Ztráta ideálů o mateřské

Rodičovství

Deníček o tom, jak rychle se mění priority v mateřství a vůbec o tom, co mě po porodu nesmírně vytáčí, třeba to taky dobře znáte. Deníček je psaný mé dceři.

Drahá Emmi,

Tak, jak život nikdy není takový, jak sis ho naplánovala a představovala, tak taky mateřská nesplnila veškeré mé ideály. Někdy je to mnohem těžší, než jsem si představovala.

Nechci si Ti v žádném případě stěžovat nebo se litovat, to ne. Chci jen, abys měla představu o tom, jak se zrovna cítím. Je ale taky potřeba říct, že se mé pocity často mění a že taky jeden den může být totálně mizerný a druhý den růžový tak, že už to víc ani nejde.

Trápí mě spousta věcí, vlastně ani pořádně nevím, kterou začít. Snad tou, že si den ode dne připadám hloupější. Nevím, co za hormon za to může, že každá matka na mateřské má v hlavě jenom plíny (spíše obsah plín), krkání, kojení a spaní. Hlavně to spaní! Kdyby totiž bylo, tak by většina dalších problémů nebyla.

Víš, kdysi, když jsi ještě nebyla na světě, jsem s Tvojí tetou byla v dětské kavárně. V tu dobu už jsi rostla u mě v bříšku. Já jsem ještě studovala, připravovala se na zkoušky, měla vždycky po ruce nějakou chytrou literaturu, která mě provázela všemi fázemi těhotenství a připravovala na mateřství, které jsem měla tak dokonale naplánováno.

Tak tehdy, v té kavárničce vedle nás seděly dvě ženy, pravděpodobně kamarádky. Srkaly džus brčkem a velmi zaujatě líčily, jaké že to písmeno nejde jejich ratolesti vyslovit a samozřejmě to názorně předváděly, přičemž se častovaly chápavými a velmi vážnými výrazy. „Tak taková já nikdy nebudu,“ prohlásila jsem.

Nevím proč, ale dělalo to na mě dojem, jako by dámy vedle u stolečku měly totálně vymytý mozek a ne úplně dokonalá výslovnost „r“ jejich dítěte pro ně byla pohroma na mezinárodní úrovni. Tak takto ne. Já budu sebeuvědomělá, inteligentní, sečtělá a zábavná matka, která mateřství bude brát jako výzvu a tu taky co nejlépe splní.

Ale nezapomene u toho být také výborná přítelkyně, kamarádka, vysokoškolačka a vlastně docela chytrá holka. Tak to by bylo k těm ideálům.

Ano, jak asi dobře tušíš, stala se ze mě taková typická paní z dětské kavárny od vedlejšího stolečku. Nejenom že pro mě byla pohroma (významem mezinárodní) Tvoje bolest bříška, když jsi celé první tři měsíce nemohla vytlačit prdík, nebo když jsi v době těch úmorných letních veder nemohla usnout a tak moc jsi chtěla. Nebo když se ti prořezává zoubek atd atd atd… ale tak nějak mně vždycky v tu dobu přišlo, že TO je zrovna to nejdůležitější, že TO přece musí všechny zajímat. Že nějaká vlna uprchlíků je naprosto malicherná v porovnání s Tvými zaraženými prdy.

A abych nezapomněla, ty hory knih, co jsem nastudovala o péči o miminko, o stanovení denního režimu a vůbec všech zlepšovácích, co byly chytrými hlavami na miminkovském poli objeveny, mi byly sice dobré jen k tomu, že jsem byla připravená na to, co přijde, ale nikoli k tomu, abych praktikovala rady oněch chytrých hlav.

Jediné a určující pro mě je Tvůj pláč či úsměv. Ty řídíš všechno. A tak to má být.

No a co se týče té zmiňované předsevzané inteligence, tak je taky jaksi fuč. Nevím, jestli je to způsobeno tím, že žijeme v cizí zemi, kde zatím nemám vybudovanou síť kamarádek a známých, rodina bydlí daleko, televize nemá české kanály, dokonce i ty hloupé letáky (které jsem mimochodem nikdy dřív tak nehltala jako teď) nejsou v češtině… nicméně se mi hrozně zmenšila slovní zásoba a nějak tak vůbec celá zásoba (nebo spíše kapacita) mozku. Aspoň mi to tak přijde.

Dřív jsem dokázala vézt docela obstojně diskuzi o aktuální politické situaci či o novele zákona a sociálních službách. Teď možná dokážu velmi barvitě vylíčit barvu kakánku, který jsi měla ráno v plínce.

A rozčiluje mě to. Chtěla bych být pro Tvého tatínka pořád ta chytrá sečtělá holka, do které se zamiloval. A tak koukám na zprávy (v cizí řeči, která mě momentálně rozčiluje, takže to stejně dlouho nevydržím), čtu noviny (nebo spíš koukám na obrázky, abych nemusela číst v řeči, co mě tak rozčiluje), abych mohla s Tvým tatínkem mluvit i o jiných věcech než o prdech.

I když je potřeba říct, že on je za ty prdy rád. Užívá si tě, kdykoliv může, a každý prdík, který vytlačíš v jeho nepřítomnosti, je pro něj zajímavý.

Utěšuju se tím, že moji dočasnou indisponovanost v oblasti slovní zásoby a vůbec inteligence ovlivňuje laktace nebo nějaký zákeřný hormon a třeba se to brzo zlepší. Doufám v to. Mimochodem, studentka už taky nejsem.

Tak to by bylo k mé hlouposti. Další věc.

Často, teď zrovna poslední dva dny, si mě najde nějaký splín. Nejčastěji je to tehdy, když má tatínek hodně práce a nemá na nás v týdnu moc času. To se potom nemám na co těšit a tak nějak si uvědomím, že jsem naprosto odkázaná jenom na něj. Kdybych nebyla v té cizí zemi, tak si můžu zajít na kafe s kámoškou a v kavárně s ní probrat, jaké tóniny „r“ mé dítě zrovna vyslovuje (ano, je to ironie). Nebo zajít k mamce na řízek s bramborovou kaší a okurkovým salátem, nechat se od ní chvilku obskakovat. Nebo zajít k sestře na návštěvu a probrat s ní nejnovější drby… a svět by byl zase růžový.

Ale ejhle, tatínek na nás nemá zrovna čas a následkem naprosté odříznutosti, kterou skýtá cizina, tady nikdo jiný zatím není.

A víš co? Já ti ani nevím, jestli bych chtěla, aby tu byl. To je další věc, která mě trápí. Poslední dobou mám naprostou averzi vůči cizímu jazyku. Jasně, vím, že je to jenom fáze, kterou asi prodělal každý Čech žijící v cizině. Mně se prostě jenom zdá, že ta averze trvá příliš dlouho a že se neustále prohlubuje. A možná je to taky jenom tím, že nemám kontakt s lidma. Jo, když jsem byla v práci, to mě ani cizí řeč nevadila. To byl svět ještě růžový. Ne, jen narůžovělý, protože jsi v něm ještě nebyla Ty.

Chci, abys věděla, že přes všechny ty trápení, které jsem Ti tu zmínila, bych nikde nebyla radši než s Tebou. Užívám si každý Tvůj úsměv a i když mě nehorázně rozčiluješ tou Tvojí záměnou bradavky za dudlíka (pokaždé, když začneš ve spánku lapat pusou jako kapr a v příští vteřině nedostaneš prso do pusy, tak začneš řvát jak tur a je po spánku) a těmi Tvými nočními buzeními vždy po dvou hodinách, nevyměnila bych Tě za nic na světě.

Jsi moje štěstí. Moje všechno. Všechno ostatní je pro mě malicherné.

Hodnotilo 39 lidí. Score 2.8.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Urtica-dioica
Kecalka 386 příspěvků 13 inzerátů 21.10.15 00:10

„Hlavně to spaní! Kdyby totiž bylo, tak by většina dalších problémů nebyla.“

Pod to se podepisuju :-)). Taky vstávám co dvě hodiny a občas i půlku noci „probendíme“.

O chytrých knihách vím taky své…:-D Pěkně a vtipně napsáno!

 
paola white
Extra třída :D 12629 příspěvků 21.10.15 00:40

Moc pekne napsane :potlesk:

 
beruska9
Echt Kelišová 9236 příspěvků 21.10.15 02:35

Jeste ze jsem nesla do materstvi s nejakymi idealy :mrgreen:
Jen k tomu zahranici - taky jsem pryc (a sakra daleko) a nekdy je to fakt tezke, ale teda musim rict, ze mam snad aktivnejsi spolecensky zivot nez za bezdetna…mam pocit, ze furt vysedavam po kavarnach a probiram prdiky se spolumatkami :mrgreen: Urcite mas nekde v okoli nejakou skupinu maminek, ktera se schazi, nebo playgroup…taky tady mame pomerne aktivni cesko-slovenskou komunitu, kdyz mi chybi „rodaci“…koukni treba na Faceboook, jestli nenajdes i u vas. Manzel taky pracuje dost dlouho, kolikrat prijde treba v 8, byt cely den kazdy den sama s prckem, tak se zcvoknu…
Edit : ze zvedavosti jsem ti nakoukla na profil, nejsi moc daleko, urcite se tam najdou dalsi ceske maminky, ktere by ti mohly pomoct od splinu :hug: Nasla jsem Cesi a Slovaci v (dosad sve mesto) - 416 clenu, snad aspon jedna zpriznena duse by se nasla ;)

Příspěvek upraven 21.10.15 v 02:57

 
Anonymní  21.10.15 04:40

To chce klid. :D Občas jít mezi lidi určitě pomůže, člověk přijde na jiné myšlenky. Hlavně, že jste zdravé.
My do toho už od těžkého porodu bojujeme s mým zdravím a to fakt nikomu nepřeju! Lítat po doktorech každý den, do toho tam chytáme dětské nemoci, už v 5.týdnu jsme kvůli tomu museli ležet v nemocnici se zánětem ouška a podezřením na černý kašel.

Fakt si užívej každé krásné chvilky a buď ráda, že jste zdravé!!! „Inteligence“ matky se vrátí, až to budeš pro mimi zas potřebovat, neboj. :mrgreen: Teď potřebuješ plínkovou inteligenci. :mavam:

:kytka:
 
Heivka
Ukecaná baba ;) 1722 příspěvků 21.10.15 06:12

Mám teorii že mlíko se tvoří z mozku a proto ženské na mateřské tak blbnou. Taky jsem říkala že v životě nebudu s manželem řešit kadění a ejhle začalo to už u psa a u dítěte se to zhoršilo. Ono v tu chvíli je to hodně důležitá informace :lol:

 
tehunehu
Ukecaná baba ;) 1199 příspěvků 21.10.15 08:02

Já si myslím, že až se vrátí spánek, tak to bude všechno lepší a ještě se tomu deníčku zasměješ, že jsi ho snad ani nepsala ty :palec: :potlesk:. Mám kamarádky které už mají třeba i tři děti, podnikají, dobrovolničí, mimča si s sebou berou hned po šestinedělí na výlety a pod. Jsou pořád stejné, aktivní, upravené, ale jedna věc se na nich opravdu projevila. Jsou empatičtější a rozšířily se jim obzory o nová témata týkající se dětí :pankac: :kytka:. Až bude malá větší, tak se ti zvětší i kapacita mozku :srdce: :dance:. Měj se krásně a užij si pobyt v cizině…(třeba ta averze taky zmizí, ale sama od sebe asi ne :,( ). :mavam: :mavam: :mavam:

 
hantom
Zasloužilá kecalka 731 příspěvků 21.10.15 08:35

Mam podobne pocity ohledně poklesu inteligence v důsledku laktace :mrgreen: šelmí ze je to pravda. Taky me to štve kdyz se třeba nedokážu jasné vyjádřit nebo me to stojí strašne moc úsilí, což se mi bežně nestava :) ale muzu te uklidnit ze je to dočasně (uz to zažívam podruhé) :D

 
Orsin
Ukecaná baba ;) 1183 příspěvků 21.10.15 08:53

Ano, to spani!!! Moje dcera mela vzácný spanek, sedm hodin v kuse, zvladla jsem tak napsat diplomku, odstatnicovat a jeste ruzne vylety, akce atd. Muj syn se v noci budil po třiceti az ctyriceti minutach, pres den vydržel spat nejdéle pul hodinky. Byla jsem totalne vyflusla, zadna energie, padaly na me spliny, do toho se starat jeste o dceru, ucit se s ni do skoly, a to jeste muj manzel byl v te dobe pracovne pul roku v zahranici…
Neboj, bude lepe:)

 
Raddkka
Ukecaná baba ;) 1230 příspěvků 21.10.15 09:15

Tak já si nemůžu stěžovat… Okolí se mě ptá „se nevyspíte co? prej dovolená, kdo to vymyslel?“ Mám tříměsíčního a ano mám dovolenou…V noci spí (kdy zabrečí usne hned po dopití mléka). Ráno si hrajeme, dopoledne spí a můžu uklidit/namalovat se/uvařit…odpoledne jsme venku… Asi zázračné dítě..občas večer pláč a hodinové uspávání ale to je doma tatínek a miminko si bere sám od sebe… Žádnou knihu o mateřství jsem nečetla a ani v okolí děti nemám a jde to..

 
Sofie2013
Ukecaná baba ;) 1325 příspěvků 5 inzerátů 21.10.15 10:02

Věř tomu, že inteligence se zase vrátí, taky jsem to zažila první měsíce po narození malé. Teď má dcerka 14 měsíců a já už jsem zase schopná jít mezi lidi a bavit se o normálních tématech. A jak radí holky, opravdu si najdi v okolí nějaké kamarádky s dětmi. Já tedy nežiju v zahraničí, ale když se malá narodila, neměla jsem kolem sebe žádné kamarádky na mateřské, takže jsem taky většinu dní čekala jak na smilování, až se manžel vrátí z práce, a málem mi z toho hráblo. Sociální kontakt je důležitý!

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29695 příspěvků 8 inzerátů 21.10.15 10:05

Při čtení tvého deníčku jsem si vzpomněla na toto

Příspěvek upraven 21.10.15 v 10:05

 
TCHS
Kelišová 7135 příspěvků 21.10.15 10:05

Ahoj :mavam: nejprve gratuluji K male :D :kytka:
Jo kojeni dokaze uplne vykolejit :? Ja si pripadam nekdy uplne vymatlana doted a to je prvnimu decku skoro 3 roky a druhemu 15mesicu a uz nekojim :D
Je to i tim, ze uz jsem pres 3roky doma :?
Jsem tez v cizine, taky mi nekdy vsechno leze na nervy a chtela bych domu, mam tu sice par znamych a snad tedy i nejakou tu kamosku ci kamarada, ale nekdy to neni stejne ono, u nich nemuzu pomlouvat jejich lid :mrgreen:
Hodne znamych mam diky praci a i detem, protoze jsem chodila na predporodni kurzy a i poporodni kurzy to pomohlo s tema kontaktama. Doufala jsem, ze bydlime nekde blizko, ale bohuzel, sice jsme ve stejne zemi, ale asi 600km od sebe :? Jinak bych te pozvala na kafe a probraly by jsme barvy dnesni stolice :mrgreen:

 
Sendy888
Zasloužilá kecalka 806 příspěvků 21.10.15 10:09

@Heivka Pěkná teorie o tvorbě mléka v mozku! :lol:

 
Lenka 80  21.10.15 10:34

Male je 14 mesicu a noci jsou katastrofa.ze spani place a dela veletoce v postylce.snad kazdou hodinu. nevim jestli uz to nemam resit s doktorkou.

 
TCHS
Kelišová 7135 příspěvků 21.10.15 10:45

@Lenka 80 a jejej tak to mas tezky co :(
14 mesicu uz by spat snad mela :think:
Nase mala 15 mesicu se jeste jednou za noc vzbudi a chce mleko :roll: maly mi spal od 5.-6. mesice bez buzeni, ale mala to zatim dala Jen 2× :roll: dala jsem ultimatum do prosince, jestli s tim neprestane sama budu ji to muset zrusit sama :think:
Ja byt tebou, tak to projednam s dr. :think:

 
TCHS
Kelišová 7135 příspěvků 21.10.15 10:47

@Lenka 80 nema pres den moc zazitku? Treba by potrebovala pres den Jen mene zazitku.Mene hracek, vyletu, bez televize a hudby… Treba se uklidni

 
martinany
Nováček 4 příspěvky 4 inzeráty 21.10.15 10:58

Spaní nás taky dost trápilo. Malá se v noci budila po dvou hodinách :,( a přes den si dávala jen patnáctiminutovky, do toho mám ještě 4letého syna, který už odpo nespí, takže jsem si moc neodpočinula. Ale vše se zlepšilo, co jsme začali dávat příkrmy a malá od osmého měsíce spinká celou noc a přes den spí dvakrát po dvou hodkách, takže úplná pododa. Přeji pevné nervy a uvidíš, že se to zlepší. :)

 
Urtica-dioica
Kecalka 386 příspěvků 13 inzerátů 21.10.15 11:04

@martinany Mno…malé je osm měsíců a se spaním je to čím dál horší, vstáváme co dvě hodiny, někdy i častěji… :zed:

 
socina
Závislačka 4104 příspěvků 21.10.15 11:34

Jediná kniha která vás opravdu připraví na rodičovství je Prevítem snadno a rychle :palec:

 
Petrusska007
Zasloužilá kecalka 864 příspěvků 21.10.15 11:57

Vtipný deníček :mrgreen:

Každopádně Tvá definice mateřské by se měla vytesat do kamene: „Jediné a určující pro mě je Tvůj pláč či úsměv. Ty řídíš všechno.“
To je naprosto přesné :mrgreen:

 
Conulka
Závislačka 2818 příspěvků 21.10.15 12:01

Taky jsem se radši připravovala na nejhorší a nakonec je to v pohodě, uf, zaplaťpánbůh, děkuji bože

 
Urtica-dioica
Kecalka 386 příspěvků 13 inzerátů 21.10.15 12:23

@socina Název zní dost dobře..! Asi se po ní kouknu :-).
Jinak také doporučuji film „Radostná událost“…velmi naturalistické :mrgreen:

 
Kačka Pekáčková
Kecalka 127 příspěvků 21.10.15 12:53

Zkus psát dál deníčky nebo blog. Hezky a čtivě píšeš. Zaměstnáš mozek a přijdeš na jiné myšlenky :) Já jsem ve 39. týdnu a pravidelně při placení kartou zapomenu PIN, už teď mám strach co se mnou bude po porodu. :)

 
Tapeta
Echt Kelišová 8261 příspěvků 21.10.15 12:57

Rozumím…taky mi po narození miminka přistála obrovská facka na obličeji..nic jsem si sice předem nenačítala, ale těhotenství byla jedna velká zamilovaná pohádka plná krásných okamžiků. a potom šok..kojení bolelo, nikam jsem nemohla chodit, nevyspání atd. atd…zbytečné vypisovat, každá maminka ví. Ale je třeba si uvědomit, že ta mateřská straaašně rychle utíká a uteče a to samé s miminkem, miminko je na chvilku, je třeba si ho užívat..a čím je starší, tím si ho mazlím a užívám raději. A k tomu potřebuji pravidelně mít oddech jen ve dvou /chápu, že prvním roce těžko/ - kino, víkend, večeře plus. A občas někam za zábavou s kamarádkami. To mě nabíjí a o to víc si tyhle okamžiky vycvhutnávám. A přesně jak píšeš, mateřskou brát jako výzvu a třeba ji využít na to, že se nasučíš cizí jazyk, doděláš svou školu, pokud ještě studuješ (opět v rpvním roce těžko), uděláš si třeba nějakou odbornou zkoušku nebo třeba zhubneš. Některé maminky si tak nějak vystačí jen s tím prckem, já potřebuji dokazovat i něco sobě. Navazuji druhou mateřskou a opět jeden takový plán mám. A budeš na sebe hrdá, jako matka o to víc :kytka:

 
HanaNov
Kecalka 313 příspěvků 21.10.15 13:00

:palec: :potlesk: Moc krásně vystižené. Deníček mi mluví z duše od začátku do konce, pocity úplně chápu. Já sice nejsem v cizí zemi, ale od rodiny a přátel přes celou republiku, takže pocity mám podobné, samozřejmě až na ten cizí jazyk ;)

 
Lenka 80  21.10.15 13:23

@TCHS ja myslim ze ma zazitku tak akorat.ona se nebudi. proste to dela ze spani.ze spani dokonce i mluvi.na mliko se mi nebudi uz od 5 mesicu.driv pomahalo si ji dat k sobe do postele.ted me kope a fackuje i v posteli :-)

 
reinkarnace
Závislačka 4433 příspěvků 21.10.15 13:24

@Raddkka taky to mám podobně a následky mateřství jsou u mě poměrně minimální :palec: ještě že existují i pohodové děti. @Petrusska007 „Ty řídíš všechno.“ to bych do kamene rozhodně netesala…ba bych to ani nikam nenapsala. Podle mě to není příliš zdravý názor ;) @Tapeta s tím dokazováním mi mluvíš z duše..není to vyloženě o nějaké kariéře, ale o pocitu, že ještě něco znám, umím, že jsem „nezdementněla“ a i mimo péči o dítě jsem stále použitelná :mrgreen:

 
Petras84
Nováček 2 příspěvky 21.10.15 13:27

Hele, tak ja na to kafe s tebou zajdu a poresime Fluechtlingsthema. V Dresden bydlim 5 let a mam 11m holcicku a docela se doma nudim.

 
TCHS
Kelišová 7135 příspěvků 21.10.15 13:58

@Lenka 80 aha, tak jsem to spatne pochopila
a ona nema svuj pokojicek? To by jsi pak to jeji povidani ze spani apod. nevnimala :think:
My jsme byli na dovce a ja mela malou u sebe v loznici a nemohla jsem spat, protoze jsem vnimala kazdy jeji pohyb :roll:
A kdyz mi maly nekdy prijde K ranu do loznice, ze chce spat u maminky, tak je po klidnem spanku :roll: jak se vrti atd. uz nemuzu klidne spat.

 
Petrusska007
Zasloužilá kecalka 864 příspěvků 21.10.15 15:54

@reinkarnace no, neřekla jsem, že je tohle „názor“ (natož zdravý) - tvrdím, že je to u nás fakt nebo-li realita. Pokud se ti to nelíbí, tak je to asi tak všechno, co s tím můžeš dělat :D.

 
Cathi
Nováček 4 příspěvky 21.10.15 17:00
Zažívám to samé

Ahoj, můžu se zeptat, v jaké zemi jsi?

 
Tashet
Ukecaná baba ;) 1069 příspěvků 21.10.15 19:28
výstižné....

Krásně napsané, výstižné. Já bych těch problémů popsala více, ale nevyměnila bych ani vteřinu klidu za mojí dokonalou dceru. A příspěvek slečny/paní, která má nick Reinkarnace jsou dle mého blitky. :poblion:

 
Kocicule
Kecalka 123 příspěvků 21.10.15 20:05

@Raddkka
No nejsi jedina, ja take si uzivam i maleho (3.5 mesicu), i dovolenou, i manzela. A presne jak pises, vecer je protivne a manzel musi pomahat, ale pak spi celou noc s presrusenim na jedno kojeni. Asi je pres den unavene a vecer je to znat.
Ale nebylo to tak od zacatku, nejdriv jsme meli spankove peklo a me zase pomohly rady pediatra, ktere jsem velice dusledne uplatnovala.

 
reinkarnace
Závislačka 4433 příspěvků 21.10.15 20:21

@Tashet ooo tak pardon že nejsem sluníčková maminka co je poserinkaná z každého momentu mateřské dovolené :jazyk: a světe div se, čekáme druhé - plánovaně.

 
Caitlyn
Kelišová 5689 příspěvků 21.10.15 20:52

Nádherné :srdce:

kdo to nezažije, nepochopí

 
Lenka 80  21.10.15 21:49

@TCHS nema.zatim spinka se mnou. protoze to se vyspim aspon trochu. kdybych mela litat kazdou hodinu kdyz zaplace do jine mistnosti tak me odvezou. 8o

 
TCHS
Kelišová 7135 příspěvků 21.10.15 22:05

@Lenka 80 podle toho kolik place a kolik toho opravdu uslysis :)
A jeste si to ani nezkusila? Treba by se ti spalo opravdu lepe :)
Kazdopadne ti preji klidnejsi spanek, at uz si odpocines ;)

 
JanulaM
Závislačka 2860 příspěvků 21.10.15 22:20

Rozumím, taky žiju v reichu a ta izolace díky jazyku je strašná, ale už to začíná být pomalu lepší :) bodejť ne žiju už tu tři roky :) jinak mlíko na mozku nevím no, já nekojila ani jedno dítě a blbá si připadám taky, myslím, že je to spíš tím nevyspáním a soc. izolací :)

 
Vlčí.makovice
Nováček 8 příspěvků 21.10.15 23:08

S tou iteligencí a zmenšením slovní zásoby moje řeč… Kolikrát si nemůžu vzpomenout na běžný slova, cizí slova ani nemluvě… a to jsem se po 2,5letech magteřské přihlásila na výběrko na lepší pracovní pozici a když tam se mnou rozebírali cokoliv, o čem bych dřív byla schopná diskutovat, zmohla jsem se tak na jedno-, max. dvojslovné odpovědi :,(
Nevíte, jestli to někdy zase pomine nebo budu už navždy takto „blbá“? :mrgreen:

 
chrastitko11
Kecalka 372 příspěvků 21.10.15 23:09

@Urtica-dioica ahoj. U nas je to taky cim dal horsim do cca 4 mesice se me mala vzbudila maximalne jednou za noc. Pak dvakrat.. a ted. Ma sedm mesicu a je to co dve hodiny nekdy hodinu. Dokonce byli dny co to bylo po pul hodine. No hruza a ve dne bud kocar a nebo skoro hodinovy ududlavani u prsa a pak se mi mozna podari vytratit abych mela aspon pul hodinky na to se v klidu najest, kdyz me ovsem pred tim dovoli vubec uvarit.. :lol:. Kazdej jak se to vse upravi a u nas je to horsi a horsi. :zed:

 
Omiii
Ukecaná baba ;) 1094 příspěvků 1 inzerát 22.10.15 09:08

@caddy
Jako bych to psala já.
Přimlouvám se o další deníčky nebo ten blog. Moc hezky píšete :palec:

 
aterka
Zasloužilá kecalka 849 příspěvků 22.10.15 10:37

No tak já žiju druhým rokem na malý vesnici v čr a ta izolace je příšerná. Mezi lidi jsme jaksi příliš nezapadli. Hodně se tu drbe. Kámošku tady nemám. Na manžela čekám jak na smilování- vrací se ale večer kolem šesté a o víkendech dělá na baráku. Kamarádky, máma daleko. Ale vím, že jakmile začnu chodit do práce, bude to zase lepší. Vydrž prtka vydrž!

 
QueenOfSmallTalk
Kecalka 301 příspěvků 23.10.15 15:07

Jako bych to psala ja… Jen teda - ja si to prvni tri mesice užívala. Mela jsem hodne náročnou praci, takze prvni tri mesice jsem si dala fakt jako dovolenou. Pak jsem ale začala mit pocit, ze blbnu, hloupnu, jsem jen prso. Mesic sem se v tom placala, nešťastná, frustrovana. Pak jsem si rekla, ze takova nejsem a nebudu a ze holt mateřská neni pro vsechny. Začala jsem pracovat, par hodin denne, z domova, potom vic, az bude malymu 10m chci na 3,5 dne v tejdnu do kanclu. Původně jsme to tak nechtěli, ale kdyz rodina videla, jak jsem zlomena, podporuje to.

Od chvíle, co se par hodin denne muzu věnovat něčemu jinými jsem mnohem spokojenější. Kaficko ani lidi mi nepomahaly, přišla jsem si porad nevyužita… Tedy bych byt tebou zkusila neco delat :)

 
caddy
Povídálka 29 příspěvků 23.10.15 19:08

Ahoj holky,
moc děkuju za všechny komentáře i za podporu. Pár dní jsem se bohužel nedostala na internet tak teď budu odpovídat postupně. Jsem ráda, že v tom nejsem sama a podobné pocity zažíváme občas všechny.. :roll: U mě se teď třeba blýská na lepší časy - s přítelem jsme začali zvažovat přestěhování se zpátky za hranice, i když nevím, jestli bych to pak nebrala trošku jako zklamání, že jsem to tu nezvládla.. :think: Uvidíme..Všem vám přeju hezký večer. :mavam:

 
caddy
Povídálka 29 příspěvků 23.10.15 19:13

@QueenOfSmallTalk : Joo, to znám. Taky si občas připadám jen jako chodící prso.. :D První tři měsíce jsem jeden den v týdnu chodila do práce a přítel měl,,Babyslužbu" a bylo to naprosto perfektní…Já se celý týden těšila na tu,,moji pracovní středu" až kompletně vypnu od mateřských starostí a radostí a dojdu do kontaktu s lidma a vůbec s jinou činností než kojící-přebalovací-převlíkací a blící maraton. Jenže pak se u malé projevila velká fixace na maminku, resp. její prso a dokázala tatínkovi doma třeba i dvě hodiny v kuse řvát až se nakonec prořvala do spánku. A to mně jí prostě bylo moc líto na to, abych upřednostnila svou pracovní středu. :nevim:

 
caddy
Povídálka 29 příspěvků 23.10.15 19:15

@aterka : Jej, tak to jsme v úplně stejné situaci.. :( Taky se tím pořád uklidňuju…Vydrž, bude líp. :kytka:

 
caddy
Povídálka 29 příspěvků 23.10.15 19:17

@chrastitko11 : Jsme na tom stejně.. :? A co dudlík, pomáhá? Ta moje ho vehementně odmítá, ačkoliv jsme zkusili všechny nejrůznější tvary a materiály. Pokaždé ho vyplivne, potvůrka. Ale prso by nejradši měla v puse nonstop. :D Nezkoušela jste nějak nad tím vyzrát? Taky si už občas nevím rady.. :nevim:

 
caddy
Povídálka 29 příspěvků 23.10.15 19:19

@JanulaM : Známá mi říkala, že rozhodujících je prvních 5 let v cizině. Buď to po pěti letech začneš brát jako svůj domov a nebo zůstaneš pořád cizincem a pak už těžko dojde k nápravě…Sice jsem tu zatím jen rok, ale myslím, že budu druhý případ.. :mrgreen:

 
caddy
Povídálka 29 příspěvků 23.10.15 19:20

@Cathi : Německo, Drážďany. :)

 
caddy
Povídálka 29 příspěvků 23.10.15 19:25

@TCHS : A jak jsi na tom s řečí? Taky Tě někdy tak rozčiluje, nebo už sis úplně zvykla? Můžu se zeptat, jak dlouho tu bydlíš? Tyjo, tři roky doma, to už bych asi nesložila ani smysluplnou větu, pokud to se mnou tak půjde dál.. :D

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Hladový porod


Reklama