Měsíční holčička mi nespí přes den

Anonymní
15.8.20 19:30

1 měsíční holčička mi nespí přes den

Ahoj holky
Mám takový dotaz jak jste to mělo vy s měsíčním miminkem.
Moje malá mi začala nespat přes den je to tak že se napapa a usne spi 10 min a pak je vzhuru hodinu a něco a pak usne a vzbudi se zase za hodku a chce papat takže ji krmim co 1 hodinu někdy co 2 hodky je to v pohodě?
A kdyz je vzhuru tak jen pláče a pak usne, doktorka říkala že asi normální to je když to tak dělá.
Ale poprve spala i 3 hod a budila se jen na papani a pak usla teď to je jiné.
Máte názor děkuji moc

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
163
15.8.20 20:02

Ahoj, nám obě deti přes den spali krasne také jen první měsíc, pak jako když utne a obě jsme nosili cele dny na rukou. Vlastně i většinu noci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3341
15.8.20 20:33

Ahoj, naše malá byla také nespavec… Když už usla, tak to bylo na 10 minut až hodina…a pořád dokola. Pamatuji si ty probdělé noci, kdy jsme padali s manželem únavou a ona byla za 20 minut zase vzhůru…Některá mimi prostě spinkají po svém…Vydrž, časem se to zlepší :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
703
15.8.20 21:22

Měli jsme taky tak, o nějakém spaní co hodinu až dvě jsem si mohla nechat zdát. První cca 4 měsíce když přes den usnul 2× na pár minut, byl to dobrý den. Pak to jednou týdně cca dohnal a spal třeba 3 hodiny (samozřejmě většinou ve chvíli, kdy jsme někam museli, takže jsem ho budila atd). Pak to pomalu natahoval, spal třeba po půl hodině dvakrát za den a někdy možná v 9 měsících konečně začal přes den spát třeba dvě hodiny v kuse, někdy i dvakrát za den. Až jsem tomu nevěřila a pořád ho chodila kontrolovat, že dýchá. Takže ano, může to být normální. Kojení dělej podle svého citu. První týdny byly u nás taky proplakané, neboj, přejde to a bude lépe :hug: jinak mně dr říkala myslím, že mám volat/přijít, kdyby ten pláč byl intenzivní a trval víc jak 4-5 hodin. No to bychom tam byli každý den. Jednou mi ruply nervy a vzala jsem ho na pohotovost - závěr byl, že ho prostě bolí bříško :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36
15.8.20 22:39

Děkuji a chci se ještě zeptat já kojim a mala když papa tak cuca maximálně 5 až 10 minut stačí ji to? Třeba přes noc spi i 4 hodiny vkuse vstane a cuca 6 min a je tuhá..
A někdy mi obrkne a někdy ne nevadí to?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
703
16.8.20 12:00
@Musinka45 píše:
Děkuji a chci se ještě zeptat já kojim a mala když papa tak cuca maximálně 5 až 10 minut stačí ji to? Třeba přes noc spi i 4 hodiny vkuse vstane a cuca 6 min a je tuhá..
A někdy mi obrkne a někdy ne nevadí to?

V pohodě, můžeš zkusit nabídnout vždy i druhé prso, pokud to už neděláš, a když nechce, má dost. Pokud nehubne, prospívá, tak bych nepřikrmovala. Odbrknutí taky nemusí být vždy, já pak v noci odbrknout už ani nedávala, pokud dítě hned spalo. 4 hodiny v noci ani není tak dlouhý interval, ještě když přes den kojíš často. Jinak mně v porodnici radili zkusit ten interval prodloužit, tzn nakojit třeba po té hodině až dvou, zkusit vydržet třeba tři - že prý taky dítě může bolet bříško z toho, jak kojím často a natrávené mlíko se potká s tím čerstvým. Ale zkoušela jsem protáhnout a bříško stejně bolelo, tak to jen takový tip, co se dá taky zkusit - já pak stejně zase kojila na požádání, když jsem viděla, že efekt žádný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2282
16.8.20 12:08

Dcera taky spala jen ten první měsíc, jsem si říkala, jaké je to zlaté mimčo, pak další 3 měsíce spala přes den po 10 minutách jako ta tvoje. Byl to děs, nevydržela ani na hrací dece, ve vajíčku, tak jsem pořád přesouvala, bylo to náročné. V noci se budila co 3 hodiny, ráno spala max do 6, někdy vstávala v 5, večer jsme ukládali kolem 19.hodiny. Ale pak se to postupně upravilo do krásných dvou spánků denně dopo a odpo plus noc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36
16.8.20 14:33

Děkuji všem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16.8.20 15:03

Ahoj, my jsme měli to samé.
Miminko spalo vždy po deseti, patnácti minutách a pak bylo klidně i dvě hodiny vzhůru a většinu času brečelo a brečelo.
Když jsem chtěla, aby spalo déle, musela jsem si ho nechat v náruči.
Někdy brečelo kvůli bříšku, jindy se jen vztekalo, protože chtělo nosit takhle a takhle, a nebo se nudilo. Pláč se výrazně zmírnil, když začalo vidět a alespoň trochu vnímat.
A čím je starší, tím je to lepší. Více se známe. Vím, co opravdu nemá rádo, z čeho ho bolí bříško a co mu dělá radost. Zároveň jsem mu určila hrancie, takže už se moc nevzteká a přibývá dnů, které jsou celé krásné a veselé.
Spaní se zlepšilo po očkování. Od té doby spí průměrně 45 minut.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama