1. dítě koncem pánevním, 2. zatím taky. Otočilo se?

Anonymní
19.11.20 15:21

1. dítě koncem pánevním, 2. zatím taky. Otočilo se?

Milé holky, první syn byl snad celé těhotenství koncem pánevním, vůbec se v břiše netočil. Teď čekáme druhé miminko, jsem sice teprve na konci 27. týdne, takže vím, že času je ještě dost, ale miminko je opět koncem pánevním, ale hlavně od té doby, co cítím pohyby silněji, tak cítím, že je miminko opět pořád ve stejné poloze a vůbec se netočí (neustále kope úplně v tříslech). Chtěla jsem se vás zeptat, jestli nemáte některé zkušenost, že se vám miminko i přesto otočilo hlavičkou dolů? Moc děkuji. :)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
19.11.20 15:30

Ano, otočilo. Až na porodním sále. Prý to ještě do té doby nikdy neviděli.

• Citovat
  • Nahlásit
19.11.20 15:36
@Anonymní píše:
Ano, otočilo. Až na porodním sále. Prý to ještě do té doby nikdy neviděli.

To je hezké, to bylo tedy opravdu za vteřinu dvanáct. :D,

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
547
19.11.20 17:57

Já myslím, že v 27. týdnu je ještě spoustu času. Navíc je to tvé druhé těhotenství, takže by mohl mít i více prostoru na otočení. Mně se malá taky odmítala otočit, tak jsem se jí snažila přesvědčit a v 36. týdnu se otočila - na druhou stranu :zed: Asi jsem měla být konkrétnější :D Nicméně byla KP až do porodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29
19.11.20 19:01

Ted máte ještě opravdu spoustu času… Navíc se dají za čas třeba zkusit obraty plodu… Ale v tomto týdnu je spousta miminek hlavou dolů.. Navíc i KP je v mnoha případech poroditelny normálně.. Staci vybrat porodnici, kde s tím mají zkušenosti 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.11.20 19:15

@Luciiik13 Moc děkuji za odpověď. :) To otočení dcery je vtipné, asi se jí nechtělo víc namáhat. 😀
@Nick0000 Moc děkuji za odpověď. :) Osobně jsem zavrhla obrat zevním hmatem. A o přirozeném porodu KP jsem si zjišťovala různé informace a obávám se, že na to já nemám odvahu, což si myslím, že je hodně důležitý předpoklad, aby si žena na tento druh porodu věřila, což já si bohužel prostě nevěřím. ☹️ Tak budu doufat, že se miminko ještě otočí. :)

• Citovat
  • Nahlásit
29
19.11.20 19:22
@Anonymní píše:
@Luciiik13 Moc děkuji za odpověď. :) To otočení dcery je vtipné, asi se jí nechtělo víc namáhat. 😀
@Nick0000 Moc děkuji za odpověď. :) Osobně jsem zavrhla obrat zevním hmatem. A o přirozeném porodu KP jsem si zjišťovala různé informace a obávám se, že na to já nemám odvahu, což si myslím, že je hodně důležitý předpoklad, aby si žena na tento druh porodu věřila, což já si bohužel prostě nevěřím. ☹️ Tak budu doufat, že se miminko ještě otočí. :)

Mohu se zeptat, proč zavrhla? Porod KP je strašně odsuzovan, ale mnohdy to bývají krásne porody… Byt vámi tak si o tom ještě promluvím s dr, který s tím má zkušenosti… Ale jak říkáte, pokud to nechcete zkusit, nemá smysl to lámat přes koleno… Porod je totiž z 80% o nastavení matky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
547
19.11.20 19:38
@Anonymní píše:
@Nick0000 Moc děkuji za odpověď. :) Osobně jsem zavrhla obrat zevním hmatem. A o přirozeném porodu KP jsem si zjišťovala různé informace a obávám se, že na to já nemám odvahu, což si myslím, že je hodně důležitý předpoklad, aby si žena na tento druh porodu věřila, což já si bohužel prostě nevěřím. ☹️ Tak budu doufat, že se miminko ještě otočí. :)

Já nakonec rodila dceru přirozeně. Konzultovala jsem to se 4 doktory a všichni mě přesvědčovali, že máme optimální podmínky a že porody KP bývají krásné. Nakonec porod vyvolávali v termínu, aby dcera nebyla moc velká, od zavedení tablety byla malá za 4,5 hodiny na světě. Jsem prvorodička, takže nemám s čím porovnat, ale za mě šel porod hladce, malá byla na 3 zatlačení venku s váhou 3400 g.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4416
20.11.20 07:29

Mně se všechny 3 děti otočily až po 30. týdnu. Prostřední dokonce chvíli po tom, co jsem byla odeslána do porodnice domluvit císaře kvůli KP… asi se lekl :D mírně já bych do toho nijak moc násilím nevrtala…ty děti mají většinou důvod, proč c tom břiše jsou tak, jak jsou. U nás to byl uzel na pupeční šňůře, otočení si ho utáhl, při porodu se utáhl ještě víc.. No nechci domyslet, jak by to dopadlo, kdyby se otocil dřív…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
457
20.11.20 07:35

U mě druhá i třetí dcera byly KP. Druhá se otočila 10 dní před porodem, třetí 14. Když jsem si četla, jaká má porod KP rizika, tak bych do něj taky nešla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.11.20 08:05
@růžovámalina píše:
To je hezké, to bylo tedy opravdu za vteřinu dvanáct. :D,

Ano, bylo to fakt překvapení. Šla jsem na sál s tím, že budu rodit koncem pánevním. A najednou sestra povídá: „Vždyť máme dole hlavičku, to není možný, to jsem ještě nezažila“ 8o

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
20.11.20 12:16

@Nick0000 Protože i obrat i porod koncem pánevní má svoje rizika, která, co jsem si tak zjišťovala, jsou větší než porod císařským řezem. Osobně chci samozřejmě hrozně moc rodit přirozeně, do císařského řezu se mi vůbec nechce, ale pokud se miminko neotočí, tak já osobně budu volit ten císařským řez, protože mi že všech možností vychází jako pro miminko nejbezpečnější (ač rizika mohou samozřejmě nastat při jakémkoliv porodu, to je jasné) a zdraví miminka je pro mě na prvním místě. Na porodu KP se osobě bohužel vážně necítím a přesné jak píšete, porod je prostě hodně i o hlavě, proto když už teď vím, že bych si nevěřila, tak do toho nepůjdu.
@Luciiik13 To je super, když se takhle parádně povedené porod KP. :palec: Každopádně na to já se bohužel necítím, bála bych se o miminko.
@chaela @Dadda8 Hlavně, že všechno dobře dopadlo a mám na to právě stejný názor - myslím si, že miminko ví, proč se neotočí, takže do toho právě nechci nějak zasahovat. Buď se otočí samo, nebo půjdu na císaře (ač hrozně moc nechci, ale zdraví miminka je pro mě na prvním místě).

• Citovat
  • Nahlásit
547
20.11.20 13:06
@Anonymní píše:
@Nick0000 Protože i obrat i porod koncem pánevní má svoje rizika, která, co jsem si tak zjišťovala, jsou větší než porod císařským řezem. Osobně chci samozřejmě hrozně moc rodit přirozeně, do císařského řezu se mi vůbec nechce, ale pokud se miminko neotočí, tak já osobně budu volit ten císařským řez, protože mi že všech možností vychází jako pro miminko nejbezpečnější (ač rizika mohou samozřejmě nastat při jakémkoliv porodu, to je jasné) a zdraví miminka je pro mě na prvním místě. Na porodu KP se osobě bohužel vážně necítím a přesné jak píšete, porod je prostě hodně i o hlavě, proto když už teď vím, že bych si nevěřila, tak do toho nepůjdu.
@Luciiik13 To je super, když se takhle parádně povedené porod KP. :palec: Každopádně na to já se bohužel necítím, bála bych se o miminko.
@chaela @Dadda8 Hlavně, že všechno dobře dopadlo a mám na to právě stejný názor - myslím si, že miminko ví, proč se neotočí, takže do toho právě nechci nějak zasahovat. Buď se otočí samo, nebo půjdu na císaře (ač hrozně moc nechci, ale zdraví miminka je pro mě na prvním místě).

To samozřejmě chápu, mně i lékařka říkala, že pokud se na to necítím, ať se objednám na císaře. Že je to hodně o tom, jak to má člověk srovnané v hlavě a když věří, že to bude v pořádku, je tomu většinou tak. Naopak kdyby jim tam někdo panikařil během porodu KP, tak by to asi nebylo optimální. Ale musím přiznat, že během porodu při těch bolestech, jsem si nadávala, že jsem měla zvolit císaře :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama