1. nevydařené IVF a psychika

Anonymní
28.4.21 14:13

1. nevydařené IVF a psychika

Dnes jsem se dozvěděla výsledky z krve, že se první IVF nevydařilo. Měla jsme krátký protokol, jedno zralé vajíčko, které bylo oplodněno a po 3 dnech (6 buněčné) vloženo. Mám 40 tak těch vajíček není tolik, partner má spermiogram v pořádku. Teprve začínáme a řešíme od ledna. Když jsem se dozvěděla výsledek tak mě to složilo psychicky. Moc jsme si miminko přáli a doufali, že se zadaří na první dobrou. Dnes tedy vysazuji Amelgen, který jsem brala a čekám na menzes. :-( vůbec nevím co dál, kdy můžeme zkoušet nanovo. Vím, že nejsem jediná komu se nepovedlo na poprvé, i tak mě to dost mrzí a jsem z toho smutná i přítel, který je mi tedy oporou. Tak sedím u počítače a brečím, nemůžu vůbec na nic myslet krom toho, že nebudu máma. :-(

Poprosím o anonym, chodí tady známí a je to pro mě hodně bolestivé a citlivé téma. Děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2730
28.4.21 17:31

No musíš se dát do kupy a bojovat dál. Nám vyšlo až 3. IVF a to jsem byla o 13 let mladší než ty :nevim:
Určitě se dočkáte :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
543
28.4.21 17:38

Kolik bylo vajíček odebráno celkem, když zralé bylo 1? Čím jsi stimulovala a kolik jednotek?
Proč vám transferovali morulu a ne blastocystu?

Mezi IVF by měla být 3měsíční pauza.
Možná bych si promluvila o minimálce, sbírání vajíček pár měsíců a provedení genetiky embryí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9733
28.4.21 18:00

Ve 40 není žádná tragedie, že ivf nevyjde. Vajicka už jsou nic moc. Větší šance by byly s darovanymi vajíčky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.4.21 20:14

V tomhle věku bych začala přemýšlet o darovaném vajíčku. A rychle bych odešla z centra, kde transferuji třídenní embryo 8o

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
28.4.21 20:45

Zakladatelka. Měla jsem minimalni stimulaci Klostikem. Injekce ovitrelle a opu 11 den. Více vajíček nebylo. 3 den transfer jak jsem psala. Pak ten Amelgen 2× denně. Do DV zatím. jit nechceme. :-(

• Citovat
  • Nahlásit
317
28.4.21 21:02

Ahojky:-)Ani nevíš, jak Ti rozumím…Pro mě byl 1.neúspěch naprosto strašný..Testovala jsem od 7.dne a brečela jsem každý den. Neboj, ono to přejde…dej si čas, dej čas své duši…Nic jiného na to není…Mě stačí vždy tak 2-3 dny a jsem z nejhoršího venku.Ale jak říkám, poprvé jsem tomu hrozně moc věřila. Měla jsem taky pocit, že mám nějaké příznaky-bolest prsou, břicha…Nedocházelo mi, že jsou to hormony…Bylo mi to hrozně líto…Ale přešlo to…Prostě se pak zvedneš a jdeš dál, nic jiného Ti ani nezbývá, pokud to nechceš vzdát. Hodně sil a energie přeju…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.4.21 21:25

Měla jsem štěstí, že mi vyšlo 1. IVF. Jenže pak jsme si přáli sourozence a další 3 IVF byly neúspěšné :nevim:. Z toho u posledních 2 byla všechna embrya špatná. Lékař zhodnotil naši šanci jako malou. Chci to ještě jednou zkusit, ale psychicky taky nic moc. Uznávám, jsem na tom lépe díky našemu zázraku z prvního pokusu, přesto na to taky nemůžu přestat myslet. Strašně mě mrzí, že nedokážu našemu dítěti dát sourozence, kterého si přeje.

Zakladatelko, moc držím palce!

• Citovat
  • Nahlásit
3295
28.4.21 21:31
@Anonymní píše:
Zakladatelka. Měla jsem minimalni stimulaci Klostikem. Injekce ovitrelle a opu 11 den. Více vajíček nebylo. 3 den transfer jak jsem psala. Pak ten Amelgen 2× denně. Do DV zatím. jit nechceme. :-(

tak pokud si neměla kompletní stimulaci ale jen clostil, tak 1 vajíčko není takové překvapení bohužel :( proč jste nešli do klasické stimulace injekcemi?
mě nevyšel první ET před 14 dny, takže zklamání chápu.. spíš ted je ptořeba hledat cetsu.. ale jestli si byla jen na stimulaci clostilem, tak myslím, že ty 3 měsíce pauzy ani nebudou nutné…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25
29.4.21 07:50

Ahoj, co obnáší ten dlouhý protokol prosím? díky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
869
30.4.21 06:59

Zakladatelko, víš kolik je úspěšnost IVF v kategorii 39 plus? Najdi si někde statistiky, šanci na porod má méně než 10 žen že 100 těch, které zahájí IVF.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
869
30.4.21 07:02

Abys to nemusela hledat. Už žen do 35 let je uváděna úspěšnost IVF 19,9 % porodů, nad 35 do 39 let 13,8 % a nad 40 let 3,9 %. Po kryoembryotransferu, tj. cyklu s transferem rozmražených embryí uchovaných z předcházejícího cyklu IVF, porodilo 20,7 % žen do 35 let, 16,2 % žen nad 35 do 39 let a 10,4 % žen nad 40 let.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
324
30.4.21 12:30

@Synekdoche7 To má zakladatelce psychiku zlepšit? Při IVF je psychika hodně důležitá, nemyslím si, že tím někomu pomáháte. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
324
30.4.21 12:38
@Anonymní píše:
Dnes jsem se dozvěděla výsledky z krve, že se první IVF nevydařilo. Měla jsme krátký protokol, jedno zralé vajíčko, které bylo oplodněno a po 3 dnech (6 buněčné) vloženo. Mám 40 tak těch vajíček není tolik, partner má spermiogram v pořádku. Teprve začínáme a řešíme od ledna. Když jsem se dozvěděla výsledek tak mě to složilo psychicky. Moc jsme si miminko přáli a doufali, že se zadaří na první dobrou. Dnes tedy vysazuji Amelgen, který jsem brala a čekám na menzes. :-( vůbec nevím co dál, kdy můžeme zkoušet nanovo. Vím, že nejsem jediná komu se nepovedlo na poprvé, i tak mě to dost mrzí a jsem z toho smutná i přítel, který je mi tedy oporou. Tak sedím u počítače a brečím, nemůžu vůbec na nic myslet krom toho, že nebudu máma. :-(Poprosím o anonym, chodí tady známí a je to pro mě hodně bolestivé a citlivé téma. Děkuji.

Hlavu vzhůru, 1. IVF nic neznamená a v 2. pokusu budou doktoři chytřejší. :palec: Určitě bych se zeptala na genetiku embryí. Klinika pomůže většině párů, není důvod, proč by nepomohla i vám. :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9733
30.4.21 12:39
@Viktorka33 píše:
@Synekdoche7 To má zakladatelce psychiku zlepšit? Při IVF je psychika hodně důležitá, nemyslím si, že tím někomu pomáháte. :think:

Píše ji pravdu. Ve 40 má šanci už dost malou, že otehotni s vlastními vajíčky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat