Zimní těhulky - 4. deníček

Těhotenství
 • 01.10.04

Krásný den všem zimním spolutěhulkám, protože se zatím z nás zimních těhulek nemá nikdo k tomu (asi to bude množstvím starostí a příprav, které právě konáme), aby napsal pokračování našeho deníčku, pouštím se do toho opět já.

V současné chvíli většina z nás prožívá jedno z asi nejhezčích období našeho těhotenství. Ta největší únava většinou přešla, nevolnosti též, bříško ještě nemáme tak velké, aby nás nějak výrazně limitovalo, takže prostě pohodička. Tedy aspoň u mě to tak vypadá. Začala jsem chodit cvičit, postupně nakupuji spousty věcí (zatím teda spíše pro sebe) a opravdu si až na občasné chmury tohle období užívám. Ještě kdyby se to počasí maličko zlepšilo. Zatím jsem si pořídila kojící polštář, hojně doporučovaný nejenom pro kojení, ale i pro spánek v posledním trimestru těhotenství. Když mi přišel domů, celkem jsem na něj zůstala koukat a vůbec si tak nějak nedovedu představit, jak na něm budu spát a i kojit. Máte někdo zkušenosti, zkusíte poradit? Mám bumerang plněný mikrokuličkami.

V posledních komentářích jsme se domlouvaly, že postupně zkusíme sesmolit seznam věcí, které budeme potřebovat. Tak já dnes uvedu první díl, čerpám z knížek Partner u porodu (tu můžu vřele doporučit) a z Velké knihy o matce a dítěti. Do toho přidám postřehy mé starší sestry, která už má jedno miminko doma a další dvě právě čeká. Takže zkusím začít s vybavením do postýlky:
postýlka (někdo zpočátku preferuje i koš)
2 prostěradla do postýlky
2 x povlečení (sestra doporučuje krepové)
polštář a peřinka
mantinely do postýlky, případně takové ty záclony, odborně nebesa J
2 x nepromokavé podložky (dle sestry stačí koupit igelitový ubrus)
matrace do postýlky (nejlépe nová)
spací pytel vel. 86-94 (pro ty, co bydlí jako já v domě a jsou zvyklí spát v studené místnosti)
vysílačka (opět pro větší dům ideální ? stačí jednosměrná)
plínky pod hlavičku
a samo nějaké hračičky (nejlépe kolotoč nebo hrazdičku)

Tak doufám, že jsem na nic nezapomněla. Pokud máte někdo další tip, sem s ním?Pokud bychom to vyjádřily peněžně, měly bychom se vlézt do 10 tisíc (tedy mým odhadem), bez vysílačky tak do osmi.

Taky jsem se chtěla zeptat, jak jste na tom s prací? Ještě chodíte? Případně pokud jste doma, máte celodenní nebo jen omezené vycházky?

Takže to pro dnešek vše, pěkně opatrujte bříška (to moje právě začalo pěkně růst, a já konečně na začátku 23 t. začínám vypadat jak těhulka, hurá), pozdravujte a nezapomínejte ani na své drahé polovičky.

Krásný den všem přeje

Jana, Žanda nebo Davídek, 23 týden (normálně pod nickem Patricia)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.10.04 12:14

Ahoj Jani,
chválím, chválím, hezký deníček jsi napsala.
S kojícím polštářem Ti neporadím, sama zvažuji, zda jej koupit. Třeba někdo tu o něm bude vědět víc.
Vybavení postýlky jsi popsala dokonale. Já jen přidám ještě pár informací k postýlce, konkrétně k její bezpečnosti (čerpáno z knihy „O matce a dítěti“). Takže mezery mezi tyčkami mají být široké nejméně 2,5 cm, ale ne širší než 6 cm.Lepší je ta postýlka, v níž se dá matrace umístit do 3 různých výšek, ale to jistě všechny víte.
Jinak co se týká mého nakupování, tak se mi ve skříňce pro mimi zatím „krčí“ 3 košilky. Ale dnes jedeme ke švagrové a ta má plno věcí na mimi, které už nepotřebuje, takže co budu chtít, tak mi dá. Tak věřím, že se sbírka hadříků po dnešku rozšíří :-).
Co se týká práce, tak jsem od třetího měsíce doma, jelikož mám rizikové těhotenství. Ze začátku jsem si vůbec nemohla zvyknout, najednou bylo tolik času a vlastně jsem něměla ani vycházky, protože jsem musela ležet a ležet. Takže jsem přelouzkala spousty knih a časopisů. Teď už je to v pohodě, skutečně krásné období, takže si jej užívám. Doma jsem si už jakž takž zvykla, pletu na mimčo, chodím na procházky, setkám se s kamarádkami či kolegyněmi z práce. Jediné, co mi vadí je to, že mám časově omezené vycházky, ale i na to se dá zvyknout.
To je z mé strany zatím vše.
Krásný víkend, počasí se snad už umoudří, teď se tu klube sluníčko :-)

Jenny1 a mrňousek 24tt.

Indi
Zasloužilá kecalka 933 příspěvků 01.10.04 12:52

Ahojte v novém deníčku, moc hezky jsi to napsala, ale u někoho je realita trošku jiná. Nemyslím to špatně, ale když s manželem stavíme tak si myslím že teď momentálně spoustu věcí si budu muset odříct, teda já ne, ale mimi. Když si vezmu, co jsme měli my když jsme byli malí, tak takovéhle věci nebyly a nikomu nechyběli. Viděla jsem zařízenou krásnou novou postýlku úplně se vším aj s nebesama a hračkama a stála 3500. Byly tam i o hodně dražžší, ale myslím že mimi tohle nepozná, myslím že bude nejvíc potřebovat nás. A vysílačku? To máte tak veliký byt? Už jsem přemýšlela že si nebudu kupovat ani sterilizátor a ohřívač, když budu doma tak ty skleničky dycky vyvařím, na tom podle mě nic není. Tahle realita je pro mě dostupnější a za zbytek peněz koupím kočárek a ještě i nějaké oblečky. Dívala jsem se že i některé 4 kombinační kočárky se dají pořídt do 5000, a pořád do těch 10000 zbývají 1500, zato mám tolik dupaček a hadříků výprodejů na netu, co mi tady poradila jedna spolutehulka, že je to úplně super.. Ale nerozzlobte se na mě že tady tohle jsem teď napsala, ale nemyslela jsem to špatně. Pa pa Indi+20tt

Maka
Závislačka 2857 příspěvků 01.10.04 13:21

Ahojky,

já se Vám trošku vmísím do rozhovoru, ohledně té postýlky - kamarádka radí nepodcenit to. Hlavně se podívat jak je smontovaná a jak bytelná je, jelikož až prcek začne stát a chytat se šprušlí s s postýlkou třást, ty nejlevnější to obvykle špatně nesou a různě se povolujou. Při výběru si prostě s postýlkou pěkně zatřeste at vidíte co vydrží.o))) To vaše zlatíčko ji pak určitě taky šetřit nebude.

Já zatím vybráno nemám - ještě je spousta času, ale fakt je, že ta kamarádka od níž mám tuto radu, si postýlku nekoupila (jelikož ta dle jejích představ stála kolem 5.000,–- a manžel ji vyrobil za 2.000,–)

Tak se mějte pěkně a šťasnou ruku při výběru věcí pro mimi.

Markéta + Zuzka 19 tt

Simpanova
Kelišová 5044 příspěvků 01.10.04 13:33

Ahoj holčiny,

já mám výhodu v tom, že sestra má 2 děti, takže mám u ní postýlku schovanou - a to jak ohrádku, tak cestovní. Dokonce mi teď přinesla i peřinku s polštářem, což je super, ušetřila jsem spoustu peněz. Takže nám zbývá matrace, povlečení a mantinely za hlavičku. Vysílačka nás bohužel nemine - chystám se jezdit za tátou, který má docela velký dům a asi bych ho tam neslyšela, když bych pozavírala všechny dveře.
No co mám povídat - občas ty věci „pytlíkujem“, jak se dá. Ale to asi každý, pokud není zrovna rentiér :-))

Jinak já do práce chodím pořád, zrovna dneska jsem si zjišťovala, na kdy mi vychází začátek mateřské. Plánuju být od 1.12. doma, takže i vánoce si snad stihnu v klidu připravit :-)

Pozdravujte pupíčky…

Tereza + 26tt

Indi
Zasloužilá kecalka 933 příspěvků 01.10.04 13:41

Tak to je nejlepší, a myslím že strašně hezké a i ten manžel z toho musí mít strašnou radost když vyrábí postýlku pro své mimi. Manžel ale chce taky pro náše mimi nechat vyrobit postýlku u známého stolaře, takže taky z toho nemám strach a ješte mám pro úplně malinké novorozeně postýlku ručně vyřezávanou v které hajal ještě i můj dědeček, takže jestli postýlka větší bude později tak to vůbec nebude vadit. Já psala jenom ty částky které jsem viděla, ale myslím si že kdybyste chtěli koupit všechno kvalitní tak se nedoplatíte a ty šroubky na postýlce se dají přitáhnou a nebo časem přidat i další. Když máte trošku šikovného chlapa, tak to dycky spraví.. pa pa

Indi
Zasloužilá kecalka 933 příspěvků 01.10.04 13:50

Ahoj, tak už jsi tady? No já se budu chystat zůstat doma od 1.1. Ještě si potom vyberu nějakou tu dovolenou, ale hlavně teda pokud bude všechno v pořádku. Dneska jsem si koupila dvě bodýčka. Každé za 15,– nejsou sice úplně nádherné, ale špatné taky ne. Musím takhle narazit častěji. A co ty jak pokračuješ s výbavičkou??

Simpanova
Kelišová 5044 příspěvků 01.10.04 14:23

Já uvidím, jak mi v listopadu bude, ale chtěla bych to tu vydržet až do prosince. Navíc předávám svoji práci a je toho hodně, takže budu ráda, když to stihnu předat.
No my jsme koupili tu zimní kombinézku a teď nás čeká nákup matrace do postýlky, chceme nakoupit nějaké plíny na začátek a pak taky ještě nemáme vůbec nic ohledně koupání. Oblečků mám pár pohromadě, ale spíš bodýčka a dupačky. Vůbec zatím nemám svetříčky a trička. Takže musím oběhnout nějaké sekáče a popátrat. Hlavně musím za ségrou na radu, do čeho všeho se tak malinké miminko v zimě balí :-))
Ty jo, tak boýčka za 15,– se mi sehnat nepodařilo, to gratuluju k úspěšnému nákupu :-) Objevila jsi u vás nějaký nový sekáč nebo zkoušíš i ten internet?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.10.04 14:26

Ahojky,
my budeme mít starší postýlku, dostaneme ji od příbuzných. Dvě děti v ní odrostly, tak je snad dost bytelná a něco vydrží :-). Manžel bude muset akorát zrenovovat lak, ale to není problém. Takže dokoupíme novou matraci a nějaké pěkné povlečení atd. a mimi bude mít v čem spát.
Je pravda, že v dnešní době je plno nádherných věciček, ale ty ceny jsou občas závratné. například jsem viděla nádherné dupačky za 600 Kč a vedle pak měli fusak s beránkem za 990 Kč. tak se mi zdá, že je to dost nepoměr. Naštěstí plno věciček dostaneme a pár nových hadříků jen tak pro radost koupím. Takže by nás výbavička neměla finančně zruinovat. Ale pokud bychom měli kupovat vše, tak nevím nevím.
A ještě jeden „vtip“ Vám povím - bydlíme v Krkonoších, takže od nás je to pár km do Polska. Včera jsem byla u nás ve městě a pokukovala po miminkovských obchůdkách a co jsem nezjistila, ve většině z nich mají polské zboží a celkem slušně předražené. My byli v Polsku před týdnem a tam věci na mimi jsou o hodně levnější, než tady u nás. A v podstatě je to to samé. Takže pokud člověk nechce super značky, tak v Polsku se věci dají pořídit levněji, tedy pokud to máte kousek. Komentáře typu, polské zboží je nekvalitní, jsem už slyšela, ale myslím, že se v polsední době dost zlepšili a největší gól je, že v testu spotřebitelů, kde testovali kočárky, vyhrál právě polský Firkon, před značkovými.
Tak šťastnou ruku při nákupu výbavičky.

Jenny1

Indi
Zasloužilá kecalka 933 příspěvků 01.10.04 14:40

Moc ti děkuju za ten nápad zkusit internetový bazar. V tom co jsi mi napsala jsem si nevybrala (zatím), ale pořád koupkám ale našla sem ještě jeden ve kterém jsem si objednala 2 komplety (tričko a dupačky), mikinku a potom takové bavlněné dupačky na spinkání. Jeden ten komplet a mikinka je teplejší, tak to bude fajn na tu zimu a všechno to stálo 450,– Ale teda z toho byla nejdražší mikinka a ta stála 180,– Ale nádherná. Jenom čekám až mi to dojde. Myslím že jsem koupila dobře. A tyhle bodýčka, jsem ještě na radu jedné spolupracovnice , zkusila ještě jeden sekáč který jsem ani neznala. Tak tu mám aspoň dva, tak budu ořád sondovat a pak ti určitě napíšu jak vypadaly ty poslané věcičky z toho netu. Ještě taky musím sehnat tu kombinézku.. I když v práci mi říkali že je zbytečná, ale tohle se mi nechce věřit.. Za chvilku letím na autobus tak se měj moc hezky a užij si víkend.. Pa pa těhulky a drobečci!!
INDI+20tt

katinka
Kecalka 111 příspěvků 01.10.04 14:43

ahojte spolutehulky :)

dakujem jani/pati za zacatie dennicku.
ja mam postielku zatial na povale, je po mojej neterke a neviem este kom a je natreta na bielo, co sa nam vobec nehodi. ale planujeme ju cez vikend zniest a zlozit a uvidime, aspon by sme usetrili. len neviem, ci do nej najdeme vhodny matrac. na povodnom spia psiska usate :)

co sa tyka postielkoveho zoznamu, my tiez chceme vysielacku, pretoze byvame v dome. a uvazovali sme aj o kamere. mali to nasi znami a bolo to skvele. v kuchni mala mamicka malinky televizorcek, kde na babo cely cas videla a nemusela odbiehat od varenia. zatial je to nad nase moznosti, ale drahy sa tym zivi, tak mozno nieco zostroji. aj ti kamarati si to robili sami.

my sme tiez darom dostali monitor dychu. velmi sa mu tesim, pretoze som strasne uzkostliva a bala by som sa od babatka co i len pohnut. vraj sa neodporuca kupovat pouzite, pretoze ta podlozka nemusi potom 100% fungovat.

este na napada, ze som niekde citala, ze igelitovy obrus nie je najvhodnejsi, lebo ho moze babtko neskor vytiahnut a zamotat sa donho. nechcem strasit, ale neriskla by som to. daju sa tusim rovno kupit nepremokave plachty, ale este som to nepreskumala.

dnes mam chut ist sa kochat vecickami aj ked bez nakupovania, tak si skocim do mothercare, sialene krasne a sialene drahe :)

a ak budete chciet, pridam zoznam do porodnice, ktory ma nachystany kamaratka overeny dalsimi uz mamickami :)

pekny vikend

katinka + drobcek 23tt

Simpanova
Kelišová 5044 příspěvků 01.10.04 14:44

NO tak to jsem ráda, že se ti takhle daří. Na netu je těch second handů hodně a dá se spousta věcí sehnat.
Já za chvíli taky mažu domů - bolí mě dneska zase ta ledvina, tak jdeme s fazolkou domů odpočívat :-)

Tak hezký víkend všem těhulkám i pupíčkům!!
Tereza + 26tt

Simpanova
Kelišová 5044 příspěvků 01.10.04 15:05

Koukám maminy, že téměř všechny naše děti budou hajat v prověřených postýlkách po starších dětech. Ale aspoň už ty postýlky prošly zatěžkávacím testem :-))

Kati, monitor dechu by se mi taky moc líbil, ale bohužel je to pro nás nedostupná investice v té hromadě věcí, kterou musíme pořídit. Ale my bydlíme v bytě, takže snad nebude problém mimíska průběžně kontrolovat. Každopádně věřím, že monitor dechu je úžasná věc…

Taky se chodím každou chvíli vytěšovat do obchodů s krásnýma věcičkama a se šílenýma cenovkama. Ale i když nic nekupuju, aspoň si dělám představu, co všechno ještě nemáme a po čem budu pátrat v sekáčích a bazarech :-)

Těhulky a mimísci, mějte se hezky a užijte si víkend, snad nebude celou dobu pršet.

Tereza + fazolka 26t

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.10.04 15:39

Ahoj těhulky,
nemáte tip na levné secondhandy v Praze s dětskými oblečky - po internetu nakupuji, ale přeci jen bych ty věcičky chtěla prohlídnout + vzít do ruky… drahých secondhandů jsem objevila už spousty :o( ale ne a ne narazit na ty levnější.
Díky Zuzka+rarášek 24tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.10.04 16:22

Ahoj holky,
Patricii moc děkuji za nový deníček, taky jsem se do něj chtěla pustit, ale nějak jsem nevěděla jak na to.

Teď tedy něco k té výbavičce (jsem vybavena čerstvými informacemi od porodní asistentky ze středečního předporodního kur­zu)

 • vůbec nevadí mít staré postýlky, ale že je rozhodně nezbytné si opatřit novou matraci, která by ale neměla být molitanová (ta je pro prcka moc měkká), ale spíše pevnější a nejlepší je v kombinaci s kokosovým vláknem
 • prcek by měl mít při spánku hlavičku asi 10 cm nad úrovní nožiček (protože i papírové pleny mu zvednou zadeček a má tak zakloněnou hlavičku) - je možné pořídit polohovací rošt (ten je ale šíleně drahý), ale jeden šikovný tatínek poradil že se dá rošt trochu podložit tak, aby byla právě ta hlavička trochu výše
 • pro úplně malé miminko je nejlepší hračka červené barvy (u maminky v bříšku se celou dobu koukal na placentu, která je pořádně prokrvená a tedy červená a červená hračka má tedy na něj uklidňující vliv - připadá mu známá)
 • rozhodně jsou vhodné různé hrazdičky a kolotoče nad postýlku, protože to nutí prcka se koukat a později i natahovat se po těch zavěšených hračkách (kolotoč se ale nesmí dávat za hlavičku, protože by se prcek musel zaklánět, ale měl by být pověšený asi tak v úrovni prckových kolínek)
 • je fajn používat kojící polštář (myslím že se tady na něj už někdo ptal), hlavně nám to pomůže pohodlně spát v posledních měsících a taky nám to uleví při kojení - je zcela nevhodné kojit prcka vleže (i když podle mých kamarádek je to jediná možnost jak se dá alespoň na chvíli vyspat)
 • docela chválila koupací kbelíky, miminka se v nich cítí bezpečněji než v docela velké vaničce, jsou ve své přirozené poloze a tato poloha má dobrý vliv na bolesti bříška (to je prý problém hlavně u chlapečků)
 • taky pěkně povídala o nosících šátcích, nemusí to být ani drahý Vatanai, ale stačí levnější varianty baby vaků - prcek je pořád v kontaktu s maminkou nebo tátou, je ztulený ve své přirozené poloze a při chůzi rodičů se pohupuje, což mu připomíná pobyt v plodové vodě
 • chůvička je taky dobrá, ale záleží jak máte velký byt, popř. jak jste zvyklí cestovat, ale přece jenom máte jistotu že uslyšíte když bude prcek plakat nebo se mu něco nebude líbit

To je asi tak vše na co jsem si jen tak z hlavy vzpomněla. Nic z toho co jsem uvedla nikomu nevnucuji, jen předávám dál získané informace. Samozřejmě kdybychom to měly všechno pořizovat nové, tak se nedopočítáme peněz, ale je nastěstí spousta bazarů, kde se tyto věci dají pořídit.

Mějte se moc fajn, přeji pěkný víkend a pohlaďte bříška. U nás začíná svítit sluníčko, tak doufám že se z toho konečně vyklubou zase pěkné dny. To si budeme moci zase užít pěkně procházky…

Zdraví
Hanka + Hanička 24.tt

mudru
Povídálka 25 příspěvků 01.10.04 16:46

Ahoj Jani,

super, ze se vzdy nekdo najde, kdo ty nase denicky dal vede. Ja jsem si to predsevzala uz parkrat, ale v praci mame sileny frmol, takze se k tomu nedostanu.
Moc diky za ty skvele informace ohledne postylky a vybavicky k tomu. Ono to cloveku hodne pomuze, kdyz tak stojim v obchode, tak nekdy nevim, co vsechno clovek potrebuje. To hlavne resim u oblecku. Bohuzel nemam v rodine nikoho s malym miminkem, a tak musime celou vybavicku nakupovat. Fakt si nekdy nevim rady, jestli ty velikosti a pocet vecicek budou stacit. NO nejak uz to dopadne a jak se znam, pojistim se tak, ze si toho nakoupim radeji vic. Hlavne takove ty bodycka, tech nebude asi nikdy dostatek.
Uz se moooc a moc tesim na vikend, budeme doma preorganizovavat 2 pokoje a chci pomalinku chystat detsky pokojicek. Ale opravdu pomalinku, jeste nemame postlylku, ale alespon jednu hezkou komodu, kam si ty malinkate vecicky zacnu ukladat :o)
Preji vam naaadherny vikend, ja to balim v praci a hura domu!!
Dnes vecer si jdeme prohlednout tu kliniku, kde bych chtela rodit. Tak jsem moc zvedava, co se vsechno dozvime.
Budu zpravodajovat pristi tyden.

cau, Martina + broucek 25 tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.10.04 21:28

Ahoj Jani a ostatni brichacci! Ja tady k vam sice uz nepatrim, ale jeste pred 4 mesici tomu tak bylo. Jani, pises o tom hroznem polstari. Mela jsem z nej taky „divny pocit“ :-), do osmeho mesice jsem na nej nesahla, ale potom jsem se bez nej nemohla vyspat, divat se na televizi nebo se pohodlne po:,–(it. Na kojeni jsem ho pouzivala jen obcas, ale vyhovovalo mi kojit „na ruce“. Ze zacatku Ti ale tento polstarek urcite pomuze. Ze svych zkusenosti ho urcite vsem doporucuji hlavne v poslednich cca 2 mesicich. Jeste k tomu spacimu pytlu. Koupila jsem cislo 82 ( Je to spise velikost 9-12 mes. ditete ), ale musela jsem dokoupit c. 64, protoze mala mi tam sjizdela i s hlavickou ( v posteli byla od narozeni hrozny cestovatel ) a ja mela strach, ze se mi tam udusi. Tak jsem ji koupila radeji sak mensi, kde ji ta hlavicka i s rucickama tak lehce neprosly. ( ale mela mista porad dost ). Tato velikost ji vydrzela do 3,5 mesice, ale verim, ze by to nebyl problem jeste ted. Pro ty, kdo budou mit cestovatele jeko ja, tak doporucuji ty mantinely kolem cele postylky. Mala se budila tim, ze docestovala hlavou do mista bez „mantinelu :-))“ Jinak vam vsem preji prijemnych par poslednich mesicu a ..uzijte si sva briska. Nekdy se vam po nich bude styskat.......:-)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.10.04 21:29

Omlouvam se. Bez podpisu. Evca

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.10.04 00:17

Nazdárek všechny těhulky - kolegyně, zkušenosti s polštářem na kojení mě zajímají také, jelikož o něm vůbec nic nevím. Jinak mám asi těhotentví naruby, protože v 1. trimestru jsem byla úplně v pohodě, zato teď mě hrozně zlobí záda i klouby, nemůžu spát a jsem pořád utahaná. Doufám, že mrně ocení moje pohádky na dobrou noc a zpívání a bude hodné, až se narodí.
Jinak jsem doma a pěkně si to užívám, žádný stres a honička v práci, chodím na procházky, s kamarádkou na obídek, jen k tomu cvičení se nějak nemůžu dokopat, jen občas doma. Fakt je, že vycházky mám omezené, ptala jsem se doktorky a ta mi řekla, že neomezené vycházky prý teď smí psát pouze lidem před smrtí, takže mám smůlu.
K tomu postýlkovému vybavení: moje sestra má klučinu (11 měsíců) a prý kluci když čůrají, mají to úplně všude i na bříšku, a tak než si nacvičila, jak má správně u:,–(it a upevnit plínku (jednorázovou), pročůral jí nejedno prostěradlo. Před porodem si koupila dvě a skončila na čtyřech.
Mějte se všechny krásně,

Mirča a mrně, 24tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.10.04 15:36

Ahoj všem,
pěkně se nám diskuze o výbavičce rozšířila. To co jsem psala, je samo opsané z knížky, a součet sumy byl za úplně nové věci (což já rozhodně kupovat nebudu). Spousta věcí se dá pořídit o dost levněji, já třeba postýlku dostanu, takže tím mi vypadává ta největší suma. Baráček máme na patro a chůvička se při větším domě rozhodně vyplatí. Monitor dechu je super věc, na ten jsem vážně zapomněla (je bohužel celkem drahý, ale i v tomhle mám štěstí, budu ho mít půjčený). Já jinak taky zamířím do Polska, protože většina se zdejších věcí je stějně odtamtud, a je to o dost dražší než tam. Jinak super a nová informace pro mě byla hračka v červené barvě - Hani dík za ni.
Jinak děkuji všem za užitečné rady, právě proto jsem deníček napsala, abychom to mohly podle zkušeností všechno probrat.
Tady je dnes konečně pěkně, takže pokud máte taky tak, vyrazte pokud můžete někam na vzduch, ať se bobáčci dočkají pořádného přívalu kyslíku.
Pěkně se opatrujte
Jana (Patricia), Žanda nebo David

Maka
Závislačka 2857 příspěvků 04.10.04 08:46

Ahojky holčiny.)

přeju krásný pondělní ráno, a hned bych tu měla jeden dotaz ohledně pohybů. Začla jsem je cítit před týdnem (teda aspoň myslím). Převážně teda v pravé části břicha. A chtěla bych se zeptat, jaké byly začátky u Vás?? Teda chápu, že nemůžu očekává nějaký velký kopance, ale je to zatím dost nepravidelný (ale myslím že je to ono - no větry to nejsou.o)). Mě jde spíš o tu pravidelnost. Není nějakej problém, že třeba během dne je moc necítím, a cítím to až večer až si lehnu??? A za jak dlouho bych je měla cítit pořád??? Ptala jsem se maminek v okolí, ale už si to tak dopodrobna moc nepamatují.

Díky moc za odpovědi.

Markéta + Zuzka 18+4

Simpanova
Kelišová 5044 příspěvků 04.10.04 09:05

Ahoj těhulinky,
tak máme víkend za sebou a koukám, že téma výbavička se opravdu chytlo :-) My tento týden vyrážíme kupovat matraci do postýlky, tak jsem zvědavá, jak pořídíme. Jo a mám taky objednaný babyvak, během pár dnů by mi měl dorazit, tak vám pak poreferuju, jak funguje (zkusím si ho uvázat a nacpat třeba polštářem :-) O víkendu mi taky kamarádka slíbila, že mi půjčí fixační polštářek na hlavičku do autosedačky, což jsem moc ráda, že ho nemusím shánět.

Markét, já jsem začala pohyby cítit až na konci 19. týdne a byly to spíš občasné záchvěvy, žádné velké kopance. Taky jsem čekala, jestli budou pravidelné, ale ze začátku to byla spíše náhoda, že jsem je cítila, přece jenom měl prťousek ještě hodně místa na roztahování se. Ale buď trpělivá, uvidíš, že ze dne na den budou pohyby pravidelnější a silnější. Mně se teď dost často hýbe celé břicho a taky už podle pohybů bezpečně poznám, kdy mimi spí a kdy řádí nebo kdy má škytavku (je to děsný hltavec po tátovi, takže škytá skoro pokaždé, když mu dolů pošlu nějaké jídlo:-). Takže to chce trpělivost, důležité je, že jsi pohyby začala cítit (mě se na to ptají od 20. týdne při každé poradně). Tak si to hezky užívej, dokud mimísek kope jemně - mě už občas načutne tak, že se chytám za břicho. Jo a bříško nemám moc velké, ale o co je menší, o to je živější :-))

Holčiny, pohlaďte při pondělním ránu bříška, užívejte si pěkný den, snad budeme s našima „baťůžkama“ dneska vyrazit na pořádnou prochajdu.

Mějte se
Tereza + 26 tt

Packa
Závislačka 4419 příspěvků 04.10.04 09:50

Ahojda těhulky, tak je tu opět pracovní týden. I když tedy mě se to netýká, jsem doma na rizikovém. Ale od rána cítím, že budu mít rýmu, pobolívá mě v krku a vůbec mě to netěší, hlavně kvůli mimi. Máte už některá z vás za sebou teďka chřipku, nebo nachlazení?? Jak vám to léčili???? Já budu teda hodně čajovat horkými čajíčky a uvidíme. Jen doufám, že mi nevylítnou teploty.

Markét, já pohyby prvně cítila v 17+6tt. Bylo to jen večer, když jsem si lehla a byla v klidu. Přes den jsem je téměř necítila, mimi bylo ještě malé a mělo dostatek místa. Teď už je to opravdu jiné. Však sama poznáš, ze dne na den to bude sílit. Teď už se mi taky pěkně boulí břicho a když se trefí do močáku, už to opravdu někdy docela zabolí. Takže si prozatím užívej jemných pohybů, ještě si jej dostatečně užiješ! :-))

Tak jsem včera prohlížela věcičky, co mám na mimi. Zkonstatovala jsem, že mi chybí už jen nějaké teplé kabátky a svetříky. Jinak bychom už mohli mít oblečení všechno. Ale taky už koupím něco z větších velikostí, ať máme doma zásobu a já nemusím v zimě s mimčem lítat po krámech. Stejně to jednou koupit musím, tak je jedno kdy. Od mamky jsem dostala látkové plínky. Přemýšlím, kdy je vyprat. Jestli už teď, když je ještě trochu sluníčko, nebo až třeba na začátku prosince. Kdybych je používala na zadeček, tak to nebudu řešit, ale já je budu používat spíš jako dodatek na široké balení nebo pod hlavičku apod. Jak jste na tom vy s praním???? Kdy budete prát?? Věcičky asi ještě nebudu, pořád si říkám, že je na to čas. Ale zase na druhou stranu si říkám, když je budu mít srovnané, vyžehlené v komodě, připravené, tak by se jim nemělo „nic stát“. Když jsem doma, tak na to mám dost času a mohla bych mít všechno připravené dříve a v zimě už nemusela mít žádné starosti. Tak vám nevím holky. Asi mám mozek utopený v plodové vodě. Jak jste na tom vy s praním????

Tak já si jdu udělat další horký čajík, půjdu si koupit citróny a uvidím, jestli se mě ta rýma pustí. No MUSÍ se mě pustit!!!!

Tak se mějte prímově, pohlaďte naše melounky, ať je jim dobře! :-))

Šárka a piškotek 27tt

Patricia
Povídálka 37 příspěvků 04.10.04 10:21

Ahoj Šári,
já chřipku tak nějak prožívám teď za pochodu. Pokud nevyletí teplota a je to jen nachlazení, nic moc se neděje, mimísek aspoň získá nějakou tu imunitku. Vařila jsem si čaje, ležela v teplíčku (což už teď nejde, neb chodím do práce) a vůbec odpočívala. Pokud by ti vyskočila teplota, můžeš si dát paralen, ten se v těhu může. Jinak samo k doktorovi, ale myslím, že i v těhu se chřipka dá vyléčit i bez doktora klidovým režimem (teda pokud je to fakt jen nachlazení a nejsou u toho teploty).
Jinak jsi nakousla zajímavé téma. Já právě řeším, jestli si mimi hadříky vyprat už teď nebo to ještě odložit. Spíš je ale vyperu teď, dokud ještě můžou schnout venku. Dostala jsem celou výbavičku od kamarádky, takže ani nic moc kupovat nebudu. Taky mi chybí jen nějaké teplejší oblečení a mám co se týče oblečků vše.
A ty větší si určitě nakup, mimišo roste jak z vody a pak se to rozhodně hodí.
Měj se krásně
Jana + Žanda nebo Dáďula, 23 t.

Packa
Závislačka 4419 příspěvků 04.10.04 11:22

Ahojky Jani, zatím to vypadá opravdu jen na slabé nachlazení, snad to ten čaj s poleháváním vyléčí.
Jinak co se praní oblečků týče, asi opravdu pomalu začnu. Alespoň budu mít všechno v klidu nachystané. Jelikož mám TP dost rozházený, a to od 15.12.04 do 6.1.05, tak mám teoreticky ještě před sebou dva klidné měsíce. V tom prosinci bych už chtěla mít všechno hotové a jen čekat na den D. Předpokládám, že za nějaké tři týdny bych měla absolvovat další podrobný UTZ v tom 30tt, tak uvidím, jestli mi TP upřesní.
Tak já jdu na to praní plínek, dokud u nás svítí sluníčko a je poměrně teplo. Aspoň to do sebe dostane čerstvý vzduch :-)).

Tak se mějte fajnově a pozdravujte boulící se bříška :-)) !!

Šárka a piškotek (Karolínka nebo Kubíček) 27tt

Indi
Zasloužilá kecalka 933 příspěvků 04.10.04 12:17

Ahojte holky, docela ste mě navnadili na jeden dotázek. Přemýšlela jsem o tom, že si koupím pleny a budu je používat aspoň na doma a když někam pojedeme tak jednorázovky. Nevím co je lepší a přemýšlím kolik si jich mám koupit. Na netu jsem našla že jsou baleny po 10 kusech a dvě velikosti. Mám si raději koupit zrovna ty větší?? Je to taková hloupá otázka a někdy si připadám jako malá, ale spoustu věcí nevím. Poradíte mi?? Včera jsem se byla podívat u nás v hypernově, nebylo tam sice moc věciček, ale koukala jsem na ně a kdybych mohla naložila bych plný košík.. Takové nádherné. A stím praním máte pravdu. Teď je zrovna takový krásný podzimní svěží vzduch.. Kamarádka mi kdysi říkala že pere miminku jenom v mýdle ať ho žádné prací prostředky nedráždí a hlavně všechno nové vyvaří.. Chystáte se to dělat podobně??
Pa pa Indi+bobeček 21tt

Simpanova
Kelišová 5044 příspěvků 04.10.04 12:43

Ahoj holky,
já začnu prát asi až v průběhu listopadu (mám termín 16.1.). Do té doby ještě potřebuju dost věcí pořídit, tak to pak vezmu najednou. Sice jsem prosince na mateřské, takže bych na to měla větší klid, ale to už se asi budu dost valit a budu ráda, když v klidu obstarám vánoce :-) Takže listopad u nás bude ve znamení praní a přípravy věciček do skříně. Sušit budu doma, protože bydlíme u dost rušné ulice, tudíž prádlo venku nesuším ani v létě.
Btw. nemáte doporučení, který dětský prášek na praní je nejšetrnější?

Indi, všude píšou, že když chceš používat jenom látkové pleny, měla bys jich mít 60-80 ks. Pokud to chceš kombinovat, viděla bych to tak na 50. My jsme zatím rozhodnuti pro papírové pleny, už jsem rozhlásila pro všech příbuzných, že když nám budou chtít udělat v budoucnu radost a koupit něco na mímo, ať nám koupí vždycky balík plen, to oceníme nejvíc :-))

Zatím pa a užívejte si pupíčky.
Tereza + 26tt

Indi
Zasloužilá kecalka 933 příspěvků 04.10.04 13:15

Ahoj Jani, mohla bych se tě prosím tě zeptat kdy máš vypočítaný termín porodu?? Jsme skoro stejně, já o dva týdny míň než ty, protože mě se zdá, že v tom mám nějaký zmatek. Moc děkuju Indi+21tt

Indi
Zasloužilá kecalka 933 příspěvků 04.10.04 13:23

Ahoj Terez, tak to je tedy pěkná hromádka pleneček. Na kolik výjde vůbec balí plen pro malé mimi?? Už si je pomalu kupuješ??
Indi + 21tt

Patricia
Povídálka 37 příspěvků 04.10.04 14:25

Ahoj Indi,
dle doporučení mých kamarádek jsou nejlevnější plíny na www.pleny.cz. Jinak já budu používat jednorázovky, ale i tak budu kupovat i látkové (asi 15 malých, 10 velkých a jednu úplně velkou - to mi doporučila sestra). Jeden tip k látkovým na www.pleny.cz prý prodávají i dvojky (které jsou levnější), braly si je tady holky v práci a říkaly, že nebyl patrný rozdíl. Jednorázovky stojí dle typu asi od 200 do čtyr set, je dobré sledovat ruzne akce, daji se pak koupit levnejší.
Jinak mám termín 2.2., poslední mentstruaci jsem měla 26.4 a cyklus mám 26 dní. Čili jsem dnes podle menstruace začala 23 týden (počítá se od začátku poslední mentsruace).. Podle prvního ultrazvuku byl bobek asi o týden starší, podle druhého už to bylo ok.
Pa.
 Jana

Simpanova
Kelišová 5044 příspěvků 04.10.04 15:17

Ahoj Indi,
no na začátku je to hromada plínek, ale ony se pak ty jednorázovky taky nastřádají… A je taky potřeba vychytat, kterému miminku jaké plínky vyhovují. Já si koupím do začátku 2-3 balíky nejmenších plínek (jedny asi Pampers a jedny Fixies - ty mi doporučila kamarádka) a budeme testovat, které se prckovi budou líbit :-)
Jo a taky mi sestra doporučila na úplný začátek utírat mimíska po koupání do látkové pleny, ne do ručníku nebo osušky. Na www.pleny.cz je to ta plenková TETRA osuška 90×100 cm. Tyhle plenky jsou prý daleko jemnější a miminkům jsou příjemnější než osušky. Vida a hned jsme zase o kousíček chytřejší :-)

Jinak my dneska načínáme 27. týden a fazolka to oslavuje mohutným kopáním a vrtěním se :-)) Jak jste na tom vůbec, holčiny, s pohybama? Taky občas dostáváte takové rány do žaludku?

Pa

Tereza + (dnes už) 27tt

katinka
Kecalka 111 příspěvků 04.10.04 15:35

ahojte tehulky,

ja som sa po kolegyninom odporucani rozhodla pre ekologicke plienky. este tu asi nie su uplne bezne. su z materialu ako fleese a vyzeraju ako jednorazove, lenze sa peru. odpadava tak zehlenie. ale su asi dost drahe. keby som cast nedostala od kolegyne a cast nekupila pouzite, asi by som si to rozmyslela. teraz mam 13 ks a kolegyna vravi, ze so susickou pradla je to ok. ale asi este prikupim alebo budem kombinovat s jednorazovymi. ak si o nich chcete nieco precitat, v anglictine su tieto stranky

http://www.borntolove.com/sitemap.html

http://www.tinytush.com/

http://www.epinions.com/…_22984625796

mozno vas to zaujme.

my sa inak mame dobre, aj ked moj muzicek ide zase prec. teraz zas na invex do brna. mozno skocim s nim. neviete, ci su niektore obchody s detskymi vecami (hlavne cestovne postielky a autosedacky) otvorene aj v nedelu?

katinka + drobcek 24tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.10.04 15:43

Ahoj holky, omlouvám se, že vám lezu do vašeho deníčku, ale téma výbavička mě zaujalo, tak jsem se rozhodla přidat pár postřehů z naší domácnosti. Mám dva synovce 4 a 1/4 roku a 2 a 3/4 roku + dceru 1 a 1/4 roku.
Takže: 1) postýlka Prvně jsme pořídily bytelnou a vysokou postýlku po mně, protože v obchodech se mi zdálo že se všechny postýlky při zatřesení rozpadnou. Postýlka byla fajn do okamžiku, kdy naše dcera dosáhla ve stoje na horní okraj. Nepřeju vám nikomu zažít pohled na vlastní dítě, jak v rohu udělá zhyb, zakope nohama a po hlavě jako kapr vyskočí na lino na betonu. Naštěstí se naší kaskadérce tehdy nic nestalo. Vyděšená jsem volala švagrové co s tím. Ta mi v klidu oznámila, že její kluci to taky dělali (asi je to jejich rodinná specialita, můj muž to prý jako mimi dělal taky), tak je vázala k postýlce postrojem do kočárku. To se mně nezdálo, tak jsem naklusala do Tesca a tam jsem koupila v televizi tolik haněnou polskou postýlku Drewex, má na jedné straně dvě tyče na pružinu, které se dají vyjmout a vzniklým otvorem naše batole bezpečně vyleze nebo zaleze kdykoliv potřebuje, ale nevypadne během spánku ani v nejdívočejších snech, kdy cestuje po celé posteli. Sice je pravda, že ohrádka je podstatně nižší, a že spojovací materiál se zkřivil tak, že až budeme postýlku skládat, neřkuli znovu stavět pro další dítě, tak to bude hrobeso :-((( , ale on si tatínek určitě nějak poradí :-DDD
Rada z toho plynoucí = před pořízením postýlky si zjistěte rodinnou anamnézu a pozor na akrobaty, co je dobré pro jednoho, nehodí se pro druhého.

 1. monitor dechu je taky fajn věc a za klidný spánek určitě stojí ať už nový nebo z druhé ruky. Já měla to štěstí, že ho zdědila zdarma po klukách. Určitě se k němu hodí dobíjecí baterky dvě :,-(y a chytřejší nabíječka co může být stále v zásuvce (nám se osvědčila z Makra :,-(a od GP s nabiječkou, která umí 4 mikrotužkové, 4 tužkové nebo dvě 9V a k ní byly 4 NiMH AA GP 2000) + další 4 baterky jsme dokoupili samostatně. Občas tam na ně mají akci, tak se vyplatí.
  Jenom bacha na to, že u některých hlavně starších monitorů špatně funguje signalizace vybité baterie, takže radši častěji měnit, aby správně fungoval.
 2. vysílačka, tak to mám pro Vás tip. Bylo nám líto pořídit jednosměrnou drahou chůvičku a protože hodně cestujem (tábory, víkendy atp.) zdála se nám i zbytečně objemná. Nakonec jsme koupili v Makru normální vysílačku :,-(a radiostanice Binaton MR 600, 2 vysílačky + nabíječka cena dle letáku z letošního září (čerstvější nemám) 1784 Kč s daní, velikost asi jako mobil, dosah dle zkušeností v pohodě kilometr. Pokud umístíte jednu vysílačku k miminu a nastavíte odposlech ( vox) funguje jako chůvička. Jinak se dají použít ke spoustě krásných blbostí a malá je už dnes používá ke hře na telefonování.
 3. kočárek. Nám se osvědčil vysoký prostorný hluboký kočár z bazaru, který se dal perfektně houpat a s velkýmy koly, která všude projela ( už v 7 týdnech jsme na táboře jezdily lesem, ale horší je takovou obludu nacpat do auta). Soudím, že vám by se ve sněhové břečce a zimě šiklo taky něco takového. Vůbec se nám ale neosvědčila sedačka k tomuhle kočáru, protože naše artistka byla už v 7 měsících schopná takle vysokej kočár převrhnout i když měla úplně zkrácený kšíry. Nakonec jsme koupili nízkej lehkej sporták co uzvednu sama do tramvaje, má velký kola (do terénu) a přitom se v celku slušně skládá do auta, protože má zadní kola dál od sebe takže při složení ty přední zapadnou mezi zadní. Pro lidi co nejsou takový extrémisti co se týče lesů, bláta a hlavně kamení by byl určitě k nezaplacení golfáč (takovej ten polohovací co v něm může dítě spát. Takže kdo bude kupovat starší nebo i nový kombinace, je fajn, když je sporťák nízko a) dítě ho nezvrhne, je stabilnější b)chodící dítě chce samo slézat a vylézat z kočáru (aspoň to naše)
 4. a moudro na závěr: Pokud máte rádi roztomilé, krásné čisté a nové oblečky, tak si to určitě užijte dokud budou miminka malinká. Až polezete a budete sami jíst a pít (nejlépe z maminčina hrnku), tak nepoznáte které oblečky byly nové a které po Vás, ze secondhandu a po 7 dalších sourozencích, neb všechny budou neustále vypadat jako ze včerejší popelnice :-DDD.
  Mějte se moc krásně a užívejte si bříška, vždyť to bříško je stejná nádhera a překvapení jako čekání na ježíška v dětství a nakonec těsně před porodem i stejná netrpělivost jako při štědrovečerní večeři s výhledem na tajemné balíčky pod stromečkem.
  Ahoj nakukovatelka Eliška 27 l. + Kamilka 16 m.
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.10.04 16:34

Ahoj holky,
tak se koukám jak se nám debata pěkně rozjela. Já zatím nemám v plánu prát ani nic moc chystat, termín mám až 22.1., tak doufám že bude ještě dost času a jen tak si užívám pěkného podzimu a nekonečných vycházek (a samozřejmě práce).

Mám ale jeden problém - včera večer jsem poprvé zaznamenala fleky na poprsence a když jsem se jemně dotkla bradavek, vytékalo z nich „něco světle žlutého“. Bohužel nemám žádné zkušenosti a tak nevím, jestli je už čas na takové změny. Od včerejška jsem v 25.tt. Proto prosím poraďte, jestli jste na tom některá stějně a jestli je to OK.

Jinak prcek sebou strašně šije, už jsou to docela rány a někdy svůj kopanec tak báječně namíří, že to opravdu bolí. Ale na druhou stranu je to příjemná bolest, alespoň dávají naši prcci o sobě vědět. A večer když je úplně nejčipernější si připadám, jako bych snědla minimálně hejno žab, protože mi bříško pořád poskakuje a všelijak se vrtí.

Tak se mějte fajn, pohlaďte bříška a buďte v pohodě.
Zdraví
Hanka + Hanička 25.tt

Simpanova
Kelišová 5044 příspěvků 04.10.04 17:25

Ahoj Indi (+ všechny těhulky, samozřejmě:-),
jak jsme se nedávno bavily o těch internetovských sekáčích, tak jsem objevila www.e-babymarket.com. Tam mají rozdělení použitých věciček jak podle velikostí, tak podle ceny. Koukala jsem na to a přijde mi, že tam některé oblečky jsou moc hezké a za dobrou cenu. Příští týden chci do toho sekáče vyrazit osobně (nedávno otevřeli kamennou prodejnu), tak vám poreferuju, jak to vypadá.

Zatím zdravím těhulky i všechny bříška.

Tereza + 27tt

Packa
Závislačka 4419 příspěvků 04.10.04 19:07

Ahojky těhulky, to jsem zase já, MAROD. Tak mi nachlazení přerostlo v něco jako depka. Sice cítím krk, mám udělaný zábal, ale jsem jak přejetá parniválcem. Trochu mě bolí svaly, jako když přichází chřipka. Teplotu zatím nemám, tak doufám, že čaj a polehávání to spraví.

Hani, to vytékání z prsou je naprosto v pořádku. Taky jsem se na to ptala v minulém deníčku, ale nikdo na to nereagoval. Tak jsem se ptala i v poradně lékaře. Je to naprosto normální jev v tomhle stadiu těhu. Tvoří se mlezivo, ale ještě to nemá mnoho společného s mlékem. Myslela jsem si, jelikož teču jako Dunaj, že budu mít mléka spoustu. Ale doktor mi řekl, že to nemá vliv na to, jestli budu mít mléko a kolik, ale je to známka dobrého průběhu těhu a že se prostě tělo připravuje již na poporodní „stav“. U mě to má někdy bílou barvu, někdy je to průhledné a někdy to je nažloutlé. Takže buď naprosto v pohodě a užívej si „přípravy na porod“. :-))

Tak jsem tak nějak prohlížela vaše týdny těhotenství a říkala si, že za chvíli už bude pomalu na čase si vyměnit telefonní čísla, abychom si dávali různé zprávičky. Strašně to všechno letí. Když si uvědomím, že mám první TP 15.12.04, tak se mi tomu nechce ani věřit.

Dnes se mi taky nějak boulilo bříško, mimi taky asi mělo dneska škytavku. Pěkně mi naskakovalo bříško a já jen sledovala, jak mám chvíli bouli na jedné straně a za chvíli zase na druhé. Asi jsou nějaké erupce nebo co. Ale musím zaťukat jednu věc. Jakmile zalehnu do postele, že jdu spát, mimi jde spát vždycky se mnou. Jen se kopancem rozloučí a je klid. Ani v noci mě nebudí. Jen doufám, že mu to vydrží i po porodu. DOUFÁM!

Tak se mějte prímově a pohlaďte naše melounky!! :-))

Šárka a piškotek 27tt

Rynn
Povídálka 16 příspěvků 04.10.04 21:17

Nazdárek Maki a Zuzi,
přeju hezký pondělní večer. Na tvůj dotaz ti ráda odpovím, protože jsem na tom byla úplně stejně. Zezačátku jsem nevěděla jistě jestli to je ono, jen mi bylo jasný, že tohle jsem v břiše předtím necítila. O tom, že to skutečně byly pohyby, mě utvrdil až ultrazvuk ve 20.týdnu, kdy mrně náhodou pohnulo nožičkou.Jinak jsem se dočetla (a u mě to platí 100% :o)), že mimi je nejaktivnější večer, když se mě chce spát. taky je to dost nepravidelné(mělo by být směrodatných 10 - 12 pohybů denně, ale až od 28. týdne). Teď jsem v 25.tt a mimčo je pěknej čertík, má celou škálu pohybů od převalování až po škytání a kopání. Ale moje sestra měla klučinu pěkně línýho, hýbal se málo, třeba i den, dva nic a pak teprv něco vyprodukoval a bylo to v pořádku taky. S kamarádkou spolutěhulkou jsme si všimli, že mimi se nejvíc mele, když my jsme v klidu, jako by ho např. chůze kolébala ke spánku. Teda to jsem se pěkně rozepsala, doufám, že jsem tě moc neotrávila dlouhým povídáním :o)
Měj se krásně ty i mimi, ahoj M+M

Rynn
Povídálka 16 příspěvků 04.10.04 21:42

Ahoj Hani (a samozřejmě i ostatní těhule),
to „něco světle žluté“ je mlezivo a je to úplně normální. Může se objevit a nemusí. Mě se objevilo, nejvydatnější je to , když se nějak zahřeju(ve vaně, při nějaké práci), takže můžeš být v poho. Jen se prý nemá nijak vytlačovat a vymačkávat.Zřejmě, aby se nějak nepoškodil vývoj mléčných žláz. Teda pokud budeš chtít kojit.

Jinak se debata pěkně rozvinula, já i když jsem doma, neperu ani nenakupuju, jelikož zatím všechno jde na cihly a maltu a kabely. Můj miláček totiž kvůli mimču přestavuje byt (doslova). Na jednu stranu mě to těší, ale na druhou už bych ráda začala dokupovat a i prát. Naštěstí má sestra ročního klučinu, takže jsem dost věcí dostala, postýlku nám půjčí kamarád, takže na nás zbyly „jen“ některé věcičky a kočárek. Mimochodem, jsem ekzematička, takže jsem se dost zajímala o prášky na praní a zaujala mě Lovela sensitive.
A jak se na mimi připravují vaše drahé polovičky?
Mirča+Mrně 25.tt (nebo 26.tt?)
 Jinak

Indi
Zasloužilá kecalka 933 příspěvků 05.10.04 06:31

Ahojte holky a mimi,
včera jsem si na netu přečetla dobrou diskuzi, jestli používat jednorázové pleny a nebo bavlněné. Tak jsem se dostala k názoru, že kdybych stejně koupila bavlněné tak neušetřím ani peníze a už vůbec ne čas. Nevěřila jsem že mimi je schopné za den spotřebovat až 30 plínek. A ještě mít kolikrát mokrou postýlku atd… Je pravda že budou tak akorát dobré na ty gryndáčky a a to utírání.. Jinak je to strašně fajn, že se všechny dovíme tolik věcí. Jsem ráda že takový deníček máme.
Terez, závidím ti že se jdeš podívat do toho e-babymarketu. Z tama jsem si právě objednala ty oblečky, jsem zvědavá jaké budou. Ještě nepřišly. A jak ses ptala s těma pohybama. Je to zvláštní. I když jsem ve 21tt nijak to nepociťuju. Akorát jednou jsem cítila asi čtyřkrát kopnutí během chvilky(myslím že to teda bylo ono), protože to nemám s čím srovnávat. Tak nevím. U tebe to začalo kdy??

Jani a ty jsi na tom jak s pohybama??

Pa pa Indi + 21tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.10.04 07:17

Dobré ráno spolutěhulky,
tak Vám moc děkuji za informace o mém mlezivu, jsem ráda že to není nic „nenormálního“. Jen si poslední dobou připadám jako nějaký lazar - začalo mně hrozně bolet v rádech a ta bolest vystřeluje při chůzi do pravé nohy. Je to opravdu moc fajn, pořádně nemůžu chodit. Tak jsem se večer naložila do teplé vany (ale ne zase tak teplé, aby to vadilo prckovi), ale stejně to nepomohlo. Dneska večer jdu cvičit a plavat, tak to budu muset zkonzultovat s tou fyzioterapeutkou, která s námi cvičí. Někde jsem totiž četla, že mohou být v těhotenství problémy s ledvinami, to když prcek nějak divně leží a tlačí nám na ně, tak ale doufám že to v mém případě bude opravdu jen nějaká únava.
Nebuďte smutné pokud ještě necítíte pohyby, já jsem první cítila až v 20.tt a to potom, co jsme s manželem urazili 20 km na kole a prcek nám večer dával najevo, že se mu náš výlet asi moc nelíbil. Teď už ale sebou šije pořád, hlavně večer když chci spát a potom taky v noci, to je hrozně čipernej a když se mu kopanec opravdu povede, tak mně to vzbudí. A taky pořád chodím na záchod - hlavně v noci, dneska jsem dokonce běžela 3-krát. No ale co se dá dělat, to jsou všechny ty naše „radosti“. A nezjišťujete, že je opravdu velký problém si obout ponožky a boty? My už jsme museli do chodby pořídit stoličku a koupili jsme takovou dlouhou lžíci na boty, kterou Vám opravdu doporučuji, je bezva.

To by bylo asi tak po ránu vše. Pěkně tady zase něco napiště, ať se nám deníček pěkně rozrůstá. Už se na vaše zprávy moc těším. Pohlaďte bříška a mějte se fajn.
Zdraví
Hanka + Hanička 25.tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.10.04 08:35

Dobré ranko,
tak jsem si v práci konečně našla chviličku, abych se zapojila do debaty.
Já jsem si postýlku chtěla přivézt z Neměcka, kde se prý vyplatí nakupovat výbavička, protože vyjde levněji než u nás. Nicméně neobjevili jsme nic moc, taky asi proto, že jsme si pořádně nezjistili, kam zamířit. Přivezla jsem si ale krásnou hrací deku s hrazdičkou a povlečení do postýlky, tak alespoň něco. Co se týče postýlky, přestože v naší rodině je spousta malých dětiček, žádná postýlka k mání nebyla a tak jsme si ji objednali podle katalogu, jsem zvědavá, jaká bude ve skutečnosti, zatím mám jen dobré zkušenosti se zbožím na objednávku, tak to snad nebude jiné ani s tou postýlkou. Každopádně už se hrozně těším až ji postavíme v ložnici.

Mlezivo se mi zatím objevuje jako čiré a ani ne nějak hojně, ale šíleně mě svědí bradavky a taky je mám hrozně vysušené a tak pořád mažu a mažu, aby nepopraskaly.

Nad praním taky často uvažuju, ale ještě mám snad času dosti. Navíc protože také předěláváme byteček, tak se dost práší, proto si vše vyperu až bude hotovo. Ale budu ráda za vaše (i zděděné) zkušenosti s pracími prostředky. Trápí mě atopický ekzém a tak bych chtěla pro své miminko zvolit to nejcitlivější, kdyby náhodou tuto otravnou nemoc zdědilo po mě.

Mějte se krásně
LucyH + Jiřík nebo Kačenka v 27 týdnu.

Patricia
Povídálka 37 příspěvků 05.10.04 09:00

Též přeji krásné nové ráno všem těhulkám,
dnes jsem nějaká těžce mátožná, nějak se mi honily hlavou strašidelné sny. Prý je to v těhu normální…dnes to tak nějak rozdělím a zkusím odpovědět adresně..

takže Mirčo, já jsem taky ekzematik, a i moje sestra..ta už má malého chlapečka, a můžu říct, že malý si to pěkně vychytal (strávil hodně času na kožním, hlavně kolem půl roku a to sestra kojila).. Lovela sensitive je určitě dobrý prášek, navíc se doporučuje vyždímat věci v octu..ještě se sestry přesně zeptám a pak ti dám vědět..

pro Šárku a i ostatní - jsem pro vyměnit mobily a možná udělat i nějaký seznámek, myslím, že ho psala Kájinka, tak uvidíme..je úžasné sledovat na podzimních miminkách, jak se postupně rodí..

pro Indi - já jsem cítila pohyby hrozně brzo, už někdy kolem 17 týdne a vnímám je pořád docela bolestivě (což je zvláštní, protože jsem silnější).. ale každá to vnímá jinak intenzivně a ono to určitě přijde.. zpravidelnění pohybů by se mělo konak tak kolem 23 t., takže máš ještě čas..kdypak máš termín? .. co se týče plen, dají se koupit jednorázovky i levnější, sice jsou to takové igeliťáky, ale pokud nemá mimišo nějaké kožní problémy, tak i tohle je jedna z variant..střídat lepší (hlavně na noc) s horšíma (které se častěji vyměňují)..

Pro Hanku - Hani ledviny nepodceňuj a radši s tím zajdi k doktrovi.. taky mě začínají pobolívat záda, ale bolest vystřelující do nohy, to je myslím špatně..

Pro Katinku - nejsem Brňák, ale o víkendu stopro jede Olympie, Tesco a tam jsou dětské obchody - asi ne nejlevnější, ale věcí tam mají hodně..

Toť zatím vše, přeji krásný den, aspoň tady v Olomouci vypadá, že hezký bude.

Jana + David nebo Žanda

Simpanova
Kelišová 5044 příspěvků 05.10.04 09:06

Ahoj těhulky,
tak vám musím říct, že jsem vděčná, že tyhle naše debaty máme. Protože já jsem dneska ráno chytla neuvěřitelnou depku kvůli všemu možnému i nemožnému a asi 20 minut jsem brečela ve sprše. No prostě výborné ráno. Tak jsem po příchodu do práce hned jukla na emimino a nové komentáře mi hned zvedly náladu :-) Tak snad už to na mě dneska nesedne…
Jinak koukám, že snad všichni předěláváme, popř. nově stavíme bytečky a domečky, co? Upřímně řečeno je to pro mě občas trošku vysilující, už bych chtěla, abychom to měli doma všechno hotové, ale Arabelin prsten nemám, tak si musím ještě chviličku počkat, než přestanu překračovat hromady starého nábytku na vyhození, různé plechovky s barvama, brusky, vrtací kladiva apod.
Hani, s ledvinama skutečně potíže být můžou, mně se bohžel vyskytly. Mám díky bříšku částečně zneprůchodněné močové cesty z ledvin a moč se mi vrací zpět a dostává se do ledviny. Občas to hodně bolí. Doktor mi doporučil odpočívat pouze na druhém boku a docela to pomáhá. Ale to je víceméně jediný problém, který mám (teda až na ty začínající problémy se zavazováním tkaniček :-))).
Jeee, Indi, tak mi pak dej vědět, jestli oblečky byly v pořádku a kdy dorazily. Mně se - aspoń na netu - ten sekáč moc líbí.
A pohyby jsem začala cítit poprvé téměř až ve 20. týdnu a trvalo chvíli, než začaly být pravidelné a než jsem poznala, jestli mimi kope nebo se jenom nacpalo a má škytavku :-)) Teď už ďáblí jako divoch, ale v noci mě naštěstí nebudí. Zato by bylo nejradši, kdybych od rána do večera skákala po hlavě - jakmile si sednu nebo lehnu, tak to je nuda a dává mi to jasně najevo :-))

Holky, toho je tolik, o čem se dá psát. Napadá mě jedno téma za druhým. Aspoň se nám ale deníček pěkně rozrůstá :-)

Pohlaďte melounky a užívejte si hezký slunečný den (který je asi jeden z posledních)

Tereza + 27tt

Rynn
Povídálka 16 příspěvků 05.10.04 09:11

Čauky děvčata a mimísci,
tak zase další ráno dalšího dne a já zjišťuju, jak mi ten čas začíná letět. prvních 5 měsíců se jen tak vleklo, prakticky nic nebylo vidět (aspoň u mě) a teď počítám týdny jako dny. Bohužel do porodu. Těhulkovství je celkem fajn, péče o mrně taky, jen kdyby nebyla ta fáze z bříška ven. Z toho mam fakt strach, ale utěšuju se tím, že v 9.měsíci budu ráda, až bude prcek venku.
Jinak u plínek jsem měla jasno hned, protože mám ještě v živé paměti, jak jsem prala, ten den sušila i žehlila(v šes­tinedělí, potom skládala) 40 plen (denně). Svojí nejmladší sestřičku sice zbožňuju, ale tohle si zopakovat fakt nehodlám. Problém je ale ten, že pediatři v šestinedělí stejně nakazujou normální pleny pod jednorázovky, prý kvůli nožičkám, takže by byly jednorázovky na dvě věci. Tak mě napadlo, prý musím mít do porodnice tzv. separační pleny, což je vlastně takový tenký papírový ubrousek, který se dá pod jednorázovku, aby se jich tolik nespotřebovalo. Když se mimi pokaká, separační plena i s hovínkem se hodí ho WC a spláchnou. Takže kdybych dala mimi - separační plena(mělo by se spíš říkat papír) - normální plena( i 2 až 3, podle toho jak je potřeba na nožičky) - jednorázovka, tak by ty normální plínky byly „jen“ pročůrané. Furt lepší než pokakané, to je taky děs. Ideál byl u mé sestry, která má synka drobného, takže stačily jenom jednorázovky. Ach jo :o((
Jinak lžíci na boty máme naštěstí doma a je to vážně fajn věcička, do teď jsem ji ani neocenila:o) Ale spíš než problémy s bříškem mě zatím štve, že jsem jako chodící hormonální bomba. O víkendu jsem se rozbrečela i nad netopýrem, který oslepený světlem žuchnul na zem. Docela obdivuju přítele, jak to se mnou teď může vydržet a ještě být na mě milej:o) Máte taky takovéhle výkyvy?
Ale teď k vážnějšímu tématu: mohla byste mi, prosím, některá poradit: máme doma 4 roky pejska, křížence dalmatina, je z útulku a má v hlavičce zafixované některé věci, jako např. když vidí něco k jídlu, tak to sežere, protože co kdyby náhodou pak jídlo nesehnal vůbec a pod. Navíc byl týranej, jizvy má ještě teď. Proč to popisuju: I když jsme si z něj „dítě“ nikdy neudělali, máme teď strach, aby nezačal na mrňouska žárlit. Ostatní děti má sice rád, ale ty nemá doma. Vím jen, že si pes má dítě celé očuchat, aby ho přijal do smečky, ale jak mu vysvětlit, že ačkoliv je mimi mladší, stojí v té smečce „nad ním“ to teda netuším. Neřešila jste některá stejnou věc?

Milé těhulky a těhulátka, přeju vám hezký den, moje mimi se začlo hlásit, asi půjdem na procházku. Takže hodně sluníčka všem
Mirča + Mrně 25tt

Rynn
Povídálka 16 příspěvků 05.10.04 09:15

Taky jsem ekzematička a byla mi doporučená Lovela. Je atestovaná a není parfemovaná. Už jsem ji zkoušela na sobě a dobrý.
Tak hezký den, M+M 25tt

Indi
Zasloužilá kecalka 933 příspěvků 05.10.04 10:00

Ahoj Jani, já mám termín 19.2. Takže to docela vychází odstupem mezi náma. Já jsem jen nedokázala pochopit, že když jsem teď vlastně ve 21tt což je 1týden 6měsíce, proč je polovina těhu 20tt a rodí se kolem 40tt. Vždyť 9 měsíců je 36 týdnů. Napsala jsem to asi hodně zmateně, co??

Indi
Zasloužilá kecalka 933 příspěvků 05.10.04 10:11

Ahoj Terez, to víš že ti dám potom vědět jaké byly. Už jsem dneska měla další 4 věci v košíku a pak si říkám, že ještě počkám jak mi příjdou tamty a raději jsem zavřela stránku.. Je tam toho tolik..Hlavně ty oteplené overálky. Nad nimi jsem přemýšlela místo kombinéz, ale nevím, jsou trošku dražší. Ale krásné..
Nic si z toho rána nedělej, vždyť já poprvé napsala dyž jsem byla ten den taky nic a tys mě tak hezky podržela. Asi to opravdu zažívá každý. Včera jsem říkala maželovi že musíme sledovat pohyby a že je musíme cítit,protože se mě na to ptají v poradně. Akorát co se mám povedlo bylo usnout.. Ale hezky, tatkova rucička na bříšku.. Hlavně se zase pokochej hezkýma věcičkama a pohlad bříško a vzpomeň co nosíš za poklad a bude zase líp..
Pa pa Indi+21tt

Rynn
Povídálka 16 příspěvků 05.10.04 10:12

Ahoj Jani,
tak jsem tu podruhé, nejdřív jsem totiž poslala můj komentář a současně přišel i ten tvůj. Díky za doporučení a chci se tě zeptat: Trápím se s ekzémem skoro od narození v dost hnusný formě a samozřejmě bych si přála, aby mrně bylo zdravé a bez problémů po tátovi. Snažím se správně jíst a beru vitamíny, ale nevím, jestli to můžu vůbec nějak ovlivnit. Zkouším na sobě i dětskou kosmetiku, protože si myslím, že co nepodráždí mě, bude dobrý i pro mimi (např. po Vichy jsem se osypala - to jen tak na okraj). Co bude po porodu, to nevím, ale mám z toho strach. Kdybych to mohla jakkoliv ovlivnit, byla bych ráda. Taky mě trápí, že teď s podzimem jsem zas celá flekatá a dost se mažu hormonální mastičkou (ostatně jako celý život). Snažím se jen jednou denně, když je to akutní, ale teď právě to je hodně akutní. Navíc v noci nespím nejlíp a to tomu taky nepřidá. Bojím se, jestli to přece jen nemá na mimi nějaký vliv. Můžete mi se sestrou poradit?
Díky moc, Mirča + Mrně, 25tt

Rynn
Povídálka 16 příspěvků 05.10.04 10:31

Ahoj Indi,
36 nebo 40?
taky jsem v tom měla bordel, tak jsem se zajímala a výsledek: těhotenství trvá 9 měsíců, což je 40 týdnů. Zapomněla jsi, že 4×7 je 28, ale měsíc má vyjma Února 30 nebo 31 dní. 28 dní neboli 4 týdny má měsíc lunární,kterých si prožiješ v těhu 10 (40 týdnů celkem, každý lun. měsíc 4 týdny - 40:4 = 10) Čili shrnuto: Těhotenství trvá přibližně 40 týdnů, což je 9 měsíců kalendářních nebo 10 měsíců lunárních. Já mám TP 15.1., takže v kolikátém jsem měsíci počítám od 15. do 15.. Teď končím 6. měsíc a 15. 10. začínám 7. měsíc. Na týdny to vychází asi na 26.-27. týden. Já osobně na ty tejdny kašlu, protože mě to mate, a pak když se mě někdo zeptal v kolikátém jsem měsíci, tak jsem to pitomě přepočítávala. Pak jsem to odpočítala podle TP, jak jsem teď psala a je to v poho.
Takže hezký den Tobě i mimču,

Mirča + Mrně

Patricia
Povídálka 37 příspěvků 05.10.04 10:39

No já byla taky pěkně zmatená.. ono je totiž těhu delší než devět měsíců… velký odstup to není, jen 14 dnů a TP porodu je plus mínus 14 dní, takže klidně můžeš mít prcka dřív než já :-)))
 J.

Patricia
Povídálka 37 příspěvků 05.10.04 10:55

Ahoj Mirčo,
my možná nejsme úplně klasické ekzematičky, spíš máme alergie, které se projevují buď ekzémem nebo rýmou atd. Můžu říct, že malý od ségry si to pěkně vyjedl až do dna. V půlroce měl úplně otevřenou ručičku od ekzému (fakt to byla hrůza) a doktoři ho léčili hormonálníma mastěma. Pak změnili doktorku, dostal antibiotika a od té doby se to spravilo. Sestra kojila, dodržovala docela přísný režim v jídle a stejně to nepomohlo. Malého musí doteď hlídat, vyloučila všechny citrusy, kupovanou zeleninu a je to maličko lepší.. Bavila jsem se o tom s kožní lékařkou a ta říkala, že pro mě bude platit stejný režim. ČIli žádné dráždivé potraviny, co nejdéle kojit atd. Ale úspěch nezaručuje.
To s tím zkoušením děláš dobře, ale já bych ti doporučila hned při prvních příznacích jít s bobáškem na kožní, napíšou ti speciální olejíček, i třeba bylinky na koupání atd. No je to běh na dlouhou trať, ale třeba to bude ok, a mimisko to mit nebude.
Ještě se sestry poptám, je znovu těhotná, takže to určitě s kožní dopodrobna proberou. Sepíšu když tak pár jejích tipů a pošlu ti to.
Tak zatím a opatruj se.
Jana
PS: ty hormonální masti sice nejsou úplně ok, ale působí snad jen lokálně a pokud je užíváš s rozumem, mělo by to být ok. a určitě jsi to probrala s doktorkou a ta snad ví, co můžeš, takže se zbytečně nestresuj.

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »