Ztracený a nalezený Art

Ostatní

Včera jsme byly s kamarádkou na procházce po Kbelích, a v jedné zapadlé uličce, kde jsme se jen vší silou držely kočárků abychom si nenabily čuně na ledu, jsme potkaly pána který hledal psa .zlatého retrívra přesně. Ptal se jestli jsme ho neviděly, něviděly :( šel dál, my pokračovaly v cestě.

Dnes jsem šla na procházku, odpoledne, kdy Ala po celém dopoledni nesprospaném, byl natolik unavený že mi po 10ti metrech vytuhnul v kočárku a já jsem ho jen kolíbala aby se neprobral.
Stála jsme u trafiky, kterou vlastní moje kamarádka a čekala až otevře. Povídala jsem si s ní o zubařích.. čert to vem. A najednou naše Eliška měla u sebe šamstra, zlatého retrívra, krásného, leč bez pánečka.. chvíli jsem někoho vyhlížela, pes vypadal lehce zmateně, ale ne zle. Měl nádhernou srst, a vypadal celkově velice zdravě.
Když jsem na něj promluvila přišel ke mně, nechal se pohladit. Zase někam odběhl, ale na zavolání přišel. Okamžitě mi došlo že je to ten ztracený pejsek. Byl venku celou noc.
Vyptala jsem si od kamarádky misku s vodou, vypil ji všechnu chudák., ale šmakoskové kostičky nechtěl. Asi na ně nebyl zvyklý.
Měl obojek z řetězu, stahovací. Tak jsem ho zahákla na naše vodítko, a Elišku jsem zapla na popruh od termotašky :D.
Zkusila jsem mu dát povel ať hledá pánečka, ale motali jsme se v okruhu půl kilometru dokola. Zase jsem skončila u trafiky.
Po poradě s kamarádkou - která je taky chovatelka dvou psů jsem volala na centrálu České policie v Praze. Odkázali mě na odchytovou službu, domluvili jsme se že přijedou. Ale už tehdy jsem věděla že psa nenechám odjet do nějakého útulku, když je majitel ze Kbel jako já. Nechala bych ho v nutném případě u nás na noc. Zvládli bychom to.
Dlouho nikdo nejel, zavolala jsem i místní Městskou policii, vylíčila situaci, a poprosila o pomoc s identifikací psa. Museli si asi myslet že jsem upadla…na hlavu.
Během půl hodiny místní pěší hlídka přišla. Svítilo sluníčko, ale byla pěkná zima, Ala se mi probudil :( po půl hodině, ale byl klidný, psi chtěli běhat a ne stát u kočárku, nemohla jsem se hnout z místa aby nás našli. Byla mi opravdu zima.
Pánové si vyslechli mou verzi a začali zjišťovat kde je čtečka na čipy které se dávají psům pod kůži. I zavolali další hlídku tentokrát z Proseka.
Pán z odchytu přijel také. I stáli jsme u trafiky v houfu. Já se dvěma psy a kočárkem a tři uniformovaní pánové od Policie.
Pochopili mne, i pes vypadal v klidu, takže jsem jej nedávala z ruky.
Načež přijel další vůz, tentokrát Městská policie, měli čtečku a pejska prověřili. Stáli tam čtyři policisté a jedna policistka a já, dvě zásahové vozidla a vypadalo to že mě přijeli zavřít :D.
Zjistili kód, našli majitele a zavolali mu, ten jim velice děkoval.
Pán z odchytu mu nabízel že když si pro psa nemůže přijít hned že ho vezme do útulku v Troji. Odmítla jsem s tím že si ho nechám do večera. Zbytečné to trauma pro pejska, co nebyl den v teple a suchu a vůbec.
Načež přijal mou nabídku a hovoříce s policistou zavěsil. Policista se jaksi opomněl zeptat na pejskovo jméno. Tak jsem pana majitele vytočila zpátky na svém mobilu, byl opravdu velice vděčný a děkoval mi. Zeptala jsem se na jméno pejska.
Jmenuje se Art. Byl rád že už víme jak se jmenuje! Pan majitel mi pověděl, že jeho rodiče jsou doma a mohli by si pro něj přijít kamžitě. Volala jsem tedy jeho otci, přijel si.
Pejsek ho hned poznal a vrhal se k němu, ale asi i věděl že bude následovat trest za to že zdrhnul a jal se zase zdrhat.. pán si nevzal vodítko :oops: a pejsek byl kousek od toho vletět pod auto.
Nakonec ho naložil do kufru, kde se tísnil ještě jeden pes, podepsal odchytávači nějaké lejstro a odejel.

Co jsem si z toho odnesla?
Každý den udělej jeden dobrý skutek a bude ti líp na duši.
Ale ještě teď je mi zima a jsem hodně unavená. Ale jsem ráda že jsem našla pejskovi majitele, ani nestihl nahlásit že se mu zaběhl pejsek.....

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Lalwen_ka
Kecalka 260 příspěvků 13.01.08 23:43

Velchi, super :o)

 
velchi
Kelišová 6955 příspěvků 16.01.08 12:04

Lalwenko - jsi zlatá!! Díky moc, už ani nevím že jsem něco udělala.. akorát chodím po Kbelích a šmíruju jestli ho někde zase nepotkám :D
Hezký den
 Velchi

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Zdena už je maminkou !!!!!!!!


Reklama