Je v pořádku dudlík u 10 denního novorozence?

14.1.20 08:35

10 denni novorozenec a dudlik ??

Ahoj. Omlouvam se jestli se to tu nekde resi a verim ze asi jo.
Jde mi o to jestli je tak moc spatne, kdyz dam male dudlika, kdyz neni mama doma a obiha si treba doktory jako dnes.
Nakrmim prebalim pochovam, ale dam do postylky
a je krik, za chvilku pomalu hysterak.
Detska doktorka nam to zakazala, pritom nekde ctu ze to davaji uz na sestinedeli.
Diky za komentare :mrgreen:
Jiri.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

386
14.1.20 08:39

A ty jsi chůva nebo sestra miminka? To si musí rozhodnout máma, takže pokud hlídáš, tak se jí zeptat, co dělat, jak mimi uklidnit, na co je zvyklé.
Za mě: klidně dát dudlík. Mám 3 děti, žádné dudlík nechtělo, ale první usínalo pouze u prsa a další s prstem v puse, teď má 7 a stále semtam žužle palec a má na něm mozol. Třetí dítě jsem nechtěla zvyknout na prso ani na prst - ale na dudlík - bohužel se nepodařilo a prst vyhrál. :roll: :cert: A to odvykání je hrůza, zlatý dudlík, který prostě vyhodíš.

Edit: teď mi došlo, že je to 10 denní - pokud vím, tak u nás v porodnici, když hlídaly miminka sestřičky, tak jim dávali dudle, i Sunar. Co dělat, když tam máš několik řvoucích dětí… mě to bylo jedno, ale některá máma by se vyvrátila, kdyby to zjistila… :*

Edit 2: dokonce už jsem četla, že se zase dává dudlík (asi je opět v kurzu), je to proti zástavě dechu - prevence - tak nevím. Mám děti v rozmezí 10 let a u každého se říkalo a doporučovalo něco jiného - záleží co je zrovna v „módě“

Příspěvek upraven 14.01.20 v 08:43

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
827
14.1.20 08:42

Dcera měla dudlík už v porodnici, ale já nekojila. Záleží na mámě, jestli jí jde dobře kojení, jestli vůbec dudlík chce používat,…
Dudlíků jsme se zbavili v roce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1265
14.1.20 08:44

Předpokládám že je to spíš otec ne :D klidně mu ten dudlik zkus dát, pokud je na umělém mliku, tak se tím nemá co zkazit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23696
14.1.20 08:45

Já dudlík dávám asi od týdnu a to kojim :nevim: na um je to snad jedno, ne? Ten zákaz má nějaký důvod? Hlavně se domluv se ženou, aby se pak nezlobila.
A nebo když je křik, tak musíš prostě dál chovat :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
409
14.1.20 08:45

Já své čtyři děti na dudlíka poctivě učila už v porodnici - podotýkám tedy, že jsme neměli žádný problém s kojením. Pokud kojení funguje a nebo je dítě na lahvi, tak s dudlíkem není problém.
Jiná situace je, když matka chce kojit a nějakým způsobem to drhne - tam bych si to rozmyslela, aby ten dudlík mimčo ještě více nemátl.
Takže se o tom v první řadě poraď s matkou dítěte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.1.20 08:46

Pokud je dítě krmeno lahví, tak je to asi jedno. Ale jestli maminka kojí a ty krmíš odstříkaným mlékem alternativně jen v době kdy není doma (např. střkačkou přes prst), tak dudlík nedávej - mohlo by to pokazit techniku kojení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
212
14.1.20 08:48

Já bych jí dudlík klidně dala, pokud tedy maminka není vyloženě proti. Moje děti taky dudlaly skoro od narození a obě byly plně kojeny a v pohodě. Spoustu miminek s dudlíkem jsem viděla už v porodnici :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.1.20 08:48

Diky za komenty. Jo jsem otec, jinak zdravotni sestra :mrgreen: :lol:. Nejak v tom se zenou trochu tapeme. Kazdej prave rika neco jinyho. Fakt je, ze usina u prsa. No a to ja jaksi sam tezko poresim ze :lol:.
Jinak ano jsme na umelym + neco maloucko co se dari z prsa, ale toho je opravdu malo. zena jeste bere atb po tezkym porodu kdy byla zatubena. Mozna se to rozjede teprve.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3062
14.1.20 08:52
@lammerCZ píše:
Ahoj. Omlouvam se jestli se to tu nekde resi a verim ze asi jo.
Jde mi o to jestli je tak moc spatne, kdyz dam male dudlika, kdyz neni mama doma a obiha si treba doktory jako dnes.
Nakrmim prebalim pochovam, ale dam do postylky
a je krik, za chvilku pomalu hysterak.
Detska doktorka nam to zakazala, pritom nekde ctu ze to davaji uz na sestinedeli.
Diky za komentare :mrgreen:
Jiri.

Proč dr. zakázala, my ho dávali už v porodnici a bylo to v poho, kluk ho měl od mimča a ok..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
386
14.1.20 08:54

@lammerCZ ty jo, já nevím, proč mě nenapadlo, že jsi otec :oops: :think: :srdce:
no jak píšu nahoře, usínání u prsa je taky lahůdka na odnaučování… i když už dcera jedla vše, tak prostě musela žužlat prso, ikdyž nic neteklo… ale teď je ještě mimi maličké, to se ještě nějak vyvine…
hele, a nakonec to nějak dopadne - ale za mě dudlík, ale někdy to holt nejde :kytka: a zvykněte si, že vám každý bude říkat něco jiného… :pankac:, ale rozhodnutí je hlavně na vás

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23696

@lammerCZ no tak to bych dudlík nedávala a omezila umely na co nejvíc, nebo to kojení neklapne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12955

@lammerCZ asi bych poradila dítě i víc chovat, ať se u tebe na těle uklidní
a dudlík vám doktorka nemá co zakazovat, na tom se dohodněte se ženou, jestli budete dávat nebo ne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
813
14.1.20 08:55

@lammerCZ Pokud je na UM, není co zkazit vraz mu dudel. Jinak u kojence bych dudlik nedávala, mě buď malá usne u prsa, nebo s mým malickem.. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.1.20 09:00

@pikola to je v planu. pres noc jsme to tak delali ze jen prsa. ale je toho mali jak rikam a hladova mi kricela 10 min co zena odesla. tak jsem to poresil umelou a dudlikem ktery zklidnil ja ho vyndal a ted spi. Takze asi okej. jinak budeme samozrejme jen prsa a treba po hodine at to jede na max.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama