Zimní deníček č.8 - Naše letní zážitky

Rodičovství

Ahoj holky, po delší době jsem zase tu a koukám, že příspěvků je pomálu a začínáme zapadávat čím dál hlouběji.Asi většina z vás dovolenkuje. Žádné závratné informace vám neposkytnu, je to taková odlehčená verze, co a jak v létě u nás.

Tak mám za sebou oslavu 25.narozenin a Anetka půl rok.Slavilo se vydatně, sjelo se k nám příbuzenstvo, bylo fakt živo a mě z toho bylo tak trochu smutno. Nějak jsem si uvědomila, jak to všechno hrozně letí.Kdyby tak šel zastavit čas, aby malá zůstala stejná aspoň rok nebo dva,je to hrozně hezký,ale krátký období.
Jinak máme za sebou UTZ ledvin, návštěvu neurologa (vše naštěstí OK- pilně vojtíme i nadále) i první očkování. Anetka mě překvapila, žádnej pláč se nekonal, jen trochu brekla při vpichu a klid ani žádná vedlejší reakce jako teplotka nebo rozmrzelost. Prostě paráda, a příští týsen jdeme nastřelovat ouška.Snad to bude taky pohoda.
Jinak tropické dny jsme trávili celá rodinka u vody, Anetka naložená v bazénku, máchala se a byla jeden velkej úsměv. Prostě taková idylka.Chtěli jsme zkusit i velký bazén, ale nakonec jsme radši neriskovali, přece jenom voda byla dost studená.
Dneska jsme začaly s příkrmem, mrkvičkou, dala jsem malý 5 lžiček, 4 snědla po počátečním váhání bez problémů a tu pátou vyprskala, zalila to mlíčkem a zítra pokračování.
Tak to je zatím od nás vše, malá na klíně už se rozčiluje, tak končím.Užívejte léta a mějte se krásně, posílám pusinku vašim mimískům.
Andy+Anetka

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Anonymní  02.08.05 21:07

Huráááááááá, jsem první
Blahopřeji k narozeninám a Anetce k půl roku. My už máme taky půl rok za sebou. Hrozně to utíká a na dětech je to vidět nejvíc. V pondělí začneme taky s mrkvičkou(to bude srandy kopec).

Jdu uspávat , zatím se mějte fajn

Vendy a Filípek 6 měsíců

 
LucyH
Ukecaná baba ;) 1808 příspěvků 02.08.05 21:37

Ahojky mamči a miminečka,

bezva nápad pozvednout deníček.
Tak nám už pomalu končí sedmý měsíc, letí to letí. Už se nám z nich stávají malé osobnůstky. Jířa se pěkně vzteká, když se mu něco nelíbí, vymýšlí různé lumpárny a pěčlivě si vybírá na koho se bude smát (tato skupina čítá tak max. tři lidi). Krmení je čím dál složitější, protože už by rád jedl sám a tak většina jídla končí všude okolo, nejradši tedy krmím na zahradě. Tahle jeho rozhazovačnost se ale náramně zamlouvá našemu psovi! :))

A jinak už nám začíná to stěhování všech předmětů do vyšších polic, neboť Jiřík se nám pěkně rozlezl a je rychlý jak tornádo, takže kolikrát nevim co dřív zachraňovat. (Samozřejmě dítko!)

Hezké a pohodové dny, papapa
Lucka + Jurášek

 
Alenea
Kecalka 122 příspěvků 03.08.05 19:52

Ahoj mamky,holky a kluci

I my jsme strávily horka v bazénu a jelikož je Anička vodní děťátko,tak byla s dědou ve velkém bazénu.Sice první dva dny jen po kolínka,ale pak u normálka po prsa:)))Jak viděla dědouše v plavkách tak se začala radostí klepat a křičet.Ovšem v neděli na ní hupsla teplota 38C a já se děsila angíny z toho horka a koupání.V pondělí mi doktor řekla,že na ní neshledal žádnou chorobu.Prý to může být reakce na horko nebo zuby,protože od včerejšího večera jsme bez teploty,ale protivná a uknňouraná je pořád.Já to tipuju na zuby,nechce mi jíst ze lžičky.Asi jí bolí dásně.Takže krmíme z lahvičky.Chu­děrka,pěkně mi zhubla,moc toho od neděle nesnědla.Snad to doženeme:))Máte už někdo zkušenost se zoubkama,porsím jak dlouho to trvá??
Aničce už je sedm měsíců a týden,Andy máš pravdu,letí to šíleně,přijde mi,že Anička ani nebyla maličké miminečko.Už se těším na druhé,ale chceme počkat ještě tak 2 roky.Naše zlatíčko je hrozný ďáblík,asi bych to nezvládala a na manžu se bohužel nemůžu spolehnout.Ko­legyňe,stalo se vám někdy,že jste toho svého chlapa nemohly ani „cítit“?Jak z toho ven,já mám tohle období asi tři týdny a je pravdou,že se manža dost snaží aby mi tohlo období trvalo co nejdýl.Rozhovor uspěšný nebyl,argumentem mi mělo být-já mám starosti abych vás uživil a ty mi ještě přiděláváš starosti!Šlo mi o to,že ho Anička ani nepoznává natož aby se na něj usmála,přjde mi ti hrozně smutné,že pro něj má všechno ostatní přednost než Anička.
Zatím jsem se rozhodla,že mu děťátko o víkendu prostě nechám na starost.Ať si jdou na procházku nebo prostě aby jí měl jen on na starost.Jinak totiž u nás vákendy trávíme po návštěvách.kde jsem s Aničkou stejně zas jen já sama.Snad se mi to povede.Kdyby jste měla některá jíný,lepší nápad,napište:)

To jsem si vylila srdičko.Ještě že vás mám

Pa

Anička a Alena

 
Andruska
Kecalka 160 příspěvků 04.08.05 10:23

Ahoj holky,
tak jsem na chvilku zavítala,malá spinká,tak odpočívám.
Aničko,to je docela smutný, radu bohužel nemám,ale cítím s tebou, u nás je taky celkem krize.Ale zase trochu jiná než u vás, manžel si s malou chvilku poblbne, ona se na něj směje,ale to je asi všechno, spolu pořádně ani nepromluvíme a o nějaké pomoci v domácnosti, pche to vůbec ne. U nás je to o tom, že je manžel děsnej sobec, jeho zájmy na prvním místě - a jeho zájmy jsou kamarádi, jít si s nima posedět a hry na počítači.Když se zmíním, že potřebuju malou třeba na chvilku podržet a zabavit než napustim vaničku apod., tak si jí sice vezme, ale to je keců, jako že zrovna hraje, nemá čas a já otravuju.
Taky mě to dost mrzí, u nás to bylo dřív v pohodě, ale co se malá narodila,tak je to čím dál horší.
Dříve jsem uvažovala o druhém dítěti,ale když to tak pozoruju, tak další nejspíš nebude, to bych asi sama nezvládla.
No tak jsem si taky vylila srdíčko, s kamarádkama se o tom bavit nechci a s mámou nemůžu, tak to pořád dusím v sobě.
Pořád ještě doufám, že pobere trochu rozumu, holt každá rada drahá.

Aničko taky držím palečky, ať se to u vás v dobré obrátí, hele co zkusit o víkendu hezky celá rodinka pohromadě nějaký výlet, třeba to zabere a krize se prolomí?
To radí ta pravá co?

Mějte se všechny hezky,
pa Andy+Anetka 6měsíců 7480g a 72cm.

 
Alenea
Kecalka 122 příspěvků 04.08.05 19:45

Ahoj,
vidím,že v tom nejsem sama.Náapd s výletem je prima,ale to už jsem taky zkoušela.Dopadá to tak,že tatínek si lebedí jak splnil rodičovské povinnosti tím že se vyskytuje na stejném místě jako my.Takže to nic neřeší.Ale dík za radu.:))

 
LucyH
Ukecaná baba ;) 1808 příspěvků 04.08.05 22:20

Ahojky holčiny,
s těma chlapama je někdy kříž, jenže bez nich to taky nejde.
Ani nevim kdo z nás je větší sobec, jestli já když vyžaduju neustálou pozornost a přítomnost mého manžela, nebo on když si raději sedne k televizi. Jenže ona bude pravda asi jinde. Nikdy jsem nepochybovala o tom, že by nás náš taťka neměl rád, ale oni zkrátka uvažují jinak a i city projevují jiným způsobem. Taky byly doby kdy jsem manželovi vyčítala, že mi ani neřekne, že mě miluje, ale on mi odpověděl, že nepovažuje za nutné to stále opakovat, a že to přece musím vědět. Ale když ono je tak hezké to občas slyšet, co? Stejné je to s pomocí v domácnosti. Vím, že udělá cokoliv o co ho požádám, jenže já očekávám, že to udělá sám od sebe, což jak už jsem poznala se nikdy nestane. Chlapa to prostě nenapadne a tak už jsem se naučila rozdělovat úkoly vždy s úsměvem a kouzelným slovíčkem a funguje to.
Nenechte si zkazit tohle nádherné období nějakou komunikační bariérou, někdy holt nezbude než zatnout zuby. Přeji Vám pevné nervy a aby jim to tatínkování brzy začalo vonět!

Mějte se krásně papa Lůca s Juráškem (momentálně bez tatínka, takže smutnící, proto shovívavější!)

 
Anonymní  05.08.05 22:48

Ahoj holky,
tak to je docela smutný, co se děje u vás v rodině, s těma chlapama je holt někdy kříž. U nás naštěstí vše klape, manžel je báječnej.
Andy, docela Tě obdivuju, že takhle vydržíš cvičit s Anetkou, já bych s tím asi dávno praštila, snad to přinese ovoce, jak je na tom teď?

Tak Simonka má za sebou taky půl roku, ale na vážení jdeme až příští týden, protože doktorka měla dovolenou, tak uvidíme, jak na tom bude.

Jinak bych na vás měla nějaký dotazy, možná vám budou připadat stupidní:-) Vím, že teď moc lidí stránky nenavštěvuje, tak snad mi někdo poradí.
Tak jednak jsem začala dávat Simonce čaje, ale nevím, jak to mám udělat, když jdu ven. Mám sice takový ten termoobal, ale ten zase až tak účinný není, venku ten čaj vychladne raz dva, dáváte ho dětem studený?

Potom - když dáváte dětem pít z láhve, jak často ji sterilizujete? Po každém nápoji?

A dál - Simonka mi v hlubokým kočáru moc nevydrží, vždycky se opře o loket a kouká ven - je to strašná zvědavka. Jenže v tý korbě žádný kšíry nejsou, tak se bojím, aby nevypadla. Začala jsem tudíž uvažovat o sporťáku, ale nejsem si jistá, když ještě nesedí, abych ji nějak nezdeformovala páteř, v čem teď děti vozíte? Máte podobný problém?

A taky - už jste si pořídily golfáč? Podle čeho jste vybíraly?

Jinak musím Simču moc pochválit, protože mi většinou vydrží spát celou noc - je to spáč po mně. Poslední dvě noci se sice 1× probudila, ale to se dá ještě snést, tak jsem zvědavá, jak to bude dneska. Nejlepší je, že když se ráno probudí, tak cca za dvě hodiny znovu usne, tak já to s ní vždycky dospím, pokud se mi chce.
Zrovna jsem si prohlížela video, kde je Simonka den stará a taky když jsem ji přinesla domů a tak, teď je strašně velká oproti videu, je to neuvěřitelný. Vím, že je brzy se ptát, ale díky videu mě napadlo - pokud plánujete další děti, za jak dlouho je plánujete?
Tak se mějte a užívejte léta,
IVANA + Simonka 6m a kousek

 
Anonymní  07.08.05 22:08

Ahoj čtenářky a čtenáři Emimina, obracím se na Vás s prosbou o pomoc. Chystáme se na krátkou dovolenou (cca 3 -4 dny), ale máme 8 měsíční holčičku a nevíme o žádném penzionu či hotelu, kde by byli přátelští k dětem. Pokud o nějakém hotelu či penzionu víte a máte s ním dobrou zkušenost napište mi, prosím.
Moc děkuji
Lenka+Terezka
email: lenkakladivova@sez­nam.cz

 
LinkaK
Ukecaná baba ;) 1138 příspěvků 09.08.05 10:30

Ahojky holky,

Eva má za sebou 6 dětskou nemoc, no a já zjistila, že se není čeho bát. Zvesela přikrmujem a fakt je, že mě stále hypnotizuje pokud jím, no snad se to zlepší, až si začne jídlo ohmatávat sama. Bezva novina je, že díky horku se konečně naučila pít z avent pítka s membránou, takže odzvonilo pocintaným body:-)

IVANKO, co se týče čajíku, ted v létě se ho nebojím dávat i studený - tedy pokojovou teplotu, termoobal používám, aby mi rychle nekvasil.
Lahvičku dobře vymývám, Protože má půl roku a očkování za sebou, nepřipadá mi důležité ji sterilizovat. Nedávám tam mlíko. Nějak tu imunitu získat musí a když ji umyju v horké vodě, tak to musí stačit.
Do hlubokého kočárku jdou taky pořídit kšíry, chce se ale dost ptát. Já o golfkách zatím neuvažuju. Sice se Evě chce sedět, bohužel má řemínky a nejde to tak, jak by si sama přála.

HOLKY taky občas potřebuju slyšet ta dvě slovíčka, miluju tě, tak je řeknu první a drahý mi vždy odpoví, že mě taky miluje. Hm, asi nám to takhle funguje, samotného by ho to nenapadlo. Oni jsou chlapi fakt trochu jiní. Bojuju s tím, že je celý den v práci a mě to ubíjí každý den stejný, nu co, daly jsme se na vojnu…

Ještě jeden postřeh z mého života. Snažím se k manželovi chovat, jako by byl cizí, to že je můj manžel, mu přece nedává kouzelnou moc, aby mi z hlavy přečetl, co zrovna potřebuju. Když mluvím s cizími, tak to přece taky toleruju. A jde mi lépe přehlížet jeho chyby. Vždycky si říkám, že je to odměna mít ho vedle sebe, ale můj život si žiju sama. Pravda on mi občas vyčítá, že to vypadá, že ho nepotřebuju a tak jsem ho začala úkolovat. No je hlava rodiny, ale někdo tou hlavou musí otáčet.:-)

Pohodové letní dny přeje

Pavla + Eva 6m a 2t

 
Andruska
Kecalka 160 příspěvků 09.08.05 10:33

Ahoj holky,
tak Anetka už je slečinka s naušničkama, byly jsme v pátek na nastřelení a je to fakt super, je to v mžiku a skoro bez pláče, ouška nejsou červený ani nenatýkají a malá o tom ani neví, budu jí muset vyfotit a poslat do galerky fotečku.
Ivanko, ohledně čaje,tak u nás čaj oblíbenej není a malá ho ani nevypije ( už jsem zkoušela 6 druhů ),ale když jdeme na delší procházku tak s sebou beru mlíko nebo i příkrm. Když budeme za chvilku krmit tak to ohřeju a dám do termoobalu, ohřeju o trochu víc, mám zkušenost, že to vydrží teplý klidně 2-3 hodinky, a když vyrážíme na dýl, tak mám mlíko hezky vychlazený (v termoobalu ) a nechám si ho ohřát někde v restauraci nebo stánku v mikrovlnce. Zatím nebyl nikdy žádnej problém a už to praktikujeme 3 měsíce. Studený malá nesní ani nevypije nic, dokonce i ovocné přesnídávky přihřívám.
Flaštičky sterilizujeme po každém použití i lžičku, a asi ještě nějaký čas budu, jistota je jistota.
Jinak příkrmy zvládáme už baštíme mrkvičku, brokolici, švestky, jablka, přičemž neooblíbenější jsou švestky a brokolice, jablíčka moc nechce a prská je. A každý příkrm hezky zalijeme mlíčkem, žádnej čaj, ten do ní prostě nedostanu. Máme takovej zvláštní režim v jídle, dopolední svačinky nemáme, protože Anetka vstává až v 9 hodin, to dostane mlíčko a pak jí až v půl dvanáctý, tudíž pak máme dvě odpolední sváči, ale jinak to u nás nejde.
Cvičíme pořád dál a budeme nejspíš pokračovat až do roka, je to čím dál náročnější, malá má větší a větší sílu, tak jsem někdy pěkně udřená. Ale pomáhá to hodně, svaly na krčíčku se hezky uvolňují, malá je pohyblivější, pánev se už taky srovnává, takže to člověka povzbuzuje k dalšímu cvičení, ale pořád se potvůrka ještě neotáčí.
Ivanko, můžu se zeptat jaký máš kočárek? My máme kombinaci HOco Taifun, už tak 2 měsíce jezdíme bez vložné tašky ve sporťáčku, nejdřív do úplného lehu a teď někdy dám i pololeh, aby měla Anetka rozhled, a dáváme i kšíry, pro všechny případy. Golfky se chystáme taky pořídit,ale jenom jako příručák do auta nebo MHD, do terénu s nima nemůžeš. Takže sporťáku se rozhodně zbavovat nebudeme. Uvažuju o Jane Energy nebo o Inglesine Espreso ( ta oranžová ), ale ještě nejsem rozhodnutá.

Tak se mějte hezky, posílám pozdrav a miminečkům pusinku,
Andy + Anetka

 
Petroncius
Nováček 9 příspěvků 12.08.05 18:16

Ahoj holky,

tak jsem byla nejaky cas pryc. Stravila jsem (spolu s mym muzem) totiz prvni „dospelou“ dovolenou se svymi rodici - celkem se to dalo. Jenom jsem zjistila, ze si malyho neberou, tak jak jsem tajne (velmi tajne) doufala. Za chvilku jsou unaveny a tezko dokazou pochopit, ze kdyz 10 minut sedi na kline, tak by se treba protah na dece a tak… proste chce to zmenu. Takze mi ho „podrzeli“ tak prave tech 10 minut nez to proste malyho (a je taky) prestalo bavit. Nic ve zlym, jen jsem prekvapena, jak moc toho o detech zapomneli :-)

Tak jsem zjistila velky rozdil mezi nasima a rodicema meho muze. Predevsim tedy pro vysvetlenou, oni jsou starsi a z vesnice. Nasi si uzivaji svuj zivot a chteji se bavit, manzelovi rodice si chteji uzivat maleho a bavi je byt s nim. Nekde jsem cetla, ze lidi, co jdou dneska do duchodu budou takovi jako ti, co odesli do duchodu pred deseti lety az o deset let pozdeji. Proste driv 60 deda chodil na lavicku a za dechovkou, dneska deda v 60ti jezdi na vylety na kole a rozhodne si jeste zivot uziva, lavicka ho ceka cca v 70ti. Mozna je to tim.

Jinak jsem nekde videla doporuceni na chatu Zvonice (http://www.zvonice.cz/), penzion Permonik v Krkonosich a nekolik dalsich, myslim byly i na emiminu. Take by se daly najit tipy na www.infodomecek.cz, poradaji pobyty, tak by meli na strankach mit odkazy :-)

Jinak mi Josifek dava fakt zabrat, je to cilouš a take zacal zase vstavat v noci na krmeni (ci co - ale krmeni ho proste zase uspi, tak krmim). Tak jsem se rozhodla, ze potrebuji, aby nekdo chvili pecoval o me a jdu ve ctvrtek (po rocni pauze) zase na kosmetiku. Uz se nemuzu dockat!

Cajik davam jen v horkych dnech, a to i studeny, uz je to prece velky kluk a take se potrebuje osvezit. Vyvaruji po pouziti vecer (pres den ne).

Tak se drzte holky

Petra a Josifek, 5,5m

 
Anonymní  16.08.05 14:34

Ahoj holky,
tak jsem byla na kontrole u doktorky a Simonka váží 6700g a měří 69 cm. Za měsíc přibrala jen 200 g, takže zase problémy s tou váhou, ale naštěstí už přikrmuju, tak doktorka neměla řeči.
Zítra jdu na nastřelení náušnic, tak už trošku bude vypadat jako holčička.
Andy, já mám kočárek Deltim a taky už jsem vyndala korbu a zprovoznila sporťák. Teď aspoň trochu vidí do světa.
Jinak jsem objednala sporťák pro MHD, rozhodovala jsem se taky pro Inglesina Espresso, ale nakonec jsem našla skoro úplně stejný, ale levnější a lehčí - Chicco Ponee - tak snad brzy dorazí. Na internetu jsem našla super ceny, ale chtěla jsem si ho omakat a porovnat s Inglesinou, tak jsme šli do kamenného obchodu. Poté, co nám prodavačka vše ochotně ukázala a vysvětlila, jsem se jí zeptala, proč na interentu mají ten kočárek skoro o 1000,– Kč levnější, tak říkala, že s internetem nemají oni nic společnýho, že to provozuje někdo další. Tak jsem jí poděkovala s tím, že si to objednám z intenetu, ale bylo mi dost trapně. Ale 800,– už není malý rozdíl, ne?
Takže se zatím mějte, mě čeká dovolená v září a moc se těším.
Ivana + Simonka 6,5 m.

 
Anonymní  17.08.05 22:39

Ahoj Ivanko,
tak já se pořád ještě s tím sporťákem nemůžu rozhodnout, Ponee se mi taky docela líbilo, tak dej vědět jak jste spokojený.
Držím palečky Simonce, ať je nástřel bez pláče, tak už z ní budeš mít taky konečně slečinku.
Holky, musím se pochlubit, Anetka se začala konečně otáčet na bok, jednou se jí povedlo přetočit se i na bříško a ze bříška se bez problémů přetočí na zádíčka. Jsem hrozně šťastná, je to u nás velkej pokrok.
V pátek začala mluvit, když je rozčílená křičí na celé kolo mamama bababa. Je to sranda.V příkrmech úspěšně pokračujeme, zatím teda kupovaný a jenom zeleninku bez masa a ovocné přesnídávky a papá jedna radost, akorát kaše nechce.Tak jí je zatím nedávám, uvidíme časem.
Ale máme jedem problémek, Anetka nepije ani šťávičky, čaje( sáčkové ovocné, bylinkové, granul.)ani vodu, pije jenom mlíko, a když jí po obědě nabídnu čajík tak se začne šklebit a radši nepije nic.Jak jste naučili pít dětičky čaje? Už fakt nevím jak jí přesvědčit.
Na dovču se známýma jsme nakonec nevyrazili a už ani nevyrazíme, holt počasí zklamalo na celý čáře.Léto na houby.Tak aspoň chodíme na dlouhý procházky s kamarádkama -maminama a drbeme.
Tak se budu pomalu loučit, zítra nám budou vyměňovat plastový okna, tak se na ten bordel budu muset psychicky připravit.
Mějte se krásně,pusinku mimískům
Andy+ Anetka

 
Anonymní  18.08.05 23:09

ahojte maminky a babatka,

vidim, ze vsetci uz riesia prikrmy. aj my sme s matuskom uz zacali, vlastne este pred jeho 6 mesiacikmi, ale zatial sme zostali na mrkve, jablku, zemiaku a karfiole (kvetak). cukinu nechce a ked ju aj zje, tak ju hned vygrcka, tak mam pocit, ze je na nu asi alergicky. vecer uz pije kasu. kym nesedi, nechce sa mi ho krmit lyzicou este aj vecer, tak to riesim flaskou a straaaasne mu to chuti. papame nestle sinlac, pretoze nesmie mlieko ani obilniny. dokonca nebude moct lepok az do roka. neviem, co mu budem davat zuzlat miesto rozteku alebo piskotiek, pretoze vo vsetkom, v com nie je lepok, je vajecny bielok, aby to drzalo pokope. a ten vraj tiez nesmu.

andy, gratulujem k pokroku. my sme boli na kontrole v utorok a uz nemusime cvicit. za mesiac sa pozru, ci sa nic nezhorsilo a ak nie, uz nemusime cvicit vobec. sice ma este trosku asymetriu, vytaca sa do C, ale vraj to sa uz asi ani cvicenim neda zlepsit viac. uz aj sestricka s nim mala co robit, aby vobec cvicil. drzim vam palce, nech sa to zlepsuje rychlo.

musime sa pochvalit, vcera sme absolvovali bez problemov prve ockovanie a dnes nas matusko potesil svojim prvym hojdanim sa na kolienkach. mozno za chvilu zacne lozit. zatial len cuval.

majte sa krasne a uzivajte si svoje pokladiky.
papa

katinka + matusko 6m3t

 
Anonymní  21.08.05 16:12

Ahoj holky,

Andy - kamaradka ma dve deti a ani jedno se z hrnicku pit nenaucilo - proste chtely prsicko a hotovo. No a potom zacly uz s velkym hrnkem :-)

Nas Josifek ma hrnecek celkem rad, takze jsem docela rada, kdyz se mi to nekde nehodi, ze mu muzu dat cajik a osulit ho na chvilku nez dojedu nekam, kde muzu nakojit - tedy ne ze bych nekojila uz i na uplne nemoznych mistech napr. jsem kojila ve zmrzlinovem stanku, protoze se me pani zželelo - mela jsem letni saty, ktere bych musela svleknout cele! :-))) Tak me pustila dovnitr, abych nedelala ostudu. Bylo to prvni horky letni den a ja jsem nejak nedomyslela obleceni - stane se :-)))

Dneska jsem byla nakoupit vonne olejicky na masirovani, kdyz je nam ten pulrok, ze bych Josifkovi pridala nejakou tu esenci do naseho oblibeneho jojoboveho olejicku. Tak jsem zvedava, jak se mu to bude libit.

Slunickove dny a nalady

Petra a Josifek, 6m

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama