1. Citlivá kůže miminka, 2. Růstový spurt?

1065
12.3.17 08:29

1. Citlivá kůže miminka, 2. Růstový spurt?

Pěknou neděli holky,
mám dva dotazy první je ohledně citlivé kůže. (tříměsíční miminko) Dle naší doktorky má Adélka citlivou pokožku a prý mám koupat jen 2× týdně. To mi přijde strašně málo, navíc vodu miluje a je to takový rituál před spaním. Adélka má po těle různa suchá místa neloupu se to, ale vyloženě suché fleky které jsou občas i červené. Co používáte na mazání? Přidávám do koupele přírodní měsíčkový olej od weledy bez vůně. Ale nic.. Děkuji
A druhá otázka je ohledně spurtu. Už jsme plně na Nutrilonu a doteď dcera spala cca od 20:00-6:00 a teď se začala budit ve dvě v pět a pak Třeba před sedmou a to už vstáváme. Předpokládám, že má hlad.. Jedná se o růstový spurt může být i na um? A zvýšily jste dávku?
No a taky pořád pláče už mě to začíná znervoznovat, nevydrží dlouho sama se sebou pořád se chce nosit to jediné nebreci, pod hrazdičkou ji to dlouho nebaví na břichu taky ne.. Uz nevím co a ní delat jak ji zabavit. Mám sto chutí se zavrit do vedlejší místnosti když jeci… Děkuji za rady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

1065
12.3.17 08:38

1.Citlivá kůže miminka, 2.Růstový spurt?

Pěknou neděli holky,
mám dva dotazy první je ohledně citlivé kůže. (tříměsíční miminko) Dle naší doktorky má Adélka citlivou pokožku a prý mám koupat jen 2× týdně. To mi přijde strašně málo, navíc vodu miluje a je to takový rituál před spaním. Adélka má po těle různa suchá místa neloupu se to, ale vyloženě suché fleky které jsou občas i červené. Co používáte na mazání? Přidávám do koupele přírodní měsíčkový olej od weledy bez vůně. Ale nic.. Děkuji
A druhá otázka je ohledně spurtu. Už jsme plně na Nutrilonu a doteď dcera spala cca od 20:00-6:00 a teď se začala budit ve dvě v pět a pak Třeba před sedmou a to už vstáváme. Předpokládám, že má hlad.. Jedná se o růstový spurt může být i na um? A zvýšily jste dávku?
No a taky pořád pláče už mě to začíná znervoznovat, nevydrží dlouho sama se sebou pořád se chce nosit to jediné nebreci, pod hrazdičkou ji to dlouho nebaví na břichu taky ne.. Uz nevím co a ní delat jak ji zabavit. Mám sto chutí se zavrit do vedlejší místnosti když jeci… Děkuji za rady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1065
12.3.17 08:39

Omlouvám se, nějak se mi to tu vložila dvakrát.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Smazaný anonym
12.3.17 08:40

Zavřít se do vedlejší místnosti? Promin, ale nepořídila sis panenku. Děti potřebují pozornost a taky občas brečí. Navaz ji do šátku, nos, ukazuj co máte doma, věnuje se jí. Krm jak potřebuje. Má na to nárok. Žádné z mých dětí nespalo tak hodně jako tvoje. Koupej třeba ob den. Nedávej na ni žádná mléka, jen přírodní olej.

• Citovat
  • Upravit
1065
12.3.17 08:40

Omlouvám se nějak se to tu vložilo dvakrát.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18998
12.3.17 08:43

@Deneriss Tak to, že Ti takto malé dítě prospalo celou noc, je spíš výjměčné. Děti se vyvíjí, stejně tak se jim mění v různých obdobích i spánek. Nespí už tak hluboce, potřebují se naučit navazovat spánkové fáze, můžou začít růst zuby, později se přidá třeba hodně zážitků přes den, nové dovednosti, separační úzkost. To vše se promítá do spaní.

že nevydrží jen tak někde ležet a chce kontakt. Některé děti jsou holt takové. Ano, pro matku je to náročné, někdy je to dost na palici. Ale pokud se naučíš svoje dítě přijmout takové jaké je a brát to jak to leží a běží, budeš víc v klidu nejen ty, ale i to dítě. Budiž Ti útěchou, že věčně na to bě přilepené nebude. jen Ti nikdo neřekne, jestli se to nějak výrazněji zlepší v půl roce, v roce nebo třeba až ve třech.

Koupat malé miminko denně opravdu nemusíš. Pokud není nějak výrazně blicí, tak se nemá jak ušpinit a stačí pouze omýt namočeným perlanem a žinkou. Nebo koupat denně, ale ve stylu dítě namočím, rychle ošmrdlám a jde ven - záležitost na 2 minuty.
Mazat buď nějakým promašťovadlem přímo pro ekzematiky, nebo lékařskou vazelínou, modrou či měsíčkovou indulonou. Důležité je, aby to bylo skutečně „mastící“ - což běžná tělová mléka a krémy pro kojence nejsou.
A smířit se s tím, že dítě prostě bude ekzematik nebo k němu bude mít sklony. Takže sem tam ty suché fleky mít bude (při nemocech, na jaře a na podzim, při stresu, po nějakém jídle).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1065
12.3.17 08:44

@Judithkaj tyjo to ono to miminko není panenka? Pokud ty jsi nikdy ten pocit kdy se chceš zavrit někam kde sve dítě nachvili neuslyšís neměla tak jsi dobrá. Já se ji samozřejmě věnuji a neustále nosím a to co máme v baráku viděla nejmíň 100× pořád ukazuju povídám, ale občas bych byla ráda kdyby se třeba už trochu zajímala i sama o nějaké hračky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.3.17 08:44

Co se týká suchých míst na pokožce, tak můj 8m syn je měl taky. Od narození jsem používala kosmetiku značky weleda, jak olejíček do koupele, tak po koupeli. Poté jsem to změnila za kosmetiku Klorane Bebe a po suchých místech ani památky…
Co se týká častého buzení, tak ano, může se jednat o růstový spurt. Takže ji zkus zvýšit dávku UM a uvidiš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18998
12.3.17 08:45

@Judithkaj Oleje mi na suchá exematická místa nikdy nepomohly. :nevim: Potřebuji opravdu hutné promašťující a hydratující mazání.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1065
12.3.17 08:48

@Svistice no my to koupání máme tak na tři minuty jde jen o to že je v té vode. Nemydlim ji nic.. No tak uvidíme zda z toho vyroste nebo bude mít tu kůži citlivou napořád. Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26750
12.3.17 09:13

@Deneriss chces toho po trimesicnim moc. Jeste si neumi samo hrat, nevydrzi samo, nebo dele na jednom miste. Tak to proste je. Vzdyt je jeste malinka. Mam o mesic starsi a proste se ji plne venuju. Stridam s ni mista. Lehatko, hrazdicka, deka, gauc, naruc a takto furt dokola. Az zacne sedet/lozit, tak se ta jeji pozornost presune jinam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
172
12.3.17 09:25

@Deneriss ahoj zavidim ti spaci rezim tveho miminka…Nase mala 11,5mesice se v noci na mlicko a cajik budi hodne casto a to i bez rustovehove sprurtu…v prvnich tydnech byla hodne spava, ale pak uz ne…chodi spinkat po veceri(chlebik s cimsi) dam ji do postylky s mlickem 210kou tu spapa pak kolem 22H, v 00,30h, pak 2h ve 4 h a asi 6,30 se budi a uz jsme vzhuru…Mezi casi co jsem pssala jeste knoura, takze me budi, ale to uz k tomu patri. koupu ji co 3den a to se teda rochnime asi 20min spolu ve vane…do vany nic nedavam…
co se tyka suchych mist tak bych porasdila ondrejovu mast…Mala trpela na dermatitidu plenkovou a co chvili jsme dostavali imazol na lecbu…Pak jsem koupila ondrejovku a zadecek a ani sucha mista na zadech nema…Za nas jedine na prdelku ondrejovka a na telicko olejicek nebo mleko johnson…Ondrejovkou semtam muzes namazat cele telo…ale spis bych se s tou mastickou soustredila na ty sucha mista

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
172
12.3.17 09:30

@Deneriss plne te chapu, mam dve deti a obcas jsem z psychikou na zhrouceni…myslim, ze kazda zaziva vycerpani…deti/pozornost domacnost/uklid a vareni…je to narocne a to hodne…neverim ze by byla zenska ktera je nadveci a ze ji nic netrapi jen si to proste neprizna a neni uprimna sama k sobe…Muj syn je velice hyperaktivni, neudrzi pozornost skace hopsa beha je jak kralik energazer no silene navic obdobi vzdoru ma 4 roky..ale jedina utecha : oni z toho vyrostou :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5740
12.3.17 09:40

@Deneriss Zkus mandlový olej od Nobilisu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
112
12.3.17 09:45

To je jak přes kopírák oba problémy jak naše malá. Za prvé: citlivou kůži, suchá až začervenalá místa jsme nejdříve natirali linolou těl. mlékem, ale nyní jsme přešli na A-dermu z ovsa a to je nejlepší. Koupeme opravdu jen ob dva tři dny. Weledu do koupele jsme také měli, ale měsíček jí dráždil. Ani olej do koupele od linoly se mi nezdál. Máme mycí gel od A-dermy a koupu jí jen v minimu ne moc teplé vody, která vysušuje. Taky jí davam laktobacily budovala, prý to na kůži pomáhá. Už je docela dobrá (až na problémy na zadečku) ale byl to dlouhý boj :) Za druhé: přesně to co popisuješ mi malá začala dělat v tom věku (teď 5m) akorát my kojili. Odpojovala se a křičela při tom i potom. Byla celkově ukřičenějsi a v noci víc vstávala. Prakticky s tím bojujem do teď. Mám dojem, že to začalo a zhoršilo se to vždy po očkování, ale mohla to být náhoda. Taky jsem měla teorii, že jí to dělá rýma, ale to už si nemyslím. Nyní ji nakojim a vzdy odstříkam a při příštím kojení ji tím dokrmím. Jeden čas jsme museli prikrmovat nutrilonem. A už jsme začali se zeleninou, moc jí chutná :) Stále ale v noci vstává, i když mám pocit, že se to zlepšuje. Celkově je už také klidnější. No kdyby tě ještě něco zajímalo, klidně napiš do soukr. zpráv :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama