Manželská krize?

Anonymní
4.5.20 21:13

??? Manželská krize???

Ahojky,

ráda bych potřebovala pár rad, zkušenosti… S manželem jsem spolu 7 let, z toho manželé 2 roky. Měli jsme plány, pořídit si vlastní domek v okolí Prahy. Jenže, najednou nic. Nic se neděje, manžel o tom ani nechce slyšet, mám pocit, že mu ke štěstí stačí jen lahvac, počítač, obyc. práce a pronájem. Děti máme 2 (2 a 5let). Najednou mám pocit, že nemáme společne cíle, že chceme oba od života něco jiného.. Jinak nám funguje vše, šetřit se snažím co to dá, ale v poslední době se jen do sporicich účtu sahá, a nejsem s tím vůbec spokojená, což sem samozřejmě říkala, asi marně. :pocitac:

Díky

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19565
4.5.20 21:20
@Anonymní píše:
Ahojky,

ráda bych potřebovala pár rad, zkušenosti… S manželem jsem spolu 7 let, z toho manželé 2 roky. Měli jsme plány, pořídit si vlastní domek v okolí Prahy. Jenže, najednou nic. Nic se neděje, manžel o tom ani nechce slyšet, mám pocit, že mu ke štěstí stačí jen lahvac, počítač, obyc. práce a pronájem. Děti máme 2 (2 a 5let). Najednou mám pocit, že nemáme společne cíle, že chceme oba od života něco jiného.. Jinak nám funguje vše, šetřit se snažím co to dá, ale v poslední době se jen do sporicich účtu sahá, a nejsem s tím vůbec spokojená, což sem samozřejmě říkala, asi marně. :pocitac:

Díky

A co znamena „manzel o tom nechce ani slyset“? Kdyz mu pripomenes, ze jste se spolecne na necem domluvili, jak reaguje? Resis to i ty sama iniciativne? (zjistujes nabidky, hypoteku atd.?) - co na to rika? Me prijde, ze jen zpohodlnel a nejspis mu vyhovuje to, co ma. Tak je jen na tobe pripomenout mu, proc jste to takhle chteli a planovali. Nevidim v tom krizi :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1080
4.5.20 21:35

A proč se do těch spořících účtů sahá? Kvůli běžným výdajům? Jestli ano, pak chápu, že teď nechce řešit koupi domu. Nebo do nich sahá a neřízeně utrácí za hovadiny?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19565
4.5.20 21:42

@marzanna Tak :potlesk:

Další věc je, že jsi nejspíš na RD a máte tímpádem snížené příjmy. Nebylo by od věci řešit to s ním stylem „až za rok nastoupím do práce a budeme mít zase vyšší příjmy, půjdeme do toho?“. Je totiž taky možné, že ho „valchuje“ pokles příjmů a nárust výdajů spojený s dětmi, ona to fakt není sranda…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
yse
990
4.5.20 22:00

Snazit se manzela presvedcit argumenty? Pronajem-jen vydej penez bez toho, aniz by se neco stavalo vlastnim=nasim majetkem. Hypoteka-splacime vlastni dum, je to velky zavazek, ale delame to pro nas a nase deti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22787
4.5.20 22:11

Sedmiletá krize. Začni plánovat na dobu, až budeš v práci. A dům chcete koupit nebo stavět? Máte pozemek?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19565
4.5.20 22:14

Mě by hlavně zajímalo, jak si představujete ufinancovat barák v okolí Prahy, když i teď jste nuceni sahat do finančních rezerv… Jak jsou ty rezervy velké? Rozumný barák v dojezdové vzdálenosti teď pod 7mega nekoupíte, máte třeba 1,5 mio na účtě? :think: Jestli to není spíš tak, že ty sis vysnila něco, na co prostě nemáte…?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24395
4.5.20 23:07

Mne prijdou tve pozadavky tak nejak silne nerealny a mozna mema silu ti to manzel vysvětlovat. Pokud sahate do sporicich uctu, ty nevydelavas, majetek asi nemate, kdyz jste v pronajmu, manzel jak pises ma obyc praci a ty prijdes s barakem za Prahou? Jestli to neni vtip, tak bych rekla ze mas hlavu v oblacich :jazyk:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4137
5.5.20 00:08

Je hezké, že přesně víš co by on měl dělat, nepít pivo, asi vzít další práci, aby víc vydělával a splnil ti tvůj sen. Jen nevím proč by tvoje sny měl plnit někdo jiný.
Zajímá tě vůbec co chce on, co jeho trápí? Asi moc ne :-(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
506
5.5.20 07:46

A tím, že manžel nechce stavět tvůj vysněný barák, máte manželskou krizi? Tak to začni řešit ty - začni pozemkem a projektem… a on se pak určitě přidá…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat