Zimňátka 2005/2006 č.71 - Rozmazlené dítě?

Rodičovství

Podle „rad starších bych měla mít rozmazlené dítě.

  1. První tři měsíce strávila Helenka na mém těle a to doslova, buď byla v šátku nebo v mé náruči nebo spala na mém břiše nebo spala s námi v posteli. Když se náhodou ocitla bez mé blízkosti, většinou spustila brekot. Večerní sprcha byla skoro neuskutečnitelný výkon, neboť nejpozději do dvou minut začala Helenka brečet a nepomáhalo ani tatínkovo chování.
  1. Helenku jsem neustále houpala, což mi bylo staršími a zkušenějšími matkami vyčítáno, „že si na to zvykne a bude to vyžadovat pořád". Houpací tik mám do dneška, jakmile mám dítě v náručí, okamžitě se pohupuju. Naštěstí se nepohupuju když stojím sama.
  1. Helenka nemá dudlík, dávila se po něm. Místo dudlíku slouží prs. Vyžaduje ho ale minimálně a palec si necucá vůbec.
  1. Když Helenka v noci zabrečí, vrazím jí okamžite prs do pusinky. Zacumlá si nebo se napije, ale usne znovu. Spíme cca od 21,30 do 7 až 8 hodin ráno.
  1. Usínání probíhá buď u prsa nebo v kočáru. Dříve spávala v šátku, v mé náruči, na mně. Šátek zabírá do dneška, bohužel už se Helenka dost pronese, takže jsme jeho užívání omezili.
  1. V šátku se Helenka nosila celých 7 měsíců. Kočár jsme koupili v jejím šestém měsíci, ale nelíbilo se jí v něm. Tak jsme nosili dál. Kočárek vzala na milost až při dovolené v Čechách, kde se s ní vydávala na procházky babička a nebylo takové horko, jako u nás. Dnes v něm jezdí s přehledem jak ostřílené mimino, i když je stále vedro.
  1. Helenka stále spí s námi v posteli. Tatínek nic nenamítá, dokonce je rád, že jí máme u sebe a spí na krajíčku postele, aby měla dost místa. Helenka se totiž rozvaluje uprostřed a zabere více místa, než jeden dospělý.
  1. Kojila jsem výhradně až do sedmého měsíce. Teď přikrmujeme, ale kojení je stále dost časté, Helenka jídlo opravdu nezanedbává.
  1. KdyžHelenka zabrečí, do pár sekund někdo zasahuje.
  1. Může bez omezení lézt všude, kde si zamane (a je to tam bezpečné).

A co z toho vyplývá? Mám rozmazlené dítě? Řekla bych, že nikoliv. Helenka brečí pouze v případě, že má hlad, žízeň, je ospalá, přetažená, něco jí bolí nebo právě někde havarovala při svých průzkumech. Hraje si sama a to tím způsobem, že mě k tomu skoro nepotřebuje. Leze po celém bytě, všechno prozkoumává a ochutnává. Na cizí lidi se směje, nechá se pochovat a to i když nejsem v dohledu. Najednou mám spoustu „volného času", tedy takového, kdy jenom přihlížím, aby si někde neublížila. A skoro mi začíná být líto, že už mě nepotřebuje.......

A co vy? Máte rozmazlené děti? Nebo jsou to samostatná spokojená individua?

Z Malty zdraví Bára a Helenka, která se mi celou dobu snažila vypnout monitor

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek
 
Katarina
Zasloužilá kecalka 634 příspěvků 14.09.06 17:31

Jé, to je náhoda. Týden sem nevlezu a teď jsem první.  

Katka

 
lokynka
Kelišová 5128 příspěvků 1 inzerát 14.09.06 17:45

Ahoj holčinky,  

Báro - díky za nový deníček. Napsala jsi to moc hezky.  

Julinka tedy takový „luxus“ nemá, páč spí ve své postýlce. tatínek byl proti společnému spaní v naší posteli od začátku. Teď se tomu ale občas neubráním, protože když vstávám v noci tak aspoň pětkrát, tak se mi holt někdy stane, že u toho usnu a jsem ráda, že usne i Julinka a já ji po mém probuzení přenesu do její. musím si ale teď dávat hodně pozor, abych měla vedle Julči aspoň srulovanou peřinu, protože v létě, když byl taťka na noční, Podnikla julča cestu z prostředka postele na zem a mě vzbudilo a ducnutí a okamžitý řev. Takhle rychle jsem ještě nikdy vzhůru nebyla.  

100 % matka - dneska jsem potřebovala nutně do obchodu. Byla jsem už ve sklepě pro kočárek, zavanul ke mě pach z plíny. Kdybych ale šla Julču domů přebalit, nestihla bych to do obchodu - polední pauza, tak jsem ji v tom nechala, nakoupila a přebalila ji až doma. V pohodě. Slečna neprotestovala.  

Zitra mám schůzku v jedné firmě, chodila bych tam dvakrát týdně uklízet. Doufám, že mi to dopadne. Taťka bude ve dnech volna hlídat a já to zkusím domluvit podle jeho směn, jestli jim to nebude vadit. Ocitli jsme se ve finanční tísni, takže potřebujeme každou kačku.Upadl výfuk u auta, odešel monitor u počítače a bude toho potřeba spoustu nakoupit, autosedačkou počínaje a pozemkem u domu konče. Budou se nám stěhovat sousedi a nabídli nám k odkupu pozemek, který jsme měli do teď pronajatý. Když ho nekoupíme, tak nevím, kdo tam bude a jestli by nám ho pronajal. Když ne, tak ani nemáme kam postavit příští rok bazén a altán. no je to hrůza. Tak na mě zítra sím myslete, ať se domluvíme.  

Páček Peťula a Juli

 
Katarina
Zasloužilá kecalka 634 příspěvků 14.09.06 17:52

Tak už jsem to přečetla.   Baru-prima deníček. Helenka jistě není žádný rozmazleneček, ale právě naopak mi připadá jako pěkně vyzrálé a spokojené děťátko.  

Je těžké srovnávat dvě dítka, takže srovnávat s naší Helčou nebudu.  

Tady je naše situace - Helenka se v prvních měsících často nosila u mě v šátku, kočárek využívá ke spaní téměř od příchodu z porodnice a dokáže se tam vyspat moc dobře a dlouho (na vzduchu je holt na vzduchu). Dudlík měla od 3 týdnů, uspávání u prsa prakticky neznám. Teď už dudlík má jen na noc,resp. na usínání. Dříve spala s námi v posteli, teď už to není tak časté a to hlavně z bezpečnostních důvodů (bojím se, aby mi v noci někam neodlezla a nespadla na zem). Jinak bych ji měla u sebe kvůli mé pohodlnosti pořád. Čím dál víc se dokáže sama zabavit na delší dobu, ale stále potřebuje, aby byl někdo v její blízkosti. Ostatní lidi má ráda, občas jí někdo nepadne do oka, ale když je máma nablízku, tak je to OK. Spíš jí někdo vadí, když je už třeba unavená. Když má tátu, babičku či dědu, tak mámu už nepotřebuje, spíš naopak -vítá změnu osoby s nadšením, ke každému nově příchozímu se okamžitě žene kosmickou rychlostí. Přes den už prakticky nepláče, jen se začně rozčilovat,když jí v něčem zabráním nebo mi dlouho trvá příprava jídla nebo mručí, když je unavená. Noční spánek se snad konečně začal prodlužovat, poslední dvě noci jsem kojila jen 1× za noc. Pak ještě kojím 3× během dne. Samotné řvoucí dítě se u nás téměř neobjevuje, i když výjimky jsou, ale člověk má také své neodkladné potřeby, že? Leze všude, kde my chodíme-opět je pár výjimek.  

Tak takto to vypadá u nás. Za rozmazlenou Helenku zatím rozhodně nepovažuji.  

Katka a Helča 9m13d

 
baruse77
Stálice 80 příspěvků 14.09.06 19:28

Tak jsem tu taky mezi prvnimi to cucim. I kdyz jak tu leje tak sem nakukuju dost casto.

Baru - hezky jsi to napsala, kdybych tam misto Helenka napsala Fanda tak je to skoro to sami. Ptala jsi se na pisek, tak ten Fana jeste neochutnal jen si vyvalel ruce a ty jsem stihla utrit. My jsme letos jeste moc neplazovali, nechavam to na pristi rok. Ted premyslim o plavani, ale nevim ja mam k bazenum odpor.

Me nasi rikaj ze si hreju hada na prsou. Nas v predporodnim ucili, ze do sesti mesicu by mohli byt klidne jeste v brise a podle toho jsem se ridila, vecne na prsou. Krom toho je Fandula dost aktivni a malo spici (pres den), proste zadny lezici mimi a sam se jeste moc nezabavi a vyrvavat ho nenecham. Asi to sama nedovedu posoudit, ale snazim se aby byl v pohode. Vic zatim neresim. Z vychovou jsme zacli mirne ted. Ucim ho co to je NE, ale nevim, nevim. Ono neni moc prijemne kdyz vam chce utrhnout nos a ma z toho desnou bzundu. A cizaky moc nemusime.

Jeste bych se vratila k tomu lepku prosim. Umel by mi nekdo vysvetlit jestli se clovek s tou alergii rodi a nebo ji ziska prave tim ze ho dostane brzo do stravy.

BaF

 
KataS  14.09.06 20:05

Jéé pátá!!!

Baru - tiše závidím!!!!!!! Opravdu. Kačka bohužel už 2 měsíce chodí, tak to je fakt hrůza. Říkám, že nejkrásnější období je šestinedělí a pár týdnů po něm. Když malá jen lezla, tak to šlo, mohla jsem jít aspoň na záchod… Teď?!! Buď jí někde seberu na zemi, nebo ji hledám kde je, najdu ji ve skříni. Ale bohužel jsou chvíle, kdy se ode mě nehne ani na krok. Nikdy nebyla beze mě ani hodinu (Blbost, manža ji vzal na procházku a tu prospala), jinak jenom máma. Když jdem do města, tak se žene ke každýmu, to jsem jí ukradená. Ale doma… Každopádně rozmazlené dítě vypadá jinak, pár jich znám. Musí mít všechno a HNED, dostává všechno, je vždy po jeho, z toho mi vychází můj 18 ti letý brácha.

Jdu žehlit, tak končím, zítra páček…

 
market2
Zasloužilá kecalka 640 příspěvků 14.09.06 20:32

Že by šestá?
Baru super deníček, zrovna dneska jsem se od tchána dozvěděla, že je Fíla pěknej mámin mazánek a to jen proto, že se rozbrečel, když se na něj tchán vrhnul a vyrval mi ho z náručí - taky bych řvala.
Já nevím, jestli je rozmazlenej, ale holt je 24h jen se mnou, tak se nikdo nemůže divit, že když dotyčnýho  pořádně nezná a není mu dovoleno se otrkat, že prostě chce být u mě, jinak začne plakat a je to opravdu pláč s velkýma slzama a přece ho nebudu trápit, ne, když z toho nemá teď rozum.  

KatoS - Kačka je šikula, gratulujem k zoubku, a jinak - mně taky nikdo nehlídá, první 3m ho vozili babičky a dědové, ale pak Fíla začal řvát, tak už si netroufnou. Sice nemám chvilku volna, ale jsme oba v klidu.  

Všechny zdravím, dnes jsem spala jen 4h, tak to jdu zkusit naspat,
ahoj
market a filípek (v sobotu 9m)

 
claudia02
Ukecaná baba ;) 1124 příspěvků 14.09.06 20:32

jsem šestá, ale víc bohužel nenapíšu, protože mé rozmazlené dítě vyřvává v postýlce své večerní scény, napuclej kaší až k prasknutí, ale stejně neusne, dokud to prso nevyhodim a nezpije se do bezvědomí…
Toto téma jinak poslední dny dost řeším, protože začínám mít pocit, že rozmazlenej je NEUVĚŘITELNĚ, spíš bych to někdy nazvala „zpovykanej“, veškeré pláče končí když přiskočím a vezmu ho do náruče, okamžitě mi za odměnu začne rvát vlasy, škrtit mě, trhat mi řetízek, sápat se mi po prsou a vyklánět se k zajímavým předmětům v okolí div nevypdne, ale běda když bych ho zase pustila.  

Claudie

 
Berca
Zasloužilá kecalka 922 příspěvků 14.09.06 21:10

Ahoj holky,
Malto, hezký deníček a tiše závidím nerozmazlenou Helenku. U nás je to podobné jako u Claudie-moc jsem se při čtení komentáře zasmála. Nevím, jestli je to rozmazlenost, spíš je Jiříček „mamánek“. Chvilku si sám umí hrát, ale musí mě mít v dohledu, jak ne tak spustí řev, že by se za to nestyděl ani pavián:-). Dělá to hlavně když ho dám do postýlky a jdu třeba pověsit prádlo. Ale jakmile ho vyndám, slzy a řev jsou pryč. Taky mi pak škube vlasy a někam mě vždycky rafne, to je teď naše nová zábava. Já zaúpim a on se směje. Když má společnost, tak mu ale vůbec nechybím. Je to ale stejně miláček:-). Tak tak u nás.
Lepek-myslím si, že se alergie na něj může zdědit, pokud jí má někdo z rodičů a i vyvinout, pokud dostane příliš brzo. Doporučován je dávat od 6 měsíce, ale to je podle mě brzo a protože je manžel alergik (na pyl) začneme až tak po 10. měsíci.
Zdraví Berča a Jiříček

 
Berca
Zasloužilá kecalka 922 příspěvků 14.09.06 21:12

Ještě musím dodat, že u nás se bez prsa taky ještě nikdy neusnulo. Dát Jiříčka do postýlky, tak mi jí snad zboří a stejně neusne, dokud ho nedostane.
 Berča

 
Malta
Závislačka 4097 příspěvků 14.09.06 21:29

Holky, aby nedoslo k nejake mylce - Helenku mi taky jeste nikdo nehlidal, tech par prochazek s babickou v kocarku prospala, tak ji to bylo putna, kdo ten kocar tlaci. Jinak jsem si jeste nedovolila ji nechat s cizim clovekem. Spis jsem mela na mysli to, kdyz jdeme treba na navstevu pribuznych tady na Malte a oni si ji zacnou predavat z ruky do ruky a najednou vidi asi tak dvacet novych obliceju, ktery na ni vsichni mluvi dohromady..... tak to docela zvlada, i kdyz ja osobne bych na jejim miste asi rvala jak pavian :)  

Jinak pradlo a podobne veci delam za:,–(ne s Helenkou za zadkem, kdybych ji nekam uveznila, tak asi jeci, ale protoze by nechtela byt v tom vezeni. Dneska si tady fakt cele odpoledne hrala a ja sedela tak ruzne u PC a podobne a vzdycky kdyz bylo podezrele ticho, sla jsem ji hledat do ruznych mistnosti, pravda, moc jich nemame, jen kuchyn, koupelnu a druhou loznici. Ale bylo ji zcela ukradene, ze mama je nekde pryc a ze me nevidi. Tak jsem si rekla, ze to je akorat doba na napsani denicku, protoze uz jsem premyslela delsi dobu o tom, ze me Helenka uz nepotrebuje tolik, jako ze zacatku a ze mi to vlastne chybi. Nejvic mi asi chybi to, ze uz nechce spat na me, to bylo tak krasny a blizky.  

Bara

 
Petulina
Stálice 57 příspěvků 14.09.06 21:39

Ahojky holky,
jů nový deníček. Díky za něj Baruš.
Jak to vypadá u nás? V některých bodech se taky poznáváme, hlavně ohledně kojení. Ale musím vám nahlásit úspěchy, u nás už je to večer čím dál lepší, chodíme dřív spát a sem tam i bez prsa, ale v noci mamka pořád funguje jako dudlík, jak píše Barča, po probuzení ihned prso a spíme dál.
Berča to taky popisuje úplně přesně, když je mamka v dohledu, je klid, ale běda, jak se někam vzdálí, například pověsit prádlo na balkón, následuje řev na celý barák. Jo, to jsou naši „mamánci“. Kam se hned mamča, tam je i prcek, pokud si tam sám doleze nebo už brzy dojde.
Holky, ale dnes jsem taky zaznamela úspěch, přišel k nám pradědeček a já mu dala do náruče na chvilku malou, že si jen něco udělám. Čekala jsem, jak ode mě nebude chtít jít, že bude řev. Ale ona šla a naopak nechtěla jít od pradědečka zpátky k mamince. No to jsem se teda moc moc divila, takže asi zase tak rozmazlená nebude, když se nechá pochovat. Až to mamce bylo líto, že k ní nechce jít. Hm, to jsou ty naše dětičky. Jednou mamču nepotřebují, ale jindy se jí věší kolem krku a nepustí. Taky máte takový zážitek?

Petra + Leonka 7m+15dní

 
Lindusa
Ukecaná baba ;) 2346 příspěvků 14.09.06 21:49

Ahoj holky,sorry, ze Vam lezu do denicku (ahoj Barus z Malty:-))), jen jsem chtela odpovedet na problematiku toho LEPKU, protoze to mame v rodine.
Je nutno rozlisovat alergii a netoleranci. Alergie muze ustoupit, ale netolerance nikoliv. Ta netolerance se nazyva celiakie. Jedna se o genetickou poruchu, casto se dedi, ale neni pravidlem, objevuje se i u jedincu, kteri k tomu nemaji zadne „rodinne“ predpoklady. Telo si jaksi buduje protilatky a ty v tele cekaji skoro jako casovana bomba na nejaky spousteci mechanizmus. Spousteci mechanizmus muze byt ruzny - choroby, stres, nebo i jen „spravne“ nacasovani… Zda clovek disponuje onema protilatkama, to se muze dozvedet z relativne jednoduchych krevnich testu. Ale to, ze telo tvori protilatky, to neznamena, ze dotycny trpi celiakii, k te je potreba tochu vice. Naopak ani test na protilatky neni 100 %, takze nekdo trpi celiakii a ani nebyly zjisteny protilatky. Podezreni na celiakii se potvrzuje (v lepsim pripade vyvraci) biopsii tenkeho streva. Dokud se neprovede tato procedura, nema smysl drzet zadne diety jako prevenci (coz myslim u dospelych jedincu a deti - u mimi je namiste byt opatrna s prikrmy obsahujicimi lepek). Lekari prave radi narizuji bezlepkove docasne diety, hlavne u deti, ze to celiakii „vyleci“ nebo zabrani. NENI TO PRAVDA!!! Celiakie bud je a pak je to dozivotni zalezitost a nebo neni, pak docasna dieta nema absolutne zadny smysl, jde jen o trapeni. Jedina lecba celiakie je dozivotni dieta, ktera spociva ve vylouceni lepku. A je to celkem maso:-). Clovek takto postizen musi vyloucit ze sveho jidelnicku opravdu siroky sortiment potravin a to casto i relativne nevinych. Lepek je totiz skoro vsude - v uzeninach, zvykackach, cukrovinkach, casto jsou jim kontaminovany pri vyrobe i prirozene bezlepkove potraviny (treba nejake ryzove a kukuricne kase ci cerealie)… Nekdo ma celkem slusnou toleranci, pozreni lepku jednorazove mu relativne neuskodi (aspon tedy na venek, uvnitr je kazdy prohresek silne nevitan), nekdo ma bohuzel tak bourlivou reakci, ze mu jde skoro az o zivot… Celiakie je tudiz diagnoza opravdu omezujici a pokud jsou k ni dispozice (protilatky), tak clovek musi byt opravdu opatrny, ale na druhou stranu rozvoji teto choroby nelze asi uplne zabranit. Linda

 
Masinka
Kecalka 317 příspěvků 14.09.06 22:07

Ahoj,  

kvůli dovolené jsem nečetla minulý deníček, ale určitě se k němu dostanu. Naše dovolená proběhla nakonec celkem v klidu, i jsme si promluvili a problém prý není ve mně, ale v něm a s tím se holt musí srovnat sám. Ale teď se docela snaží, je na nás milej a neutrhuje se jako předtím. Já se taky snažím, tak je to celkem fajn. Strávili jsme jí napůl v Jizerkách a napůl na Vysočině, ale hlavně na houbách :-).   rozmazlenost- u nás tak napůl, když jsme z domu (což jsme dost často), tak mě Ondra vůbec nepotřebuje, na každýho se tlemí… ale doma si poslední dobou sám moc nevyhraje, pořád za mnou lozí a věší se mi na nohu, i když je přebalenej, nakrmenej… už to tu zná, všechno prozkoumal (rozkousal :-)) a nudí se… je to ale i tím, že jak jsem tu málo, mám pořád něco na práci a nemám na něj moc čas. Tak se snažím víc se věnovat a je to lepší. Myslím, že ta jeho občasná protivnost je i z toho, jak málo spí, ale co s tím opravdu nevím. Má z toho dokonce fialový pytle pod očima, na který mě pár lidí už upozornilo :-(. Snad se to zlepší, až bude chladněji, to on na spaní rád. Že by byl sám v postýlce jen pár vteřin (než si dojdu na záchod), to NEEXISTUJE, ječí jak siréna. Přitom teď u známých si v postýlce hrál sám 30 min., ani na nás naviděl. Tak nevím.   100% matka - včera jsme byli s kamarády na burčáku a i já tam chvilku s Ondrou pobyla (do 20.30) a pak jela městskou domů (abych si taky mohla dát sklenku), no sociálku na nás :-). Ale ustál to v pohodě, naopak dnes byl v lepším rozmaru než kdy jindy :-)   autosedačka - kopíruju odkaz na pěkně zpracovaný deníček od Zuzky z květňátek 2005 o autose­dačkách od 9 kg (s jejím svolením). Já jsem objednala Maxi-Cosi Priory SPS, byla v Dětském ráji v akci za 3990 i spříslu­šenstvím, měli ale jen 2 barvy.
 https://www.emimino.cz/…s/story/4006

  8 měsíců - dnes jsme byli na kontrole (8m + 6d), váha 9450g, délka opět neznámá (snad se konečně donutíme a změříme sami, nosí velikost 74). Sestřička se ho pokoušela postavit, ale on se odmítal byť jen dotknout podložky a krčil nohy, tak říkala že ještě ne, což je docela sranda, protože doma tráví víc času ve stoje než lezením a přidržuje se jen jednou rukou. No ale neřešila jsem to, i tak jsme dostali pochvalu.
Začla jsem dávat jogurt (bílý, baští ho v pohodě) a koupila jsem ty kukuřičné křupky. Piškoty se mi zatím dávat nechce. Takže náš jídelníček: kojení cca 0,3,6,v 9 sváča (jogurt, přesnídávka (moje ovoce odmítá)), 11 kojení, 12,30 oběd (zelenika, maso (to naopak většinou moje)), 14-15 kojení, 16-17 sváča (přesnídávka), 18-19 kojení, po 20 (po koupání) kaše (zatím nemléčná rýžová s vodou) a pak někdy kojení (když nechce usnout). Někdy nějaké kojení vynechám nebo přidám, moc to neřeším. Pije hooodně naředěný bylinkový čaj od Lerosu nebo ještě víc (1:10) naředěnou šťávu od Hami. To jen pro srovnání, kdyby to někoho zajímalo. Řídím se napůl radami, napůl vlastní hlavou, někdy pohodlností (stydím) a snažím se oddálit všechny alergeny (lepek, kravské mléko).  

Chlapi spí, já mám umyté nádobí (přítel!!!, nevídané), tak si snad půjdu číst (taky nevídané)  

Mašinka + Ondra 8 měsíců a 6 dní

 
Monha
Zasloužilá kecalka 841 příspěvků 14.09.06 22:08

Ahoj holky!   Baru - bezva deníček!!!  

U nás je to takhle: Mates si umí hrát krásně sám a je mu jedno, jestli jsem u toho nebo ne. Já radši jsem, protože všechno strká do pusy a taky ho jistím u obcházení nábytku - přeci jen ho občas zaujme něco na druhé straně místnosti a on si za tím vyšlápne a je mu fuk, že neumí chodit. Po bytě leze taky volně a kdybych ho strčila do postýlky, tak asi zboří barák :-) Tak mi u všeho asistuje a když ho potřebuju „znehybnit“, tak ho šoupnu do židličky a dám mu křupky. Na usínání u prsa by mi z něj muselo něco téct, takže nic :-) A ani dokud teklo, tak to zdaleka nefungovalo tak dobře jako u některých z vás. Ale u lahve občas usne. S usínáním trochu bojujeme - někdy je to hned a jindy to trvá třeba hodinu. V noci se dřív nebudil vůbec, teď asi měsíc se v polospánku různě staví v postýlce, ale většinou to spraví dudlík. Cizí lidi mu vesměs nevaděj. Jen si je musí chvíli prohlížet, než se s nima skamarádí úplně. Hlídali mi ho 3× naši, 3 x tchýně a často ho nechávám ženským v práci, když mám nějaký jednání. Ale nikdy to nebylo delší dobu než 3 hodiny. Většinou je úplně zlatej a brečí jen, když je ospalej, má hlad nebo žízeň nebo když sebou někde praští. Čas od času má ale špatnej den (viz tohle úterý, o kterým už jsem psala) a to pak vříská kvůli všemu. Myslím, že rozmazlenej není. Výchova u nás zatím spočívá v tom, že ho už pár měsíců učím, co znamená NE. On to teda úplně jasně ví, ale hrozně ho baví mě zkoušet. Vždycky když vyrazí k zásuvce nebo žaluziím, na který nesmí šahat, tak se těsně před cílem podívá, kde jsem a jestli to vidím, v očičkách mu úplně hrajou čertíci, já řeknu „Ne, Mati, to nesmíš“, on se začne řehtat a honem cestu dokončí, aby si aspoň jednou šáhnul, než ho chytnu. Takže tak je to u nás.  

Zatím pa Monika a Matýsek (9m10d)

 
Masinka
Kecalka 317 příspěvků 14.09.06 22:13

No když se nad tím zamyslím, tak si Ondra vlastně taky docela vyhraje sám, jenže jak už jsem tu jednou psala, to jeho hraní spočívá v tom narvat si do pusy cokoliv najde a není to hračka (nejradši kartony, alba s fotkama…). Takže mu to seberu, je řev … Včera jsem mu z pusy rvala polystyren (malý kousek, už ho málem spolknul). Takže možná kdybych ho nechala kousat co najde (vzhledem k nedostaku místa před ním nemůžu všechno schovat, taky co by po tom dělal, že), měla bych klid celý den :-)  

M.

 
Masinka
Kecalka 317 příspěvků 14.09.06 22:21

ještě jsem se chtěla zeptat, jak to vypadá s pražským srazíkem? Možná se to probíralo v tom minulém deníčku. Mě se nejlíp hodí úterky a čtvrtky, kdyby se to ještě řešilo.  

M.

 
Monha
Zasloužilá kecalka 841 příspěvků 14.09.06 22:43

Jo, srazík - včera jsem navrhovala čtvrtek 5.10. a zatím mi jen MartinaK napsala SMS, že jo. Druhou si do seznámku teda píšu Mašinku. Já a nejspíš i Janička můžeme taky. Danča s Nicol jsou na dovče, ale myslím, že psaly, že se jim nehodí pondělky. Pokud se dobře pamatuju, tak i Milka má plavání jinej den, než čtvrtek. Jen si teď nevybavuju, který dny se hodí Fíkové Áje.
Tak prosím prosím, pište holky, jestli vám ten termín vyhovuje.
 M.

 
fikova_aja
Kecalka 150 příspěvků 14.09.06 23:55

No ten ctvrtek neni nic moc, ale zalezi v kolik by to bylo. My mame plavco od 12:45 v centru, takze kdyby to bylo treba ve tri, tak bychom ten Cernak stihly. Kam tam vlastne chodite? Sarka sice bude chvilku spat,, ale ne moc dlouho, takze pak bude cilous. Navic na plavco jezdim s satkem, je to pohodlnejsi, pak mi ale dlouho nevydrzi nekde, kde se sedi, to uz je kocar lepsi, ale i to neni na dlouho, potrebuje lezt a zkoumat. Idealni by byl nejaky rozumny detsky koutek.
Fikova Aja

 
KataS  15.09.06 08:49

No a co pátek? Ten by nešel? Manžel mívá „krátkou“, tak by nás tam ráno v 7,30 vyhodil a někdy okolo 4.-5. hodky vyzvednul. Konečně by jsme už vyrazily..... Ve čtvrtek se nemáme jak dostat domů. Vlaky k nám jezdí každý úterý a duben, autobusy jen duben a auto máme jen jedno.Manže jezdí dělat do Nehvizd, tak nás na ČerŇáku kdyžtak zanechá.
Jinak už jsem hotová z našeho „Městského rozhlasu“. Každý den něco hlásí, neuvěříte mi, ale vždycky, když Kačka zrovna usne! Jenže oni hlásí většinou takový blbosti: rojí se sršně, proto dávejte velký pozor, nebo DISKO klub HRAD vás zve na posezení a zablbnutí pro všechny věkové kategorie. V pátek bohatá tombola, 1.cena míč, v sobotu 1.cena magnetofon, ale hlavně půlnoční překvapení, GOGO tanečnice!!!! Jenže to musí ta ženská co hlásí říct 2× a Kačka je většinou u tomboly už vzhůru.

Letím uklízet
pa Kačenky (ta menší 9m + 10 dnů)

 
claudia02
Ukecaná baba ;) 1124 příspěvků 15.09.06 09:17

Ahoj holky,
tak rozmazlené dítě dnes spinkalo více méně s maminkou, protože tatínek nás zanechal samotné a budem slamnění i celý příští týden. bééé bééé bééé.   Mašinko- ten odkaz na Zuzky deníček je super !!!! Musel jí dát docela práci a je to fakt obšírný deníček a super rozbor jednotlivých značek. U nás to asi taky vyhrají Maxi kozy :-)  

No a teď k Bářinému deníčku /> 1. první tři měsíce bylo Matyášovi šumák kdo ho chová a místy i zda vůbec ho někdo chová, pravda, přišlo mi že se chce stále jen nosit, ale když to srovnám s pozdějším vývojem „osobnosti“, byl de facto bezúdržbové miminko.
2.Houpací tik mám také dodneška a naneštěstí se pohupuju i když stojím kdekoliv sama. Popř. mrskám nákupním vozíkem dopředu-dozadu jako kočárem
3. Dudlík sice má, ale momentálně slouží jako umlčovadlo jeho příliš hlasitých projevů čínštiny na veřejnosti, né že by ho nějak vyžadoval.  

4. Když v noci kdysi zabrečel, bylo to jen hlady a dostal hned prso. Když zabrečí teď 20× za noc nemá evidentně hlad a na prso bych si musela napojit hadičku s dvoulitrovým kanystrem UM abych mohla kojit na každé zabrečení. takže trochu bojujem.  

5. Usínání jedině u prsa nebo po hodinovém monologu tatínka, který ale není vždy k dispozici, ale jinak je to zkušený uspávač hadů, jen dodnes nevím co do něj hučí.  

6. Kočár - no jakž tak a jak kdy. Teď když už v něm může sedět, tak celkem dobrý pokud to jede. V okamžiku zaparkování hysterie a vystupuje si atd.  

7. Spí sám v postýlce, ale po kojení nad ránem už si ho beru k sobě a tulínkujeme.  

8. na kojení závisláček, prso řeší každou krizovou situaci, ale přes den už využívám příkrmů a na veřejnosti již kojím minimálně a přesto můžem být celé odpoledne venku a to vítám..
9. Když zabrečí, snažím se rozeznat jestli ho něco trápí nebo jen zkouší kňourandu.
10. Může bez omezení lézt všude a vůbec toho nevyužívá :--))  

U cizích lidí mu nevadí vůbec být, hlavně když ho někdo nosí a věnuje se mu - příbuzenstvo i třeba prodavačky.
Sám si moc nehraje a tudíž mě stále potřebuje. Pouze cca 1h ráno je v dobrém průzkumnickém rozmaru a šmejdí který kabel od PC by se dal přehryzat a jinak si hraje sám až dokud mě vidí. jakmile zjistí že tam někde jsem a dovolím si JEN TAK přejít okolo je ryk a řev a je z něj nejnešťastnější miminko v okolí, které si až do předchvíle hrálo a o mámě vůbec nevědělo.
No a na odložení do postýlky když jdu třeba věšet to prádlo má už úplný tik a spouští usedavě ještě se ani zádíčka nedotknou podložky.  

Claudie a Matyáš 8m a 5d  

 
Masinka
Kecalka 317 příspěvků 15.09.06 09:41

Dobré ránko (možná poslední slunečné?) ****
Srazík -mě vyhovuje čtvrtek, pátek je pro mě jako pro správnýho pražáka:-) s přístupem na několik chalup tabu. Ale na mě se nevažte, znám se, určitě mi do toho na poslední chvíli něco vleze. A nakonec to vyhrál Černý Most? Stromovka nee? No chápu, je to moc v centru.  

dnes jsem dala 1. křupku a měla úspěch. Ondra byl nadšenej, že dostal něco malýho, co může kousat, rozpadá se to a přestomu to nervu z pusy.  

Jinak musím pochválit Ondráška, že tenhle týden vstává každé ráno po 8, takže jsem úžasněvyspalá. Spát chodí v 20-21 a po uspání (to někdy chvilku trvá, ale jen proto, že se snažím odblokovat to uspávací kojení) se už téměř nebudí. Ťuk ťuk ťukdoufám že se mi ta chvála nevymstí.  

M.

 
Masinka
Kecalka 317 příspěvků 15.09.06 09:45

a jéje. Zatímco jsem psala, jak Ondrovi chutnala křupka, slyším divné pokašlávání, otočím se a na zemi komplet snídaně (jogurt) + část nočního mlíka a Ondra v tom celej vyválenej … :-(. Asi křupka trochu zalechtala v krku … tož jdu dělat 100% matku.  

M.

 
MartinaK
Zasloužilá kecalka 980 příspěvků 15.09.06 10:26

Ahoj holky.

Deníček jsem ještě nečetla protože nestíhám ale já to o víkendu napravím.

Včera jsme byli na výletě v Adršpachu a vrátili  jsem se až skoro ve 23hod.Tadeášek spinkal už v autě,doma dostal lahvičku a pokračoval ve spaní.

Prošly jsme adršpaské skály s naším slalomáčkem a uplně v pořádku.Kama­rádi(pár) z Moravy tam byl na dovče, tak se chlapci o kočárek postarali.S klo­kankou by to bylo samo lepší ale taťkovi se nechtělo vracet do auta po obědě.

Po skalách jsme jeli ještě do Babiččina údolí.Já jsem tam byla úplně poprvé.Udělali jsme si pěknou procházku.

Večer jsem se doma ještě podívala na dech smrti a šli jsme spát.
Dneska to mám taky našlápnuté.Teď musím sbalit a nachystat věci na víkend na Moravu.Po poledni mi kamarádka z únorňátek přinese synka na hlídání a jak si ho vyzvedne tak hned valíme 220km k babičce.Kamarádka se bála jak uhlídám dva raubíře(Pepča je koncem února ale už taky leze) ale menžel je doma tak to bude sranda.

Holky jdu pověsit prádlo a hned potom se vrhnu na  vložení dalších fotek do galérky jinak bych se k tomu dostala až příští týden.

Jo ještě srazík:  ten první jsme měli na černáku v Globusu(sraz) ve 12 a potom jsme šli mezi pola si sednout k rybníčku.Zpátky to teda bylo do kopce ale dalo se to(telefonující Milka to zvládla jednou rukou :-))) )  Rozešli jsme se něco po 16hod.(jestli si dobře pamatuju). Když se srazíme tak potom můžeme i jinam ale nedovedu si představit že bych to měla hledat sama s brečícím mimčem na zadní sedačce.

Tak zatím páček Martina a Tadeášek 8m13d

 
Petulina
Stálice 57 příspěvků 15.09.06 11:42

Ahoj Marťo,
právě jsem mrkla do galerky na Vaše fotky. Nádhera!!!
Jste krásná rodinka. Tadeášek je kouzelnej.
 P.

 
MartinaK
Zasloužilá kecalka 980 příspěvků 15.09.06 11:48

Jo jo už jsem totálně zahltila naší galérku, tak se omlouvám ostatním zimňátkům,že jsem je vytlačila z pření stránky.Je tam jen Týnka,Tadeášek a Adámek.Příští fotky zase až příští týden, tak si od nás odpočinete :-)))

Martina

 
Paulinka
Kecalka 384 příspěvků 15.09.06 11:58

ahojky holky,  

moc nestíhám, ale během dne se vás pokusím dočíst, takže teď nebudu na nic reagovat. Omrkla jsem galerku a Marti… teda tiše závidím za tak krásné fotečky!!!! Všem vám to mooooc sluší a museli jste si to užít! Fakt super!  

Jinak Anetka je malá ďáblice,všude vleze, začíná se stavět u nábytku, tancuje a nejradši má blbiny:-) Ale to asi všechny moc dobře znáte!  

Malto - díky za deníček, také ho mám na programu přečtení:-)  

Tak já jdu rychle číst a pak ještě písnu. Paulinka + Anetka

 
anena
Nováček 10 příspěvků 15.09.06 12:44

Přeju hezký pátek,
u nás je to tak, že od té doby co je doma tatínek máme prý nejhodnější dítě na světě ;o).
Prvního půl roku jsme měli - kdo to tu napsal to bylo vtipné - bezúdržbové miminko. Spala celou noc. Patřila jsem mezi ty šťastné, kterým mimi spalo od samého začátku celé noci. Každý říkal ty chudinko to je záhul to malé dítě viď? A nevěřil, když jsem řekla, že jsem se v životě nevyspala líp. Alexandra usínala v sedm a budila se mezi šestou sedmou ráno. Ovšem co jsem začala v sedmém měsíci s příkrmy začala se budit. Nejdřív jednou, potom dvakrát no a teď se budí skoro každou hodinu. Bohužel.  A čím to řeším? Ano osvědčené prso - kdykoliv, kdekoliv a tak bohužel i uspávám a vůbec nevím jak budeme řešit uspávání později. Jak tady některá z vás psala už to začínám řešit, ale zatím to vidím bledě.
Jinak si hraje krásně sama a vydrží v dobré náladě pěkně dlouho, nicméně když jsme nablízku je to o moc lepší, ale nevyžaduje celodenní pozornost. Návštěvy a vůbec cizí lidi miluje. Také jsme jí hodně nosili a chovali a vůbec s ní byli od narození doma oba dva a rozmazlená nám rozhodně nepřijde. Je hodně klidná a pohodová… Samozřejmě z pohledu milující matky ;o)))))))
MartinaK -koukala jsem na fotky v galerii. Jsou nedostižné!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 
claudia02
Ukecaná baba ;) 1124 příspěvků 15.09.06 12:58

Marti ty fotky jsou fakt super a inspirativní pro nás domácí plagiátory :--))))))
A hlavně  Tedy je profi model jak se všude řeže do objektivu.
Claudie

 
Malta
Závislačka 4097 příspěvků 15.09.06 16:03

Ahojte holky,
dneska byl u nas velmi vyznamny den, nebot Helenka se poprve setkala se svou jednou sestrou a ja jsem poprve po ctyrech letech videla mladsi dceru sveho pritele. Segra Helenku drapla do naruce a uz ji nepustila, tak myslim, ze se ji moc libila :) Jinak se Helenka uvedla tak, ze se priserne posrala, ale opravdu priserne, ze ji to az vyteklo na kalhoty, na celou nohavici. Asi je to moje vina, protoze jsem si predevcirem dala k veceri curry a to hodne a tak to Helenka dostala do mlika a pekne ji to protahlo streva. Uz jsme tuto zkusenost jednou mely.  

Monho, ja kdyz reknu Helence NE, tak se na me siroce usmeje a pokracuje v tom, co prave dela. Kdyz ji reknu cokoliv jineho, takovy krasny usmev to nevyloudi :)  

Musim koncit, tak se zatim mejte,
Bara

 
Malta
Závislačka 4097 příspěvků 15.09.06 17:39

Martino,
ty fotky Tadeaska jsou uzasny. Me by jenom zajimalo, jak jste ho udrzeli v tech pozach? Me Helenka neustale nekam zdrha, myslim, ze by takhle krasne modelem nesedela :)  

B.

 
Verca
Kecalka 460 příspěvků 15.09.06 20:12

Ahoj,
komentáře jsem nečetla, nějak nemam sílu, ale deníček supr!
Můj názor na výchovu je takový, že každá máma ví nejlíp, co její děcko potřebuje, zná ho přece nejlíp a pozná jak hodně má zasáhnout. Navíc každé děcko je jiné, Míša se při každém ne div nerozbrečel, Klárka dělala, že asi špatně slyší a Vojtík hodí neodolatelný úsměv a jede dál!  

Myslela jsem si, že budu silná a nebudu vás tím zatěžovat, ale já se prostě potřebuju vypsat. Holky dneska ráno mi zemřel tatínek. Po tom jak poslední dobu zkusil jsem to čekala a pro něho je to fakt vysvobození, ale stejně to strašně bolí!!! Kdo to nezažil, netuší jak je těžký říct pětiletýmu děcku, že mu umřel děda. U Klárky bych řekla, že jí to dojde, až ho bude hledat, ale Míša to nese dost blbě.No a teď už na to nevidim, tak zas někdy ahoj.
Verča
 Verča

 
cifka
Kecalka 324 příspěvků 15.09.06 20:42

Ahoj holky,

Verčo, moc mě to mrzí, nechci si tuto situaci představovat, mě bolí jen ta představa. Přeji sílu, děti pomůžou.

Malto, dobrej deníček. Myslím, že v podstatě jsem na Boříka aplikovala naopak vesměs nerozmazlovací metody, v šátku byl málo, spával v kočárku, usínat se naučil brzo sám, nikdo po něm neskákal v zápětí, co začal vřeštět… Teda hlavně kvůli přítomnosti jeho nezbedné sestry. A výsledek od Tebe můžu okopírovat, možná přidat ještě významnější mamánkovství, maminka vede všechny tabulky, ale jako správnej druhorozenec oplývá usměvy a balí kohokoli.

Jinak je mi hrozně, zvracím, třetí těhotenství je fakt mazec. Ne, že bych u předchozích dvou necítila jiné stavy, ale tohle je hnus. Naštěstí je to (patrně) naposled, takže to zvládnu, že, ale není mi dobře. Zn. najmu paní na žehlení.

Toť zprávy z bojiště. Držím palce a opět nakouknu.

cífka (A 2r2m, B 8m2t, C 10tt+1)

 
claudia02
Ukecaná baba ;) 1124 příspěvků 15.09.06 21:14

Cífko, už jen dva týdny a možná necelé a rozhovory s keramikou budou zapomenuty a ukončeny, vydrž pr´tka vydrž!!!! Chodíš do nějaké diskuze kde o tobě nejdem zprávičky když nebudeš stíhat psát sem ???
Jo, pani na žehlení by se měly fasovat v porodnici :--))  

Claudie

 
claudia02
Ukecaná baba ;) 1124 příspěvků 15.09.06 21:16

Verunko ale od toho tu jsme aby se člověk mohl vypsat ze všeho, nejen o pokakaných plínkách, ale i z chvil, ve kterých mu je nejhůř! Upřímně s Tebou soucítím, odchod tak blízkého člověka jako je tatínek a dědeček dětí musí být nesmírně bolestivý a proto Ti přeju hodně sil k překonání toho nejhoršího období!!!! Drž se, myslíme na tebe!!!  

Claudie a Matyášek

 
claudia02
Ukecaná baba ;) 1124 příspěvků 15.09.06 21:17

Jo a Céčko bude Ctirad nebo Claudie?? :--)))))))))))))­))))))))))))))))))))))))­)))))

 
pepi
Zasloužilá kecalka 555 příspěvků 15.09.06 21:30

Ahoj holky! ****
Verčo- je mi to moc líto, DRŽ SE!
Já sama jsem tohle poznala před 5 lety, kdy tatínek umřel, tenkrát jsem zrovna zjistila, že jsem těhotná s Davídkem.Bylo mi to hrozně líto, že dědu nikdy nepozná!Ptá se na něho a to ho nikdy  neviděl.Pořád to bolí , ale život jde dál a děti ti to vynahradí!   Cifko -teda zvracení ti nezávidím, ještě k tomu 2 neposedné raubíře :-).ale utíká to a za chvíli nám dáš zprávu o narození mimča :-D!Manža taky trožku koketoval s tím, že jako ještě třetí, ale teď jsme to už oba zavrhli, že nám dva bohatě stačí!   Malto- supr deníček!Helence gratulujeme k starší sestřičce :-)!
Tak já mám taky mamánka, i když už je to o moc lepší.Nejhorší byla asi doba, kdy měla Neli ve 3 měsících zápal plic a musely jsme být v nemocnici.Pak ještě 3 týdny doma zavření, takže úplně supr.Nemohla jsem odejít ani na záchod, jinak strašně řvala.Nikdo cizí se na ni nemohl ani podívat , jinak spustila též řev :-).Ani se jí nedivím, protože v nemocnici, vždycky, když ji někdo cizí vzal, tak ji neudělal nic příjemného :).Samozřejmě mi to všichni v rodině, obzvláště babičky předhazovaly, že ji mám rozmazlenou a nikoho jiného nesnese.......
Teď bych řekla je v pohodě.nechá se pochovat i od cizích, i když mě neustále sleduje.Když tam nejsem vůbec, je to nejlepší, ani po mě nehlesne :-).
Vydrží si hrát i nějakou chvíli sama, kdo ji hodně zabaváí a hlavně BAVí je brácha :-).  

Jo, s Davídkem jsem si taky hlavně od mamky vyslechla, jak ho mám rozmazlenýho.No , nevím, mně se nezdá :-)).My jsme byli vychovávaní dost jinak, byly jsme 4 děti, naši pořád makali, buď na domě, nebo v práci, hlídala nás hodn¨ě babička.Takže nějaké velké mazlení s našima u nás moc neprobíhalo :-).
S Dádulou se mazlím a RÁDA a jsem ráda, že se se mnou vůbec mazlit ještě chce.:-)  

Jdu ještě juknout do galerky na ty tolik opěvované fotky od Martiny :-)  

P.

 
Berca
Zasloužilá kecalka 922 příspěvků 15.09.06 21:51

Verčo, myslím na Tebe a je mi to moc líto, drž se!
 Berča

 
Paulinka
Kecalka 384 příspěvků 15.09.06 22:10

Ahojky,  

tak jsem to jakžtakž přelouskala, co se však dělo v minulém deníčku ke konci vůbec netuším:-/ Ale určitě se chytnu:-)  

Verčo - Určitě je  a bude to těžké období a proto ti přejeme hoooodně sil!!!!!!! Já tohle naštěstí ještě nezažila, ale se smrtí babičky se už vyrovnávám přes tři roky:-(   

Malto - deníček je supér! Podle toho také nemáme rozmazlené zimňátko :-) Jediný co teda přetrvává je fobie z cizých lidí:-( Ale bude asi po mně, já se také těžko orientuju v novém prostředí a mezi novými lidmi a po chvilce je to O.K. Houpací tik… tak ten také stále mám! Třeba když jezdím v supermarketu s košíkem a zastavím abych si něco prohlídla, tak s ním stále pohupuju:-/ Dochází mi to až po chvilce a vždy se modlím aby mě nikdo neviděl:-)Také mám najednou tolik času, ale nikdy se nemůžu chytnout něčeho užitečného a tak jenom vysedávám u PC, nebo piju kafíčko a čtu letáky:-) nebo nedělám nic a prostě civým do blba. Budu s tím asi muset něco udělat! Jak jsi jednou psala, že mluvíš na Helenku a po chvilce zjistíš, že jenom v duchu… tak to se mi stává často:-) Kolikrát si říkám,že bych se ji asi měla víc věnovat, než jen vysedávat. Jenomže když si vyhraje tak krásně sama, tak nevím jestli ji to rušit. Pak má samozřejmě chvilky (hlavně když se blbě vyspí) a mužu třeba skákat na hlavě a je nespokojená:-)  

Cifko - uf… obdivuji tě!!!!!!! Držíme pěstičky ať vše dopadne dobře a i nadále nás informuj! Jaké že budou ty jména:-) Opravdu to takhle máte? A…B…C…??? Nebo na to přišla teď vtipná Claudie? :-) Každopádně je to originální:-)) A určitě bych vybírala od C!  

Asi jdu do hajan, tak se mějte krásně… holky dovolenkujou a ozvala se vůbec Hanka??  

Paulinka + Anetka

 
cifka
Kecalka 324 příspěvků 15.09.06 22:11

Chodím se vyplakávat do dubna 2007 a k Vám občas nakouknu, akorát nečtu pravidelně, tak už většinu holek a miminek neznám.
C je jen pracovní číslo v kalendáři, aby babičky nechápaly. Máme vymyšlenou Rozárku nebo Jaromíra. Každopádně, když to budou dvojčata, popřemýšlím o Claudii :-)

cífka

 
baruse77
Stálice 80 příspěvků 15.09.06 22:14

Verco to je mi moc lito.

BaF

 
cifka
Kecalka 324 příspěvků 15.09.06 22:16

JJ, máme Amálii, Bořivoje a třetí by muselo být Cecilka, Cyprián, Ctirad nebo Ctibor .. a to mě moc nezaujalo. Beztak ti první dva jsou abecední náhoda. Ještě by to mohla být Žaneta, aby bylo jasno, že znova do toho nejdeme. Jdu tuhnout a mějte se krásně!

cífka

 
baruse77
Stálice 80 příspěvků 15.09.06 22:22

MartinaK-ty fotky jsou fakt nadherny, ta s tim medou je neskutecna, taky tise zavidim

BaF

 
Malta
Závislačka 4097 příspěvků 15.09.06 22:34

Veru, je mi to moc lito, klidne se sem vypis, vyplac se a silna urcite byt nemusis. Jinak verim, ze tatka je urcite porad s tebou a shlizi na tebe i seshora.  

Cifko, at je ti brzo lepe, nejak si nedovedu predstavit, ze zvracim a do toho se staram o dve dalsi deti. A jak to mas se studiem? Studujes jeste navrch?  

Paulinko, ja jsem dosla k zaveru, ze kdyz si Helenka hraje a sama a me nepotrebuje, tak se ji vnucovat nebudu. Takze na ni nemluvim a necham ji byt, spis jen z povzdali pozoruju. A ze by byla nejak zaostala, to mi neprijde :) Jsem docela zvedava, kdy zacne mluvit neco srozumitelneho, kdyz se ji v hlave honi tri jazyky. Jak jsem cetla mistni doporuceni, tak i anglicky ci maltsky hovorici deti zacinaji se zvatlanim slabik jako „ba, ba, da, da“ apod. Jsem si rikala, jak asi zvatlaji mali Cinanci?
Jinak vetsinu „volneho“ casu taky stravim u PC nebo nejakou podobnou cinnosti a vychutnavam si, ze nic nemusim. Abych hned treba uklizela ci delala podobne veci, to by mi musely ruce upadnout :))  

Dnesni uspesny den jsme zakoncili peknou veceri u more. Helenka vytuhla v pul osme, taky aby ne, kdyz spala rano v aute hodinu a pul a potom jenom asi deset minut kolem pul treti odpoledne a pak uz oka nezamhourila. Takze jsme meli sanci se krasne v klidu najist, Helenka spala v kocare a byla pohoda. More ji k tomu sumelo, mela to se zvukovymi efekty jako v brise v plodove vode :) Dali jsme si vybornou rybu.  

Mejte se krasne,
Bara

 
mudla
Povídálka 12 příspěvků 16.09.06 07:49

Ahojky Malto,
přečetl jsem si Tvůj deníček a opláchli mě. Vážně. Můj úhel pohledu je jiný než většinový názor. Ano Helča není rozmazlená. Dělá jenom to co jsi ji dovolila. Chápu jí, taky bych byl rozmrzelý pokud bych byl 7 měsíců v šátku a měl možnost cucnout si :-) Mimochodem sací efekt mi zůstal do dnešních dnů :-)) Co na to Tvůj manžel? Nic proti, ale není nic důležitějšího, aby minimálně jeden z dvojice byl odpočatý, aby zastal péči o prcka. Předpokládám, že trpí i váš intimní život :-)) Měj se moc fajn.

 
mudla
Povídálka 12 příspěvků 16.09.06 07:50

Karel

 
Malta
Závislačka 4097 příspěvků 16.09.06 08:13

Karle, ja vim, ze u vas je situace jina, uz jen proto, ze mate dvojcata. S manzelem se kupodivu shodneme a intimni zivot netrpi. Takze jsme spokojena rodina.  

Bara

 
mudla
Povídálka 12 příspěvků 16.09.06 08:29

To vám oběma moc přeji.

Karel

 
Verca
Kecalka 460 příspěvků 16.09.06 10:35

Ahoj,
děkuju za podporu.
Pepi - tak vyptávání dětí na prarodiče znám moc dobře, Míšovi bylo 7 měsíců, když mu zemřela babička (manželovo maminka), na čerty to bude pět let a pořád nám všem strašně chybí, loni v říjnu mi umřela babička a teď  tohle. Pořád se ptam proč??? Celý život jen samá práce, výchova třech dětí a že to s náma taky nebyla vždycky jen procházka růžovým :,-(em. Nevim o nikom, kdo by ho neměl rád, všem se snažil pomáhat, na nikoho se nevykašlal,… Třeba je to za odměnu, ale je to tak? Tak se těšil, že za chvíli uvidí Vojtíka běhat, že jde Míša za rok do školy. Klárce sliboval, že až se uzdraví, prohlídne si jejich nově vybavenou třídu ve školce… Jsou to tři týdny co dostal poslední dávku chemoterapie a vyšetření - zmenšení a vypadalo to i na zapouzdření, tudíž na delší život. Po třech týdnech najednou obrovské zhoršení, rozrostlo se to prakticky přes celou plíci a zarostlo do žeber, proto špatné dýchání, omdlévání,… ne kvůli chemii,…

 
Milka01
Kecalka 292 příspěvků 16.09.06 11:18

Ahoj holky,

Verčo, cítíme s tebou. Vím, že slova útěchy nejsou nic platná, ale vymluv se z toho smutku a čas a dětičky ti jistě pomůžou tu bolest minimálně zmírnit. Mě umřel taťka, když mi bylo sedm. Na jednu stranu jsem z toho neměla rozum, tudíž by někdo mohl říct, míň bolestivé… Ale bolí to pořád, pořád ty otázky, proč on, proč my… Ale takový je život. Možná, že kdyby se nám to nestalo, nepotkala bych já tak skvělého chlapa jakého mám, protože jsme se seznámili přes jednoho mamčiného přítele… Možná, že všechno má svůj smyl… Nevím. Ale dost filozofování… Verčo, držte se!!!

A šup zpátky k deníčku. Báro, pěkně napsané a Helenka je šikovná holka, osobnost, nikdy bych neřekla, že rozmazlená. Rozmazlenost si představuju trošku jinak. Myslím, že ti naši drobečci jsou na to pořád ještě malí a prostě a jenom nás potřebují. To je všechno…

Týna, tak jak to říct. Jestli bude nebo nebude rozmazlená, to se uvidí. Teď je na mně hodně fixovaná, jak by taky ne, tři měsíce jsem s ní sama, bez taťky. Ale hodně jsme cestovali po příbuzných a známých, takže cizích se nebojí, řekla bych, že naopak, má velmi ráda, když je středem pozornosti. Z počátku dělá drahoty (na dovolené se naučila stydět :-)), ale pak je ochotná jít s kdekým a kamkoliv. Momentálně jsme v období ZUBY, takže je to trošku horší, víc vyžaduje moji pozornost, nechce být sama. Ale když ji nic nebolí a netrápí, je to hrozně hodná holka, sama se zabaví a když chce být se mnou, tak prostě doleze a stačí jí, že jsem nablízku. Co je ovšem náš docela velký problém, to je usínání. Přes den jedině kočárek nebo balón, večer to buď stihne u prsa a když ne, tak začíná boj na život a na smrt, kdo z koho, protože v postýlce hysterák, kdy já ji držím, aby se nepřetáčela, nesedala, pouze ležela a snažila se usnout. Mé hlasité PŠŠŠŠŠT musí slyšet celý barák.

Srazík, myslím, že Monča navrhovala 4.10. to se nám hodí. Je mi úplně jedno kde, hromadnou se dostanu všude :-)

MartinoK, ty fotky jsou fakt úžasné, Tadeášek je prostě borec :-) Moc vám to tam sluší :-)

Další mimi, včera jsem byla v porodnici podívat se na malou Kristýnku, je opravdu malá, nemá ani 3kg. Ale je krásná a jak jsem je tam viděla, normálně to na mě přišlo… Taťka není proti, ale myslím, že z toho ještě nic nebude, bylo by mi líto, že na Týnu by najednou nebylo tolik času, že bych si to ranné dětství neužila tolik, jako když je teď sama. Nevím, jestli chápete, co tím chci říct, prostě teď si naplno užívám Týnu, protože vím, že je to jedinečné, že když už budou děti dvě nebo tři :-)), tak už to tak intenzivně neprožiju. Že by můj osobní komplex prvorozeného, kdy další sourozenec přibyl na rok a čtvrt…??? :-)

Holky, mějte se hezky, užijte si víkend a my se zase někdy ozvem, už spořádaně ve třech :-)) Popíšu vám, jaké je shledání téměř devítiměsíční dcery s otcem po třech měsících odloučení :-))

Milka & Týna

 
Monha
Zasloužilá kecalka 841 příspěvků 16.09.06 11:29

Milko - poslední návrh už byl 5.10.  Snad se vám to bude taky hodit. Je to boj, to nějak sladit, ale zatím jsme dobrý v tom, že jsme ještě neměnili týden :-)  

Monika

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 Další »