Zprávičky od Davídka aneb další deníček pro Filůtky

Rodičovství

Ahoj holky a kluci To koukáte, že vám píšu zrovna já co? My už jsme ten náš deníček těžko hledali a tak píšeme nový aby bylo kam psát. Toliko na úvod a na vysvětlenou:) Musíme se omluvit z nedělního divadýlka, protože pojedeme pryč. A já jsem se tak moc těšil.

Dokonce i cirkus nám mamka taky naslibovala ale taky se konat nebude, bůů. Jen samé sliby a pak nic:(Nemít tu u nás tetu, tak nás mamka snad ani nevyvětrá:)) Teta nás vzala na procházku do lesa, kde to bylo fajn ale jen do té doby, než mi ukázala na zemi takového ošklivého pavouka. Pak mě musela půl hodiny nosit na rukou a když už mě neunesla, tak jsem se jí držel jako klíště. (já to fakt vidím na fóbii z pavouků - pozn. mamky).

My teď doma nemáme tatínka (je v nemocnici - p. m.) ale byli jsme se za ním jednou podívat. Víckrát nám to ale nedovolili, takže nás opět hlídala teta. Filípkovi teda táta chybí hodně moc, pořád říká, že se mu po něm stýská. Mně teda taky, dokonce jsem mu v posteli udělal volné místo:o)

Dnes jsem byl u paní doktorky a dostal jsem injekci. Máma říkala, že to prej nebolí ale věřtě dospělákům že jo. Tak jsem jí říkal, že to radši nechci a že k paní doktorce nepůjdu ale pak jsem ze zvědavosti teda šel. A můžu vám říct, fakt to nebolelo. Bylo to nějak rychlé ani jsem se nestihl podívat a už jsem tam měl náplast. Bylo to opravdu maličké píchnutí do ramene. Jako statečný kluk jsem si vybral za odměnu Kindervajíčko ale to bohužel neměli, tak jsem se spokojil se žvejkačkou, ty já totiž rád:o)

Pár dní se teď asi nebudeme moct ozvat ale víc vám o tom napíše mamka. Takže se s vámi prozatím loučím, užijte si i za nás divadýlko a hlavně napište jaký to bylo. Snad se na divadýlku sejdeme někdy jindy. Tak páčko David

Od mamky:
Dnes jsme sice měli náročný den ale jestli to nedopíšu dnes, tak snad nikdy:o)

Divadýlka se nebudeme moct zúčastnit, protože v neděli odlétáme do Číny. Je to neplánové a dost na rychlo, takže toho teď mám až na hlavu abych stihla všechno zařídit. Navíc jsem na to sama a tak mám o zábavu postaráno. Taťku nám propustí z nemocnice buď zítra nebo pozítří a právě na neděli máme letenky. Letíme tam kvůli tomu, že se tam manžel bude kurýrovat a chodit na akupunkturu. Dostal nečekaně pásový opar ale atypicky se mu projevil v uchu a bohužel i zasáhl lícní nerv a má teď ochrnutou půlku obličeje. Prý se musí na tom zapracovat rychle a v Číně jsou na akupunkturu jedničky, tak právě proto jedeme tam. Ještě nevíme jak dlouho tam budeme ale já počítám tak minimálně měsíc a spíše tam budeme tak měsíc a půl. Uvidíme jak bude probíhat léčba.
Dnes jsem tedy byla narychlo zařídit pro sebe a kluky vízum. Byla tam ale taková fronta, že se na nás málem nedostalo. I když se tam pracovalo přesčas, tak jsme tam stáli skoro čtyři hodiny!! A málem by jsme odešli s prázdnou ale manžel se zná s jednou tou konzulkou a tak jsem ho zaúkolovala po telefonu, páč já čínsky neumím:o) A tak mě ještě jako poslední vzali a ve středu si mám přijít pro vízum. Hurá:)) Jinak bych to musela řešit ve středu a stihnout to za jediný den. David to tam naštěstí vydržel v pohodě, stál celou dobu vedle mě a ani si moc nestěžoval:o) Za odměnu jsem ho vzala k doktorce na očkování proti žloutence typu A:)))) Filda už naočkovaný je z dřívějška, takže toho řešit nemusím. Já si půjdu pro píchaneček zítra.

Ve spojení budeme určitě, jen nám bude chvíli trvat než manžel zprovozní počítač. Nevím jak na tom teda je, možná že bude provozu schopný ihned. Jenže budeme muset obejít ještě všechny babičky, tety a další příbuzné takže se hned k počítači nedostanu. Ale do deníčků určitě budeme psát.

Zítra jdu s klukama k zubaři, tak doufám že Davídek bude víc spolupracovat. Minule nechtěl ani otevřít pusu. Mám ještě nějaké vyřizování a taky bych se chtěla zajet do Ústí podívat na neteřinku, páč ještě takový maličký miminko jsem neviděla a jako novorozeňátko si jí prostě nemůžu nechat ujít:)

Od nás prozatím vše. Ještě se ozveme jak bude čas. Škoda, že my si to hezké počasí teď ani neužijeme.
Jsem vyřízená, jdu spát:)
Ahoj Eva

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 11.10.05 16:59

Ahoj Evi,

doufám, že si to ještě přečteš.
To je teda nadělení. Přesně tohle jsem měla před 4 lety. Pásový opar v uchu, od toho obrnu lícního nervu. Ještě jsem od toho měla narušený rovnovážný aparát v uchu a infekce pronikla až do mozkomíšního moku, takže lehký zápal mozkových blan.
Co manžel? Dělali mu lumbálku? A uši má v pořádku? Prý jsem měla štěstí, že to nezasáhlo sluch.
Akupunktura mi taky pomohla - chodila jsem v Brně - hned po první návštěvě se mi vrátila chuť do jazyka. Pak mě dr. akupunkturista poslal do nemocnice, tak to léčili Herpesinem a každodenní masáží toho obličeje. Prý jsem se uzdravila zázračně rychle. Za 14 dní mě propouštěli a obličej byl celkem ohebný. Ale doteď, když jsem unavená, cítím, jak mi tuhne oko.

Tak manžela pozdravuj, přesně vím, jak mu je. Mějte se v Číně krásně a ať mu akupunktura co nejrychleji zabere.

A tobě přeju, ať to všechno zvládneš nabalit a zařídit. Kluci budou mít supr zážitek z návštěvy Číny, co? To jim závidím.

Mějte se, držte se, uzdravte se
Jana a spol

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 11.10.05 23:18

Ahojky Filuti,

nejdříve přeju Eviným klukům ať si to v Číně užijí a až to bude možné ať koukají napsat zážitky. Zároveň zdravíme jejich tatínka, ať mu léčba rychle zabere a bude brzo fit!

My jsme byli o víkendu na chalupě, tam jsme si to pěkně užili, jezdil jsem s dědou na traktoru, pouštěli jsme draka (dokonce já sám a ve vzduchu mi vydržel skoro čtvrt hodiny!!), pekli jsme buřtíky a brambůrky a v neděli jsme byli jezdit na koníkách. Taky jsme sbírali spoustu dobrůtek, který jsme si vezli do Prahy - ořechy, jablíčka, hrušky, švestky, šípky na čajík a několik sklenic domácího medu od strejdy. Mamka si ze mě dělá srandu, že jsem veverka, protože oříšků dokážu na posezení sníst neuvěřitelné množství :o))), zato to ovoce mě vůbec nezajímá :o)

Dneska jsem byl u paní zubařky na preventivní prohlídce. Moc hrdina jsem teda nebyl, sice jsem si nejdřív na to křeslo sednul ale pusu jsem otevřít nechtěl a pak jsem hned seskočil, takže si mě na tom křesle mamka vzala na klín a pak už to bylo dobrý. Žádnej kazík nemám, paní doktorka mi namazala zoubky nějakou vodičkou pro posílení zoubků proti kazům a napsala mi fluorový tabletky, před spaním mám vycucat každý den jednu jako prevenci.

Zítra jdu do školky, tak se těším, pý tam můžu zítra i spát!!!! Hurááá!!!

Minulý týden u nás byla mámy kamarádka, dodatečně mi ještě přinesla k narozeninám dárky - megafon a fixy na textil :o). Z obou věcí je mamka běsná :o))).

Mějte se krásně a těším se na nedělní divadýlko a ještě jsem chvíli pustím mamku.

Papa Šimůnek

Ahoj holky,

na tříletý prohlídce nás doktorka poslala na vyšetření na chirurgii do Motola s podezřením, že Šíma má vodní kýlu na varlátku. Byli jsme tam minulý týden ve čtvrtek, bohužel nám to potvrdili…Doktorka v Motole říkala, proč nás obvodní neposlala, když byl ještě mimino, že to má vrozený. Jsem na tu naší doktorku pěkně naštvaná a skutečně už od ní odcházím, protože je úplně blbá! Šímovi to vyšetření nevadilo, jen mu pytlíka prohmatali a prosvítili nějakým světlem, takže bolestivý to pro něj není. Ale objednali nás na 31.10. na operaci, prý je třeba tu vodu odsát a to varlátko mu přišít stehem k pytlíkovi, protože teď mu ho ta kýla vytlačuje trošku nahoru. U dospělých chlapů už s tím prý nic nedělají, ale u těhle malých prý hrozí, že by se to varle nevyvíjelo…
Takže jsme dostali hromadu lejster a pokynů, musíme na celkové přeoperační vyšetření - moč, krev, EKG…, protože to dělaj v celkový narkóze. Máme přijet nalačno a bez pití toho 31.10. a hned mu to udělají a druhý den ráno nás pustí domů, takže tam budeme muset strávit noc. Už teď se toho děsím a mám z toho docela strach…Po tom zákroku nebude smět žádnou námahu a 14 dní necvičit a moc se nehýbat, aby ten steh nepraskl a nemuseli to dělat znova. Takže si nedokážu představit, jak Šímu udržíme 14 dní v klidu, právě proto by bylo tenkrát lepší, kdyby na to šel jako mimino…ach jo. Vzala jsem hned nejbližší termín operace, ať to máme co nejdřív za sebou, ještě mi nabízeli konec listopadu, ale v tom je pak Mikuláš nebo až po novým roce.
Pokud máte někdo zkušenosti s Motolem jak to tam chodí a tak, nebo jestli jste někdo třeba se svým starším dítkem absolvoval něco podobnýho tak se ozvěte!!
Nejvíc se bojím, jak bude Šíma reagovat až se z tý narkózy vzbudí, jestli ho to bude bolet, jestli mu nebude špatně…V tý narkóze bude asi půl hodiny. Prý je to drobný chirurgický zákrok, něco jako slepák, jak mi řekla doktorka v nemocnici, ale stejně, pořád je to operace…

Tak jsem se vypsala, doufám, že je to aspoň trochu srozumitelný a ne moc dlouhý a doufáme ve vaší podporu!!! :o)

Martina

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 12.10.05 14:46

Ahoj Marťo,
Filípek byl na punkci 2× ve 4 a 6 týdnech a stejně jsme byli loni na operaci. Všechno proběhlo v klídku. My jsme ale šli do centra jednodenní chirurgie. Takže si ho Hynek sám probudil z narkózy a odvezl domů.
Filda to zvládl celkem dobře. Je to ale naše cíťa a hysterka a když zalistuješ staršími deníčky - někdy kolem listopadu 2004, měla bys tam najít detaily.
V klidu jsme ho udrželi snadno, protože odmítal chodit, že ho to bolí. Ale podle dr jen hysterčil a mohl hned druhý den chodit.
Filďas se rozhodl asi po týdnu, že už je zdravý a bude chodit a všecko.
Takže si myslím, že všecko v klídku zvládnete, Šíma je šikula.
Jana a Verča a Filda

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 13.10.05 09:43

Ahoj,

no nazdar, to je tady samý nadělení :(.

Evi, přeju vám, ať si cestu užijete, a manželovi, ať se hlavně uzdraví, pokud možno rychle. Divadelní omluvenka se samozřejmě přijímá :). A jinak závidím megalevné nákupy, zabal kartáčky na zuby a můžete jet :).

Martino, kámoška s holčičkou byla v Motole na operaci pupeční kýly, když bylo malé 2,5 roku, taky to byl víceméně ambulantní zákrok (1 noc). A jelikož je malá drak, tak už pár hodin po narkóze (kterou snášela úplně v pohodě), lítala jak zběsilá. Těch 14 dní v klidu je maximum, hlavně se do toho šití nesmí dítě někde bouchnout, takže pozor na prudké pády a nárazy. Teď tam byli zase na vyoperování cysty na jazylce (spojené s plastikou jazylky) a taky narkóza a probuzení v pohodě. Tak doufám, že Šíma to bude taky snášet dobře. Však to můžem probrat v neděli :).

Divadýlko tedy omezuju na 10 lidí, dneska tam zavolám, ať sedíme v jedné řadě.

Jinak u nás všechno ok, užíváme babího léta, pouštíme draky, sbíráme listy, děláme kaštánkový zvířátka a Viki zlobí jako čert - začala se se mnou pekelně hádat a musí mít poslední slovo :(. Jediný, co na ni funguje, je mírné strašení čertama s Mikulášem, ale zase nechci, aby se jich nějak bála, tak jsem trošku bezradná a čekám, až to přejde :).

Včera jsem absolvovala celodenní výplach mozku kvůli další práci, do 14 dnů bych měla vědět, jestli chtějí mě nebo někoho jiného.

Tož tak, mějte se krásně a těšíme se na neděli!

Iva se školkující se Viki

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 13.10.05 11:38

Ahojte kamarádi,

tak konečně sem mamka pustila i mě. Pořád jenom probírá nějaký nemoci. Já jsem teď taky pěkně zasoplená a tím pádem i ukašlaná, protože smrkání jsem pořád ještě nezvládla. Mamka mě pořád nutí nosem odfouknout kapesník. Ale nějak mě ty směry nejdou a všecko vtahuju dovnitř.

To mě Viki mrzí, že naše mamka je na draky líná. My chodíme jen na písek, taky jsme byli na strašně dlouhé procházce, ještě si užít okolní krajinu než se odstěhujeme. A když k tomu přidám školku, už nám na nic jiného nezbývá čas. Kaštánky taky sbírám, ale leností rodičů z nich nic nevyrábím. Ale už se mi povedlo ukrást Fildovi z aktovky lepidlo a lepila jsem s ním kamínky, co jsem nasbírala kolem baráku a propašovala dovnitř. Lepidlo padlo celé, ale já jsem šťastná:-))

Tak si užijte nedělní divadýlko

Vaše Verča už skoro tříletá

A od mamky:
Tak si tady schraňuju nějaké Verunčiny výplody:
Když ji hlídala teta Sylva, zaregistrovala v přívalu řeči i větu: „Ondjášku, tatínek si musí maminky vážit!!!“ Souvislosti jsme nezaznamenali.
Večer je Hynek zaháněl do postele se slovy: A už toho mám dost! Na což Verča odvětila: „Tati, uklidni se.“
Pak jeli autem a Hynek říká: Verunko, nemůžu se dívat, jak zapadá sluníčko, to bychom se vybourali. A Verča: No, to bys byl mrtvej a my bychom si s mamkou museli najít novýho tatínka. Že bychom si, Filípku, našli novýho?" Prostě to měla vyřešený rychle a logicky.
A završila včera večer, když se Hynka ptala, kde má vlasy. Nedala se přesvědčit, že je má vzadu na hlavě:-))). „To ti uschly a opadaly, že, tati?“
No, na papíře už to tak vtipně nevypadá, ale aspoň vidíte, čím se doma bavíme.
Paní učitelka už taky přišla na to, že je Verča malá povídálka. Na dvouhodinové nedělní vycházce nezavřela hubu po celou dobu,takže taťka přišel na to, že je pěkně velká povídálka:D.

Jinak slavíme, protože se nám po půlročním úsilí asi konečně podařilo prodat byt (teď jsme ve stádiu korigování smluv) a už jsme si byli přebrat nový!! Hurá. Stěhovat se ale budem asi až v prosinci, město se vykašlalo na zasíťování komunikací. Takže než to dodělají, nemůže se kolaudovat.

Nervy, plný úvazek a naprosto naplněný program dětí dokázal, co žádná dieta. Po roce se opět vejdu do všech kalhot, takže se mi podstatně rozšířily oblíkací možnosti. Jupííí

Tak se tady mějte

Jana (v sobotu už 33, ach jo)

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 13.10.05 12:43

Ahoj Jani,
díky za uklidněnou, všichni kolem mě uklidňujou, že to bude v klidu, tak snad jo…ještě prolistuju ty starší deníčky, jak jsi psala.
Martina

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 13.10.05 12:51

Ahoj Ivo,

v kolik bude sraz u divadla?

No doufám, že to v tý nemocnici proběhne dobře, spíš mám strach jak jsi psala, aby se do té rány nebouchnul nebo odněkud nespadl…jeho bude asi těžký udržet v klidu, takže se doma předzásobím pohádkama ať má na co koukat a vytáhnu razítka, vodovky, modelínu, nůžky…u čeho může sedět a zabaví se. Taky si myslím, že těch 14 dní je max., myslím, že po týdnu ho to bolet nebude.(snad…)

Pozdravuj Viky a těšíme se na neděli!

Martina a Šimon pouštějící fazole na fazolové dráze :o)

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 13.10.05 22:48

Ahoj Martino,

lístky se musí vyzvednout nejpozději 30 minut před představením, takže navrhuju 15:20 :). Kdyžtak můžem děti vzít někam poblíž na zmrzku, než to začne. Já tam budu určitě a lístky vyzvednu, tak jen hlásím všem účastníkům, že odvolání je možné pouze do 15:15 :D. Případné propadlé lístky budu měnit s dotčenými při nejbližší příležitosti v poměru 1:1 za panáky :D.

Papa, dobrou noc, už se na Šímu těšíme!

 
Jirina
Extra třída :D 13530 příspěvků 13.10.05 23:15

Ahoj vespolek,
dneska je to tady samá nemoc, bohužel se musím přidat. Skřípl jsem si prstíček do dveří :o((( Mamka nás šla koupat, celý den nás připravovala na to, že si budeme mýt vlásky šamponem (odbočka - nevím jak vy, ale já to nemám rád. Mamka nám první šampon koupila nedávno, zatím nebyl na co použít. Napoprvé mě myl taťka a docela drasticky, tak jsem strašně ječel. Mamce minule jsem taky ječel, ale pak jsem si lehl do vany a máčel si celou hlavu a konstatoval „jé, ono se mi to líbí", nicméně dnes jsem se zase bál). No nic, svlíkali jsme se a já jsem se schoval za otevřené dveře - jsou jen kousek od zdi a když se otevřou, je tam prima skrýš. Jenže Háňa přišla za mnou a pak utekla a dveře prudce zavřela a já měl ve škvíře prst a jak dveře zavřela, pěkně mi ho tam přirazila. Ještě se moula pletla ve dveřích, takže mamce chvilku trvalo, než zase otevřela a vysvobodila mě. Ječel jsem strašlivě a prstíček (levý ukazováček) měl celý promáčklý. Mamka mi to pofoukala a chovala mě, pak jsem se trošku uklidnil, jenže jsem se zase začal bránit, jak jsem si vzpomněl na to mytí vlásků (raději ho odvolala). Pak mi mamka prstík mázla mastičkou (pozn. mamky - Fastum gel, ale pak jsem si přečetla, že se používá od 14 let, tak snad jsem mu nic nezpůsobila). Usnul jsem rychle a mamka trne, jak bude prstíček vypadat ráno, jestli nebudeme muset někam na chirurgii :o(((( tak mi prosím držte palečky.

Šimone, tobě zase držím pěsti já, ať tě to moc nebolí. To já se o pindíky hrozně zajímám, pořád se mamky ptám, proč mám pytlík a co je to v něm za kuličky. Dokonce už jsme zašli tak daleko, že mi mamka vysvětlovala, že až budu tatínek, ze semínek co mám v pytlíku budu mít miminko. Ale prsínka co má maminka na kojení mi prý nenarostou, tak tomu asi pořád špatně rozumím.

Kaštánků jsme taky nasbírali celý batoh, mamka nám aktivně vyrobila asi deset zvířátek (pejsky, žirafu, sněhuláka, bubáka, zajíčka …) ale my jsme to s Háňou zase rozebrali a zničili, tak prý se na nás příště vyprdne.

Jinak se neustále ptám „proč" i na věci, co už mi byly 100× vysvětleny, takže mamku doháním k šílenství, večer už má z nás díru v hlavě :o))

Jo a odposlouchali jsme skvělou hlášku, tuhle mamka slyšela z chůvičky: Jíra: „ do pedeue páče" a Hanička hned „do pedeue páče", mamka se docela bavila, i když po pravdě řečeno spíš by si měla dávat pozor na pusu.

Tak páčko Jíra

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 14.10.05 08:18

Ahoj Jiřino,

nejdřív foukáme Jírovi na bolístku, snad to bude jenom parádní modřina :).

Chtěla jsem k tomu mytí vlásků - ačkoli my myjeme už „léta“, Viki si to taky moc neoblíbila, dlouho u mytí taky ječela. Zjistili jsme, že nejvíc jí vadila voda, co jí stékala po obličeji, takže dodneška před akcí vyždímu žínku, uděláme „čelenku“ a ona si ji sama důležitě drží, i když už jí ta voda evidentně nevadí, protože když může, strká hlavu pod sprchu kdykoliv :). Taky pomohlo z toho udělat zábavu, vyrobit na našamponované hlavě prsty zebří proužky nebo z vlásků růžky a ukázat v zrcadle. Teď si Viktorka s oblibou vytváří na hlavě různé kreace sama a chechtá se jako blázen. Jo, a miluje fénování, třeba by to Jíru taky mohlo namotivovat k mytí :).

Mějte se krásně,

Iva

 
David1
Kecalka 287 příspěvků 14.10.05 08:50

Ahoj Jiřko

Snad je Jírův prstík v pořádku. Já, když jsem byla malá, tak mi naši taky přiskřípli prst a to přímo ve vchodových dveřích. Chvilku to bolelo ale jinak to bylo o.k.
Děti jsou kolikrát neuvěřitelně ohebné:)))
Ahoj Eva

 
David1
Kecalka 287 příspěvků 14.10.05 09:32

Ahojky všem

Tak si představte, že nám někdo vyfoukl letenky:o) Chtěla jsem je jít v úterý zaplatit ale ty naše rezervované už byly prodané. Sháněli jsme hned jiné a letíme teda ve středu. Letenky jsem už byla pro jistotu hned vyzvednout ať to máme jisté. V Číně se teď konají nějaké veletrhy a tak moc volných letenek není. Vracíme se 10. prosince, to zas budou vánoce na rychlo.
Tím, že se ten let posunul, tak až zítra jedeme na víkend do Ústí a v pondělí budu vyřizovat poslední věci. V úterý půjde ještě Filip do školky a na tenis. Odlet máme na půl druhou a přestup máme v Amsterdamu. Tam trvá let cca 2 hoďky, pak budeme něco málo přes hodinku čekat na naše letadlo směrem Šanghaj a počítám, že po večeři si kluci budou číst a pak usnou. Jinak nevím jestli by David vydržel cca 10 hodin sedět na místě.

Jani, manželovi lumbálku neděli. Audio vyšetření mu taky dělali a dle výsledků na to ucho hůř slyší (snad v nějakých nejvyšších frekvencích) ale doma slyší všechno normálně a mělo by se to snad ještě upravit. V nemocnici mu taky dávali Herpesin v infuzích a teď má doma prášky. Problém má spíš s okem, protože ho při spaní nedovře (musí si to mazat s mastičkou) a ráno se mu trochu motá hlava. Masáže si taky dělá, chrání se před zimou a k doktorovi půjde hned po příletu.

Ivo, na megalevné nákupy se těším:) Při rezervaci jsem si hned zjišťovala jakou váhu můžou mít kufry. Každý může mít 30 kg, tj. dohromady 120 kg, tak jsem spokojená:) Když jsme tam byli tenkrát, Filípek ještě neměl svojí letenku a tak naše kufry mohly mít jen 60 kg a my se do toho limitu nevešli. Takže jsme museli něco vybalit a pak nám to dovezla tchýně:o) Já si ani ty kartáčky nebudu brát. Koupila jsem si včera něco na čtení, klukům časopisy a oblečení si vezmeme jen na první dny, protože tam je to tak levné, že nemá cenu to sebou tahat.

Jinak u zubaře jsme dopadli dle očekávání. První šel na řadu Filip aby to David okoukal a nebál se. Ale když přišel na řadu, tak tu pusu stejně nechtěl otevřít. A to ani když mu půjčili medvídka, takže na řadu přišla i sestřička a trochu mu tu pusu otevřela. Dostali jsme opět jako prevenci flour v tabletách a šli jsme domů.

Šimůnkovi přejeme ať mu všechno dobře dopadne a co nejrychlejší rekonvalescenci. Já myslím, že to Martino všechno zvládnete a Šíma bude v pořádku.
I všem ostatním nemocným přejeme brzké uzdravení.

Musím jít ještě žehlit, tak zatím ahooj
Eva

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 14.10.05 09:36

Ahojky,

takže v 15.20 budem na místě :o)))

Pa M.

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 14.10.05 09:41

Jirko,

doufam, ze Jira ma prstik v poradku. Nika si v pondeli privrela prstik do dveri aut … no musi ty dvere holt zavirat sama a trochu ji ujela z patniku noha a tak pri zavirani pripadla, bouchla se hlavou do dveri a zapomnela v nich palecek … no to bylo revu, palec uplne fialovy, fuuuj. Sly jsme zrovna na cviceni, tak jsem ji postavila k umyvadlu, pustila studenou vodu a nechala ji tect tak 5min a pak jsme sly cvicit a ona cvicila uplne normalne. PAlec byl pekne natekly a opravdu fialovy, uz jsem se chystala na cestu z cviceni rovnou na chirurgii, ale po cvicu jsem se snazila tim paleckem hybat a Nika rikala, ze ji to neboli, jenom kdyz jsem mackala, coz je jasne … a rano uz byl palecek o pul scvrknuty a jenom podlitina tam zustala, tak se to obeslo bez doktoru, uf! Verim, ze u vas to dopadlo obdobne …nakonec jako mala jsem si nejaky ten palec privrela docela pravidelne a bylo to v poho.

Pa a foukanicko na palecek posila

Sulanek a Nika

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 14.10.05 09:43

Ivi,

diky za zpravu u nas v denicku i v SZ, odepsala jsem pres SZ. Na divadylko se mooooc tesime a dorazime na 99.99%! A zmrzlina pred divadlem neni zrovna nejlepsi napad … to moje cunatko by se tak zacunilo, ze by ho do divadla nepustili:-))) Ja teda nevim v kolik dorazime, uvidime dle spanku, ale dorazime urco … kdyby byla nahla zmena treba zdravotniho stavu, napisu.

Pa

Sulda

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 14.10.05 11:56

Ahoj Filuti,
hlásí se ostudy marodné a flákající emimino.
Joko tu kouká na Rumcajse a dlabe mrkev, pže jí papal v telce mamut a tvrdil, že je dobrá, takže Johana vyluxla ledničku a přitáhla mi mrkev i se škrabkou a slovy: mami dělej, mrkem toprá. - to už by šlo nazvat větou rozvitou, ne?

Evi, Davídku, Filipe, moc vám přeju, aby se taťka hodně rychle uzdravil, aby vše dobře dopadlo a vy si mohli krásně užívat čínského výletu. Škoda, že je takhle neplánovaný a za takových okolností. Jo, Evi, když už tam budete a polezete po tamějších medicinmanech, pozeptej se na bylinky na spaní pro Davida - v čechách bych ti poradila meduňku a mateřídoušku, jenže tu druhou by Davídek ještě neměl pravidelně - mělo by to zklidňovat celý organismus včetně neurosynapsí, tudíž mozkové aktivity během spánku, babičky to na noční můry dávaly s medem. Taky se dělávaly spací polštářky vycpané borovým jehličím nebo mateřídouškou, obojí totiž funguje aromaterapeuticky pomocí éterických silic. Dávaly se pod normální tenčí polštář. Jak říkám, jsou tam machři, zeptejte se.

Martino, Šimůnku, to je pech, že na to nepřišla paní dra dřív. Ale zase teď můžete být klidnější ohledně narkozy, líp se to dávkuje i kontroluje a tudíž to není nebezepečné. A na dobu rekonvalescence vymyslíme nějaké klidné aktivity, jestli zafunguje divadlo, tak jsem koukala, že se dá klidně chodit i dvakrát týdne, teď se těch dětských představení vyrojilo hodně.
Jo a posílám ti seznámek, koukej si vybrat, kdyžtak něco sebou vemu hned v tu neděli, ať máte u čeho sedět. Johaně ty naše zásoby teď velmi pomáhaj, když nesmí lítat, neb má chycené průdušky.

Jani, docela jsi mě navnadila tím, že bych své špíčky mohla ztratit podobným způsobem, od listopadu na tom budu velmi podobně, jen s tím, že pracovní doba osm a více hodin bez možnosti makat doma.
Ovšem v tvém případě si nejsem jista, zda to bylo to nezbytné a potřebné :-))))
Jak se má Filip ve škole? Exceluje?
A jak Verča snáší nemaminkování? Johana to sice snáší statečně, ale pak mi to dramaticky oplácí, buď je uražená a mluví jen s tátou a bráchou, nebo po mě neskutečně leze a vyžaduje permanentní pozornost. A to jsme toho ještě moc nenaškolkovali, spíš, že byla jen s tátou, bráchou nebo s babičkama.

Jiřino, Jíro - jak dopadl prstíček? Je to jen omáčknuté? Co nehtík?
Konečně už můžeme přidat k vašim hláškám jednu Johančinu. Má zahleněný žaludek od kašle i rýmy, ale mlíko neustále vyžaduje, takže občas ho dostane, dnes ráno mě opět ukecala, tak jsem jí sice nerada, ale nalila čaj s mlékem k snídani. Za chvilinku přiběhla, že bolí bříško a bude blinkat. No než jsem stihla zareagovat, bylo to venku. Pak se myla a hlásila, že „Pila šem mlíko, a bylo to blíko“.
Výraz „do prdele“ opakujeme (bohužel obě) taky velmi rády, ovšem Joko si to pojaponštila (miluji ji za to), takže říká často a při každé příležitosti Dopekeke - to nikoho nepohorší :-))))

No a na závěr musím veřejně poděkovat Ivě, sehnala mýmu chlapovi slušnou práci, já sice původně radostí neskákala, v jeho věku už musí myslet na zajištění na důchod, ale holky, tak spokojenýho chlapa, co poslední týden, už jsem dva roky doma neměla. Vysloveně mi kvete a je na mě velmi roztomilý. A hlavně není doma :-)))))
Takže Ivo, moc díky, a podle vyprávění ti přijde asi poděkování i z druhé strany, vypadá to, že si prostě kápli do noty.

No už jsem dlouhá jak ta Lhota, takže novinky od nás až v dalším.
ahojky
Romana, Joko a další zvěřena

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 14.10.05 13:34

Tak další novinky od nás jsou takové, že Joko z krátkého prochlazení udělala klasickou sedmidenní chřipku, takže furt neškolkujeme, navíc jí to slezlo na průdušky. A tak čajíkujeme bylinky, občas se navrch objeví teplota, prostě to stojí za prd. Já to samozřejmě chytla taky, ale mám výhodu, umím účinně smrkat, takže to zahlenění není tak hrozné.
Do toho Filip přitáhl ještě i nějakou střevní virozu, neblinkáme (krom Joko), neběháme, ale dobře našim bříškům není a o wc zážitcích vám vyprávět nebudu.
A tak Joko zase od minulého týdne neškolkuje a když potřebuju pohlídat, používám babičky.
Hlídat potřebuju, neboť si vyřizuju novou práci, včera už jsme se domluvili na pevno a v úterý si jdu domluvit smlouvu, okouknout používaný software a nabrat pracovní manuály, které mají k dispozici. Abych nastoupila poučena a zacvičena, neboť průšvih v té firmě je horší, odešly další budoucí maminky (nečekaně), aj vedoucí pracovníci (taky nečekaně), z čehož vyplynulo, že jsem zase jako obvykle místo kancelářské zašívárny vybojovala nechtěně pozici a začíná mi být úzko. To bude hodin, které nestrávím s Johanou. No uvidím během prvního měsíce, ale jak se znám, tak stejně neodolám a poženu se. Ale když to nebude Johana zvládat, tak nevím. Na druhou stranu jsou rodinné finance v tak dezolátním stavu, že bych se asi snažit měla. Standa nastoupil v pondělí, ovšem do prosince se bude jednat jen o brigády podle potřeby, takže nic jistého a finančně žádný zázrak. Ale jde o práci, kterou umí dokonale a která ho baví nejvíc, tudíž se mu vrátila nálada a to se taky počítá.
O víkendu se nám na chalupě podařilo dozabezpečit všechny dveře a hlavně položit thérák na střechu, aby se deštěm a větrem neponičila a byla vhodná pro nové položení plechů, tentokrát nevhodných pro sběrné účely. Teď o víkendu doděláme rozbitý plot a uklidíme bordel po zlodějích a snad bude nejhorší za námi - do další návštěvy.
No a do toho neustále problémy se stávajícím bydlením (ta plachta před okny a protékání střechy jsou opravdu nechutné - dnes budu čistit holubí trus z parapetu - za týden tam dokážou nadělat slušný infekční nánosy), a ještě musím ozkoušet zatopit, zda neshoří celý dům, ovšem sousedi pod námi už přes plachtu topí, to vím, protože při větrání nám jde část jejich kouře přímo do oken. A tak chceme co nejrychleji pryč, ovšem realitka pracující pro majitele zatím moc nefungovala, zatím jediný byt byl ve stejném stavu jako náš (čtvrté patro bez výtahu s protékající střechou), jen o zbytečné spousty metrů větší - kdo by to platil. Dnes a v pondělí nás čekají prohlídky dalších bytů, třeba se domluvíme.
Ovšem obě umístění znamenají delší cestu do nových zaměstnání a vše komplikuje Johančina školka, která je zcela mimo směry, ale přitom nejskvělejší, kterou jsem pro Joko mohla najít. Já si snad koupím levné autíčko, abychom ji tam mohli vozit, pže jsou tam na ni velmi hodní a jí se tam moc líbí. A to jsem se zařekla, že po Praze jezdit nebudu.
Prostě máme měsíc změn a spousty průšvihu a nutných řešení. Občas už nezvládám a i přes záznamy v diáři spoustu věcí zapomínám. Před pár dny dosáhla depka vrcholné fáze. Takže doufám, že teď už to bude jen lepší. Myslím, že dno už jsem si ohmatala a snad jsme se i odrazili správným směrem. Zatím to vypadá, že jediný, kdo zvládá, je Filip, za což mu doufám budu moci poděkovat o vánocích nějakým tím skvělým dárkem. No já ho nemít, tak už jsem vážně v tom rybníku oběšená sekerou.
A když potom čtu, že ani u vás není nejskvěleji, tak nepřemýšlím kupodivu o sousedově koze, ale vysloveně metafyzicky, že je jako něco shnilého ve státš dánském, protože není možné, aby bylo tolik průšvihů najednou. Uff, já se tak těším na vánoce, snad už bude klid a budeme si moci vyměňovat recepty na cukroví a další blbůstky určené pro zlepšení pohody. Tak jako te'd si připadám zaúkolována a vrhnu se na kaštany a draky. To by bylo, abychom se nějak nevrátili k normálu.
ahoj
 Romana

 
Jirina
Extra třída :D 13530 příspěvků 14.10.05 16:08

Ahojky,
nakukujeme v rychlosti od babičky a děti tu řádí v kanceláři a razítkují kde ce babiččiným firemním razítkem co tu našli :o)

Ale hlacně co jsem chtěla napsat - prstíček je naprosto v pohodě, žádná podlitina, ohebný normálně, jen maličko ale opravdu jen neznatelně nateklý. Ani si Jíra neztěžuje, tak jsem si oddechla. Snad ho to poučí a bude opatrnější.

Dnes spí u babičky, takže mordování vlasů se odkládá na zítra :o)) Žínku na čele mu držím taky, ale spíš je jeho strach vyvolaný prvním nešetrným mytím od tatínka, kdy mu nařídil „zavřít oči“ a sprchoval mu hlavu - jsem se ani nedivila, ale zrovna jsem u toho nebyla, nestihla jsem zakročit a pak už bylo pozdě. Snad to překonáme, vždyť o nic nejde, že :o) Hanička u toho ječí taky, ale spíš proto, že se po Jírovi opičí.

Tak ahoj Jiřina

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 15.10.05 14:52

Ahojda všichni,

moc nestíhám, za chvilku odjíždíme ke tchýni, takže jen opakuju organizační detaily zítřejšího divadýlka:

Začátek představení: 16:00
Sraz zúčastněných: 15:20 (do 15:30 musíme vyzvednout lístky)
Jak překlenout hluchých 40 minut dohodneme na místě (v okolí je dost kaváren, koně na Staromáku apod.)

Už se nemůžeme dočkat!

Papa, Iva

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 15.10.05 15:03

Ještě já, Romano, napadlo mě, že z Florence jede na Staroměstskou autobus 133, tak nemusíte nikde přestupovat :))). Odjezd 14:55, příjezd 15:07.
Jinak jsem našla náhradníky za Evu a spol., tak přijedu s kámoškou a 5tiletým Kubou.
Bohužel sezení ve 2 řadách se nevyhnem, neb rezervace nejdou přehazovat. Takže 4 lidi ve 2. řadě, dalších 12 ve 3.
Hezký zbytek soboty všem!
 I.

 
Jirina
Extra třída :D 13530 příspěvků 15.10.05 20:26

Ahoj kamarádi,

děkuji za foukání na prstíček, pomohlo to a dnes už vůbec o ničem nevím. To jsme si oddychli.
U nás poslední dobou probleskne slovo Vánoce - mamka a babička sondují, o co si budeme psát Ježíškovi. No zatím tedy vůbec nevím! Taky mamka povídá, jak budeme péct cukroví (už za dva měsíce!) a popisovala nám, co všechno budeme dělat. Když říkala, že vykrájíme kolečka a pak jiná kolečka s dírkou a slepíme je marmeládou, tak jsem si vzpomněl, jak jsem je loni spálil! Ano, já jsem je spálil, protože právě když se pekly ty vršky s dírou, otočil jsem kolečko na troubě na maximum a mamka si toho nevšimla a za chviličku už bylo pozdě. Docela čubrněla, že si to pamatuju. Večer jsem seděl na gauči a byl zabrán do knížky a když si ke mně mamka přisedla, tak jsem mohutně povzdechl a povídám: „já už se tak těším na cukroví"!

No jinak užíváme slunečných odpolední, ale už to je horší, protože jak večer všichni v okolí zatápí v kamnech, docela to tu všude smrdí :o(( A prý bude hůř.

Tak ahoj Jíra

Ahoj od mamky,
holky mně se přihodila taková zvláštnost. Staví se tu okolo spoustu nových baráčků a my chodíme často kolem procházkou, protože tam jsou nové silnice a moc toho po nich nejezdí (ideální s dětma na motorkách). Včera jsem koukala u jednoho domečku, že už mají poštovní schránku a na ní jméno - Horálkovi. Tak jsem si říkala, fajn že to vím, kdyby je někdo hledal a ptal se mě, budu za chytrou. Ujdeme dvacet metrů a jelo auto. Zastavilo a pán hledal podle jména ulici - tu co jsme v ní byli, ale není tam nikde cedule. A já se ptám koho hledá a hádejte co on? Hledal nějakého pana Horálka! Tak jsem hned svoji chytrost mohla uplatnit :o)))

Kdyby někdo vymyslel tip na vánoční dárky, sem s nimi. Ať mám dost času naočkovat děti, co si mají přát :o)))
Ahoj Jiřina

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 18.10.05 08:25

Ahoj Filůtkové a Filuťačky,

tak mě konečně mamka taky pustila něco vám napsat :).

Dlužíme vám zážitky z nedělního divadýlka. Tááákže: plánovaný dav se nám scvrknul na tetu Martinu se Šimůnkem, tetu Šulánka s Nikou a tetu Ditu s mým sousedem Kubíkem. Bylo to komorní, ale docela dobrý. Loutkové představení nebylo špatné, ale trošku pro větší děti. Taky mi vadilo, že ostatní (včetně mě, hihi) chvílemi docela hlučeli, takže jsem občas moc neslyšela, co se děje na jevišti. Ale obušek, co mydlil loupežníky a zlého hospodského, se mi moc líbil, i když mamka říká, že si ho přinesla domů a má ho dobře schovaný. Prý mu řekne „obušku, z pytle ven“, až na mě přestane platit i to strašení čertama :D. Když mi to řekne, trochu se bojím, ale spíš na to zapomínám, a tak můžu zlobit ostošest :).

Po divadýlku jsme ještě šli všichni na zmrzlinu - ňááám, byla moc dobrá (a taky drahá jako prase, v italské zmrzlinárně v Pařížské - p.m.). Jelikož jsme seděli na zahrádce, mohli jsme všichni po zmrzlině lítat zahraničním turistům pod nohama, což byla celkem zábava, dokonce mě jeden hodný pán zvednul, když jsem upadla a řvala na mamku, že si pro mě má přijít. Ta si klidně pila dál kafíčko a chtěla, abych se zvedla sama - prý když jsem si sama kvůli lítání zakopla, tak můžu i vstát - ty matky jsou někdy fakt naprosto bezcitný :D.

Jinak úspěšně školkuju, každé úterý máme po spaní tanečky - už předvádím „raz dva tři - ča-ča“, ale víc odmítám ukazovat. K dobru přidám jednu historku: mamka se mě minulý týden ptala, jestli jsem ve školce kakala. Po kladné odpovědi následoval dotaz, jestli mě utřela paní učitelka (mně se to ještě občas nepodaří úplně dokonale :). Já povídám: „Ne, mě utřel Filípek.“ Mamka: „A nehráli jste si na doktora?“ Já: „Ne, jenom na tatínka a maminku.“ :D :D

Ještě se mi sem cpe mamka, tak jí nechám trochu prostoru - zatím se mějte fanfárově a pište, jak se máte vy!

Vaše Viki

Mamka: Holky, v neděli po divadýlku jsme předpekly návštěvu Mikuláškého představení s Michalem Nesvadbou v Městské knihovně, které se koná v sobotu 3.12. od 10:30 nebo od 13:00. Počítám, že by to děti mohlo bavit víc než loutky, protože Michal je takový komunikativní a děti do přestavení zatáhne. Lístky se musí kupovat předem (valem ubývají), takže případná rezervace je 100%ně závazná. Na 10:30 jsou volné lístky do 14. - 16. řady (95 Kč) a na 13:00 lepší (5. - 13. řada) za 115 Kč. Já bych i přes ten trošku horší čas hlasovala pro 13:00 (lepší lístky). Jako samozvaný filutí kulturní referent tedy vyhlašuju rezervace DO PÁTKU 21.10. Pak lístky objednávám a vyzvednutí zařídím.
Tak pište, kdo s námi jde! Víc na http://www.kulturniportal.cz/porad.php?….
Páček, Iva

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 18.10.05 10:36

Ahojky Ivi,

nedelni akce se nam moc libila a na tu Mikulasskou se samozrejme hlasime. Radsi bychom na tu ranni hodinu, ale i ve 13h to zvladneme, holt pak nebude zmrzlinka, ale sup do auti a hajat:-)))

Diky

Sulda a Nika

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 18.10.05 10:45

Ahojky všechny,

stíhám jen rychle napsat, že kdyby někdo šel na to dopo představneí, tak bychom se rádi připojili. My odpo ještě spíme a Adámek by byl hotovka. Dnes jedeme do LB, tak mám napilno s balením a Beru se klubou 2 zoubky najednou, tak je protivka nejprotivnější.

Tak zatím papa Veronika Adámek a Berunka Ema - VABE :-)

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 19.10.05 09:12

Ahojky Ivo,

samo, že se hlásíme a půjdeme! Mě taky víc vyhovuje ta 13hod, ale pokud bude víc zájemců na 10.30 tak se přizpůsobíme.

Pobavily mě Tvoje dotazy na Viky co dělala ve školce. Snažím se ze Šímy dostat taky nějaký odpovědi, většinou mi odpoví nějakou kravinu. Včera, když jsem ho vyzvedávala, tak se mě učitelka ptala, jestli umí jíst sám chleba, že prý u svačiny jí řekl, ať ho krmí, že nemá ruce :o))). Tak dostal sprďáka a doufám, že příště bude ráčit jíst sám :o)). Nevím, kam na tyhle kecy chodí.....:o))

Pozdravuj Viky, pa Martina

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 19.10.05 13:21

Marti,

s tou hlaskou, ze nema ruce to docela znam z domova … Nika vetsinou hlasi, ze ma ruce na dovolene:-) A minule ruce uletely i s ni, takze fakt nebyl nikdo, kdo by papal:-) Kdysi tak krasne papala a sama a vse a ted se v tom bud jenom pobabre nebo si rozkaze, at ji nekdo nakrmi, ze ty ruce proste uletely a hotovo:-) No az to bude vypravet ucitelkam ve skolce, budou se divit:-)

Holky, mam par fotek z nedele, pokud mate zajem, napiste a ja poslu. Ty ze zmrzky jsou bohuzel vetsinou rozmazane, uz bylo sero a moc se nepovedly, ale ty se Simou ze Staromaku jsou super, ukazka je u nas v galerce na emimi nebo na nasich strankach na Rodine.

Cauky

Sulda a Nika

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 19.10.05 13:39

Ahojte všichni,

vidím, že jste si neděli užili. My jsme nějaké zlenivělé a nechce se nám psát.
Dneska máme volnou středu, máme tu Ondráška na hlídání. Děti jsou zlaté, stihla jsem i přečíst časopis. Ondra po obědě usnul jak zabitý, Verča ne:-((.
Asi už se zadaptovala na školku a potřeba spánku klesá.

Hlášky teď žádné nemáme, ale nemůžu vám sem nenapsat vzkaz, co mi nechal Filípek večer na stole.
Spolu s písmenky, které mám vystříhat tam leželo: „Y/i/my/mi/ni­/u/nu/mu/chci tadi.do toho stverečku fajfku aštovistřihaš“ A předkreslený čtvereček.
Myslela jsem, že padnu, když jsem to uviděla. Tak jsem to poctivě vystříhala, udělala fajfku a vložila do aktovky:-)). Pěkně nás chlapec úkoluje, co?

Dneska ráno jsem poprvé škrabala auto:-((((. Asi už bude zima.

Tak se tady mějte
Jana, Verča a spící Ondra

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 20.10.05 09:51

Ahoj Radko,

ty fotky jsou pěkný, pošli mi prosím Tě ty dvě na můj mejlík martina.krepe­lova@seznam.cz

Díky a pozdravuj Verču!!!!

Martina

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 21.10.05 18:05

Kde jste kdo?
Jana

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 24.10.05 12:18

Takže přepisuji:

Ahojky všem, jmenuji se Štěpánek a ode dneška jsem se stal platným členem rodiny … Narodil jsem se půl hodiny po půlnoci a míry jsou 3,26 a 49 cm.
Už se na vás moc těším.

Takže další pilůtek na světě. Zatím jsem Zuzce nevolala, jen poslala SMS. Jinak jsem na ni ale celou neděli myslela, protože se znenadání objevila dopoledne na chatu, bohužel jsme se minuly.
Krásný začátek jinak zběsilého týdne (o tom napíšu až na konci týdne podle toho, jak to zvládnu), mám velikánskou radost z dalšího pilůtka.
ahoj
 Romana

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 24.10.05 16:19

Ahoj všem,

nejdřív tedy OBROVITÁNSKÁ GRATULACE K NOVÉMU PILŮTKOVI - Zuzko, moc blahopřejeme a těšíme se, že nám ho brzy ukážeš (aspoň na fotce, prosíííím :). Přejeme Štěpánkovi v životě jen to nejkrásnější, hodné rodiče a prima bráchu!

Tak a teď k akci Mikuláš s Michalem. Právě jsem odeslala žádost o rezervaci, a to na těch 10:30 (ať nejsou dětičky unavené a něco z toho mají): Šulánek+1 kama­rádka+2 děti pod 3 roky
Veronika (Euka2)+1 dítě pod 3 roky
Já+2 kámošky+3 děti
Martina+1 dítě
Celkový počet lístků: 11 - doufám, že jsem se dopočítala :), děti pod 3 roky v doprovodu dvou platících jsou zdarma - takové máme 3.
Jen chci upozornit, že pokud si to někdo rozmyslí, potřebuju to vědět do zítřka (25.10.), pak už jenom storno za plnou cenu (95 Kč/ks).

Omlouvám se, že mé zdejší výlevy jsou víceméně organizační, ale nějak nestíhám - jen neopomenu Filípka od anaj, to je bourák, jeho instrukce si čtu denně, fakt mě rozesmály :).

A nestíhačka bude ještě horší - konečně se mi to vyvrbilo s prací, takže 15. listopadu nastupuju - sice budu mít internet zadarmo, ovšem o čase na emimino si aspoň na začátku budu asi muset nechat zdát :(.

Zatím se mějte krásně, papapa, já se ještě zkusím ozvat před víkendem (ve čtvrtek odjíždíme na Tour de vinné sklepy Moravy, to bude bááááječný :D).

Iva a hodňoučká Viki (pouze přechodný a vzácný stav :)

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 24.10.05 19:41

Tak ono nikde nikde a přitom se dějí velikánské věci.

Zuzko, jestli se sem někdy podíváš, tak MOOOOOOOOC gratulujem. Přejeme hodně zdraví, štěstí, ať se rychle zaběháte a všechno krásně vychází.

My jsme taky natěšení - na našeho malinkého souseda - vykouknout by měl asi za týden. A do našeho, již prodaného, bytečku se narodí nový obyvatel v dubnu.

Jinak u nás je klídek, konečně jsme se uvolnili, smlouva na byt je podepsaná, jenom prachy ještě na účtu nejsou. Tak už jenom čekáme, až nás vyzvou developeři k nastěhování do nového. Filípek je nažhavenej na stěhování. V sobotu už začal balit knížky a o ničem jiném nemluví.
V pátek se nám do nového přestěhovala teta Sylva, byli jsme zkolaudovat jinou kamarádku, v úterý je na řadě zase další… Prostě bytečkovo-stěhovací nálada v plném proudu.

Ivi, a co budeš teď dělat za práci? Přeju, ať se rychle zaběháš a všechno krásně zvládáš.
Romy, ty už pracuješ, nebo až od listopadu?

Já se dostávám do zimní únavy - nedostatek světla a pošmourné počasí = ospalost a zima. Nejradši jsem zalezloá pod peřinou.

To jsem se v nadšení, že jste se ozvaly, zase rozepsala…

Mějte se
Jana

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 25.10.05 14:25

Nastupuju prvního, zatím se zaučuju a vyběhávám si papríy a doktory a snažím se vyřešit průsery, které jsem tři roky odkládala s tím, že je ještě čas - tak už není :-))))
Jinak chválím vzorné matky, co maj vystříhaná písmenka a odfajfkováno, Filda je pěkný číslo, holt asi pan manažer. A moc gratuluju ke stěhování (trošku i závidím, u nás situace stagnuje), ať to všechno krásně zvládnete.
ahoj
Ro bez Joko, která si školkuje a vůbec se jí nestýská

 
Aja99
Kecalka 208 příspěvků 25.10.05 20:46

Ahoj Filuti,

po dlouhé době se hlásíme o:))

Především moooc gratulujeme pilůtkům k narození Štěpánka!! To je super zpráva!!!Přejeme hodně zdravíčka a pohody novému pilůtkovi i jeho mamince o:)) A za tu fotečku se přimlouváme…

Jinak u nás nic moc nového..stále makám o:) a mám pocit, že si Ondru vůbec neužiju..o:( ..a to od nového roku budu muset nastoupit na plný úvazek..

Ondra včera blinkal a je pořád trochu pobledlý, takže jsme dva dny zalezlí doma(já teda jen půldny) a koukáme na pohádky a hrajeme si..snad bude v pořádku-příští týden by měl jít do školky…tak snad už taky přidáme školkové zážitky..hned první den by měl „zažít“ focení a odpoledne drakiádu, to by se mu mohlo líbit o:))

Romčo a Ivo, gratulujeme k zařazení do pracovního procesu a držíme pěstičky, ať vše v pohodě zvládnete!! (Romčo, s těmi resty jsi mě pobavila-připomnělo mi to moje zběsilé lítání po doktorech než jsem v létě nastoupila o:)) holt, není nad to nechat vše na poslední chvíli..)

Taky držíme pěstičky, ať veškeré stěhování proběhne úspěšně a hlavně rychle!! (Hrozně závidíme-my jsme zatím ve fázi-kde vzít, sakra, tolik peněz..snad se taky dočkáme..).

A posíláme pozdravy do Číny Davídkovi a celé rodince!! Doufáme, že se taťka co nejrychleji uzdraví…

Zatím ahoj Andrea a Ondra (dnes mlčící-kouká na Boba a Bobka o:))

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama