Život je to, co se stane, když máte vše naplánováno

O životě

Jeden z příběhů se šťastným koncem léčby neplodnosti a ještě šťastnějším začátkem mateřství.

Po hodně dlouhém váhání jsem se také rozhodla zveřejnit svůj příběh. V těhotenství mě vaše příběhy držely v dobré náladě a ostatní příběhy opravdu neskutečně silných žen mě utvrzovaly v tom, že bojuju za správnou věc a nejsem v tom sama.

Bohužel jsem si prošla poměrně dlouhou léčbou neplodnosti se všemi úskalími, které léčba obnáší. Podstoupila jsem 7 operací (operace septa v děloze 6×, drilling vaječníků). Poslední operaci jsem už obrečela, jestli mi to všechno za to stojí.

Léčba neplodnosti prověří vztah i vás. Kdo tím prošel nebo prochází, určitě ví. Prošli jsme s manželem všemi fázemi: snaha problém utajit, obviňování se s partnerem, u koho je chyba, smíření se se situací, chuť bojovat, ale i to vzdát a věnovat se už konečně něčemu jinému. Nemluvě o problémech v práci, kdy jsem stále mizela k lékařům a už nevěděla, na co se vymluvit.

Po operacích jsme se konečně dostali k pokusům o miminko. Prošli jsme nepočítaně neúspěšných IUI (nebyla moc šance kvůli mému PCO a manželovým výsledkům). Dále přišlo na řadu IVF. Po druhém nevydařeném pokusu a několika letech snažení a operací už jsem byla hodně zoufalá. Pár týdnů jsem se litovala a vše obrečela, než sem se rozhodla ještě zabojovat. Takto to zní hodně optimisticky, ale zoufalost té doby byla strašná a stále to ve mně ještě zůstává.

Přihlásila jsem se na hormonální jógu, na rehabilitaci, na Mojžíšovu metodu, objednala jsem se k psycholožce a zažádala na pojišťovně o Františkovy Lázně. Nevím, jestli všechny tyto aktivity pomohly, každopádně na třetí IVF jsem se cítila fyzicky a psychicky dobře připravena.

Zázraky se dějí a já po IVF otěhotněla, hned se chytily dvě embryjka. Ovšem ani těhotenství nebylo z nejsnadnějších, tak jen ve zkratce.

Začátek těhotenství: hyperstimulační syndrom (bolesti břicha, že jsem bolestí brečela, obrovské nevolnosti).

8. týden těhotenství: hematom a silné krvácení s hospitalizací v nemocnici.

13. týden těhotenství: spontání redukce jednoho plodu (přestal se vyvíjet), hrozba ztráty druhého embryjka, že děloha vyloučí vše.

Po 20. týdnu těhotenství: zkracování čípku, otevírání hrdla a hrozba potratu, následně předčasného porodu, obrovské otoky rukou, nohou.

Ke konci těhotenství mě už držely při smyslech jen diskuze na emiminu. :) Lékaři mi stále hrozili předčasným porodem, tím, že mimi neprospívá, že má malou váhu, velkou hlavu, malé bříško atd. Celé těhotenství prožité ve velkém strachu.

Mému „výsledku léčby“:) je dnes měsíc, je nádherná, narozená přesně na den v termínu, 3 kg, 49 cm, hlava normální, bříško taky a vše naprosto v pořádku.

Porod nakonec za odměnu, od prvního pocitu, že se něco děje do narození miminka uběhla necelá hodinka. :) Holky, co jste na tom podobně: věřte sobě, svému tělu a v těhotenství svým miminkům, vědí dobře co mají dělat.

Někdy je vše jinak, než vám řeknou lékaři a než si naplánujete, někdy je to ještě hezčí! Hodně štěstí všem.

Hodnotilo 17 lidí. Score 4.6.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
ChochaR
Zasloužilá kecalka 700 příspěvků 02.06.15 00:16

Děkuju!!! Krásný dneíček. Snad se mi taky brzo podaří držet v náručí svůj malý zázrak. :srdce: :srdce:

 
Envie
Ukecaná baba ;) 1468 příspěvků 02.06.15 08:32

Krasny denicek se slzama v ocich :-) diky za nej. Mam za sebou neco podobneho + ztratu mimca v 19 tydnu. Ted jsem opet tehotna a bojuju a bojim se. Verim, ze se take dockam! Uzivej si sve malicke a mejte se nadherne! :srdce:

 
LLaylaa
Kecalka 175 příspěvků 02.06.15 11:08

Nádhera!!Ženy jsou hrozně silné a když čtu příběhy o tom, co všechno vytrpí, aby se dočkaly miminka..Moc gratuluju k malé princezně :kytka:

 
jan1610
Zasloužilá kecalka 727 příspěvků 02.06.15 13:08

Mám za Vás obrovskou radost :-), Vám i tomu vašemu pokladu jen to hezký…užívejte si to :srdce:

 
verulicek  02.06.15 14:09

Hodinový porod (včetně prvních náznaků porodu) u prvorodičky? to slyším prvně…to snad není ani fyziologicky možné :think:

 
Kawi08
Stálice 88 příspěvků 02.06.15 15:56

@Envie Moc děkuju a přeju hodně štěstí, věřím, že to tentokrát dopadne dobře! :hug:

 
Kawi08
Stálice 88 příspěvků 02.06.15 15:58

@verulicek Je to možné:) sotva jsem stihla v porodce sundat kalhoty, kdybych to nezažila taky neuvěřím:)

 
Martina D.
Ukecaná baba ;) 1213 příspěvků 02.06.15 19:28

@verulicek Já taky myslím, že je to možné. Já se vzbudila ve 2 hodiny v noci kvůli bolesti břicha a ve 3,46 byl asi na 4 zatlačení syn na světě. Byla jsem prvorodička a čekala jsem, že se tomu v porodnici někdo podiví, ale nikdo se nad tím nepozastavil, takže to asi nebude tak vzácné.

 
ivča6
Povídálka 26 příspěvků 16.06.15 09:48

Mne doktorka tvrdila, že malá měsíc před porodem nemá ani kilo… že je něco špatně…objednala mě za týden, že si mám lehnoutdo nemocnice… jen co jsem překročila brány porodnice, začal mi porod… Adelka se narodila o tři týdny dřív, měla 2,45 kg.. to děsení doktorů v období těhotenství je fakt na pytel.. nepřidá to ani trochu..

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama