Život je zkouška

O životě

A jak si povedeme a jestli obstojíme je jen na každém z nás. Život, samozřejmě i s mými chybami, mi napsal tuto cestu. A začínám být ráda a chápat důvody.

:-)
2 komentáře

Dan a Luky letos v létě
3 komentářů

Prostě se tak stalo. Opustil nás přítel, když jsem byla kolem 4. měsíce těhotenství našeho druhorozeného. Těhotenství a hormony ve mně byly na vrcholu, a tak jsem myslela, že končím. Že to nezvládnu. Stále jsem doufala, že se vrátí, že bude vše v pořádku…Nebylo.

A tak jsem 28.9.2012 porodila našeho druhé synka Daniela. Já naivka jsem mu dala tuto krásnou zprávu vědět. Ovšem dostala jsem ledovou sprchu, odpověď přišla druhý den, ovšem né k blahopřání, ale nadávkou, že se jeho nová s ním rozešla a že můžu být spokojená.

Byla jsem hrozně zklamaná, naštvaná, zničená…sama. Bez kamarádek. Bez přítele. Jen aspoň, díky bohu za ní, s RODINOU. Psychická pomoc tedy ne, ale ta materiální a fyzická ano. Bez ní bych tu nebyla.

Všechny své psychické problémy, návaly hněvu, lítosti, byly neustálé. Postupem času občas zmizely, aby se za pár dní vrátily v mnohem větší síle. Pak ale mizely na delší dobu a později jsem je dokázala dát co nejvíce do pozadí. Bohužel pořád je ve mně ten vztek a hněv, který se při přetažení objeví a spraží první nechápavou oběť. Ale to se nám cholerikům stává. Musím se s tím naučit pracovat.

Za ten rok a půl od rozchodu mohu snad popravdě říct, že vše nejhorší je konečně za mnou. Snad jsem si konečně připustila, že cesta zpět je nemožná a vlastně i nechtěná. Snad jsem dostala zpět i část svého seběvedomí. A blízká se na lepší časy.

Finančně i psychicky náročná výchova dvou kluků samoživitelkou není procházka růžovým sadem, ale s vyrovnaným myšlením, veselou duší a vidinou, že bude líp, se to zvládnout dá. :-)

Všechno zlé je pro něco dobré. Posunulo mě to hodně dopředu. Našla jsem v sobě hodně síly. Síly na to být a zvládat vše sama. Být na sebe pyšná. Být nadšená, že mám dva zdravé a šikovné syny. Že jsem žena s velkým Ž. :D :P A když mě nikdo nepochválí, pochválím se sama! :D

Učím se jíst hořké pilulky, co mi nasazují lidé. Jako mladé mamce samoživitelce, která navíc vypadá ještě mladší, než je :D. Například náštěva IQ parku: já, moji kluci a moji rodiče. Letos. A paní u pokladny oznamuje, že rodinné vstupné jaksi nepůjde, jelikož ta slečna (já) už je stará. :D Nevěděla jsem, kam se v tu chvíli zahrabat…

Lidé na vás koukají jinak, hlavně chlapi. Ale je to jejich boj. Já už se sebou jsem vyrovnaná. A tento deníček píšu proto, abych si to mohla vždy připomenout.

Děkuji vám za přečtení. :-)
Pěkný den.

Hodnotilo 20 lidí. Score 4.5.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29695 příspěvků 8 inzerátů 13.09.13 06:53

:kytka: Držím palce, ať to všechno i nadále dobře zvládáš a daří se ti. Jen si neodpustím jednu rejpavou poznámku. Věta „Lidé na vás koukají jinak, hlavně chlapi.“ svědčí o tom, že na své cestě nejsi ještě u cíle. ;)

 
phoma
Echt Kelišová 7879 příspěvků 13.09.13 07:20

Hezky deníček a máš krasne kluky :kytka:

Příspěvek upraven 13.09.13 v 07:20

 
TereuliJa
Ukecaná baba ;) 2088 příspěvků 13.09.13 07:26

@Tiger-lily Ale tak to je prostě realita :jazyk:

 
Elessar  13.09.13 08:39

Jsme na tom dost podobně, jen já mám dítě jedno a troufám si říct, že mi to stačí :D takže tě obdivuju, se dvouma ;) taky mám Danečka a je to pěkný číslo a to jsou mu jen 2 měsíce :D a chápu, podpora rodiny je k nezaplacení :kytka: plus kamarádky, bez nich by to taky nešlo :) na chlapy se taky dívám jinak, teď jsem totiž úplně jinej člověk…ale stejně doufám, že jednou potkáme toho pravýho a budeme rodina :)
tak ti přeju hodně sil, pevný nervy a třeba, jednou, se ten super tatínek najde a bude vás zase víc :kytka:

 
Petík K
Kelišová 5163 příspěvků 13.09.13 09:36

To zvládnete držím palce a časem se nějaký ten dokonalý tatínek najde :potlesk:

 
Viicky
Kecalka 328 příspěvků 13.09.13 11:45

Autorko, je mi lito cim vsim sis prosla, preji uz jen stesticko. Zaslouzis si ho. :*

 
suricata
Kelišová 6604 příspěvků 13.09.13 14:24

Pěkný deníček, je fajn, že sis uvědomila, že není cesta zpět a že už ani nechceš zpět, jde vidět, že je za tebou kus cesty a držím palce, ať jste s klukama zdraví a spokojení. Držím ti palce :hug:

 
Petullka82
Ukecaná baba ;) 1940 příspěvků 13.09.13 15:32

Jsi moc šikovná holka, moc moc moc chválím! :potlesk: :palec: :srdce: :* :hug:

 
AniNevim
Neúnavná pisatelka 17000 příspěvků 13.09.13 16:39

@TereuliJa jsi obdivuhodna uzasna, klanim se a preji vsechno nejlepsi do zivota tobe a tvym nadhernym chlapeckum :*

 
Šary.Šary
Stálice 61 příspěvků 13.09.13 19:51

Držím palečky a přeji hodně štěstíčka!!

 
Elísek22
Kecalka 377 příspěvků 13.09.13 19:54

Nadherna fotka u denicku :kytka: Preju Tobe i tvym dvou klukum zdravicko a stastny zivot :srdce: A neboj, hodny tatka a skvely partner na vas uz nekde urcite ceka :kytka:

 
Crystalline  14.09.13 13:17

Clovek ma nakonec jistotu jenom sam v sobe. Nemas to lehke, ale poprala ses s tim. Hodne stesti

 
75aja75
Nováček 4 příspěvky 16.09.13 16:03

Držím Vám palce a přitom vím jaké to je!!! Jsi užasna, jak jsi to zvládla, já tě plně dokáži pochopit, protože jsem na tom úplně stejně jen ti závidím, že jsi v sobě našla tu sílu a jdeš dál. já nevím jak pokračovat. Mám užasného chlapečka a ale strašně se stále trápím!! Obdivuji Tě, musím najít také sílu jako ty, moc Ti děkuji za tento deníček!!! Vím, že je nas takových víc!!!

 
brumdinka
Generální žvanilka 23312 příspěvků 17.09.13 10:53

Nemáš to lehké, ale kdo na světě ano…každý máme nějaký ten svůj „kříž“ je vidět, že ses s tim poprala dobře, ale at´se ti to líbí nebo ne souhlasím s @Tiger-lily to totiž není realita, jelikož ty opravdu nemůžeš vědět co se ostatním lidem honí v hlavě :)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama