Zrodila se Meda. Doma

Už dva měsíce přemýšlím, zda svůj porod vložit i sem, na eMimino. Tento web je pro mě stránkou, kde se vyskytují spíše maminky pohlcené systémem a strachem. Maminky, které bezmezně věří zdravotníkům a jsou nakonec rády, že jim lékaři zachránili život a dítě. Aniž by pátraly po tom, proč jejich porod proběhl tak, jak proběhl… kdy by třeba dospěly ke zjištění, že za jejich komplikace může doktor sám. Na druhou stranu vím, že ne vždy porod dopadne dobře, a pak je úžasné, že zdravotní péči máme, také respektuji volbu porodu v porodnickém zařízení, byť sama nejsem ten typ, který se cítí v porodnici bezpečně… a s úctou k ženě a k její volbě porodu kdekoli, vkládám svůj porodní příběh.

*

17.7.2018
Není silnějšího zážitku, než když porod patří ženě. Té jediné totiž patří. A když je komu to předat, a ukázat tak třeba dceři, že je i jiná cesta, zakořenit v ní tento zážitek, je to naprostý orgasmus smyslů.

Že budu rodit doma, jsem věděla a byla jsem si tím naprosto jistá. Neměla jsem ani průkazku a jediné, co jsem absolvovala byly dva velké ultrazvuky. Že porodím nakonec neasistovaně ve mně uzrálo časem. Měla jsem však dvě úžasné ženy k sobě, jednu, která můj zážitek zvěčnila navždy, a druhou, se kterou jsme „věděly" vzájemně, že „to stejně nestihne".

Když jsem začala ráno cítit pravidelné kontrakce, zavolala jsem si obě tyto bohyně k sobě, prožily jsme nádherný den krásných vln, kdy jsem se bořila do polštáře, skákala na míči nebo trávila čas ve vaně. To vše spolu se mnou zažívala má tříletá dcera, která mě vždy, když mě kontrakce skolila na zem, osedlala jako koně. Den byl uvolněný, objednaly jsme si pizzu a já potom usnula. Syn byl u babičky a porodu se neúčastnil :)

Po probuzení byly vlny pryč, ani ve vaně se neobjevily a já obě ženy poslala domů.
Uspala jsem večer dceru a zalehla.

V půl 1. v noci to ale bylo zpět a já věděla, že tentokrát to nepřejde. Zavolala jsem obě bohyně zpět, věděla jsem, že druhá-porodní asistentka to už nestihne.

Na to, že to byl třetí porod, to byl jedním slovem masakr. Vlny byly šílené, daly se ale ještě pořád rozhučet, skoro jsem vykousala díru ve zdi a když praskla voda, myslela jsem, že doopravdy zemřu, nebyla jsem schopna pojmout tu obrovskou sílu, která mě srazila na kolena, řvala jsem jako lvice, a myslím, že celá naše ulice si myslí, že mě manžel sprovodil ze světa :)

Ten mezi tím byl s dcerou, která se probudila, a vykládali si pohádky… To už se tlačila ven hlava a to byla taková síla, že jsem myslela, že se rozletím do všech světových stran. Na druhou kontrakci vyšlo ven tělíčko, malá měla omotanou šňůru kolem krku a byla úplně modrá v obličeji. Odmotala jsem šňůru, dcera se nadechla a já jsem zažila obrovský příval euforie a nemohla věřit tomu, že už jsem opravdu porodila. V tu chvíli stála ve dveřích porodní asistentka s úsměvem od ucha k uchu, přiběhla ke mně dcerka a začala mě i miminko okamžitě hladit a pusinkovat a v očích měla takové jiskry, že s nimi člověk na nějakou bolest rychle zapomněl. To už byl ve dveřích i manžel a už jsme se spolu všichni tulili. Za chvilku jsem porodila placentu, osprchovala se a starší dcera s manželem přestřihli pupeční šňůru :) A zrodila se věštkyně Meda. Děkuji vesmíru a s obrovskou pokorou k životu fascinovaná tím 3 700g uzlíkem ulehám do „kouta" piju kokteil z placenty, zbylou odevzdávám na kapsle a sleduju v oxytocinovém opojení, jak vše kolem mě usíná v míru a klidu. Děkuji.

Váš příspěvek

Odesílám...
Napsat příspěvek
21376
25.9.18 10:36

Nebyla jsem matka pohlcená systémem a strachem. Cítila jsem se připravena přirozeně porodit. Kdybych rodila doma, syn je nejspíš buď ležáček nebo víš co… Rozměry mé pánve vylučovaly průchod hlavičky. Ještě že jsem neměla stejný nápad jako ty. Rodit doma bylo dříve nutnost, dnes je to jedna z možností. Není pro všechny. A ne všechny komplikace jdou zjistit dopředu. Jsem všemi deseti pro jakési porodní domy, kde by byl v případě potřeby zdravotnický personál, ale rodit doma bych se nikdy neodvážila. A to bydlím jen 16 km od nejbližší porodnice.

 • Nahlásit
 • Zmínit
6259
25.9.18 10:47

:lol: bohyně, vesmír, koktejl z placenty… Já vlastně nemám nic proti porodům doma, ale tyhle ezo tanečky okolo mě dostávají do varu. Pak se nedivte, že si většina lidí nad domarodičkama ťuká na čelo.

 • Nahlásit
 • Zmínit
4920
25.9.18 10:49

Já jsem rodila dvakrát a oba porody byly v pohodě. Klidně bych mohla rodit i doma. Nicméně bych se k tomu nikdy neodvážila. Cítila jsem se bezpečně v porodnici, vyhovovala mi neustala kontrola jak mě, tak i ditete.

Gratuluji k holčičce ;-).

 • Nahlásit
 • Zmínit
11263
25.9.18 10:52

Zase řvu. :lol: :kytka:

Velká škoda, že cenzurou neprošly fotky, alespon nějaké, protože ty emoce z nich jsou hodně vidět a jsou neskutečně silné, to štěstí … :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
7383
25.9.18 10:54

Ehm… Musel to byt asi pro vasi rodinu uzasny zazitek. My jsme ale radi, ze se vsechny nase 3 deti narodily v porodnici. A ze starsi deti neslysely matku, jak rve jako tygr :lol: Mas pravdu, ze kolikrat komplikace pri porodu zpusobi nesetrne zasahy apod. Bohuzel vsak jsou i komplikace ze strany matky a ditete, zcela nezavisle na miste, kde porod probiha :nevim: Obdivuji tvoji statecnost, ja bych se fakt bala. Jinak gratuluji ke tretatku, at se vam vsem dobre dari!!! :andel: A Meda je uzasne jmeno :palec: P.S. Predchozi deti se take narodily doma?

 • Nahlásit
 • Zmínit
14741
25.9.18 11:03

Proč pohlcení systémem..jsem rada,že kdyby bylo něco v nepořádku,hned by se mi o dítě postarali.Jak dlouho by na pomoc čekalo dítě doma,to nevím.

 • Nahlásit
 • Zmínit
25.9.18 11:08

Nebudu soudit, že jsi rodila doma, to je tvá věc, ale určitě bych dala dceru pryč, ať neslyší, že maminka řve, nemusí se budit v noci a mít trauma z křiku. Když jsi měla tu možnost a syna dala k babičce. Každopádně nikdy nevíš, jaká komplikace se vyskytne a pak jde o sekundy a není čas na převoz do porodnice. Se mnou v porodnici rodila vedle v boxu paní, která se během tlačení přetočil malý tak, že zaklonil hlavičku a kdyby zatlačila, zlomí mu vaz. Musela prodýchat 3 kontrakce, než ji anesteziolog uspal a udělali císařský řez. A právě takovéhle komplikace člověk předvídat nemůže.

 • Nahlásit
 • Zmínit
173
25.9.18 11:08

zase další „lesana“ :roll:

„naprostý orgasmus smyslů“ - spíš smyslů zbavená :zed:

 • Nahlásit
 • Zmínit
3544
25.9.18 11:10

@Malike
nečekalo, však tam úplně v pravý čas stála porodní asistentka s úsměvem od ucha k ucha. A ta, jak jistě všechny dobře víme, strčí celou nemocnici i s personálem do kapsy.

 • Nahlásit
 • Zmínit
3530
25.9.18 11:15

Kamarádka pracuje na neonatologii. Včera večer přišla domů z práce v slzách, o víkendu jim tam přivezli jeden výsledek takového super orgasmického domácího zážitku :,( I když už tam zažila leccos a samozřejmě si všechno nesmí tak připouštět k tělu, aby se nezbláznila, toto jsou prý vždy nejhorší případy, protože k tomu nemuselo dojít. Ano, děkuj za to velké štěstí, které jsi měla.

 • Nahlásit
 • Zmínit
25.9.18 11:27

Jedna moje známá taky rodila doma, následoval rychlý převoz do nemocnice a může být ráda, že to přežila ona i miminko. Když se to povede tak je to super, ale když ne, tak pak příjdou orgastické doživotní výčitky svědomí a házení viny na lékaře. Nechápu tu nezodpodvědnost. Další dítě u porodu, matka řve jako lvice, chudák holčička se jednou bude bát porodit. Už jsem se lekla, že nebude koktejl z placenty :D byl. Koktejl ze zplodin, které placenta odvádí. Mňam. K holčičce samozřejmě gratuluju a přeju hodně štěstí do života :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
202
25.9.18 11:30

já jsem tedy byla ráda, že jsem rodila v porodnici i se vším tím monitorováním atd. Cítila jsem se tam dobře, přesto přece hned nejsem pohlcená systémem a strachem. Prostě jsem časem dozrála k tomu, že chci rodit v porodnici, stejně jako někdo jiný dospěje k závěru, že to pravé je porod doma.
A jsem opravdu vděčná za vymoženost porodnic a zdravotní péče a obecně za dnešní medicínu, která dokáže zachránit děti, které by dřív nepřežily.

 • Nahlásit
 • Zmínit
14741
25.9.18 11:40

Tak to je fakt bomba poslední dobou..v Itálii se už nebude očkovat protože lidi nevěří medicíně a rodičky se opět vrací do doby kdy se rodila mrtvá miminka a někdy i rodičky.. :roll:

 • Nahlásit
 • Zmínit
11889
25.9.18 11:42

Doporučuji se podívat do matrik. Dřív ty tvoje orgastické porody končily ve 20% případů smrtí matky nebo dítěte, což odpovídá počtu dnešních sekcí. Denně děkuju bohu za dobu ve které žiju a za to, že jsem se nemusela porodu bát. I v porodnici se dá zažít úžasný a naprosto přirozený porod. Považuju za strašnou sobeckost dát přednost svému orgastickému zážitku před zdravím a bezpečím miminka.

 • Nahlásit
 • Zmínit
4414
25.9.18 11:44

Ano když se to povede je to jistě nádhera. Akorát nechápu proč si dala syna na hlídání a nenechala si ho tento úžasný prožitek zažít taky. Proč měla tvoje tříletá dcera tu čest to zažít a o ne?

 • Nahlásit
 • Zmínit
25.9.18 11:58

@bambooska můžu se zeptat? Proč jsi absolvovala dva velké ultrazvuky když jsi neměla ani průkazku? Nebyla jsi náhodou pohlcená strachem, jestli je miminko v pořádku? A věřila si zdravotníkovi, který ti řekl, že má dítě jednu hlavu, 4 končetiny a na každé končetině 5 prstíků??

 • Nahlásit
 • Zmínit
484
25.9.18 12:05

Rodit doma je zbytečný hazard, máš štěstí, že to dopadlo dobře. Nechápu ale proč jsi vystavila dítě zbytečnému riziku. Doktoři tu nejsou pro srandu a kdo by co za ně dál např. v rozvojových zemích. Palec dolů.

 • Nahlásit
 • Zmínit
25.9.18 12:06

k tomu snad není co dodat :roll:

 • Nahlásit
 • Zmínit
7636
25.9.18 12:07

Deníček je otřesnej :roll:

Vesmír, bohyně :mrgreen: A koktejl z placenty :poblion:
Autorka deníčku musí být pořádně mimo :roll:

 • Nahlásit
 • Zmínit
581
25.9.18 12:22

Deník se mi nelíbí…jako gratuluji k dobrému konci a ke zdravé dceři ale jinak… :roll:

 • Nahlásit
 • Zmínit
226
25.9.18 12:29

Ahoj. Normalne deníčky nekomentuju,ale tohle me docela zvedlo ze zidle. Bud je tento denicek vymysleny a pokud neni,tak evidentne zakladatelce na diteti nezáleží,protoze kdyby ano, tak jde rodit do porodnice. Dost casto se porody zkomplikuji a diky Bohu za porodnice a za doktory. Jses opravdu Velká hazarderka a mela si kliku,ze se tobe ani diteti nic nestalo. Ve spoustě porodnic se personál snaží vyhovět rodicce a pokud porod probiha prirozene, tak do něj nikdo nezasahuje . Tak proc takhle zbytecne riskovat. Jinak blahopreji k miminku.

 • Nahlásit
 • Zmínit
25.9.18 12:29

Proboha uz ty drogy neber :roll:

 • Nahlásit
 • Zmínit
25.9.18 12:45

Ano jsem pro ať si ženy volí kde porodí, ale toto už je trochu moc, jako 3 letá kvůli tomu, že je „žena“ u toho musí být a poslouchat jak ty řveš no promiň to je docela silná káva. Rodila jsem v porodnici a věř nebo ne, mohla jsem si dělat co jsem chtěla, nikde jsem nemusela ležet a co já vím a i když jsem já i dítě bylo v naprostém pořádku, byla jsem ráda, že jsem v porodnici a doktor si přišel dítě v podstatě jen chytnout. Takže pokud chci rodit doma ok ale bože bez dětí, bohyň, věštkyň a bůh ví čeho :roll: za mě asi nejhorší deníček co jsem tu kdy četla..

 • Nahlásit
 • Zmínit
13784
25.9.18 12:50

Po prvním porodu jsem si druhé těhotenství a porod představovala podobně. K lékaři jsem měla jít v plánu jako ty jen na velké UZ, rodit jsem chtěla doma.
Díky Bohu druhé dítě přišlo až za několik let po prvním, kdy se moje představy dostaly opět nohama na zem. Pokud bych šla jen na velké UZ, tak by dítě ve mně s velkou pravděpodobností zemřelo a pokud by se nějakým zázrakem dožilo porodu, tak by zemřelo po něm. Takže si často říkám, že „něco“ vědělo, proč mi další dítě bude dopřáno až za delší čas.
Dřív jsem takové ženy obdivovala, dnes už ne. Vždycky si akorát oddechnu, že to u nich dobře dopadlo. Takže - uf.

 • Nahlásit
 • Zmínit
7629
25.9.18 12:59

..se divim, ze pupecnik neprekousl jednorozec… Promin, fanda této literarni tvorby nejsem. K dcerce gratuluji ;)

 • Nahlásit
 • Zmínit
138
25.9.18 13:04

Trochu z jiného světa, to pragmatický člověk nepochopí… Tak hlavně, že vše dobře dopadlo pro maminku i dítě. Já jsem v „zajetí strachu“ také rodila v porodnici, nejsem in, ale jsem za to ráda.

 • Nahlásit
 • Zmínit
14361
25.9.18 13:06

Prozradíš mi na čem frčíš? Taky by se mi to občas hodilo. Jestli jsi něčeho takového schopná ve zcela střízlivém stavu tak doporučuju psychiatra, namletá placenta to opravdu nezachrání.

 • Nahlásit
 • Zmínit
3873
25.9.18 13:11

@Janli
Naprosto souhlasím.

 • Nahlásit
 • Zmínit
11646
25.9.18 13:11

No pekne no…ja rodila v nemocnici ale ambulantne, jen s PA (ktera me nechala delat cokoliv jsem potrebovala a nejak aktivneji se zapojila, az kdyz bylo potreba) a nemuzu si to vynachvalit…vsechny vyhody porodu v nemocnici (nejen, ze jsem vedela, ze v pripade komplikaci mam k dispozici kvalifikovany personal, ale bylo postarano o vhodne prostredi, hygienu atd) a zaroven uplna pohoda…rano se maly narodil a odpoledne jsme se uz tulili doma. Placentu mi nabizeli, odmitla jsem :mrgreen: Porody doma povazuji za hazard, ale chapu, ze nekdy je to tezke, kdyz neni treba takova moznost.

Ja teda mam pocit, ze mi porod naprosto patril, a nevim, jestli bych svou PA nazvala bohyni, ale bozi byla uplne :)

Příspěvek upraven 25.09.18 v 13:17

 • Nahlásit
 • Zmínit
3472
25.9.18 13:12

Paneboze zenska, ty mas vic stesti nez rozumu. Vic k tomu radeji psat nebudu.

Příspěvek upraven 25.09.18 v 13:16

 • Nahlásit
 • Zmínit
25.9.18 13:12

Po přečtení deníčku jsem přesně věděla, co za komenty se objeví v diskusi, no nezklamaly emimiňačky :lol:
Bamboosko, já za deníček děkuji, krásně se četl, úplně jsem to prožívala s tebou :) A moc gratuluju k miminku! Mimochodem, naprosto božské jméno jste vybrali, jestli já ještě někdy budu mít dceru, bude to také Meda. A budu doufat, že případný druhý porod bude víc podobný tomu tvému než tomu, který mám za sebou :)

Příspěvek upraven 25.09.18 v 13:13

 • Nahlásit
 • Zmínit
5040
25.9.18 13:14

Gratuluji ke zdravému miminku, nicméně jako u každého deníčku o domácím porodu napíšu i tady to samé - nezodpovědnost a naprosto zbytečný hazard se životem. Tady navíc jako bonus přítomnost tříleté dcery :roll: ..no snad si chudák nebude bolestí řvoucí maminku pamatovat…

 • Nahlásit
 • Zmínit
32346
25.9.18 13:20

Taky bych se svými průběhy porodů mohla rodit doma, ale nikdy bych nechtěla a nedopustila aby u toho bylo starší dítě . Můj syn měl trauma jen z toho jak s náma jel do porodnice, kde s tatínkem čekali venku..,měl strach že maminku bolí bříško a mluvil o tom ještě dlouho a i ted si občas vzpomene po pár letech..Chudák tvoje holčička- doufej že nebude mít trauma případně si z toho neodnese nějaký strach do budoucna..
Jinak porod teda takový bych zažít nechtěla..ale každý dle svého

 • Nahlásit
 • Zmínit
25.9.18 13:21

Doma bych nikdy rodit nechtela. Nevim, proc bych proto mela byt pohlcena systemem, nebo dokonce strachem?
Gratuluji ke stastnemu konci a vrele doporucuji k popijeni kokteilu z infekcniho odpadu udelat maly vylet do historie a podivat se, kolik deti/matek v minulosti prezilo porod…

 • Nahlásit
 • Zmínit
25.9.18 13:25

Moje porody byly taky ‚obrovská síla‘, měla jsem pocit, že se rozskočím a řvala jsem (nepoužiju přirovnání jako lvice, protože mi přijde stupidní), že to znělo jako vražda; porodní asistentky mi taky připadaly jako bohyně, měla jsem štěstí na usměvavé, milé a naprosto skvělé, a po porodu i mě zaplavila obovská euforie… a jako bonus jsem všechnu tu nesmírnou nádheru mohla prožít v krásném, čistém a bezpečném prostředí porodnice, kde mi miminko dali hned po porodu, zkontrolovali nás, umyli, dali do kupy, a ještě jsem to po sobě nemusela uklízet :dance:
a pít koktejl z placenty? fujtajbl! já vím, že divoká zvířata placentu žerou, ale to dělají proto, aby je tak snadno nevycítil predátor, ne kvůli tomu, že by to pro ně mělo nějaký zdravotní přínos
edit: zapomněla jsem dodat, že jste dali krásné jméno

Příspěvek upraven 25.09.18 v 13:28

 • Nahlásit
 • Zmínit
1934
25.9.18 13:34

Tak tento deníček u mě patří do kategorie: Tohle rozhodně nezkoušejte.

Mám tam například:

Nesním lžíci skořice či 3 jalapeňos najednou. Jo a rozhodně nebudu na dovolené provozovat balconing. :)

Příspěvek upraven 25.09.18 v 14:49

 • Nahlásit
 • Zmínit
3099
25.9.18 13:34

… nejak mi mezi tim ezotericnem pripada velmi hloupe pohrdat lidmi, kteri smysleji jinak nez autorka (viz. pohlceni systemem a strachem), takze autorka az tak cista duse nebude bo ma potrebu vysmivat se lidem a to delaji jen prizemni lide. :-) o domacich porodech si myslim sve, ale nikdy by me nenapadlo nejak temto lidem lat ci je zesmesnovat … za mne, pokud by denicek nezacinal tak pohrdave, byl by zajimavym ctenim, takto na mne pusobi jako vychloubacna snuska …

 • Nahlásit
 • Zmínit
2515
25.9.18 13:55

Forky:)

 • Nahlásit
 • Zmínit
25.9.18 13:56

@Hanulka2016 ač jsem sama placentu nikdy nejedla, docela by mě zajímalo, co je na ní infekčního?? 8o :lol:

 • Nahlásit
 • Zmínit
4052
25.9.18 13:59

Taková snůška keců… :mrgreen:

 • Nahlásit
 • Zmínit
25.9.18 14:00

@bambooska je tak tyhle fotky jsem na facebooku Mlýnkových už obdivovala, jen jsem k nim neznala ten příběh. Krásné! :)

Jak tu někdo píše o traumatu starší dcery - no z těch fotek je to myslím jasně vidět, jak je traumatizovaná :mrgreen:

 • Nahlásit
 • Zmínit
2515
25.9.18 14:01

@Popokatepetla :) cekala ksem tyto komenty takze me neprekvapuji:)

 • Nahlásit
 • Zmínit
25.9.18 14:02

No tak to je sileny.. :roll: nemam k tomu co dodat asi.. :zed: :nevim:

 • Nahlásit
 • Zmínit
888
25.9.18 14:04

Asi kvalitni bylinky :mrgreen: ultrazvuk ano, ale porod lekarum nesverite? Snad vase rozhodnuti dcera dostatecne oceni. Kazdy si za svoje rozhodnuti nese nasledky sam, jen to chci pripomenout kdyby se nekdo chtel vasim denickem inspirovat, pro me jako zdravotnika je to nocni mura, jeste kdyz hazardujete s zivotem bezbranneho ditete :nevim:

 • Nahlásit
 • Zmínit
581
25.9.18 14:05

@bambooska Koukám na fotky…a ačkoliv mám na porod doma svůj názor…tak fotky se mi líbí ! Rozhodně více než samotný deník ale :oops: to už sem psala výše.
Jo a jméno Meda je milé a něžné :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
8598
25.9.18 14:11

Ehmm…já sem poměrně hodně ezotericky založený člověk, ale tohle..mno… :nevim:

 • Nahlásit
 • Zmínit
608
25.9.18 14:19

@svycarka jednorožec :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :palec:

 • Nahlásit
 • Zmínit
11399
25.9.18 14:25

Moc gratuluji k dceři! Už se těším na svůj druhý porod já, sice mi nebude asistovat bohyně, ale porodní asistentka a nenarodí se mi věštkyně, ale mimino, každopádně doufám v krásný, přirozený porod doma s podobnou atmosférou, která čiší z fotek. Ty fotky jsou krásné a nejhezčí jsou ty, jak máš miminko poprvé v náručí, tvůj výraz mluví za vše :srdce:

 • Nahlásit
 • Zmínit
11889
25.9.18 14:26

@bambooska To bude tím, že tady jsou ženy, co žijí v realitě a stojí nohama na zemi, místo toho, aby jezdily na jednorožcích, s hlavou v oblacích a žily ve snovém světě.

 • Nahlásit
 • Zmínit
93
25.9.18 14:28

já vám fandím :-) o dom. porody se zajímám od doby, co jsem začala porody fotit a jedním z mých tajných snů je fotit domácí porod. Myslím, že zdejší ženské jsou prostě jen ovlivněné strachem, omotaná šňůra kolem krku přeci není rozsudek smrti, má to každé druhé dítě. Syn se narodil v porodnici, šňůru okolo krku neměl a taky byl promodralý. Stačilo ho třít po zádech a byl v pohodě, nikdo z toho nedělal drámo :-) agpar měl 8,9,10

 • Nahlásit
 • Zmínit

Všechny deníčky uživatele