Život s úzkostí, deprese a sociální fóbie III

Další deníček je o tom, jak se na mě usmála trocha štěstí i lásky.

*

Dnes je 20. 10. 2017

Dobrý den všem,

dnes bych ráda psala a pozitivních a příjemných věcech. Událostech, které mě velice potěšily a pomohly mi v mé velmi těžké životní situaci. Začalo to okamžitou výpovědí z práce, ve které jsem už po psychické stránce nemohla vydržet. Tehdy se mi hodně ulevilo. Potřebovala jsem si psychicky odpočinout a zamyslet se, jaký další krok udělám.

Jistě i přes mou sociální fóbii musím z něčeho žít a práci potřebuji… no hle, usmálo se na mě štěstí. Dostala jsem možnost práce ihned naproti od místa, kde bydlím. Měla jsem pracovat v obchodě Albert. Ovšem ve stejnou dobu mi došlo, že by to dopadlo stejně jako v minulé práci. Platové ohodnocení nebylo nic moc a nevyžila bych. Vedoucí mi nakonec zavolala, že mě může přijmout pouze na pokladnu (na které bych jistě nebyla schopna pracovat) a odmítla jsem.

Když uběhly dva dny od „Alberta“ dostala jsem lehčí depresi. Měla jsem pocit, že mi je souzeno být navždy sama. V tu chvílí se mi ozval jeden kluk ze seznamky, kterou jsem měla dávno za ztracenou a zbytečnou. Dala jsem mu tedy šanci. Ihned jsme si začali psát a rozhodli se lépe poznat skrze videohovor. Došlo mi, že mám štěstí na cizince - je z Německa :) Povídali jsme si tři hodiny a dost jsme se u toho nasmáli.

Volali jsme si i druhý den, kdy mi vyznal lásku. Řekl mi, že se mu líbím a to nejen na pohled, ale i svou osobností a smyslem pro humor. Také se mu líbí, jak dokáži o věcech mluvit otevřeně. Já mu narovinu řekla, že se zamiluji, pomalu, ale jistě :)
Pátý den jsem přistoupila na to, že se seznámíme osobně a že jsem ochotna přijet za ním. Cestu mi chce zaplatit on. Oba dva jsme velmi nadšení a těšíme se, až se osobně seznámíme :)

To mi udělalo hodně velikou radost. Dal mi naději, že mě může někdo mít opravdu rád. Je pro mě důležité, abych pro někoho jiného znamenala všechno na světě a dával mi to najevo. Známe se už přes týden a pořád si voláme a píšeme… jsou to ty krásné začátky vztahu :) Máme i dost společných věcí. Témat, k terých si můžeme povídat dokud před kamerou vyčerpáním neusnu :D

Oba máme trošku nadváhu (tudíž mě příjmul takovou, jaká jsem i po fyzické stránce). Zároveň chápu, že o něj moc děvčat zájem nemá. Já na něm ovšem vidím jen to dobré, co se skrývá uvnitř. Snad se nikdy nezmění :) Líbí se mi na něm, že respektuje mě i moje rozhodnutí. Nenutí mě (ani po tom, co jsem odmítla přijet ihned) a umí si na mě udělat čas (dokonce i během práce). Osobní setkání plánujeme před Vánocemi - někdy začátkem prosince :)

No a do toho všeho radostného se mi ozvala má jediná přívětivá sestřenice. Nastoupila teď do nové práce a stále hledají další zaměstnance. Může mě prý doporučit, pokud hledám zaměstnání. Práce je to fyzicky lehká - odehrává se totiž v prostředí kanceláře, a jde především o práci s počítačem. Platové ohodnocení? Perfektní :) Právě dnes jsem se domluvila s vedoucí na termínu pohovoru a to na úterý 24. 10.

Ano, jsem z toho nervózní. Pořád se bojím, že něco nezvládnu a že budu dělat příliš mnoho chyb. Mojí jedinou zkušeností je, že na mě pokaždé někdo křičel. Zkusit to ale chci! :) A popravdě i musím, jelikož peníze dochází, placení nájmů se blíží a stejně tak i Vánoce :)

A moje úzkost? Citlivost? Vytratila se.. ne úplně, ale teď mě něco jen tak nerozhod. A proč? Důvodem je má známost z Německa - dává mi smysl života, sílu a energii.

Pro dnešní den je to vše a zanedlouho napíši opět další deníček.

Váš příspěvek

Odesílám...
Napsat příspěvek
2830
24.10.17 11:47

Známe se UŽ týden…hned druhý den mi vyznal lásku…má známost z Německa dává mi smysl života… :roll: Boha jeho…No, každopádne, až tam za ním pojedeš, dej někomu dost přesně vědět za kým a kam jedeš…ideálně bych nejela sama…Vlastně ne, za sebe bych ideálně nejela vůbec, ale je to tvůj život. S prací hodně štěstí, sand ti to vyjde, protože jen tak dávat výpovědi a odmítat pracovat, když nemáš jiný příjem, to si může dovolit jen někdo buď velmi dobře zajištěný a nebo sebevědomý a odvážný…nebo hloupý a naivní, ale tak přeju ti jen dobré…

edit: ale tak oceňuji, že jsi za určitě úžasným německým amantem neodjela na pas blind po týdenní známosti, to oceňuju…to byla zatím asi nejchytřejší věc ze všech deníčků… ;)

Příspěvek upraven 24.10.17 v 11:52

 • Nahlásit
 • Zmínit
4774
24.10.17 12:04

„Je pro mě důležité, abych pro někoho jiného znamenala všechno na světě a dával mi to najevo.“

 • Tak bacha, ať tě pak nesloží, když ti nedopadne :roll:. Jakože určitě složí.

Tvůj příspěvek je plný spousty klasických příznaků potíží, které máš, včetně moc rychlého citového uvázání se k někomu, koho vůbec neznáš.

Není v pořádku se na někoho vázat ve chvíli, kdy jste spolu nestrávili jediný den. Není to fér ani vůči tobě samotné, ani vůči protějšku. Který je mimochodem velmi podezřelý, když se rovnou vyjadřuje takhle.

Mimochodem on tě dost pravděpodobně nepřijal takovou, jaká jsi, ale prostě „nebylo nic jiného“, tak vzal tebou za vděk s tím, že budeš za to aspoň vděčná (mimochodem tohle nepíšu jako urážku, ale sama jsem takové typy potkala, než jsem se seznámila s manželem, který mindrák nemá).

 • Nahlásit
 • Zmínit
828
24.10.17 12:04

8o
Ty jo mě zaráží, že přes soc. fobii si schopna web kamery s cizím mužem. Neřekla bych ze mám přímo soc fobii ale takový kontakt by nebyl pro mě a zvlášť mi udivuje ze pro tebe je ok.
Jinak je to cele hrozne naivní, fakt strasne moc. jestli tohle klapne a pan Němec bude fakt fajn tak budu hodně překvapena. Ale tak třeba jo. Zni to i nebezpečne.
Tak někdo by fakt mel vědět kam presne pojedeš!

Příspěvek upraven 24.10.17 v 12:05

 • Nahlásit
 • Zmínit
90
24.10.17 12:06

Chápu Tvoje pocity a problémy, ale proboha!!! Nikam nejezdi, ať přijede on. Pokud Tě má tak rád. Prosím. Jinak držím pěsti, ať to všechno vyjde tak, jak si predstavuješ :*

 • Nahlásit
 • Zmínit
1807
24.10.17 12:07

Proč nepřijede on za tebou? já bych se toho docela bála :think: nebo alespoň na půl cesty :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
24.10.17 12:17

Ať místo placeni cesty přijede on. Jinak souhlasím s tím, co psaly holky. Citově se vázat na někoho, koho neznáš a kdo ti vyznal lásku druhy den po webce je velmi nešťastné. Trochu bych se bála, ze vycítil tvoji zoufalou potřebu se na někoho upnout. A velmi úspěšně ji využil. Snad se pletu. Nicméně na schůzce v nějaké kavárně ve tvém bydlišti bych trvala.

 • Nahlásit
 • Zmínit
Doe_Jane
24.10.17 13:00

Jak někdo může být tak… hm ***? to snad ani není možné, že člověk jako jsi ty se má starat sám o sebe, nezlob se na mě ale raději začni se sebou něco dělat! nebo k sobě najdeš akorát stejného *** jako jsi ty..
btw. ty umíš tak skvěle německy? :mrgreen:

edit admin - invektiva

 • Nahlásit
24.10.17 13:37

Ehm, chlap tě nezná, nikdy jste se neviděli a už ti vyznává lásku? :think: dává ti smysl a energii? :think: noo,
kdo chce kam… :roll:

 • Nahlásit
 • Zmínit
24.10.17 13:43

@Doe_Jane je to celý podezřelý, spousta věcí tam nesedí :nevim: nějak mi dělá problém tomu věřit :nevim:

 • Nahlásit
 • Zmínit
521
24.10.17 13:43

Ty se sociální fobií nedokážeš dělat za kasou, ale dokážeš jet za naprosto neznámým člověkem do Německa??.. Ty jsi fakt případ. Co budeš dělat když to nejvyde?? S tvojí labilní povahou to zacloumá, vyhledala bych nejbližší léčebnu… Ne nadarmo se dětem opakuje NIKDY s nikým cizím nikam nechod. Ono to platí i u dospělý ženský, Bůh tě ochraňuj…

Příspěvek upraven 24.10.17 v 13:46

 • Nahlásit
 • Zmínit
Doe_Jane
24.10.17 13:50

@Verunecka289 no hlavně jak si s ním psala a až u videohovoru jí došlo že má „štěstí“ na cizince :mrgreen: :mrgreen: by mě zajímalo co to je za mezinárodní seznamku..
ale jako pokud umí tak dobře německy že už si vyznávají lásku a pomalu domlouvají společný život, tak to klobouk dolů :mrgreen:

 • Nahlásit
24.10.17 14:00

@Doe_Jane :lol: :lol: je to tak no. Ale nejvíc mě zarazila ta její „sociální fóbie“ :think: asi to tak horký nebude, když chce jet do cizí země, za cizím chlápkem 8o tohle by neudělala většina lidí bez sociální fobie, už jen kvůli pudu sebezáchovy :nevim:

 • Nahlásit
 • Zmínit
Doe_Jane
24.10.17 14:03

@Verunecka289 tu fóbii už raději ani nekomentuju, podle mě to je jen výmluva pro to nechodit do práce :mrgreen: dobrý nápad co… :mrgreen: ale nevím co jí živí

 • Nahlásit
24.10.17 14:19

Ahoj, nechci do tebe nějak rýpat, ale mám kamarádku, která má maniodepresivní stavy a i kvůli své nemoci se mezi lidi moc nehrne. Dá se tedy říci, že má také sociální fobii. Neví jak správně konverzovat, jak se zachovat v určitých situacích a největší strach ji nahání to, že by svůj „záchvat“ chytla někde na veřejnosti. Tvým projevem na mě působíš jako typická holka kolem dvaceti, co utržila pár šrámů na duši a srdci a snaží se z toho nějak dostat. Možná si i dost nesmělá, ale to by jsi to všechno nepsala na net, kor jestli máš stavy úzkosti, protože ti musí být jasné, že ne všichni tvůj deníček pochválí. Ale abych se vrátila k té soc. fobii. Pochybuji, že by člověk s takto závažným psychickým stavem navazoval jakákoliv spojení, ještě ke všemu hned svolil k videohovoru a následně se láskou třepal na osobní setkání. Kamarádka si „hledala“ chlapa asi 3 roky, další rok a něco ji musel uhánět, protože měla strach ze sebe sama. I já jako její kamarádka jsem měla někdy problém si s ní jen domluvit schůzku, protože do kaváren a veřejných prostranství zásadně odmítá chodit a když jdu k ní na návštěvu je také nejistá. Do práce chodí, ale jen na půl úvazku a velice těžce nese jakékoliv zvraty a psychický nátlak v práci. Abych to nepsala do rána, opravdu mi z toho projevu nepříjde, že by ti cokoliv z nadpisu uvedeného bylo a příjde mi to od tebe tak trochu nefér, vůči opravdu takto nemocným lidem.

 • Nahlásit
 • Zmínit
5696
24.10.17 14:58

Nejmenuje se náhodou Ahmed, Muhammad nebo podobně?

 • Nahlásit
 • Zmínit
Myssicka
24.10.17 15:50

Ja bych si s nikym cizim po webkamere nepovidala a to nejsem asocial. Takze, stejne jako ostatnim, se mi tva sebediagnostika moc nezda. Do Nemecka nejezdi, pripadne budte pouze ve spolecnosti a at ti rovnou, jeste nez pojedes tam, koupi zpatecni jizdenku, aby te jeste neumistil se svymi kumpany nekde do bordelu. Cetla jsem pouze denicek o tom, jak jsi byla u psychologa a chtela malovat, takze o tobe vic nevim, ale co na tohle rikaji rodice? Jestli se nepletu, nekdo tu zminoval, ze ti je teprve 19 let, takze tve stavy se urcite objevovaly uz v dobe, kdy jsi na nich byla existencne zavisla, zili jste spolu. Jak to vasi hodnoti?

 • Nahlásit
24.10.17 16:18

@Tableta jn, a tyto podobné dámy si myslí že se jedná o velkou lásku. Bohužel se spíš jedná a touhu po vízech

 • Nahlásit
 • Zmínit
3788
24.10.17 16:50

Jsem zvědavá, jak bude tvůj příběh pokračovat. A sociální fobie a videohovor, tak to mi k sobě vůbec nejde. S videohovorem bych měla sama problém.. Nabízenou práci určitě vyzkoušej. Třeba ti sedne. :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
2774
24.10.17 17:19

No tak po tomto denicku jsem opravdu dost rozpacita 8o Jeste bych pochopila nactiletou naivnost, ale i ostatni veci jaksi neodpovidaji vaznosti tvych problemu. Deprese neni otazkou dobre/spatne nalady ze dne na den si myslim. Jsou treba cyklicke stavy, ale tak nejsem odbornik. A s tou soc. poruchou, ja osobne mam problem telefonovat dyl i s nekym znamym natoz cizim a o nejakym kontaktu pres video nebo real s cizim, ani nemluve :mrgreen: Pokud by me teda te clovek opravdu nezaujal, ale i tak by to byly nervy. S nad ti odbornik opravdu pomuze utridit si myslenky a zivot, ale hlavne si myslim, ze ta zkusenost, prave i kolikrat negativni, te zoceli a postavi na nohy, aby sis uvedomila sebe sama 8) Mluvim z vlastni zkusenosti…

 • Nahlásit
 • Zmínit
21287
24.10.17 18:35

Hlavně nikam nejezdi za jeho peníze!!! Láska po jednom dni je dost podezřelá. Vyhrabej se ze svých problémů a pak hledej vztah. Ne naopak. Řítíš se do průšvihu.

 • Nahlásit
 • Zmínit
10375
24.10.17 19:10

Co se týče toho muže, to už sis tu početla hodně a myslím, že to holky pěkně vystihly. Mě zarazila jiná věc - fakt, že se ti „nabídla práce v Albertu“ :mrgreen: To mi přijde hrozně směšný v současné situaci, kdy tě vezmou okamžitě do jakéhokoli supermarketu podobného typu.. :nevim: Což mě donutilo zamyslet se nad tím, nakolik perspektivní bude tvoje nová práce dohozená od kamarádky :think:

 • Nahlásit
 • Zmínit
Doe_Jane
24.10.17 19:12

@unuděná nějaká chráněná dílna to jistí

 • Nahlásit
3395
24.10.17 21:37

Jak Ti dnes dopadl pohovor? Prosím Tě, hlavně nikam nejezdi, ať prijede on, přece jen neznámé místo, atd.. to není moc dobré :think:

 • Nahlásit
 • Zmínit
Anonymní
24.10.17 21:39

Čtu tvůj deníček a tak ráda bych ti pomohla… zníš hrozně zmateně a snažíš se chytit všeho. Svojí hodnotu chceš hledat jinde, ale musíš jí nejdřív najít v sobě. Ten pocit štěstí a radosti ti totiž nikdo nedá.
Léta jsem se trápila podobně jako ty, úzkosti takové že jsem musela odejít i ze školy, strach že na mě ně někdo bude mluvit, bude hodnotit co dělám, a co si o mě bude myslet. Pak jsem přišla na to že po pár skleničkách je mi líp a můžu s někým i mluvit. Ale skleniček přibývalo a tak jeden problém vystřídal druhý.
Trvalo to hodně let a stálo to hodně úsilí, nebudu ti lhát, ale dnes je mi dobře. záleží jen na tobě jak daleko chceš dojít.
Takže ti radím měj se ráda, odpouštěj, ptej se sama sebe a buď k sobě upřímná. :hug:

 • Nahlásit
4514
24.10.17 23:03

No nevim, asi jsem jeste nepsala k zadnemu denicku negativni komentar, ale tohle zni, jak kdyby to psala 13leta pubertacka…bohuzel te by rodice aspon mohli takovy vylet zatrhnout, v tomhle pripade se obavam, ze o tom nejspis ani nevi. Me by teda nasi nepustili ani v tech 19, to jsem u nich teda jeste bydlela, a ja jako mama svoji dceru taky ne a sama bych nejela takhle za nekym, koho neznam, ani ted v 35ti, natoz do jine zeme! Zni to dost podezrele, taky bych mu kdyztak navrhla, at prijede on sem, a hlavne jsem si myslela, ze clovek se soc. fobii ma strach treba zrovna z takovych veci jako je cestovani verejnou dopravou… ale holt asi fakt laska (nebo spis naivita, ne-li primo hloupost?) hory i fobie prenasi…? :think: :nevim: Napada me uz jen znama filmova hlaska: „To nedelas dobre, Jaromire, to se ti vymsti…“ :mrgreen: ;) Cimz nechci nic nejak zlehcovat, ale sedi to…:/

 • Nahlásit
 • Zmínit
35471
25.10.17 10:15

Milé dítě. Ačkoliv vím, že pragmatický přístup k životu je tu často zesměšňován a v kurzu jsou růžové chumláčky, nedá mi to, abych nenapsala. Protože milá slova jsou fajn, ale zatím ještě nikomu nezaplatila nájem ani se jich nikdo nenajedl. Takže pokud si tu z nás neděláš pouze šoufky, je pro mě nepochopitelné, že i přes opakované rady v diskuzích od x uživatelů, jsi neudělala to, co ti radili. Jestli jsou tvé problémy takového rozsahu, měla jsi vyhledat psychiatra, nejlépe nastoupit do jakékoliv práce a nechat si napsat neschopenku. Opět ses připravila o možnost dostat nějaké finanční prostředky. V situaci, jaké se nacházíš, je hledání partnera velmi nevhodná věc, protože to téměř jistě zavání dalším životním přešlapem. Předpokládám, že tuto informaci by ti jakýkoliv terapeut při smyslech sdělil mezi prvními. Kdo chce kam, pomozme mu tam.

 • Nahlásit
 • Zmínit
12729
25.10.17 12:46

Dobrý den,

držíme Vám palce a přejeme mnoho štěstí! :kytka:
adminka Eliška

 • Nahlásit
 • Zmínit
11644
26.10.17 07:31

@admin no tak toho štěstí bude potřebovat hoooodně moc, až pojede do Německa za úplně cizím chlapem :nevim:

 • Nahlásit
 • Zmínit
26.10.17 17:51

@admin Nějak nechápu ty adminovské vstupy do témat. Většinou jsou absolutně mimo mísu. Co kdybyste se raději věnovali korekturám textů, velká spousta uživatelek umí česky asi jako občanky Konga.
A co kdybyste si odpustili oslavné deníčky na téma, ‚jak adinujeme‘ a dělali něco užitečného?
Jestli za svůj příspěvek vyletím z Epipina, je mi to šumák. :jazyk:

 • Nahlásit
 • Zmínit
7629
31.10.17 08:24

Musim cestne a bez natlaku priznat, ze vetsi blabol z vymluvou na socialni schizu a depresi ze Zivota jsem necetla. A jo, jsem nevnimava(rikaj tomu neempativni), ale ty jsi holka proste lina neco delat a chces se upichnout za kazdou cenu na chlapa, co se o tebe postara. Sorry :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
140
31.10.17 11:45

@svycarka dekuju za nazor…on to bude asi vas pripad :) Psychicke nemoci jsem zdedila po matce-babicce. Momentalne to uz resim s psychiatrem a prace fakt schopna nejsem, kdyz nejsem ani schopna jit dnes do obchodu mezi lidi, abych mela co do huby. Preji hezky den :srdce:

 • Nahlásit
 • Zmínit
7629
31.10.17 12:35

@diandian muj pripad jiste ne..ovsem ty uvazuj. :*

 • Nahlásit
 • Zmínit
35471
31.10.17 12:36

@svycarka Nejsi neempatická ;) jen tvoje zkušenost nesahá tak daleko. Opravdu tak může jednat někdo buď na základně vadné výchovy nebo na základě poruchy osobnosti. Bohužel toho @diandian nenapsala moc o tom, co předcházelo, ale tipuju spíš na to druhé, a to z více důvodů. A prostě tam, kde je, není schopna vnímat realitu a ať je to jak chce, snad jí komentáře trochu pomůžou pochopit a začlenit se do normálního života.

 • Nahlásit
 • Zmínit
7629
31.10.17 12:42

@Tiger-lily Hele Lily ja to asi chapu..ale ono je fobie a neschopnost..nezamnenujme ty dve veci. clovek s socialni fobii fakt nediskutuje s cizincem pres net. >To fakt nelze. Slecna si zrejme vydedukovala vlastni diaknozu. Cimz nesnizuji to, ze by se mela lecit…

 • Nahlásit
 • Zmínit
718
31.10.17 13:06

@svycarka Ano, a člověk s opravdovou depresí nehýří nápady a iniciativou. Taky by mě zajímalo, kdo autorce deníčku ty nemoci diagnostikoval, když léčit u psychologa se začala až teď.

 • Nahlásit
 • Zmínit
140
4.11.17 13:07

Klidne me admine za toto zablokuj, vyhod nebo ja nevim. Bezte vsichni do **** :) Vsichni ste chytri jak encyklopedie, tak chytrujte nad svym zivotem laskave. Ja se rozhodla, ze to budu resit s jinymi lidmi a ze na tuto stranku je fakt lepsi nic nepsat. Je mi lito vas, vas vsech..ze se nestydite toto o me psat. Sem nemocna, mam diagnozu od psychologa i psychiatra…dosli sme k zaveru ze je to dedicne po matce-babicce. Sestra taky trpi stejnou formou vybuchovani, rozcilovani i strachem z telefonovani atd. Akorat ja mam o neco horsi variantu vseho. Zivot je pro me extremne tezky a malo kdo ma pro to pochopeni..tady? Nikdo z vas az na par lidi a jednoho anonyma!!! Tak bezte do**** a zustante tam-to je moje zprava lidem. To kde sem je i kvuli lidem jako ste vy-neumite nic nez ublizovat..ne chlapy! Ale zensky zakomplexovany.

edit admin - odstraněny vulgarismy

 • Nahlásit
 • Zmínit
2296
9.11.17 17:45

Došlo mi, že mám štěstí na cizince
tak ať se daří, hlavně, až pojedeš za ním, nezapomínej, že děláš první chybu. ;) Jsi žena on muž, ty jedeš za ním do Německa? Je ochotný cestu zaplatit :)
Toto je klasický chlap na seznamce, ví kam mířit. Brzdi dokud je čas. :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
2296
9.11.17 17:54

@diandian

kdybys měla deprese, skutečné deprese, nedáváš je na obdiv. Sprosté výrazy si nech pro Němce

Příspěvek upraven 09.11.17 v 17:56

 • Nahlásit
 • Zmínit
2296
9.11.17 18:03

@admin obrý den,

držíme Vám palce a přejeme mnoho štěstí! :kytka:
adminka Eliška

:) :) Eliško jsi jediná, která tomu věří, co raději dělat něco užitečného, ty palce ještě držíš? ;)

 • Nahlásit
 • Zmínit
140
10.11.17 15:34

@DanielaD o vas nazor vas nikdo neprosil :-) vase pece me ale i tak blazi :) :zed:

 • Nahlásit
 • Zmínit
Doe_Jane
10.11.17 17:00

@diandian ty bys ze sebou měla fakt něco dělat, byla jsi mi k smíchu ale teď mi tě začíná být líto

 • Nahlásit
2260
10.11.17 22:54

@svycarka souhlasím s tebou. Brácha žil s holcinou co má soc. Fobií. Takový člověk nesedne do vlaku, autobusu mezi cizí lidi, nedojde si sám nakoupit a když už, tak do malinkyho krámku kam přijde 10 lidí za den. Natož potom pracovat v marketech :mrgreen: Sám si člověk nevyridi nic. Tenhle deníček si neskutečně protiřečí.

 • Nahlásit
 • Zmínit
11.11.17 11:19

@majinka81 Přesně. Slečinka je líná jak vandrák v červenci, navíc nám přidrzla a přisprostla, což se s depřesí a soc. fobií neslučuje. Žije si sama v bytě, který jí nejspíš spadl z nebe, provoz se taky platí sám, aby si chudinka mohla mohla hrát na ‚nemocnou‘. Tu její pošahanost jí už snad věří jen mimoň admina Eliška. :pocitac:

 • Nahlásit
 • Zmínit
11.11.17 11:22

@diandian Máš pravdu. Nemocná jsi. Akutní lenorou a blbostí. Hodně štěstí s Wolfgangem! :roll:

 • Nahlásit
 • Zmínit
2260
11.11.17 11:30

@tetaagáta to ať řekne psychousovi ze pojede do neznáma za cizím člověkem :mrgreen: v tu chvíli bych chtěla být mouchou :mrgreen: bráchovi přítelkyně měla problém jezdit i k našim a když jsme tam přišli všichni tak se rozklepala zbledla a musela pryč a to nás znala pravidelně jezdí do léčebny. To co píše zakladatelka nemá nic společného se SF. :zed:

 • Nahlásit
 • Zmínit
Anonymní
11.11.17 14:46

Trochu se zastanu pisatelky. Maminka ma dle psychiatra soc. Fobii a s chlapama nema problém, mezi lidi chodí.. Spis je extra přecitlivělá az paranoidní na názory jiných, ma problémy se sousedy atd.. Asi neni každá fobie, ze utecete z autobusu a tak.. No a jinak je to zvláštní cele ale pobavila me ta diskuze. Fakt ze jo.. No hodne štěstí.. Kazdy svého štěstí strůjcem. :,(

 • Nahlásit
4227
13.11.17 06:19

@diandian Děvče, děvče, kam se to řítíš!
Mám svou osobní zkušenost se sociální fobií - takovou, kdy jsem se rok potácela v psychosomatických příznacích natolik, že to vypadalo, jako by se mi rozjížděla RS a to dokonce v podobném věku jako u Tebe. Prošla jsem si mnoha vyšetřeními včetně MRI, několik hospitalizací při kolapsech v obchodech. Dlouho trvalo, než se zjistilo, že mi prostě vadí lidi za mnou ve frontě u pokladny a proto kolabuju. Donutit se vyjít z bytu a zajít si do obchodu bylo ve finále pro mne téměř neřešitelnou situací.
Skončila jsem na 6 týdnů v PL, kde jsem prošla skupinovými terapiemi, nácviky chození ven mezi lidi, vyslechla jsem si spoustu názorů, které se mi nelíbili, stejně jako se Tobě nelíbí, co sem ostatní píší.
Spouštěčem u mne byl rozchod s mou - v té době- jedinou a poslední možnou láskou (opravdu jsem tomu věřila, že je to ON a žádný jiný už nikdy nebude).Dnes vím, jak to bylo pro něj strašné, když si uvědomil, že na něm visím a bez něj nic nedokážu udělat, možná bych i byla schopna pro něj jet až na konec světa. Strašné!
Po léčbě v PL jsem byla schopna začít naprosto jiný život - změnila jsem zaměstnání a začala pracovat jako prodavačka a pracovala na svém sebevědomí - a ono ejhle přišla nová láska a já zvládla i rozchod, i když mi bylo opravdu ouvej, ale už jsem se nezhroutila. Jenom to fakt chtělo moc práce sama na sobě, a ne čekat, že se okolí přizpůsobí mně.
Napsala jsi deníček, musíš počítat s tím, že se dozvíš i něco, co nechceš slyšet. Přečetla jsem celou tuhle diskuzi a opravdu se dámy snažily Tě odradit od rizikového chování a nasměrovat Tě jinam. Jasné, v tom rozpoložení, ve kterem jsi to vidíš jako napadání, ale Tvé odpovědi nejsou na místě. K čemu Ti bude, že budeš kopat kolem sebe? K ničemu a popudíš si proti sobě i ty, které ještě jsou ochotny poradit.
Jsi mladinká a věříš, že teď máš nejlepší pohled na svou situaci, ale není tomu tak. Věř nám starším, když varujeme.
Nebudu hodnotit to co máš v plánu, to musíš Ty sama a mohlo by Ti pomoci to, jak to vidí druzí, ti, kteří mají nadhled.
Musíš zvládnout sebereflexi a teprve potom budeš schopna zvládnout vše to co Ti život přinese. Věř, že to nebude málo a nebude to vždy jenom hezké - věř mi, vím o čem mluvím.
Je to více jak 20 let od mého pobytu v PL a dokážu si už pomoci sama i v momentech, kdy se má fobie snahu vracet (náznaky), vím co dělat a jak to zpracovat. je to neustálá práce sama na sobě.
Držím Ti palce a prosím, nejezdi sama do cizí země za člověkem, kterého neznáš. Protože věř mi, že ho fakt neznáš. Je to podezřelé, že Ti říká jenom to, co chceš sama slyšet. Pokud by to měla být Tvá životní láska, tak by navrhnul, že on přijede za Tebou, ubytuje se někde v hotelu a aspoň pár dní se budete poznávat naživo, než si spolu opravdu něco začnete. Otevři oči a neupínej se na něj, ono to ve finále není ku prospěchu, protože se to tomu druhému omrzí.

 • Nahlásit
 • Zmínit