1. screening - negativní, ale nízké hodnoty

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Michale.lla
Povídálka 14 příspěvků 17.12.18 10:22
1. screening - negativní, ale nízké hodnoty

Ahoj MAMINKY,

Chci poprosit o radu a Vaše příběhy, abych zbytečně neplašila.

Nyní mám za sebou 1. screening, vyšel negativní, ovšem mám nízké hodnoty, a to:

PAPP-A: 0,50mIU/ml =0,37 MoM

Musím tedy na 2. screening, nejdříve jdu ještě ke své gynekoložce, která mi vše podrobněji vysvětlí.

Je to normální? Docela se bojím a nechci se zbytečně stresovat.

Děkuji

Reakce:
Zabatko
Závislačka 4348 příspěvků 17.12.18 11:01
@Michale.lla píše:
Ahoj MAMINKY,

Chci poprosit o radu a Vaše příběhy, abych zbytečně neplašila.

Nyní mám za sebou 1. screening, vyšel negativní, ovšem mám nízké hodnoty, a to:

PAPP-A: 0,50mIU/ml =0,37 MoM

Musím tedy na 2. screening, nejdříve jdu ještě ke své gynekoložce, která mi vše podrobněji vysvětlí.

Je to normální? Docela se bojím a nechci se zbytečně stresovat.

Děkuji

Měla jsem ještě nižší hodnotu u syna v 2. těhotenství a screening pozitivní 1:120. Je v pohodě, akorát se narodil s atypicky uloženou ledvinou a hypospádií. Byla jsem tehdy i na plodovce.

S.maya
Závislačka 4391 příspěvků 17.12.18 11:39

Doktorka mi řekla, že se neví, proč tato hodnota někomu klesne. Údajně je to spojováno s rizikem předčasného porodu nebo preeklampsií, ale prokázané to není.

Já měla myslím stejnou hodnotu a doktorka mi řekla, že to nic neznamená.

Syn se narodil den po termínu a je zdravý. Nestresovala jsem se.

Michale.lla
Povídálka 14 příspěvků 17.12.18 12:12
@S.maya
@S.maya píše:
Doktorka mi řekla, že se neví, proč tato hodnota někomu klesne. Údajně je to spojováno s rizikem předčasného porodu nebo preeklampsií, ale prokázané to není.

Já měla myslím stejnou hodnotu a doktorka mi řekla, že to nic neznamená.

Syn se narodil den po termínu a je zdravý. Nestresovala jsem se.

Proto se ptám, ke své doktorce jdu až za dva dny, tak jen abych byla v obraze. Vím, že oni takové výsledky říkají několikrát denně, ale my maminy to hned prožíváme a vidíme to nejhorší. Tak děkuji :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.12.18 19:43

Ahoj holky , můžete poradit a nevíte jak to je??

Ahoj holky , prosím nevíte jak to je ? Byla jsem na screeningu v 1 trimestru . Odběr krve byl před 14 dny , dnes ultrazvuk (..32 let ) NT: 1,5 … nosní kustka přítomna, riziko DS: 1:8945,.. PS a ES: větší než 1:20000. Ale ptám se ohledně odběru, to mi vyšlo taky dobře, ale chtěli i váhu už u odběru a dnes se mě dr ptal na váhu řekla jsem 75 jako před 14 dny , nevazim se , no a vážila jsem se a mám o 2 kg víc. Myslíte, že to ovlivnilo nějak výsledky té krve ? Mám psáno

papp a : 1,770 ekvivalentni k 1,857 Mom Hcg : 68,1 ekvivalentni k 1,332 Mom Pigf: 28000 ekvivalentni k 1,260 Mom Vzorek odebrán a datum .. když teda sestra psala do zadanky i váhu to vypocetli k aktuální váze? Nebo se to zhodnotilo v den toho ultrazvuku ?? Nevíte prosím? Děkuji

S.maya
Závislačka 4391 příspěvků 20.12.18 19:49

To by mě taky zajímalo. Před rokem se neptali na váhu a teď jsem byla v prosinci a váhu také chtěli. :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.12.18 19:52

@S.maya někde jsem Četla že podle toho je to ekvivalentni , tak by mě zajímalo jestli by třeba 2 kg ovlivnily výsledky :think: a hlavně jestli to teda počítají při tom odběru a nebo se to vyhodnotí až v den toho ultrazvuku, myslím, ale že ty výsledky a ekvivalentní k mom uz maji s tou váhou při odběru, ale nevím :think:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Trest za autonehodu? Lucie Gelemová vystřídala v rodině Dádu Patrasovou

Herečce Dagmar Patrasové (62) se celý život bortí přímo pod rukama. Nejenže... číst dále >

Komentář: Pirát Bartoš chce být premiér. Nabídne víc než legalizaci konopí?

Pirátská strana odstartovala kampaň do Evropského parlamentu. Na... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >