Životní sen III. - Porod

Porod

Už jsou to více než tři měsíce, co se naše štěstí vyklubalo na svět a já jsem se stala pyšnou mámou naší milované Elen.

Pár hodin po porodu

Druhý den života
5 komentářů

Tři měsíce :*
6 komentářů

Píše se datum 27.2.2014 a já uháním do poradny. Stále jsem 2v1. Z poslední kontroly vím, že jsem otevřená na prst, ale stále se nic nechystá. Monitor je naprosto ukázkový a při prohlídce mi paní doktorka provede Hamiltona. Prý to bude bolet… no procházka růžovím sadem to není, ale vydržet se to dá. Pokud se nerozrodím, tak v pondělí znovu na kontrolu. Po cestě domů mám slabé křeče ale ještě musím nakoupit a hurá domů. Po příchodu domů křeče přecházejí.

2.3.2014 neděle
Celý víkend se nese ve znamení „poslíčků“. Bolesti chodí velmi nárazově a říkám si, že pokud je jde v noci zaspat, tak to ještě asi není ono. Ráno už to začíná být trochu pravidelnější, ale pořád lítají mezi 20-8 minutami.

V 11 vyrážíme nechat proběhnout tu naší psí slečnu a já se do parku skoro plazím. Potkáváme kamaráda a můj chlap se s ním vesele vybavuje, zatímco já pochoduji dokolečka a co deset minut se kroutím jak paragraf. Kamarád se ptá, jestli se cítím dobře, vtipálek. :) Po příchodu domů se bolesti zase prodlužují, interval na 15 minut. Pro jistotu píši kamarádce, ať je v pohotovosti, že večer asi už pojedeme.

Od 16 hodin jsou bolesti po 8 minutách. V 17 hodin mi volá kamarádka, jak jsem na tom. Popisuji jí, že bolesti jsou po 8 minutách, ale někdy dost nepravidelné a že se mi ještě jet nechce. Nechci přijet brzo, aby mě neposlali zpátky a nebo abych tam nemusela dlouho ležet sama. Nakonec mě přemluvila, že za hodinu dorazí a raději pojedeme.

Jakmile pokládám telefon, bolesti se krátí po 5 minutách a já začínám lehce zmatkovat a uvědomovat si, že dneska se to naše drobátko asi narodí. Kontroluji tašku, oblékám se a 15 minut před příjezdem kamarádky už jsou bolesti po 3 minutách. Drtím okraje postýlky a modlím se, aby už tu byla.

Hurááá, už je tu! Teď ještě slézt tři patra. Nastávající tatínek má ze všeho ohromnou srandu, ale v pozadí poznávám, že i on je nervózní, protože neví, jak by mi pomohl.

Přijíždíme k nemocnici. Na příjmu je ta nejprotivnější sestra z celého špitálu a já přijela půl hodiny před koncem její směny. Očividně jsem si dovolila dost. Nechává mě stát 15 minut na chodbě. Podávám jí papíry a v tu chvíli cítím dole mokro. Otáčím se na kamarádku a partnera s tím, že mi asi praskla voda. Kamarádka odvětí „Tak si tam sáhni.“ Nejraději bych po ní něčím hodila, ale musím prodýchávat kontrakci. :D

Sestra mě připojila na monitor. Přitom jí hlásím, že mi asi praskla voda. Hodí po mně vložkou. Při monitoru na mě řve, ať koukám dýchat pořádně, tak se jí snažím vysvětlit, že dýchám tak, jak nejlíp umím a že rodím poprvé, tak doopravdy netuším, co a jak mám dělat. Když zjistila, že mi doopravdy praskla voda a já si nevymýšlím, tak volá zdravotního bratra a ten mě a partnera odvádí na porodní oddělení.

Tam k mé úlevě vidím doktorku, co mi ve čtvrtek dělala Hamiltona a byla mi úžasně sympatická.

Doktorka mě vyšetřuje, otevřená jsem na 2 prsty, kontrakce po cca 2-3 minutách. Mezitím se jí omlouvám, že to ze mě teče. :) Odpovědí je mi úsměv, že to bude za chvíli moje poslední starost. :D A hurá, konečně mi někdo řekl, jak mám prodýchávat!!!

Odveluje mě na porodní sál, kam jsem se mezi dvěma kontrakcemi konečně dobelhala a narazila na mou porodní asistentku, mého anděla v modrém, a hned šup na přípravu. Otevřená na 5 prstů.

Konečně za mnou může partner. Pochodování po sále střídám s míčem ve sprše a mezi kontrakcemi vtipkujeme s porodní asistentkou a partnerem. Dobrá nálada mě zatím neopouští. V 23:15 jsem už otevřená na 8 prstů a mám nutkání tlačit. PA rychle kontaktuje dětskou sestru a doktorku. Mezitím se dohaduje s mým partnerem, jestli to stihnu ještě před půlnocí nebo až po. Říká, že musím před, má vyplněná data na papírech. :D A já najednou dostávám povel tlačit.

Partner mi drží hlavu a podporuje mě. Paní doktorka dobíhá na poslední chvilku, malé už kouká hlavička a doktorka na mě křičí, že mám přestat tlačit. :) No a jak asi… :)

23:45 Najednou je venku a já slyším ten nejkrásnější zvuk na světě! Elenin pláč! První slova, na která jsem se zmohla, byla „Ona je opravdu tady a je vážně naše!“ a ta mi vydržela ještě asi 10 minut. :D Novopečený tatínek je úplně v šoku. PA ho posílá fotit Elen a on je jak v tranzu. Dostávám ji na chvíli na prsa, ale protože je malinko podchlazená, tak ji odnášení na dečku. A já vím, že od teď je můj život celý jen její a že pro ní i umřu.

Po porodu jsem byla pochválena PA a doktorkou za úžasnou spolupráci a pohodový porod bez sebemenších komplikací, bez nástřihu nebo natržení a utišujících léků.

Svůj porod shrnuji jako ten nejúžasnější zážitek, stejně tak i můj partner. Věřím tomu, že díky mému přesvědčení a pohodovému přístupu jak svému, tak i personálu jsem vše zvládla takto hladce.

Tímto bych chtěla poděkovat porodní asistentce a MUDr. Pšeničkové z Vinohradské porodnice za to, jak skvělé byly, a také svému partnerovi, který mi byl úžasnou oporou.

Teď koukám na tu naší 3měsíční lásku a můžu s klidným svědomím říct, že jsem nikdy nebyla šťastnější a nikdy jsem nezažila krásnější pocit než být mámou.

Hodnotilo 41 lidí. Score 4.7.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
verulicek  12.06.14 00:07

Super :palec:

 
Peťula 25
Kecalka 490 příspěvků 12.06.14 00:08

Gratuluji ke krásné holčičce :)

 
Marcip
Extra třída :D 13125 příspěvků 12.06.14 05:56
:hug: :srdce:
 
lucka83
Hvězda diskuse 46085 příspěvků 60 inzerátů 12.06.14 08:14

Gratuluji k Elence a k rychlemu porodu :kytka:

 
janinaxx
Zasloužilá kecalka 644 příspěvků 12.06.14 09:22

Gratuluji :kytka: deníček je nádherně napsaný

 
ALENA G
Kecalka 129 příspěvků 12.06.14 10:30

Velká gratulace k holčičce :kytka:

 
pettu
Kecalka 211 příspěvků 12.06.14 10:38

Moc pěkně napsaný deníček, stručně, jasně a vtipně :) gratuluju k Elence, a přeju jí hlavně hodně zdraví!

 
Lithien
Závislačka 4396 příspěvků 12.06.14 11:40

Všem moc děkujeme :kytka:

 
alcar
Zasloužilá kecalka 585 příspěvků 12.06.14 13:14

Máme doma taky letošní březňátko, akorát o 14 dní později narozené. Při čtení deníčku se mi vybavil i můj porod. :) Až mi slzička ukápla… :)
Gratuluji k Elence a přeji jí hodně zdraví a štěstí do života. :hug:

 
maca36  12.06.14 15:38

Kristýnko a zase řvu :) moc hezky napsané :palec:

 
Erynie Kleió
Zasloužilá kecalka 972 příspěvků 12.06.14 17:03

Ahoj,
Mudr. Pšeničková mě také rodila 10.12 2013 v noci :) Bylo to rychlé a téměř bez bolesti. Akorát nám nějak nevydrželo šití po porodu, ale po 6-ti nedělí už ani památky. Byla strašně hodná :) Také jsem byla pochválena :)

Nebyla náhodou ta protivá sestra taková cca 30-35 zmalovaná protivná? Jestli jo, tak v poradně jsem se všemožně modlila, abych jí nechytla v noci. Věčně tam vyřvávala, jak má hromadu práce a přitom tam nic nedělala :D :D :D

Jinak gratuluji k holčičce, je moc krásná.

A jakou jsi měla zkušenost s velmi objemnou dětskou sestrou ze shora z oddělění? Já otřesnou, ale to sem asi nepatří. A co Mudr. Malina z oddělení? To je nářez, co? :D :D :D

 
Lithien
Závislačka 4396 příspěvků 12.06.14 17:54

@Erynie Kleió Pšeničková je uzasna!! Ta na prijmu se myslim jmenovala cermakova nebo tak nejak, delsi cerne vlasy zmalovana az bida a ten vek bych tipla taky nejak okolo 30 a, na poradne jsem ji potkala dvakrat a pokazdy jsem mela 100 chuti ji vrazit at se probere. Kamaradka co me tam vezla dela taky sestricku na jinem oddeleni a nemela daleko si na ni stezovat… Ale jinak vsechno perfektni! Detske nahore super i kdyz malinke vyhrady bych mela ze kazdy rikal neco jineho, ale to beru s rezervou. Meli totalne natriskano a litali jak hadr na holi.

@maca36 ja rvala i pri psani dennicku, jak se mi to vsechno vybavilo :oops: @alcar taky gratuluju!

 
Erynie Kleió
Zasloužilá kecalka 972 příspěvků 12.06.14 21:00

@Lithien Hele tak to určitě byla ona, protože jinak tam byly samé starší sestry.
Tahle zmalovaná čůza byla fakt otřesná, nafouklá jak pukavec a věčně někoho buzerovala, hlavně pacientky.
Pšenička úžasná přišla už jen na nástřih, 2× jsem zatlačila a malej byl venku. Jinak z PA jsem tam měla 2.Jednu mladinkou a jednu starší. Ta starší byl lehce nepříjemná, když jsem si tam jednou zakřičela, tak na mě sykla, jak na malýho spratka, což mě lehce vytočilo. Ta mladinká byla úžasná :)

Ty dětské sestry…Ano, ano…co sestra, to názor. Hlavně v technikách kojení mě každá učila něco úplně jiného.
Ačkoliv jsme oba byli v pořádku a tím jim děkuji, tak pro příští porod zvolím jinou porodnici :)

 
Kacatko83
Závislačka 3552 příspěvků 2 inzeráty 12.06.14 21:32

Mooooc krane napsane preji vam hodne zdravicka a spousty krasnych spolecnych chvil :kytka: :kytka:

 
Žaneta66
Závislačka 4461 příspěvků 12.06.14 22:03

Moc pěkný deníček :hug: malá je krásná :D
náš mladý se narodil 31.3. v 23.40, taky jsem řešili ať to zvládne do půlnoci, jinak by byl na apríla :(
stejně jsme všem volali až toho 1.4. takže bylo i tak veselo, jen je to už 11 let zpět, strašně to utíká :,(

 
gabousek
Ukecaná baba ;) 2228 příspěvků 12.06.14 22:03

Moc krásně si to napsala beruško.. opravdu. Až mi jako Martě ukápla slzička.. kecám… bulím tu dojetím :hug:

 
Lithien
Závislačka 4396 příspěvků 12.06.14 22:43

@Erynie Kleió ja zvolim urcite stejnou, budu sazet na to, ze tu duru uz nepotkam :) za me to bylo super ac tam nemaji supermoderni vybaveni apt. Navic to mam blizko domova takze volba jasna ;) jen teda doufam ze priste se zase podari ze tam budu sama. Druhy den tam totiz meli hafo maminek najednou a to si vubec nedovedu predstavit ze bych rodila s dalsima x maminkama. To soukromi bylo super.
@Kacatko83 dekujeme :kytka:
@Žaneta66 dekujeme :kytka: cela ta situace je zpetne celkem vtipna, ja mela ty nejvyzivnejsi kontrakce a mela pocit ze posledni hodinka se blizi a oni si tam v klidu vtipkovali :)
@gabousek dekuju moc, bala jsem se ze si po case uz nevzpomenu jake to bylo, takhle je mi uzasne pokazde kdyz na porod vzpominam :kytka:

 
ospalámyš
Závislačka 3784 příspěvků 13.06.14 09:14

Ženský, tak si an ty protivný sestry stěžujte! Odnesou to další chuděry po vás, protože všichni mlčí a jen to pak píšou na netu :)
Mně to taky není příjemný psát stížnosti, ale taky jsem si taky stěžovala na arogantního doktora, napsala jsem pár mailů, dokonce jsem si i chvíli dopisovala s ředitelem nemocnice :) a mám klid na duši. Vedení potřebuje vědět, že tam pracuje taková arogantní kr…

Jo a zároveň bych s tou stížností třeba i napsala pochvalu na ty další skvělé PA a lékařku, protože se má nejen stěžovat, ale hlavně chválit ;).

A jinak super, že další personál byl prima, porod v pohodě a miminko zdravé :)

 
Balloo_1
Závislačka 2529 příspěvků 13.06.14 10:09

Muj porod??? Krásnýýý :)))) :srdce:

 
Dayisinka
Ukecaná baba ;) 2183 příspěvků 14.06.14 00:34

Moc krásné a dojemné :srdce:

 
miliem
Nováček 1 příspěvek 21.06.14 22:27

Krásný deníček :) jsme v očekávání za dva týdny máme termín a už se na to naše miminko strašně těšíme a jsme zvědaví co to bude :D až jsem při čtení brečela, koukám, že ani při porodu by se neměl ztrácet humor :lol:

 
Lithien
Závislačka 4396 příspěvků 22.06.14 21:27

@miliem to urcite ne, kdyz to clovek bere „s klidem a humorem“ hned jde vsechno lip a je to znat ;) ja sla rodit s tim ze to bolet bude ale kazda bolest prejde a tahle ma jeste nadhernou odmenu. Preju hodne sil a pozitivni nalady k porodu a zdrave a usmevave miminko jako je ta nase holcicka :kytka:

 
Lithien
Závislačka 4396 příspěvků 22.06.14 21:28

@ospalámyš ja si na ni stezovala, sice az ted s odstupem ale mam klid ma dusi. A taky jsem samozrejme pochvalila dalsi personal ;)

 
Peetje
Kecalka 166 příspěvků 17.10.14 09:06

Mudr Pšeničková je úžasná :) tu protivnou sestru si dokážu velmi dobře představit…tmavé delší vlasy..nepříjemná už od pohledu :) Krásný deníček :) :kytka:

 
MartinaIrena
Echt Kelišová 8711 příspěvků 17.10.14 14:55

Krásný deníček a veliká gratulace k Elence. Taky jsem vše pojala optimisticky a byla jsem personálem v obou případech pochválena za skvělou spolupráci. :palec:

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Životní sen II

Životní sen


Reklama