Zmatky zmatky a zase zmatky

Těhotenství

Pohár mé trpělivosti přetekl! Chci se prostřednictvím tohoto deníčku trochu vyvztekat tady, než abych se dohadovala zítra v poradně... Všechno to začalo tím, že mi moje gynDr. podle vnitřního UTZ vypočítala termín porodu na 10. 4.

Sice se mi to moc nezdálo, jelikož podle toho jsem otěhotněla při MS a myslím, že nikdo neví líp než já a můj přítel, kdy spolu něco máme a nemáme… No ale neřešila jsem to. Pár dní sem, pár dní tam. Budu přece věřit doktorce, ona na to má diplom a já mám jen diář, kam si občas zapíšu MS, občas taky ne. Miminko tedy přišlo neplánovaně, ale i přes takovou větší krizi, kterou jsme si s partnerem prošli, se moc těšíme.

Zmatky začaly, když mě moje gynDr. poslala na velký UTZ a primář v Příbramské nemocnici se divil, proč mě za ním posílají tak brzy, protože podle něj je plod jestě dost malý (odpovídal tehdy 18+1). Nicméně mrňouse znovu pečlivě přeměřil, nadiktoval sestřičce nějaké ty jejich doktorské šifry a zapsal, že pro špatnou kvalitu zobrazení mě objednává na kontrolu za tři týdny. „Ha, takže se mudra sekla.“ Řekla jsem si a nějak to vypustila z hlavy. Když jsem jí v nadcházející poradně dávala papír od primáře, ani se na něj nepodívala a šoupla ho do mojí složky. „Hmm, asi se na to podívá pak.“ Uklidňovala jsem se v duchu, když už jsem ležela na lůžku a ona mi pajcovala bříško gelem, aby mohla malému poslechnout srdíčko.

Na další kontrole u Příbramského primáře jsem viděla, jak si mrňousek šmudlá ručičkama po obličeji a v přívalu stěstí a dojetí mě ani moc nerozhodilo, když primář řekl, že mám množství plodové vody na spodní hranici, ale že se nemám ničeho bát, že to nemá patologický vliv na plod. Nevím proč, ale tomu doktorovi zkrátka důvěřuju daleko víc, než mojí doktorce, o které jsem se dnes mimochodem dozvěděla samé pěkné věci, ale k tomu se ještě dostanu.

Když jsem opět v poradně odevzávala nález z příbramského UTZ, doktorka ho chtěla opět mrsknout do složky. To už se mi nelíbilo. „Pan doktor říkal, že mám méně plodové vody.“ Zmínila jsem a doktorka zběžně přelítla text a pokrčila rameny. Ani nezaregistrovala, že týdny a dny se neshodují s tím, co má vedené v kartě. Na kontrolu do Pb jsem byla objednaná na 3.1., což jsem svojí mudře ani snad ve vzteku neřekla.

Na kontrole vše v pořádku, jen se na sesterně nepozdávalo, že nemám žádanku (kterou mi předtím tiskli až na místě a teď tvrdili, že je to blbost a ať to tam moje Dr. zpětně pošle). Primář řekl, ať se přijdu ukázat ve 30. tt. Načež jsem mu řekla, že nevím, na kdy se objednat a svěřila se, že se v těch týdnech jeho nálezy liší od nálezů mojí mudry. „Tak se s ní domluvte, ona musí vědět.“ usmál se.

To už jsem se těšila na dohadování s mojí doktorkou… Naštvala se nejen kvůli tomu, že po ní chtějí žádanky, ale i kvůli tomu, že jsem si nedošla k zubaři, ale nejvíc ji - promiňte to slovo - nasejřilo, že „nějaký primář s moderníma přístrojema“ si dovolí nesouhlasit s ní, co se týče těch proklatých týdnů. Dobrých dvacet minut mi jezdila sondou po břiše, zírala na monitor a kroutila hlavou. Mrňouskovi se to očividně nelíbilo, protože se pořád jen vrtěl, kopal jí do toho a vztekal se tak, že se mi dělaly na břiše boule jako kdybych čekala malé slůně.

Navíc i mně to bylo hrozně nepříjemné, protože mám problémy se zády a nevydržím na nich ležet, notabene na tvrdém lůžku. Ale při pohledu na doktorku jsem se neodvážila pípnout. Z jejího výrazu by každý soudil, že mi buďto řekne, že do hodiny umřu, nebo že co nevidět rozkope ten přístroj. Zmocnila se mně panika a měla jsem chuť utéct. Ve finále mi řekla, že je miminko menší, než má být, že je nějak pozadu a že se uvidí na příští kontrole, na kterou jdu mimochodem zítra ** a ani mi nebyla schopná říct, kdy se mám objednat do té Příbrami. Vypakovala mě z ordinace a ani mi nedala recept na Aktiferin, takže jsem tam pak ještě jakou dobu trčela celá vyklepaná a čekala, až mi pro něj sestřička dojde.

Ta naštěstí z mého bledého obličeje asi poznala, že nemám náladu a sílu jít ještě doktorku „otravovat“ s receptem, tak mi to vyřídila. Ze střediska jsem utíkala, co mi síly stačily a ve vchodu jsem se srazila s přítelem, který mi šel naproti. Hned jsem mu všechno řekla a nebudu tady publikovat slova, jež z jeho úst vyšla na adresu doktorky. Mrňousek se pak vrtěl ještě celé dopoledne, jak ho vytočila a já si naštěstí spravila náladu podepsáním smlouvy na byt…
Jenže včera večer jsem zase chytla nervy z toho, co mne čeká v poradně.

Říkala jsem si, že přece ve třicátém týdnu nebudu měnit doktorku, že to přece nějak doklepeme a taky mě uklidnilo, když mi přítel řekl, že bude zítra sedět v čekárně… Jenže červíček pochybností hlodal a hlodal, až jsem si sedla k netu a začala zjišťovat, kdy ordinuje druhá gynekoložka v našem městě. Co čert nechtěl, narazila jsem na velice zajímavou stránku, kde jsem si přečetla hned v úvodu, že moje gynDr. má hrozné hodnocení a hned jsem začala hltat příspěvky od pacientek.

Teď si vybavuji například větu, kterou prý mudra pronesla při debatě s jednou ženou: „Tuhle HA bere celký město a vám se to nelíbí?“ To mě dostalo. Přece ne každé ženě sedí tentýž přípravek! A taky jsem se dočetla, že měla v minulosti pozastavenou činnost kvůli zanedbání pacientky… Zkrátka po přečtení všech „recenzí“ jsem nemohla nesouhlasit s výrokem jedné z diskutujících, že by paní doktorka měla vrátit diplom a zkusit se upletnit v jiném oboru, třeba jako řezník.

Zítra tedy poradnu nějak přetrpím a dned pak se vypravím k druhé doktorce a požádám ji, zda by si mne zapsala. Když by to náhodou nevyšlo, neváhám a jedu do okresního města, kde je gynekologů habaděj a to by v tom byl čert, abych nenarazila na někoho solidního. Když jsem si uvědomila, že se mě doktorka za celé těhu nezeptala, jestli mi čirou náhodou neotékají nohy, nemám nějaký výtok, či podobné problémy, neřešila jsem to a byla jsem ráda, že naštěstí žádné takové věci mne nepotkaly…

To, že se mně nikdy nezaptala na pohyby, to jsem taky opominula… Ale pak jsem si vzpomněla, jak mi kamarád, který se s paní doktorkou zná, kdysi vyprávěl, jak po skončení ordinačních hodin dělala jeho fence ultrazvuk,aby věděli,kolik bude štěňátek? Došlo mi, že lepší věc, než odejít k někomu jinému, udělat vážně nemohu. Jen popravdě nevím, jak jí to podám. Zkrátka člověk, ve kterého nemám ani zrnko důvěry, mě vystresuje zase hned jak řekne to svoje „Odložte si a položte se mi tady.“ A nebudu schopna slova.

Tak jsem se trochu vyvztekala a doufám, že vše zvládnu a že mě zas nebude strašit, že je mrňousek „opožděný.“

Hodnotilo 10 lidí. Score 4.7.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Janik6
Kecalka 170 příspěvků 27.01.11 08:15

Ahoj Verčo, zajímal by mě konec tvého příspěvku - dej pak vedět, jak jsi dopadla :-)

Příspěvek upraven 27.01.11 v 08:16

 
Sany80s
Závislačka 4706 příspěvků 27.01.11 08:21

Řekni, že se stěhuješ a že to budeš mít jinam blíž. Proč jít do nějakého konfliktu v tvém stavu. Pokud se bude zajímat o to, kam poslat kartu(což si s jejím přístupem nejsem úplně jistá), tak jí řekni, že ti budoucí doktor řekl, že si to vyřídí sám. :nevim:
Toť moje rada.

 
mertinka
Kecalka 397 příspěvků 27.01.11 08:21

Tak to je teda sila ,ze takova doktorka muze praktikovat,pri cteni denicku jsme se usmivala,moc pekne jsi to popsala ,ale ono to zadna legrace neni,urcite bych zmenila doktorku i na zbytek tehotenstvi,pro­blemy s e jeste muzou vyskytnout a pak by sis vycitala ty sama ze jsi od ni neodesla.Jinak drzim palecky a brzkou radost s mimiska :wink:

 
Daniellla
Kecalka 143 příspěvků 27.01.11 08:22
nic jí hlásit nemusíš

ahoj, tak to mě mrzí…když to srovnám s mojí gyn. Dr., která je naprosto úžasná a pečlivá..jsem 34tt a protože jsem měla problémy už od začátku těhu, pokaždé mi dělala jen krátký UTZ, aby se přesvědčila, zda mimískovi bije srdíčko..jinak jí nic hlásit nemusíš, nic vysvětlovat, prostě dělej, že zase přijdeš a pak si to domluv jinde, oni se už postarají o kartu, zažádají si o ni samy. Vím to, protože jsem před lety taky chodila k řezníkovi, který mě 3 roky psalHA a ani se na mě ani jednou nepodíval, jako mladé holce mě to ani nevadilo popravdě. Tak držím palečky, ať to dobře dopadne :-D

 
Jahudka87
Ukecaná baba ;) 2374 příspěvků 27.01.11 08:32

Tak to je teda opravdu síla :cert: Můžeš být ráda, že jsi neměla nějaké komplikace, protože tadle mudra by ti s nějvětší pravděpodobností nepomohla. Já bych měnila doktorku hned, vždyt jde o miminko, opravdu bych neváhala.
Přeju hlavně zdraví, tobě i miminku :kytka:

 
katule9
Ukecaná baba ;) 2300 příspěvků 27.01.11 09:15

Ta je teda hustá,taky jednu takovou znám,a možná že myslíme i tu samou :)

 
Miruše
Echt Kelišová 9870 příspěvků 27.01.11 10:08

Tak moje dr prozměnu chlastá a hulí. Kouření jí nevyčítám, je to její věc, ale když ráno přijdeš na prohlídku, z ní chlast i cigára táhnou že by se mi navalilo, tak to je fakt pecka :roll:

Ale teda na otoky na pohyby a podobné se ptala pořád, myslím si že byla pečlivá. Že jsem nebyla u zubaře mi jen řekla že jsem trubka, ale moje věc :mrgreen: atd.

Tu tvou bych se nebála poslat tam kde slunce nesvítí. Ale já jsem taková povaha, se s nikym nikterak nepářu :mrgreen:

Pak písni jak jsi dopadla!!! :kytka:

 
eVerča
Ukecaná baba ;) 1598 příspěvků 27.01.11 10:09

Katule původně jsem ti chtěla napsat SZ abych tady nezmiňovala její jméno, ale co, negativní reklama je taky reklama :-) Je to paní Prusíková z Dobříšskýho střediska. Nakonec dám na doporučení kamarádky a zkusím dnes zavolat doktorce Haluškové do Knína, ta je prý výborná.

 
Veveří
Ukecaná baba ;) 1720 příspěvků 27.01.11 10:19
Ztráta důvěry

Změny doktorky se neboj, žádný doktor sice neskáče z odchodu pacientky radostí, ale máš právo si vybrat podle sebe. Tady jde zkrátka o ztrátu důvěry. Pokud na tebe dr. bude sprostá a bude se ptát na důvod proč odcházíš, řekni jí, že ať se nezlobí, ale že se k tomu nechceš vyjadřovat a nenechej se vyprovokovat. Zachovej klid a požaduj opis z karty, na který máš taky právo. Buď asertivní. Na tvém místě bych taky odešla, doktorovi musíš věřit, zejména pokud jsi těhotná.
A taky si nenech od dr. nakecat, že není možný přestup v pokročilém těhotenství. A pokud ti to bude tvoje dr. tvrdit, tak se jí zeptej, který zákon toto nařizuje a že by sis ho ráda přečetla. Pokud ti nebude chtít vydat opis karty, řekni že se obrátíš, na krajskou zdravotní radu (nevím přesně jak se ta instituce jmenuje).
S arogancí doktora, od kterého jsem odcházela, mám zkušenost, ale důležité je nenechat se zastrašit a trvat na svém.

Příspěvek upraven 27.01.11 v 10:25

 
elchirk
Echt Kelišová 8936 příspěvků 27.01.11 10:25

No to je síla taková doktorka. Ale přesně jak píše Daniella, nic jí říkat nemusíš, zajdi k druhé doktorce, řekni jí, e s touto nejsi spokojená a ona se o kartu postará sama. Já třeba když přecházela k jinému dr. (kvůli přestěhování), tak jsem si našla nového a ptala jsem se, jestli si tu kartu vyžádá a on se mě ptal, jestli jsem měla nějaké vážnější problémy nebo gyn. operaci a když jsm mu řekla, že ne, že jen občas nějaký výtok, tak řekl, že kartu ani nepotřebuje. Ale ty, když jsi těhotná, tak to asi kartu bude chtít, ale zařídí si to sama ta nová. Držím pěstičky, aby vše dobře dopadlo, miminko vykouklo na svět zdravé a v termínu podle pana primáře. :hug:

 
ivkaaa
Ukecaná baba ;) 2307 příspěvků 27.01.11 10:39

Veru,
urco se neboj a odejdi!!Ja zmenila za 1,5 roku gyndarku 2× a oni si kartu a vse mezi sebou vyridi…Hlavni je, aby jsi byla ty spokojena a mela k Dr duveru..Preju klidny zbytek tehulkovani a pisni nam, jak jsi dopadla :hug:

 
locika
Neúnavná pisatelka 15887 příspěvků 27.01.11 10:43

Mohu potvrdit, že nic jí hlásit nemusíš..taky jsem odcházela od gynekoložky a můj nový lékař si od ní papíry vyžádal sám, takže už jsem ji pak nemusela vůbec vidět :wink: Tak přeju dobré pořízení a příjemný zbytek těhotenství :kytka:

 
Katka_LEE
Ukecaná baba ;) 1741 příspěvků 5 inzerátů 27.01.11 10:50

Ahoj, to teda zírám 8-o dej vědět, jak to dopadlo. Já mám gyndařku skvělou, ale mít tohle, jdu pryč a hotovo. Navíc, jak někdo psal, nemusíš nic hlásit. Jen se zapíšeš u jiné, ona se tě stejně na všechno zeptá a nová by měla požádat starou o papíry :nevim: toť vše. Tak držím palce a hlavu vzhůru. Nestresuj sebe a to maličké :wink: :huban:

 
Anabellka
Závislačka 4776 příspěvků 27.01.11 11:24

Já jsem měla to samý, akorát to byl doktor. Dokud jsem tam jen chodila na preventivky a pro HA, tak jsem to neřešila (i když se stalo, že se mu ztratily moje výsledky ze stěrů a on si toho vůbec nevšiml), ale když jsem otěhotněla a on mi do průkazky napsal nález z vyšetření, které vůbec neudělal, byla jsem od něho okamžitě pryč a teď mám vynikající paní doktorku, která se o nás celou dobu starala. Neměnila bych.

 
vevertka
Kecalka 229 příspěvků 27.01.11 11:49

Ahoj,
to je strašný, bohužel mezi doktory není nouze o neschopné lidi a hlupáky stejně jako u jiných povolání. Proto honem pryč, u takové Mudr. bych už rozhodně nezůstala! Moc držím palce ať to v klidu zvládněš a přeju :srdce: :hug: pohodový zbytek těhotenství a zdravé miminko!!!

 
vevertka
Kecalka 229 příspěvků 27.01.11 11:49

Ahoj,
to je strašný, bohužel mezi doktory není nouze o neschopné lidi a hlupáky stejně jako u jiných povolání. Proto honem pryč, u takové Mudr. bych už rozhodně nezůstala! Moc držím palce ať to v klidu zvládněš a přeju :srdce: :hug: pohodový zbytek těhotenství a zdravé miminko!!!

 
Gina108
Generální žvanilka 23852 příspěvků 27.01.11 12:04

Njn, to je bohužel normální. Vždycky, i když kupuju třeba blbej vysvač, tak si přečtu recenze, hodnocení uživatelů, testy, tak proč to nedělat při výběru doktora. To, že má diplom, neznamená, že je dobrý, i v průběhu let se mohou schopnosti lidí měnit. Vůbec není špatné změnit gynekologa ve 30.tt, když tě takhle stresuje, pryč od ní. Pro blaho lidstva nezbývá než doufat, že i tahle mudr v březnu řekne „Děkuji, odcházím.“ :jazyk:

 
alikala  27.01.11 12:29

1. bych k te doktorce už nevlezla a za 2. dej vědět jak jsi dopadla jsme tehotna tez ale zacatkem 5tydne k doktorce pujdu az kolem 8-9tydne nikdy jsem nesla drive :) mrnous dava zabrat celekm dost ale da s eto vydrzet dneska super neni mi ani zle ale cejtim jak kdyby ve me plujou bubliny:) a prosim vas vsechny o radu co jite aby jste nemeli problemy se zuby ??a pouzivate nejaky vytaminy ???krasny den vsem Alča

 
blanka111
Kecalka 138 příspěvků 27.01.11 12:39

tak Ti držím palce,abys tam už ani zítra nemusela,a jestli jo,tak bych si chlapa vzala s sebou dovnitř.tak nám napiš,jak to dopadlo. :mavam:

 
zlatouch
Kecalka 452 příspěvků 27.01.11 13:23

Taky bych od takové doktorky fofrem utekla a taky jsem moc zvědavá jaké bude pokračování Tvého příběhu,ale být v Tvé kůži bych být nechtěla :-( .Hodně štěstí a ať vše dobře dopadne :wink:

 
Milisek25
Kecalka 117 příspěvků 27.01.11 13:40

Tak tohle mi opravdu připomělo moji drahou MUDr. ke které chodím sice už roky, ale až teď zjišťuju že nejspíš není všechno tak úplně OK. Na internetu jsem se na ni taky dočetla hrozné hodnocení, co všechno pokazila a tak. Já osobně jsem s ní neměla nikdy problémy, protože jsem nikdy žádné problémy neměla. Prostě prohlídka za 5 minut zfouknutá, napsat prášky a hotovo. Ale teď co čekám mimi a ty prohlídky se vy rázně neprodloužily a navíc mi MUDr. nic pořádně nevysvětlí a když se jí na něco zeptám tak na mě kouká jak na debila, řekla jsem si že to asi nebude úplně v pořádku. Navíc na ultrazvuk chodím k jinému doktorovi a mám možnost srovnání toho přístupu. Čekám první dítě, samozřejmě nečekám že se mnou bude doktorka jednat jak v Růžové zahradě, ale nějaké to vysvětlení bych uvítala :roll: Jinak její termín se od termínu pana doktora taky liší, ale jenom o týden :-P

 
maltik2008
Kecalka 371 příspěvků 27.01.11 13:52

verco,radim jit okamzite k nekomu jinemu,protoze porodem chozeni k ni neskonci! prece bys tam i nadale musela chodit i po porodu a v dalsim tehotenstvi.....ja teda osobne co se tyka gyndy a zubare duveruju spis doktorum…tak preju at vam ten malej pekne roste!! :dance:

 
asha
Nadpozemská drbna 29546 příspěvků 27.01.11 14:10

Proste ji nic nerikej, na dalsi ko se objednej jinde a oni si to mezi sebou vyridi sami. Novymu dr. jen nahlasis jeji jmeno a je to. Taky nemam nervy na tohle oznamovani, tak to proste nedelam :wink:

 
ibbu
Kelišová 7040 příspěvků 27.01.11 14:39

jak psaly holky, nic neoznamuj, na co se u ní budeš ještě nervovat, a hned se objednej jinam

obzvlášť si myslím, že je to lepší i vzhledem k tomu, že nechce přijmout změnu tt a podobně - a jak by to bylo u porodu? bude tě hnát na vyvolání do porodky, strašit že je takové nebo makové :?:

seber odvahu a jdi od ní :kytka:

(mch já měnila až teď u druhého těhu a zjišťuji jak se ta péče sakra liší - první porod mi skončil císařem, měla jsme vysoký tlak, otoky, ale to můj dr neřešil vůbec, teď mám „příkaz“ :-D měřit tlak dvakrát denně, kontroluje mi pan dr kde co, no zkrátka vidím, že se stará a mám pocit, že kdybych k němu chodila i poprvé, třeba by to všechno nějak zaléčil a já mohla rodit přirozeně a HLAVNĚ bez komplikací :nevim: )

 
Chula
Ukecaná baba ;) 2255 příspěvků 27.01.11 14:47

Od takové dr. pryč. Nemusíte jí nic hlásit, jen si najdete jinou dr. a přihlásíte se k ní.
Držím palečky aby bylo vše v naprostém pořádku. Opravdu někteří dr. by měli diplom vrátit a ne ještě požadovat větší platy. :cert:

 
ze.janina
Ukecaná baba ;) 1634 příspěvků 27.01.11 14:48

Jednoduše té své paní dr řekni,že si jdeš pro kartu,a že od ní odcházíš,ty nejseš povina jí zdělovat důvod odchodu. Když se tě bude ptát,bud jí řekni,že se stěhuješ a nebo jestli se na to cítíš,řekni jí pravdu,že jsi stratila c ní důvěru,a hotovo. Je s podivem,jak se k tobě celé těhu zatím chovala,je divný že se tě neptala na pohyby,a celkově že jí nezajímalo jaký máš problémy,važ si toho že máš mi inko v pořádku a okamžitě upalij k jinému dr. Přeju ti aby ti vše dopadlo dobře,pa Janča :hug: :hug:

 
ze.janina
Ukecaná baba ;) 1634 příspěvků 27.01.11 14:50

Ještě mě napadlo. Taky jsem měnila před 5 lety zubařku,byla hrozná,a tak jsem si našla jinýho zubaře,ten mě přijal a pro kartu jsem ani nemusela,on si ji od mé původní zubařky vyžádal sám,tak to udělaj taky tak. Novému doktorovi řekni proč přecházíš, a on už si kartu obstará sám :palec:

 
EvaG
Extra třída :D 10681 příspěvků 27.01.11 15:06

Ahoj mě u prvního se ten termín taky neshodoval, vypočítala mi to na menstruaci, ale to je, že se to počítá podle poslední mensez.

Ale jinak bych od ní utíkala co by mi nohy stačili jde nejen o tebe,ale i o zdraví miminka. Moje sice zubaře taky neřeší, ale pokud nemáš problémy, tak je to tvoje věc jestli tam jdeš jednou nebo dvakrát.

Dej potom vědět co a jak, budeme ti držrét pěsti ať to v klidu zvládneš

 
Runi
Kecalka 421 příspěvků 27.01.11 15:18

Veru tak Dr. Prusíkovou znám, taky jsem bydlela na Db a můžu ti říct, že jsem na ní NIKDY, ale opravdu nikdy neslyšela nic pozitivního. Upřímně jsem si myslela, že už ani neordinuje, ptže co jsem znala holčiny, tak od ní všechny postupně zdrhaly, jak to jen šlo.
Nejen, že byla hrubá - co se vyšetření týče, ale právě, že „léčit“ vlastně ani neuměla :roll:
Vůbec se nestresuj, jak jí to oznámíš, to už není tvoje starost, normálně si najdi jiného Dr. a to rychle.
I moje ségra, která je těhotná a bydlí na Db, měla by to k Prusíkový pět minut pěšky, tak raději dojíždí busem do Příbrami :-)

 
amanda1979
Kecalka 488 příspěvků 27.01.11 15:26

Nevím, jestli jsi to už neudělala, ale měla bys tady napsat její jméno a kde má ordinaci, ať si na ni dávají pozor i ostatní.

 
žirafííí  27.01.11 15:26

teda jak tohle může být doktorka :roll: :pocitac: .
rychle pryč od ní :wink: .
jinak já mám zase doktora který si na vše odpovídá sám,vždycky,nic vás nebolí,žádné problémy atd :mrgreen: :roll:
Těd mě dostalo na kontrole po šestinedělí MS nebyla a už si to píše,než stačim říct že byla už to má napsaný podle sebe :mrgreen:

 
brouczek
Kecalka 144 příspěvků 27.01.11 15:41

Tak hodně štěsí s hledáním nového doktora, bohužel ze své zkušenosti vím, že to není nic jednoduchého. Já byla u svého dr. nespokojená a chtěla jít jinam , ale v celém našem okresním městě žádný slušný gynekolog nové pacienty nepřibírá :-( a to to zkouším již několik let :evil: takž mám smůlu. Tobě přeju víc štěstí..

 
Anonymní  27.01.11 16:01

Ahoj, chápu tě a taky bych nechtěla takovou doktorku, proč jsi ale od ní neodešla už dřív? Mám obavu,že teď v třetím trimestru tě už žádný jiný gynekolog do péče nepřevezme, což je pochopitelné.. Zkusila bych to spíše v nějaké větší nemocnici, třeba tam ,kde se chystáš rodit.. Hodně štěstí!!! :kytka:

 
eVerča
Ukecaná baba ;) 1598 příspěvků 27.01.11 16:18

Tak tedy pro výstrahu všem z okolí Dobříše: jedná se o dr. Stanislavu Prusíkovou, která ordinuje na místním středisku :zed: V noci na dnešek jsem skoro nezamhouřila oko, jak jsem nad touhle situací pořád přemýšlela a navíc, když se mi podařilo usnout, zdálo se mi, že opět dělala nějaké vyšetření a (vážně nevim, kde se v hlavě taková blbost vezme) pak mi chtěla odebrat plodovku a píchla maličkého takovou tlustou jehlou do ramínka a já to všechno viděla na monitoru. Probudila jsem se celá ubrečená a spocená a děkovala bohu že to byl jen zlý sen. Když přítel viděl, v jakém jsem stavu, řekl NIKAM NEJDEŠ, NECHCI MÍT DOMA BLÁZNA, KTERÝHO BY Z TEBE UDĚLALA a bylo vymalováno :-) Takže zavolám druhé gyndr, která na Dobříši ordinuje (ale poradnu vede v Příbrami), nebo se rovnou zítra vydám do Příbrami „lovit“ nějakého pořádného doktora, ať mám klid. Rozvířila jsem debatu na téma MUDr. Prusíková mezi známými tady ve městě a každá ženská, ať už tuto doktorku navštěvovala v těhotenství, nebo mimo něj, spráskla ruce a řekla „Holka utíkej“ Jen mě mrzí, že jsem si všechno tohle nedala dohromady už dřív :nevim: Měla bych já i maličký ušetřený nervy… Jo a ještě něco, hrozně se mi líbil komentář od MirušeProdigy, něco v tom smyslu, že se svojí povahou by takovou dr. poslala tam, kam slunce nesvítí. A ten můj bláznivej chlap se tak na mě podíval a povídá „Do stínu?“ Tak mám v tom všem zmatku a stresu aspoň takové světlé chvíle, kdy se rozesměju od ucha k uchu :-) :-) :-)

 
Monny
Hvězda diskuse 36573 příspěvků 27.01.11 16:27

A to jsem si myslela ze moje Dr. je spatna.. :cert: Paneboze, jak muze byt nekdo tak bezohledny, vzdyt se jedna o lidsky zivot.. :cert:
Kazdopadne ti drzim palecky at ti to dobre dopadne, a pisni zbytek denicku, jsem zvedava jak ti to dopadne.. Drz se, a opatruj se :hug:

 
Zuzylka
Ukecaná baba ;) 1061 příspěvků 27.01.11 18:00

Nic hlásit nemusíš. Přihlaš se k jiné Dr. a oni mají povinost si ty karty mezi sebou předat :wink: .
Jen se nejdřív rozhodni kam a zjisti si, jestli ještě nabírají nové pacientky. Dobré gynekoložky mívají často plný stav a nepřibírají nové :nevim: .

 
nosanek
Echt Kelišová 9199 příspěvků 27.01.11 19:35

Tak to se divim, ze jsi uz neutekla drive.
Jak tady holky pisou, nic hlasis nemusis! Zitra tam jdi a pak si zajdi k te druhe pani doktorce. Ona si sama tvoji kartu vyzada a nic vic se o to nemusis zajimat.

 
resli
Zasloužilá kecalka 746 příspěvků 27.01.11 22:59

ahoj já bych vůbec nepřemýšlela a už bych tam nešla,tenhle přístup je děsnej!! :pocitac:

 
Gina108
Generální žvanilka 23852 příspěvků 27.01.11 23:17

Verčo, ještě si toho nového gynekologa, resp. každého doktora ověř na www.znamylekar.cz, jaké tam má komentáře. Jeden dva špatné nevadí, mohou to být pomlouvači, ale většina se nemýlí :wink:

Příspěvek upraven 27.01.11 v 23:17

 
Zrzulka
Povídálka 43 příspěvků 28.01.11 10:11

Já nemám slov.Já bych už asi odešla dříve.Když jsem čekala první dítko a chodila jsem k jednomu doktorovi a nebyla jsem s ním spokojena tak jsem odešla jinam.U starého dortora byla sestřička v důchodovém věku a různě otevírala dveře když jsem ležela na lůžku mééééé a zapomínala takže ty dveře otevírala i 5× :cert: odešla jsem jinam a teď jsem spokojena.Příště třeba u jiného oboru až nebudete spokojena odejděte hned je to Vaše zdraví a na kecy nedejte :kytka: držím palečky ať jste v pohodě a zdravííí a opatrujte se a smějte se a veselte se :dance: :dance: :dance:

 
Mirulinka  28.01.11 10:56
chápu

Ahojky,tak přesně vím jak ti asi je.Já mám velmi podobnou zkušenost.Mám to trochu jiné v tom,že jsem v Irsku a tady se vše řeší přes praktika,což mi přijde divné,ale je to tak.Když jsem po druhém pozitivním testu šla k paní doktorce,po cca tříhodinovém čekání v čekárně jsem došla na řadu a málem mi spadla brada.Nejenže paní doktorka byla očividně velmi naštvaná že má spoustu pacientů a nemá tudíž čas na káičku a drby s kolegyněmi,ale po dotazu co pro mně může udělat,jsem ji teda řekla o pozitivním testu,si vzala kolečko,zdělila mi datum narození potomka a tím to celé skončilo.Vyšla jsem z ordinace a normálně jsem brečela jak malá.Ani tlak mi nezměřila,nezeptala se jak se cítím,nevzala mi moč,nevystavia mi těhotenskou kartu nic.Tohle všechno by však měla,mám tu těhotnou kamarádku a přístup jejího praktika byl naprosto odlišný.No prostě zlaté české zdravotnictví.Tady mám jen tři UTZ za celé těhotenství a tot vše.Jsem děsně nervozní a při každém sebemenším problému raději volám do nemocnice.Takže změna lékaře výborný nápad,já to samé udělala taky a jsem o moc klidnější.Takže držím palce.

 
Habibi2606
Kecalka 163 příspěvků 28.01.11 11:41

Nic jí oznamovat nemusíš, za takový přístup si nic jiného ani nezaslouží! Já když jsem měnila gynekologa, řekl mi,že kartu předchozího lékaře nepotřebuje, že si založí vlastní. Nevím, jestli je to standartní přístup, ale nikdy jsem žádné vážné komplikace neměla. Nyní si doktora nemůžu vynachválit. Zajímalo by mě, jak ti to dopadlo následující den v poradně? Ať je vše O.K. a dobře to zvládnete.

 
tykadlo
Kecalka 225 příspěvků 28.01.11 12:20

Ahoj nečetla jsem všechny reakce, takže už to možná bylo řečeno: mám obavy, že jako těhotnou tě žádný lékař nevezme. Po porodu už ano, ale z těhotných, dle slov kamaráda gyn. oni nemají skoro nic. Hodně práce za málo peněz od pojišťovny. Já jsem se stěhovala do jiného města už jako těhotná, byla jsem v 5. měsíci, obvolala jsem 7 doktorů, žádný něchtěl ani slyšet. Nakonec mě vzala na milost doktorka ne nepodobná té tvé, a to jen proto, že ji umluvil její spolužák z VŠ, můj tehdejší gynekolog. Už u ní nejsem :lol: . Takže hodně štěští :kytka:

 
MUMICEK  28.01.11 16:08
ahoooj

AHOOOOOOOOOOOOOOJ HOLKY,
HLEDALA SEM NA INTERNETU PRISPEVKY KE KRVACENI. A NASLA I VASE PRISPEVKY. ZIJU V ANGLII UZ ASI 4 ROKY A REKNU VAM, ZE BUDTE RADY ZA CESKE LEKARE.
MELA SEM PROBLEMY S MENSTRUACI, KRVACELA SEM MIMO MENSTRUACI A POSILALI, ME OD JEDNOHO K DRUHEMU, NIKDO ME NEVYSETRIL, A JESTE MI REKLI, ZE JE TO NORMALNI.
PAK SEM PAK DOMA PORAD PRITELI BRECELA, ZE ASI UMRU, ZE ME NIKDO TADY NEPOMUZE A ZE KDYZ TO NEJDE TADY TAK POLETIM DOMU DO CESKA KE SVEMU.
NASTESTI SEM POTKALA UZASNOU SLOVENKU, DALI SME SE DO RECI, A ONA ME VZALA KE SVEMU LEKARI. A BYLA TO LEKARKA NEMKA, KTERA JE UZASNA A JEJI PRISTUP JE MILIONOVE JINY. MOMENTALNE MAM HORMONY NASAZENE, A DOUFAM, ZE SE VSECHNO BRZO UPRAVI.
MOC VAS ZDRAVIM DO CESKA A AT VAM MIMINKA KRASNE ROSTOU VE ZDRAVI.
AHOJ MUMI

 
Damu  28.01.11 19:33

Zdravim.K tehle osobe jsem taky chodila. Je to absolutne naladova a arogantni zenska. Odesla jsem, krome jejiho otresneho chovani proto,ze ta odbornice prehledla me nadory na vajecnicich. Jeden mel v prumeru devet cm! Vubec se s ni nebavte a mazejte pryc.Hodne stesti.

 
faldy
Zasloužilá kecalka 594 příspěvků 28.01.11 20:11

No tak co vam budu povidat, uz vyse holky napsaly. Zdravotnictvi v zahranici je naprosto katastrofalni a to budme holky rady, ze nezijeme v Americe, je to tam jeste horsi, teda pokud si neplatis peknou palku za zdravotni pojisteni. Jinak u prvniho nahlaseni o tehotenstvi se zadne vysetreni(teda v UK)nedela a ultrazvuky jsou jen dva, coz by jeste tak nevadilo, horsi je, ze se nedelaji vubec ozvy. Ale at uz zijeme kdekoliv, pristup lekaru je nekdy desivy a to je dost spatne. Proc lidi tuhle praci vykonavaji, kdyz je nebavi a kolikrat vlastne ani neumi. Je to smutne. Preji zakladatelce tohoto denicku, at se ji podari najit spravneho lekare, at je spokojena a konecne bez stresu. Drzim pesti :mavam:

 
prochtik1
Stálice 96 příspěvků 30.01.11 21:56

Já bych vůbec něměla strach,že tě v průběhu těhotenství nevezme jiný gynekolog.Se synem před 6-ti roky jsem přecházela k jinému gynekologovi v 6. měsíci a nebyl to žádný problém.Pak jsem kvůli stěhování loni musela přejít ke gynekoložce, se kterou jsem byla spokojená dokud jsem neotěhotněla poprvé loni v dubnu(pak jsem o miminko přišla),ale teď jsem ve 21.tt a přemýšlím,že také přejdu jinam,protože mi její péče nepřijde zrovna v pořádku,když to porovnám jaké jsem do teď měla potíže a jak se starala v těhotenství třeba ke kamarádce.Asi má ke každé pacientce jiný přístup.

 
Sihaja
Stálice 52 příspěvků 28.02.11 14:14

Ahojky,
Měla jsem něco podobného se svojí mudrou.
Kdykoli jsem se objevila mezi dveřma, hned byl oheň na střeše a celou prohlídku byla nepříjemná a nejednou na mě křičela. Nikdy jsem jí nic neudělala a na prohlídky jsem chodila jak jsem měla ale bylo to prd platné.
Tak jsem doktorku změnila a jsem ráda že jsem to udělala. Stará se o mě a prcka jak nejlíp umí a je hrozně milá a starostlivá :-) jdi radši jinam, budeš určo spokojenější a víc v klidu

 
klara123
Ukecaná baba ;) 1505 příspěvků 01.03.11 13:18

Ahooj … kamarádka změnila gyn Dr. asi v 7.měsíci těhu. Její pohár trpělivosti už také přetekl :mrgreen: S tím starým nic neřešila, jen si našla lepšího … Tak hodně štěstí při výběru!!!

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama