1. Epileptický záchvat - pozorování v nemocnici?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.07.19 13:16
1. Epileptický záchvat -pozorování v nemocnici?

Syn (27 měsíců) měl záchvat podobný epileptickému záchvatu. V rodině epilepsii máme a tak můžu srovnávat a vypadalo to dost děsivě a dost podobně ( jen tedy všechno dospělí, které jsem jako děti neznala). Dá se nějak potvrdit (či lépe vyvrátit) zda se opravdu jednalo o epileptický záchvat? Jsme teď v Motole a měli bychom být na pozorování ale je tu frmol, na vystresovanou a vyděšenou matku moc nemají čas. Jak dlouho obvykle trvá takové pozorování? Myslíte že by mu rovnou dělali EEG sledování nějaké, třeba přes noc? Nebo co nás čeká? Spí mi teď v náručí…

Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.07.19 13:19

Jak vůbec snímají u takového mrněte EEG??? Vždyť on se nenechá ani učesat natož že by snesl nějaké věci na hlavě…

dydalo
Kecalka 292 příspěvků 24.07.19 14:03

EEG se takovým prckum natáčí ideálně ve spánku. Ale mají tam vse možné aby u toho prcka zabavili.
Měl prcek u toho teplotu?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.07.19 14:25

@dydalo teplotu neměl, to u toho je?

dydalo
Kecalka 292 příspěvků 24.07.19 14:31

Teplota bývá právě u febrilnich křečí. To by byla ta lepší varianta. Ty vypadají jako epi záchvat.
Bez teploty je to asi hroší. Ale rozhodne bych do vysledku z EEG nedělala zadne závěry.
Držím palce ať to dobře dopadne :hug:

fly.zuzka
Kecalka 201 příspěvků 24.07.19 22:32

My měli nedávno něco podobného. Byli jsme hospitalizovani v nemocnici taky na pozorování a měla eeg vyšetření a pak vyšetření neurologem.Bylo mi řečeno, ze po zaskubech, krecich by se mělo udělat eeg do 48 hodin, aby bylo patrné zdá se jedná ci nejedná o epilepsii. Jinak dceri dělali eeg už v roce (jiný problem),normálně v bdelem stavu, četli jsme si u toho knížku nebo se mohla koukat na pohádku.

Váš příspěvek
Reklama