znecitlivující krém EMLA

Zdraví
  • 14.01.05

AHOJKY MAMINY CHCI VÁM JEN NAPSAT ŽE VAŠI MAZLÍCI UŽ NEMUSÍ TRPĚT NAPŘ.PŘI ODBĚRECH KRVE,BOLESTIVĚJŠÍCH OČKOVÁNÍCH,NEBO JAKO NAŠE MALÁ PŘI PUNKCI UZLINKY V PODPAŽÍ PO OČKOVÁNÍ TBC.

TI CO PUNKCI SE SVÝM MRNOUSKEM PRODĚLALI VĚDÍ, ŽE TO ZPROVNA NENÍ PRO MIMI NEJLEPŠÍ ZÁŽITEK
NAPŘÍKLAD NAŠE MALÁ(3 měs.) SE Z TOHO VZPAMATOVÁVÁ UŽ TÝDEN-ŠPATNĚ SPINKÁ, PLAČE ZE SPANÍ, PLAČE Z NIČEHO NIC I PŘES DEN. PODOTÝKÁM, ŽE TOHLE NIKDY DŘÍV NEDĚLALA. A TAK MĚ ZAJÍMÁ JESTLI VÁM TŘEBA DOKTOR ŘEKL ŽE EXISTUJE ZNECITLIVUJÍCÍ KRÉM EMLA, KTERÝ VLASTNĚ TU BOLEST ÚPLNĚ ZMINIMALIZUJE. JÁ JSEM DOCELA PŘEKVAPENÁ ŽE SE NIKDO ANI NEURÁČÍ SE O TOM VŮBEC ZMÍNIT. VŽDYT PŘECE KAŽDÁ MÁMA CHCE, ABY JEJÍ MIMINKO NIC NEBOLELO. A KDYŽ SE DÁ TA BOLEST ASPON TROCHU ZMÍRNIT UDĚLÁ PRO TO VŠECHNO.
NÁS PUNKCE ČEKÁ OPĚT ZA MĚSÍC, TAKŽE PAK JEŠTĚ NAPÍŠU JAK TO ZABRALO.ALE MYSLÍM ŽE JE ŠKODA, ŽE SE VÁM O RŮZNEJCH VĚCEH PROSTĚ VŮBEC NEŘEKNE A VY PAK POSLOUCHÁTE HODINOVEJ PLÁČ TOHO MALÝHO DROBEČKA.
TAK SNAD TO VYJDE. MĚJTE SE VŠECHNY KRÁSNĚ
HELČA A ANETKA

Váš příspěvek
Veronika6
Zasloužilá kecalka 510 příspěvků 14.01.05 10:02

Ahoj Helčo,

taky si myslím, že by ti doktoři nemuseli tak šetřit slovy.
Na všechno, co je pro malou lepší,¨se ptám taky sama - doktor se o ničem nezmiňuje. Připadám si pak, jak taková ta šťouravá ustaraná matka, ale přece je normální, že se zeptám třeba na čajík proti bolení bříška, na lepší očkování, ............
Doktor mi pokaždé řekne, že „teda jako jo“, že to taky jde.......... vytáčí mě to.

Jsem ráda, že te´d vím o znecitlivujícím krému - pro jistotu :-)
(od doktora se to pravděpodobně nedozvím)

Takže ať ty naše štěstíčka nic nebolí a hodně úsměvů přeje

Verča a Barča 3,5 měs.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.01.05 10:15

Ahoj Helčo,

mám 9-ti měsíčního chlapečka a taky máme za sebou to co vy, i když ne s takovou reakcí ( nespavost a tak ). Pavlíčkovi to doktor tlačil asi tak 5×. Zduřely mu uzlinky v podpaží. Jinde naštěstí ne. Říkal taky, že museli hospitalizovat týdení miminko, které mělo silnou reakci, naběhly mu uzlinky na klíčku a špatně z toho dýchalo. No děs. Když jsem se ptala, čím to je, tak nic moc neřekl, až když jsme tam byli naposled, tak z něj vylezlo, že je to špatně píchnutou vakcínou. Buď se mimi u toho pohne, tak to má na více místech, nebo to doktor píchne až pod kůži. A bobánci pak kvůli tomu trpí pár měsíců navíc. Pavlíček punkce snášel celkem dobře, za chvilku už nic nevěděl, zdálo se, že se mu dokonce ulevilo, když to vytlačil. Teď už to má celkem fajn, tak snad konečně začneme s očkováním. Doufám, že se obejdeme bez dalších reakcí.

Tak se mějte, přejeme brzké uzdravení.

Zdraví Katka a Pavlíček od jarních miminek.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.01.05 20:27

ahoj Helčo!
to by asi bylo dobrý i při propichování uší (kvůli náušnicím), co?
jestli si jednou moje dcera vzpomene, že chce mít propíchnuté uši, tak by nám tohle mohlo asi pomoct…
je ten krém normálně volně v prodeji? a kolik asi tak stojí?

Díky, Baghira a Eliška (9 měsíců)

MILYSEK
Kecalka 152 příspěvků 14.01.05 21:40

Ahojky holky,

po znecitlivujícím krému jsem se ptala také. Originál EMLA krém v nejmenší gramáži 20 gramů stojí přeš 700 Kč. Chtěla jsem ho taky, ale za ty prachy jsem se na to… Měli jsme jít píchat naušničky, tak jsem si myslela, že tu naši princeznu pomažu a bude v poho.
Od kámošky jsem dostala zadara EMLA náplast - ta nevím kolik stojí - ale myslela jsem, že aplikace krému bude snadnější a proto jsem ho snáněla. Asi zabrala, protože malá u píchání prvního ouška vůbec neplakala a u druhýho trošku a hned se v náruči utišila.
Od holek u nás v deníčku mi bylo řečeno, že existuje nějaká znecitlivující mast (náhrada za EMLU) kterou namíchají přímo v lékárně, ale když jsem se na ni ptala v lékárně, tak na mě čučeli jak kdybych spadla z višně - tak nevím. Zatím jsem se jinde neptala. Jo a prý stála (ale na Slovensku) pouhých 30 Sk.
Každopádně 700 Kč se mi zdá hodně.
Tak se kdyžtak zkuste zeptat u vás v lékárně na tu náhradu.

Bezbolestným píchancům zdar
Milena a Zuzanka (5měsíců a 9 dnů)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.01.05 10:27

Ahoj Mileno,
díky za typ. Mám pětiletého klučinu, který chodí často na odběr krve. Snáší to sice statečně, ale brečí pokaždé.
Určitě to využiji i u dcery, jsou jí 3 měsíce a teď byla na prvním očkování a také se jí to moc nelíbilo.
 Irena

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.01.05 11:00

AHOJKY.TAKY DÍKY ZA TIP S TOU MASTIČKOU Z LÉKÁRNY.HNED V PONDĚLÍ TAM NABĚHNU.
TA EMLA JE JEN NA RECEPT.700 JE SICE DOST ALE KDYBY TO NEVYŠLO S TOU NAMÍCHANOU,NEBO S NÁPLASMI TAK TO KLIDNĚ OBĚTUJU.SLÍBILA JSEM TOTIŽ TÝ NAŠÍ PRDOLCE ŽE UDĚLÁM VŠECHNO ABY UŽ NIKDY TAK NETRPĚLA.
NEJHORŠÍ NA TO VŠEM JE ŽE NAŠE MALÁ OD TÝ DOBY NECHCE K NIKOMU JINÝMU NEŽ KE MĚ.I U MANŽELA PLÁČE-A JEHO TO DOST MRZÍ.
ACH JO.
ALE DNEŠEK UŽ BYL O KRAPET LEPŠÍ,DOKONCE SE NA NĚJ I USMÍVÁ,ALE POCHOVAT SE K NĚMU NEPŮJDE.DOUFÁM ŽE TO ZAS ZA PÁR DNÍ BUDE ZASE TO NAŠE VĚČNĚ USMĚVAVÝ A USLINTANÝ MIMINKO,KTERÝ KRÁSNĚ SPINKÁ A PAPÁ.
MĚJTE SE VŠECHNY MOC KRÁSNĚ A UŽÍVEJTE SI CO NEJVÍC S VAŠIMA PRDOUSKAMA.
HELČA A ANETKA(3.měs.)

Cibulka1
Kecalka 134 příspěvků 15.01.05 21:30

Ahoj.

Já jsem malýmu koupila v lékárně i menší- 5g balení EMLY, ale ještě jsme ho nevyzkoušeli. Stálo asi 140Kč, nebo tak nějak. Chtěla jsem to na očkování, ale pak mi došlo, že ten vpich vlastně nebolí a to jak mu tam aplikuje Dr. tu látku ve svalu stejně EMLOU neovlivním. Mám ji doma v ledničce a dofám, že ji nebudu muset na nic použít.

CIBULKA+ ŠOMONEK(5M+17D) Letní miminka

Rozeta
Zasloužilá kecalka 515 příspěvků 15.01.05 22:07

EMLA náplaste aj masti sú možno v SR trošilinku viac známe vďaka tomu, že istý čas vzorky náplastí dostávali mamičky v niektorých pôrodniciach v reklamnom balíčku. Ja som náplaste vyskúšala u dcérky (3,5 r.) pri očkovaniach, ale nemala som šancu vypozorovať reakciu, keďže kričala hneď ako uvidela lekárku :-)). Po očkovaní v troch rokoch mi ale na otázku, či plakala od bolesti alebo strachu, povedala, že od strachu.
U malého (6 mes.) som skúsila masť zatiaľ pri dvoch očkovaniach, pri prvom plakal už dopredu, pri druhom bol ale kľudný a tak sa dalo vypozorovať, či masť pôsobí. Pri vpichu vôbec neplakal, pri samotnom vstrekovaní látky už trochu áno. Je to tak, ako píše Cibulka - masť znecitlivuje povrchové vrstvy kože. Preto je skôr vhodnejšia pri odberoch krvi alebo menších chirurgických výkonoch na koži. Asi pomôže aj pri prepichovaní ušiek. Ale aj pri očkovaní podľa môjho názoru pomôže k tomu, že dieťa sa pri vpichu nezľakne a nestiahne sval, takže sa predíde zatvrdlinke.
Ja som pôvodne používala originál EMLA náplaste, ale neskôr som sa dozvedela, že v jednej lekárni v Bratislave miešajú masť presne podľa zloženia EMLY. Bolo to tuším v období, keď sa EMLA do SR prestala voziť a ľudia si ju chodili kupovať do ČR alebo Rakúska. Teraz je ju u nás už zase dostať, ale aj tak sme išli do tej lekárne a keď sme žiadali masť namiešanú podľa EMLY, hneď vedeli, o čo ide. Manžel, ktorý bol pre ňu, tvrdí, že stála okolo 30 Sk, mne sa ale zdá, že stála viac, no určite to nebolo viac ako 100 Sk a je toho plný malý kelímok. Ostáva mi len dôverovať, že to naozaj namiešali tak, aby to bolo vhodné aj pre malé bábätká (vopred sme ich na to upozornili).

Rozeta od Letných bábätiek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.02.05 10:20

AHOJ MAMKY.
TAK TO JSEM ZAS JÁ.BYLI JSME S NAŠÍ MALOU NA TÉ PUNKCI. ŘEKLA JSEM DOKTOROVI ŽE CHCI ABY JÍ NAPSAL NĚJAKOU ZNECITLIVUJÍCÍ MASTIČKU PROTOŽE BYCH ZAS NERADA ZAŽILA TO CO MINULE.
ON TEDA ŽE JO A NAPSAL MI MESOCAIN GEL A TAKY SIRUP BRUFEN-TO KDYBY BYLA ZAS NEKLIDNÁ,JE TO VLASTNĚ NA BOLEST A NA TEPLOTU.
TAK JSEM JÍ TO NATŘELA HNED JAK JSME PŘIJELI K DOKTORCE A PAK PRO JISTOTU JEŠTĚ JEDNOU,PROTOŽE JSME TAM ZAS ČEKALI DVĚ HODINY A U TOHO MESOCAINU NENÍ NAPSANÝ JAK DLOUHO TO PŮSOBÍ.
NO NICMÉNĚ SI MYSLÍM ŽE TO POMOHLO.MALÁ SICE PLAKALA ALE V NÁRUČÍ SE HNED UKIDNILA.S TÍM MINULÝM ZÁŽITKEM SE TO NEDÁ ABSOLUTNĚ SROVNÁVAT.
DOKTORKA SICE ŘÍKALA ŽE KDYŽ UŽ TAM JE HNIS TAK TO NEBOLÍ,ALE MOC MĚ TÍM TEDA NEPŘESVĚDČILA.
HLAVNÍ JE ŽE JSME TAM BYLI NAPOSLED A MALÁ TO ZVLÁDLA CELKEM V POHODĚ.
NEVÍM PŘESNĚ KOLIK TEN MESOCAIN STOJÍ ALE I S TÍM BRUFENEM JSEM DOPLÁCELA 82 KAČEK.TAK SI MYSLÍM ŽE SE TO DOCELA VYPLATÍ.
TAK SE MĚJTE VŠECHNY MOC KRÁSNĚ A NENECHÁVEJTE SVOJE BROUČKY ZBYTEČNĚ TRPĚT
PA PA
HELČA A UŽ ZASE USMĚVAVÁ ANETKA

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.04.05 14:21
Vložit nový komentář