skleničky Devyvyjdou jako Frutapura v akci, jen ve skleničce je 200g…
no pro ten pocit :-)
 J.

 
cifka
Kecalka 324 příspěvků 08.08.06 13:57

Ahoj holky,

nejdřív obrovská gratulace Yasmin k vymícení salmonely!!

Parádní deníček, inspiroval mě, abych Boříkovi dala oficiální polívku pro všechny, vařila jsem v kojovodě a bez soli a ejhle, zlikvidoval půl misky. Takhle se na něj musí. 

Jinak odmítám všechny obdivy, přihlásím se o ně v dubnu, pokud nebudu šílená.

Co se Bořík rozlezl a začal stoupat,  tak se nezastavím a má krásná volná odpoledne jsou fuč. Musím uklízet, když děti spí, což se zatím dalo zároveň. Nicméně Bořík pochopil, jak si sedat ze stoje a pokud se s ním nic nepřevrací, už nepadá na hlavičku vzad.

Hojhojhoj, zdar polívkám.
cífka

 
JanickaB
Zasloužilá kecalka 978 příspěvků 08.08.06 13:59

Ježiš tak to je SUPEEEEEEEEEE­EEEEEEEERRRR!!!!!! YASMIN dej KUBÍČKOVI pusinku to je skutečně na oslavu!!!!!!!!!!­!!!!!!!!! Bouchni třeba dvě!!
 J+K

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama


Reklama