Život a jeho nástrahy

O životě

Nikdy jsme si nemyslela, že život může být tak složitý, plný nástrah a různých cest!!! Sedím teď u stolu s PC a v pozadí našeho bytu se ozývá naše dcerka Natálka. Ale to moc předbíhám a začnu od začátku. :)


7 komentářů

Prožila jsem dětství v neúplné rodině. Žila jsem s mamkou sama, můj otec byl ženatý, takže se ke mně ani nehlásil, jen posílal peníze. A tím bylo asi vše vyřešené.

S mamkou jsme neměla nikdy dobrý vztah, byla jsem jak fackovací panák. Pořád na mě křičela a mlátila mě. Většinu času, když to šlo, tak jsem byla u babičky, která ale bydlela daleko, takže vlastně jen na prázdniny, Vánoce atd.

Když mi bylo asi 8 let, tak si našla přítele a začali jsme být rodina. Bylo klidné období, mohla jsem více ven a vše bylo jiné, lepší. V mých 12 letech se mi narodil můj první bráška. Byla jsem šíleně štastná! Vždy jsme chtěla sourozence. Ale jak měsíce ubíhaly, začala jsem velice litovat, že se narodil. Začal být středem pozornosti a vše dostával. Já šla mimo všechny, byla jsem přece ta velká holka, která už takové věci nepotřebuje, takže jsem hledala útočiště jinde. Začala jsem více jezdit k babičce, třeba i na víkendy, abych nebyla doma.

Jak čas plynul dál a bráška rostl, začalo to v rodině velice skřípat. Mamka zjistila, že ji přítel podvádí a vše se sypalo směrem dolů. Skončila v nemocnici a poté ho vyhodila z bytu. A pak nastalo to peklo, které trvalo 5 let. Tu dobu bych nejraději vymazala, ale nejde, to bude ve mně napořád!

Začala jsem dospívat a každá dospívající holky chce chodit ven s kamarádkama. Ale já všude musela vodit svého sourozence, starala jsem se o něj a připadala jsem si jak jeho matka a ne jak sestra. Chodila jsem na brigády a peníze vždy skončily u mé matky. Zatímco já jsem hlídala, tak ona byla u svého nového přítele a užívala si.

Bylo mi čerstvých 18 let a studovala jsem 2. rokem obor kosmetička. A v té době jsem poznala svého nynějšího manžela (první kluk, kterýho jsem měla). Začala jsem se s ním scházet, samozřejmě v doprovodu svého bratra jako vždy! Doma jsem začala lhát, že chodím za kamarádkou. Kdyby věděla v té době, co vlastně dělám, tak mě seřeže, ačkoliv mi bylo už 18 let.

To, že s ním chodím, jsem tajila celých 5 měsíců. Poté to prasklo, máma nás načapala a bylo peklo. Před ním ale byla jiná, hodná, přetvářela se! Začala mě hlídat a zakazovala mi vše, co šlo.

To léto, než jsem nastupovala do 4. ročníku, se vše vyhrotilo a já byla rozhodnutá, že už takhle dál nemůžu být s ní. Žít s ní, dělat jí chůvu, chodit po škole po brigádách a jí dávat peníze. Takže jsem se rozhodla, že si sbalím a uteču. Měla jsem oporu svého přítele, který vše zvládl a má můj obdiv, že nevzal kramle kvůli mé matce. Utekla jsem a kdybych měla vrátit čas zpátky, tak to udělám zase!

Odmaturovala jsem a jsem pyšná, že jsem vše zvládla. Měla jsem strach z mámy, která obrátila celou rodinu proti mně a nebavila se se mnou.

Byl červenec 2010 a já zjistila, že čekáme naší holčičku Natálku. Kvůli ní se bavím s mojí mámou, ale není to takové, jaké to má být. Stále se s tím nemůže smířit, stále mi vše vyčítá, nebere mého manžela tak, jak by měla.

20.dubna 2013 jsme se vzali, teď máme skoro 3letou holčičku a plánujeme další miminko. Jsem velice štastná a hrdá na to, že jsem to ustála a prošla si tím vším. Náš vztah s manželem je silnější díky tomu všemu!♥♥♥

Ti, kteří dočtou můj deníček až do konce, bych se chtěla omluvit za román a možná občas za nesrozumitelné psaní. Stále to je ve mně a musím s tím žít. Občas mě přepadne myšlenka, že jsme se zachovala sobecky, že jsem nevděčná dcera a navážím si své matky. Ale pak se podívám na svou dcerku a řeknu si, že mi to za to stálo!!!

Hodnotilo 25 lidí. Score 4.4.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
kaja00
Extra třída :D 12581 příspěvků 05.03.14 00:28

Pekne napsane :kytka: Gratuluji k Natalce :hug: Prozila jsi toho hodne :( Je krasne ze tvym prvnim klukem je zaroven tvuj manzel :kytka: :mavam:

 
Pexeso
Kelišová 5469 příspěvků 05.03.14 00:50

Kati, drž se. ať se s dalším prckem brzy zadari.

 
martina198
Kecalka 307 příspěvků 05.03.14 04:39

Velmi hezky se to cetlo :) věř, že teď už bude líp a hlavně se nechovej jak se chovali k tobě! 8o :mavam:

 
PetraPiranha
Ukecaná baba ;) 1138 příspěvků 05.03.14 06:08

Uplně tě chápu a vůbec si nemyslím, že jsi se zachovala sobecky nebo že jsi nevděčná. Já si prožila špatné časy s fotrem. Musela jsem se kvůli němu taky odstěhovat ke svému příteli nebo bych se buď z něj zbláznila nebo ho zabila. Jsem ráda, že jsem to udělala, s přítelem jsme taky doteď a čekáme už druhého potomka :-). No aspoň se tvoje máma baví s vámi kvůli vnučce. Fotra jsem už načisto odepsala, šancí měl dost.Ale je to sebestřetný schizofrení ignorant. Má zájem jen sám o sebe, o svého vnuka taky zájem nemá, stejně jako neměl o nás (ale to by bylo taky minimálně na dva deníčky). Takže když mi někdo napíše, že se s ním musím bavit, je to můj otec nebo je to přeci děda, tak mě to akorát naštve. Některý lidi hold nezměníš. Proto jsem ráda za přítele, za našeho malého a i za to, které se nám má narodit :-).
Mamku už asi taky nepředěláš (i když kdo ví), takže si užívej toho, co máš teď. Svého manžela a malé :kytka:. Přeji hodně štěstí vám všem a hlavě abyste to s mamkou zvládali, co nejlépe :-).

 
baily
Kecalka 233 příspěvků 05.03.14 07:23

Moc gratuluji ke svatbe a k Natalce:D
My meli svatbu taky 20.4. 2013 a v dubnu 2014 cekame princeznicku Natalku:D:D
Drzim pesti:D

 
čertík Bertík2013
Povídálka 18 příspěvků 05.03.14 07:25

Také mám za sebou podobné dětství, také jsem „utekla“ z domu se svým prvním klukem, bohužel se z něj vyklubal alkoholik, vydržela jsem s ním10 let, pak jsem i se 2 dětmi utekla. Už je to skoro 5 let mám nový vztah, mrňouska a jsem konečně šťastná. Úplně ti rozumím a přeji hodně štěstí a spokojenosti. :-)

 
bube
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 05.03.14 08:23

Nad některými rodiči by si člověk hlavu ukroutil, v lepším případě… A být Tebou, pokud se s tím stále pereš, bych si zašla někam o tom popovídat. Držím Ti palce a přeji spokojený život :palec:.

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 05.03.14 08:35

Ne, sobecká fakt ne. Zasloužíš obdiv za to, jak jsi vzala život do svých rukou a poprala se s tím. nenech se matkou opět stáhnout dolu :hug:

 
nojmisek19
Ukecaná baba ;) 2097 příspěvků 05.03.14 08:42

Všem moc děkuju :hug:

 
Claire7
Závislačka 2591 příspěvků 05.03.14 09:06

Preji uz jen to nej :kytka:

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26445 příspěvků 05.03.14 09:37

Take preji uz jen to hezke v zivote hodne sil :srdce: :srdce: :srdce:

 
ospalámyš
Závislačka 3718 příspěvků 05.03.14 09:47

Přeju šťastnější rodinu a ať jsi lepší máma, než ta tvoje. ;)
Ne každý rodič si zaslouží úctu, možná bych časem takové matce odpustila, možná ne, ale jako dobrá máma se nechovala. Mlátila tě, hodila ti na krk bráchu, brala ti tvé peníze…sobecká nejsi, jsi spíš statečná, že jsi se dokázala postavit na vlastní nohy.

Pokud máš pochybnosti sama o sobě a svém vztahu k matce, ona ti vše vyčítá a psychicky tě nějak deptá, tak zkus si o tom s někým promluvit, možná psycholog :nevim:. Já bych jí to asi musela vše vpálit, co mi udělala a na rovinu jí říct, co si o ní myslím. A omezila bych s takovou matkou dočasně kontakt, dokud nebudu sama nad věcí a nebudu mít jasno v tom, kde byla chyba a jak se k ní chovat aniž bych škodila sobě a případně aby škodila podobně mé dceři…

 
ALENA G
Kecalka 129 příspěvků 05.03.14 10:08

Hezky napsaný deníček, o sobeckosti zde nemůže být vůbec řeč, rodiče si nikdo nevybírá, přeji hodně štěstí a sil do života :hug:

 
LennaZS
Ukecaná baba ;) 2475 příspěvků 05.03.14 10:12

Jsi fakt dobrá :potlesk: ať se vám daří a máte se krásně :kytka:

 
jenika1
Závislačka 3037 příspěvků 05.03.14 11:18

Je mi moc líto dětí, které si musí toto prožít, tak jak popisuješ. Jseš na dobré cestě, aby jsi pro svou dcerku připravila dětství takové o jakém jsi asi snila a věřím, že se ti to povede.

 
Ukulina
Extra třída :D 13807 příspěvků 05.03.14 11:42

Káťo, hezky jsi to napsala!
Sobecká nejsi, sobecký byl někdo jiný! :hug: Držím palce, ať se všechno daří! :kytka:

 
xedita
Ukecaná baba ;) 1079 příspěvků 05.03.14 12:41

Udělalas dobře! Přeju ti, aby bylo od této chvíle všechno už jen a jen krásné.

 
TerezkaaD
Kecalka 107 příspěvků 05.03.14 12:54

Nejhorší je když ti nejbližší, kteří by Ti měli pomáhat a starat se o Tebe, využívají a ubližují :cert:. Někdy člověk něco pokazí, ale na konec si to uvědomí a snaží se to napravit. Také jsem žila s člověkem, který nám ubližoval a já jsem nebyla schopná vzít děti a jít pryč. Teď se snažím svým dětem všechno vynahradit. Budu Ti držet palce ať se ti v životě už jen daří a máma jednou pochopí co udělala. Jsi statečná holka! :mavam:

 
Beti89
Kecalka 117 příspěvků 05.03.14 13:10

Uplne ti rozumim take jsem prozila neco podobneho s matkou.Jsi statecna ze jsi to prezila.. :hug:

 
MINKA22
Kelišová 5922 příspěvků 05.03.14 15:19

Hezké, ty nikdy nedovol aby ses chovala takto ke svému dítěti… :srdce:

 
Janule34
Závislačka 4747 příspěvků 05.03.14 15:46

Já tohle nikdy nepochopim. Zachovala jsi se jak jsi cítila a je to správně. Nechápu rodiče, který se takhle chovaj ke svým dětem. Já bych pro své děti snesla modrý z nebe kdyby to šlo. Tak občas jsem taky přísná, to je jasný. To musí být, ale tohle… Jsou lidi co by za dítě dali všechno, barák, prachy a nemůžou je mít. a ženská, která může mít děti, tak se k nim takhle chová. Fakt hnusný
Tobě přeju aby ti štěstí vydrželo do konce života. Nynější manžel ti všechno vynahrazuje. Měj se moc hezky.

 
estrea
Zasloužilá kecalka 992 příspěvků 06.03.14 09:14

Ať se di daří s novou spokojenou rodinou, hodně štěstí :kytka:

 
marketa-mouchova
Povídálka 46 příspěvků 06.03.14 10:00

Také moc gratuluji k holčičce a máš můj obdiv! ;) Kde si studovala kosmetičku?

 
nojmisek19
Ukecaná baba ;) 2097 příspěvků 06.03.14 16:45

@marketa-mouchova Severní čechy :-) a děkuju

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama