Zlobíš, zlobím, zlobíme

Rodičovství

V mém dalším deníčku vám chci popsat, jakou mám doma dračici. To, že děti zlobí, je normální, ale ty hysterické scény, které poslední dobou Kačka předvádí, jsou moc i na mě, a to něco vydržím.

na Silvestra :) v bedně od hraček

pohled který mluví za vše..
1 komentář

my dvě :D
1 komentář

důkaz místo slibů opět slabá chvilka :(
3 komentářů

u stromečku :))
1 komentář

Nikdy jsme netušila a neuměla si představit, jak takové malé dítě dokáže pohnout nervy :) Kačka má 16 měsíců, už od malinka byla vzteklounek a uřvánek, ale pokud byla miminečko, tak se dala uklidnit v náručí nebo u prsa, teď už je to jiná káva. Chci se s vámi podělit o několik situací, které mě dooost překvapily. Znám hodně maminek s dětmi a vím, že každé dítko má své dny, ale to, co dokáže moje dcerunka, to je neuvěřitelné :)

Jak říkám, od malinka uřvaná holčička se změnila ve vzteklou dračici a mám pocit, že když není po jejím, tak je zle! Zkoušky mojí trpělivosti zkouší a natahuje na maximum, když jí řeknu, Kačenko, nedělej to, to se nesmí, dělá, že mě neslyší, ale když ji volám na jídlo, to zareaguje raz dva :) Hysterii jakou spustila včera, když jsem se ohnula nad vanu a umývala si vlasy, jsem nepochopila, úplně se třepala, tak jsem se ji snažila uklidnit vlídným slovem, šampon mi stékal do očí a ona řvala a řvala. Potom jí vadilo, že mám vlasy mokré, tak se nechtěla nechat ani pochovat, jen stála naproti mně a křičela. Říkám si, jestli jsem ji moc nerozmazlila, jestli jsem jí moc neustupovala, jsem na ni sama a asi jí chybí mužská ruka :/ Dnes jsem ji nevyhověla, když chtěla mít ve dvou skleničkách šťávu, tak vzteky smetla všechno ze stolu, nervy způsobily své a dostala pár na zadek.

Máme pejska, ten má taktéž nervy ze železa a zlaté srdce, jiný pes už by ji sežral, permanentně mu bere granule, sedá si na něj jako na koně a on chudák jen koulí očima. Není ani deset minut, abych ji nenapomínala a pokud bych se jí celý den v kuse nevěnovala a dokola neukazovala knížky a nemluvila na ni, tak by jen řvala. Hraček má plný pokoj, není tam kam šlápnout, ale to ji nebaví, je zázrak, když ji něco zaujme (většinou to není hračka, ale kabel od televize nebo zásuvka) a vydrží sama beze mě, to jsou chvilky, kdy začnu rychle vařit a uklízet, né vždy jí to vydrží, a to potom stojí u mě v kuchyni a dívá se, jak vařím, a řve. Hrůza je, že nepomůže, když jí zpívám, povídám, ani když ji uklidňuji! Někdy na chvilinku pomůže DVD s krtkem, jeden až dva díly vydrží sedět ve svém křesílku a ani se nehnout. Lahůdka je, když se dožaduje pozornosti tím, že mně chytí za stehno a já ji za sebou vláčím jako hadrovou panenku :D Už nemám sílu nadávat a rozčilovat se, tak se stane to, že dostanu záchvat smíchu až z toho brečím.

Aby to nevypadalo, že si na ni jen stěžuji, Kačka je hrozně inteligentní, bystrá a krásná holka, jejímu očku ani oušku nic neunikne, je šikovná na tančení, nejraději má, když jí zpívám Kalamajku a ona si dá ručičky v bok a kroutí se :) Nedávno jsme šly na procházku kolem dětského centra BERUŠKA, bylo slyšet, jak dětičky zpívají, Kačka chvíli poslouchala a začala tančit, lidé, kteří nás viděli na ulici, se smáli, já taky a v tu chvíli bych ji zulíbala, jak byla sladká! Nebo když jsme ji učila, jak se dělá prosím, prosím, asi po dvou dnech přišla za mnou do kuchyně a sepnula ručičky a říká, plosim, plosim, ungunt (to je jogurt)! Večer, když chce jít spinkat, tak přijde za mnou a řekne, pojď, dá mi ruku a už mě vleče k postýlce. Některé chvilky jsou úsměvné a šťastné, ale někdy bych ji nejradši odvedla směr baby box. Nejvíc mě rozčiluje, jak je paličatá a když na ni volám, pojď se oblékat, jdeme ven, tak si stoupne tak, abych na ni nedosáhla, nahodí výraz jako „já ti nerozumím, co po mě chceš a trhni si nohou matko“! Nejhodnější je venku, to o ní nevím a co začala chodit, je to fajn, vyrazit na procházku bez kočárku :)

Každopádně je to moje holčička, kterou bych nevyměnila za nic na světě, a i když mi z ní jde hlava kolem a jsem neskutečně unavená. Od chvíle, kdy se narodila, jsem nikde nebyla bez ní, a to, že bych si večer s kámoškou sedla na víno, to neexistuje, to by sousedi asi moc radost neměli. Kačka s nikým nevydrží, ani s mojí mamkou, se kterou je denně od narození, je to taková závislačka a ani nechci domýšlet, jak to bude, až půjde do školky, to už se křižuji předem a lituji učitelky :D A nejvíc by mě zajímalo, kdy skončí její asistování. Když jdu na wc, mám ji nestále v patách :) Ještěže má režim na spánek, a to jsou chvíle, kdy mám opravdu klídek :) Jak zalehne, tak spí celou noc! :D

Kačka je celý můj život, miluji ji nade všechno modré na nebi, kromě toho, že zlobí a chodí, kam nemá a bere, co nemá, se umí krásně mazlit a vždy, když něco provede a dostane na zadek, tak přijde a hodí takový neodolatelný pohled… je to mrška, ví, jak na mě a někdy bych chtěla vědět, v té její hlavičce děje, ty nápady, které se jí tam rodí, stojí opravdu za to :) Včera jsem jí řekla, Kačko, hrozně zlobíš, maminka uteče a bude… chvíli na mě koukala těma modrýma očičkama a řekla mi, „nenene, ty zobis“ (zlobíš).

Vím, že nejsem jediná mamina, která je na dítko sama a že Kačka není jediné zlobivé dítě. Přečetla jsem tu spousty deníčků a ty my byly útěchou a zároveň povzbuzením. Tak si ale říkám, kam se mi poděla ta holčička, kterou jsme si donesla z porodnice a spala a spala :D

Omlouvám se za nezáživný a dlouhý deníček, ale potřebovala jsme ze svých pocitů vypsat :)

Přeji všem maminkám, které mají podobné děti, pevné nervy :) A vzkaz pro nezbedné děti: šetřete nás :)

Hodnotilo 6 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Uživatel je onlineChawa
Zasloužilá kecalka 533 příspěvků 13.01.12 07:42

Když to tak čtu, tak si myslím, že varianta vašeho zlobení je ještě poměrně únosná. Nic nad rámec normálu. U nás si to vynásob minimálně 3× a dostaneš se k úrovni těch dobrých dnů. Je ale pravdou, že uřvané miminko jsem neměla :D. Každopádně se drž! Bude hůř! Máš to na dalších nejméně 18 let :D.

 
isand
Ukecaná baba ;) 2455 příspěvků 13.01.12 07:55

U nás je to taky tak, jenže té už je 3,5 a myslím, že se to dál stupnuje. A už se těším co bude, až se narodí druhé. To budou žárlivé scény.
Vypadají jak andílci, ale v těle mají pořádné čertíky.

 
krokous
Kecalka 135 příspěvků 13.01.12 08:17

U nás je to tak trochu taky podobné, naší malé je dva a půl roku a ještě nedávno měla takové období, že když se jí něco venku nelíbilo, tak byla schopná si venku lehnout na zem a brečet, no i ječet a nebo v podchodu lézt po čtyřech. Podotýkám jsme z Prahy a podchod je tím pádem ne moc čistý. Jo tohle byla schopná udělat i v obchodě. No nejlepší bylo nechat naší malou být až se přestane vztekat. Ale musím říci, že se cítím, když tohle provede (ještě teď) hrozně, okolí na mne kouká (aspoň já si to myslím)jak na neschopnou mámu, která si neporadí s takovým mrnětem). No už je to lepší a musím říci, že úplně mne naše princezna odzbrojí, když za mnou doma přijde a přitulí se :) . Jo ale ječet umí stále pěkně :lol: , nejlepší to bylo asi před měsícem , to jsem jela s ní a se svojí známou, která má stejně starého chlapečka a oba dva spustili v tramvaji jekot, no byla jsem ráda, že jsme vystupovalai. Neboj se, ono tohle období přejde, držím palce a věř za chvíli bude líp.

 
jruz
Zasloužilá kecalka 872 příspěvků 13.01.12 11:34

ahoj, jožin je něco podobného....­..zaujalo mě, co píšeš o hračkách - plný pokoj. když začal u jožky poměrně velký nezájem o hračky, vzpomněla jsem si na staré filmy, kdy kluci s vděčností tahali v ruce dřevěného koníka a holky panenku. takže jsem vše probrala, maximum hraček vyloučila (a to jsme jich dle veškerého příbuzenstva měli málo), zakázala všem kupovat hračky bez předchozí domluvy s námi, nechala jen různé skládanky, kostky, nějaký ten vláček a mlaďas si jich doslova začal vážit, začal více vymýšlet, jak se s nima vyhrát (stavba garáže pro auto, domečku pro medvěda). teď vezme skládací vláček či auto a vydrží mu to na o mnoho delší dobu. případně vyrabuje kredenc, což ani hrncům, ani mně nevadí. jinak vzteky jsou klasika u milionů dětí, tak to neřeším. čím jsem klidnější já, tím se vyklidní více i on. u něj opravdu zabírá ignorace.

 
melanka
Kecalka 362 příspěvků 13.01.12 13:22

Prcek se mnou chodí i na záchod, nepřežil by za dveřma. Nejlepší je, že jak se vždycky utírám, tak už mi sám cpe ručičku mezi nohy. :roll:
No a při sprchování jsem schoulená vzadu ve sprcháči abych ho nepostříkala, pže stojí u vaničky, v ruce odhrnutej závěs a vydrží až do konce. Naštěstí neleze za mnou dovnitř.
Vlasy si tudíž umývám, když spí.

 
klara123
Ukecaná baba ;) 1505 příspěvků 13.01.12 17:23

někdy je to úsměvné, jak se ty mrňata dokážou vytočit kvůli „ničemu“ :) buď ráda, že ti aspoň venku vydrží klidná … naše je doma v pohodě, ale venku jí to dost chytá … ale čím blíž k druhým narozkám, tím lepší to s ní je.
jinak taky máme psa a upřímně, je to chudák … ještě, že jsme si nepořídili toho yorkšírka, co jsem chtěla-toho by určo utrápila :lol:
tak ať se ti blýská na lepší zítřky :palec:

 
Mondík
Závislačka 4504 příspěvků 13.01.12 20:14

Simonko, nemas to jednoduche a fakt nevim, co bych ti s Kacenkou poradila. Ono je to nekdy tezke… Jsem zvedava, jaka bude Nellinka v tomto veku, uz ted zacina trosku vymrcovat, kdyz ji nedam neco, co chce, takze jeste bude sranda. Preji hodne sil! :hug: :hug:

 
Miruše
Echt Kelišová 9870 příspěvků 14.01.12 02:04

Děkuji za deníček. Mohu teď tedy s klidem zkonstatovat, že mám zlatý dítě :mrgreen: Ačkoliv dneska jsem jí vůbec nepoznávala. Asi 10 hysteráků za den-bez důvodu…nooo, že by se blížil kritický věk? :lol: Mě pomáhá nevšímat se (jak píšeš v deníčku), ona pak přestane, přileze(nebo přicapká) a obejme mě, no to jsem samozřejmě v sedmém nebi-a pak si jdeme hrát. Vlastně mi to přijde vtipný, že se rozeřve jen tak, kolikrát se směju jen tak do kapsy, někdy se rozchechtám na celý okolí ale to jí někdy na*ere ještě víc :mrgreen: a někdy se zase zarazí a dobrý, pohoda. Věnuju se jí opravdu hodně, až mě někdy manža nepochválí zato co, je v domácnosti každý den uděláno-tedy neuděláno :oops: :mrgreen: , jenže aby byla dokonale spokojená, musela bych se jí věnovat opravdu celý den, a to poněkud nejde. Nevím jak to bude až třeba někdy budou děti dvě. Zdechnu :mrgreen: A to tvrdí mamina vesměs hodného dítěte :lol:

Přeju abyste tohle období překlenuli bez trhanců na nervech a pamatuj si, když nejde vo život, jde vo ho*no ;) Tak se zkus smát pokaždé když chytne bezdůvodný hysterák, co se nervovat, za pár minut jí to přejde tak jako tak, a klídek :pankac: :kytka:

 
marky070809
Zasloužilá kecalka 971 příspěvků 23.01.12 11:19

Ahoj, tak tohle velmi dobře znám. Ale s tím, že mé malé je už 2,5 roku.Doumlou­vání, vysvětlování nikdy moc nepomáhalo. Jednou už jsem to sama nevydržela - přišli jsem z venku a malá se vztekala, že jí nechci sundat boty a jdu si klidně na záchod. LEhla si na zem a třískala sebou a řvala u toho jako kdybych jí vraždila. S kalhotkama na půl žerdi jsem vylezla ze záchodu a tak jak byla (boty, bundy zkrátak vše) jsem ji strčila pod studenou sprchu. Ječela hrozně a mohu říct, že i mě z toho nebylo zrovna nejlépe. Ale to hlavní už si nikdy a to opravdu trvá půl roku nelehla a nevřískala. Není to asi to nejlepší řešení, ale v našem případě to opravdu pomohlo

 
blos  24.01.12 22:55

Brečím tu smíchy, úžasně napsané! Máme to doma hodně podobné s naším chlapečkem, takže si tu ulevuji, že jsme „v normě“ a čerpám z tvého optimismu :potlesk:
V bříšku se mele další drobátko, trošku spoléhám, že to bude opak, jak se tvrdí :-O

 
Agnesaaaa  20.11.12 19:33
Vzteklé děťátko :-D

Taky jsem měla doma takového vzteklouna, dnes už je mu 20 let. Při čtení tvého příspěvku jsem si vzpoměla, na dobrou radu, kterou jsem dostala od staré paní na ulici, když se zrovna náš miláček začal vztekat. Řekla mi utrhněte si na něj proutek, vařečkou nebo rukou by jste mu mohla ublížit, ale proutek štípne a zlobivému děťátku neublíží. Vůbec se mi nelíbilo, že mi do toho kecá, ale asi po měsíci jsem si na ní vzpoměla, šoupla mu na zadek proutkem a vzala si ho s sebou domů, položila na okno. Proutkem dostal ještě jednou a to bylo naposledy, příště už jen stačilo, abych ho vzala do ruky a bylo po vztekání. Proutek splnil účel a doufám že moje rada pomůže i někomu z vás :-)8)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama