Život s tlupou - pobyt v dětské léčebně

Rodičovství

Všechny tři děti byly stále nemocný, takže rozhodnutí, že pojedeme do léčebny, nebylo těžké.

Zbývalo jen vybrat léčebny, které nejsou daleko a věnují se HCD a vezmou mi i autistu. Bukovany u Příbrami vše splňovaly. Jenže to jsem netušila, co nás čeká a vlastně i nemine.

První zádrhel byl v podobě termínu, který nelze zarezervovat předem. Takže jsme celá rodina napjatě čekali, kdy budeme vyzvání. Naše půlroční lhůta pro nástup končila 28.8. a pak bychom museli žádat znovu. Nakonec jsme se dočkali a 20.8, jsme měli nástup. Další problém byl, že v dopise není datum odjezdu, ten se dozvíte po dohodě s léčebnou při příjmu.

V ten den se karavana zvedla k odjezdu. Úmyslně říkám karavana, protože převést tři děti ve věku 6 let, 4,5 roku a 1,5 roku plus já jako schválený doprovod se rovná stěhování. Plná dvě auta a ještě kočárek.

Cesta nebyla nijak dlouhá, ale i přesto se batole rozhodlo, že bude zvracet jak divé. No dobrá, není to žádný velký cestovatel, spíš je zvyklý na bus a jiné další veřejné dopravní prostředky než na auto.

Po příjezdu začínalo pomalu období, za které se klukům stálé omlouvám. Když jsme svorně všechny věci poctivě dostali do haly, tak nám oznámili, že budem bydlet ve druhém patře. Dobrý, jako jediná s dítětem, co neumí chodit po schodech a vlastnící kočárek. Po 23 dnech jsem si přišla že mám svaly jako legendární Arnie.

Rozpis procedur byl také vlastně jednoduchý. Ráno inhalace, pak cvičení a solná jeskyně. To bylo vše. Jediné, co bylo super, bylo vařené jídlo. Studená kuchyně kulhala hodně. Například k večeři pro děti houska, máslo, gothaj nebo večeře smaženka s hořčicí a cibulí - a to i pro batolata. I když smažené játra mi přišla hodně podivná.

V obci je pouze restaurace, která je otevřena od čtvrtka do neděle. Obchod 4 km daleko a bus jezdí jen párkrát za den. Ale okolí bylo nádherné, to zas jo. Léčebna má super zahradu i hřiště pro děti. Jenže všude se pohybuje stádo pávů, kteří všude kalí a nejsou nijak omezení v pohybu.

Vybavení pokojů se dá říct rovná standardu. Ale pro osm pokojů je jedna pračka a cca 3 sušáky. Voda to byl zážitek. V řadě osm sprch s jedním kohoutem bez možnosti regulace teploty. Bomba, takže koupání horor, když náhodou nezbyla teplá voda a nebo naopak byla příliš teplá.

Personál léčebny byl super, sestry byly vždy nápomocné. Dětem se skvěle věnovaly a děti je měly rádi.

A konečně tu máme paní doktorku. Dokud se její péče omezila pouze na běžné vizity, dalo se to zvládnout. Ale když přišel problém, začalo peklo, které nás nakonec donutilo odjet předčasně domů.

Jednou večer jsem zjistila, že Tomík má vysokou horečku. Sestra mu dala paralen a doktor, i když byl přítomen, se nedostavil. Ráno vizita, nic mu není. Ve středu konstatovala herpetické afty. Dg udělala kolem poledne, nicméně batole s rozbolavěnou pusinkou dostalo bagetu s kuřecím masem. A to už mi nejedl a začal odmítat i pití.

Druhý den opět vizita a afty už zas neplatí. Po upozornění, že skoro 24 hodin nečural, zůstala mudra v klidu. Já už ne. Po téměř hodině debaty na téma „já jsem lékař“ jsem si vydupala vyšetření v nemocnici. Sice neodhalili příčinu stavu, ale potvrdili mou obavu z dehydratace. Vyšetření krve ji dokázalo. Úkol „zavodnit se“ jevil složitější a taky byl.

Druhý den jdu opět na vizitu s tím, že opět nečural. Mudra stále v klidu. Krev se nebude kontrolovat. Důvodem bylo, že vzorky se vozí jen ve středu. Tadeáš, který měl od začátku rýmu, byl stále léčen jedněmi kapkami do nosu. Jiří měl dostat atb bez vyšetření.

Takže jsem si řekla o zprávu z té nemocnice a odpovědi mi bylo „ta je naše“. Poté, co jsem ji vyvedla z omylu, jsem si ji ofotila. Po dohodě s naší pediatrou jsem chtěla kulíška a glukopur. To tu nemáme, léčíme astma. Takže jsem oznámila, že jedu do Příbrami pro léky, a to už na mě řvala, že pokud jsem tam, budu ji poslouchat. Na to jsem už řvala i já, že nebudu, když není schopna jim dát léky, o kterých vím, že jim zabírají. To, že nemají základní léky na dehydrataci, to byl vrchol, když na ošetřovně byly děti, co zvracely. Ovšem že Léčebna nebyla schopna izolovat děti s neštovicema a jinak infekční mě dostalo.

Po tomto všem jsem povolala karavanu a mudře oznámila, ať mi nachystá dokumenty, že tam nebudu ani o chvíli dýl. Samozřejmě nechyběla průpovídka na téma, že si to zaplatím atd. Nicméně vše nachystala a my se vydali na cestu. Kontrola zpráv mě opět dostala. Psala, že přikládá zprávu z vyšetření v nemocnici. Byla tam, ale nedoložila tu důležitou. Krevní testy. Naštěstí ty jsem měla.

Jak vše shrnout??? Tato Léčebna klukům rozhodně nepomohla, spíš ublížila. Od návratu byli v pohodě pouze týden. Plácáme se v tom a konec zatím není. Stále čekám i na vyjádření ředitele, ale ten na doporučený dopis zatím neodpověděl. Teď už jen doufám, že příští pobyt ve vybraném zařízení bude úspěšný. Zatím sbírám reference, abych zas neudělala krok vedle. Trápí mě, že ve snaze pomoct jsem klukům uškodila.

Ale zase nechci končit pesimisticky. Kluci jsou báječní. Prostě tlupou byli a budou stále. A já jsem si jistá, že budu moct brzo napsat další deníček, ale takový, kde budou naše zážitky z cest. Hlavně ten, kdy mě chtěl na louce zahodit slon.

Děkuji za přečtení a přeji všem krásný podzim.

Hodnotilo 12 lidí. Score 2.8.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Slečna Ferka
Echt Kelišová 8868 příspěvků 04.11.14 04:56

Je to docela drsné čtení. Být Tebou, určitě tu věc sepíšu (bez urážky, zkus to s někým konzultovat, aby to mělo „učesanější“ formu než tento deníček) pošlu všude, kde se dá: na zdravotní pojišťovnu (ta garantuje kvalitu péče), na Český červený kříž, který léčebnu zřizuje, na kraj, případně na ministerstvo. S tím, že je třeba se pečlivě rozhodnout, jak které body vyhrotíš: to, kde Tě nechali bydlet, jaké je tam zázemí (pračka), jaká je strava, to by mělo být spíš ve formě připomínek, zda je to pro děti vhodné a k nim ohleduplné. Péče lékařů a možná i ty sprchy (přece jen, opařit se nebo naopak podchladit je celkem rizikové), případně pávi (z hlediska hygieny) jsou možná na ostřejší formulaci typu stížnosti a žádosti o nápravu.

Je to smutné, když léčebny vypadají jak zařízení pro školy v přírodě z první poloviny 80. let, a když to doktoři ještě zhoršují. Ať se vám daří líp :)

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26455 příspěvků 04.11.14 07:52

Jezisi to je des 8o Rozhodne si nekde stezuj, uz jen to zarizeni je silene :roll: :roll: :roll:

 
sao
Ukecaná baba ;) 1589 příspěvků 04.11.14 09:15

Taky mám doma tlupu, 3 kluci ve věku 6, 5 a 3 roky :D Přeji tvým klukům, aby se z toho konečně vylízali a byli už jen zdraví, a tobě, abys nemusela nic takového zažít znovu. Je to teda děs…

 
jira105
Ukecaná baba ;) 1085 příspěvků 04.11.14 09:49

Stížnosti jsem uz prave odeslala jak na zřizovatele, pojistovnu, hygienu, mpsv i řediteli léčebny vsichni od toho dali ruce pryc a preposlali řediteli a ten i pres uplynutí lhůty nic.

 
jira105
Ukecaná baba ;) 1085 příspěvků 04.11.14 09:57

Dodneška je mi hrozně misto abych klukům pomohla jsem podelala co jsem mohla.

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26455 příspěvků 04.11.14 10:18

@jira105 no urcite ty jsi nic nepodelala :hug: Ja bych zdrhla hned jak bych to tam videla. Proboha jedna poracka, to i ja mam doma tri, tohle neni mozny na tolik lidi a neboj najdete si neco lepsiho. Udelala jsi co jsi mohla, to si vubec neber do hlavy…to by si spis meli brat ty od hygieny atd… :cert: :cert: :cert:

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32229 příspěvků 04.11.14 11:02

My jsme tedka v laznich Velke Losiny. Pro deti je to tady teda bida. Dr. si ale pochvaluji, kdyz uz se k ni clovek dostane. Kluka bolelo ucho, ja tam sla vicemene jen pro otobacid, ale jak me mile prekvapilo, kdyz vytahla usni zrcatko a koukla mu do ucha, usetrili jsme si cestu do Sumperka na ORL. Nic vaznejsiho zatim teda nebylo.
Jidlo je tu dobry, jen malo zeleniny.
Jen se podivuji tem dvema autum, my se i s manzelem a kolama pro deti a detskou postylkou (bo mimino je samoplatce) vesli do jednoho a to je listopad.

 
Petullka82
Ukecaná baba ;) 1940 příspěvků 04.11.14 12:39

Mně teda taky napadlo, že pojedeme do lázní, starší syn měl diagnostikované astma a mladší atopický ekzém, nemocnost vemi častá, i v létě - nemohl ani plavat, hned se nachladil. Pak jsme dostali doporučení na paní zabývající se čínskou medicínou, která nám krom kravského mléka doporučila vysadit i lepek - takže kluci baští rýži, brambory, bezlep. těstoviny, dušenou zeleninu, maso a dobrůtky a jsou zatím oba ok, ekzém skoro žádný a kašel 1× za 3 měsíce místo každý druhý týden.
Ač jsem sama jako dítě Losinama prošla, asi už bych tam nejela, páč právě ta strava, by jim asi uškodila. Stačí smažené nebo tučné a mají oba průjem. :nevim:
Mně dali do lázní ve 3 a v 5ti letech na 2 měsíce samotnou a naši mě nesměli ani jednou navštívit, hrůznej komunismus…tak aspoň něco se zlepšilo ;)

Takže za mě, hledej příčinu jejich nemocnosti - budeš-li chtít, může vám to pomoct.
A hlavně se mějte krásně a buďte zdraví a my taky :kytka: :mrgreen:

 
jira105
Ukecaná baba ;) 1085 příspěvků 04.11.14 13:23

Pricinu hledame zatim nic. Dve auta jeli kvuli velikosti protože mame dve prditka. Male kufry :lol:. Nam teda u Tomáše pobyt schválila pojišťovna. Ted mame v hledáčku zlate hory tak uvidíme co bude

 
Anonymní  04.11.14 13:32

Možná tento přízpěvěk bude trochu zcestný, ale mám dceru, diagnostikovali jí astma, je atopik a minulý rok byla ve školce po sečtení tak měsíc. Vyzkoušela jsem možné i nemožné, nakonec jsem dala na doporučení sestřenice a koupila colostrum a vitaaktiv od firmy LR a i přes přemrštěnou cenu jsem do toho šla, vyhodila jsem už tolik peněz na prevenci, tak to bude buď a nebo. Zatím to tedy užíváme jen 3 měsíc, takže z dlouhodobého hlediska nemůžu soudit, ale s nemocí jsme ulehli všichni a dcera zůstala naprosto zdravá,2 měsíc je v kuse ve školce a ekzém se výrazně zlepšil. Za mě bych to vyzkoušela, u nás se výsledek dostavil ještě při užívání prvního balení, takže kdyby to nemělo pomoci, nevyhodí se tolik peněz jen tak z okna

 
Jana Martinková
Ukecaná baba ;) 1289 příspěvků 04.11.14 14:30

Jira105 - to je mi líto, že léčebna nepomohla a nesplnila vaše očekávání. Příště bych zkusila buď ty Zlaté Hory, nebo např. léčebnu ve Cvikově, nebo dětskou léčebnu ve Křetíně, dále je výborná dětská léčebna se speleoterapií v Ostrově u Macochy.

 
mexxx
Ukecaná baba ;) 1336 příspěvků 04.11.14 14:57

Tak to je hrůza 8o

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26455 příspěvků 04.11.14 15:54

@jira105 Je holky a moje mala byla trikrat nebo vlastne 4 krat v nemocnici kvuli bronchitide, ja jsme mohla vyuzit zajezdu k mori a blbec jsme to neudelala, tri nedele zadara od pojistovny, jen 5 euro na den na jidlo :think: :think:
Jenomze ted tam s malym nemuzu jet, jsem to promarnila skoda…
:think: :think: :think:
jezdime do Rakouska na hory, platime si to samy blbci, ale je fakt, ze tam je takovy vyber jidla, ze nestacime vybirat.
Tyhle pobyty pro alergiky jsou tady na veliky vyber a samozrejme i se stravou ktera k tomu i patri, je sileny, zue to v cr jeste neni udelane :roll: :roll: :roll:

 
Lucah
Závislačka 2794 příspěvků 04.11.14 15:55

To je škoda, my byli v Edelu a za mě doporučuju, byli jsme poprvé a děti jsou nemocné zatím míň a moc se nám tam líbilo, jídlo fajn, teda některé matky si stěžovaly, ale většinou jen ty, co pak objednaly dětem kebab a hranolky.. akorát moje děti moc nechtějí celozrnné pečivo.. jak léčí, to moc nevím, ale nějaké angíny tam probíhaly v pohodě, děti co zvracely byly na izolaci na pokoji.. prostě já si stěžovat nemůžu a příští rok snad zase..

 
jira105
Ukecaná baba ;) 1085 příspěvků 04.11.14 16:28

Dekuju za reference moc se hodí.

 
LadyTommy
Extra třída :D 14794 příspěvků 04.11.14 18:50

Zakladatelko, deníček je fakt hrozný, tedy to, co jste zažili :cert: už nevím, kde byla moje kamarádka - dospělá - ale po týdnu si taky balila kufry, v 19 letech ji ubytovali mezi 80leté a celkově říkala, že to bylo jak vězení a měla tam z toho úplně deprese.

A co se týče imunity, tak já jsem před prázdninami začala dceři dávat přírodní přípravek (sirup) Phytochi - v dětské verzi Phytochík. Ona byla pořád nachlazená, trpěla na horečky bez jiných příznaků, prostě jednou do měsíce měla tři dny horečky, které odezněly a nic z toho nebo maximálně rýma. Pak to dorazilo očkování, priorix, který dost odnesla počůráváním, křičením ze spaní apod. a já jsem začala pátrat, čím jí ulevit, mám paní na hlídání, co se věnuje přírodní medicíně a ta mi doporučila tohle, že to organismus pročistí a posílí imunitu, dávala jsem dceři tři měsíce a musím zaklepat, že se nám teď doma točila angína, chřipka, teď jsme po dvou týdnech zase nachlazení a dcera se drží.

 
Ráďa 25
Závislačka 3136 příspěvků 04.11.14 19:55

Já bych do léčebny asi nejela. Vizita ráno mě děsí. V lázních jsi jen svým pánem, kdykoli chceš je tam nepřetržitá pomoc doktorů. My jezdíme do Jeseníků a je to tam super. Je tam tolik procedur, že se nezastavíte a hlavně ten vzduch a příroda :pankac: Moc dobře vaří, výběr ze dvou jídel, pro děti bazén, sauna, solná jeskyně, inhalae, tělocvik, koupele…

 
Evka73
Ukecaná baba ;) 2446 příspěvků 04.11.14 22:40

Ahoj, s dětmi jsem prošla Olivovou dětskou léčebnou, Janskými lázněmi, ozdravovnou ve Svatém Petru, dcera před lety sama ozdravovnou v Harrachově. Dá se říct že všude se dalo něco najít, proč bychom zůstali déle a naopak proč bychom měli ihned odjet. Ale důležité je, že dětem pobyty moc pomáhaly a i já si tam maximálně odpočinula. Záleží na různých prioritách, které člověk k pobytu má. Dodnes si pamatuji na první pobyt - Olivova dětská léčebna. Jela jsem ve složení - děti 2 roky, 3,5 roku a 10 let. V prvním okamžiku jsem si říkala, že se otočím a pojedu ihned domů. 14 dní jsme se aklimatizovali a to jsem doufala, že mi primář nenabídne prodloužení pobytu, to bych určitě nezvládla. Po dalším týdnu jsem si začala pobyt užívat, přivezla si z domova různé hračky (které tam nebyly), dětem odstrkovadla na zahradu… 4. týden jsem začala uvažovat o tom, že by prodloužení nebylo špatné, ale neodvážila jsem se zeptat. Když mi pátý týden lékař prodloužení nabídl, ráda jsem ho přijala a celkově hodnotím pobyt velmi dobře.

Přeji ať se ti další pobyt více s dětmi vydaří, záleží na tom co vše potřebujete - jestli i nějaké procedury, nebo by stačila klimatoterapie (chození ven). Nám se třeba moc líbilo v ozdravovně Svatý Petr.

 
Iveta32
Nováček 5 příspěvků 05.11.14 07:30

S dcerama jsem jezdila do Priesnitzových lázní Jeseník. Vždy tam bylo dost procedur, krásné prostředí a personál taky super. Holkám to velmi pomohlo.

 
Kalla1412
Echt Kelišová 8537 příspěvků 05.11.14 08:20

Reaguju na anonymní - o Clostru mi říkala sousedka. Má Cronovu chorobu. Říkala že cena šílená, ale účinek víceméně zázračný. Syn je ted tady dost nemocný, zatím pomáhají běžné preventivní léky. Já byla jako 7miletá v Kamenici na lipou. Je to už 22 let a pamatuju si to dotedka. Měsíc uplně sama…prý návštěvy nedělají dětem dobře..mě nedělalo dobře že jsem tam byla nejmladší mezi samými 12ti letými :-D

 
MartinaIrena
Echt Kelišová 8646 příspěvků 05.11.14 10:38

@Ráďa 25 Mohu se zeptat, na jak dlouho jezdíte a kolik to stojí? Klidně i přes SZ. Dík moc Martina.

 
MartinaIrena
Echt Kelišová 8646 příspěvků 05.11.14 10:41

Jinak deníček mi evokoval můj 2 měsíční pobyt v ozdravovně. Mám tam fakt hnusné zážitky. Byly mi tehdy jen 4 roky a tak dlouho bez mámy jsem nikdy předtím ani potom nebyla. Ještě, že jsi tam byla s dětmi ty. Personál se k dětem bez rodičů dokáže chovat ještě mnohem hůř.
PS: Ty afty u tvého syna vidím jako psychosomatickou odpověď těla na naprosto nevhodnou zdejší stravu.

 
Petullka82
Ukecaná baba ;) 1940 příspěvků 05.11.14 15:42

@MartinaIrena ahoj ak de jsi byla? připomnělo mi to mně samou, brr!

 
MartinaIrena
Echt Kelišová 8646 příspěvků 05.11.14 16:16

@Petullka82 Ja se radsi ani nikdy neptala.Ale tamejsi pobyt jsem bohuzel odstonala s tezkym katarem (taky tam skvele varili),takze lecebny ucinek cca nula :mrgreen:

 
jujuli
Kecalka 165 příspěvků 05.11.14 18:19

No ty woe holky klidnete se, zadarmo peci jako v petihvezdickovem hotelu nedostanete, co jako cekate? Zadarmo ani kure nehrabe, proberte se, neskuhrejte furt kvuli pi…vinam a budte rady, ze nekdo chce vasim nemocnym detem trochu ulevit.. Nebo jedte do afriky a uvidite, jak se zije jinde. mozna vam dojte, v jakem luxusu proti nim zijete.

 
jitkam17
Povídálka 16 příspěvků 05.11.14 20:39

Ahoj koukněte se na inter. stránky v děts. léčebně Cvikov, dětem se tam líbí a mají
hodně procedůr a výlety. :D

 
Petullka82
Ukecaná baba ;) 1940 příspěvků 05.11.14 21:31

@MartinaIrena No je to hrozná představa, 4 letý dítě bych na dva měsíce pryč nedala, to by mi trhalo srdce…Já si z té léčebny pamatuju jen útržky, některý i pěkný. Ale nejhorší bylo, když mě tam táta vezl, vzali mi mou milovanou panenku - jedinou připomínku domova. Já pak stála sama ubrečená na studený chodbě a přes sklo dveří jsem zalídla tátu, jak odchází sám pryč, volala jsem na něj, ale on mě neslyšel…věděla jsem, že rodiče dlouho neuvidím a bylo mi strašně smutno. Když po 2 měsících přijeli, byli mi úplně cizí, styděla jsem se jich…Naštěstí jsem byla takhle dlouho pryč jen dvakrát, ale dětem se tohle prostě nedělá.

 
zolycka
Kelišová 6726 příspěvků 05.11.14 22:16

@jujuli jaképak „zadarmo“ :cert: nebo ty si zdravotní pojištění neplatíš?! ostatní snad ani komentovat nebudu, asi jsi četla úplně jiný deniček než já :roll:

 
jira105
Ukecaná baba ;) 1085 příspěvků 06.11.14 07:35

@jujuli ja nevim ale pokud jsem mela mit vse zdarma tak proc me stali výdaje které meli byt v rámci pobytu 3.5 tisíce. Strava kterou jsem nemohla dat batoleti jako například smažená játra nebo kdyz nemohl kousat jejich predstava o tekute strave byla bageta a piškoty. Nevim ja tam jela aby detem pomohli ne aby mi malem zabili nejmensiho!!! Další příklady by mohli následovat ale nemam svoleni ke zveřejnění. Potom jako ze se infekcni deti ( neštovice průjmy ale i vsi) pohybovali v místech kde byli i zdrave deti. Kdyz jste chtela prat klic vam dali v pokoji pro npemocne deti. Mmch ten tam byl pouze jeden takze neoddelovali ani pohlaví. U mrnousu tk neva ale co ty velky. Budiž ja byla nespokojená a detem to ublizilo. Nevím to jsem mohla jet do Číny a vyslo by to stejně.

 
tinkerbelll
Zasloužilá kecalka 609 příspěvků 06.11.14 21:43

@jujuli boze, tvoje nazory jsou tak primitivni, az to triska dverma… :roll:

@jira105 to je fakt hrozny, ja bych jim teda dala kartac :cert: jinak jako dite si pamatuju, ze jsem byla ve dvou ozdravovnach. Taky jsem tam byla sama, cca 2-3 tydny, to uz bych kecala… Ale kupodivu jako mladsi jsem to snasela lepe, to mi mohlo byt asi 6. Uz je to dlouha doba a leccos se urcite zmenilo, ale poprve jsem byla v Metylovicich, u Frydku Mistku, a hruuuuuuza!!! Nechavali nas jako male samotne na pokojich. Hnusne, velke a sedive pokoje. Pamatuju si, ze jeden chlapecek rozbil teplomer a dostal nafackovano :( podruhe jsem byla ve Velke Bitesi a tam to bylo krasne. Super program, nikdy jsme se nenudili, porad nejake vylety v prirode, meli tam i bazen, vyborne jidlo, krasne nas tam jako nesmely kolektiv stmelili. Jen kokina od rodicu jsme mivali na pridel, to jedine me tam stvalo :lol: s odstupem muzu rict, ze naprosta profesionalita. Ja jsem tam ale jezdivala kvuli pocuravani, takze nevim jestli ti me „recenze“ nejak pomuzou :hug:

 
jira105
Ukecaná baba ;) 1085 příspěvků 06.11.14 21:55

@tinkerbelll kartáč jsem se pokusila udelat dopadlo to hrozně. Psala jsem sem zodpovídajícim úřadum výsledek šílený všichni to předali řediteli a ten dela mrtvého brouka. Bylo celkem hrozny ze vlastne nikdo ani nedohlizi třeba na to jak se provádí procedury. Takze kdyby jsne tam nesli tak ne to vsem jedno. Jsem hodne zničena uz jen z toho jak moji dva kluci a synovec to odnesli. A sprchy jsem si vylozila sai špatně treba to byla forma otužování.

 
lefalo
Povídálka 20 příspěvků 10.11.14 10:33

Výborné jsou lázně v Luhačovicích, byli jsme tam se synem 2× a opravdu mu to pomohlo, lékaři, strava výborné a prý jsou i dobré lázně v Jeseníku :)

 
Eloushek
Kecalka 262 příspěvků 11.11.14 13:57

Ježiši to je hrůza, já mám jet se dvěma klukama poprvé na jaře - sice do Cvikova, ale stejně - tak jsem se teda vyděsila. Alespoň vím, co si mám přibalit - Glukopur ani Kulíška by mě tedy zabalit nenapadlo :,(.

 
madlicka
Kelišová 6425 příspěvků 26.12.14 02:17

@Eloushek neboj, ve Cvikově jsou skvělí.

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama