1 rok a 8 měsíců - vaše zkušenost ze školkou?

1189
18.5.16 10:03

1 rok a 8 měsíců - Vaše zkušenost ze školkou?

Ahoj maminky, moje otázka směřuje na ty z Vás, které jsme umísťovali prťátka do školek, miniškolek a jestliček v takto útlém věku. Od září chceme dát chlapečka do školky. Co Vaše děti - jak to zvládali? Jaké jsou Vaše zkušenosti? Jak jste k tomuto přistupovali? Myslíte, že je lepší být tam pár dní s ním a pak ho tam dát samotného? Nebo rovnou samotného? Jak to Vaše děti zvládali? A zvládali to vůbec? Děkuji! :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
17567
18.5.16 10:08

Syn šel do soukromé školky, když mu bylo něco přes dva roky. Dva týdny (doba prázdnin) tam chodil se starší sestrou, ta potom šla do své státní školky a on pokračoval sám. Chodil nejdřív tři dny v týdnu, ale po měsíci jsme mu museli připlatit ještě jeden den, protože doma plakal :-D školku miluje, učitelky miluje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1189
18.5.16 10:16
@Etcetera78 píše:
Syn šel do soukromé školky, když mu bylo něco přes dva roky. Dva týdny (doba prázdnin) tam chodil se starší sestrou, ta potom šla do své státní školky a on pokračoval sám. Chodil nejdřív tři dny v týdnu, ale po měsíci jsme mu museli připlatit ještě jeden den, protože doma plakal :-D školku miluje, učitelky miluje.

To je krásný příspěvek. Děkuji!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6438
18.5.16 10:19

@jančamamča To je docela malinký… Musíš jít do práce? V těchto „letech“ jsem s malou chodila jen do kroužku cvičení a plavání. Do soukromé pidiškolky začala chodit ve 2,5letech, 1× týdně. Je společenská, tak se jí tam moc líbí a většinou ani nechce jít domů :D Teď měla 3roky a od září už jde do „státní školky“ :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11131
18.5.16 10:28

1r 1 8m ma ted nebo bude mit v zari?

byla bych prvni dny s nim - ale chce to plan a spolupraci ucitelky - ukazovat mu hracky, zapojit ho, odvadet nenasilne od tebe atd. ale oni jsou u tech prtat zvykli, takze urcite vi jak na to.
ja bych v zadnem veku dite jen tak nevrazila do ciziho prostredi a nezabouchla dvere ;)

uplne idealni je zacit treba po pul dni jednou za tyden, ale nevim, jestli to je u vas moznost. kazdopadne aspon pres leto trenujte „zanechani“ u babicky, hodne navstev detskych koutku atd. at nema sok, ze budes pryc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38161
18.5.16 10:34

To je ještě strašně maličký, hodně bych o tom přemýšlela, zda to musí být. A pokud, tak bych mu zaplatila třeba dvě půldne. Ale fakt bych hodně zvažovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1189
18.5.16 10:39

Holky musím. Trhá mi to srdíčko. Máme to tak už od narození. Já jsem v práci a manžel také. U prcka se střídáme a do teď nám pomáhají strašně moc babičky. Moje mamka a moje babička. Prcek je tam šťastný, má je rád. Už když přijíždíme k jejich domečku tak píská radostí. Takže je zvyklý být beze mě. Ale moje mamka už musí od září do práce a proto mi na tři dny v týdnu odpadne hlídání. Do teď jsem se uklidňovala, že není u nikoho cizího, což se teď změní. Proto je to pro mě těžký

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2484
18.5.16 10:49

Nevidim v tom problem, obe moje deti zacaly chodit do soukrome skolky v roce a pul a bez problemu. Starsi dite chodilo ze zacatku jen na par hodin na zvykani a postupne jsme to prodluzovali, mladsi chodilo rovnou na pul den, protoze tam bylo se starsim. Nenechala bych se znervoznit prispevkama typu „a proc tak maly“, „musi to byt?“ A tak podobne. Vsude ve svete trva materska a rodicovska max. rok, spise mene a deti z toho traumatizovani nejsou. Akorat u nas se to moc resi. Vybrala bych kvalitni zarizeni, abych tam mela duveru v ucitelky a nestresovala bych sebe ani dite vycitkami. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27328
18.5.16 10:55

Mala chodila od roku a pul, nejdřív na dvě hodinky, pak na pul den na tři dny týdnu. Chvíli fnukala, ale asi po týdnů všechno skvělý, ráno mami čau a šla. Jen když byly nějaké delší prázdniny, tak se zase zvykalo od začátku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
fashion_victim83
18.5.16 10:59

My dali malou do soukromé skolky tyden po druhých narozeninach, sourozence nema a miluje deti. Chodi každy den na tri hodiny, učitelky nedoporucovaly, abych tam byla ze zacatku s ni-jednak by si nechapala, proc tam jednou jsem a jednou ne a bylo by to nefer k ostatním dětem-ze ona tam maminku ma a dalsi ne. Zvlada to dobre, maji plno aktivit, behem chvíle okopirovala curani na nočník, takze je bez plenek, ma větší apetit (lip ji) a rozmluvila se. Mouzna budeme počet hodin i prodlužovat.

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
1189
18.5.16 11:02
@Ter85 píše:
Nevidim v tom problem, obe moje deti zacaly chodit do soukrome skolky v roce a pul a bez problemu. Starsi dite chodilo ze zacatku jen na par hodin na zvykani a postupne jsme to prodluzovali, mladsi chodilo rovnou na pul den, protoze tam bylo se starsim. Nenechala bych se znervoznit prispevkama typu „a proc tak maly“, „musi to byt?“ A tak podobne. Vsude ve svete trva materska a rodicovska max. rok, spise mene a deti z toho traumatizovani nejsou. Akorat u nas se to moc resi. Vybrala bych kvalitni zarizeni, abych tam mela duveru v ucitelky a nestresovala bych sebe ani dite vycitkami. :)
:kytka: Děkuji Ti
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1189
18.5.16 11:03
@pikola píše:
Mala chodila od roku a pul, nejdřív na dvě hodinky, pak na pul den na tři dny týdnu. Chvíli fnukala, ale asi po týdnů všechno skvělý, ráno mami čau a šla. Jen když byly nějaké delší prázdniny, tak se zase zvykalo od začátku.

Děkuji :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
fashion_victim83
18.5.16 11:03
@Ali-Ali píše:
1r 1 8m ma ted nebo bude mit v zari?

byla bych prvni dny s nim - ale chce to plan a spolupraci ucitelky - ukazovat mu hracky, zapojit ho, odvadet nenasilne od tebe atd. ale oni jsou u tech prtat zvykli, takze urcite vi jak na to.
ja bych v zadnem veku dite jen tak nevrazila do ciziho prostredi a nezabouchla dvere ;)

uplne idealni je zacit treba po pul dni jednou za tyden, ale nevim, jestli to je u vas moznost. kazdopadne aspon pres leto trenujte „zanechani“ u babicky, hodne navstev detskych koutku atd. at nema sok, ze budes pryc.

Ono se to takto ale dela-prohlídka skolky je možná ve dvou, ale první den je treba jen hodinu dite ve skolce, ale proste bez matky, protoze malému diteti nevysvětlis jak čtyřletému mluvícímu, proc jeden den jsi ve skolce a druhy ne.Taky jsem si myslela, ze tam budu treba první den s ni, druhy o hodinu min atd, ale byla jsrm vyvedena z omylu. Lepsi je navyšovat hodiny a první den treba rict-ted si budes hodinu hrat s detma a Mamka půjde vedle nakoupit a za chvilku se VRÁTÍ. A dalsi den znova a zkusit treba dve hodiny. Navic si myslim, ze většina deti moc problem nema-mala treba první den beze me vesla do třídy, uviděla sto hraček, skluzavku, deti, rekla Juu a zdrhla ;) Asi je dobre, aby melo dite návyky z těch hracích center-tam si litá a po rodicich moc nehledi, takze se dokáže zabavit.

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
1189
18.5.16 11:13
@fashion_victim83 píše:
Ono se to takto ale dela-prohlídka skolky je možná ve dvou, ale první den je treba jen hodinu dite ve skolce, ale proste bez matky, protoze malému diteti nevysvětlis jak čtyřletému mluvícímu, proc jeden den jsi ve skolce a druhy ne.Taky jsem si myslela, ze tam budu treba první den s ni, druhy o hodinu min atd, ale byla jsrm vyvedena z omylu. Lepsi je navyšovat hodiny a první den treba rict-ted si budes hodinu hrat s detma a Mamka půjde vedle nakoupit a za chvilku se VRÁTÍ. A dalsi den znova a zkusit treba dve hodiny. Navic si myslim, ze většina deti moc problem nema-mala treba první den beze me vesla do třídy, uviděla sto hraček, skluzavku, deti, rekla Juu a zdrhla ;) Asi je dobre, aby melo dite návyky z těch hracích center-tam si litá a po rodicich moc nehledi, takze se dokáže zabavit.

Na baby clubu jsme byli včera odpo a fakt je, že prcek nepotřeboval ani mě ani starší ségru :-) Ta se o něj chtěla starat, ale bez úspěchu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18259
18.5.16 11:18

@jančamamča syn šel do jesliček v 15 měsících na 3 dny v týdnu, nastoupila jsem do práce. Ze začátku plakal, ale teta mi říkala, že jakmile zavřely dveře od chodby, začal se usmívat a pochvíli byl jako sluníčko. Toto dělal cca 2 - 3 měsíce, pak 2 měsíce v pohodě a pak byl krušný návrat po prázdninách, to cca 14 dní znovu. Po roce to pak zkoušel znova. Ale když si s ním povídáš, tak je vidět, že se mu tam líbí, hraje si s dětmi. Sám ti pak vykládá co tam dělali apod.

Edit: ještě před tímto stylem chození byl u „tety“ na hlídání asi 2 krát či 3 krát spolu se sestrou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat