Zoufalé matky dělají zoufalé věci I.

Rodičovství

aneb Chůva v akci Jsem zoufalá .... Moje představa o manželství a mateřství se zcela liší od reality.

Chlap chodí pozdě domů, nejraději by se jen najedl, umyl a huspnul do postele (kde již očekává moji otevřenou náruč…).
Mě potřebuje pouze abych uklidila, uvařila, vyžehlila, vyprala, postarala se o děti a vítala ho s otevřenou náručí večer v posteli.

Moje dvě děti se pro změnu domluvili, že mě zničí.
Neustále velmi nahlas mluví, teda spíše křičí a piští, s nesmírnou radostí mi odmlouvají a vyslovují své názory a činí jen ta rozhodnutí, které sami uznají za vhodné. Jsou dokonalé v dělat to, co by neměli - když mají jít večeřet tak si malují, když mají se oblékat, tak skáčí po posteli, když si mají uklízet, tak dostanou obrovský hlad a musí se jít hned najíst. A jejich nejlepší záliba je si vzájemně brát hračky, neustále se požďuchovat a bravurně si vzájemně komolit svá jména.
Své děti miluji, každý den z práce letím pro ně do školy a do školky, celá natěšená, jak budeme mít skvělý zbytek dne.
Toto moje nadšení trvá cca 15 minut - pak bych je zase nejraději vrátila zpět, kde jsem je vyzvedla.

Posledně, kdy už toho bylo na mě moc, jsem se rozhodna konat: „Zavolám na vás chůvu v akci" „Bude vás tady vychovávat a já pojedu na dovolenou" „Počkejte, však ona vás ta ježibaba už srovná"

To ale bylo něco na mé děti. Palba otázek - jaká ta chůva vlastně je, co bude u nás dělat, a kde budu já, a … a … a… - to vše způsobilo, že jsem se rozhodla je nechat dívat se výjimečně déle na televizi.

Pořad Chůva v akci sledovali se zaujetí, měla jsem pocit, že to v nich nechalo hluboký dojem a že se sami nad sebou zamysleli.

Konečná znělka „Mami, kdy nám konečně pozveš tu chůvu, ona je hrozně príma !!!!!"

Ach jo, takže žádná chůva, žádné vychované děti, žádná dovolená, .....

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
sesty
Povídálka 21 příspěvků 28.05.06 17:58

Ahojky,
nás mamča strašila tím, že nás pošle do polepšovny. Také jsme se s bráchou ptali, co je to polepšovna, bylo vysvětleno a my jsme asi týden nezlobili.
S maželem to má většina z nás podobné, kdyby se můj drahoušek večer postavil ke sporáku, tak si budu myslet, že onemocněl. S holkama si teda hraje, ale když odchází brzo ráno a vrací se v noci, tak to jde občas špatně. Ještě že jsou víkendy.
Zkus ty rošťáky nějak zodpovědně zúkolovat. Třeba ten starší bude chodit kupovat rohlíky a noviny. Vroste tím u něj pocit potřebnosti a zodpovědnosti.Menší může samo zalévat kytky, nebo vyndat prádlo z pračky. Vem to jako hru a uvidíš. Na nás to fungovalo. Doma to už praktikuji na starší dcerce a je nadšená, že může něco dělat sama.
 EVČA

 
Bubu
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 29.05.06 16:39

Ahoj ˇˇSárko,
takový článek má občas chuť napsat určitě každá mamina na emiminu. Naštěstí to je jen období, které dřív nebo později přejde a bude líp. Taky mám stavy zoufalství a vyčerpání a to ještě nechodím do práce. Držím pěsti, ať je prostě zase dobře a aby se manža líp zapojil. Děti a úkoly fungují i u nás a zatím je nejlepší je totálně unavit venku, nejlíp s ostatními dětmi - to jsou pak skoro andílci. Třeba už by tvoji prťavci mohli někam chodit do kroužku........?
Bubu a dvě bubačky

 
Šárka
Kecalka 418 příspěvků 29.05.06 17:27

Můj článek berte trochu s nadsázkou :-)
Jinak naše Verča chodí do moderní gymnastiky - 4× týdne - a má stále energie na rozdávání

 
wocinka
Ukecaná baba ;) 1547 příspěvků 29.05.06 18:34

EVČA :Jůůů, polepšovnu si taky pamatuju, moc nás tenkrát s bráchou zajímalo, jestli tam vařeji čočku s párkem, protože jsme jí opba šíleně - a svorně - nenáviděli. Hodné dětičky z nás (dočasně) začaly být až po maminčině prohlášení, že v takové polepšovně se nic jiného nejí. :-)
 Jája

Vložit nový komentář