ZIMŇÁTKA 2005/2006 č.68 - Adopce na dálku

Rodičovství

ADOPCE AFRICKÝCH DĚTÍ PROJEKT POMOCI NA DÁLKU 

Jde o pomoc dětem, které se nacházejí v podmínkách úplné chudoby. Cílem je především zprostředkovat přístup ke vzdělání. Děti, jejichž rodiče nebo opatrovníci si nemohou dovolit hradit školné a výdaje spojené s výukou, nadále žijí se svojí rodinou v Africe, ale „adoptivní rodič" z Evropy - což může být jednotlivec, skupina lidí, rodina, škola, organizace nebo firma - mu hradí školné, všechny učební pomůcky a povinnou školní uniformu. Zasíláním finanční částky na tyto výdaje mu tak pomůže dosáhnout alespoň minima životních podmínek, jaké mají ostatní děti jinde ve světě. Peníze se neposílají rodině dítěte, ale přímo škole nebo našim organizátorům v místě, kteří dětem nakoupí vše potřebné, zařídí zápis do nejvhodnější školy v okolí, zaplatí za něj školné a spolupracují s rodinou dítěte. „Adoptivní rodina" je pak pravidelně informována o tom, jak si dítě vede ve škole, mohou si vyměňovat fotografie, dopisovat si. Je možné i poslat dítěti menší dárek a v rámci možností ho případně i navštívit. Minimální období, na které je dítě možno adoptovat, je 12 měsíců.
Adopce afrických dětí - projekt pomoci na dálku je mnohem víc než jen jednoduchá ekonomická výpomoc, neboť vytváří pouto solidarity, porozumění a vzájemné náklonnosti mezi různými národy a různými kulturami.

Pro dítě v Keni se jedná na celý rok o příspěvek 7 200 Kč,který je možno zaplatit jednorázově, půlročně, čtvrtletně nebo i v měsíčních splátkách.
Protože je tento projekt organizován sítí dobrovolníků Humanistického hnutí, stává se každý „adoptivní rodič" součástí této celosvětové sítě solidarity - členem Humanistického hnutí, a je tedy pravidelně informován o činnosti humanistů a zván na pořádané akce. Součástí celkové roční částky je proto i příspěvek na organizaci dalších humanistických projektů.

Úplně přesně je celková roční částka použita takto:
5 000 Kč (70 %) obdrží přímo dané dítě v Keni (kompletní školní uniforma, učebnice, školní pomůcky, školní poplatky a v některých oblastech, kde jsou kvalitní státní - bezplatné - školy, se hradí i zdravotní péče, jídlo nebo další potřebné věci, jako jsou matrace, deky, moskytiéry…).
900 Kč (12 %) příspěvek Humanistickému hnutí (financuje především organizační záležitosti všech projektů Kampaně lidské podpory, semináře pro koordinátory kampaně, částečně hradí cestovné hlavních koordinátorů „Adopce afrických dětí" a finančně náročnější projekty v Keni - vybavení škol, sirotčinců, zdravotních center atd.).
1 300 Kč (18 %) náklady přímo spojené s realizací projektu „Adopce afrických dětí" - v Evropě i v Keni (poštovné, bankovní poplatky, kancelářské potřeby a provoz kanceláře, webové stránky, platy dvou hlavních koordinátorek, náklady koordinátorů v Keni - fotky, obálky, poštovné, cestovné…).

Školní rok v Keni začíná v lednu a je rozdělen do tří vyučovacích období, mezi kterými jsou prázdniny. „Adoptované" dítě může nastoupit do školy vždy na začátku vyučovacího období - tedy v lednu, květnu nebo září. Po ukončení tříměsíčního vyučovacího období škola vystaví „vysvědčení„, které „adoptivní rodič“ potom dostane s dopisem od dítěte.

Tohle jsem čerpala přímo ze stránek www.adopceafrika.cz, kde najdete další info.
Vezmu si klidně na starost přímo zařízení té adopce. Dívala jsem se na ty děti a byla bych nejradši, kdyby šlo pomoct všem, to je jasný. Nicméně koordinátor, ke kterému mám nejblíž, má na starosti holčičku Phily (http://www.adopceafrika.web4u.cz/…zit_dite.php?…) a tu bych ráda podpořila.
Případně můžeme vybrat jiný dítko, je tam spousta koordinátorů v Praze, pak bych ale byla ráda, kdyby papírování zařídil někdo z Phy.

Byla bych pro zaplatit hned první splátku na celý rok a za rok se uvidí, snad to zase dáme dokupy ;-)
Kdysi tu někdo psal, že jako zaměstnanec banky na účtu nemá poplatky. Bylo by možný tenhle účet použít a shromáždit tam potřebnou částku, ať neplatím tolik účetních položek?

Kdo se skutečně chcete zapojit, pište mi prosím SZ, v komentářích bych to mohla přehlédnout. Zatím nás je 8 (900,– na každou):
DančaM
Yenefer
Monha
Market2
Skotik
Missak
Nicol
MartinaK

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
 
DancaM
Závislačka 2579 příspěvků 17.08.06 17:03

Teda Missorko, já vím, že jsi, rychlá, ale tohle :-) Díky!
 D.

 
Missorka  17.08.06 17:10

Jsem nejrychlejší na světě… :-)  

Ale tohle je obzvlášť zasloužený deníček, protože zatímco jsem jej posílala, tak Val vytahala a částečně snědla půl květináče hlíny… ;-)  

Peta a kámoš vysavač

 
MartinaK
Zasloužilá kecalka 980 příspěvků 17.08.06 17:11

Druhá, hned po autorce :-)

Martina

 
MartinaK
Zasloužilá kecalka 980 příspěvků 17.08.06 17:14

Ahoj holky.

Adopce - taky hlasuji pro.

Paulinko - Srazík v září - jsem pro ale začátkem měsíce pojedeme asi na 4-5 dní do Belgie tak spíš potom.

Výročí - holky my dneska slavíme 6.výročí co jsme spolu(z toho 2roky jako manželé). Kytičku jsem opět nedostala ale udělala jsem si radost sama.Konečně jsme po skoro 2m koupili novou lednici.Je to Electrolux má 2m,2 komresory,4 šu­plíky mrazáku a hlavně jsme narazili na poslední kus co měli v prodeji tak jsme ke slevě dostali ještě další slevu a lednice i s rec.popl. vyšla na 16 490Kč.Původně se pohybovala přes 20 tak mám radost. Akorát budeme muset vyřešit kam s mikrovlnou protože zatím byla na lednici.

Deniska - dnes ji berušce zase brali krev.Zakyselení org.se pomaličku snižuje.Max.limit je 2,5 a ještě minulý týden měla 7,5 ale i 2 desetinky jsou dobré. Dnes už váží 6,2kg a má 3m3t. Tak hlavně aby se dařilo i dál.

Ally - gratuluji Moničce k titulu. Hlavně že jí chutná.Však až začne běhat tak se jí budou zásoby hodit.

Yasmín - opožděně gratuluji k vyhnání té potvory salmonelové.A´t už Kubíka nic netrápí.

Zpětně přeju všem Klárkám,Alenkám,Han­kám dnes Petrám a zítra Helenkám k jejich svátkům.

Tadeášek - někdy je to opravdu na mrtvici.V noci na včerejšek spíš nespal než spal.Ještě že byl u nás manžel jinak bych ho asi už někam zavřela.No a na dnešek spinkal až do 4hod.Dala jsem čajík a spinkal ještě do 6:30 takže úplný opak.Zato já jsem myslela v noci že vypustím duši.Ve 2:30 jsem se vzbudila v hrozných křečích.Doplazila jsem se na záchod ale nic se mi nechtělo tak jsem si sedla na záchodě na zem a potichu volala na manžela protože my bylo tak mizerně že jsem málem omdlela.Ještě že mě slyšel.Dal mi algifen a colu.Už dopolene jsem o ničem nevěděla tak ještě že tak.Čím to mohlo být nevím ale hlavně že to přestalo.

Úplně jsem zapoměla napsat že jsme se včera vrátili z Moravy do Loštic po 3.týdnech.Chtěli jsme vyjet v rozumnou dobu aby jsme byli brzy doma ale díky úkolům které manžel dostal jsme vyjeli až v 5 a domu jsme přijeli ve 20:30.Dnes jsem doma zlikvidovala zbytek kytek co přežil moje přelití(ze strachu z uschnutí) a manžel připravil Tadeáškovi hřiště z puzzlí ale Tadeášek stejně leze po celém bytě takže hřiště je mu putna.Staví se naprosto u všeho.Drží se jen jednou ručičkou a směje se jak mu to jde.Když je ale sám tak brečí aby ho slyšeli i sousedi v posledním patře.Včera večer si dal požádnou koupel v sedátku do vany a po skončení byla koupelna na kempletní úklid.Hrozně se mu to líbilo.

Ještě jsem chtěla na něco reagovat ale už si nepamatuju na co takže příště.

Martina a Tadeášek 8m15d

 
JanickaB
Zasloužilá kecalka 978 příspěvků 17.08.06 17:46

Ahoj holky,
tak my dnes máme za se bou taky 8m kontrolu a váha už přestala výrazně stoupat, takže Klárka má 8750g a 73cm, Dr. koukala jak sedí a způsob jakým si sedá je prý běžný, takže pohoda, dokonce, když jí zvedala za ručičky, tak si jí nesedla, ale rovnou stála a nechtěla se za žádnou cenu po:,–(it, Dr.měla co dělat :-) Jinak kdybych Klárce dávala vepřo-knedlo-zelo, tak jí to je asi šumák, protože o jídle nepadlo ani slovíčko, dokonce se ani jako obvykle neptala „kojíte?“ - prostě nic, zřejmě vypadala kojeně i zdravě na první pohled a ptát se nebylo třeba, na druhou stranu jsem ráda, protože jejíma prvníma radama jsem se stejně neřídila, ale dělala to podle sebe a emimina :-))))
Z kontroly jsme šli procházkou (která trvala asi 4,5 hodiny :-)) domů přes různý obchůdky, úřad a táák, bylo to fajn, jen teď asi padnu, Klárka dokonce během cesty 2× usnula v kočárku, což se tu nikdo nesmí dozvědět :-) páč jsem zarytě tvrdila, že v kočárku nespala už tři měsíce…(ač to nebyla lež - dneska byla holt znavená a to vedro…:-))   Tchýně, holky díky za podporu, mám dojem, že je na mě nějak naprdlá, je taková jiná, včera volal tchán domácím telefonem, že když mi manža odveze auto, že nás na tu kontrolu hodí, my už byli ale domluvený se zaměstnancem a že zpět si uděláme procházku, nedal si to ale vymluvit, tak mu manža řekl, že kdy bude lejt, že si zavoláme pro odvoz. U vrat mě ale přepadla tchýně s naprdlým výrazem, že tchán je doma kvůli nám a čeká na nás až půjdem na kontrolu…tak jsem koukala jak vyvoraná myš, že tak to domluvený nebylo tak jsem jí řekla svojí verzi a šla jsem…uff, volala jsem manžovi a ten o žádný změně, která měla nastat podle ní ráno nevěděl, naštětsí je v poho, protože i tchán ho naštval těma řečma, že naši Kláru vidí častěji než oni ze stejnýho baráku - skutečnost je taková, že kdykoliv přijde z práce, jde o patro níž ke švagrovcům za synovcem a neteřía tak jsme si říkali, že až budem mít dítě, budou chodit taky, jenže opak je pravdou, naopak je to důvod vyčítat nám, že jí neviděj…jenže to maj smůlu/!!
Missak- Míšo to jsou taky radosti, ale s tou židličkou to zní celkem rozumě, u nás by půl na půl asi taky neprošlo, hlavně asi tchánovci by chtěli aby byly „od nich“, a tak jsme je koupili sami a je klííííd!! Ale je to s nima někdy boj.   Martina K- Marti gratuluju k lednici i zlepšujícímu se stavu Denisky - jen tak dál. Jinak jak jsi psala s tou babičkou a vařením…taky bych se asi ozvala, ale tyhle problémy a dusno vlastně kvůli prkotině nesnáším, hlavně i já to pak v sobě držím dlouho, i když už se nic neděje. Jinak taky máme období, kdy KLárka při mém odchodu z místnosti ječí jak pavián a je to někdy děs, ale už jsem si řekla, že jí musím častěji nechat, nebo se mi další měsíce a roky bude věšet nonstop za nohu (ale někdy nemám náladu nebo srdce jí nechat řvát…) chtěla jsem ti mám dojem ještě něco..  

Mmch, teď jsem se pobavila na záchodě při četní Betynky - psali tam, že když začnete dávat dítě babičce nebo paní na hlídání, je šikovné použít T-mobile lokator, abyste si v případě potřeby zjistily, kde jsou!!!!! V práci se to používá, to znám, ale na babičku či hlídací tetu mě to fakt nenapadlo, ale třeba (myslím) Market2, když jí tchánovci na X hodin někam odvlekli Filípka, třeba by to ocenila :-))) i když co pak s tím a vůbec jak odůvodnit, že jim dávám jinej telefon nehledě na to, že T-mobile nemám ani já…ale pro někoho je to možná užitečný, každopádně mě to pobavilo.
Běžím rychle uklidit než se Klárka vzbudí  

páček
Janička-+Klárka 8m+5d

 
Monha
Zasloužilá kecalka 841 příspěvků 17.08.06 18:42

Ahoj holky,  

tak deníček už jsem přečetla a přes SZ se nahlásila. Myslím, že Danča vybrala Phily dobře a asi nemá moc cenu vybírat jiný dítě, i když pomoc potřebujou všechny :-(
Jinak nabízím k dispozici svůj bankovní účet  - žádný poplatky by mi tam z téhle akce nevznikly. Pokud ho budete chtít využít, tak pak všem písnu SZ. ****
Janičko - fakt ti ty tchánovce nezávidím. Je s nima potíž skoro vždycky a když jsou ve stejným baráku, tak to musí být na hlavu :-(
Klárka má bezva míry, i když už nenabírá takovým tempem jako dřív.  

Všem Petrám všechno nejlepší k svátku!!!  

Tak já pádím, mám tu rodiče a jdeme na véču do restaurace. No, nevím, jak to bude s Matovým spánkem, ale nějak to zmáknem. Zítra jedeme s našima k nim domů na týden - pojedeme poprvé vlakem, tak jsem zvědavá, co mu Mat bude říkat.
A už fakt jdu
Pa Monika a Matýsek 9,5m  

 
Petulina
Stálice 57 příspěvků 17.08.06 19:04

Ahoj holky,
vidím nový deníček. My jsme v práci s holkama taky už nějakou dobu adoptivními rodiči, no spíš jen matkami, pro holčičku Sujathu z Indie. Teď zrovna nedávno nám přišel dopis s fotkou a s vysvědčením. Holky z práce mi to poctivě přeposlaly na e-mail,mám to vše uložené a fotku mi dokonce i vytiskly barevně.  Pro nás bylo taky nejtěžší si vybrat, protože těch dětí je tam tolik a člověk by jim tak rád pomohl všem, ale to asi nejde. Ale je hezké,  že se najde tolik dobrých lidí, kteří těmto dětem pomůžou.

A co u nás nového? My se vrátili z jižní Moravy, byli jsme navštívit babičku-Leončinu prababičku.
Docela jsme se polepšili ve spaní, kojíme v noci jen 2×, papání nám jdeme, sníme vše, co nám mamka dá. Zuby ještě žádné, takže další bezzubé zimňátko. Ale možná už něco vyleze, protože si tam Leonka pořád chytá.Sedět nám už taky docela jde a  už pomalu přicházíme na to,  že se  v kočáru dá chytnout boků a jde to po:,–(it se. No bude to náročné. 

Dnes toho moc nenapíšu, protože Leonka mi tady leze pod počítač, kde je kopa papírů a různých káblů a strašně se jí to líbí se v tom přehrabovat. Holky pomoc, mě z ní snad trefí!
No končím, mějte se všichni krásně.
pa Petra + Leonka 6 a půl m.

 
Nicol001
Ukecaná baba ;) 1242 příspěvků 17.08.06 20:00

DANCO - teeeda - krasny denicek, moc. Podporuji myslenku adoptovat prave tu holcicku, uplne me to dostalo.....  

Doufam, ze se Val po hline v kvetinaci nic nestalo, ale jsem rada, ze Missorka zapracovala tak rychle:-))))  

N a Stella skoro 8 mesicu

 
market2
Zasloužilá kecalka 640 příspěvků 17.08.06 20:20

Ahoj mamči,
Dančo - deníček super, jen mě nahlodal manža s tím, jak si budeme moct být jisté, že ty peníze opravdu dojdou tam kam mají a ne někomu do kapsy nebo nebudou použity jinak (poslední případ prý byla sbírka na zemětřesní v Pákistánu a peníze šly na teroristický útok - já o tom teda nic nevím, to na mě vybafl manža, když jsem se mu o adopci zmínila) a je fakt, že napsat vysvědčení s dopisem a poslat fotku zvládne každý!!!???
Omlouvám se, že to píšu, trochu se s manžou kvůli tomu rafli, tak mně to v tý hlavě bloumá.
Ale rozhodně chci pomoci dobrý věci.
Janičko- tak to je nápad, dávat lokátor hlídačům! Mně by to nenapadlo, ale Fíla to vyřešil za nás - jak ho veze někdo jinej, tak řve klidně i hodinu, takže za celý prázdniny s ním nikdo nebyl - tchánovci jezdí každý víkend na chalupu, takže maximálně když tam přijedem, tak ho tchán „ukradne“, ale vesnička je maličká, takže jakmile jeden druhý kolo, tak si ho odchytnu.. A tchýně (jak jsem psala včera nebo kdy) už se s ním bojí jezdit, protože jí 3× po sobě řval, takže to psychicky nevydržela - hurá, hurá, hurá. Druhá stránka toho je, že nemám ani minutu pro sebe, ale když jsem to vydržela 8 měsíců, tak to ještě vydržím a navíc s Fílou je teď sranda, sice se taky nesmím vzdálit na delší dobu, ale když chce, tak si mě najde a má z toho strašnou radost.
Jo, holky, dneska jsme asi zhrešili, ale rozhodla jsem se, že se už vyprdnu na nějaký extra hlídání jídla a když jsme byli venku a dali jsme si s manžou zmrzku, koupili jsme Filípkovi kornoutek - no kdybyste viděli ty jeho rozzářený očíčka a pak s jakou chutí ho žmoulal! Takže než se koukat na to, jak na nás smutně kouká, když my si pochutnáváme, tak mu ten kornout dopřejeme.
Zítra jdeme koupit jogurty a těstoviny, tak jsem zvědavá, jak uspějem.
Jo a taky jsem včera řádila na bazárku (mimishop) a objednala od jedné paní několik oblečků a mimo to zimní bundičku a oteplený kalhoty - no a dneska 28°C! Ale je to vel. 80-86, tak na podzim a snad zimu to bude. Už se moc těším a doufám, že nebudu zklamaná. A má obchod s hračkami atd. na www.moje-miminko.cz - docela pěkný.
Aaa, malej se vzbudil, tak pádím.
Mějte se krásně - taky přejeme vše nej Peťulkám a samozřejmě všem prckům k X-měsíčninám!
market a filípek - včera 8m

 
fikova_aja
Kecalka 150 příspěvků 17.08.06 20:23

Ahoj,
jsem tady poprve, ale snad zapadame, Sarka se narodila 6. ledna ;). Napad na adopci je hezky, jen my  (myslim mne, manzela i Sarku) se zatim nepripojime, muselo by vas byt vic, aby castka klesla. Uz mame totiz chlapecka v Ugande a tech deti je opravdu hodne a vsem se pomoci neda. No ale slibuju, ze to tady ted budu sledovat , a kdyz se to priblizi k nasim moznostem, tak se pridame.
Priste napisu i neco vic o Sarce a tak, kdyz jsme tady novacci, jen dneska balime na vikend, tak to nejak nestiham.
Aja a Sarka 7,5 mesice

 
JanickaB
Zasloužilá kecalka 978 příspěvků 17.08.06 20:32

Market- zaregistrovala jsem, jak jsi psala o tchýni, asi právě proto se mi vybavilo, jak to bylo dřív :-) s tou minutou pro sebe jsme na tom podobně, ale přes den, jakmile večer v půl osmý usne, tak ž na výjimky ty večery jsou v pohodě, takže to čas na něco je…
Adopce - Market právě kvůli tomu, co ti říkal manža jsem se ješt ě úplně nerozhoupala se k tomu vyjádřit, jsem „na vážkách“, manža taky jeden čas viděl do různých nadací a princip je, že se nejdřív musej „nažrat“ ti, co to pořádaj a teprve zbytek, jde možná tam, kde to slíbili…Tady je to sice na férovku řečený, že X procent jde těm, co to zařizují, ale stejně…Zkrátka to musíme ještě probrat a být za jedno, bez manžova souhlasu do toho nejdu páč bych se pak neudržela ukázat mu třeba fotku a tak, takže já ještě váháááám…  

MONI- tak si to užijte na véče, my se chystáme (teda já to mám v plánu) v sobotu :-) užijte si to i v péči babičky a někdy někde :-)  

MARTI K - už vím, co jsem ti chtěla, my máme 6 let zítra :-) (18.8.) od svatby dva byly v dubnu :-) my tyhle věci řešíme véčou, protože manža to má lehký, kytka potěší, ale co já, na nějaký romantický plyšáky jsme velký :-))))  

Jdu uklízet a dnes brzo spát, mám deficit  

páček
Janička+Klárka

 
JanickaB
Zasloužilá kecalka 978 příspěvků 17.08.06 20:34

Jo a samozřejmě VŠE NEJ PEPI, LOKYNCE a všem dalším skrytým Petrám :-)
 J+K

 
JanickaB
Zasloužilá kecalka 978 příspěvků 17.08.06 20:48

Zimňátka 2005/2006
Miminka: 71 miminek-36 holčiček/35 chlapečků

04.10.2005-Metelka/1968/Česká Lípa+Nina-Marie 10:20hod.(TP 29.9.)
19.10.2005-Lennys+Šimon,Ma­touš,Marek (TP 31.12.)
31.10.2005-Yasmin/1980/Pra­ha+Jakub 2,95kg, 49cm 15:30 (TP 28.11.)  04.11.2005-Monha/1977/Pra­ha+Matěj 2,68kg, 48cm 13.45 (TP 15.11.) 07.11.2005-Melsi+Davídek 20:23 (TP 17.11.) 08.11.2005-Sophie/1976/Me­norca+Daniel 19:11 (TP 29.11.)
26.11.2005-Klára007+Anetka 3320g, 47cm 17:30 (TP 17.11.)
27.11.2005-Selka (Štěpík)/1977/Ústí n.L.+Vítek 2,6 Kg Vrchlabí (TP 24.12.)
29.11.2005-Bludička/1977+Ja­neček 3930g, 52cm 11:00 (TP 9.12.) 01.12.2005-Makys/1973+Jiřík 3820g, 53cm 00:00 (TP 2.12.) 01.12.2005-Barule/1976/Nový Jičín+Michael 3,65kg, 50cm 1:36 (TP 6.12.) 01.12.2005-Katarina/1978/Hlin­sko+Helenka 3360g, 48cm 12:15 (TP 4.12) 02.12.2005-MartinaK/1981/Mladá Boleslav+Tade­áš,CŘ,2,97kg, 48cm 16:23(TP 22.12.) 04.12.2005-Monique/1972/Zlín+­Michal 3,09kg, 49cm 12:33 (TP 12.12.)  04.12.2005-KáťaS/1980/Li­bochovice + Kačenka 3,20g, 48cm (TP 4.12.) 05.12.2005-Skotik/Ústí nad Labem+Petr 3230g, 52cm 14:53 (TP 2.12.) 07.12.2005-Majki/1978/Ža­tec+Simonka 3250g, 50cm 6:17 (TP 13.12.) 07.12.2005-Mami/Karlovy Vary+Karolínka 3260g, 50cm (TP 23.12.) 08.12.2005-Mila/1979+Danielka, 3400g, 51cm 18:20 (TP 15.12.)
10.12.2005-BaruskaII./1978/Hu­sinec+Kačenka 2140g,49cm a Eliška 2780g, 48cm(TP 16.1.)
11.12.2005-Bára(Malta)/1977+He­lenka 2760g, 48cm 6:30h (TP 9.1.)
12.12.2005-JaničkaB/1981+Klár­ka 3940g, 53cm 8:40 (TP 11.12.)
12.12.2005-Alfie/1982/Pra­ha+Davídek 3130g, 48cm 8:35 (TP 8.12.)
14.12.2005-Verča/1978+Vojtíšek 4,01kg, 55cm (TP 9.12.)
14.12.2005-Mikis/1979/Olo­mouc+Anetka 2,96 kg, 48 cm, CŘ 9:21 (TP 22.12.)
16.12.2005-Market2/1979/Žďár nad Sázavou+Filípek 3,29kg,50cm 15:25(TP 29.12.)
17.12.2005-Nonu/1976/Kro­měříž+Eliška 2,90kg, 50cm 5:58 (TP 25.12.)
18.12.2005-HanaPospisilo­va+Denis 3450g, 50cm 18:20 (TP 18.12.)
19.12.2005-Ally/1978+Monička 3475g, 48cm 4:45 (TP 22.12.)/11t 6100g, 61cm
20.12.2005-Necka/1978/Nové město pod smrkem+Adámek 3 140 g, 50cm 15:50 (TP 25.12)  

 
DancaM
Závislačka 2579 příspěvků 17.08.06 20:55

No, holky (Markét, Janičko), upřímně, napadlo mě to taky. Jenže to by si pak člověk nemohl bejt jistej ničím. Já jsem prostě důvěřivej tvor. O tom Pakistánu jsem viděla reportáž ve zprávách. Jenže to je malá kapka v moři ostatní charity, která opravdu pomáhá. Doufám ;-)
No já nevím, nechci na vás nějak tlačit, je to každýho rozhodnutí. Upřímně říkám, že jsem už utratila spostu peněz za kdovíjaký píčoviny (pardón) a tohle prostě risknu (že to dorazí tam, kam má).
D. 

 
JanickaB
Zasloužilá kecalka 978 příspěvků 17.08.06 20:56

22.12.2005-Pajda/1973/Nové Město+Rozárka 2,9kg, 46cm 13:25 (TP 8.1.)
23.12.2005-VeronikaR/1979/Nové Zámky+Sarah, 4300g a 54 cm 2:30 (TP 17.12.)  

24.12.2005-Rybka/Nymbursko+Va­šík, 51 cm a 3,420 kg 14:53 (TP 13.12)
24.12.2005-Zani+Marijka 3,2kg, 52cm 16:32 (TP 28.12.)
24.12.2005-Milka/1979/Pra­ha+Kristýnka 3830g, 51cm 16:45 (TP 19.12.)
26.12.2005-Lokynka-Peťula/1980/Trut­nov+Julinka 4070g,53cm 2:29 (TP 15.12.)
27.12.2005-Cifka/1980/Vyš­kov+Bořivoj 3300g, 48cm 13:05 (TP 7.1.)
29.12.2005-Nicol/1976/Hradec Králové+Stella 4130g, 53cm 8:50 (TP 29.12.)
29.12.2005-DančaM/1979+Ondřej 3090g, 48cm CŘ 16:28 (TP 9.1.)
30.12.2005-Kacatko/1981/Kar­viná+Rozárka 3100g , 47cm 12:38 (TP 31.12.)
31.12.2005-Berča/1979/u Rou­dnice nad Labem+Jiříček 4kg, 53cm 6:15 (TP 27.12.)
31.12.2005-Gejby/1980/Pra­ha+Simonka 2580g, 47cm (TP 30.1.) 01.01.2006-Pepi+Nelinka 3,7kg, 49cm 12:35 (TP 4.1.)  

02.01.2006-Inka2/Prostějov+Voj­tíšek 3,7kg, 52cm 18:19 (TP 22.12.)  

02.01.2006-Mifik/Brno+Berenika  

02.01.2006-Dejna + Karolínka 3050g , 49cm, 6.45h  

04.01.2006-Zuzana/1974/Par­dubicko+Honzík 2,9kg, 48cm 8:19 (TP 12.1.) 05.01.2006-Paulinka+Anetka 2620g, 48cm 10:55 (TP 6.1.) 05.01.2006-Kousinek/1980/Vy­sočina+Kryštů­fek 2,4kg, 49cm 9:12 (1.2.) 05.01.2006-Lucik5+Barunka 2500g, 45cm  

07.01.2006-Pafka+Gabriel/Praha 4780g, 54cm  

08.01.2006-Míša/1975/Pra­ha+Berenika/3,25kg,48­cm,10:25(TP.2­.1) 08.01.2006-Mašinka/1974/Pra­ha+Ondřej 3,8kg, 52cm 23:20 (TP 8.1.)  

09.01.2006-Suzetka/1980/Li­berec+Janinka 3,12g, 49cm 19:50 (TP 10.1)
10.01.2006-Gaabina/1980/Pros­tějov+Tobiášek 3350g, 50cm 6:57
10.01.2006-Claudie/1976/Pra­ha+Matyáš 3,34kg, 51cm 12:50 (TP21.1.)
10.01.2006-Agatha/1976/České Budějovice+Agátka 3250g, 49cm 18:03 (TP 11.1.)
10.01.2006-Daja/1977/Pra­ha+Kubíček 3460g, 50cm 19:55 (TP 7.1.)
11.01.2006-Andela+Jaroslav 22:10 (TP 4.1.)
13.01.2006-Tobia/1977/Pra­ha+Adélka 3140g, 49cm 5:27 (TP 6.1.)
13.01.2006-Radana2/1978/Ji­čín+Emička 3000g, 50cm 12:30 (TP 15.1.)
14.01.2006-Eva+Valerie 2900g, 49cm
17.01.2006-Werty+Alešek 3600g, 50cm/ 2m 5kg, 58cm
19.01.2006-Yenefer/Praha+Ne­linka 3580g, 50cm, 4:57
26.01.2006-Miky/1981/Pra­ha+Valerie 3337g, 50cm 23:03 (TP 24.1.)
27.01.2006-Dobrotova(Len­ka)/1978/Znoj­mo+František 3,67kg, 52cm 11:45 (TP 31.1.)  

28.01.2006-Baruse77/1972/Šp­anělsko + František 3,5kg, 50 cm 11:45 (TP 10.2.)  

31.01.2006-Petulina/26let/o­kr.Olomouc + Leonka 3,7kg a 50cm 10:15 02.02.2006 Da­nielaC/1979/Jin­dřichův Hradec+Eliška 3,30kg, 51cm 22:47 (TP 1.2.)  

 
Monha
Zasloužilá kecalka 841 příspěvků 17.08.06 21:10

Tak jsme z véči zpátky.  

Vítám mezi námi Áju Fíkovou se Šárkoua těším se, až napíšete něco víc :-)   Adopce - jsem na tom přesně jak píše Danča - spoustu peněz utratím za různý hovadiny a tak tohle risknu.  Ale taky nechci nikoho přesvědčovat.  

Tak jdeme uspávat
M.

 
Monha
Zasloužilá kecalka 841 příspěvků 17.08.06 21:13

Ještě - nevím, kdo psal o tom chodítku - hrošíkovi, ale mají ho zrovna na tom internetovým obchodě www.moje-miminko.cz , jak dávala odkaz Market.

 
Berun
Závislačka 4921 příspěvků 17.08.06 21:14

DANCAM: holky a vy to chcete shromažďovat na nějaký zvláštní účet? My to tedy děláme tak, že já to jako by celý zaštiťuju a jednám s humanitas, ale každá z nás 13 holek prostě ze svého účtu pošle svoje penízky na účet humanitasafrika. To dítě má svůj variabilní symbol takže prostě celá částka přijde ze 13 různých účtů, ale jelikož každá uvede variabilní symbol našich holek, tak to jde prostě celé jim. Je to jednoduchý, každá jenom zadá příkaz a hotovo. Přes SZ mi pak jenom písnou, že to zaplatily a já mám přehled, což stačí.

Berun

 
JanickaB
Zasloužilá kecalka 978 příspěvků 17.08.06 21:19

Kubíček (Yasmin) ------6m: 8220g/71cm----------8m:9140g/74cm
Matýsek (Monha) -----6,5m:8180g/68cm-------9m-1t:9450g/75cm 
Anetka (Klára007)-----6m:5960g/64cm----------8m:6870g/66,5cm 
Janeček (Bludička)----3m: 5700g/60cm-----------4m: 6140g/60cm+
Míša (Barule) ---------5,5m: 6380g---------------7,5m:7920g/70cm
Helenka(Katarina) ----6m:7550g/64cm -----------8m:8400g/67cm 
Míša (Monique) -------5m: 7050g/63cm-----------6m: 7500g/66cm 
Kačenka (KataS)------6m:7240g/62cm---------8m:8450g/70cm
Tadeášek (Martina)---6m:7780g/65cm-----------7,5m:8440g/68cm
Péťa (Skotík) ----------4m: 6600g/63cm-----------6m:8000g/69cm
Simonka (Majki) ----- 3m: 5440g/61cm----------4m: 6060g/62cm 
Karolínka (Mami)------6m: 7600g/68,5cm----------7m: 8200g/71cm
Helenka (Malta) ------4m: 6800g------------------6m:7700g
Klárka (Janička) ------6m:8350g /67cm------------8m:8750g/ 73cm 
Davídek (Alfie)------- 5m: 7100g
Vojtík (Verča) --------5m: 7450g-----------------8m:8000g/74cm 
Filípek (Market2)-----6m: 7660g/70cm------------8m:8600g, 72cm 
Eliška (Nonu)----------5m: 5500g/ 66cm----------7m:6900g/72cm
Denisek (HanaP) -----5m: 7800g----------------6m:8550g/65cm
Monička (Ally) --------7m:9500g/71cm----------8m:10.16kg
Adámek (Necka) ------6m:7500g/67cm---------8m:7900g/70cm 
Rozárka (Pajda)-------6m:7400g/62cm 
Vašík (Rybka)---------4m: 6120g/62cm----------6m:6770g/67cm 
Kristýnka(Milka)------4,5m: 7000g/63cm----------6m:7710g/65,5cm
Julinka (Lokynka)-----5m:8000g/65cm-----------6m:8540g/67,5cm 
Bořík (Cifka)-------- 3m: 6700g/61cm------------6m:7500g/65cm 
Stellinka (Nicol) -----6m:7100g/70cm------------7m:7480g/71cm
Ondra (Danča) ------- 3m: 6760g/55cm-----------4m:7400g/59cm 
Jiříček(Berča) ---------4m: 7700g/70cm----------5m: 8450g
Nellinka (Pepi) --------5m:7550g/67cm-----------6m: 8200g/65cm 
Karolínka (Dejna)-----4m: 6020g/58cm 
Anetka (Paulinka)------5m: 5950g-------------------6m: 6200g/68cm 
Gabriel(Pafka)---------6m: 9570g/70cm 
Berenika (Missak) -----5m: 6000g-------------------6m:6610g
Ondřej (Mašinka) ------5m: 7700g------------------6m:8350g 
Janinka (Suzetka)-----4m: 6700g/63cm---------6m:8000g/70cm 
Tobiášek (Gaabina)---4m:5450g/60cm-----------5m: 5900g
Matyáš (Claudie) -----5m:7470g/66cm-----------6m:8000g/69cm 
Agátka (Agátha)--------3m: 6010g
Alešek (Werty) ------ –2,5m: 5550g/60cm 
Nelinka (Yenefer)------5m:6550g/64,5cm--------6m+3t:6750g/66,5cm
František (LenkaD) ----5m:8700g/70cm------------6m:9150g/69 cm 
František (Baruse77)---4m:6010g/62cm 
Leonka (Petulina)-------6m:8480g/ 70cm
Eliška (DanielaC)-------4m:6290g/62cm----------6m:7920g/67cm  

 
 
Yenefer
Kecalka 177 příspěvků 17.08.06 22:20

Ahoj holky, 
my jsme dnes večer byli na véče k opožděné oslavě dvouletého výročí svatby (jinak jsme spolu už 10 let) a pěkně jsme si to užili (i s Neli, byla zlatíčko a nakonec tam usnula v kočárku). Jo, dostala jsem od manži ohromnou kytkuJV noci k nám dorazí švagrová se synovcem, budou tu pět dní, tak budem mít veselo - možná až moc… synovcovi je rok a třičtvrtě a je šílený číslo…     

ADOPCE - Dančo, super deníček, výběr holčičky schvaluju, pošlu SZ, abys to měla potvrzené. S tím účtem mi přijde rozumný, to co psala Berun. 
Market, Janičko- můj manžel taky moc nevěří různým charitám a sbírkám, ze stejného důvodu, jak píšete. Když zařizoval adopci té holčičky u Indie, tak se jich ptal, jestli je možné tu holčičku osobně navštívit a řekli mu že jo, tak ho trošku přesvědčili. Byla to nějaká křesťanská organizace, nejsem si jistá, která. Je jasný, že člověk nikdy neví, ale já budu taky doufat, že se aspoň něco z těch pěněz dostane tam, kde jsou nejvíc potřeba. 

Vítáme Áju se Šárinkou a dodatečně taky Petulinu s Leonkou!!! 

Mějte se krásně! 
Jana a Neli (za dva dny 7M)** **

 
DancaM
Závislačka 2579 příspěvků 17.08.06 22:29

No jo, to mi nějak nedošlo, že to můžem poslat každá zvlášť. Tady se to taky posílá pod variabilním symbolem, který se vztahuje ke konkrétnímu děcku, tak tím by to mělo bejt jasný.
Už jsem napsala tý koordinátorce, tak jen co se ozve, zjistím detaily i k placení. To je jasan.
Asi až nás bude dost, už se nikdo nebude hlásit, tak těch 7.200,– rozpočítáme a pošlem každá stejnou čásku, ne?
 D.

 
Yenefer
Kecalka 177 příspěvků 17.08.06 22:47

Dančo, odpovídala jsem Ti na SZ, ale nevím, jestli to dorazilo?
 J.

 
lokynka
Kelišová 5139 příspěvků 1 inzerát 18.08.06 07:06

Ahoj holčinky,  

vůbec teď nemám čas na internet. Včera nebyl počítač ani zapnutý. Jsem v jednom komihu. Kluci mi dávají zabrat, nechci o nic ošidit Julču, tak kmitám.
Už je ale zdravá a já se taky cítím dobře, takže aspoň tak.  

Včera mi ten můj drobeček udělal šílenou radost. Zbodla večer celkem 290 ml kaše ve třech etapách, tak snad se blíská na lepší časy. V noci se ale vzbudila dvakrát, takže to jaksi vliv na noční spaní nemá. Od dnešního večera budou kluci na týden u babičky, tak si snad trošku odpočnu.  

Jsem od pěti vzhůru - Julča měla hlad a manžel šel do práce. Nemohl najít klíče od auta a nakonec byli v odemčeném autě venku - moje chyba. Ještě že to nikdo nezjistil a neodjel nám s ním.  

Skotit - máš SZ  

Mějte se krásně  

Peťula a Julinka

 
missak
Kecalka 294 příspěvků 18.08.06 09:50

Ahoj holky,
tak já jsem dneska úplně grogy, moje nespavost v noci dosáhla svýho vrcholu, když jsem 4× vlezla do postele s tím, že jsem hodně ospalá, že usnu jako dudek, ale po ulehnutí a zkoušení zabrat, ospalost rázem zmizela a já usnula až v půl sedmý ráno asi na hoďku, protože Berča kolem tý půl osmý vstává. Takže jsem dneska totálně vyřízená:(((( A začínám bejt nervózní už teď, jestli dneska večer usnu, nechápu to, Berča spí jak andílek - máme jedno noční kojo a pak spinká až do rána.
Já s adopcí souhlasím a jak píše Monha, utratím kolikrát spoustu peněz za různý hovadiny, takže mě to nevytrhne ALE spojili jsme s manžou od porodu finance a manža je proti, že to tam nedojde, že tyhle akce vždycky dopadnou blbě apod.. Přitom jak teď vedeme domácí účto, vidím, za jaký kraviny vyhodíme měsíčně zbytečně peněz.  My teď chceme příští měsíc doplati půjčku na auto, pak si vzít hypotéku a stavět baráček, takže manža kouká na každou korunu, (jak na co, v mc donald je schopen nechat měsíčně třeba 1.500 za zmrzliny, šejky apod. a ani nemrkne, prej tyhle výdaje ho netrápěj, mě ano). Já ho do konce týdne snad nějak zpracuju, nechci mít zase doma peklo, chápete ne .-)
Plánujeme koupi jídelní židličky, máme malou kuchyň a já furt nevim, jestli koupit tu židličku z Ikey nebo mám vyhlídnutou dřevěnou TRAMA - ta má plastovej pultík, tak zase dilema. Máte někdo zkušenosti s dřevěnejma stoličkama co jdou rozložit na židličku a stoleček? Nebo máte někdo doma tu židličku z Ikey? Snad mi trošku pomůžete se rozhodnout.
Jdu tu poklidit, je tu šílenej bordel, furt něco někam nosíme a pak neodnášíme - nádobí, oblečení apod., takže je to tu jako po výbuchu.
Zatím papa 
nevyspalá Míša+spící Berča  

 
missak
Kecalka 294 příspěvků 18.08.06 09:57

Jo a Lokynko s tím autem to máte teda štěstí, můj manža by dostal asi infarkt, je na tyhle věci hrozně důslednej, Když zamkne auto, třikrát ho obejde,jestli je opravdu zamčený - a to máme centrál!! Ale mně se taky jednou stalo, že jsem nechala klíče v zámku dole u vchodu u baráku a to tam byly klíče od našeho bytu, od rodičů a od kanclu v zaměstnání. Nevim, jak se mi tohlem mohlo stát, ale manža se mohl vzteknout, když je tam našel, šel do baráku hned po mně - spíš to bylo štěstí, si nedokážu představit všude měnit zámky…

 
market2
Zasloužilá kecalka 640 příspěvků 18.08.06 10:10

Dančo - k té adopci, včera jsme o tom diskutovali s manžou kdoví jak dlouho a jelikož nesouhlasí, prosím zatím se mnou nepočítej - pokud by však částka klesla na 500,–- (tzn. 14 mamin), tak bych přispěla i já bez souhlasu hlavy rodiny - víc asi bokem neuškudlím - a písla bych Ti SZ, jo? Je mi to moc líto, ale chci mít klid v rodině, věřím, že to pochopíš.
Na druhou stranu tu 500,–- si obhájím, jelikož si od začátku srpna zapisujeme veškerý výdaje a včera jsem to počítala a od 1.8. jsme utratili 2,5 tis za jídlo, 1200 za auto, 2000 za oblečení a drogerii pro Fílu a dalších 1100 padlo na manžovy sázky v Tisportu a výhra žádná, takže to má hošánek taky spočítaný.
Janičko - teď jsem koukala na Klárčiny míry, pěkně se vytáhla, co? A ještě trumfla Fílu o jeden cenťák! Že by další modelka?
Monho - taky jsem na to chodítko koukala a i na ty různý odrážedla, ale ty ceny mě trochu dostaly, ale možná že neodolám, jen nevím kam to všechno budem dávat.
Víc už nestihnu, musít vyrazit na sociálku, neb všechny papíry u nás posílá po jednom, takže kvůli přídavkům (neboli almužně) tam půjdu už po 4, asi mě klepne. Ájo - vítejte mezi námi a vložte nám fotečku do galerky, ať Vás můžeme poznat blíž.
Mějte se všechny mooooc krásně, ahoj
market a filípek 8m a 2d

 
Verca
Kecalka 460 příspěvků 18.08.06 13:41

Ahoj,
super deníček. U nás téma adopce proběhlo v pohodě - prostě jsem manžovi oznámila, že přispějem, překvapil mě a sám uznal, že kolikrát peníze vyhodíme oknem, tak proč ne. Je pravda, že nevim, co bude příští rok, ale letos přispěju.    

Dodatečně všem Petrám a Petruškám všechno nejlepší k svátku. Zároveň všechno nej,… i Helenám a Helenkám.  

Včera jsem si konečně došla k dr. a mám zánět průdušek. V životě jsem na průdušky netrpěla a teď už po druhý za sebou. Doufam, že broučky nenakazim, nedávno prodělaná angina nám úplně stačila.
Verča, Vojtík 8m

 
DancaM
Závislačka 2579 příspěvků 18.08.06 13:47

Ahoj holky,  

ADOPCE - Missaku, Market, to je jasny, ze nebudete delat neco manzum proti jejich mysli, ne-li natruc :-) Seznam bude určitě ještě chvíli otevřený, tak uvidíte, jak se to vyvine. Zatím nás je 5 definitivních: Monha, Nicol, Yenefer, Skotik a já  (Nicol, sice jsi nenapsala, ale s tebou bych si to, kdybys cukla, vyřídila osobně :-))) ).
Koordinátorka se mi mailem neozvala, tak jí budu v pondělí volat. A vás zas poinformuju :-)  

Missaku, my máme doma Bambi, ale u našich máme židličku z Ikei a myslím, že je fajn (teď stojí 399 + 129 pultík). Jen se mi zdá, že je fakt tak na jídlo a hned pryč. Nemá oporu pro nožičky a tak si nedovedu představit větší dítko v ní sedět dýl. A pro ty naše prcky je možná dost tvrdá, ale to by se dalo určitě vyřešit nějakou doma vyrobenou vložkou. Ale je príma lehká, jednoduchá. A vyhrála test v Mladý Frontě ;-)  

Danča a Ondra (7a1/2 měsíce)

 
DancaM
Závislačka 2579 příspěvků 18.08.06 13:49

Tak už 6, právě přišla SZ od Verči :-)

 
Verca
Kecalka 460 příspěvků 18.08.06 13:50

Dančo - taky jsem ti psala SZ, tak jestli nedorazila, je nás šest.

 
DancaM
Závislačka 2579 příspěvků 18.08.06 13:59

Chichichi, vždyť to povídám :-)))

 
Verca
Kecalka 460 příspěvků 18.08.06 14:08

Tak to jsem nějak neodhadla, ale sranda musí být.

 
Paulinka
Kecalka 384 příspěvků 18.08.06 14:50

Ahojky,  

dnešní den je katastrofa! Vlastně posledních pár dnů prožívám s Áňou snad nejhorší období:-(  Na jednu stranu je to zlatíčko a každý den mě překvapuje něčím novým:-) ,ale na druhou  je ukňouraná,u ničeho nevydrží a mě z toho jenom tečou pěkně nervy:-( Za dnešní den zatím naspala půl hodinky! V noci je to v pohodě,ale přes den i přesto,že je očividně ospalá ne a ne usnout! Teď ji například uhoupávám v koši,ale opět ožila a řádí jak čert! Když jsem chtěla jít ven,tak začalo pršet,ale naštěstí to nebude na dlouho a vezmu ji do kočárku. Tam se ji teda hrozně líbí.Pěkně sedí a huláká na kolemjdoucí:-)  

Adopce - také jsme to probírali doma a pokud by částka klesla,určitě se toho zúčastním!!!!! Takže zatím na jisto nepotvrzuji, ale byla bych na sebe hrdá, kdybych něco takového udělala.  

Zatím, pádíme teda ven. Jo a samozřejmě vítám novou maminku s miminkem (jména se mi vykouřila :-/  ) , ale pamatuji si,že je jen o den mladší než Anetka:-)) Napiš nám co už umíte,jak spinkáte,papáte, my jsme holt tetky zvědavé:-))) Samozřejmě jaké bylo těhotenství,po­rod,jak reagoval tatínek, kde bydlíte...... kolik vyděláváte atd. Ne ba ne, s tim posledním si dělám srandu:-) Zas až tak zvědavé nejsme:-)
Paulinka + Anetka

 
monique
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 18.08.06 15:11

Ahoj holky!

Moc zdravím a i když máte některé pochybnosti, připojuju se k podpoře adopce na dálku. Já už mám svoji holčičku Shwethu z Indie - kolik…??…Takových 5 let asi. Nevím, kolik z těch skromných 5000,– ročně se jí dostane, ale vždycky mi píše, co všechno si za to koupila (jestli to nikdo nefalšuje, tak píše sama a já to dostanu v anglickém překladu), nakreslí obrázek, pošle (teda někdo za ni) fotky… K tomu vždycky dostanu nějaký organizační dopis od toho centra v Indii, kam patří. Mám to přes Charitu. Třeba se někdy poštěstí a sejdeme se…

Prosím prosím o doplnění váhy a míry do seznámku po osmiměsíční kontrole - už jsem to tu psala, ale zatím to tam není :-(

8 měsíců: váha 8000 g, míra 70 cm - máme to pěkně kulaté.

Moc vás nestíhám, hlavně ne pořádně psát, číst jakžtakž, dost v posledních dnech pracuju.
A taky se rozvádím - už jsem podala žádost na opatrovnický soud, tak doufám, že vše půjde rychle - prý než se tohle vyřídí, bude to trvat 3 - 6 měsíců, ale kamarádka mi slíbila, že to trošku zkusí popohnat, má tam nějaké známé…

O stěhování do Prahy raději mlčím, mám trošku strach, že se to možná vůbec neuskuteční…
Snažím se být v klidu a brát věci tak jak jsou, každopádně je to teď lepší než předtím.
Ale už mi moc chybí chlap, se kterým bych mohla NORMÁLNĚ žít a být spokojená.

Mišánek je pořád v pohodě, dnes sice dopoledne dost řval, což není jeho zvykem, asi ty zuby… Ale po obědě byl už samý smích a teď spinká, tak je zlatý :-))

Moc všechny zdraví

Monika + Michal 8 měsíců a 14 dní

 
monique
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 18.08.06 15:20

DANČO,

já se taky přidávám - čím víc nás bude, tím bude částka menší a pro mě osobně to fakt nic neznamená, dneska např. jsem koupila, sice v bazaru, ale opravdu asi zbytečně mikinu a kalhoty pro Mišánka za 200,– (nekupte to, když je to nové) a doma zjistila (neměla jsem ho s sebou), že mu to do zimy bude skoro malé… Takže co řešit??

Holčička je moc hezká. O víkendu jsem viděla v televizi dokument taky z Keni, jak tam řádí AIDS… A ke Keni mám „osobní“ vztah, protože jako dítě jsem byla doslova zamilovaná do lvice Elsy a tím pádem i do Keni :-))

TAKŽE MĚ PŘIHOĎTE PROSÍM I DO TOHOTO SEZNÁMKU.

Monika (já to naštěstí nemusím konzultovat s žádným manželem :-) )

 
DancaM
Závislačka 2579 příspěvků 18.08.06 15:33

Jsi tam. Jsi fakt úžasná, když už máš jednu holčičku, že se ještě zapojíš s náma. Super!
Takže je nás 7 :-)
Asi to zní blbě, ale gratuluju k podání žádosti o rozvod. A držím palce s Prahou ;-)  

D.

 
DancaM
Závislačka 2579 příspěvků 18.08.06 15:38

A ten dokument jsem právě viděla taky a tak nějak mě to rozhoupalo. Už jsem, o tý adopci přemejšlela dýl, ale tohle byla poslední kapka.
 D.

 
monique
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 18.08.06 16:14

Díky Dančo za podporu v rozvodu - vůbec to blbě nezní.
Původně jsem nechtěla a taky jsem si myslela, že se mažel musí strašně stydět, jak jsem ho posledně odtud vyhodila s tím, ať už se tu neukazuje, ale musíím mu půjčovat Mišánka, je na to zákon, takže jsem se s ním domluvila jednou za 14 dní na max. 3 hod. procházku, tak zítra přijede… ACHJO. Sem ho nepustím, jen zavolám, až bude Mišánek vypravený a ať si ho tu vyzvedne a pak mi zase předá a sbohem. Jestli ho to teda bude uspokojovat… Ovšem koneckonců od narození ho vídal tak jednou za 14 dní, ale hlavně že mi pořád tvrdí, jak ho má strašně rád… Ovšem na mě se asi nemohl ani podívat, že…

No nic, jdu něco dělat.

M.

 
DancaM
Závislačka 2579 příspěvků 18.08.06 17:03

No jo, to pro tebe musí bejt těžký, vídat se s manžou pořád, ale na Mišánka má právo.
Když se rozváděl Petr (můj manžel), tak to bylo strašně rychlý - stání jako takový trvalo snad 15 minut. Myslím, že tím, že spolu nežijete dýl než půl roku, tak soud ani nebude zjišťovat důvod. Petra s ex rozvedli a majetkový vypořádání a úpravu styku s dítětem rozvodový soud vůbec neřešil. Nechali to na jejich dohodě, a teprve až kdyby se nedohodli, tak by se kvůli tomu museli soudit.
Tak pevný nervy,
 D.

 
DancaM
Závislačka 2579 příspěvků 18.08.06 19:40

už nás je 8!
Monha, Nicol, Yenefer, Sko­tik, Verča, Mo­nique, Paulin­ka a já
Paráda!  

 
skotik
Zasloužilá kecalka 793 příspěvků 19.08.06 21:19

Ahojky,
tak koukám, že sobotu asi trávíte někde venku nebo po návštěvách :o)  

Adopce - tak jsem si včera vymněnila názory se svojí polovičkou…bylo to trochu na italskou strunu, ale nakonec jsem mu vysvětlila, že 80,– měsíčně přece není tak moc a že si přestanu kupovat sušenky - někomu pomůžeme  a já aspoň zhubnu :o)  

Jinak u nás nic nového, snad jen, že se sbytem blížíme do finále a dnes jsem si opravdu mákla - ruce mám až k zemi  

Jdu juknout na MMB, bo potřebujeme nějaký overálek na spaní  

Hezký večer přeje Klára s Peťulkou  

PS: Blahopřejeme Moničce od Ally, Nelince od Yenefer a samozřejmě klučíkům od Lennys

 
DanielaC
Kecalka 199 příspěvků 19.08.06 21:23

Ahoj holky,
tak až teď jsem dočetla deníček a všechny komentáře! Super věc, hrozně tomu fandím a pevně věřim, že tyhle peníze jdou tam, kam mají a né někomu do kapsy. A jak už tu bylo řečeno, vyhodím víc peněz za kdejaký píííííp, takže se holky ráda zůčastím. Počítejte se mnou na 99%, jenom to proberu s manžou - no respektive jak se znám, mu to jenom oznámím :-), aby se necítil „obejit“…  (asi pro tyto účely snížim částku… chi chi chi…já jsem ale potvora…:-))). Ovšem když částka klesne co nejmíň, zlobit se nebudu - tento měsíc se nám fakt daří - auto v servisu - oprava bratru za 6000,–, myčka v servisu - zatím nejni doma, ale prý minimálně za 1500,–, a auto půjde ještě jednou, to prej bude za 7000,– a ještě nový gumy na něj za 3 tácy. Jooo, prej když chci jezdit, musim platit :-))). No a já si myslela, jak mám hezky porodný „zašitý“ na vkladní knížce a bude se to hodit … no už je to tady. Ale dámy jistě budou souhlasit, že tohle jsou pro ženský mozek prostě nepochopitelný a naprosto zbytečný investice!!!! Vyjma myčky teda, ta mi fungovat musí!!! Už teď mi příde, že celý dni mám furt ruce ve dřezu…:-(((.
No takže budu hrozně ráda, když se něčeho takovýho budu moct zůčastnit!  

Holky, některá jste tu zmínila „domácí účetnictví“. Nemáte tip na nějaký dobrý prográmek? Budu to taky muset asi začít praktikovat… chjo… holt milionáři(ky) z nás s rodičovským příspěvkem asi nebudou :-))).
Jo ještě DANČO M - s tim „zadarmo“ bankovním účtem. To jsem já. Je mi to úplně jedno, klidně se pro to může použít a poslat jim pak jednou částkou, aby v tom třebas nebyl zmatek a mohly jsme si to ohlídat samy, jestli už všechny peníze dorazily (klidně to vezmu na sebe a budu tvá „finanční účetní“ :-))) a jim to poslat najednou a nebo to můžeme udělat jak psala Berun… Asi bych to nechala, až to bude kompletní, ať pak rozhodnou samy přispěvatelky…  

Taky jsem chtěla přivítat nové maminy s novými zimňátky, úplně se mi teď vykouřilo z hlavy jestli už jsem je nevítala… tak radši ještě jednou :-))). Teď nevím, jedno z miminek je jen o dva dny starší než Eli, tak konečně tu mám zase jedno mímo trošku blíž..... no jsme prostě nejmladší, tak proto…  

A já už nevím, co jsem chtěla dál, manža šel na pívo se sousedem, zejtra jedeme ke tchánovcům, aspoň nemusím vařit :-).  

Mějte se a dobrou noc… je možný, že za celý den ani jeden příspěvěk?????????­?? Nejsem já někde mimo.. jinde… co?!?!?!
Daniela a Eli, 6,5m

 
market2
Zasloužilá kecalka 640 příspěvků 19.08.06 21:38

Ahoj mamči!
Přeji krásný zbytek soboty, kterou jsme měli náááročnou, jelikož můj manža se svým bráchou a kamarádem slavili narozky - teda oni ještě samozřejmě slaví, já už jsem s Fílou doma, ale přišli jsme před chvilkou a to jsem si myslela, když jsme ráno odcházeli, že budem v poledne max. odpoledne už doma, že se bude bát mezi tolika lidma, kazeťáku na plný „prdy“ a on byl úplně ve svým živlu, celej den jak andílek a to si schrupnul jen hodinku po obědě a jinak celej den lumpačil, tancoval, žvatlal a křičel, aby ho všichni slyšeli - normálně se předváděl a jelikož tam byl nejmladší, tak si užíval pozornosti (dětí tam bylo ještě 6, ale už školáci, takže ti ostrouhali).Všichni jsme na něj koukali, jak normálně paří! No, celej táta, to je jasný - to si asi užíjeme.
Akorát jsem zvědavá jaká bude noc, usnul před chvilkou a když jsem se na něj byla teď  kouknout, tak se chechtal ze spaní.
Je to ale hrozně nespravedliví, že my (mamky) máme po zábavě - kdyby mi manža nabídl, že půjde s malým domů, tak bych tam stejně nebyla, ale to že on tam zůstane a já musím domů mi přišlo nějak líto, ale Fíla byl naprosto úžasnej celej den (nezakňoural, nezabrečel, prostě spokojenej kluk), tak mi to aspoň vynahradil.
A taky ho musím pochválit za včerejší noc - ta byla báječná, usnul v 19:30 a vzbudil se ve 4h na kojení, po 15 min už zase chrupčil a vstávali jsme v 7:30 - no co víc si přát?! Škoda jen, že jsem byla stejně po hodině vzhůru, jak jsem si zvykla za ty poslední 2 měsíce jeho buzení.
Monique -myslíme na Tebe a moc držíme palečky, aby rozvod proběhl co nejrychleji, zaráží mě ale ta doba 3-6m, u nás je to otázka 1měsíce i s vyřešením výchovy dětí!!! A ta Praha vyjde určitě, vždyť to máš přece v kartách a my Ti to všechny moc přejem, tak to by bylo, aby nebylo!
A jelikož jsem vytvořila zase román, tak už Vás nebudu unavovat, jen chci ještě popřát Elišce, Denískovi, Nelince, Moničce, klukům od Lennys k X-měsíčninám a Helenkám k včerejšímu svátku vše nej!
Krásnou noc a krásnou neděli všem,
market a filípek 8m+3d

 
JanickaB
Zasloužilá kecalka 978 příspěvků 19.08.06 21:53

Market - úplně tě chápu s tou zábavou!!! Včera sousedi slavili 25.výročí svatby, vzhledem k tomu, že byla pozvoná generace rodičů a babiček, tak my že můžem zajít až budou po večeři a až uspíme. To se v celku povedlo, dokonce byla Klárka v postýlce a já v klidu, že nespadne, hrála tam fajn country kapela, kterou jsem v poho slyšela i v pokojíčku, ale Klárce se to asi líbilo a usnula :-) asi v půl dvanáctý byla její hoďka a já běžela kojit, pak jsem se vrátila, ale do 15 min řvala znova a to už jí ta hudba nedovolila v klidu usnout, a když jsem odcházela od sousedů, řekl mi manža, že jde za chvilku za mnou. Já konečně uspala, po čase skončila i kapela a hrál jen kazeťák a já začala být naštvaná, že je „chvilka“ dlouhá, navíc jsem mu nechala otevřený vrata a klíče v zámku, prootže jsem mu klíče odnesla - na chvilku to nevadilo. Jenže z chvilky byly skoro dvě hoďky a dvě ráno!!! Neřešila jsem to, dělala jsem, že spím, sice mi ještě zvládl vzbudit Klárku ale u prsa usnula a ráno jsem byla ještě přešlá, ale pak jsem se rozhodla, že bude lepší to přejít, že manža, coby společenský tvor prostě čas od času zábavu potřebuje a do teď se docela držel se mnou, tak nebudu dělat dusno a dopřeju mu to, i když musím říct, že mě to jednu chvíli štvalo dost. Pak jsme šli na obídek kvůli tomu včerejšímu výročí a tam jsme na to v legraci narazili a řekl mi na to „co sis vzala, to máš“.....no a má  pravdu :-))) Jejda to jsem se rozepsala :-) prostě je to tak, my se vlastně musíme obětovat kvůli našim zlatíčkům i kvůli těm taťkům, jinak by pak začali zlobit (taťkové) a to by se mi líbilo ještě míň :-))) Takže tak včera u nás. V září nás čeká svatba asi nej kamaráda a taky to asi odnesu a pofrčím domu okolo osmé, protože tam nepůjde Klárku nikde uložit, a na hlídání si zatím netroufám, je to UŽ za měsíc…uvidíme, ale to budu snášet možná ještě trochu hůř, ale co bych pro to naše zlato neudělala že?  

Adopce- holky já se po rodinné debatě přidávám k čekatelkám na částku 500,– Kč - je toho teď nějak hodně.  

Jdu dovařit manžovi obídek do práce  

mějte se krásně
Janička+Klárka

 
MartinaK
Zasloužilá kecalka 980 příspěvků 19.08.06 21:59

Ahoj holky.

Od čt. jsem tu nebyla a hned jsem vypadla ze seznámku na adopci.Se mnou taky počítejte.Manželovi jsem to oznámila a proti nebyl takže já jsem na 100%. Částka se zase snižuje :-)

Jinak mám takový pocit že na mě sedla nějaká střevní chřipajzna.Anebo mi nesedla ta dnešní pizza.Ve čtvrtek se nic nekonalo protože byla pizzérka narvaná k prasknutí a Tadeáše ječel.

Odpoledne jsme šli na procházku na dětské hřiště a Tadeášek se prvně houpal na klasické houpačce pro malé děti a hrozně se mu to líbilo.Měl pusu od ucha k uchu.
Zítra chceme jet na výlet na Máchovo jezero a projet se parníkem.Teda pokud berou i pséky protože Terrynku v autě nenechám.

Vítám novou maminku Áju se Šárinkou(snad jsem nepopletla jména :-))) )

Janičko - to jsou to ale náhody,že?  Já bych tak chtěla dostat kytičku.Manžel je na ně snad alergický nebo co.Když se Tadeášek narodil tak mi kytičku sice koupila ale skleróza jí nchal vždy doma tak na mě čekala suchá doma.Letos jsem dostala jedinou kytici a to šeříky které narval po cestě domů.Jinak zazdil svátek,výročí svatby v červenci i v srpnu co jsme spolu.No snad se příští rok polepší.Anebo bych mu mohla napsat pripomínku do mobilu :-)

Pa Martina a Tadeášek 8m17d

 
JanickaB
Zasloužilá kecalka 978 příspěvků 19.08.06 22:15

MARTI. já s těm akytičkama mám vždycky takový rozporuplný pocity…když jí dostanu, tak samo radost a ták, ale je mi jich tak strašně líto, že jsou tak rychle hnusný a zvadlý!!!!! Některý zvlášť významný suším, ale i ty pak přestanou být hezký, takže tak, u nás kytí taky nebyla. Navíc, víš, že by mě mnohem víc potěšila kytka „jen tak“ než na nějaký výročí??? Ale to bych se asi musela vrátit o těch šest let zpět, to se teď už asi nenosí :-) leda že by někdy musel žehlit nějakej průser. Tak přeju hodně kytiček a upomínka do mobilu by možná nebyla špatná :-)  

J.+K

 
market2
Zasloužilá kecalka 640 příspěvků 19.08.06 22:22

Už jsem si šla lehnout a zas přibyly komentáře a tak musím reagovat (jsem hrozná, já vím):
Janí - samozřejmě taky nelituju, že musím být doma s tím mým bobánkem (i když jsem nevytáhla paty už celý rok a před těhu jsem tomu taky moc nedala posledních pár let), ale štve mě, že prostě manža neřekne, že půjde s námi, že když se nemůžu bavit já, tak on taky nebude - ale to bych si musela vzít za manžela asi sebe nebo co! A souhlasím s tebou, že občas jim člověk musí popustit uzdu, jinak bychom to s nimi nevydrželi a oni s námi už vůbec ne. A co se týče té svatby - měsíc je dlouhá doba a když jsem viděla dneska Fílu, jak se bavil, tak třeba si to užijete s Klárkou mnohem dýl! A hlídat bych taky nenechala, furt se mi někdo nabízí, ale díky bohu za to, že ještě kojím a mám se na co vymluvit!
No ale abych toho mýho furt jen nepomlouvala, tak dneska z ničeho nic z něho vypadlo, že si plánuje vzít ještě týden dovču a že bychom mohli jet aspoň na nějakou chatku, že mrknem na net a uvidíme - a já celá šťastná, že vypadnem aspoň na víkend a manža, že né, že chce na celý týden!!! Tak mě tááák potěšil, no co Vám budu povídat. Asi to byla reakce na zmínku, že některé z Vás frčí k mooooři, že Jani (pokud se nepletu).
Martí - a ty jsi ta Vaše výročí nenápadně nepřipomněla??? To přece musíš, když chceš něco dostat, to je všeobecně známo, že si chlapi datumy tohoto druhu nepamatují (nebo spíš nechtějí pamatovat). A jinak ať jsou tvoje potíže opravdu jen z pizzy a není to nic horšího!  

Tak teď už opravdu dobrou noc,
market

 
JanickaB
Zasloužilá kecalka 978 příspěvků 19.08.06 22:55

MArket- asi máš s tím měsícem pravdu, navíc je to po tom Španělsku, kde kdo ví jak to bude, třeba nám dovolí si užívat nočního života :-) já mám v sobě boj, na jednu stranu bych aspoň část večera fakt trávila venkum na druhou stranu mi strááášně vyhovuje, že jde Klárka spát v půl osmý a při představě, že si to odvykne…ale nebudu malovat čerty na zeď nějak bylo a nějak bude v někjaký knížce jsem četla, že si sice strašně rychle odvyknou na zavedený rytmus, ale stejně tak rychle najedou na nový…takže snad. Takže s tím móřem jsem to já, Claudie si užívá už teď :-) Ale jestli vám naše moře aspoň trochu pomohlo k týdnu s taťkou, tak je to jen dobře:-) taťka zaslouží pochvalu!!!!!
MARTI ať ti je líp!!! a sorry jestli ti to zase přišlo na email, snažím se vždy vkládat komentář, ale dala jsem odpovědět.  

J.

 
Petulina
Stálice 57 příspěvků 20.08.06 13:34

Ahojky všem mamčám a mimiskům,
konečně mám volnou chvilku. Poslední dobou nějak nestíhám, Leonka nechce přes den spinkat, takže je pro mě těžké se dostat k počítači. Ale teď mám chvilku klid, tak jsem honem přečetla všechny nové komentáře a jsem tu.

Všem děkuji za přání k svátku.
Yenefer a DančiC díky za přivítání, Nelince vše nej nej k jejím včerejším 7měsíčninám, a to mimi, které je o tři dny starší než Eli jsme my - Leonka.
Dále dneska slaví Adámek od Necky, takže tomu taky vše nej nej.
Jinak přejeme Verči a MartiněK brzké uzdravení.
No holky prostě všem, co něco máte, svátek, narozky, x-měsíčniny a i výročí svatby. Nás to taky brzo čeká. Tak uvidíme, jestli bude aspoň kytka.

Večerní oslavy - no jo holky, musíme si to ještě nějakou dobu odpustit, že Janičko a Market2?My včera taky byly na grilovačce u známých. Samozřejmě že já s prckem jen chvilku, zato taťka si to užíval za nás až do půlnoci. Taky radši jdu s malou domů, i když vím, že moje mamča by mi Leu večer pohlídala, ale zase bych si to pořádně neužila, protože bych na ni myslela. Stejně nejradši usíná se mnou u prsa, ale už jsem si říkala, že ji musím naučit usnout sama. Ale nějak nám  to pořád nejde.

A ještě adopce - jak jsem psala, tak my v práci už jsme adoptovaly holčičku, takže doufám, že se nebudete zlobit, když se nepřidám, protože tolik penízek zase nemám, však to samy víte, jaká almužna ta mateřská je.

Jo chtěla jsem se zeptat, nemáte zkušenosti s nějakým dobrým int.obchodem, kde se dají objednat oblečení pro prcky? Potřebujeme teď něco na zimu.

Mějte se a užívejte si nedělení odpoledne, pokud to jde.
Petra + Leonka 6 a půl m.

 
skotik
Zasloužilá kecalka 793 příspěvků 20.08.06 14:26

Ahojky,   Petulina - určitě se na tebe nikdo zlobit nebude :o) Většinou tu maminky objednávají z mimibazaru. Mají tam moc pěkné věci a to nové i nošené. Nošené ale stejně kolikrát vypadají hóóódně nově :o) Zrovna včera jsem (opět) objednávala pro Peťulu. V deníčku mají téměř všechny maminy mimibazarmánii :o)  

Jinak u nás nic nového…Výročí svatby nemáme, bo nejsme svoji.....já bych se tak ráda někdy vdala :o) Na papíru mi nezáleží, ale ten pocit…být aspoň jeden den za princeznu :o)  

Vlastně je něco nového - hlásíme čtvrtý zub!!!!!!!!!!! Dneska se vyklubala levá jednička, takže Peťkovi rostou horní zoubky zleva doprava. Už má náběh na pravou jeničku. Horší je to s čištěním. Do pusy si zá:,–(ně strká druhou stranu „kartáčku“ a sáhnout si tam nenechá. A když náhodou jo, tak se mě snaží kousnout :o)  Máte někdo nějaký návod, jak na to?  

Klára a Peťulka /36t+6d/

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama


Reklama