1. IVF, nebo zkusit nejdříve IUI?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
boruvkay
Kelišová 5655 příspěvků 13.10.14 13:14
1. IVF, nebo zkusit nejdříve IUI?

Zdravím, chtěla bych vědět váš názor. Je mi čerstvě 38 a moje pojišťovna hradí IVF pouze do necelých 39 let. Žádné děti dosud nemám ani já, ani můj přítel.
Já jsem dle vyšetření a laparoskopie zdravá a cyklus mám pravidelný 28dní. Můj přítel má, dle posledního spermiogramu jen 8 mil. spermií. V CAR nám automaticky hned doporučili IVF, ale já chtěla zkusit nejdříve IUI. Bohužel, mi zrovna tento cyklus, kdy jsem chodila do CAR na utz, ovulace dorazila až skoro na konci cyklu (22DC) a IUI se nestihlo. Po utz 17DC, kdy stále žádný folikul nebyl dominantní mi dr. řekl, že to bude anovulační cyklus a napsal mi rovnou rozpis léků na IVF. A já teď nevím, jestli IVF neposunout a nezkusit ještě jeden cyklus IUI. Pojišťovna nám IVF již schválila, ale já mám trochu strach z té dávky léků - mám zatím rozpis na 31 ampulí Menopuru. Není to moc? Nebo co by jste dělali na mém místě? S partnerem se o tom mluvit nedá, ani si o tom nic nechce přečíst, je ochotný to podstoupit, protože jinou možnost otěhotnění nevidí, ale moje obavy mu přijdou zbytečné.

Reakce:
markyj
Závislačka 4095 příspěvků 13.10.14 13:22

@boruvkay ahoj, ja bych vzhledem k veku sla rovnou do IVF. Ja uz do Caru chodim 2 roky, mam za sebou 2 neuspesne IVF, takze byt tebou bych to neodkladala, protoze nikde neni dano, ze se zrovna hned zadari obcas to chce cas :nevim:

eli196
Ukecaná baba ;) 2118 příspěvků 13.10.14 13:26

Normálně bych řekla, proč nezkusit IUI, i vzhledem k věku. Ale pokud máte takhle problém s cyklem, že se IUI špatně plánuje a vlastně se už dva cykly nepodařilo, šla bych rovnou do IVF, protože tady už právě je problematická kombinace špatných cyklů a věku, přece jen částka od pojišťovny je nezanedbatelná.
Co se týče dávky léků, neporadím, píchala jsem Gonal, ale nemohu říci, že bych měla nějaký problém, za výsledek to rozhodně stojí ;). Tak hodně štěstí :hug:

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15976 příspěvků 13.10.14 14:12

@boruvkay Tvuj pribeh sleduji, je mne moc lito, ze se stale nedari :( Sla bych rovnou do IVF, ono to IUI je takove jako co kdyby nahodou…, ale uspesnost je docela bidna. Moc drzim palce.

boruvkay
Kelišová 5655 příspěvků 13.10.14 14:23

Děkuji za vaše názory. Asi máte pravdu, nejsme nejmladší a já se asi zbytečně bojím.

S těmi cykly je to záhada. Od února mám ukázkové cykly 28dní, ovulace max. 16DC, folikul vždy v levém vaječníku, MS chodí jako hodinky, i po laparce, která byla v květnu. A teď, když jsme chtěli zkusit IUI, tak se ovulka prostě v očekávaný den nedostavila. Byla jsem na 3 utz a nic. Folikuly tam byly, ale všechny pod 10. Až podle ovulačních testů a BT, přišla v sobotu 22DC. Možná je to tím, že mi od února fungoval vždy jen levý vaječník a teď možná konečně zafungoval i pravý a cyklus z něj je delší.

boruvkay
Kelišová 5655 příspěvků 13.10.14 15:51

Ještě bych se chtěla zeptat, těch co mají IVF za sebou. Stačily Vám ty stimulační léky, které Vám napsali dr. předem? Já mám rozpis na 7 dní, s tím, že pak se uvidí. Za těch 7 dní vyčerpám všech 30 ampulí, na které mi přispěje pojišťovna a další léky na víc, už bych musela platit celé.

Lišťule
Kecalka 172 příspěvků 14.10.14 14:36

@boruvkay já bych IVF jen kvůli dávkám Menopuru neodmítala, Menopur jsem si píchala i před IUI (které bylo úspěšné), takže bych do toho šla. Držím pěsti!

boruvkay
Kelišová 5655 příspěvků 14.10.14 15:24

@Lišťule díky. Snad se taky dočkáme. :palec:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Články z Expres.cz

Tady je Mišíkovo! Zpěvákova Denisa ráda ukazuje sexy postavy i dokonalý zadek

Sotva se herec a zpěvák Adam Mišík rozešel s vnadnou přítelkyní Dianou, už si... číst dále >

Jsi nula, opustil jsi rodinu! Fanoušci grilují Plekance za vyjádření k soudu

Velká spousta lidí mu v rozvodové bitvě fandí, vítězoslavné výkřiky na... číst dále >