1 doba porodní

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
21.5.22 12:27

1 doba porodní

Ahoj maminky chci se zeptat zda některá z Vás měla otce jen u první doby porodní? Přítel si k porodu jako takovému moc netroufá.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
70
21.5.22 12:38

Přeci by na to,,hlavní,,nezdrhnul :) To by byla škoda a můžu říct, že já jsem chlapa u porodu nechtěla, on chtěl. Tak šel a já byla nakonec ráda. To jak se řiká hekání jsem si odhekala doma a pak jsme jeli, když už jsem cejtila, že se to blíží. Určitě nenutit, ale ať to ještě zváží, protože ve finále je to ten nejkrásnější zážitek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
292
21.5.22 12:46

Může odejít, když bude chtít, nebo může stát u hlavy a koukat ti třeba do očí, pokud si myslí, že by to nezvládl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1620
21.5.22 12:51

Můj chlap nechtěl být u ničeho..bál se že to nedá a nakonec jsem rodila poloakutne císařem tak to mu nedalo aby odjel když věděl že mimino bude za půl hodinky na světě ☺️ Byl venku na chodbě a když byla malá venku tak ho sestřičky zavolaly a hned jak ji omyli a zabalili mu ji soupli do náruče ani nestihl protestovat :lol: teď je za to rád a ze pry příště mě možná bude i držet za ruku 😂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3440
21.5.22 12:58

Můj muž taky váhal a chtěl na „finale“ odejít za dveře. Nakonec zustal a přestřihl pupeční šňůru. Asi to nebylo tak hrozný, když si to ještě dvakrát zopakoval :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1494
21.5.22 13:16

Já neměla manžela u porodu vůbec, protože nakonec se plánoval SC. Ale chtěla jsem to původně tak že tam půjde na začátek třeba na pár hodin a pak že odejde. Nepřála jsem si ho tam celý porod. Myslím že jde všechno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1521
21.5.22 13:17

Jakože od tebe odejde, když ti začnou největší bolesti? :roll: Ať tam raději ani nechodí, vezmi si kamarádku nebo maminku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1494
21.5.22 13:19

@Vladusxx manžel taky čekal celou dobru ored sálem. Na sál mě se sanitářem odvezl společně a to jsem b, la docela ráda. Strašné jsem se bála. Pak mě udělali přípravu a dal si nic nepamatuji. Byla jsem pod maskou. Prý slyšel jak syn brečí a předali mu ho před sálem už umytého na pochováni. Jsme rádi že to bylo takhle

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1494
21.5.22 13:25

@Malineka A proč ne? Každý u toho být nechce. Já jsem taky nechtěla aby všechno viděl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1521
21.5.22 13:27

@Švédka87 tomu já rozumím, ale nepřijde mi empatické odejít na to nejhorší. Pořád si myslím, že by to chlap mohl vydržet, když i ta žena to vydrží. Nemusí přeci ani nic vidět, když nebude chtít. Může se vždy postavit tak, aby neviděl.
Nedokážu si představit tam být sama, protože porodní asistentka se mnou nebyla celou dobu. Ležela jsem na monitoru a nemohla si bez asistentky ani dojít na záchod nebo pro vodu. Tohle vše zastoupil manžel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.5.22 13:28

Všem moc děkuji za odpovědi.. jak píše @Švédka87 někdo si na to proste netroufne … je lepší aspoň když se mnou bude takhle než aby nebyl asi vůbec. Nechám to na něm raději než potom aby se toho fakt lekl. Vím ze ne každý chlap to zvládne a mám známe u kterých to dopadlo blbě a přítel se s tím dlouho smiřoval..

• Citovat
  • Nahlásit
1620
21.5.22 13:32

@Švédka87 já sem si na sál došla pěšky sama :lol: měla jsem plánovaný cisar ale voda odtekla o 3 dny dříve večer. Zatímco mě připravovali tak chlap jel pro tašku s vecma. pak právě si nebyl jistý jestli odjede nebo ne ale když mu řekli že malá bude do půl hodinky venku že to si přece nenechá ujít tak zůstal.
Měla jsem štěstí na směnu protože gynekologická sestra byla moje spolužačka ze střední, porodní asistentka byla od nás ze vsi, službu měl můj gynekolog a sanitář byl bývaly pritel :lol: byla to docela sranda že sme se tam tak sešli😂 😂 😂 😂

Příspěvek upraven 21.05.22 v 13:34

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.5.22 13:34
@Anonymní píše:
Všem moc děkuji za odpovědi.. jak píše @Švédka87 někdo si na to proste netroufne … je lepší aspoň když se mnou bude takhle než aby nebyl asi vůbec. Nechám to na něm raději než potom aby se toho fakt lekl. Vím ze ne každý chlap to zvládne a mám známe u kterých to dopadlo blbě a přítel se s tím dlouho smiřoval..

Přesně tak. Když tam nechce být po celou dobu, tak ať tam je aspoň chvíli než vůbec

• Citovat
  • Nahlásit
1620
21.5.22 13:36
@Anonymní píše:

Určite, já toho svého taky nenutila…nechala jsem to čistě na něm i když jak ho znám tak jsem věděla že by ho to zpětně mrzelo…sám si pak řekne kdy je čas odejít nebo jestli bude chtit zůstat. :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3578
21.5.22 13:46

Mně byl teda chlap u porodu potřebnější v první době porodní, která trvala několik hodin, než pak těch 10 minut tlačení. To jsem ho ani nevnímala a bylo by mi upřímně fuk, jestli tam je nebo není. Zato těch prvních pár hodin bylo fajn, že tam byl se mnou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat