Zvýšená teplota - je to normální???

Ostatní
  • 18.05.02

Milé e miminko chtěla bych se infomovat. Zda je normální že v počátku těhotenství je trvale zvýšená teplota (dá se tato teplota brát jako příznak těhotenství) kolísá mezi 37,2 37,4 C. Zajímalo by mě, zda s tím někdo nemáte zkušenosti. Předem děkuji za odpovědi. Přeji všem hodně štěstí a lásky.

V době, kdy dojde k oplodnění skutečně bazální teplota (lze měřit v pochvě, v konečníku ale klidně i v podpaží) neklesá pod 37 oC a její zvýšená hodnota je jedním ze znaků počátku těhotenství.
V žádném případě, ale nelze říci, že pokud je teplota zvýšená, tak je žena skutečně těhotná. Tělesnou teplotu totiž ovlivňuje velmi mnoho skutečností (onemocnění, stres, únava atd.)
Odpověď, zda se jedná o těhotenství, může dát pouze těhotenský test z krve (těhotenské testy, které si můžete udělat samy doma ze vzorku moči mohou dát falešné výsledky) a ultrazvuk. Šárka

Váš příspěvek
Barcaz
Kecalka 108 příspěvků 18.05.02 14:24

Ja jsem mela zvysenou teplotu v prvnim trimestru ale pak uz to bylo dobry. Moje gynekolozka me uklidnila, ze to v tehotenstvi klidne muze byt.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.05.02 07:06

ja taky mela zvysenou teplotu - kolem 37,5 :) ale jenom tak v ty dobe, kdy mela prijit prvni neprichazejici menstruace :) a tak jsem si vzpomnela ze vlastne naopak kdyz mi prisla poprvy, tak jsem taky mela teplutky… a hned me napadlo, ze by to mohlo bejt tehotenstvim a uz jsem zacala jancit :) hihi nastesti se to potvrdilo :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.05.02 09:43

Já jsem na začátku taky měla zvýšenou teplotu a považovala to za příznak nějakého nachlazení (společně se šíííílenou únavou :-). Po potvrzení těhotenství (někdy v 7. týdnu) se teplota vrátila k normálu.
Ale být tebou, radši bych se spolehla na těhotenský test :-)
Hodně štěstí, Bublina

Vložit nový komentář