OČR - jak se vyplácí?

Anonymní
22.2.21 10:16

0ČR - jak se vyplácí?

Holky, určitě máte zkušenost. Jak se vyplácí OČR? Syn byl nemocný tři týdny, manžel ho hlídal šest dní v průběhu těch tří týdnů (ostatní dny jsem byla na HO já) a dnes došlo očr a máme zaplacené 3 dny :nevim: To se jako počítají kalendářní dny? Pak, ale nedává smysl kolonka, kde se vypisují dny, kdy manžel nebyl v práci :nevim: Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6795
22.2.21 10:24

OCR je za kalendářní dny. A kdo to OCR měl napsaný a kolik dni? Z toho co píšeš to nejde poznat. Jinak placených je prvních 9 kalendářních dní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.2.21 10:28

@Cenarius napsané bylo očr na syna a uplatňoval ho jenom manžel. V podstatě byl s ním doma za těch 21 dní každé úterý a čtvrtek, takže šest dní. Ale zaplacené dostal jen první tří dny. Mysleli jsme, že když na tiskopis vypíše dny, tak se všechny vyplatí, když se vlezou do těch devíti dní :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
74853
22.2.21 10:31
@Anonymní píše:
@Cenarius napsané bylo očr na syna a uplatňoval ho jenom manžel. V podstatě byl s ním doma za těch 21 dní každé úterý a čtvrtek, takže šest dní. Ale zaplacené dostal jen první tří dny. Mysleli jsme, že když na tiskopis vypíše dny, tak se všechny vyplatí, když se vlezou do těch devíti dní :nevim:

To jste mysleli špatně, je placených jen prvních 9 kalendářních dnů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.2.21 10:37

@j.a.n.i1 hmm, tak to jsme si to zavařili, nemáme tam ani víkendy nic… Fakt jen ty tři dny :roll: To kdybych věděla, tak to naplánujeme asi jinak…

• Citovat
  • Nahlásit
6795
22.2.21 10:41
@Anonymní píše:
@j.a.n.i1 hmm, tak to jsme si to zavařili, nemáme tam ani víkendy nic… Fakt jen ty tři dny :roll: To kdybych věděla, tak to naplánujeme asi jinak…

To jo. Dostal ty 3 všední dny co měl v těch prvních 9 dnech. Měl si tam ještě dopsat víkendy. Příště už budete vědět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24194
22.2.21 11:20

Bohužel tohle nemá sociální správa/ministerstvo moc podchycené. Nárok je jen na prvních 9 dní. Takže aktivní rodič, který to nějak spytlíkuje s hlídáním na začátku nemoci a reálně potřebuje čerpat OČR až od pozdějšího data je na tom bit. :cert:
Jedině se pak domlouvat s Dr. na vypisování pozdějšího dne vzniku OČR a podobně.

Můžeš zkusit dát podnět Maláčové. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.2.21 11:29

@Svistice vůbec to právě nechápu, v čem je jako rozdíl :nevim: Naopak většina rodičů dostane proplacený i víkend, který ani neodpracují… Asi ji napíšu ať mi to odůvodní :lol: :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
14522
22.2.21 11:55
@Anonymní píše:
@Svistice vůbec to právě nechápu, v čem je jako rozdíl :nevim: Naopak většina rodičů dostane proplacený i víkend, který ani neodpracují… Asi ji napíšu ať mi to odůvodní :lol: :mrgreen:
Špatně jste vyplnili formulář a uvedli, že jste pracovali i víkendy. Je to tam takové zmatené. Já jsem to jednou takhle po dohodě se socialkou opravovala, paní mi sama volala, že to mám asi špatně. Vy už ale máte platbu zpracovanou, asi s tím už nepůjde nic udělat. Ale zkus to.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.2.21 12:01

@nozu My to právě vyplnili dle skutečné situace a dostali zaplacené jen tři dny, protože ostatní dny byly až po 9. kalendářním dni… Ale když je dítě nemocné týden, lékař napíše OČR od pondělí do pondělí a sociálka vyplatí i víkend, ikdyž rodič nepracoval o víkendu - to se přece dozadu nevypisuje?

• Citovat
  • Nahlásit
6453
22.2.21 13:15
@Anonymní píše:
@nozu My to právě vyplnili dle skutečné situace a dostali zaplacené jen tři dny, protože ostatní dny byly až po 9. kalendářním dni… Ale když je dítě nemocné týden, lékař napíše OČR od pondělí do pondělí a sociálka vyplatí i víkend, ikdyž rodič nepracoval o víkendu - to se přece dozadu nevypisuje?

Ano, platí se 9 kalendářnich dní i když rodič o víkendu nepracuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14522
22.2.21 17:52
@Anonymní píše:

Podle mě jste to vyplnili špatně. Já v tom také udělala chybu. Musí se tam vyplňovat, že o víkendu o to dítě pečuješ. Pravděpodobně jste vyplnili, že jste pracovali např od středy do dalšího pondělí. Ale mělo být od středy do pátku a pak v pondělí. To je jen příklad. A nebo se spletli na úřadě a nebo je to správné a na víc nemáte nárok. Těžko říct, když nevidíme, co jste vyplnili…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
27.2.21 18:46

Očr - zavření školky, 1. měsíc v práci

Dobrý den, chci se zeptat z čeho manželce vypočítají dávku na Očr. Situace je taková, že k 31.1. ji skončil rodicak (4 roky) a od 1.2.21 nastoupila do zaměstnání na hlavní pracovní poměr do fabriky. Od pondělí 1.3.21 bude muset zůstat doma na Očr z důvodu uzavření školky. Před rodicakem byla normálně také zaměstnaná, ale v jiné fabrice. Tzn. že momentálně má odpracovaný jen 1 měsíc - únor. Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9093
27.2.21 19:00

@Raduss9 Spočítají jí to z pravděpodobného příjmu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24194
27.2.21 19:03

@Raduss9 Nebyli by lepsi, abys sel na OCR ted ty? Jinak je velmi pravdepodobne, ze ji vyhodi jeste ve zkusebce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat