Zimní diagnóza: Jdeme ven

Rodičovství

Odcházíme ven. Tohle je s ročním dítětem diagnóza, nikoliv zábavné rozříznutí dne. Obzvlášť v zimě, kdy počet kusů oblečení dosahuje počtu nul ve státním rozpočtu. Když už baby sedí v kočárku nebo klidně i ťape v loužích (kde je sníh??), je vyhráno. Než se ale do těch vzdálených končin za dveřmi přesuneme, uteče větší počet minut, než tam strávíme. Jak to probíhá u vás? U nás asi takhle.

Mimie se vzbudí kolem jedné, a tak si říkám, že je času dost, že potřebujeme být v centru AŽ ve tři. Přijede kamarádka, takže musíme dodržovat jízdní řád. Cesta tam - deset minut. S podpatky - patnáct. S trekovými botkami - šest.

V návalu časového optimismu se proto rozhodnu pro menší zacházku, kterou milují snad všechny roční holčičky. Krmení gaga-kachniček u rybníka. Beztak již umírají hlady, protože už asi deset minut nikdo lepší sobotní program nenašel.

Tak co si oblékneme? Ďábel nosí Pradu, matky džíny. Než něco tak náročného zvládnu ve skříni najít, Mimie stihne vyházet šestkrát tolik kalhot. Zřejmě mi chce rozhodování usnadnit. Nenápadně ji otočím směr plyšové hračky, mohutně povzbuzuji: „Jůůů, jak tam ten méďa na tebe smutně kouká,“ a kalhoty navěsím zpátky na svá místa.

Skóre já versus Mimie je těsné - matka navěsí šestery kalhoty, dcera vytáhne sedm plyšáků. Poslušně je všechny naházím zase do koše (na hračky samozřejmě), protože vím, že vyhozením ven její hra s nimi skončila. Kdy se je naučí aspoň pusinkovat nebo krmit falešným mlíčkem ve správných částech těla?

Podobná situace probíhá, když otevřu dětskou skříň. Mimie zlikviduje celou vojensky vzornou kupičku oblečků, které jí jsou zatím velké. Házím je tam zpátky tak, že přihrádka připomíná spíš skládku komunálního odpadu.

Mimie vysadím na přebalovák a oblékám ji. Sice sedí, ale jednou ručičkou dělá pořádek (cítíte pořád ten optimismus??) ve všech krémech na zadeček, pupínky i rty, kapkách do očí a gázových čtverečcích. Vzorně si je přendá z jedné ručky do druhé, když ji tu inkriminovanou potřebuji strčit do něčeho tak nudného jako je rukáv. Jenže. Ještě musíme zapracovat na zpětném systému, protože zatím aplikuje metodu „druhou ruku musím zase hned použít, takže to balení otevřených vatových štětiček patří na zem.“

Jakmile sundám dítě z přebalováku, k nudnému čekání si musí pustit hudbu z chůvičky. Uspávací melodii si poslechnu ještě třicetkrát, než stroj vyhlásí automatickou ochlazovací pauzu (nebo předpokládá, že miminko usnulo). Sice předbíhám, ale Mimie to vždycky okamžitě rozčílí, dvakrát zadupe a běží si naladit tu pekelnou melodii znovu. Když ji nenápadně vypnu, postup se opakuje, jen si dupne třikrát.

Takže tu po půl hodině na zemi: stojí dítě ve svetru a kalhotách a leží zhruba 74 vatových tyčinek. Mimie je výjimečně sbírá, ale jen proto, aby mi je s pekelným chechotem strkala do všemožných částí obličeje. Děti se v tomto věku učí rychle napodobovat… Jen si nepamatuji, že bych je někdy strkala jinam než do ucha?!

Pokračujem do druhé místnosti. Jdu krájet housku pro kachny. Vidím na jedno oko (to ty vatové tyčinky). Mimie chce taky. Krájet, ne slzet. Vím, co to bude znamenat. Věštkyně matka zná budoucnost v podobě znovu převléknutého svetříku a ukrutného řevu, protože ten zelený s růžovým sobem byl ten jediný pravý. Bohužel krájím ty dva kousky pečiva příliš dlouho, asi tak čtyřicet devět sekund. Pro Mimie jasný signál pro reorganizaci v šuplíku. Usoudila, že veškeré vařečky a prkýnka zabírají zbytečně místo na úkor Dupla a vláčku Woody a mají své místo na zemi, kde to rádýlku klouže snad ještě líp než po kostičkách Lega. Občas jen otevře tlamičku a já jí tam hodím kus housky s vírou, že maková semínka budou mít uspávací účinky.

S těmi drobky se nepletu. Využiju příležitosti, že jsme u šatní skříně, a oblékám se i já. Ostatně, džíny už jsem si našla. Rezignuji na „Prada-Praha styl“ a házím na domácí tričko jen tlustý svetr, který nemá tak velká oka, aby ten všeříkající nápis „Přežívám“ byl (kachničkami) vidět. Mimie zatím vybírá boty v předsíni. Pět vteřin času využiju k posbírání rozházených kostek (kdy, proboha, spadly z krabičky na zem?).

Vidím plnou tašku plenek, a tak ji stavím ke dveřím. Nový objekt vyvolává chorobnou touhu jít ho prozkoumat, samozřejmě u druhého člena rodiny. „Naštěstí“ Mimie zakopne o ty rozházené boty a padá pět centimetrů od plenkotašky. Pár minut foukáme na nos.

Tašku stavím před dveře a ty zavírám. Pár minut utěšujeme nezvladatelnou touhu jít už konečně ven. „Híml-hergot-donevetr-krucajs-element, co tam, matko, tak dlouho děláš???“ probodává mě pohledem můj malý Trautenberg.

Rychle na sebe házím bundu a čepici. Tuto chvíli využívá Mimie k odchodu do ložnice, kde se hrozně nenápadně schovává pod deku. Bafám. Potím se.

Návrat do předsíně, vzorně za ručičku. Hledám mezi zatoulanými dětskými botami dvě aspoň trochu stejné a všímám si, že ty moje dostaly včerejším adventním bahněním u živého betlému trochu zabrat. Ošplouchávám je vlhčeným dětským ubrouskem.

Natahuji si rukavice a hledám dítě. Přece bych toho malého drobečka neoblékla první, aby se potil, zatímco já si budu navlékat zimní výbavu, že. Co jsem to vlastně hledala předtím? Aha, dětské boty.

Připomínám, že stále hraje jedna a tatáž melodie.

Dítě přijde samo a já tím pádem tuším malou neplechu. Jasně, housky pro kachny se válí v kuchyni na zemi. Stahuji si kabát a sbírám je do sáčku. Vážně má kachní puzzle tolik dílků?

Mimie si vzorňácky sedne, vytahuje jeden vlhčený ubrousek po druhém a já jí obouvám boty. Než jí navleču druhou, už má rozvázanou tkaničku na první. Znovu ji zavazuji.

Než si něco tak náročného jako je kozačka nazuju já, jsou znovu rozvázané obě. Kdo říkal něco o jemné dětské motorice rozvíjející se kolem dvou let???

Pod čepicí se mi zřejmě ohřál mozek na provozní výkon a tak mi dochází, že nemáme pitíčko, křupky, mobil a peněženku. Odcházím všechno - obutá - hledat. Nešlapu na koberce. Mimie ano. Jistě, u toho zabahněného živého betlému s jednou spící kozou včera byla taky…

Sbírám nezbytnosti do kabelky a stavím ji v předsíni. Než sundám z ramínka bundičku, Mimie stihne vypít polovinu pití. Jdu lahvičku doplnit. Vracím se k zcela vyházené kabelce. Moje chyba, nezapnula jsem ji. Mimie dostává hysterický záchvat, když jí beru mobil. Strašně nutně se chtěla smát na to cizí mimino, které si její matka nastavila na displej.

Někdy v té době se vrací naladit znovu hudbu v chůvičce.

Oblékám Mimie bundičku, až potom mi dochází, že rukavice jsem měla nasadit radši předtím. Svlékám bundu. Kde jsou ty rukavice? Zapadly za skříňku. Stejně jako koník (ale ten už kdysi). Mimie se do něj zamiluje na první pohled. Díky pavučině vypadá trochu jako vintage. Jeho oplachování Mimie přežívá jen s osmdesátide­cibelovým řevem.

Aha, budeme muset vytírat i v koupelně.

Konečně rukavice, bunda na druhý pokus, čepice na první. Vida, i v neforemných rukavicích jde trhnout rekord ve strhávání čepice z (vlastní) hlavy. Podobný rekord chce Mimie uskutečnit i s tou mou (cizí) hlavou. Nechápe, proč já do Guinnesovky nechci.

Doplňuji konečně to pitíčko, ale kde jsou sakra ty housky? Sbírám věci do kabelky. Mimie z botníku vybírá další boty a zuřivě si je přikládá ke svým nožkám.

Já už jsem obutá? Zkontroluji si nohy. Zapamatovat si, že vlhčené ubrousky červené kůži na botách zrovna nesvědčí! Kdybych měla minutu, zajdu si to zapsat do poznámkového bloku.

Rekapitulace. Máme čepice (třetí pokus), bundy, rukavice. Hledám tašku s plenkami. Aha, před dveřmi. Mimie hledá koníka. V koupelně ji ovšem zaujmou tahací papírové kapesníky. Sbírám boty. Později kapesníky.

Bahno nechávám, kde je.

Vycházíme ven. Já se vracím pro další odpadky. Táhnu ty i tašku s plenkami. K popelnici se díky třem kočkám a jedné neuvěřitelně blýskavé (předčasně nakřápnuté) vánoční kouli povalující se na zemi couráme asi pět minut.

Pípá mi SMSka. Aha, kamarádka už přijela. A jo vlastně, to je ten důvod, proč jsme do města „tak spěchaly“.

Vyhazuju i krmení pro kachny, protože je za tři minuty tři a já mám podpatky. Vracím se pro kočárek a pro lepší boty. Stejně na nich byly ty fleky…

Radostně na druhý pokus vykročím, zvládly jsme to, Mimie spokojeně uvelebená ve fusaku (vřískala tak málo, že to ani nestojí za zmínku). Všechny mozkové buňky schované pod čepicí září nad vidinou intelektuálního rozhovoru. Humor mi dojde přesně ve chvíli, kdy šlápnu do první zabahněné louže. Že já doma neuklidila to bahno??? A nedala dítěti žádnou svačinu???

Michaela Červená píše pro Ona.DNES.cz a svůj blog babybistro. Je maminkou malé Mimie.

Hodnotilo 48 lidí. Score 1.6.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Cuddy
Extra třída :D 13109 příspěvků 05.12.15 06:22

Nedocteno, to se nedalo :nevim: A na konci opet prekvapko, ze se ma jednat o temer profi dilo…

 
Ya-ya  05.12.15 06:40

Hmm, uz nemáte dost denícku od uzivatelek? ze musíme cist toto?
az do konce jsem doufala, ze se dite vazne nejenuje Mimie.asi marne :roll:

 
Lucie66
Ukecaná baba ;) 1612 příspěvků 62 inzerátů 05.12.15 06:52

O jednom nevycvalanci :roll:

 
ladai
Závislačka 3625 příspěvků 05.12.15 07:05

Probíhá já docela do půlky a ještě prekakovala, to se nedá
A jak se ta holčička jmenuje, doufám že ne Mimie :hug:

 
ladai
Závislačka 3625 příspěvků 05.12.15 07:09

Omlouvam se mobil mě to přepsal
Tento článek jsem dočetla ani ne do půlky

 
HanulkaUH
Kecalka 258 příspěvků 05.12.15 07:21

Ja myslim, ze se Mimie opravdu nejmenuje…vintage konik me rozsekal a taky jsem bohuzel pozde zjistila, ze ubrousky na cervene lodicky nee :lol:

 
Lutonka  05.12.15 07:34

Málokterý deníček nedočtu plus okomentuju, ale toto se fakt nedá..80% uživatelek emimina je schopno vyplodit lepší dílo :roll:

 
schwarzwaldtorte
Zasloužilá kecalka 634 příspěvků 05.12.15 07:37

Nechci cist, co bude Mimie delat v puberte…
Jmeno Mimie jsem pochopila jako vtipnou prezdivku k mumii a myslela, ze to decko v noci nespi a oziva :mrgreen:
Celkove nuda a cil byl reklama.

Příspěvek upraven 05.12.15 v 07:40

 
Bobi.verunka
Závislačka 3259 příspěvků 48 inzerátů 05.12.15 08:07

Tak jsem si pred koncem rikala - jsem divna, kdyz se mi ten denicek nelibi? Ackoli nektere slovni obraty mi prisly skoro profesionalni… Tak koukam, ze evidentne nejsem :D.
Moc dlouhe, prakticky bez deje, a s prominutim uplne mimo realitu. I kdyz, pokud dite muze prakticky vse a maminka bez reci poslusne beha a uklizi za nim, pak se to realitou asi stat muze…

 
Martis83
Ukecaná baba ;) 1433 příspěvků 05.12.15 08:10

Před půlkou jsem to vzdala. Pripomina mi to parodii na denicek moderního fotra, nebo rádoby vtipný pokus neschopné matky :nevim:

 
zolycka
Kelišová 6726 příspěvků 05.12.15 08:46

Aneb proc to delat jednoduse kdyz to jde tak super po americku slozite… vseho tam bylo nejak prilis az ten humor nwjak zadusil sam sebe… zacatek nadejny pak uz to melo opacny spad. :nevim:

 
marketak5
Zasloužilá kecalka 649 příspěvků 05.12.15 09:07

Tak až zase budou někteří komentovat „nudné“ porodní deníčky, tak si vzpomeńte na tento..sice to bylo občas vtipné, ale..

 
Manticora
Ukecaná baba ;) 1783 příspěvků 05.12.15 09:13

Vzdala jsem to za půlkou, styl mě neoslovil, ale zase tam nebyly žádné fekálie. Dítko by potřebovalo vychovat a matka si líp zorganizovat domácnost (místo psaní deníčků).

 
Renáta C.
Stálice 62 příspěvků 05.12.15 09:15

Další autor, od kterého už nic číst nebudu. :zed: Kolik za to platí, že si sem můžou s Cabicarem dávat reklamu??? :poblion:

 
smurfka
Nadpozemská drbna 26435 příspěvků 1 inzerát 05.12.15 09:32

Nuuuudaaaa, ani jsem to nedocetla…fekalni denicky lepsi, tam se nekdy zasmeju..

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29695 příspěvků 8 inzerátů 05.12.15 09:43

Opravdu mě překvapuje, že ty takzvaně profi deníčky stojí za starou belu. Dnes vyšel o moc pěknější deník o porodu od „normální“ uživatelky. Tohle je opět nudné čtení, jen jsem to tak přeskákala očima, nebylo to ani humorné, ani z toho nebyl cítit nějaký ten shon a mazec, který tam asi měl být. Spíš bych se za takový deník styděla, že nejsem schopná vypravit jedno děcko.

 
awesome
Kecalka 422 příspěvků 05.12.15 09:47

V půlce jsem vzdala… :roll:… Neříkám že obléct dítě ven v zimě je jednoduché, ale tady těch „dětských akcí“ bylo tolik, že je to buď slátané z několika dní dohromady nebo je to poměrně neschopná mamka… :zed:

 
Šmoulice
Kelišová 5348 příspěvků 3 inzeráty 05.12.15 09:52

Co je to zase za slátaninu? Sorry, nedalo se dočíst. Zvládla jsem po druhý odstavec :roll:

 
sunshinegirl  05.12.15 10:11

Strašné, hrozné, otřesné. Nedočetla jsem. Prostě se mi v půlce chtělo říct: No jo, je to prostě s dítětem čiperou těžké. A co jako?

Je to otřesně nudné, vtipné ani za mák. Je to prostě jen po sobě jdoucí popis činností a jestli tohle někdo napíše coby „profi“ autor, je mi ho líto.

 
Adinka_2012
Ukecaná baba ;) 2393 příspěvků 37 inzerátů 05.12.15 10:20

Ještě se mi nestalo, že bych deníček nedočetla, zvědavost byla vždy silnější, ale tohle se fakt nedalo. Děsně napsaný, nudný, roztahaný…Myslela jsem, že se zasměňuju, protože vypravování ven má u nás stejný průběh, ale toto nee, prosím už nikdy!!!

 
smurfka
Nadpozemská drbna 26435 příspěvků 1 inzerát 05.12.15 10:22

Dobra protekce, novacek, bez jakehokoliv prispevku a muze vydat denicek? To nejsou stejna pravidla pro vsechny..ani si tady neprdne, neprida se do zadne diskuze a vyda si denicek..navic kdyz ji asi z Mk, Wz, nebo snad odsud? jiz nekdo vyhodil dle jejiho blogu na krery jsem ze zvedavosti mrkla..takovy chaos jsem jeste nevidela.

 
anezka007
Ukecaná baba ;) 1501 příspěvků 05.12.15 10:26

Tak takové problémy bych teda chtěla mít :roll: Mám malou dcerku se kterou procházíme léčbu vykloubených kyčlí už od 2. týdne narození. Prošli jsme neforemnou Frejkovou peřinkou, dvěma sádrama od pasu po kolena na dva měsíce, 10 denním nonstop visením nožiček ve vzduchu se závažím a nyní začínáme několikaměsíční 24h nonstop nošení třmínků spolu se 3 plenami navrch. A tam opravdu vidím problém při oblékání :zed: provlést body pod řemínky, které nesmíme rozepnout po každém koupání či blinkání, věčné hledání dupaček nebo něčeho podobného, do čeho jsem schopná obléci nožičky, ketré jsou v pravém úhlu aniž by se s nožičkami nějak hlo téměř nemožné ikdyž šahám po oblečcích věčích i o 5 čísel :zed:. Takže pisatelko: neztěžuj si a doma si ti líp zorganizuj!!!

 
Bibi239
Kelišová 7016 příspěvků 05.12.15 10:43

No a ted si mila autorko predstavte, ze pred tremi roky jsem se vypravovala s novosem, rocakem a triletym. „Vtipny“ denicek o tom nenapisu, mam to ponekud v mlze az do jara.

Ale neschopnost matky zabranit jednomu batoleti v demolici domacnosti me zanechala zcela chladnou.

 
smurfka
Nadpozemská drbna 26435 příspěvků 1 inzerát 05.12.15 10:49

@Bibi239 trosku to chapu..kdyz jsem mela jedno dite taky jsem obcas ze vseho silela, ted kdyz mam dve, tak si rikam jake bylo jedno pohodicka…do tretiho bych nesla :mrgreen:. ale chapu ze proste pro matky muze byt zahul jedno dite…(ovsem tim nejak nezlehcuju pohled na desny denicek )

 
jan1610
Zasloužilá kecalka 727 příspěvků 05.12.15 11:00

Jsem mámou dvou kluků po třech letech po sobě… Postýlka a v ní hračky to vám nic neříká? Oblíknu sebe, namaluju, hygiena úst, učesat cca 15 minut? Vytáhnu kluka s postýlky oblíknu a mažu… nikde mi nebude roztomile dělat binec a já z toho nemám trauma… chtěla jsem dítě :D a umím si to zařídit ono žije snáma. Podřídím se já, ale i mrňavec, jsem máma ne otrokyně až k tomu budete oblíkat sourozence a hlídat starší aby se nesvlíklo, děláte z toho zbytečné drama.
Deník jsem nedočetla, moc roztomilých zápletek a rádoby vtipných kudrdlinek…
:mavam:

 
Bibi239
Kelišová 7016 příspěvků 05.12.15 11:17

@smurfka mne prijde, ze tahle pani by se neumela vypravit za kratsi dobu ani kdyby zadny dite nemela. A jeste by si prisla jako roztomily zmatkar :potlesk:

 
schwarzwaldtorte
Zasloužilá kecalka 634 příspěvků 05.12.15 11:33

@Bibi239 :lol:

 
Jensina
Ukecaná baba ;) 1012 příspěvků 05.12.15 11:44

Nechci být hnidopich, ale nemusí být na vydání deníčku určitý počet příspěvků v diskusi? nedávno si pod jiným deníčkem jedna uživatelka stěžovala, že ona deníček vydat ještě nesmí, že nemá oddiskutováno. Jak je to prosím @admin Já jsem to v pravidlech nenašla, tak aby se někdo necítil zbytečně ukřivděně. Dík za odpověď. :mavam:

Příspěvek upraven 05.12.15 v 11:46

 
Veveří
Ukecaná baba ;) 1708 příspěvků 05.12.15 12:03

Nuda nuda šeď šeď…

 
miruska11
Ukecaná baba ;) 1521 příspěvků 1 inzerát 05.12.15 12:44

Ja jsem asi jedna z mala co denicek precetla cely, asi jsem doufala v nejaky zajimavy konevc, ale fakt velka ztrata casu. Jo taky mam jen jedno dite, ale jeste jsem takhle neschopna nebyla.aby mi trvalo skoro dve hodiny nez se vypravime. I kdyz jedeme na cely den pryc a musim sbalit hromadu veci tak nam to tolik cssu opravdu nezabere. nevim proc sem porad ty profi denicky davaji. Radsi si prectu tisic porodnich denicku nez jeden o neschopne matce nebo o hovnech.

 
Honska
Závislačka 4912 příspěvků 05.12.15 12:57

Chápu to jako nadsázku. Ke kávě pěkné čtení. Pobavila jsem se. Díky :) Mám taky roční batole a prožíváme hodně podobné situace :)

 
charbl  05.12.15 13:01

Asi by to chtelo vic premyslet, lip organizovat a az pak psat trapne denicky o vlastni neschopnosti. Mam patnactimesicni a do dvaceti minut jsme i se psem pred barakem. Jo to az se mi narodi druhy, to bude jiny kafe. Ale asi kvuli tomu treskute vtipny blog zakladat nebudu.. :mavam:

 
reinkarnace
Závislačka 4433 příspěvků 05.12.15 13:27

Ale tak já jsem to dočetla. jen bych se tímhle stylem asi brzo zbláznila. Prostě z mé strany špatná organizace a spoustu věcí si maminka dělá tak nějak sama…proč dítě oblékat na přebalovacím pultu? :nevim: případně proč tedy dávat nadosah tolik věcí? Je tam zkrátka hodně detailů, které by se daly pohodově vyladit (já mám třeba „tašku na ven“ permanentně nachystanou a doplním tam vždy jen něco aktuálního - čerstvé jídlo, pití) a spoustu věcí si mohla maminka nachystat třeba den před tím - jako to krmení pro kachny :nevim: jinak proč nepoužívá autorka v domě dveře? pochybuju že roční dítě běhá po baráku a všude si samo otevře? Zatím mám tedy jedno dítě, ale kdybych měla při denních činnostech zažívat takový chaos, ani bych si další děti nepořizovala…

A poznámka nejen pro tuto maminku…Ženské!!! Kachny dělají KAČ KAČ! já z toho vždycky nemžu, jak ty městské maminy motají dětem hlavy s tím GA GA…(pro info - to dělají husy…to jsou ti velcí bílí ptáci :P )

 
Uživatel je onlineadush
Ukecaná baba ;) 1108 příspěvků 05.12.15 13:31

Normálně deníčky nekomentuju, ale tohle mi nedá tak nudný deníček jsem tu snad ještě nečetla. Napsat deníček o své neschopnosti vypravit sebe i dítě normálně ven také nepovažuji za nutné, ale budiž. Nicméně tato profi autorka jedna neumí podle mě psát a jednak je jako máma hooodně chaotická a dítě evidentně může vše… Mám 16 měsíčního syna jsem na vozíku a zvládáme se vypravit ven do dvaceti minut a to i se psem. :P

 
aleba
Ukecaná baba ;) 1274 příspěvků 71 inzerátů 05.12.15 13:44

Nudné, nedočteno, moc dlouhé, jestli to mělo být vtipné, nepovedlo se :nevim:

 
Renáta C.
Stálice 62 příspěvků 05.12.15 14:04

@Jensina To jsem byla já (a asi nejen já). V pravidlech jsem to taky nenašla, ale někdo mi tu nedávno napsal, že musí být vloženo 100 komentářů. Nechápu, jak je možné, že Cabicar a teď už i Babybistro to splnit nemuseli :nevim:. A pak jim tu admini zveřejní takovéhle bludy :? Jensino, zachraňte to a napište něco. Vaše deníčky se čtou jedna radost ;).

 
Akivasha
Ukecaná baba ;) 2276 příspěvků 2 inzeráty 05.12.15 14:22

Snaha být za každou cenu vtipný zabíjí jakýkoli vtip.

 
Krrysa
Extra třída :D 13920 příspěvků 05.12.15 14:24

Být takhle pekelně neschopná musí být hrozně nepraktický, měla sis pořídit kočku…

 
Shield-maiden
Neúnavná pisatelka 16910 příspěvků 05.12.15 14:36

Tak jak se to dítě jmenuje? Pokud Mimie, osvětlete mi někdo výslovnost jména…zda „mimie“ nebo „mimí“ :think:

Přečetla jsem asi 5 odstavců, víc jsem nezvládla.

Zvláštní, že to, co propaguje emimino, je příšerný. Teda můj osobní názor, ale cabicar i toto je opravdu hrůza hrůz. A oba se tím živí :think: :think: :think:
@Jensina a jí podobné - skvěle píšící holky, by se měly asi zamyslet, zda se neminuly povoláním.

 
Shield-maiden
Neúnavná pisatelka 16910 příspěvků 05.12.15 14:42

@reinkarnace ke zvukům zvířat…byli jsme na Čtyřech dohodách s Duškem a on tam o tom krásně mluvil, že dětem hustíme do hlav takový kraviny. Kokrétně celým představením se táhlo koňské „íhahá“. Můj syn říká, že pes je hau hau, někdy hap hap…občas mu řeknu, že to je HAF HAF…a pak mi dojde, že ani jeden náš pes nedělá HAF. Takže GAGA a KAČKAČ by mě asi nechalo chladnou…ani jeden z těch ptáků takový zvuk nevydává :)
Dostali jsme kížku, která se mi moc líbí, protože tam je to stylem „pes štěká, kočka mňouká, žába kuňká…“

 
Jensina
Ukecaná baba ;) 1012 příspěvků 05.12.15 14:49

@Renáta C. prosím budeme si tykat, je to tu takové nepsané pravidlo. Tak ho zkus poslat, já fakt nic o počtu příspěvků před vydáním deníčku nenašla. Nebo jsi zkoušela a admini nevydali??? :mavam:

 
mala Jessie
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 05.12.15 15:08

Nuda…ani pulku jsem nedocetla :nevim:

 
kkáča
Zasloužilá kecalka 803 příspěvků 05.12.15 15:10

A já jsem si myslela, že jsem neschopná. :D

 
Renáta C.
Stálice 62 příspěvků 05.12.15 15:15

@Jensina Dobře, tykání ráda přijímám. Chtěla jsem deníček napsat, ale když jsem klikla na „poslat nový deníček“, tak mě to hodilo na ostatní deníčky. Co se dá dělat, třeba se někdy k těm 100 komentářům dohrabu :D.

 
Katchi
Echt Kelišová 8924 příspěvků 05.12.15 15:29

@admin mohl by se nekdo vyjadrit k tomu postu nutnych prispevku v diskuzich? A proc takova uboho reklama na nekoho, kdo vlastne ani nepise zajimave nebo vtipne? Mam velmi podobny nazor jako prechozi uzivatelky…

 
Miš-El
Závislačka 3066 příspěvků 05.12.15 15:36

3odstavce přečteny, víc jsem nedala..

 
smurfka
Nadpozemská drbna 26435 příspěvků 1 inzerát 05.12.15 16:21

@Renáta C. Do kazde diskuze hodte smajlika, a komenty narostou raz dva.

 
admin
Echt Kelišová 8923 příspěvků 1 inzerát 05.12.15 16:25

@Katchi Dobrý den,
máte pravdu, že u blogerů neplatí omezení 20 příspěvků v diskuzi pro napsání deníčku.
Omezení 20 příspěvků se zavedlo kvůli nováčkům, kteří po negativních reakcích chtějí hned smazat text a nick. To už vypsaných blogerů nehrozí, jsou zvyklí na kritiku. ;) Samozřejmě někomu styl psaní sedět nemusí, je to otázka vkusu.

Deníčky se tematicky často týkají porodů. Proto myslím, že odlehčení a více různých témat a také pohledů na rodičovství neurazí. :)

Hezkou sobotu,
Monika

 
mamoch
Kecalka 293 příspěvků 05.12.15 16:31

První deníček který jsem nedočetla…Příšerný. Nudný popis neschopné matky - i když v nadsázce.

 
Jensina
Ukecaná baba ;) 1012 příspěvků 05.12.15 16:41

@Renáta C. máš tu odpověď. Takže ano, je to nespravedlivé. A ano, neplatí zde stejná pravidla pro všechny. Je mi líto.

Ale zbývá Ti pět příspěvků. Takže Tě to snad neotráví a budu brzy těšit na Tvůj deníček. :mavam: :kytka:

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Nikdy mi o mateřství neřekli...


Reklama