Zimní deníček č.10 aneb jak uspávat

Rodičovství

Ahoj holky, poslední deníček se už těžko hledá a navíc mám na srdci jeden problém, tak jsem se rozhodla založit nový deník.

Můj problémek se týká uspávání. Do minulého týdne to u nás vypadalo tak, že přes den spal Matyáš v naší velké posteli a večer už usínal ve své postýlce. Bohužel ve čtvrtek dopoledne se probudil tím, že z té naší velké postele spadl (je to děsný čilouš a bariéry z peřin přeleze i ve spaní :-/). Padlo tedy rozhodnutí, že bude spát v postýlce i přes den. S tím problém nemá, je na ni zvyklý a spinká v ní naprosto dobrovolně.
A teď k jádru věci - bohužel jsem si Máťu naučila, že jsem u něj až do úplného usnutí. Někdy to uspávání zabere 20 minut, jindy ale 3/4 hodiny. Rozhodla jsem se, že ho začnu učit usínat samotného. Přečetla jsem si všechny možné rady, ale nejspolehlivější je prý nechat mimčo chvilku plakat, pak k němu přijít, dát mu dudlíka, pusu a zase odejít. Nechat ho plakat o trošku dýl a celé to zopakovat, až usne. Po pár dnech si prý miminko zvykne. Když se tedy hodně zapřu a nechám ho vřískat v postýlce, tak to nakonec dospěje do fáze, že už je ubrečený tak, že nemůže usnout, i když sedím vedle něj a hladím ho a zpívám mu. Zabere flaška s mlíkem, u které usne, protože je vyřízený „do mrtva“.

Chci se zeptat, jak jste na tom s uspávání vy. Usínají vaši drahoušci sami? A neznáte ještě nějakou další metodu, jak mimčo naučit na usínání o samotě?
Vím, že jsem si tenhle bič na sebe ušila sama, protože jsem to Matyáška neučila od začátku, takže stěžovat si můžu jenom na sebe. Nějak se to prostě budeme muset naučit, snad se to časem poddá :-)

Papa
Tereza + Matyáš (8,5 měsíce)

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Andruska
Kecalka 160 příspěvků 26.09.05 12:12

Ahoj Terezko,
to je překvápko, kouknu a hned zkraje vidím náš deníček, díky.
Tak u nás je to s uspáváním tak, že přes den usne Anetka většinou před obědem a to sama, odpadne většinou u hraní. Někdy jí odnesu do postýlky někdy nechám na dece.Pak si dá ještě šlofíčka odpoledne v kočárku no a pak až večer.
Někdy usne u večerního mlíka a jenom přeložím do postýlky ( dřív to tak bylo vždycky ), ale teď už se stává, že hned neusne, a tak než hezky zabere ( 10 - 30 min.), tak spolu sedíme u telky, mám jí na ruce, trochu pohupuju a je spokojenost na obou stranách. No ideální to asi není, ale mě to takhle nevadí, tak to neřeším.
Na radu mamky, která kritizuje, že takhle se to teda nedělá,jsem ji večer zkusila dát do postýlky, aby usnula sama. No plakala nejdřív trochu pak víc a pak doslova vyřvávala, byla celá červená a neusnula by asi nikdy.Nechat vyřvat jsem nikdy nepraktikovala a ani nezačnu, když to jde jinak.Pro mimčo to je pak taky pěknej stres, a proč ty andílky zbytečně nervovat?

Musím se pochlubit, už baštíme kousky, ale pouze zeleninku s masíčkem, ovoce chce hezky mixovat.
Včera jsem dala Anetce k obídku poprvé svůj výtvor, veliká spokojenost, takže začnu taky vařit a střídat to s Hami.
Dneska jdeme k doktorce, takže večer ještě pošlu naši aktuální váhu. Čauky Andy+ Anetka 8 měs.

 
LinkaK
Ukecaná baba ;) 1138 příspěvků 26.09.05 18:58

Ahojky
dík za pěkný deníček. Já začínám řešit to samé, protože Evka je na uspávání těžká. Metoda vyřvání nefunguje, to by skončilo poblitím. Ale řeším problém, jak o této potřebné změně přesvědčit tátu, aby nebyl ten rozkladný živel, co ji půjde zase utěšovat do náruče? Díky prdíkům se naše beruška naučila usínat pouze uhoupáním, ted se pokouším o mezikrok ukojit, nebo aspon ležet s ní tak dlouho, než usne. Ale jen tak položit do postýlky - to je můj sen, ale brzy to nebude, obávám se. No nic budu taky zvědavá na vaše rady. Já dodám míry do olympiády zítra:) To se jdem kuknout na naši dr. Máme taky 8 měsíců a asi i zuby na cestě.
PAvla + Eva 8m

 
Rada1
Nováček 2 příspěvky 26.09.05 21:30

Ahoj holky,

po dlouhé době jsem se koukla na emimino, jelikož poslední dobou řeším stejné téma jako vy a vidím, že to tu zrovna řešíte, tak doufám, že vám nevadí, že se přidávám. Zkraje bych se vám ráda představila, jmenuji se Radka a mám dceru Adélku, které je 9 měsíců. Adélčino usínání taky není to klasické, které vídám v televizi, jako, že maminka položí miminko do postýlky a ono si tam spokojeně usíná, to naše vypadá následovně, Adélka už přes den dostává přesnídávky, jogurty, ovoce a maso se zeleninou, ale na noc ji ještě kojím a to je právě ten kámen úrazu. Áďa usne jedině s prsem v puse, pěkně se napije, podudá si a usne, v noci se ještě tak 3× vzbudí, aby cítila maminu a zase si podudala a ráno kolem 8 až 9 hodiny vstává, přes den usne jedině v kočárku, v postýlce ne. Postýlku jsme vzdali od doby kdy ji rostli čtyři zuby najednou a byla tak mrzutá, že jsem ji měla u sebe v posteli a tam už taky zůstala, takže naše stěhování a usínání v postýlce bude o to těžší. Také vím, že vina je u mě, ale prostě tak to jde od narození, mimi usíná při kojení, nám to zůstalo doteď, zkoušela jsem Nutrilon, jenže podle řevu bylo jasný, že to není ono. A taky jsem zvědavá, jak bude usínat po obědě, když se v zimě nebude moct jít ven, no taky jsem si to na sebe pěkně ušila, chtěla jsem být s malou stále venku a teď nebude umět spát doma. Také budu ráda za nějakou radu, mějte se krásně a děkuji za „vyslechnutí“

Radka a Adélka (9 měsíců)

 
LucyH
Ukecaná baba ;) 1808 příspěvků 27.09.05 00:06

Ahojky mamči,

už jsem měla obavy, že jste se někam poztrácely, ale sama jsem měla stále co dělat a na vysedávání u počítače toho moc nezbývá.
My uspávání zatím neřešíme, neboť nám to „zatím“ vyhovuje tak jak to je, jenže až jednou přijde doba, kdy se rozhodneme našeho drobečka přestěhovat do pokojíčku, tak to bude asi velký problém.

Podobně jak popisovala Ráďa, jsme si to zařídili též. Postýlku jsem měla asi do 3 měsíců vedle našeho letiště a na kojení vždy miminečko vyndala, přebalila, nakojila, vrátila. Celá tahle procedura byla poměrně náročná a jak tak Jurášek přibýval na váze, začala mě opouštět síla ho v noci vůbec zvednout z postýlky a tak jsem ho natrvalo přestěhovala k nám.
Nyní máme zaběhnutý rituál, v sedm koupel, pak pěkně do postele na kojení, u toho se Jířa zklidní a pak pozvolna sám usne. Někdy je to zdlouhavější (když je doma tatínek a v posteli s ním řádí), ale zpravidla v osm hodin usínáme. Když se v noci probudí, okamžitě po mě pátrá a neusne jinak, než s prsem v puse.
Jak říkám, zatím mi to takhle vyhovuje, taťku máme beztak stále mimo a mě samotné by bylo v té velké posteli smutno, ale nemůžeme si ho tam nechat do patnácti :))).
No bude to boj a sama jsem na to zvědavá, tak přeji pevné nervy, pokud taky patříte k těm co brali chytré rady na lehkou váhu.
Musím ale podotknout, že není nic krásnějšího, než když se vám pod zalepená víčka začně v osm ráno prodírat to nejroztomilejší a nejvysmátější stvoření planety a nedá pokoj, dokud vám ty kukadla nerozlepí! Od té doby co mě budí náš veselý synáček, je vstávání mnohem radostnější, než bylo s protivným manželem :)))

Tak papa
Lucka s Juráškem (necelých 9m)

 
Hanna
Kecalka 135 příspěvků 27.09.05 05:52

Ahoj holky,
jsi Terezko moc hodná že jsi nás zase takhle dala dohromady, už mi po vás všech bylo moc smutno :-)
Naše usínání je zhruba podobné jako to vaše - nic moc! Prvního půl roku Hanička usínala v úplném klidu při kojení a teď najednou neumí usnout. Dopoledne ji doslova „uhoupu“ v lehátku, odpoledne spinká v kočárku a na noc jsme začala dávat Sunar a tak usne u toho než zdolá tu láhev. Takže musím zaklepat, ale nejpozději v 19:30 hodin je u nás klid. A já jsem teď začala chodit po večerech na spinning, takže to v klidu zvládne i táta! Ale v noci je to hrůza - kojím pořád (rozhodně častěji než když byla malinké miminko), klidně i 5-6 krát za noc. Ale už jsme rezignovala, hlavně že je dítě spokojené :-(
My jsme byly na kontrole v osmi měsících včera a tak tedy hlásím následující údaje: hmotnost 8,45 kg a výška 69 cm. Hanička sedí, lozí, stojí v postýlce a pomalu zkouší chodit okolo nábytku. Takže marně vzpomínám na první půlrok, kdy víceméně spinkala a já jsem doma měla uklizeno a navařeno :-)
Tak se mějte moc pěkně a brzy se zase ozvěte. A napište prosím nějaké zaručené rady na uspávání a na klidný spánek po celou noc!
Ahoj
Hanka a Hanička 8 měsíců

 
Andruska
Kecalka 160 příspěvků 27.09.05 08:19

Čauky,
posílám Anetčinu aktuální váhu a míru, máme 7900g a 75cm, no tak jsme se do délky nějak zastavily.Jsme zatím bezzubí a už konečně naočkovaný.
Koukám, že s usínám je to všude podobný, akorát ty kojící to mají o něco těžší.
Tak se mějte hezky,
Andy+8měs beruška

 
Simpanova
Kelišová 5044 příspěvků 27.09.05 10:04

Ahojky,
tak to jsem ráda, že na tom s tím usínáním nejsme takhle sami. Já jsem zrovna Máťu uspala v postýlce, ale musela jsem tam být s ním. Ale dneska to neřeším, potřebovala jsem, aby co nejdřív usnul, jelikož po 11 ho musím vzbudit a jedem na plavání. Takže dneska žádné experimenty se spaním :-)
Zkoušela jsem to ale dneska v noci - na flašku s mlíkem ho nevyndat z postýlky. Tak flaška proběhla v klidu, pak 5 minut pohoda a potom řev tak dlouho, dokud jsem nevyměkla, nevzala ho k nám do postele, neudělala další mlíko a nepřitulila se k němu. Samostatné spaní koukám bude ještě hodně dobrodružné… :-))

Předminulý týden jsme byli na očkování a kontrole, tak taky posílám míry: 77 cm a 8,95 Kg. Sestřička Matyáše vůbec nemohla zvážit, protože tam řádil jak černá ruka a paní doktorka během prohlídky asi 10× řekla „no to je teda temperament“. Máme doma takového malého opičáka :-)

Jinak jsme bezzubí a ještě sami nesedíme. Máťa leze jako divous, ale ne po čtyřech - přitahuje se ručičkama. Sice už kolínka pod sebe strká dost dlouho, ale při lezení je nepoužívá. Každopádně techniku přisouvání má tak zvládnutou, že ho sotva chytím :-)
Jo a taky se Matyášovi začíná líbit pít z hrnečku bez savičky. Když chci, aby se opravdu napil, musím sundat víčko. Jsem ráda, aspoň si zvykne brzo na normální hrnek. Taky jsem mu včera koupila dětské sušenky od Sunaru, ale je v nich lepek, tak dostal asi 2, abych testla, jak na ně vůbec zareaguje. Z lepku mám strach (taky jste tak poprděné z celikakie?). Tak jsem mu pak ve zdravé výživě koupila kukuřičné křupky a mám klid. A ty Máťovi chutnají víc než dětské sušenky :-)

Jojo, to jsem se zase rozepsala. Ale s těma dětma se toho děje tolik nového, že by to vydalo na román :-))

Btw. nepsal jste někdo Indi? Já jsem jí posílala sms asi před 2 měsícema a to se prý měli fajn.

Zatím pa.
Tereza

 
LinkaK
Ukecaná baba ;) 1138 příspěvků 27.09.05 17:08

Ahoj,
taky doplnuju dnešní míry - 71 cm a 7860 g- prý jsme přesně uprostřed tabulek, takže paráda, krásné průměrné dítko. Mamam nenene, tak začínáme kecat. JO a rozhodla jsem se nechovat, hm je to boj, zabírá ukojit nebo si lehnout s ní. Je to někdy řev, ale co se dá dělat, moje záda už nestíhají.
Pavla a Eva

 
silvie02
Kecalka 122 příspěvků 27.09.05 21:46

Ahoj mamky a mrnatka,
Terezko, perfektni tema, zrovna s 8,5 mesicnim Honzikem resime stejny problem. U nas to pred tyden dospelo do stadia, kdy jsem za 8 hodin vstavala 8 - a to uz jsem se rekla dost. Nejen, ze takhle nejsem vyspana ja (a promita se to ve dne i na prcka), ale kvalitne se nemuze vyspat ani mrnous. Nemluve o tom, jak jsem protivna na vsechny okolo (hlavne na manzela).

A tak jsem na radu moji maminky a taky po vyzkouseni kamaradky s 9 mesicnim chlapeckem zkusila onu popisovanou vyrvavaci metodu. A ejhle. Dnes se chystame na treti noc a skore je: 19.30 - 20.00 usnuti, 2.00 flaska, 6:00 flaska a v 8:00 snidane. Je teda pravda, ze po 6.00 uz hopsa v postylce a dozaduje se pozornosti, ale vzhledem k tomu, ze se nam zlepsil i spanek pres den, je to minimalni dan.Takze zmena obrovska, doufam, ze to neni jen prechodne a vydrzi nam to :).

Je pravda, ze prvni noc se budil stejne casto jako driv (tzn. po 1 - 2 hodinach) a prvni rvaci pauza pro me byla psychicky hrozna (trvala asi 15 minut), ale myslim, ze stoji za to vydrzet. A hlavne byt v tom potom dusledna a pouzivat i pres den - polozit, dudlik, tututu, papa … prijit po 5 minutach, polozit stojici dite, tutu nunu, zvedat te ale nebudu, … a za dalsich 5 minut je uz tak unaveny (bud ze vstavani na nozicky nebo z toho rvani :), ze do 10 vterin zabere.
Uz driv jsem onu vyrvavaci metodu zkousela pres den, ale nebyla jsem dusledna a obcas se neubranila uspani se mnou v posteli - a myslim, ze to byla chyba. Maly si rekl, aha, takze kdyz budu rvat dyl, stejne prijde a vezme si me do postele k sobe … :). Prece jen jsou ti mrnousci potvurky vychytrale a zkousi.

No … na druhou stranu mi ted v posteli mrnous chybi (prece jen se pritulit k vonave vrnici hromadce (kdyz zrovna nerve jak tur) ma neco do sebe …

Jeste se chci zeptat holcin, kterym mrnata spi celou noc - co se vlastne pocita za celou noc? :). Jde mi o to, jestli malemu nevyradit i to jedno krmeni ve 2.00 a nechat mu az to ranni v 5.00 (6.00) ? Tzn. spanek od 19.30 do 5.00 bez jidla?

Silvie a sladce chrupajici Honzik (snad se zadari i dneska:)

PS: super clanek je na www.rodina.cz - hlavne cast o tom ze nocni buzeni je dano fyziologicky a budi se tak vsechny deti a pri opetovnem usinani vyzaduji stejny vzorec uspavani jako vecer (pres den). Takze pokud je vecer dite uspavano pomoci kocarku, kojeni, lahve s cajem apod. a v noci se vzbudi, neumi usnout samo a zakonite vyzaduje stejny postup na jaky je zvykle.

 
Rada1
Nováček 2 příspěvky 28.09.05 20:49

Ahoj holky,

tak jsem si myslela, že jsem si svoje dítko naučila jenom já, no je to asi škodolibý, ale jsem ráda, že v tom nejedu sama. No mně to zatím taky vyhovuje, ale uvidíme jak dlouho, taky máme taťku v týdnu pryč, takže se rozvalujeme krásně spolu v posteli. Taky jsem četla, že někdo zkouší dát mimi třeba na noc k babičce, ale nevím, jestli to není moc stresující. Co se týče spánku bez jídla, já to řešila s naší doktorkou, ta říkala, že bez jídla už by dítě mělo vydržet, samozřejmě, pokud váhově prospívá, teď už jde spíše o to, že je zvyklé na mámu a chce ji cítit i v noci a navíc jim mlíčko chutná, no prostě jsou to vyčůránci :-) Adélka na 3měsících krásně spala od 20,00 do 6,00 hodin, krásně se mi na to zvykalo, ale zhruba od půl roku se v noci 3× budí. Ale moc bych se toho nebála, jsme přece mámy a ty zvládnou všechno :-)

Krásné spaní přejí Ráďa a Áďa (9m)

 
Andruska
Kecalka 160 příspěvků 29.09.05 09:13

Ahoj Silvie,
tak my patříme k těm v noci krásně spícím. U nás to bylo nejdřív od 19 do 7, pak 21 do 9 a teď od 20 tak do 7:30. Ale taky se párkrát stalo, že se malá zbudila ve 3 hod., tak jsem dala mlíčko, a zase spinkala.
Asi bych to jedno noční bumbání nevynechávala, jste šikovný, jak jste to zvládli.
Malá je už od narození velkej spavec, tak jsem hrozně ráda, přes den je to horší, ale to mi nevadí.
Pa pa Andy

 
Anonymní  04.10.05 09:00

Ahojky

problém s usínáním jsme neměli asi tak do 6 měsíců.Teď je to horor.Anička se budí v noci a ty večery kdy u nás byl klid nejpozději v půl osmé jsou také dávno pryč.Včera např.usnula až v půl desáté a to spala jen po obědě dvě hodiny.Zabírá jen uhlazení ke spánku.Pravda,ten­hle extrém je tak dvakrát do měsíce.ale jak znám naše zlatíčko bude nám tuto lahůdku zařazovat do programu častěji.A to se v noci probudí tak na dvě hodiny a chce si hrát.No občas bych jí věnovala někam do tomboly:)))Co se týče jídla,tak baštíme Hami příkrmy,Pribináčky a ovocné přesnídávky.Piš­kotky dávám jen občas,ale hrozně Aničce chutná ovoce,tak ji oloupu jablíčko nebo mrkev a chroupe spokojeně v chodítku.Vlastní výtvory bychom vařili,ale nenáme věčně tatku doma,takže nevařím pravidelně ani pro sebe.Ale už bych měla pomalu začít.Je pravdou,že pokud něco schůdného s taťkou baštíme tak to musí mít Anička taky.Takže třeba v neděli měla půlku knedlíku s kuřátkem na paprice a báječně si pošmákla.Jenže to má jen tak na chutˇ.Už nám leze druhý zoubek a stavíme se v postýlce a u nábytku.
Aktuální míry na 9 měsících: 8,5 kg a 71 cm

Pa Alena a Anička

 
Petroncius
Nováček 9 příspěvků 04.10.05 19:51

Ahoj holky,
tak koukam, ze nejsem sama, kdo se spankem bojuje. Ja myslim, ze tak od toho 6 mesice se to fakt asi zhorsuje, nekde jsem cetla, ze uz vedi, ze tu jsme my a ze prijdeme a ze se s nami da hrat… Takze volaji…

Jenze nam se k zoubkum pridaly opet prdiky a to je fakt hruza - zub nikde a brisko tak plne vzduchu, ze je uplne nadmute! Delam co muzu, ale mam pocit marneho boje. A ten strasnej a upornej a zoufalej rev - ve 12, v 1:30, od 3 - 5 - jo nektery noci jsou ted vypeceny.

Ale abych si na prdolku jen nestezovala - pani doktorka rikala, ze je opravdu velmi aktivni. A to on tedy je, protoze dneska zacal po kruckach ruckovat kolem postylky. On je vam pri tom tak soustredenej :-))))

Jo, miry do hitparady 68 cm, 7,3 kg. Snazim se ho zacit prikrmovat, ale moc to nechce :-( No, pribira, tak co.

Petra a Josifek, 7m + 1t

 
silvie02
Kecalka 122 příspěvků 04.10.05 20:18

Ahoj Andy,
teeda, Anetka je sikulka, takhle krasne spat celou noc, o tom si s Honzikem zatim muzeme nechat jen zdat :).

Maly je ted chudina nemocny … snad se brzo vyzdravi a bude mu lip. Zatim jsme zasoplikovani, ukaslani a bez mamky (tatky) ani ranu :). Takze odsavame sopliky, kapeme (taky vam mrnousi u toho tak strasne vyvadi ?), chovame a prezivame …

S bastenim jsme se vratili trosku zpatky, vyrazil se nam atopicky exem:( - takze zkousime na co muzeme byt alergicti a opatrne pridavame jednotlive druhy potravin. Driv jsem docela taky pouzivala prikrmy od Hami, ale ted z toho mam strach (prece jen tam nejaka „ecka“ budou), takze striktne kazdy den varime cerstve. Jinak z mlecnych vyrobku jen bilou activii a holandii (pribinacky apod. jsou pry taky hodne riskantni:), na svacinky ovoce, ovesne kasicky, … Pomalu premyslim, ze bych maleho mela nechat hrabat se v jidle samotneho a ne ho krmit jen sama lzickou, ale to bychom museli jist snad ve vane …

Jinak krasne stojime (i si ze stoje hezky rizene kecneme na zem), pochodujeme za sprusle kolem postylky, vodime se za rucicky, pri stani se zaciname poustet a snazime se stat sami a vubec chvilku neposedime (posledni dobou je pro me prebalovani nocni mura, udrzet dite v jedne pozici je skoro nemozne - nemate nejakou fintu krome zatizeni ditete skrini? :). Hracky, rikanky ani xichtiky uz nezabiraji …

S prebtanim nic moc, jednu dobu uz jsme hezky zvatlali, ted jsme se vratili k halasnemu revu (prece jen je to udernejsi). Holky, co uz vasi mrnousci umi (myslim paci, papa, mala, …) - mam pocit, ze my zatim nic moc (paci, papa, obcas tak jsem veliky, obcas ukazujeme pejska na obrazku, najdeme tik-tak, mala s hodne stridavymi uspechy …).

Aktualni vaha v 9 mesicich je 9,2 kg, s delkou musime pockat na kontrolu v 10 mesicich.

Silvie + Honzik (pozitri 9 mesicu)

 
Andruska
Kecalka 160 příspěvků 06.10.05 09:14

Ahoj holky,
zdravím vás i vaše děťátka.
Zkusím se tu trochu vykecat a ulevit si.
Mám teď docela velký starosti.V pondělí jsme byly s Anetkou na neurologii, malá se doktorce moc nezdála.Kromě jiného pořád totiž tak trochu uklání hlavičku na stranu, tak nás poslala následující den na RTG krční páteře, prý radši pro jistotu.Ani jsme se s taťkou nějak moc nebáli, mysleli jsme si, že to bude OK, že je to prostě jen tak pro kontrolu. No odpoledne jsme se stavěli znova u doktorky, a po informaci, že to bohužel v pořádku není, že jsou tam změny na 1.krčním obratli, jsme zůstali jak opaření.Víc nám nechtěla říct, ve čtvrtek je prý rentgenologická porada, tak to bude konzultovat s primářkou a dozvíme se víc. No jsou to pěkný šoky, navíc budeme muset jít ještě na magnetickou rezonanci a Anetka bude muset být v celkové narkóze, aby se nehýbala. Jsme z toho s taťkou docela v depresi a bojíme se pátku, na nic jinýho už ani nemyslím. Trochu jsem se vykecala, ale stejně se mi moc neulevilo, holky držte nám palečky, ať to není nic vážného, dám vám vědět.
Tak pa pa Andy + Anetka 8 měs.

 
Petroncius
Nováček 9 příspěvků 07.10.05 12:54

Andy,
drzim palce, ani poradne psat nemuzu!!!!! At jste co nejdriv v poradku, holky. Pozdravuj Anetku! A urcite dejte o sobe vedet.
Petra a Josifek

 
Petroncius
Nováček 9 příspěvků 09.10.05 11:56

Ahoj holky,
pridala jsem do nasi galerie dve fotecky (jedna se nejak ulozila spatne, tak se za tu pulku fotky omlouvam).
Petra a Josifek, 7m+2t

 
Hanna
Kecalka 135 příspěvků 09.10.05 23:34

Ahoj holky,
tak jak jste dopadly? Držely jsme vám s Haničkou palce, tak doufám, že je všechno v pořádku.
Tak se mějte pěkně a dejte vědet co je nového.
Ahoj
Hanka a Hanička

 
Hanna
Kecalka 135 příspěvků 09.10.05 23:52

Ahoj holky,
tak jsem konečně vyzrála nad technikou a podařilo se mi do galerie vložit Haniččiny fotky, takže ji konečně uvidíte _-) A hádejte co děláme - Hanička rozhodně nespí, lozí si po pracovně a všemu se děsně chechtá. No a já tady jako vzorná máma sedím s ní…
Tak dobrou noc
Hanka a Hanička 8,5 měsíce

 
Andruska
Kecalka 160 příspěvků 10.10.05 12:48

Ahoj holky,
tak jsem tu, nicméně stejně vám pořád nemůžu říct, jak jsme dopadly.
Anetka má prý neuzavřené krční obratle, víc zase nevím, a její nález poslali z naší nemocnice do Motola, prý na konzultaci, tak zase čekáme na výsledek.No asi si s námi neví rady, to na klidu taky moc nepřidá,tak doufáme a čekáme , až nám zavolají.
Psychicky jsme se s manžou konečně trochu srovnali, už pominul ten prvotní šok, a jen doufáme,že to snad nebude nic hroznýho.
Jinak jsem koukala do galerie, no Hanička je teda nádherná holčička, Hani máš jí pěkně vyparáděnou! a Josífek je nádhernej, vlasatej šikulka, pěkně trénuje nožičky.Jsou to roztomilý zlatíčka.

Tak taky od nás něco veselejšího na závěr,Anetka se na plaváníčku začala potápět pod vodu, je to vodní živel, vodu miluje a mám vždycky problém dostat jí odtud ven.Je to fakt dobrý rozptýlení pro nás obě, za chvilku jdeme zaplatit plavání ještě na listopad, prosinec a zarezervovat leden a únor.
PS: už jsme najely i na lepek, baštíme těstoviny, jednou za 2 dny do ruky piškot a občas cucat kousek kůrky, baštíme už i tresku se zeleninkou

Holky, mějte se hezky, užívejte babí léto a opatrujte se, pa
Andy + Anetka

 
Simpanova
Kelišová 5044 příspěvků 11.10.05 19:53

Ahoj holky!

Andy, moc držím palečky, aby byla Anetka v pořádku a aby se jí ty obratle brzo spravily. Určitě to nebude nic vážného a z Motola vám co nejdřív zavolají dobrou zprávu.

Teda holky, jenom koukám, jací jsou ti vaši drahoušci šikulky. Vy už snad všichni chodíte, ne? Matyáš se ještě nepostavil. Sice do toho nemá daleko (v postýlce tráví většinu času v kleče a pilně pod sebe strká nožičky:-), ale zatím nestojí. No, jsem v klidu, ještě má čas - i tak je to pěkný drak. Celý byt přešupačí během chviličky a nic před ním není v bezpečí (kytky mám pěkně otrhané :-)

Trošku se nám zlepšilo od posledně uspávání. Teď to probíhá tak, že dám Máťu do postýlky, on si tam 1/2 hodinky hraje a blbe a já na něj jenom občas juknu. A když začne kňourat, tak ho jdu položit a zklidnit. Sedím u něj tak 5-10 min., než se úplně uklidní a pak můžu odejít a Matyášek už si usne sám. Tenhle model mi docela vyhovuje, prozatím to považuju za velký úspěch :-) Ještě se musíme naučit, že v noci dostane mlíčko v postýlce a neberu si ho k nám. Už to umí u prvního krmení, ale další krmení jedem ve velké posteli. No, máme se pořád co učit…

Taky jsme dneska vyrazili na plavčo i s manželem, aby se podíval, jak nám to jde. A jako na potvoru bylo dneska plavání zrušené :-(( Škoda, asi se nám dlouho nenaskytne příležitost, aby byl manžel přes den doma.

Jejda, to jsem se zase rozepsala. Koukala jsem taky do fotogalerie, máte krásná dítka. Hanko, Hanička je nádherná holčička a máš ji jako ze škatulky (jak to děláš, Máťa je neustále od něčeho upatlaný- nejradši od kukuřičných křupek, které miluje:-)

Mějte se hezky a zatím pa.

Tereza + Matyáš

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama