10 let vztahu, rozchod a konec života?

53
27.2.21 16:39

10 let vztahu, rozchod a konec života?

Je mi 29 a po 10 letech vztahu se se mnou rozešla přítelkyně, o 2 roky mladší. Vztah byl na dálku, protože jsme oba z jiného města, poslední 2 roky jsme se i málo viděli, protože každý dojížděl i do jiného města do práce, prostě hrůza. Málo času + covidové opatření tomu vůbec nepomohly. Krásných bylo 6 let, když chodila v mém městě na VŠ a byli jsme spolu téměř každý den. A teď k věci.

I když bylo poslední dobou víc věcí asi špatně, svítilo tady to světýlko na konci tunelu. Tento rok jsme se měli společně stěhovat, protože bude k dispozici volné místo, kam se mám v plánu přihlásit a teoreticky by potom dojížděla přítelkyně i kratší čas do práce autem, ještě k tomu se svými kolegy. Každým dnem jsem se těšil, aby to už bylo, dá se říct můj sen. Jenže jak už z názvu titulku vyplývá, nic z toho se nestane, dostalo se mi akorát vysvětlení, že náš vztah by nefungoval, uvědomila si to teď, omluvila se a bere to za uzavřené. Žádná další šance, žádná chuť pracovat na našem vztahu. Byly prý i hezké chvíle, ale asi to prý není ta láska, která by to měla být.

A já? Jsem opravdu velký introvert, asociál, lidi nemám rád. Měla to celkem podobně. Přesně ten člověk, kterého najdete jen jednou za život a víte, že s tímhle prožijete to dobré i to zlé. Povahou, vlastnostmi, vzhledem. Za těch 15 let, co se známe, jsem si byl každým dnem víc a víc jistější, že jedině s ní mi dává život smysl, že dokážeme vše.

Teď je vypsané výběrko, asi týden po rozchodu, já jen sedím a zírám do zdi, brečím a nevěřím, že se můj život takhle rozsypal. Nechce se mi vůbec nic a čekám jen na to, až konečně umřu, protože tohle se nedá zvládat. Všude, kam jdu, tak mi to připomene nějaký okamžik života s ní. Tolik plánů jsme měli, nemůžu se pohnout z místa. Vím, že tohle byla ta pravá, pro mě. Naivně si říkám, že se ozve, že zase budeme spolu…

Zažil tady někdo někdy něco podobného? Já se s tím vůbec neumím srovnat. Poslední měsíc jsem skoro nejedl, ulehám vyčerpaný unavený, nejde mi usnout, probudím se 2 hodiny před budíkem a stejně zničený jako večer a už nespím. Několikrát mi bylo už i tak špatně, že jsem z nervů zvracel. Ale jít k obvoďačce, ať mi dá doporučenku ke cvokaři, tak je mi z toho ještě hůř.

:,(
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
27.2.21 16:45

To chce čas. Kdyby jste pro sebe byli ti „praví“, tak se rozchod neproběhne. Jsi mladý, život ještě máš před sebou a ona není jediná na světě. Známý se dokonce rozvedl ve svých skoro 40 letech po 10ti létem vztahu a prostě to vzal, jak to je. Žil a žije dál, našel si partnerku, bude otec,…

Svět se nehroutí. Ba naopak teď můžeš dělat věci pro sebe, užívat si a hlavně se naučit být šťastný sám se sebou. Hodně štěstí. ;)

• Citovat
  • Nahlásit
228
27.2.21 16:47

Podle mě váš vztah byl dost přechozený. 10 let a nikam jste se nepohnuli, ani společné bydlení, natož něco víc. Neumím si představit, že bych s někým byla 10 let na dálku. Proč jste se vlastně za ty roky nikam neposunuli? Možná měla pocit, že se nic neděje, že nikam nespěje ten vztah. A nebo potkala někoho živelného, kdo jí obrátil život vzhůru nohama. Ale jak říkám- chodit s někým 10 let je fakt moc. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53
27.2.21 17:23
@Anonymní píše:
To chce čas. Kdyby jste pro sebe byli ti „praví“, tak se rozchod neproběhne. Jsi mladý, život ještě máš před sebou a ona není jediná na světě. Známý se dokonce rozvedl ve svých skoro 40 letech po 10ti létem vztahu a prostě to vzal, jak to je. Žil a žije dál, našel si partnerku, bude otec,…Svět se nehroutí. Ba naopak teď můžeš dělat věci pro sebe, užívat si a hlavně se naučit být šťastný sám se sebou. Hodně štěstí. ;)

Vždycky jsem s ní měl pocit, že i těžké chvíle spolu překonáme. Teď nemám sílu, tohle mě úplně položilo a jak se znám, už se přes tohle nikdy nepřenesu. Snad začnu časem mít aspoň chuť žít :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53
27.2.21 17:29
@Xanderka píše:
Podle mě váš vztah byl dost přechozený. 10 let a nikam jste se nepohnuli, ani společné bydlení, natož něco víc. Neumím si představit, že bych s někým byla 10 let na dálku. Proč jste se vlastně za ty roky nikam neposunuli? Možná měla pocit, že se nic neděje, že nikam nespěje ten vztah. A nebo potkala někoho živelného, kdo jí obrátil život vzhůru nohama. Ale jak říkám- chodit s někým 10 let je fakt moc. :nevim:

Ano, mohli jsme hned po VŠ s prvníma korunama na účtu vzít nějaký pronájem. Jenže jsme se dohodli, že zkusíme raději našetřit a koupit si vlastní, až nastane vhodná příležitost, např. po změně místa zaměstnání alespoň jednoho z nás.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27684
27.2.21 17:35

Není to konec, je to začátek :hug: :hug: :hug: já dostala kopačky po 12ti letým vztahu, cítila jsem to jako ty a věř mi, je to začátek. Chvíli to bude bolet, nezapomeneš, ale bude jen líp a líp. Chce to čas. Jako všechno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27684
27.2.21 17:37

@Xanderka prosím tě a posunout kam? Co kdyz lidi nechtěj bydlet spolu, svatbu ani děti? Tak jako máj prostě automaticky předurčeny, že se musí rozejít, pže se dle společenských měřítek,,neposunuli"?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2931
27.2.21 17:49
@holka_z_hor píše:
@Xanderka prosím tě a posunout kam? Co kdyz lidi nechtěj bydlet spolu, svatbu ani děti? Tak jako máj prostě automaticky předurčeny, že se musí rozejít, pže se dle společenských měřítek,,neposunuli"?

Tady nejde o společenská měřítka, ale prostě o to, že v tom vztahu nejsou žádné nové impulzy a nikam se nevyvíjí, nepřibývají tmelící prvky atd. Vztah by měl mít nějaký společný projekt, i kdyby to měla být společná sebevražda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
228
27.2.21 17:51

@holka_z_hor tak posunout se neznamená jen to, co jsi uvedla. Může to být cestování, podnikání, cokoli. Z jeho textu mi nepřijde, že by vztah něčím žil. Navíc spolu začali dost mladí, člověk se do té třicítky hodně změní, takže to bývá často, že se takové dlouhodobé páry rozejdou. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2931
27.2.21 17:56
@Xanderka píše:
@holka_z_hor tak posunout se neznamená jen to, co jsi uvedla. Může to být cestování, podnikání, cokoli. Z jeho textu mi nepřijde, že by vztah něčím žil. Navíc spolu začali dost mladí, člověk se do té třicítky hodně změní, takže to bývá často, že se takové dlouhodobé páry rozejdou. :nevim:

To je jasný, to je čistá statistika, že ze vztahů, které začnou tak brzy, jich do důchodového věku přežije spíše menšina.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2931
27.2.21 17:59

Podle mě ten impulz na společné sestěhování přišel pozdě a ona si uvědomila, že už to nikam posouvat nechce. Lepší tak než abyste se sestěhovali a za rok se rozešli. Teď to vypadá jako konec světa, ale není, na světě je plno dívek podobného ražení a nějaká na tebe určitě čeká. Třeba by ti později začalo být líto, že jsi měl za celý život jen jednu partnerku, co ty víš. Odžij si smutek a až se budeš cítit připraven, třeba se objeví ještě nějaká lepší. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7700
27.2.21 18:09
@holka_z_hor píše:

Tak kazdy ne, pokud se sejdou dva se stejnym nazorem. Tady ho mela slecna evidentne jiny, pravdepodobne stejny jako vetsina. Take bych nechtela kolem tricitky vecne dojizdet a zit u rodicu v detskem pokojicku, pripadne ve sdilenem byte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53
27.2.21 18:11
@holka_z_hor píše:
Není to konec, je to začátek :hug: :hug: :hug: já dostala kopačky po 12ti letým vztahu, cítila jsem to jako ty a věř mi, je to začátek. Chvíli to bude bolet, nezapomeneš, ale bude jen líp a líp. Chce to čas. Jako všechno.

Upřímně Ti gratuluju, že jsi to dokázala :oops:
Mi bude trvat určitě pár let, než se z toho dostanu. To mi bude přes 30 a začínat s někým zas a znovu, třeba víckrát, to není nic pro mě. Znám se a vím, že buď si ke mně najde zpátky cestu, nebo se budu muset naučit žít celý život sám a před smrtí mě zamrzí, že mi život nevyšel :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27684
27.2.21 18:12
@Julča001 píše:
Tady nejde o společenská měřítka, ale prostě o to, že v tom vztahu nejsou žádné nové impulzy a nikam se nevyvíjí, nepřibývají tmelící prvky atd. Vztah by měl mít nějaký společný projekt, i kdyby to měla být společná sebevražda.

Mno jo, to mě nenapadlo… sákryš :think: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12688
27.2.21 18:19
@holka_z_hor píše:

Hele, já si nedokážu představit, že třeba po ročním vztahu bych s partnerkou nebydlel. Samozřejmě, pokud by tam nebyly nějaké „objektivní“ důvody, jako např. že má děti z předchozí vztahu apod. Prostě mi tak nějak nepřijde dobré nebýt s tím koho mám rád co nejvíc (hlavně přes noc).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat