1. vyplacení rodičovského příspěvku

2372
15.7.11 09:26

1. vyplacení rodičovského příspěvku

Zdravim všechny,chtěla bych se zeptat ohledně prvního vyplacení rodičovského příspěvku.Na mateřskou dovolenou nárok nemám,takže o rodičák budu moci žádat až po narození miminka.Ale nevím jak to chodí,a za jak dlouho mi vlastně přijde první rod.příspěvek ode dne zažádání..nevíte někdo?Díky za odpověď :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

24322
15.7.11 09:33

Vyplácí ze zpětně, takže např. teď v červenci požádáš a v srpnu ti přijde za ten červenec (dítko se narodilo v červenci je předpoklad).
Přišel by v srpnu, kdybys měla nárok od července a požádala v srpnu, ale to bys musela stihnout před výplatními termíny, aby si tě tam „zapsali“.
Takže přinejhorším počítej ten další měsíc…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2372
15.7.11 09:49

mám termín 26.10.,tudíž kdybych tedy zažádala na konci toho října,tak bych příspěvek tedy stihla dostat třeba do poloviny listopadu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9649
15.7.11 10:04

No, ja jsem 22.2 zadala o RP. Prisel mi az v dubnu za unor a brezen…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2372
15.7.11 10:11

tak to sem snad ještě neslyšela že by to mohlo bejt až takhle opožděně.. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
36573
15.7.11 10:21

Takže, čerstvé info od nás v HK..
Já porodila 29.5., 13.6. jsem byla žádat, 20.6. mi přišlo že mi byl schválen, a 24.6. mi přišla složenka (i porodné) :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9649
15.7.11 10:28
Mishell píše:
tak to sem snad ještě neslyšela že by to mohlo bejt až takhle opožděně.. :think:

No, i holka co se mnou lezela v porodnici (ted uz kamoska) to mela tak samo, jakoby se jim nechtelo posilat tak malou castku, tak to poslali az s tou plnou 7600… :nevim:
Nastesti nejsme s partnerem na RP zavisli, ale kdybychom byli, tak nevim :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
498
15.7.11 10:57
Ahoj .. holky mají pravdu .. já rodila 23.10, kvůli tomu, že přítel jezdí s kamionem, byl měsíc pryč a my neměli vyřízenou matriku, tak jsem žádala s RL o RodP až v listopadu a v prosinci mi přišly rodičáky dva za říjen a listopad + porodný. Mají na to ze zákona 30 dní, ale obvykle to stihnou dřív, záleží na výplatním termínu.
Mishell píše:
tak to sem snad ještě neslyšela že by to mohlo bejt až takhle opožděně.. :think:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
36573
15.7.11 11:39
Mishell píše:

záleží jak rychle to stihnou.. mě to poslali fakt hned :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2372
15.7.11 12:56

no snad to u nás nebude tak dlouho trvat,my na tom rodičáku bohužel budem závislí,z přítelova platu by jsme to jen tak neutáhli.. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.7.11 13:51

hned z porodnice tam bezet take nemuzes, musis mit RL a my na nej cekali 14 dni .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
softvelvet
13.9.11 14:43

A kdy si mám teda jít zažádat o rodičovský příspěvek? Já má termín porodu 16. října a nárok na mateřskou nemám. Mám akorát papír z OSSZ, že na mateřskou nárok nemám atp. Ten mám odevzdat na sociálce? A kdy teda? Po porodu? A s rodným listem nebo jak? A nejde o to zažádat dřív, abych se tím pak nemusela zabývat??

• Nahlásit
  • Citovat
weruuunka
13.9.11 14:49
softvelvet píše:
A kdy si mám teda jít zažádat o rodičovský příspěvek? Já má termín porodu 16. října a nárok na mateřskou nemám. Mám akorát papír z OSSZ, že na mateřskou nárok nemám atp. Ten mám odevzdat na sociálce? A kdy teda? Po porodu? A s rodným listem nebo jak? A nejde o to zažádat dřív, abych se tím pak nemusela zabývat??

Po porodu s RL, dřív to nejde. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
36573
13.9.11 19:50
softvelvet píše:

Nejdříve po porodu s RL dítěte. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
softvelvet
13.9.11 19:52

Děkuju, holky. A žádost o porodné mám podat kdy? Já na něj sice nedosáhnu, ale i tak si to chci podat :lol:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama