Zkuste poradit a říct svůj názor,prosííím...

Rodičovství

Ahojda budoucí maminky,těhulky i snažilky.Chtěla bych od Vás poradit.A taky znát Váš názor,protože hodně holčinám,slečnám a bla,bla,jste moc pomohli a i já bych byla vděčná za radu.

Je mě22.S manželem jsme se dohodli,že tak v listopadu vy:,–(ím prášky a zkusíme „vyrobit“ malýho roubíře,nebo princeznu:-)).V listopadu proto,protože se právě stěhujeme a zařizujeme a já jako těhule,bych pak chtěla být v pohodičce,žádný moc veliký nervy.
Chodíme s manžílkem pravidelně 3krát týdně do fitka.Nikdy se mě moc piersing nelíbil,až poslední dobou,když vidím v zrdcadle,jak posilováni přináší úspěch.Zatoužila jsem po něm a manža mě ho „schválil“Podo­týkám,že bych ho chtěla do pupiku:-))!Nějak jsem se moc nerozmýšlela,ale jak se ta moje doba blíží,kdy bych měla jít,tak se mě zmocnily obavy,zda je to vůbec zdravé.Za těch pár měsíců bych se chtěla pokusit o mimi a tak nevím,jestli radši piersing oželet.Pracuji jako zdrav.sestra na chíře,ale naši lékaři mě nejsou schopni nějak rozumně odpovědět.Jen říkají,že to neni tak nebezpečný,ale stejně mám strach.
Kdo s tím má zkušenosti,prosím napiš te co si myslíte?Nemůže to mít vliv na plodnost nebo zdraví miminka?Líbilo by se mě mít veelikáánský pupík a tam nějakou něžňoučkou naušničku.Jenže ani nevím zda bych ji v době těhotenství mohla mít.Budu vděčná za jakýkoliv názor.Nikde jsem žádnou debatu na toto téma nenašla.Dííík Marťa


Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
andelka
Povídálka 19 příspěvků 02.03.05 20:19

Ahojky, přesto, že s piercingem osobní zkušenost nemám, zkusím napsat, co vím a co mě napadlo.
Mám za to, že pokud se jedná o piercing pupíku, většinou se propichuje vrchní kůže nad pupíkem, jedná se pouze o propíchnutí kůže a podle mě to žádný vliv na plodnost či zdraví mimi mít nemůže - samozřejmě, pokud se nepřidá infekce, zánět apod.
Co se týče piercingu v době těhotenství, tak to asi budeš muset oželet - kůže se, jak určitě víš, v době těhotenství natahuje - čím víc roste bříško, tím víc. Takže i oblast pupíku a propíchnutí se deformuje, asi tam na tak napnuté kůži nebude pro naušnici místo. Navíc se ti někdy v 6-7m roztáhne i pupík směrem ven, takže vlastně zmizí to místo, kde bys měla vpich mít.
Radím počkat po porodu, resp. potom, co se ti bříško vrátí do původního stavu:-)))
Andelka

 
Anonymní  02.03.05 20:22

Moc Vás zdravím. Piersing mám už přes dva roky a žádný problém sním rozhodně nemám. je to krásná ozdobička na vypracovaném bříšku. :-)) BOlesti se bát moc nemusíš.Není to tak hrozný! Bolí to jen chviličku a když už to je, tak to nebolí. vyber si ale opravdového odborníka v pořídném salonu!Jinak hrozí různá infekce. Až si pořídíte mrňouska, piersing bude vadit až v pokročilém těhotenství,kdy se kůže bude hodně natahovat, ale kamarádka je už v 8 měsíci a pořád ji zdobí kamínek :-) Přeju hodně úspěchů a ať je vše v pořádku :-))
Martina

 
Anonymní  02.03.05 20:29

Ahoj Marťo,
já osobní zkušenost s piercingem mám, měla jsem ho od 20, musím říct, že se to děsně špatně hojilo, ačkoliv to bylo provedeno za takřka sterilních podmínek lékařem. Tuto zkušenost (se špatným hojením) má víc mých známých, některé se ho dokonce nakonec musely vzdát, protože se to nehojilo. Když se mi to asi po půl roce úplně zhojilo, měla jsem z něj skoro 7 let radost. Pak jsem otěhotněla a pak, jak už tu bylo psáno, se kůže začala napínat, kroužek tlačil a já ho nakonec vytáhla. Je fakt, že jak vylezl pupík ven, tak by to asi ani nevypadalo moc vábně. Tak jak měla dírka zpočátku po propíchnutí tendence zarůstat, tak rychle se uzavřela po vytažení kroužku. Takže jsem už bez piercingu.
Určitě s tím počkej až po porodu.
 Jana

 
Radu
Kecalka 246 příspěvků 02.03.05 21:50

Ahoj Marťo,

já mám piercing v pupíku cca 6 let, a teď mám skoro 8měs. holčičku.
Píchnutí bylo absolutně nebolestivé (bylo to umrtvené nějakým sprejem), ale to hojení… Hojilo se mi to skoro 8 měsíců a to tak, že mi to opravdu celých 8 měsíců den co den hnisalo a bylo to zanícené a červené. Čistila jsem si pupík lihem, oplachovala heřmánkem, už ani nevím čím vším, a když už jsem to chtěla vzdát a náušnici vytáhnout, jako zázrakem se to krásně zhojilo a já se mohla pyšnit krásnou náušničkou. Těžko říct, jak dlouho se to bude hojit tobě, ale vzhledem k tomu, že listopad je za dlouho, bych se toho snad neobávala.
Musím říci, že v těhu jsem ho nosila až do 8.měsíce a byla to opravdu krása!!! Měla jsem bříško na jaře a v létě a to jsem si fakt užívala.Pupík mi nevylez, až ke konci to začalo tlačit, tak jsem ho vytáhla a odložila. I porodní asistentce ve cvičení se to líbilo, říkala, že ještě žádnou těhotnou s piercingem neviděla. Po porodu jsem si ho dala zase zpátky a je to. No ještě zbývá trochu zacvičit a snad to bude jako dřív.
A nebo druhá možnost - počkej pár měsíců po porodu. Ale jak říkám, pokud plánujete až v listopadu začít „vyrábět“ mimi, tak se myslím, není čeho bát. Ale pro jistotu si to dobře rozmysli. Kdybys potřebovala ještě něco vědět, ozvi se.
Jo a ptala jsem se gynekologa, zda to nemůže ublížit mimču, a říkal, že nemůže, je to píchnuté opravdu jen v kůži, není to nijak hluboko.
Ahoj,
 Radka

 
Radina  02.03.05 22:10

Marťo, byla jsem ve stejné situaci jako ty. Strašně moc jsem před prvním těhotenstvím toužila po ozdůbce do pupíku, ale pak jsem mluvila s holčinou, která ho měla a říkala, že jí gynekolog povídal o tom, jak to ruší ultrazvuk, což je prý pěkná blbost - to mi řekl můj gynekolog při druhém těhu. Pupík jsem si nechala propíchnout asi měsíc po porodu prvního miminka. Bylo to fajn, pár měsíců jsem se pyšnila krásným pupíkem, ale jak jsem malého začala tahat po bytě, zasekával se mi do naušničky nožkama a celé se mi to pořád dokola podebíralo a mokvalo. Musela jsem se ozdůbky s těžkým srdcem vzdát a dírka strašně rychle zarostla. Po druhém mimku jsem si ho chtěla dát znova (přestože dcerku zase hodně nosím), ale ve studiu mi řekli, že na to nemám vhodný pupík a že se nediví, že mi to dělalo takové problémy. Hihihi, ten mladík říkal, že mám krásné bříško, ale zcela nevhodný pupík a prý tím přichází o kšeft =o))). V pokročilém těhu se ti jistě napne kůže tak, že ozdůbku ještě ráda vytáhneš… . Ale jinak si myslím, že kdyby ti měla dělat radost třeba jenom jeden rok, i to stojí za to. Narozdíl od tetování se toho můžeš kdykoliv zbavit. Já mám pár kerek, kterých lituju, narozdíl od několika dalších naušniček všemožně po těle, které jsem mohla postupem času odstranit stejně tak jako tu v pupíku. Na zdraví miminka to jistě nebude mít vliv a pokud nejsi zastáncem nějakého přírodního životního směru, pak se neboj. Piercingy totiž podle východní medicíny značně narušují čakry těla.

 
Veronika6
Zasloužilá kecalka 510 příspěvků 02.03.05 22:45

Ahoj Marťo,
taky se přidám se svou zkušeností:
Po piersingu jsem zatoužila poprvé asi v 16 letech. Samozřejmě natajno - jsem si nechala dát moji první naušničku, ale ranka mi dlouho hnisala, až jsem to vzdala. Po dvou letech jsem šla do tetovacího salónu, kde mi zkušený chlapík propíchl pupík se vši desinfekcí apod. Do týdne, možná do 3 dnů bylo vše zahojené (po minulé zkušenosti jsem si koupila ozdůbku z chirurgické oceli - která má tělu vyhovovat lépe, než třeba zlato a jiné kovy). Paráda.
Na dalším piercingu jsem už byla u lékaře, který si tím - samozřejmě na černo - přivydělával. Ale nějak jsem mu ještě víc věřila. Bylo to na klinice. Kdybych šla ještě jednou, vyberu si stejně zase raději doktora.

Asi ve 4. měsíci - když mi začínalo růst bříško, jsem naušnici vyndala, pupík vydesinfikovala a vše bylo v pohodě. Mazala jsem se krémem celé těhotenství, nikde ani prasklinka, jen tam, kde byla propíchnutá kůže nad pupíkem se mi „natáhla“ malinká jizvička.

Náušničku jsem si chtěla tak měsíc po porodu zase na:,–(it, ale bohužel jsem ji založila neznámo kam :-(. Už jsem prohledala celý byt, ale jako by se po ní zem slehla. Tak nic. Stejně už jsem zase těhotná........, takže jestli si pak vycvičím pěknější bříško, půjdu do toho znovu, ale záleží, jak ke mě bude shovívavá moje kůže na pupíku i po druhém miminku........

Viděla jsem v nemocnici pár maminek, který už se asi bříškem na veřejnosti chlubit moc nebudou. Bylo mi jich trošku líto, ale přiznávaly se, že mazání opomíjely. Tak jen rada na závěr, tohle nepodceňuj, i když se píše, že je napínavost kůže daná už dopředu a krémy ji ovlivní jen málo.

Jinak, jsem pro piercing všemi deseti. Má to příjemný sexuální podtext. Aspoň pro mě.

Měj se,

Verča, Barča (5m) a pidižvík *

 
Anonymní  03.03.05 00:56

Vite jaky je rozdil mezi holkou z mesta a holkou z vesnice? Holka z mesta v pupiku piercing a holka z vesnice ma v pupiku kliste! :-)))))))))

 
Anonymní  03.03.05 10:46

Ahojky,
já mám piercing už 10 let, miminko plánujeme stejně jako vy - na podzim vy:,–(íme antikoncepci a tím přejdeme z doby trénování do doby snažení :-) Můj piercing se hojil téměř rok. Stále místo vpichu hnisalo a když zrovna nehnisalo, bylo aspoň červené a jakoby maličko oteklé :-( Vlastně až když už jsem to chtěla vyndat, tak se to začalo hojit a bylo to lepší, ale opravdu to trvalo moc moc dlouho. Moje kamarádky mají s dlouhým hojením piercingu úplně stejné zkušenosti. Zkrátka to docela dlouho trvá. Já osobně si myslím, že svůj piercing budu muset během těhotenství vyndat - až bude bříško veliké a kůže napnutá, ale pak ho chci určitě zpátky. Moje rada tedy zní - počkej, nechej si to píchnout až po těhotenství. Může se ti totiž stát, že se ti včas nezahojí a pak bys musela ještě nezahojený piercing vyndat a dirka by nejspíš rychle zarostla no a pak by sis stejně po porodu musela nechat píchnout nový. Ať už se ale s piercingem rozhodneš jakkoliv, určitě ti přeji hlavně ať se vaše plánované snažení brzy vydaří a ať jsi krásná maminka s piercingem nebo bez něj, ale hlavně zdravá :-)
Ahoj, Ilona

 
Jani26
Nováček 10 příspěvků 03.03.05 12:53

Ahoj Merlynko22,
mou radou je ma vlastni zkusenost.
Nechala jsem si propichnout pupik pred rokem na Vanoce (v roce 2003) a do pul roku jsem otehotnela.
Zpocatku jsem mela obavy, jak to s tim piercingem bude probihat, nebot prvni mesice se mi ten pupik ne a ne zahojit. Myslim, ze to bylo zpusobeno paskem u kalhot, ktery mi jej neustale drazdil (v praci se neustale ohybam k detem). Musela jsem si jej denne osetrovat slanou vodou a pouzivat slabou desinfekci.
Kdyz jsem se dozvedela o mem tehotenstvi, byla uz jizvicka perfektni. Vsichni mi radili si piercing okamzite sundat, ale jelikoz mi nedelal zadne problemy, nechala jsem si ho az do 6.-ho mesice. Jde o to, ze jak se zacne zvetsovat brisko, napina ti kuzi na pupiku, a ta dirka od piercingu muze zacit bolet nebo se dokonce protrhnout.
Myslim, ze sama uvidis, kdy je cas si jej sundat. Je taky mozne, ze ti vubec nebude delat problemy.
Ja mam ted 9-ti mesicni brisko, do dvou tydnu jdu rodit, a uz se moc tesim, az si ten piercing zase dam zpatky :)

 
al-ex
Povídálka 19 příspěvků 03.03.05 14:03

Ahoj.

Mne sa piercing hojil takisto velmi dlho. Pri mori to dost pomohlo, ale doma sa to vratilo do starych kolaji. Dziny boli pre mna nocna mora a ked sa zadarilo a gulicka sa mi zachytila do opasku, tak som videla hviezdicky. Ale vydrzala som a nakoniec sa asi po tristvrte roku celkom zahojil a ja som bola konecne stastna .....a tehotna :-) Otehotnela som na zimu, takze som sa moc pysit nemohla ani piercingom ani bruskom. Mala som ho tam do 4.mesiaca ked som stretla kamaratku, ktorej brusko ten piercing vytlacil a to co mi ukazala asi v lete bude zakryvat. Tak som si ho vytiahla. Teraz 11 mesiacov po porode som neni ani ja nadsena z toho co mi tam zostalo. Dve jazvy po vpichu, ktore sice vyzeraju akoze tade nieco prejde, ale pri chyteni sa ukaze, ze su uplne zarastene…necudo. Takze teraz by to bolo dobre zakryt a dat to prepichnut este raz, ale uz to nechcem vytahovat a este by sme babo chceli. Mas tu napisanych dost nazorov, takze si staci len vybrat a toto je moja skusenost, takze ja by som si ho dala asi az po tehu, ale zase na druhej strane ide leto a co je krajsie ako krasne vypracovane brusko so sexi nausnickou?

 
Anonymní  03.03.05 15:33

No na to, že jsi zdravotní sestřička, toho moc nevíš!?Myslím,že to moc prožíváš a že jediný problém s piercingem bude, až se ti začne převracet pupík, jak ti poroste břicho, ale jestli ti můžu poradit, dej si ho až po porodu až uvidíš jak bude vůbec vypadat.
 Venda

 
Anonymní  04.03.05 12:31

Ahojky, nechci Tě nijak zrazovat od tvého plánu pořídít si piersing,ale mám zkušenost od své nejlepší kamarádky,která mněla taky ozdobený pupík a v těhotenství se ji jizvy po piercingu roztáhla na 2×0,5cm,takže teď když je už po porodu uvažuje o plastické operaci,jak zahladit opravdu dost hodně nevzhlenou jizvu a podle jejich slov,by si piercing nikdy nedala… tak nevím tohle je má zkušenost,rozhodni se sama,ale být tebou počkám s tím až po porodu,budeš mít alespň motivaci pěkně rychle zhubnout do „původních“ tvarů…přeju krásné těhotenství i porod
Lornetka+Zuzaj­da 15měs.

 
Anonymní  04.03.05 14:47

Ahojda holky moooc Vám děkuji za Vaše názory.Ještě nevím jak se rozhodnu,asi neodolám…jste perfektní holky,fakt dííkas.Marťa

 
Anonymní  09.03.05 10:17

Ahoj Marťo!!!
Chci ti poradit!!!Piercing v pupíku je výborná věc?ale jestly máš v plánu mimi tak to odlož až po porodu!!!!Já měla teda ještě mám ďouru v pupku už ňákej ten čas a je to fakt pěkný a hlavně v létě když to můžeš ukazovat,ale když ti roste bříško tak to stejně musíš vytáhnout jinak by se ti to roztrhlo a prasklo!!!Takže být tebou tak počkám až po porodu jestly máš v plánu taky mimi!A navíc to ve velkým těhulkovským pupku nevypadá pěkně!Já sem v 8 měsíci a už v ňákým 5 sem to musela vytáhnout!!!A co se týče bezbečnosti:Záleží na tom jakej si vybereš salon já byla u jednoho svýho známýho doktora!ono je lepší vybrat si radši dražší a luxusnější!Tam máš jistotu!I když teda ono hlavně záleží na čistotě toho salonu a sterilizaci tech nástrojů a náušnice!!!POs­tup:přídeš do salonu řekneš že chceš propíchnout pupík a vybereš si naučnici(nebo doneseš svou,ale musí být kvalitní a pouze z chirurgické ocely)ten co ti to bude propichovat ti řekne ať si buď počkáš nebo ať se za chvíly vrátíš(musí vysterilizovat ty nástroje a tak jak už sem ti psala)Potom sitě položí na lehátko protože u pupku musíš ležet rovně na zádech potře ti pupík dezinfekcí naměří si a naznačí si kam to ,,píchne"pak vezme takový kleště z dírkou a sevře ti pupík tak aby měl ty nazna čený body v těch dírkách v kleštích(to aby to nebylo křivě)a vezme jehlu na které je taková gumová tyčinka propíchne tyčinka zůstane uvnitř to aby do ní pak mohl vsunout tu náušnici no vezme náušnici a vsune do té trubičky kterou ti zároveň s tím vsunováním náušnice vytáhne!a je hotovo!!!UPOZOR­ŇUJU: NEBOLí TO!!!!!!!!!!!­!!!celá ,,operace je otázkou tak 5-10 min!(Jehly sou na jedno použití nemusíš se bát že by používal jenom jednu)Tak to je ode mě asi všechno a věř že s tím mám ňáký zkušenosti jelikož je mi18 tak sem měla propíchnutou snad každou část těla!!!zůstalo mi jenom bříško anos(kterej sem si propichovala sama doma v koupelně jehlou na štupování to su blázen co-teď už bych to neudělala)a mám pár dohromady pět děr v uších taky vlastní propíchnutí hlavnmě to doma sami nezkoušejte docela to bolí a krvácí!!!A taky mám jizvu v bradě!Tak hodně štěstí!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!Ra­důzka

 
Anonymní  14.03.05 16:37

Ahoj,
piersing jsem měla, při těhotenství jsem ho musela cca v 5. měsíci vyndat, protože badil při ultrazvucích atd. Od té doby ho už nenosím, dírka mi zarostla.....ale jinak problémy jsem neměla, akorát mi zbyla na pupíku celkem velká jizva…

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama