Zvýšené jaterní testy u miminka - prosím o pomoc

Rodičovství

Ahojky, píši za svoji kamarádku. Má 5,5 měsíční dcerku, které stále stoupají jaterní testy, nemohla být ani očkována.

Hodnota je 1,34 a dnes se prý ještě zvýšila.

Mohu se zeptat - nemá nějaká z Vás se svým miminkem podobný „problém“?
Jaké jsou příčiny? Dá se nějak ovlivnit- třeba stravou - aby již hodnoty nestoupaly?

Předem mockrát děkuji za jakoukoliv radu.

Ála.

Váš příspěvek
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.03.05 13:05

Ahoj Álo,
jaterních testů je celá řada a je nutné sledovat všechny hodnoty. Věřím, že už jsi navštívila specialisty, protože není běžné odebírat miminkům krev na jaterní testy bez zjevného důvodu. Jestliže ne, tak doporučuji FN Motol nebo jinou velkou nemocnici, kde mají s podobnou problematikou zkušenosti (určitě ne nějakou okresku). Člověk tam může jít rovnou, stačí jen zavolat. Většinou jsou velmi vstřícní. Nevím odkud jsi, ale znám výbornou terapeutku čínské medicíny, která zbavila mého syna atopického exému. propukl mu ve 3 měsících a nyní je mu 8 měsíců a má kůžičku hladkou jak zrcadlo. Pokud by západní medicína nic nenašla nebo by si nevěděla rady, tak věřím, že tato paní určitě něco vymyslí. Jesli budeš mít zájem, napiš mi na irenabau@volny.cz Držím palce Irča

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.03.05 22:04

Ahoj,
jak bylo řečeno v předchozím příspěvku, jistě byl nějaký důvod pro odběr. Moje holčička měla velmi silnou novorozeneckou žloutenku celých 14 týdnů a ještě do 8 měsíců jí přetrvávaly zvýšené jaterní hodnoty ALT, AST. Prý to je u takové žloutenky běžné. A lékaři s tím nedělali nic, jen měla utz břicha, kontrolní odběry a očkování jí začalo až v 8 měsíci. Takže si starosti nedělej, lékaři si jistě poradí.
Zuzka a Elenka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.03.05 21:03

Ahoj,
náš chlapeček měl zvýšené hodnoty ALT a AST, přišlo se na to ve 3.měsících. Měli jsme a máme jiné další problémy, ale na gastroenterologii nám řekli, že to je buď pozdější dozrávání jater, nebo důsledek novorozenecké žloutenky. Nějakou dobu bral Flavobion, ale podle lékařů se to upraví i bez něj do jednoho roku věku. Dokonce nebyla nutná žádná dieta. Adámek má 13 měsíců a jaterní testy jsou skoro v pořádku. Mám z toho velkou radost a věřím, že u dcerky tvé kamarádky to bude do roka taky dobré.
 Pavla

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.06.05 21:27

Ahojky, máme trošičku s tímto zkušenosti, dceři byla také v 5měsících diagnostikována CMV (cytomegaloviroza) něco na způsob mononuklozy. Lékaři mi neřekli žádné podrobnosti, sami se divili, jen co jsem si sama nastudovala a mám dodnes podezření, že to dcera chytla v bazénu, údajně je to přenosné mj.slinami. Týden byla v nemocnici, zakázali nám aktivitu (plavání), a dostala „vitamínky“ na játra Lipovital, prý čistě na přírodní bázi. Očkování mám zpožděné minimálně o 1/2 roku. Dnes má 2,5roku a stále jí chybí spousta vakcín, ale jinak v pohodě… Strava to asi neovlivní, jen je dobré se šetřit a léčit, aby nebyly problémy později, držím pěsti, Soňa+Nina (moniv@seznam.cz)

Vložit nový komentář